Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ με παραγγελία τα έχω πάρει όλα! Α! Ήρθε κ το καρότσι,δεν το έχω πάρει σπίτι ακόμα αλλά είναι στο κατάστημα κ με περιμένει! 😁

Ααα ωραία καλες βολτες!! Ποιο πηρατε τελικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dogmom είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!! Ναι, έσπασαν τα νερά Παρασκευή πρωί στις 5μιση και μας έστειλε ο γιατρός μας στο Παπαγεωργίου λόγω προωρότητας. Πόνους μού έβαλαν εκεί στην ουσία και μετά από αρκετές ώρες έκανα διαστολή και με πήγαν να γεννήσω. Είχαμε θέμα γιατί ήταν κοντός ο ομφάλιος λόρος και μάλλον αυτό έφταιξε που έσπασαν τα νερά τόσο νωρίς. Το μπεμπάκι είναι μια σταλίτσα μικράκι σαν μίνι μωρό αλλά πολύ πολύ όμορφο (ή φταίνε τα μάτια της κουκουβάγιας, δε μπορώ να είμαι αντικειμενική 😀)

Είναι σίγουρα πολύ πολύ όμορφο!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ααα ωραία καλες βολτες!! Ποιο πηρατε τελικα; 

Cybex 3σε1. Το έχουν διάφοροι γνωστοί κ μας έχουν πει τα καλύτερα, θα δείξει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Κανονικά έγραφα στο Μωράκια Αυγούστου, γιατί είχα ΠΗΤ 20/8 αλλά ο μπεμπούλης ήταν βιαστικός και μας βγήκε στις 34 εβδομάδες. 2460 κιλά το Σάββατο 1 η ώρα το πρωί, σε έναν αρκετά δύσκολο τοκετό φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδειο, μπήκαμε εκτάκτως στο Παπαγεωργίου, σήμερα βγήκα εγώ, ο μικρός έμεινε μέσα στα προωράκια για λίγο ελπίζω να τον πάρω σύντομα σπίτι. Γέννησε κανένα άλλο κορίτσι αυτές τις μέρες μαζί μου;

Να σου ζήσει, να είναι γερός και καλοτυχος! Δεν το λες και ευχάριστο να γυρνάς σπίτι και το μωράκι σου να μένει στο μαιευτήριο αλλά ευτυχώς είναι καλά. Γέννησε κι άλλη κοπέλα το Σάββατο αλλά εκείνη ήταν στις μέρες της. Από εμάς του Αυγούστου καμία. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Χεχε λουκουμακι μου!!! Καλά εντάξει τρέλα είναι!! Δεν το συζητώ!!!

Εμένα ποιότικος τελικά πιο πολύ μ άρεσαν από la redoute !!!

Εγώ μόνο αυτά από laredoute πήρα και έμεινα ευχαριστημένη. Πιστεύω φτάνουν για αρχή. Περίπου 40 λεπτά κι εγώ, παραπάνω δε βγαίνει γιατί κατουριεμαι 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ούτε εμένα χωρούσε στο μπάνιο αλλά ήθελα αυτό, οπότε το πήρα και το έβαλα στην κουζίνα 😉 Την μπάλα γιατί την φοβάσαι; Κι εμένα μου είπε η μαία σήμερα, θα πάω να πάρω. Τώρα πάω να ετοιμαστώ να πάω για περπάτημα, ελπίζω να σε παρασυρω 😁

Εμένα ουτε στην κουζίνα χώρου χωρουσε 🤣

Βασικά όταν μου είπαν για τη μπάλα ήμουν 30η εβδομάδα οπότε είπα να αφήσω να περάσουν οι βδομάδες. Τώρα να κάνω; αυριο μπαίνω 38η... Είναι η ώρα της νομίζω 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr να σου ζήσει το μπεμπακι! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και σωματική και ψυχική.... :) :)

Εγώ αύριο πάω γιατρό λογικά θα με βάλει πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο. Βαλίτσα δεν ετοίμασα. Έπλυνα τα πράγματα του μπεμπέ ,2 πλυντήρια μου βγήκαν. πάνες πήρα, και αύριο θα παραλάβω τα του φαρμακείου. Τα πήρα από ηλεκτρονικό με καλύτερες τιμές. Ασκήσεις kegel κανετε; Δεν μου έχει δείξει κάποιος και λίγο φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος....

ως προς τη βοήθεια εκείνη την ώρα, στη πρώτη μου εγκυμοσύνη-γεννα κάποια στιγμή (φυσιολογικα γέννησα χωρίς επισκληριδιο) που χρειάστηκα βοήθεια μου την έδωσαν. Το ζήτησα βέβαια αλλά και το χέρι μου έπιασαν και με καθοδήγησαν. Αν νιώθετε ότι χάνεται το παιχνίδι λίγο στους πονους-αναπνοες ή γενικά χρειάζεστε κάτι μη διστάσεις να το ζητήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dogmomνα σου ζήσει και με το καλό να το π πάρεις στο σπίτι... Πώς ήταν η εμπειρία στο συγκεκριμένο νοσοκομείο;

Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ δεν επιτρέπουν ούτε επισκέπτες ούτε συνοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα ουτε στην κουζίνα χώρου χωρουσε 🤣

Βασικά όταν μου είπαν για τη μπάλα ήμουν 30η εβδομάδα οπότε είπα να αφήσω να περάσουν οι βδομάδες. Τώρα να κάνω; αυριο μπαίνω 38η... Είναι η ώρα της νομίζω 😛

Καιρός δεν είναι; Εκτός άμα στο είπαν για μετά τη γέννα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εγώ μόλις γύρισα πάντως χαχα βγαίνω κάθε μέρα γύρω στα 40 λεπτά!!

Μπράβο ρε κορίτσι!!! Πρέπει να το βάλω στόχο από αυριο. Με πείσατε μαζί με τη @Lia5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dogmom είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Κανονικά έγραφα στο Μωράκια Αυγούστου, γιατί είχα ΠΗΤ 20/8 αλλά ο μπεμπούλης ήταν βιαστικός και μας βγήκε στις 34 εβδομάδες. 2460 κιλά το Σάββατο 1 η ώρα το πρωί, σε έναν αρκετά δύσκολο τοκετό φυσιολογικό χωρίς επισκληρίδειο, μπήκαμε εκτάκτως στο Παπαγεωργίου, σήμερα βγήκα εγώ, ο μικρός έμεινε μέσα στα προωράκια για λίγο ελπίζω να τον πάρω σύντομα σπίτι. Γέννησε κανένα άλλο κορίτσι αυτές τις μέρες μαζί μου;

Να σας ζήσει!!! Και σύντομα όλοι μαζί σπίτι σας!!! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καιρός δεν είναι; Εκτός άμα στο είπαν για μετά τη γέννα 🤣

Χαχαχα 😂😂😂 είναι το κόλλημα να φτάσω τις 38 εβδομάδες. Αλλά ναι ήρθε η ώρα 😉😉😉 από αυριο μπάλα κ περπάτημα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Dogmomνα σου ζήσει και με το καλό να το π πάρεις στο σπίτι... Πώς ήταν η εμπειρία στο συγκεκριμένο νοσοκομείο;

Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ δεν επιτρέπουν ούτε επισκέπτες ούτε συνοδο.

Που θα γεννήσεις κ δεν επιτρέπουν συνοδό; ούτε με μοριακό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα 1 γεμάτο αλλά παίρνει 10,5 κιλά και δεν τα ξεχώρισα με βάση τη θερμοκρασία που έλεγαν και τα χρώματα. Τα έβαλα όλα μαζί. Τελείωσα και την ντουλάπα του και τώρα κάθε φορά που την ανοίγω χαίρομαι μόνη μου 🤩

20210709_013837.jpg

Δεν σου ξέβαψε τίποτα ε;στους πόσους βαθμούς; εγώ είπα για πρώτη φορά να τα πλύνω έτσι ξεχωριστά μηπωσ βγάλουν στην αρχή!Ούτε στεγνωτήριο τα έβαλα.Θα τα πλύνω πρώτα 2-3 φορές κ μετά.Μην μικρυνοτν κ δεν της μπαίνουν καθόλου!!😅 είναι που είναι μια σταλιά αυτα!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια εγώ δεν περπαταω καθόλου, δεν αντέχω... Πρέπει όμως! 

Εμένα δε θα μου περασει ποτε το στομάχι μου, είμαι σίγουρη... Ανεξάρτητα από το το τρώω 🤣 γιατί δεν τρώω κ τίποτα περίεργο

Τώρα.  μετά την εγκυμοσύνη θα φάμε ελεύθερα μου φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν σου ξέβαψε τίποτα ε;στους πόσους βαθμούς; εγώ είπα για πρώτη φορά να τα πλύνω έτσι ξεχωριστά μηπωσ βγάλουν στην αρχή!Ούτε στεγνωτήριο τα έβαλα.Θα τα πλύνω πρώτα 2-3 φορές κ μετά.Μην μικρυνοτν κ δεν της μπαίνουν καθόλου!!😅 είναι που είναι μια σταλιά αυτα!😊

Στους 40 τα έβαλα όλα αν και κάποια έλεγαν 30 και δεν έπαθαν τίποτα ούτε ξεβαψαν. Στεγνωτηριο ούτε εγώ τα έβαλα αφού τώρα στεγνώνουν αμέσως με τέτοιο ήλιο ☀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τώρα.  μετά την εγκυμοσύνη θα φάμε ελεύθερα μου φαίνεται!!

Ελπίζω να μη μας μείνει κ να μην έχουμε κ θέματα με τον θηλασμό εφόσον θηλασουμε. Επίσης πότε θα κοιμηθούμε ξανά; 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ελπίζω να μη μας μείνει κ να μην έχουμε κ θέματα με τον θηλασμό εφόσον θηλασουμε. Επίσης πότε θα κοιμηθούμε ξανά; 🤣

Καλά νομίζω στον θηλασμό ,αν τα καταφέρουμε,θα θέλει μεγαλύτερη προσοχή,αλλά αυτό ειναι άλλο κομμάτι!😊

Τώρα για τον ύπνο,εγώ σ όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω κοιμηθεί ... Δεν ξέρω τι γλέντια θα πέσουν μετά!!!!😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλά νομίζω στον θηλασμό ,αν τα καταφέρουμε,θα θέλει μεγαλύτερη προσοχή,αλλά αυτό ειναι άλλο κομμάτι!😊

Τώρα για τον ύπνο,εγώ σ όλη την εγκυμοσύνη δεν έχω κοιμηθεί ... Δεν ξέρω τι γλέντια θα πέσουν μετά!!!!😅😅

Ούτε εγώ δεν έχω κοιμηθεί σαν άνθρωπος..... Απο τον πρωτο μήνα είχα τρελή συχνοουρία, μπορεί να σηκωνόμουν κ 6 φορές κ μετά άρχισε το στομάχι μου. Το τελευταίο διάστημα δε βολευομαι πουθενα αλλά όλα καλά. 

Ευχομαι να τα καταφέρουμε στον θηλασμό κ να είναι κ ευκολα όλα 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ούτε εγώ δεν έχω κοιμηθεί σαν άνθρωπος..... Απο τον πρωτο μήνα είχα τρελή συχνοουρία, μπορεί να σηκωνόμουν κ 6 φορές κ μετά άρχισε το στομάχι μου. Το τελευταίο διάστημα δε βολευομαι πουθενα αλλά όλα καλά. 

Ευχομαι να τα καταφέρουμε στον θηλασμό κ να είναι κ ευκολα όλα 🤩

Μεχρι κ 5⁰ έβγαζα κ το νερό που έπινα!από 6-7 κ μετά πεταω!😁😁 αλλά δεν κοιμάμαι!!🥺🥺🦉🦉!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ από εμένα κορίτσια! 

Όλα καλά προς το παρόν, στον καναπέ με ανεμιστήρα. Εφτιαξα κάτι ευκολο και γρήγορο σήμερα για φαγητό, μια σαλάτα με όσπρια για να μη σκάσω από τη ζέστη 😝

@Diana_caterina εσυ τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Μπήκα με την ευκαιρία που κοιμούνται και τα δύο να μπω να γράψω και να σας διαβάσω.....μαγειρεύω και ψήνω και μια πορτοκαλόπιτα χαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Μπήκα με την ευκαιρία που κοιμούνται και τα δύο να μπω να γράψω και να σας διαβάσω.....μαγειρεύω και ψήνω και μια πορτοκαλόπιτα χαχαχ!!!!

Κοιμούνται κ τα δυο μαζί; ευτυχία, ε;;;

Α, τι ωραία!!! Πορτοκαλοπιτα με παγωτό 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι προϊόντα έχετε σκοπό να χρησιμοποιήσετε για μπανάκι? Εννοώ μάρκα προϊόντος (Κρέμες αλλαγής πάνας, σαμπουάν,κλπ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...