Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

+4 λέει. Άσε μας κουκλίτσα μου 😂 καμία να έχει πάρει φυσιολογικά κιλά υπάρχει η να κλάψω μόνη μου; 😂 

Τα 7 καλά είναι; 😆 Πάντως εγώ 4ο 5ο έφαγα πολύ από κει κ πέρα τρώω όπως και όσο έτρωγα κ πριν. Αν κ τελευταία φουσκώνω εύκολα κ τρώω κ πιο λίγο ΑΛΛΆ για το γλυκάκι μου θα βρω κάπου χώρο καθημερινά!!! 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα εσύ είσαι που είχες προτείνει τη cerave ενυδατικη; Την πήρα κ είναι πολύ καλή!!! Εγώ και το δέρμα μου σ'ευχαριστουμε!!! 😁

Χαίρομαι πολύ που βοήθησα!! Είχα τρομερό πρόβλημα και καταλαβαίνω απόλυτα αυτή τη βασανιστική αίσθηση φαγούρας! Δεν είναι πολύ απαλό το δέρμα;; την βάζω κ στο πρόσωπο τώρα γιατί έκανα κ εκεί ξηροδερμια! 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πώς εισαι σήμερα; 

Είμαι με 1 γαλλικό από τις 5.30 αλλά χρειζομαι οπωσδήποτε κ 2ο.. Γενικά δεν είμαι του καφέ πίνω το τελευταίο 2μηνο γιατί νυστάζω κ αν κοιμηθώ βλέπω να με εγκαταλείπει ο γιος μου καμιά μέρα 😝

Σημερα είμαι καλύτερα είναι η αλήθεια.. Προχτές πάντως υπέφερα, όχι αστεία... Το στομάχι μου παλλινδρομιση, το έντερο πόνος συν ότι μάλλον κρυωσα. 

Έχω τις συσπάσεις βέβαια ξέρεις, τις έχω παντρευτει όπως κ εσύ σιγουρα αλλά ο μικρός δε θέλει ακόμα να βγει! 

Στην αναμονή λοιπόν κ στα παρακάλια.. Βγες αγόρι μου, αντε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η chaotic είπε:

Χαίρομαι πολύ που βοήθησα!! Είχα τρομερό πρόβλημα και καταλαβαίνω απόλυτα αυτή τη βασανιστική αίσθηση φαγούρας! Δεν είναι πολύ απαλό το δέρμα;; την βάζω κ στο πρόσωπο τώρα γιατί έκανα κ εκεί ξηροδερμια! 

Σημερα είμαι καλύτερα είναι η αλήθεια.. Προχτές πάντως υπέφερα, όχι αστεία... Το στομάχι μου παλλινδρομιση, το έντερο πόνος συν ότι μάλλον κρυωσα. 

Έχω τις συσπάσεις βέβαια ξέρεις, τις έχω παντρευτει όπως κ εσύ σιγουρα αλλά ο μικρός δε θέλει ακόμα να βγει! 

Στην αναμονή λοιπόν κ στα παρακάλια.. Βγες αγόρι μου, αντε.. 

Καταπληκτική!!! Κ εγώ έχω κάνει λίγο ξηροδερμια στο πρόσωπο κ τη βάζω κ εκεί! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα πεθερικά δεν έχω κανένα θέμα εγώ. Δεν ανακατεύονται πουθενά. Και δε λένε και τίποτα στον άντρα μου. Από άλλους γύρω γύρω. 

Να το βγάλω λένε με καλαθουνα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Και πολύ καλά κάνεις!! Ότι σου λέει ο γιατρός σου που εμπιστεύεσαι κ το ένστικτο σου! Πιστεύω πολύ στο ένστικτο μας! Εμένα μου λένε ότι να ναι και άνθρωποι που είναι κιόλας γονείς και νέοι γονείς τα οποία με τη λογική και μόνο δε στέκουν.. Θα σας πω μόνο ένα παράδειγμα για να καταλάβετε. 

Ανέφερα ότι δε θα μπορούμε με το βρέφος το καλοκαίρι να πάμε με το αμάξι πολλά χιλιόμετρα γιατι ο παιδίατρος είπε ότι το πολύ μια ώρα πρέπει να μένει στο αυγό μέχρι 5 6 μηνών και μου είπε η γνωστή μου, έλα καλέ θα το έχεις εσύ στο πίσω κάθισμα αγκαλιά κ. Μια χαρά θα είναι.. Της λέω 7 ώρες ταξίδι κ χωρίς να είναι σε ασφάλεια το μωρό;;; στην αγκαλιά μου;; κ. Αν γίνει ένα απλό φρεναρισμα τι θα γίνει;;; και μου λέει, έλα ρε συ μη φρικάρεις!

Καλησπέρα κ καλή βραδιά. 

 

Μακάρι έστω κ λίγο να την έβαλες σε σκέψεις 😢😢 μπορεί να μην συμφωνούμε σε όλα γιατί δεν γνωρίζουμε, γιατί είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι-χαρακτήρες αλλά καλό είναι να ακούμε κ να επεξεργαζομαστε αυτό που μας λένε ειδικά αν δεν είμαστε κ γνωστές του θέματος. Να σου πω δεν ξέρω τι σχέση έχεις με την κοπέλα αλλά επειδή έχει να κάνει με την ασφάλεια κ ειδικά παιδιού θα προσπαθούσα ν δώσω μερικές πληροφορίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τα 7 καλά είναι; 😆 Πάντως εγώ 4ο 5ο έφαγα πολύ από κει κ πέρα τρώω όπως και όσο έτρωγα κ πριν. Αν κ τελευταία φουσκώνω εύκολα κ τρώω κ πιο λίγο ΑΛΛΆ για το γλυκάκι μου θα βρω κάπου χώρο καθημερινά!!! 🤭🤭🤭

Ναι καλά είναι, εσυ περνάς το τεστ 🤣 κι εγώ +7 είμαι στην 27η εβδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Χαίρομαι πολύ που βοήθησα!! Είχα τρομερό πρόβλημα και καταλαβαίνω απόλυτα αυτή τη βασανιστική αίσθηση φαγούρας! Δεν είναι πολύ απαλό το δέρμα;; την βάζω κ στο πρόσωπο τώρα γιατί έκανα κ εκεί ξηροδερμια! 

Σημερα είμαι καλύτερα είναι η αλήθεια.. Προχτές πάντως υπέφερα, όχι αστεία... Το στομάχι μου παλλινδρομιση, το έντερο πόνος συν ότι μάλλον κρυωσα. 

Έχω τις συσπάσεις βέβαια ξέρεις, τις έχω παντρευτει όπως κ εσύ σιγουρα αλλά ο μικρός δε θέλει ακόμα να βγει! 

Στην αναμονή λοιπόν κ στα παρακάλια.. Βγες αγόρι μου, αντε.. 

Χαχαχα καταλαβαίνω 

Δεν έχω πολλές συσπάσεις, με πιάνουν λίγες μέσα στην ημέρα που δεν δίνω κ σημασία. Έχω να κάνω πολλές συσπάσεις απι την περασμένη Κυριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι καλά είναι, εσυ περνάς το τεστ 🤣 κι εγώ +7 είμαι στην 27η εβδ

Δεν θα με φτάσετε στα κιλά σίγουρα. +23 με έδειχνε στις 31/5 αν κ κάτι παίζει με κατακράτηση υποψιάζομαι γιατί τον τελευταίο μήνα δείχνει ότι να ναι η ζυγαριά! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μακάρι έστω κ λίγο να την έβαλες σε σκέψεις 😢😢 μπορεί να μην συμφωνούμε σε όλα γιατί δεν γνωρίζουμε, γιατί είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι-χαρακτήρες αλλά καλό είναι να ακούμε κ να επεξεργαζομαστε αυτό που μας λένε ειδικά αν δεν είμαστε κ γνωστές του θέματος. Να σου πω δεν ξέρω τι σχέση έχεις με την κοπέλα αλλά επειδή έχει να κάνει με την ασφάλεια κ ειδικά παιδιού θα προσπαθούσα ν δώσω μερικές πληροφορίες. 

Κοίτα, εγώ γενικά λέω την άποψη μου και αφήνω τον άλλο να την επεξεργαστεί αν θέλει ή όχι. Όπως κ εμένα δε μου αρέσει να με πιέζουν για κάτι, έτσι κάνω κ εγώ. Ούτε θέλω να κάνω κάποιον να νιώσει άσχημα σαφώς.. Οπότε όπως καταλαβαίνεις φίλη, είπα απλά ότι για μένα προέχει η ασφάλεια του παιδιού, ότι δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσω τις φετινές διακοπές και πως επειδή δεν είμαι ειδικός, θα ακούσω τον ειδικό και θα πάρω όσες περισσότερες προφυλάξεις μπορώ για την ασφάλεια του μωρού μου. Τώρα αν άκουσε κάτι από αυτά ή απλά με θεώρησε υστερικη, είναι δικό της θέμα...δεν είναι κ. Καμία μικρή κοπέλα 20 χρόνων για να επιμείνω κάπως να πεις να βοηθήσω, μιλάμε για 40 άρα.. 

 

Συσπάσεις δεν έχεις κάθε μέρα; εγώ έχω πολλές κάθε μέρα απλά δε συνοδεύονται από πόνο. Επίσης το άλλο που έχω παρατήσει είναι ότι το πρωί βγάζω πολλλαααα υγρά, σε φάση αλλάζω εσώρουχο.. Κ. Μια κίτρινη σα βλεννη αλλά όχι βλεννη.. Ίσως είναι μύκητες. Το εχεις κ εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Εμένα πάλι που είμαι 37η εβδομάδα και μου είπε η γιατρός ότι όλα είναι έτοιμα (ο τράχηλος έχει μαλακώσει και το μωρό έχει πάρει θέση) να περιμένω οποιαδήποτε στιγμή, δεν είμαστε σίγουροι ποτε θα ξεκινήσει ο τοκετός, με πήρε η πεθερά μου τηλ και μου είπε να μη γεννήσω ακόμα για να πάρει μερικά γραμμάρια ακόμα το παιδί γιατί αυτή γέννησε και τους δύο γιους της 3800 (η δική μου τώρα είναι 2800), λες και είναι στο χέρι μου πότε θα γεννήσω... 🤣 Από την άλλη φασκει και αντιφάσκει γιατί όταν βάζω τον γιο της να κάνει δουλειές στο σπίτι για να μην πιέζομαι πολύ εγώ, μου πετάει σπόντες του τυπου: θυμάμαι με τη κοιλιά στο στόμα ήμουν, κοντευα να γεννήσω κι από το ένα χέρι κράταγα το ένα παιδί κι από το άλλο άλλαζα χαλια... 🙄 Και μετα μου λέει κιόλας ότι δεν παίρνει κιλά το παιδί επειδή προσέχω τη διατροφή μου και δεν τρώω... Πράγμα που δεν ισχύει, τρώω πολύ απλά τρώω υγιεινά 

Ο γιατρός μου μου είπε ότι το ιδανικό βάρος για νεογέννητο είναι 2800-3600 ετρωγε πολύ πες της 😜

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εχω μια απορία σε όλα αυτά.. Δηλ αν το βάλεις το μωρό στο αυτοκίνητο πως θα το μεταφέρεις, τι σου λένε; 

Θα σου πω τι μου είπε η μάνα μου γιατί εγώ δεν έχω πεθερά αλλά άμα ζούσε δεν πιστεύω να ήταν χειρότερη από τη μάνα μου 😂 το μωρό λέει να το κρατάω αγκαλιά στο πίσω κάθισμα όπως έκανε αυτή με μένα 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Κοίτα, εγώ γενικά λέω την άποψη μου και αφήνω τον άλλο να την επεξεργαστεί αν θέλει ή όχι. Όπως κ εμένα δε μου αρέσει να με πιέζουν για κάτι, έτσι κάνω κ εγώ. Ούτε θέλω να κάνω κάποιον να νιώσει άσχημα σαφώς.. Οπότε όπως καταλαβαίνεις φίλη, είπα απλά ότι για μένα προέχει η ασφάλεια του παιδιού, ότι δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσω τις φετινές διακοπές και πως επειδή δεν είμαι ειδικός, θα ακούσω τον ειδικό και θα πάρω όσες περισσότερες προφυλάξεις μπορώ για την ασφάλεια του μωρού μου. Τώρα αν άκουσε κάτι από αυτά ή απλά με θεώρησε υστερικη, είναι δικό της θέμα...δεν είναι κ. Καμία μικρή κοπέλα 20 χρόνων για να επιμείνω κάπως να πεις να βοηθήσω, μιλάμε για 40 άρα.. 

 

Συσπάσεις δεν έχεις κάθε μέρα; εγώ έχω πολλές κάθε μέρα απλά δε συνοδεύονται από πόνο. Επίσης το άλλο που έχω παρατήσει είναι ότι το πρωί βγάζω πολλλαααα υγρά, σε φάση αλλάζω εσώρουχο.. Κ. Μια κίτρινη σα βλεννη αλλά όχι βλεννη.. Ίσως είναι μύκητες. Το εχεις κ εσύ; 

Κ εγώ δεν θα έλεγα νομιζω κάτι παραπάνω. 

Εχω πολύ λίγες συσπάσεις μέσα στην ημέρα. Κ δεν κάθομαι καθόλου!! 

Υγρά.. Κοίτα είμαι σαν κατουρημενη μονιμα😝 τις τελευταίες μέρες. Υγρα έχω ελάχιστα. Κ 2 μέρες που είχα βλέννη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ο γιατρός μου μου είπε ότι το ιδανικό βάρος για νεογέννητο είναι 2800-3600 ετρωγε πολύ πες της 😜

 

Θα σου πω τι μου είπε η μάνα μου γιατί εγώ δεν έχω πεθερά αλλά άμα ζούσε δεν πιστεύω να ήταν χειρότερη από τη μάνα μου 😂 το μωρό λέει να το κρατάω αγκαλιά στο πίσω κάθισμα όπως έκανε αυτή με μένα 🤷🏼‍♀️

Χαχαχα

Καλά  κ οι δικές μας οικογένειες δεν έχουν ιδεα τι είναι το κάθισμα αυτοκινήτου.. Κ φυσικά ακούς κ εμείς τι πάθαμε 😡 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Κοίτα, εγώ γενικά λέω την άποψη μου και αφήνω τον άλλο να την επεξεργαστεί αν θέλει ή όχι. Όπως κ εμένα δε μου αρέσει να με πιέζουν για κάτι, έτσι κάνω κ εγώ. Ούτε θέλω να κάνω κάποιον να νιώσει άσχημα σαφώς.. Οπότε όπως καταλαβαίνεις φίλη, είπα απλά ότι για μένα προέχει η ασφάλεια του παιδιού, ότι δεν με ενδιαφέρει αν θα χάσω τις φετινές διακοπές και πως επειδή δεν είμαι ειδικός, θα ακούσω τον ειδικό και θα πάρω όσες περισσότερες προφυλάξεις μπορώ για την ασφάλεια του μωρού μου. Τώρα αν άκουσε κάτι από αυτά ή απλά με θεώρησε υστερικη, είναι δικό της θέμα...δεν είναι κ. Καμία μικρή κοπέλα 20 χρόνων για να επιμείνω κάπως να πεις να βοηθήσω, μιλάμε για 40 άρα.. 

 

Συσπάσεις δεν έχεις κάθε μέρα; εγώ έχω πολλές κάθε μέρα απλά δε συνοδεύονται από πόνο. Επίσης το άλλο που έχω παρατήσει είναι ότι το πρωί βγάζω πολλλαααα υγρά, σε φάση αλλάζω εσώρουχο.. Κ. Μια κίτρινη σα βλεννη αλλά όχι βλεννη.. Ίσως είναι μύκητες. Το εχεις κ εσύ; 

Το πρωί έχω κι εγώ πολλά υγρά εδώ και 2 βδομάδες. Υπάρχει περίπτωση να γεννήσω χωρίς να το καταλάβω; Τις συσπάσεις πώς τις καταλαβαίνεις αφού δε συνοδεύονται από πόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η PanB είπε:

+4 λέει. Άσε μας κουκλίτσα μου 😂 καμία να έχει πάρει φυσιολογικά κιλά υπάρχει η να κλάψω μόνη μου; 😂 

Εγω εχω το καλο οτι εχασα στο πρωτο τρίμηνο 3κιλα απο εμετούς και μεχρι να βρω τι μπορω να τρωω και τι οχι ειχα συγκεκριμένα πράγματα που έτρωγα μέχρι να με πειρακουν και αυτα... Και απο τον τρίτο μεχρι τωρα τον 7ο εχω βαλει 7 κιλα (τελικα😂 και οχι 10 όπως προέκυπτε απο την χαζοζυγαρια) 

Εσύ ποσα πηρες καλε και λες για φυσιολογικά κιλα;😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να πρωτοσχολιασω Χριστέ μου, δεν ξέρω! Ό,τι θυμάμαι ! Λοιπόν:

Εγώ με τα πεθερικά γνκ δεν έχω θέματα, είμαι πολύ τυχερή, το αναγνωρίζω. Το μόνο που λίγο μου τη δίνει είναι ότι ακόμα δεν έχουμε δει το 1ο παιδί και θεωρούν δεδομένο ότι θα υπάρξει και 2ο. Δεν είναι. 

Έχω ακούσει τόσο διαφορετικές απόψεις, από τόσο κόσμο για όλα σχεδόν τα θέματα που έχω καταλήξει στο εξής: ήρεμοι γονείς =ήρεμα μωρά. Κάντε ό,τι βολεύει κ ταιριάζει σε εσάς κ στο παιδάκι σας κορίτσια (χωρίς να το βλάπτετε προφανώς). Οι άλλοι θα λένε τα δικά τους ό,τι κι αν κάνετε ούτως ή άλλως!

Ή αλήθεια είναι ότι πολλά έχουν αλλάξει από τις εποχές που γεννηθήκαμε εμείς...ας αναγνωρίσουμε στους παλιούς αυτό το ελαφρυντικό (από τύχη ζούμε, πάρτε το χαμπάρι!!!)

Άκου εκεί 4 κιλά!!! Τί είναι αυτά τα πράγματα του διαβόλου?? Εγώ μπήκα στο μήνα μου με +10,5 κ νιώθω τιτανοτέλεια!!! 🤣🤣🤣 Αν μείνω στα +12 θα είναι υπερευχαριστημένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ εγώ δεν θα έλεγα νομιζω κάτι παραπάνω. 

Εχω πολύ λίγες συσπάσεις μέσα στην ημέρα. Κ δεν κάθομαι καθόλου!! 

Υγρά.. Κοίτα είμαι σαν κατουρημενη μονιμα😝 τις τελευταίες μέρες. Υγρα έχω ελάχιστα. Κ 2 μέρες που είχα βλέννη. 

Αχ σε νιώθω... Κ. Δε θέλω να βάζω συνέχεια σερβιετακι.. Ευτυχώς έχω πολλά εσώρουχα και αλλάζω συνέχεια. 

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

Το πρωί έχω κι εγώ πολλά υγρά εδώ και 2 βδομάδες. Υπάρχει περίπτωση να γεννήσω χωρίς να το καταλάβω; Τις συσπάσεις πώς τις καταλαβαίνεις αφού δε συνοδεύονται με πόνο;

Πετρωνει η κοιλιά σαν μπάλα μπάσκετ, καταλαβαίνεις δηλαδή ότι δεν είναι το μωρό σου και έχω κ. Μια ενόχληση στο στομάχι, σαν τράβηγμα, σαν κόμπος. 

Έχω ακούσει από άλλες μαμάδες πως δεν είχαν συσπάσεις είτε δεν τις ένιωθαν. Εγώ είχα από νωρίς σχετικά κ. Εκει γύρω στον 6 7ο άρχισα μαγνήσιο κ έκατσα κ μια εβδομάδα να ηρεμήσουν που είχα έξαρση.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ναι καλά είναι, εσυ περνάς το τεστ 🤣 κι εγώ +7 είμαι στην 27η εβδ

αύριο 29η μπαίνω και έχω πάρει 5. φαίνονται λίγα ξέρω αλλά έχω φουσκώσει πάααρα πολύ. Φαίνεται λες και έχω πάρει 10. Και επίσης νιώθω λες και έχω πάρει 10. Έχω πρηστεί κιόλας. 🙄 Αν και τρώω και φουσκώνω έχω περισσότερη όρεξη από πριν βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ 6 κιλά έχω πάρει κορίτσια ! Νομίζω μια χαρά είναι! Βέβαια όλοι Έλεν πως στο τέλος μπαίνουν.θα δούμε.

Εγώ μέχρι το Πάσχα ήμουν 7 κιλά πάνω μέχρι τώρα έχω φτάσει έως 10 και δεν έχω πάρει αυτές τις μέρες γραμμάριο. Ίσα ίσα έχασα μισό κιλό. Είμαι 35 και 1. Οπότε μάλλον είναι ανάλογα την γυναίκα. Μπορεί να μην παίρνουν όλες στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ μέχρι το Πάσχα ήμουν 7 κιλά πάνω μέχρι τώρα έχω φτάσει έως 10 και δεν έχω πάρει αυτές τις μέρες γραμμάριο. Ίσα ίσα έχασα μισό κιλό. Είμαι 35 και 1. Οπότε μάλλον είναι ανάλογα την γυναίκα. Μπορεί να μην παίρνουν όλες στο τέλος 

Αυτό μ αρέσει ακόμα καλύτερα χαχαχ!!!

 Τις ντουλάπες με τι τις καθαρίζετε κορίτσια??

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυτό μ αρέσει ακόμα καλύτερα χαχαχ!!!

 Τις ντουλάπες με τι τις καθαρίζετε κορίτσια??

 

 

 

Αν εννοείς απλά με τα ρούχα τα δικά μας με καθαριστικό απλό τύπου σπρέι χλωρίνη. Και μετά πολύ νερό. Είναι άσπρες οι ντουλάπες μου. Αν εννοείς τα έπιπλα του μωρού πήρα ένα πλανετ γενικής χρήσης και τα πέρασα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αν εννοείς απλά με τα ρούχα τα δικά μας με καθαριστικό απλό τύπου σπρέι χλωρίνη. Και μετά πολύ νερό. Είναι άσπρες οι ντουλάπες μου. Αν εννοείς τα έπιπλα του μωρού πήρα ένα πλανετ γενικής χρήσης και τα πέρασα 

Ναι του μωρού περισσότερο ! Κ γενικά ξεσκονισμα στου μωρού με πλανετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι του μωρού περισσότερο ! Κ γενικά ξεσκονισμα στου μωρού με πλανετ?

Κ εγώ το baby planet spray έχω σκοπό να πάρω. Αν ξέρει κάτι καλύτερο κάποια άλλη να μας πει! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι του μωρού περισσότερο ! Κ γενικά ξεσκονισμα στου μωρού με πλανετ?

Απλό ξεσκόνισμα κάνω με σουιφερ και μετά ένα πανί βρεγμένο γιατί όσο να ναι όλα έχουν το κάτι της μέσα. Όταν μου τα έφεραν τα πέρασα με αυτό το πλανετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...