Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Στις πόσες μέρες σας έπεσε ο ομφαλός???

Στην κόρη μου έπεσε στις 19😅

 

Γύρισα κι εγώ από nst, όλα καλά, δεν έχει σκοπό ο κύριος 😂 βολεμενα ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ωραία 😂 @PanB εσυ ομως εισαι προγραμματισμενη ετσι δεν είναι; 

Ναι, δεν έχουμε πει ημερομηνία ακόμα αλλά εκτός απροόπτου (πχ να σπάσουν τα νερά λόγω αυξημένου αμνιακου) θα πάω με ραντεβού 🤞😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

@Sofoula28να σας ζήσει το μωράκια σας,γερο κ καλοτυχος να είναι.θα τα βρείτε με τον θηλασμό αν δεν τα κατάφερετε οσοσ είστε νοσοκομείο, πάρε μια σύμβουλο. 

@Love32 στον γιο ο ομφαλος έπεσε στις 30 μέρες άργησε πολύ, στην μικρή έπεσε στις 8 μέρες. 

Στις 30 μέρες?? Τόσο πολύ ε?

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Love32 εσυ πως είσαι; πες μας τα νέα σου 😉

Καλά κόριτσι μ δόξα το Θεό!! Εδώ κ μεις ώρες ατελείωτες πάνω στο στήθος?! Κ όταν τον αφήνω κλαίει!! 

Όρο κάθε πότε βάζετε?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Αραλικι βλέπω ολα εε; 😂 αντε να δουμε και εμεις.. Πονατε καθολου στην ηβικη συμφιση; υποφερω οταν θελω να αλλαξω πλευρο και σήμερα και στο περπάτημα στο σπιτι

Αραλικι δεν λες τπτ!!! 😄 Εγώ όχι δεν πονάω αλλά το να αλλάξω πλευρό στον ύπνο είναι βάσανο. Κρατάω την κοιλιά και σιγά σιγά μέχρι να γυρίσω κ μετά άντε να ξαναβολευτεις κ από την άλλη 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αραλικι δεν λες τπτ!!! 😄 Εγώ όχι δεν πονάω αλλά το να αλλάξω πλευρό στον ύπνο είναι βάσανο. Κρατάω την κοιλιά και σιγά σιγά μέχρι να γυρίσω κ μετά άντε να ξαναβολευτεις κ από την άλλη 🥺

Βασανο και αυτο το βολεμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1 @Diana_caterina @PanB καμία φως στον ορίζοντα ωραία 😬 βολεμένα τα μπουμπούκια μας περνάνε καλά 😜 εσείς πότε ξαναεχετε ραντεβού? Εγώ Δευτέρα και μετά Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χαθηκα αυτες τις μερες γιατι περασα λιγο δυσκολα ψυχολογικά. Να σας ζησουν με υγεία τα μωρακια σας @Love32 @anna90 @Μιντόρι @AlKate και οποια αλλη ξεχναω ειχαμε και πολλα γεννητούρια! Το μωράκι μου κουραζοταν στον θηλασμο και ετσι τον αφηνα οσο μπορουσε και το υπολοιπο του τό αντλουσα με θήλαστρο και το επινε με μπιμπερό. Ειχε αυξηθει η παραγωγη και επαιρνε βαρος οποτε εδειχνε να πετυχαίνει η μεθοδος μεχρι να καταφέρει να πιασει καλύτερα το στηθος. Αντιθέτως συνηθισε το μπιμπερό και αντιδρουσε εντονα οταν τον εβαζα στο στήθος. Προσπαθησα να τον πιεσω, να τον αφηνω οσο θελει αλλα τιποτα ολο εκλαιγε και περιμενε το αντλημενο. Για 2 βδομάδες εκανα 10 αντλήσεις μερα νυχτα καί κοιμομουν ορθια... Δεν αντεξα αλλο και αποφασισα να το σταματησω και να πινει ξένο. Απογοητεύτηκα αλλα απο τοτε που το πηρα αποφαση είναι ολα πολυ πιο όμορφα. Ο λογος που το αναφερω ειναι για να μη νομιζετε οτι σας ξεχασα γιατι για μενα ηταν πολυ σημαντικό που μοιραζόμαστε τις χαρες μας και τις ανησυχίες μας ολους αυτους τους μηνες και γιατι @Natasha24 οταν ειχες πει οτι περνας δυσκολα ειχες αναφερει οτι ο μπεμπης σου πινει ξενο οπως και ο δικος μου πλεον. Δεν ξερώ αν αυτο σε στεναχωρουσε αλλα αν ισχυεί ηθελα να σου πω οτι ημουν πολυ ενημερωμενη για τον θηλασμό οπως και για τον τοκετό. Στον τοκετο τα εκανα ολα οπως ήθελα, στον θηλασμο δεν τα κατάφερα. Καποιες φορες αντιμετωπιζουμε απροοπτες συνθήκες, κανουμε το καλύτερο που μπορούμε και ολα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Αραλικι βλέπω ολα εε; 😂 αντε να δουμε και εμεις.. Πονατε καθολου στην ηβικη συμφιση; υποφερω οταν θελω να αλλαξω πλευρο και σήμερα και στο περπάτημα στο σπιτι

Κ εγώ πονάω 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κορίτσια χαθηκα αυτες τις μερες γιατι περασα λιγο δυσκολα ψυχολογικά. Να σας ζησουν με υγεία τα μωρακια σας @Love32 @anna90 @Μιντόρι @AlKate και οποια αλλη ξεχναω ειχαμε και πολλα γεννητούρια! Το μωράκι μου κουραζοταν στον θηλασμο και ετσι τον αφηνα οσο μπορουσε και το υπολοιπο του τό αντλουσα με θήλαστρο και το επινε με μπιμπερό. Ειχε αυξηθει η παραγωγη και επαιρνε βαρος οποτε εδειχνε να πετυχαίνει η μεθοδος μεχρι να καταφέρει να πιασει καλύτερα το στηθος. Αντιθέτως συνηθισε το μπιμπερό και αντιδρουσε εντονα οταν τον εβαζα στο στήθος. Προσπαθησα να τον πιεσω, να τον αφηνω οσο θελει αλλα τιποτα ολο εκλαιγε και περιμενε το αντλημενο. Για 2 βδομάδες εκανα 10 αντλήσεις μερα νυχτα καί κοιμομουν ορθια... Δεν αντεξα αλλο και αποφασισα να το σταματησω και να πινει ξένο. Απογοητεύτηκα αλλα απο τοτε που το πηρα αποφαση είναι ολα πολυ πιο όμορφα. Ο λογος που το αναφερω ειναι για να μη νομιζετε οτι σας ξεχασα γιατι για μενα ηταν πολυ σημαντικό που μοιραζόμαστε τις χαρες μας και τις ανησυχίες μας ολους αυτους τους μηνες και γιατι @Natasha24 οταν ειχες πει οτι περνας δυσκολα ειχες αναφερει οτι ο μπεμπης σου πινει ξενο οπως και ο δικος μου πλεον. Δεν ξερώ αν αυτο σε στεναχωρουσε αλλα αν ισχυεί ηθελα να σου πω οτι ημουν πολυ ενημερωμενη για τον θηλασμό οπως και για τον τοκετό. Στον τοκετο τα εκανα ολα οπως ήθελα, στον θηλασμο δεν τα κατάφερα. Καποιες φορες αντιμετωπιζουμε απροοπτες συνθήκες, κανουμε το καλύτερο που μπορούμε και ολα καλά!

Κ έρχομαι να πω ότι έχεις απόλυτο δίκιο! Ακριβώς οπως τα λες! Τα απρόοπτα μας λυγίζουν περισσότερο εννοείται αλλά πάντα πρεπει να κάνουμε ότι καλυτερο μπορούμε!!!! 

Ακόμα κλαίω που δεν κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικά αλλά τον κοιτάω κ λέω οτι κατάφερα να τον έχω αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Στις 30 μέρες?? Τόσο πολύ ε?

Καλά κόριτσι μ δόξα το Θεό!! Εδώ κ μεις ώρες ατελείωτες πάνω στο στήθος?! Κ όταν τον αφήνω κλαίει!! 

Όρο κάθε πότε βάζετε?

 

 

Στη μυτούλα; προσπαθω κάθε μέρα αλλά δε με αφήνει πάντα. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Στη μυτούλα; προσπαθω κάθε μέρα αλλά δε με αφήνει πάντα. Εσύ;

Εμένα η παιδίατρος μου είπε όχι κάθε μέρα όταν τον ακούω να ρουθουνιζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα η παιδίατρος μου είπε όχι κάθε μέρα όταν τον ακούω να ρουθουνιζει!!

Ευτυχώς που δεν κάθεται κάθε μέρα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ έρχομαι να πω ότι έχεις απόλυτο δίκιο! Ακριβώς οπως τα λες! Τα απρόοπτα μας λυγίζουν περισσότερο εννοείται αλλά πάντα πρεπει να κάνουμε ότι καλυτερο μπορούμε!!!! 

Ακόμα κλαίω που δεν κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικά αλλά τον κοιτάω κ λέω οτι κατάφερα να τον έχω αγκαλιά! 

Κι εγώ κορίτσι μου εκλαιγα 2 βδομάδες γιατί δεν ήθελα ουτε να δοκιμάσει ξένο. Στο μαιευτήριο πήγαινα παντού μαζι του μην τυχον του δωσει κανενας και τελικα του εδωσα μονη μου σπιτι. Ηθελα την καλυτερη διατροφη για το μωρο μου και σιγουρα αυτη ηταν το γαλα μου αλλα η κατασταση μου δεν ητάν η καλύτερη ουτε για μένα ουτε για κείνον οποτε το πηρα αλλιώς! Επίσης σ ευχαριστώ που γεννησες όπως και να γεννησες γιατι εγω αλλοως σημερα θα ετοιμαζα βαλίτσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

@Μαριλου1 @Diana_caterina @PanB καμία φως στον ορίζοντα ωραία 😬 βολεμένα τα μπουμπούκια μας περνάνε καλά 😜 εσείς πότε ξαναεχετε ραντεβού? Εγώ Δευτέρα και μετά Παρασκευή. 

Τετάρτη! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγώ κορίτσι μου εκλαιγα 2 βδομάδες γιατί δεν ήθελα ουτε να δοκιμάσει ξένο. Στο μαιευτήριο πήγαινα παντού μαζι του μην τυχον του δωσει κανενας και τελικα του εδωσα μονη μου σπιτι. Ηθελα την καλυτερη διατροφη για το μωρο μου και σιγουρα αυτη ηταν το γαλα μου αλλα η κατασταση μου δεν ητάν η καλύτερη ουτε για μένα ουτε για κείνον οποτε το πηρα αλλιώς! Επίσης σ ευχαριστώ που γεννησες όπως και να γεννησες γιατι εγω αλλοως σημερα θα ετοιμαζα βαλίτσα 😂

Αν το μωρό είναι καλά τότε η καλύτερη διατροφή είναι το ξένο! Αυτό να σκέφτεσαι 🥰

Γιατί θα ετοιμάζες σήμερα βαλίτσα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αν το μωρό είναι καλά τότε η καλύτερη διατροφή είναι το ξένο! Αυτό να σκέφτεσαι 🥰

Γιατί θα ετοιμάζες σήμερα βαλίτσα; 

Αυτο σκέφτομαι και το χωνεύω σιγά-σιγά... περιμενα να γεννησω 40 και κάτι οχι 38+1 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; γυρισαμε κι εμεις. 3061 η μικρη.. Καμια εμπέδωση... Πολυ αραλίκι.. 😂 Απογοητευτηκα λιγο γιατί με ψιλομαλωσε ο γιατρός του τύπου να βαζω ασύστολα κρέμα γιατί έκανα ραγάδες και να τρωω ελαφρά από εδώ και πέρα λογω των 15κιλων που εφτασα... Μου είπε ότι εχω πολλά αμνιακα.. Δεν πολυ ειδα και την μικρή έτσι στριμοκωλα που είναι εκεί μέσα πάντως είναι μούτρο σαν να της ζουλανε το πρόσωπο έχει μαγουλακια μου θυμίζει εμένα μωρό! Το Σάββατο με έστειλε για nst και μετά θα τα δει εκείνος θα μιλήσουμε και θα ξαναβρεθούμε 19-20 του μηνα εκτος απροόπτου όπως είπε.. Μου είπε να μετραω πιεση και να εχω το νου μου να νιώθω την μικρή καθημερινά.. Αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; γυρισαμε κι εμεις. 3061 η μικρη.. Καμια εμπέδωση... Πολυ αραλίκι.. 😂 Απογοητευτηκα λιγο γιατί με ψιλομαλωσε ο γιατρός του τύπου να βαζω ασύστολα κρέμα γιατί έκανα ραγάδες και να τρωω ελαφρά από εδώ και πέρα λογω των 15κιλων που εφτασα... Μου είπε ότι εχω πολλά αμνιακα.. Δεν πολυ ειδα και την μικρή έτσι στριμοκωλα που είναι εκεί μέσα πάντως είναι μούτρο σαν να της ζουλανε το πρόσωπο έχει μαγουλακια μου θυμίζει εμένα μωρό! Το Σάββατο με έστειλε για nst και μετά θα τα δει εκείνος θα μιλήσουμε και θα ξαναβρεθούμε 19-20 του μηνα εκτος απροόπτου όπως είπε.. Μου είπε να μετραω πιεση και να εχω το νου μου να νιώθω την μικρή καθημερινά.. Αυτά... 

Αντε καλέ πες του 😂 κι εγώ έχω αυξημένα αμνιακα, τπτ δεν πάθαμε 😜

Εγώ είπα στη γιατρό μου να κανονίσει για την εβδομάδα 23/8 και μου είπε θα κλείσει κ θα μου στείλει οδηγίες 😁 ερχεταιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αντε καλέ πες του 😂 κι εγώ έχω αυξημένα αμνιακα, τπτ δεν πάθαμε 😜

Εγώ είπα στη γιατρό μου να κανονίσει για την εβδομάδα 23/8 και μου είπε θα κλείσει κ θα μου στείλει οδηγίες 😁 ερχεταιιιι

Εσυ μάλλον απο τελευταία θα γεννησεις νωρίτερα από ολες μας😂😂😂😂😂 με το καλο κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εσυ μάλλον απο τελευταία θα γεννησεις νωρίτερα από ολες μας😂😂😂😂😂 με το καλο κορίτσι μου 

Μα πραγματικά @PanB τέτοια προσπέραση μας κάνεις;;; 😝 @Diana_caterina να μην στεναχωριέσαι από τη στιγμή που πάνε όλα καλά!!! Μαζί μας βλέπω στον τερματισμό, εύχομαι μόνο να μη φτάσουμε Σεπτέμβρη!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μα πραγματικά @PanB τέτοια προσπέραση μας κάνεις;;; 😝 @Diana_caterina να μην στεναχωριέσαι από τη στιγμή που πάνε όλα καλά!!! Μαζί μας βλέπω στον τερματισμό, εύχομαι μόνο να μη φτάσουμε Σεπτέμβρη!!! 😂

 

Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι κάποια αμαρτία πληρωνω και θα βγει παρθένος το παιδι 😂😂😂 αν έχουμε παρθενο εδω μεσα μην παρεξηγείτε εχω φιλη παρθενο θεοπαλαβη😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι κάποια αμαρτία πληρωνω και θα βγει παρθένος το παιδι 😂😂😂 αν έχουμε παρθενο εδω μεσα μην παρεξηγείτε εχω φιλη παρθενο θεοπαλαβη😂😂😂

Την πάτησες κακομοίρα μου!!! Παρθένος είμαι!!! 😂😂😂 Καλά δεν πιστεύω στα ζώδια, μπορείς να πεις ότι θες!!! 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Την πάτησες κακομοίρα μου!!! Παρθένος είμαι!!! 😂😂😂 Καλά δεν πιστεύω στα ζώδια, μπορείς να πεις ότι θες!!! 😄😄😄

Εχω μια ελπίδα να γεννηθει λεων γιατι τοτε θα είναι το κοριτσακι της μαμας τα παω καλα με τα λιονταρακια 😂 και θέλω πολυ να περάσουμε λιγο χρόνο ολοι μαζι στο σπίτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγώ κορίτσι μου εκλαιγα 2 βδομάδες γιατί δεν ήθελα ουτε να δοκιμάσει ξένο. Στο μαιευτήριο πήγαινα παντού μαζι του μην τυχον του δωσει κανενας και τελικα του εδωσα μονη μου σπιτι. Ηθελα την καλυτερη διατροφη για το μωρο μου και σιγουρα αυτη ηταν το γαλα μου αλλα η κατασταση μου δεν ητάν η καλύτερη ουτε για μένα ουτε για κείνον οποτε το πηρα αλλιώς! Επίσης σ ευχαριστώ που γεννησες όπως και να γεννησες γιατι εγω αλλοως σημερα θα ετοιμαζα βαλίτσα 😂

Να μην κλαίς καθόλου χαρούμενη μαμά ακόμα πιο χαρούμενο μωρό ότι και να τρώει!!!! Στην κόρη μου είχα ενημερωθεί πολύ αλλά όχι από σωστές πηγές ας το πω έτσι είχα πάθει πορωση έλεγα θα θηλάσω ο κόσμος να χαλάσει γέννησα φυσιολογικά που ήθελα και όλα τέλεια άρχισα να βάζω την μικρή στο στηθος αλλά δεν μπορούσε να πιάσει την θηλή δεν ξέρω γιατί(γεννήθηκε 3.200 το αναφέρω γιατί μου είπαν ότι τα μικρά μωρά ζοριζονται να πιάσουν)...την έβαζα όμως παρόλαυτα και τέλος έδινα μπουκάλι την 3η μέρα μέσα στο μαιευτήριο που κατέβηκε το γάλα και η μικρή δεν κατάφερνε να το πιει πρηστηκα πέτρωσε και ανέβασα πυρετό....άρχισα να κλαίω από τον πόνο η μάνα μου με κοιτούσε η καημένη αλλά επειδή ήξερε ότι ήθελα να θηλάσω όπως και δηποτε δεν έλεγε τίποτα σηκώνομαι λοιπόν κυριαααα πάω στις μαίες μπροστά και ζητάω χάπι για να το κόψω....δεν σκέφτηκα ποτέ ότι δεν έκανα το σωστό ούτε ένιωσα ποτέ τύψεις.αυτο ήθελα αυτό έκανα.....και έτσι η μικρή σιτιστηκε μόνο με ξένο! Αυτην την φορά ήμουν πιο χαλαρή δεν διάβασα τίποτα δεν ασχολήθηκα με το θέμα ένα σεμινάριο έκανα της nutricia απλά επειδή παρακολούθησα και τα υπόλοιπα....ο μικρός γεννήθηκε 2.800(μικρός) και έπιασε αμέσως φυσικά όμως είχα πάρει ήδη μπιμπερο και σκόνη γάλα για παν ενδεχόμενο τελικά δεν χρειάστηκε αυτήν την φορά προς το παρόν μας ταίριαξε....και αν δεν μας ταίριαζε δεν πηραζει τον δρόμο τον ήξερα!!!!

Σήμερα είναι όλη μέρα στήθος δεν κοιμάται με τίποτα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...