Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Να μην κλαίς καθόλου χαρούμενη μαμά ακόμα πιο χαρούμενο μωρό ότι και να τρώει!!!! Στην κόρη μου είχα ενημερωθεί πολύ αλλά όχι από σωστές πηγές ας το πω έτσι είχα πάθει πορωση έλεγα θα θηλάσω ο κόσμος να χαλάσει γέννησα φυσιολογικά που ήθελα και όλα τέλεια άρχισα να βάζω την μικρή στο στηθος αλλά δεν μπορούσε να πιάσει την θηλή δεν ξέρω γιατί(γεννήθηκε 3.200 το αναφέρω γιατί μου είπαν ότι τα μικρά μωρά ζοριζονται να πιάσουν)...την έβαζα όμως παρόλαυτα και τέλος έδινα μπουκάλι την 3η μέρα μέσα στο μαιευτήριο που κατέβηκε το γάλα και η μικρή δεν κατάφερνε να το πιει πρηστηκα πέτρωσε και ανέβασα πυρετό....άρχισα να κλαίω από τον πόνο η μάνα μου με κοιτούσε η καημένη αλλά επειδή ήξερε ότι ήθελα να θηλάσω όπως και δηποτε δεν έλεγε τίποτα σηκώνομαι λοιπόν κυριαααα πάω στις μαίες μπροστά και ζητάω χάπι για να το κόψω....δεν σκέφτηκα ποτέ ότι δεν έκανα το σωστό ούτε ένιωσα ποτέ τύψεις.αυτο ήθελα αυτό έκανα.....και έτσι η μικρή σιτιστηκε μόνο με ξένο! Αυτην την φορά ήμουν πιο χαλαρή δεν διάβασα τίποτα δεν ασχολήθηκα με το θέμα ένα σεμινάριο έκανα της nutricia απλά επειδή παρακολούθησα και τα υπόλοιπα....ο μικρός γεννήθηκε 2.800(μικρός) και έπιασε αμέσως φυσικά όμως είχα πάρει ήδη μπιμπερο και σκόνη γάλα για παν ενδεχόμενο τελικά δεν χρειάστηκε αυτήν την φορά προς το παρόν μας ταίριαξε....και αν δεν μας ταίριαζε δεν πηραζει τον δρόμο τον ήξερα!!!!

Σήμερα είναι όλη μέρα στήθος δεν κοιμάται με τίποτα!!!

 

Ακριβως ετσι ειναι αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω καθαρα τα ειχα χασει μου επεφταν τα μπιμπερο και τα θηλαστρα απο τα χέρια. Αυτο μου είπε και ο αντρας μου οτι πρέπει να ειμαι καλα πρωτα για μενα και μετα για το μωρο μας και οντως απο τοτε που μου καθαρισε το μυαλό το χαίρομαι πολύ περισσότερο! Εσυ τον μπεμπη που γεννήθηκε μικρούλης τον εβαζες απο την αρχη στο μάρσιπο ή τωρα που μεγάλωσε; Γιατι εγω πηγα να τον βαλω στο μειται και χαθηκε λες και μπηκε σε τσουβαλι 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ακριβως ετσι ειναι αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω καθαρα τα ειχα χασει μου επεφταν τα μπιμπερο και τα θηλαστρα απο τα χέρια. Αυτο μου είπε και ο αντρας μου οτι πρέπει να ειμαι καλα πρωτα για μενα και μετα για το μωρο μας και οντως απο τοτε που μου καθαρισε το μυαλό το χαίρομαι πολύ περισσότερο! Εσυ τον μπεμπη που γεννήθηκε μικρούλης τον εβαζες απο την αρχη στο μάρσιπο ή τωρα που μεγάλωσε; Γιατι εγω πηγα να τον βαλω στο μειται και χαθηκε λες και μπηκε σε τσουβαλι 😄

Κ εμένα ενώ το μαρσιπο είναι για νεογέννητο, του πεφτει μεγάλο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Κ εμένα ενώ το μαρσιπο είναι για νεογέννητο, του πεφτει μεγάλο 🤣

Ειναι μικρούλης και ο δικος σου; Ο δικος μου ειναι πιο μικρος απο τα νεογέννητα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ακριβως ετσι ειναι αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω καθαρα τα ειχα χασει μου επεφταν τα μπιμπερο και τα θηλαστρα απο τα χέρια. Αυτο μου είπε και ο αντρας μου οτι πρέπει να ειμαι καλα πρωτα για μενα και μετα για το μωρο μας και οντως απο τοτε που μου καθαρισε το μυαλό το χαίρομαι πολύ περισσότερο! Εσυ τον μπεμπη που γεννήθηκε μικρούλης τον εβαζες απο την αρχη στο μάρσιπο ή τωρα που μεγάλωσε; Γιατι εγω πηγα να τον βαλω στο μειται και χαθηκε λες και μπηκε σε τσουβαλι 😄

Όχι όταν ήταν μικρούλης δεν τον έβαζα γιατί ήταν και ήσυχος τώρα ζωηρεψε και μου έχουν φύγει τα χερια γιατί πριν 3εβδομαδες ήταν 5κιλα τώρα δεν ξέρω πόσο έχει πάει πάντως χέρια δεν ορίζω.....μην φανταστείς ότι τον χρησιμοποιώ όμως γιατί ζεσταίνομαι πολύ και επειδή σκύβω και τέτοια και θέλω όταν κοιμάται να τον αφήνω οποτε βάλε βγάλε βαριέμαι να τον βάζω.... Πόσα κιλά είστε??? Αν και νομίζω ότι στο μειται γενικά χάνονται τα μωράκια μέσα στο ύφασμα αυτήν είναι η λογική του!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ειναι μικρούλης και ο δικος σου; Ο δικος μου ειναι πιο μικρος απο τα νεογέννητα 😝

3500 έχει πάει! Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα κι από μένα! Σήμερα πήγα στον γιατρό, εκανα και nst και υπέρηχο. 2950 η μικρή και αν δεν έρθει από μόνη της, την άλλη Τετάρτη μπαίνω να γεννήσω. ✌️😊 Θα είμαι στην 38 +3. Ο γιατρός μου λέει ότι λόγω σακχάρου καλό θα ήταν να μην το αφήσουμε άλλο, ούτως ή άλλως έπιασε το βάρος και είναι και δεύτερος τοκετος, οπότε να το κάνουμε έτσι. Ανυπομονώ, αν και έχω ένα μικρό άγχος. Καλή λευτεριά σε όλες μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5θα σου στείλω πμ. Οι περισσότεροι αγκαλιάς μάρσιποι είναι από 3500κιλα κ κάποια εκατοστά. Δεν θυμάμαι να το αναφέρει αυτό στο αστεράκι. Δεν θέλουμε να χανεται το μωρό. Περίμενε λιγάκι γιατί θυμάμαι ότι γεννήθηκε μικρούλης. Κ εγώ δεν την εβαλα κατευθείαν στον μάρσιπο γτ γεννήθηκε 2900.

Κορίτσια όχι μόνο ο θηλασμός απλά γενικά η μητρότητα είναι δύσκολη, ειδικά εάν παλεύει το ζευγάρι μόνο. Πληρως ενημερωμένη στον γιο στις 30 μέρες λυγισα δεν αντέχα άλλο, νόμιζα πως δνε έχω γάλα γτ χτυπιοταν, ο μάξιμουμ ύπνος τους ήταν 2ωρος κ πολύ λέω, μόνο αγκαλιά τον είχα,εστειλα τον άντρα μου να πάρει ξένο.σε εκείνον είχα αγοράσει 1 μπιμπερό. Διάβασα οδηγίες το φτιαξα, τίποτα, σταγονα δεν ήπιε ο άτιμος, τι πιπίλα πήγα να δώσω τίποτα πάλι, βρε τι χαμομήλι, πάλι τίποτα,αρνιοταν τα πάντα. Σε όλα αρνητικός.. Είχε αίμα στα κακα έκανα αποχή κάποια στιγμή..τελικά είχε ραγάδα που με την βοήθεια της ομάδας θηλασμού το βρήκα, το είδα, το είπα στν παιδιατριο κ δεν έβλεπε τίποτα, μάλλον ομίχλη είχε!! Εγώ στις 2 εβδ αρρωστησα ήμουν χάλια για 1 εβδ με ένα μωρό να κλαίει κ εγώ να ψήνομαι, να πονάω κ να είμαι μόνη. Τελικά στο άλμα 8-9 μίλησα με μια διαχείριστρια της Αττικής με μηνύματα, με βοήθησε πάρα πάρα πολύ, ειχα αρχίσει σιγά σιγά να αισθάνομαι καλά.. Επίσης πονουσα πολύ από κάτω για 6 μηνες, με αποτέλεσμα όταν τον έχω αγκαλιά να πονάω υπερβολικά δεν αντέχα να σηκώνω βάρος.ο άνδρας μου πολύ αγχώδης κ τώρα είναι αλλά τον σταματάω κατευθείαν, τι εννοώ πήγαινα να τον βάλω στν μαρσιπο έλεγε μαζεύετε το μωρό θα πονάει θα θα.. Πέρασαν 3-4 μήνες κ σκεφτόμουν το 1ο τρίμηνο, το 4ο τρίμηνο που λέμε είναι όντως έτσι τελικα σε όλα. Εάν τα είχε πάρει όλα αυτά που έδωσα θα το είχα μετανιώσει, το σκεφτόμουν κ έλεγα μα τι έκανα,ομως δεν αντέχα!!! Κ στην μικρή πολλές φορές έχω πει δεν αντέχω όμως τώρα δεν λυγιζω. Κ κορίτσια μου η μικρη είναι υπέροχη,κολικούς δνε έχει, έχει κοιμηθεί 2 φορές 5ωρο, σχεδόν κάθε μέρα έχει 1 3ωρο το βράδυ, θα καθίσει λίγο χωρίς να την έχω αγκαλιά, κάθεται στον μάρσιπο, για μένα όλα αυτά είναι σούπερ ουαου αλλα στα άλματα με γονατίζει, έχω ήδη ένα παιδι που πρέπει να του αφιερώνω χρόνο, που απαιτεί κλπ αλλά δεν το βαζω κάτω,γοαυ8 ξέρω ότι θα το μετανιωσω.ο άντρας μου μου είπε πολλές φορές να πάρει ξένο να της δώσουμε δεν υπάρχει λόγος να το κάνω, δεν με ενοχλεί κάπου. Είναι η μητρότητα δύσκολη, είμαστε κ εμείς ευαίσθητες πάρα πολύ το 1ο τρίμηνο. Όσες παίρνετε την απόφαση να σταματήσετε θηλασμό να είστε σίγουρες, πάνω απ όλα πρέπει να είμαστε εμείς καλά  εάν είστε σίγουρες μην θηλάζετε!@nik_ol γέννησες, είστε καλά, ήξερες τι ήθελες,εγινε. Είναι κάποιες στιγμές που σε κάνουν κ λυγίζεις. Απλά είναι αυτό το άγνωστο που σε φοβίζει.σου εύχομαι το 2ο vbac, εφόσον το επιθυμείς εσύ. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris @nik_ol @Tweema τωρα πρεπει να εχει παει σχεδον 3. Την ημερα τον εχω στην καλαθουνα αλλα οταν ειναι ξυπνιος θελει αγκαλίτσα. Λογικο μου φαίνεται γιατι τι να κανει κι αυτος να κοιταει το ταβάνι; Μας εφεραν και ένα ωραιο ριλαξ δωρο αλλα δεν τον εχω βαλει νομιζω δεν ειναι καλα απο τοσο μικρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

@Valxris @nik_ol @Tweema τωρα πρεπει να εχει παει σχεδον 3. Την ημερα τον εχω στην καλαθουνα αλλα οταν ειναι ξυπνιος θελει αγκαλίτσα. Λογικο μου φαίνεται γιατι τι να κανει κι αυτος να κοιταει το ταβάνι; Μας εφεραν και ένα ωραιο ριλαξ δωρο αλλα δεν τον εχω βαλει νομιζω δεν ειναι καλα απο τοσο μικρός. 

Είναι πολυ μικρουλικα ακόμα όλα μωρέ 😍

Όντως για το ριλαξ μάλλον δεν κάνει για τόσο μικρά. Ρώτα τον παιδίατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Είναι πολυ μικρουλικα ακόμα όλα μωρέ 😍

Όντως για το ριλαξ μάλλον δεν κάνει για τόσο μικρά. Ρώτα τον παιδίατρο

Ναι δε θα τον βαλω απο τωρα απλως σκέφτομαι πώς θα μπορουσα να τον απασχολω την ημερα, υα μισαωρα που μενει για λιγο ξυπνιος αναμεσα στα γεύματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλησπερα κι από μένα! Σήμερα πήγα στον γιατρό, εκανα και nst και υπέρηχο. 2950 η μικρή και αν δεν έρθει από μόνη της, την άλλη Τετάρτη μπαίνω να γεννήσω. ✌️😊 Θα είμαι στην 38 +3. Ο γιατρός μου λέει ότι λόγω σακχάρου καλό θα ήταν να μην το αφήσουμε άλλο, ούτως ή άλλως έπιασε το βάρος και είναι και δεύτερος τοκετος, οπότε να το κάνουμε έτσι. Ανυπομονώ, αν και έχω ένα μικρό άγχος. Καλή λευτεριά σε όλες μας!!!! 

Καλως την! Με το καλο και με εναν πονο εύχομαι!! Εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

@Valxris @nik_ol @Tweema τωρα πρεπει να εχει παει σχεδον 3. Την ημερα τον εχω στην καλαθουνα αλλα οταν ειναι ξυπνιος θελει αγκαλίτσα. Λογικο μου φαίνεται γιατι τι να κανει κι αυτος να κοιταει το ταβάνι; Μας εφεραν και ένα ωραιο ριλαξ δωρο αλλα δεν τον εχω βαλει νομιζω δεν ειναι καλα απο τοσο μικρός. 

Εγώ στο ρηλαξ τον βάζω κανονικά η παιδίατρος μας είναι γενικά χαλαρή σε όλα σκεφτείτε ότι είναι τόσο παλιά που είχε εμένα και όλα τα ξαδέρφια μου σαν μωρά δηλ πριν 35χρονια ανέλαβε σαν παιδίατρος τα παιδιά της οικογένειας μου που τώρα οι ίδιοι έχουν παιδιά 18χρονων!!!! Δεν σκαμπαζει τίποτα από θηλασμό βέβαια αλλά δεν με ενοχλεί γιατί αν μου τύχει κάτι μπαίνω στο ίντερνετ στην ομαδα θηλασμού να διαβασω.....

Εκτός από το ρηλαξ που κάθεται μέσα στην μέρα αναλόγως τα κέφια του έχω και το γυμναστήριο από την κόρη μου! Τον βάζω και εκεί και τέρμα κάτω έχει πιάνο για να χτυπάει με τα πόδια του και έχει διαφορά κρεμαστά που άμα κουνάει τα χέρια του κουνιούνται και κάνουν ηχο..βέβαια εμάς γίνεται 2μηνων σε 3μερες δηλ δεν είναι και πάρα πολύ μικρός και φυσικά είμαστε πολύ αγγαλιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλησπερα κι από μένα! Σήμερα πήγα στον γιατρό, εκανα και nst και υπέρηχο. 2950 η μικρή και αν δεν έρθει από μόνη της, την άλλη Τετάρτη μπαίνω να γεννήσω. ✌️😊 Θα είμαι στην 38 +3. Ο γιατρός μου λέει ότι λόγω σακχάρου καλό θα ήταν να μην το αφήσουμε άλλο, ούτως ή άλλως έπιασε το βάρος και είναι και δεύτερος τοκετος, οπότε να το κάνουμε έτσι. Ανυπομονώ, αν και έχω ένα μικρό άγχος. Καλή λευτεριά σε όλες μας!!!! 

Με το καλό!!! Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι δε θα τον βαλω απο τωρα απλως σκέφτομαι πώς θα μπορουσα να τον απασχολω την ημερα, υα μισαωρα που μενει για λιγο ξυπνιος αναμεσα στα γεύματα. 

Μένει μόνο λίγο ξυπνιος; εμένα κάνει παρτυ ήδη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με το καλό!!! Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι κι σ'εσενα όλα να πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλως την! Με το καλο και με εναν πονο εύχομαι!! Εύχομαι τα καλύτερα! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι και σ'εσενα τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια είχαμε μια αλλαγή σήμερα. Η μαία μου δεν μπορούσε  για Τετάρτη, λόγω προγραμματισμένου τοκετού και είπαμε να μπω μια μέρα νωρίτερα να γεννήσω. Η αλήθεια είναι ότι λίγο ξενέρωσα, γιατί δεν περίμενα να αλλάξει κάτι και μου ήρθε ξαφνικό, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και ότι όλα θα πάνε καλά! Τώρα που κοντεύουν οι μέρες και παρόλο που είναι δεύτερος τοκετος και ο πρώτος ήταν καλός, δεν σας κρύβω πως έχω λιγάκι άγχος. Και ειδικά όσον αφορά το πρώτο παιδί μου. Πού θα το αφήσω, δεν έχουμε χωριστεί ποτέ τόσες μέρες, αν μου συμβεί κάτι κλπ. Ξέρω ότι είναι χαζές σκέψεις, αλλά σήμερα ειδικά μου ήρθαν πολύ έντονα... 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θυμάμαι με πια κοπελα λεγαμε για την παλινδρομιση..

Εχθές πηγα σε παιδογαστρεντερολογο για να τον βοηθήσω λίγο.. Μου έκοψε ολα τα γαλακτοκομικα ακομα και τα ίχνη και το αυγο. Ο μικρός περα απο την παλινδρομιση που μου ειπε οτι ειναι πάρα πολύ ήπια εχει και στα μαγουλακια κοκκινίλες σαν ατοπικη. Εχω και τον ανιψιό μου με αλλεργία και μου έδωσε αυτές τις οδηγίες. Συν μαλοξ για τον μικρο 3 φορές την εβδομάδα. Αύριο θα κανουμε  υπέρηχο και έχω επίσης ραντεβού με τον παιδίατρο να μου πει καο αυτός τη γνώμη του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δε θυμάμαι με πια κοπελα λεγαμε για την παλινδρομιση..

Εχθές πηγα σε παιδογαστρεντερολογο για να τον βοηθήσω λίγο.. Μου έκοψε ολα τα γαλακτοκομικα ακομα και τα ίχνη και το αυγο. Ο μικρός περα απο την παλινδρομιση που μου ειπε οτι ειναι πάρα πολύ ήπια εχει και στα μαγουλακια κοκκινίλες σαν ατοπικη. Εχω και τον ανιψιό μου με αλλεργία και μου έδωσε αυτές τις οδηγίες. Συν μαλοξ για τον μικρο 3 φορές την εβδομάδα. Αύριο θα κανουμε  υπέρηχο και έχω επίσης ραντεβού με τον παιδίατρο να μου πει καο αυτός τη γνώμη του 

Κ εμένα μ είπε για ήπια παλινδρόμηση. Μου ρεβετε δύσκολα σχεδόν καθόλου κ Μ βγάζει γαλατάκι! Κ εσένα γαλατάκι σ έβγαζε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα μ είπε για ήπια παλινδρόμηση. Μου ρεβετε δύσκολα σχεδόν καθόλου κ Μ βγάζει γαλατάκι! Κ εσένα γαλατάκι σ έβγαζε?

Ναι  Μου βγάζει και μια ώρα μετά το φαγητό ενω κοιμάται. Η τον εχω να ρευτει και γκρινιάζει. Εχει βγάλει και στο πρόσωπο κοκκινακια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι  Μου βγάζει και μια ώρα μετά το φαγητό ενω κοιμάται. Η τον εχω να ρευτει και γκρινιάζει. Εχει βγάλει και στο πρόσωπο κοκκινακια.. 

Έτσι κ εμένα όχι σε κάθε γεύμα αλλά βγάζει. Σ είπε ν κοψεις γαλακτοκομικά δηλαδή θ βοήθησει?  

Επίσης κορίτσια από καισαρική πονάει η τομή όταν πάω τουαλέτα για τσισα😋😂 το είχατε η έχετε κ εσείς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris ο δικος μου ειναι μονο 2μιση εβδομαδων οποτε απο αυτα μονο την αγκαλιτσα θελει. @nik_olειναι μικρούλης ακομα αλλα οσο παει καθεται παραπανω τα μεσημερια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Τελικά κορίτσια είχαμε μια αλλαγή σήμερα. Η μαία μου δεν μπορούσε  για Τετάρτη, λόγω προγραμματισμένου τοκετού και είπαμε να μπω μια μέρα νωρίτερα να γεννήσω. Η αλήθεια είναι ότι λίγο ξενέρωσα, γιατί δεν περίμενα να αλλάξει κάτι και μου ήρθε ξαφνικό, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και ότι όλα θα πάνε καλά! Τώρα που κοντεύουν οι μέρες και παρόλο που είναι δεύτερος τοκετος και ο πρώτος ήταν καλός, δεν σας κρύβω πως έχω λιγάκι άγχος. Και ειδικά όσον αφορά το πρώτο παιδί μου. Πού θα το αφήσω, δεν έχουμε χωριστεί ποτέ τόσες μέρες, αν μου συμβεί κάτι κλπ. Ξέρω ότι είναι χαζές σκέψεις, αλλά σήμερα ειδικά μου ήρθαν πολύ έντονα... 😪

Δεν είναι χαζες σκεψεις είναι λογικο.. Και οι υπόλοιπες κοπέλες που γεννησαν το δεύτερο μωρακι τους ειχαν το ιδιο άγχος.. Δεν ειχαν αποχωριστει ποτε τα παιδάκια τους και ανησυχουσαν.. Σκέψου την χαρα όμως που θα κανει το μεγάλο παιδακι σου οταν θα γυρίσετε σπίτι, την μεγάλη αγκαλιά που θα λαβεις! Ολα θα πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...