Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Λογικα 40 με 60 πρέπει να είναι καλα; στους 60 βαζω τα εσώρουχα οπότε υποθέτω ότι και τα βρεφικα το ίδιο κανουμε αλλα μηπως μαζεψουν αν τα βαλω στους 60?

Τα βρεφικά γράφουν 40 βαθμούς να τα βάζουμε γιατί είναι βαμβακερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

12 Αυγούστου! 

Ναι αυτό είναι αλήθεια είναι μικρουλακια 1 Μαξ 2 πλυντήρια! Στους πόσους βαθμούς? Χρωμοπαγιδα μπαίνει??😂😂😂

Δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ χρωμοπαγιδα και δεν έχει ξεβαψει κάτι... και να φανταστείς ότι από τότε που έμεινα έγκυος το πλύσιμο το έχει αναλάβει αποκλειστικά ο άντρας μου. Και το αναφέρω αυτό γιατί δεν τα ξεχωρίζει ποτέ με βάση το χρώμα ή το ύφασμα. Απλώς τα ρίχνει μέσα και όταν γεμίσει το πλυντήριο τα πλένει. Τα βάζουμε πάντα σε ένα πρόγραμμα για βαμβακερα στους 40. Σε αυτό θα μπούνε και του μπέμπη 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92 @Diana_caterina πώς σας ήρθε ότι είστε κοντές με 1,65 ύψος; 🤔 Δεν είναι για μπασκετμπολιστες τα καρότσια έτσι σας φαίνονται 😝 Τα ρουχαλάκια κι εγώ πιστεύω ότι θα σου μαζέψουν στους 60.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@lenaki92 @Diana_caterina πώς σας ήρθε ότι είστε κοντές με 1,65 ύψος; 🤔 Δεν είναι για μπασκετμπολιστες τα καρότσια έτσι σας φαίνονται 😝 Τα ρουχαλάκια κι εγώ πιστεύω ότι θα σου μαζέψουν στους 60.

Εγώ είχα συνηθίσει ένα άλλο όπως προανέφερα που ήταν πιο κοντό και μου ήρθε πολύ μπαμ η αλλαγή. Να και σήμερα μου χάρισαν ένα καρότσι μπαστούνι καλοκαιρινό και είναι μια σταλιά. Οπότε συγκριτικά εγώ τα βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η  @Clairy. Σημειωσε κατι πολυ σημαντικό... Ειναι βαμβακερά τα ρούχα για τα μωρα δεν το σκεφτηκα😂 εγω δεν εχω βαλει ποτε χρωμαπαγιδα παντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ είχα συνηθίσει ένα άλλο όπως προανέφερα που ήταν πιο κοντό και μου ήρθε πολύ μπαμ η αλλαγή. Να και σήμερα μου χάρισαν ένα καρότσι μπαστούνι καλοκαιρινό και είναι μια σταλιά. Οπότε συγκριτικά εγώ τα βλέπω.

Εγω πάντως λεω οτι ειμαι κοντη γιατι ποτε δεν φτανω τιποτα😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πολλά θέματα έχουν ανοίξει σήμερα 😝

Ξεκίνησα πλύσιμο σήμερα, ατέλειωτα είναι! Ευτυχώς ήρθε η μαμά μου κ με βοήθησε!!!! 

Εμένα +10 κιλά δείχνει η ζυγαριά και είμαι στην 34η. Την Τρίτη θα πάω γιατρό κ θα ζυγιστώ κ εκεί. 

Πλέον ο υπνος είναι μαρτυριο, δε βολευομαι καθόλου κ πουθενά. 

Εμάς θα έρθει το καρότσι κ η κουνια μέσα στην εβδομάδα. Να σας πω την αλήθεια, δεν το δοκίμασα το καρότσι στο μαγαζί που το αγοράσαμε. Ελπίζω να κατεβαίνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πολλά θέματα έχουν ανοίξει σήμερα 😝

Ξεκίνησα πλύσιμο σήμερα, ατέλειωτα είναι! Ευτυχώς ήρθε η μαμά μου κ με βοήθησε!!!! 

Εμένα +10 κιλά δείχνει η ζυγαριά και είμαι στην 34η. Την Τρίτη θα πάω γιατρό κ θα ζυγιστώ κ εκεί. 

Πλέον ο υπνος είναι μαρτυριο, δε βολευομαι καθόλου κ πουθενά. 

Εμάς θα έρθει το καρότσι κ η κουνια μέσα στην εβδομάδα. Να σας πω την αλήθεια, δεν το δοκίμασα το καρότσι στο μαγαζί που το αγοράσαμε. Ελπίζω να κατεβαίνει 😂

Καλως την! Καλα τοσα πολλα ειναι; εμένα ζητημα να ειναι 3 πλυντήρια με τα σεντονια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλως την! Καλα τοσα πολλα ειναι; εμένα ζητημα να ειναι 3 πλυντήρια με τα σεντονια 

Μάλλον 4 πλυντήρια θα βγουν τελικά αλλά το μισώ το σίδερο οπότε μου φαίνονται ατελείωτα 😝 βέβαια πολλά από αυτά που μου έδωσαν δε θα τα πλύνω τώρα, δεν αντέχω.... Θα δω πως θα είναι το μωρό από νουμερα κ θα τα πλυνω αργότερα (οχι ότι αργότερα θα έχω περισσότερες αντοχές αλλά τώρα έχω κ όλα τα υπόλοιπα από δουλειές κ πλυσιματα). Πάντως κορίτσια λέω ευτυχώς που έχουμε παραγγείλει τα περισσότερα κ τα φτιαχνουμε σιγά σιγά γιατί δε γίνονται όλα μαζί κ τώρα με τη ζεστή κ τη μάσκα δεν αντέχω καθόλου. Επίσης, πλεον με δυσκολεύει κ η κοιλίτσα αν κ δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη. 

@Diana_caterina πόσες μέρες σου έμειναν στη δουλειά;

Αααα, εμένα δε με ρώτησαν στο ΙΚΑ για την αναστολή κ χθες πληρωθηκα κανονικά. Θα δείξει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 και εμένα ο άντρας μου βάζει πλυντήρια κ δεν μ αρέσει καθόλου όπως τα σιδερωνω δεν έχουν το έντονο χρώμα τους μ φαίνονται γαριασμενα. Κ του δίνω να  βάλει 2 χρωμοπαγιδες πριν το βάλει!! 

@nik_ol έβαλες ξεχωριστά ρούχα,σεντόνια κλπ?

@Diana_caterina όχι κορίτσι μ μια χαρά είσαι άντε π είσαι κοντή χαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μάλλον 4 πλυντήρια θα βγουν τελικά αλλά το μισώ το σίδερο οπότε μου φαίνονται ατελείωτα 😝 βέβαια πολλά από αυτά που μου έδωσαν δε θα τα πλύνω τώρα, δεν αντέχω.... Θα δω πως θα είναι το μωρό από νουμερα κ θα τα πλυνω αργότερα (οχι ότι αργότερα θα έχω περισσότερες αντοχές αλλά τώρα έχω κ όλα τα υπόλοιπα από δουλειές κ πλυσιματα). Πάντως κορίτσια λέω ευτυχώς που έχουμε παραγγείλει τα περισσότερα κ τα φτιαχνουμε σιγά σιγά γιατί δε γίνονται όλα μαζί κ τώρα με τη ζεστή κ τη μάσκα δεν αντέχω καθόλου. Επίσης, πλεον με δυσκολεύει κ η κοιλίτσα αν κ δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη. 

@Diana_caterina πόσες μέρες σου έμειναν στη δουλειά;

Αααα, εμένα δε με ρώτησαν στο ΙΚΑ για την αναστολή κ χθες πληρωθηκα κανονικά. Θα δείξει.... 

Πληρωθηκες κιολλας? Από το ΙΚΑ  για τις 56 μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32

Έβαλα ξεχωριστά σεντόνια, πετσέτες και τα υπόλοιπα λευκά είδη κ μετά τα ρουχαλακια. Έτυχε, δεν το έκανα επίτηδες 😝

Ναι, πληρώθηκα! Όσες είχαν καταθέσει από 1/6- 14/6 πληρώθηκαν 18/6.

Μου είπαν ότι οι πληρωμές γίνονται συμφωναε τον πίνακα που σου βάζω. 

Screenshot_2021-06-02-15-01-55-225_com.facebook.katana.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια οπότε πιο νωρίς από μήνα που μου είπαν. Πολύ γρήγορα κ εσένα δεν περίμενες καθόλου. Κ μπήκε όλο το ποσό? Είναι αναλογικά ο μισθός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Τέλεια οπότε πιο νωρίς από μήνα που μου είπαν. Πολύ γρήγορα κ εσένα δεν περίμενες καθόλου. Κ μπήκε όλο το ποσό? Είναι αναλογικά ο μισθός σου?

Μπήκε όλο το ποσό που έλεγε πάνω στην απόφαση. Είναι το μισό μεικτό ημερομίσθιο που παίρνεις από τη δουλειά, έτσι βγήκε σε μένα τουλάχιστον. Δε σου έδωσαν την απόφαση εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Μπήκε όλο το ποσό που έλεγε πάνω στην απόφαση. Είναι το μισό μεικτό ημερομίσθιο που παίρνεις από τη δουλειά, έτσι βγήκε σε μένα τουλάχιστον. Δε σου έδωσαν την απόφαση εσένα;

Μ έδωσαν ένα χαρτι αλλά δεν γράφει πόσο 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μ έδωσαν ένα χαρτι αλλά δεν γράφει πόσο 😏

Εμένα το έγραφε! Καλά από ΙΚΑ σε ΙΚΑ δίνουν ό,τι θέλουν; έλεος πια...

Βγήκε κ η ημερομηνία για την τελευταία αναρρωτικη που κατέθεσα ηλεκτρονικα για τον Μάιο, με πήραν τηλέφωνο κ ρώτησα κ για την αναρρωτικη που είχα καταθέσει τον Ιανουάριο. Μάντεψε... Είχε χαθεί κατά τη μεταφορά των φακέλων απο το τοπικο ΙΚΑ στο κεντρικό μου ειπαν γι αυτό δε με κάλεσαν τόσους μήνες. Βγάζω σπυράκια πια με τις δημόσιες υπηρεσίες, μόνο στο άκουσμα τους 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα το έγραφε! Καλά από ΙΚΑ σε ΙΚΑ δίνουν ό,τι θέλουν; έλεος πια...

Βγήκε κ η ημερομηνία για την τελευταία αναρρωτικη που κατέθεσα ηλεκτρονικα για τον Μάιο, με πήραν τηλέφωνο κ ρώτησα κ για την αναρρωτικη που είχα καταθέσει τον Ιανουάριο. Μάντεψε... Είχε χαθεί κατά τη μεταφορά των φακέλων απο το τοπικο ΙΚΑ στο κεντρικό μου ειπαν γι αυτό δε με κάλεσαν τόσους μήνες. Βγάζω σπυράκια πια με τις δημόσιες υπηρεσίες, μόνο στο άκουσμα τους 😭

Κ εγώ έχω χάσει έτσι μια άδεια ακόμα την ψάχνουν δεν με έχουν ενημερώσει.! Θα ξανά πάρω να ρωτήσω βέβαια! 

Δεν θα το χάσεις έτσι δεν είναι?

Ναι δεν παλεύονται! Εγώ τώρα π το ξανά βλέπω δεν γράφει πόσο και γράφει αποδεικτικό παραλαβής δικαιολογητικων παροχών ασθενείας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα νομίζω με ξανά θυμήθηκαν οι συσπάσεις.... Νομίζω κάθε 5 λεπτά τώρα κ μιση ωρα. Έχω ακινητοποιηθει στο καναπέ. Κ φοβάμαι. Να κουνήσω. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ έχω χάσει έτσι μια άδεια ακόμα την ψάχνουν δεν με έχουν ενημερώσει.! Θα ξανά πάρω να ρωτήσω βέβαια! 

Δεν θα το χάσεις έτσι δεν είναι?

Ναι δεν παλεύονται! Εγώ τώρα π το ξανά βλέπω δεν γράφει πόσο και γράφει αποδεικτικό παραλαβής δικαιολογητικων παροχών ασθενείας.

 

Μου είπαν ότι θα περάσουν κ την αναρρωτικη του Ιανουαρίου τώρα στην επιτροπη. Καλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη βέβαια για το τι θα γίνει τελικά 😝

Εμένα μου έδωσαν δυο ίδια χαρτιά, ένα για τη δουλειά κ ένα για μένα που έλεγε ποια δικαιολογητικά πηγα κ το ποσό που θα πάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εμένα νομίζω με ξανά θυμήθηκαν οι συσπάσεις.... Νομίζω κάθε 5 λεπτά τώρα κ μιση ωρα. Έχω ακινητοποιηθει στο καναπέ. Κ φοβάμαι. Να κουνήσω. 🤣

Ωχ λες να ετοιμάζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα νομίζω με ξανά θυμήθηκαν οι συσπάσεις.... Νομίζω κάθε 5 λεπτά τώρα κ μιση ωρα. Έχω ακινητοποιηθει στο καναπέ. Κ φοβάμαι. Να κουνήσω. 🤣

Έρχεται η ώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Ωχ λες να ετοιμάζεσαι?

Δεν ξέρω θα φανεί.... Θα σας κρατάω ενημερες. Θα κινηθώ λιγάκι να δω με αλλαγή θέσης αν συνεχίζονται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_olσταματαω σε 9 μερουλες και απο την επόμενη ξεκινανε οι δουλειές 😂 ευχαριστούμε για το πινακακι

@Liiidaδεν πολυθιγομαι και να με πουνε και κοντη, οσες φιλες εχω ειναι κοντυτερες 😂

@Starrr αντε κορίτσι να μας πεις!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μου είπαν ότι θα περάσουν κ την αναρρωτικη του Ιανουαρίου τώρα στην επιτροπη. Καλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη βέβαια για το τι θα γίνει τελικά 😝

Εμένα μου έδωσαν δυο ίδια χαρτιά, ένα για τη δουλειά κ ένα για μένα που έλεγε ποια δικαιολογητικά πηγα κ το ποσό που θα πάρω. 

Κατάλαβα ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι λάθος φανταζομαι πως όχι. Σε ένα χειρουργείο π είχα κάνει είχα πάει μετά κ είχα πάρει την απόφαση αφου πληρώθηκα. Πρέπει να πάμε κάποιο χαρτί στον εργοδότη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...