Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμείς χθες είχαμε περιπέτειες!! Αν σας πω τι έπαθα θα γελάσετε..ξύπνησε η μικρή μου μέσα στον ύπνο της προφανώς από όνειρο και έκλαιγε χωρίς σταματημό! Επί πόση ώρα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω, μέχρι να ξυπνήσει 'κανονικα'..οπότε μόλις ηρέμησε με έπιασαν εμένα κλάματα με λυγμούς!! Μετά από λίγο σηκώνομαι για κατούρημα και νιώθω κάτι να τρέχει..νόμιζα ότι από το ζόρι μου έσπασαν τα νερά, χωρίς να είμαι σίγουρη όμως! Οπότε έφυγα στην κλινική για να σιγουρευτώ αλλά τελικά ήταν πολλά κολπικά υγρά!! Μάλλον σηκώθηκα απότομα κ με πίεσε η μικρή στην κύστη και μου βγήκαν έτσι..με τα πολλά γύρισα σπίτι στις 4:30 και είμαι κομμάτια σήμερα!!!

Πω πω.. Τρομακτικό αυτό που κάνουν τα παιδάκια. Το παθαίνει και ανιψιός μου. Κάπως λέγεται.. Στην ουσία δεν είναι ξύπνια όταν κλαίνε..

Τουλάχιστον τσέκαρες ότι όλα είναι καλά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμείς χθες είχαμε περιπέτειες!! Αν σας πω τι έπαθα θα γελάσετε..ξύπνησε η μικρή μου μέσα στον ύπνο της προφανώς από όνειρο και έκλαιγε χωρίς σταματημό! Επί πόση ώρα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω, μέχρι να ξυπνήσει 'κανονικα'..οπότε μόλις ηρέμησε με έπιασαν εμένα κλάματα με λυγμούς!! Μετά από λίγο σηκώνομαι για κατούρημα και νιώθω κάτι να τρέχει..νόμιζα ότι από το ζόρι μου έσπασαν τα νερά, χωρίς να είμαι σίγουρη όμως! Οπότε έφυγα στην κλινική για να σιγουρευτώ αλλά τελικά ήταν πολλά κολπικά υγρά!! Μάλλον σηκώθηκα απότομα κ με πίεσε η μικρή στην κύστη και μου βγήκαν έτσι..με τα πολλά γύρισα σπίτι στις 4:30 και είμαι κομμάτια σήμερα!!!

Χαχαχα μου έχει συμβεί κ εμένα αρκετές φορές αλλά νοσοκομείο δεν πάω 😂 δύσκολη μερα σημερα. Κοιμάται καθόλου μεσημέρι, ώστε να κοιμηθείς κ εσύ μαζί της; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

Εγώ πάλι είμαι πολύ καλα μέχρι κ ο πόνος στην μέση μου έχει περασει. Κ χθες ήμουν πολύ καλά, πήγα με τον μικρό στο τζαμπο να παρω κάτι που ήθελα κ τελικα πήρε ο μικρός το τζαμπο 😝.. Κ σήμερα έχω ακριβώς τη ίδια αίσθηση με χθες, αισθάνομαι σα να μην είμαι έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμείς χθες είχαμε περιπέτειες!! Αν σας πω τι έπαθα θα γελάσετε..ξύπνησε η μικρή μου μέσα στον ύπνο της προφανώς από όνειρο και έκλαιγε χωρίς σταματημό! Επί πόση ώρα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω, μέχρι να ξυπνήσει 'κανονικα'..οπότε μόλις ηρέμησε με έπιασαν εμένα κλάματα με λυγμούς!! Μετά από λίγο σηκώνομαι για κατούρημα και νιώθω κάτι να τρέχει..νόμιζα ότι από το ζόρι μου έσπασαν τα νερά, χωρίς να είμαι σίγουρη όμως! Οπότε έφυγα στην κλινική για να σιγουρευτώ αλλά τελικά ήταν πολλά κολπικά υγρά!! Μάλλον σηκώθηκα απότομα κ με πίεσε η μικρή στην κύστη και μου βγήκαν έτσι..με τα πολλά γύρισα σπίτι στις 4:30 και είμαι κομμάτια σήμερα!!!

Συμπάσχω κορίτσι, 5 τα ξημερώματα άνοιξε το μάτι σήμερα χωρίς λόγο, οπότε θα σερνομαστεμαζί σήμερα! Γύρευε τί θα είδε η μικρούλα στον ύπνο της κ φοβήθηκε τόσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πω πω.. Τρομακτικό αυτό που κάνουν τα παιδάκια. Το παθαίνει και ανιψιός μου. Κάπως λέγεται.. Στην ουσία δεν είναι ξύπνια όταν κλαίνε..

Τουλάχιστον τσέκαρες ότι όλα είναι καλά 😂

Night terror το λένε οι φίλοι μας οι άγγλοι, νυχτερινό τρόμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σκ πήγαμε στο εξοχικό και Σάββατο ειδικά του δώσαμε και κατάλαβε! Μπάνιο στη θάλασσα, βόλτα σε εξωτερικό παιδότοπο, τραμπολινο στον κήπο και παιδική χαρά και πατινι 😂😂 Κυριακή πιο χαλαρά, παραλία μόνο.. Σήμερα δουλειά 🙄😑 με έχει πιάσει δυσφορία και δυσκολία στην αναπνοή, μάλλον η Δευτέρα θα φταίει 😂

Κάτι άσχετο, έχετε καμία πρόταση για kids friendly πάρκα, μαγαζιά, δραστηριότητες στην Αθήνα; θέλουμε να παίρνουμε τα βουνά τώρα που έφτιαξε ο καιρός 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα δυσκολευομαι ολο και περισσότερο σε πολλα πράγματα 🤣 εκτός από το οτι εχουν πριστει μεχρι και τα δάχτυλα των χεριων μου να δω τι θα κανω με την βερα😂

Εγώ ευτυχώς από πρηξιματα δεν έχω τπτ! Κ εγώ δυσκολεύομαι πια σε πολλά! Όπως χθες πχ που ήθελα να ξυριστω από κάτω κ δεν έβλεπα τπτ κ το έκανα στα τυφλά!!! 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμείς σκ πήγαμε στο εξοχικό και Σάββατο ειδικά του δώσαμε και κατάλαβε! Μπάνιο στη θάλασσα, βόλτα σε εξωτερικό παιδότοπο, τραμπολινο στον κήπο και παιδική χαρά και πατινι 😂😂 Κυριακή πιο χαλαρά, παραλία μόνο.. Σήμερα δουλειά 🙄😑 με έχει πιάσει δυσφορία και δυσκολία στην αναπνοή, μάλλον η Δευτέρα θα φταίει 😂

Κάτι άσχετο, έχετε καμία πρόταση για kids friendly πάρκα, μαγαζιά, δραστηριότητες στην Αθήνα; θέλουμε να παίρνουμε τα βουνά τώρα που έφτιαξε ο καιρός 😂 

Σας ζηλεύω εσάς που έχετε ξεκινήσει τα μπάνια!!! Εδώ η θάλασσα είναι ακόμα πολύ παγωμένη. 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμείς χθες είχαμε περιπέτειες!! Αν σας πω τι έπαθα θα γελάσετε..ξύπνησε η μικρή μου μέσα στον ύπνο της προφανώς από όνειρο και έκλαιγε χωρίς σταματημό! Επί πόση ώρα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω, μέχρι να ξυπνήσει 'κανονικα'..οπότε μόλις ηρέμησε με έπιασαν εμένα κλάματα με λυγμούς!! Μετά από λίγο σηκώνομαι για κατούρημα και νιώθω κάτι να τρέχει..νόμιζα ότι από το ζόρι μου έσπασαν τα νερά, χωρίς να είμαι σίγουρη όμως! Οπότε έφυγα στην κλινική για να σιγουρευτώ αλλά τελικά ήταν πολλά κολπικά υγρά!! Μάλλον σηκώθηκα απότομα κ με πίεσε η μικρή στην κύστη και μου βγήκαν έτσι..με τα πολλά γύρισα σπίτι στις 4:30 και είμαι κομμάτια σήμερα!!!

Άστα εμείς τα χουμε από 7 μηνών αυτό... Νυχτερινός τρόμος.... Μακάρι να μην το ξανά ζήσω αυτό το πράγμα.... 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ ευτυχώς από πρηξιματα δεν έχω τπτ! Κ εγώ δυσκολεύομαι πια σε πολλά! Όπως χθες πχ που ήθελα να ξυριστω από κάτω κ δεν έβλεπα τπτ κ το έκανα στα τυφλά!!! 😆😆😆

Στα τυφλα το εκανα μεχρι και πριν ενα μηνα.. Μετα μου εδωσε την ιδέα ο άντρας μου να χρησιμοποιησω καθρέφτη και μπορώ να πω ότι ενιωσα πιο σίγουρη 😂 εχθες δεν μπορουσα να σηκωθώ! Όταν ξυπνάω το πρωί κατεβαζω πρωτα τα ποδια ενω ειμαι ξαπλωμενη και μετα το βαρος μου😂 και σήμερα μπορώ να πω ότι δεν μπορουσα να σηκωσω ουτε το ποδι μου για να δεσω τα κορδόνια μου 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στα τυφλα το εκανα μεχρι και πριν ενα μηνα.. Μετα μου εδωσε την ιδέα ο άντρας μου να χρησιμοποιησω καθρέφτη και μπορώ να πω ότι ενιωσα πιο σίγουρη 😂 εχθες δεν μπορουσα να σηκωθώ! Όταν ξυπνάω το πρωί κατεβαζω πρωτα τα ποδια ενω ειμαι ξαπλωμενη και μετα το βαρος μου😂 και σήμερα μπορώ να πω ότι δεν μπορουσα να σηκωσω ουτε το ποδι μου για να δεσω τα κορδόνια μου 🤣🤣 

Καλημέρα !!!! Εμένα εχτές με πονούσαν κ οι αστράγαλοι!!! Επίσης αυτό με το καθρεφτάκι δεν το κατάφερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Σας ζηλεύω εσάς που έχετε ξεκινήσει τα μπάνια!!! Εδώ η θάλασσα είναι ακόμα πολύ παγωμένη. 😩

Καλέ πάγος ήταν, εγώ δεν μπήκα, η μικρή μόνο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα !!!! Εμένα εχτές με πονούσαν κ οι αστράγαλοι!!! Επίσης αυτό με το καθρεφτάκι δεν το κατάφερα.

Να βρεις καθρέφτη με βαση εχω ενα που το στερεωσα στην ακρη της μπανιερας εχει δυο οψης την κανονικη κ μια πιο κοντινη.. Την παλεψα πάντως! Εμένα συνήθως οι πατουσες μου τσουζουν και νιωθω πρισμενη παντου.. Σίγουρα στο πρόσωπο γιατι μου το λεει κ ο κοσμος, οι ασταγαλοι μου ειναι πρισμενοι! Τα ποδια μου οταν γυρναω απο δουλειά και σήμερα προσπαθησα να βγάλω το δαχτυλίδι αρραβώνων αλλα δεν βγαίνει! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!! Υπάρχει κάποια που να έχει δύσπνοια? με έχει πιάσει από την Πέμπτη που Ουν νοσοκομειο και δεν λέει να με αφήσει τόσο που νομίζω κάθε φορά ότι δεν θα την βγάλω καθαρή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!! Υπάρχει κάποια που να έχει δύσπνοια? με έχει πιάσει από την Πέμπτη που Ουν νοσοκομειο και δεν λέει να με αφήσει τόσο που νομίζω κάθε φορά ότι δεν θα την βγάλω καθαρή! 

Εμένα με έπιανε στη δουλειά που και που.. Πίστευα περισσότερο ότι είναι άγχος.. Αλλά αν πιστεύεις ότι δεν είναι ανέφερε το στον γιατρό σου.. Αν και πιστεύω ότι όλα τα όργανα ανεβαίνουν τόσο ψηλά και πιέζουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!! Υπάρχει κάποια που να έχει δύσπνοια? με έχει πιάσει από την Πέμπτη που Ουν νοσοκομειο και δεν λέει να με αφήσει τόσο που νομίζω κάθε φορά ότι δεν θα την βγάλω καθαρή! 

Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη φουλ γτ ήταν πολύ ψηλά το μωρό, απ τον 8ο και μετά.. Και τώρα έχω από πολύ νωρίς αλλά όχι συνέχεια.. Κοίτα όταν κάθεσαι να γερνεις την πλάτη σου λίγο προς τα πίσω, βοηθάει.. Και στον ύπνο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια ή αν θες ανάσκελα ψιλόορθια εγώ κοιμόμουν 😂😂 έβαζα 3 4 μαξιλάρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα με έπιανε στη δουλειά που και που.. Πίστευα περισσότερο ότι είναι άγχος.. Αλλά αν πιστεύεις ότι δεν είναι ανέφερε το στον γιατρό σου.. Αν και πιστεύω ότι όλα τα όργανα ανεβαίνουν τόσο ψηλά και πιέζουν 

Μίλησα μαζί του!!! Μου είπε είναι η μητρα που είναι πλέον πολύ ψηλά και πιέζονται οι πνευμονες και λέγεται πιεση-δυσπνοια του διαφράγματος

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη φουλ γτ ήταν πολύ ψηλά το μωρό, απ τον 8ο και μετά.. Και τώρα έχω από πολύ νωρίς αλλά όχι συνέχεια.. Κοίτα όταν κάθεσαι να γερνεις την πλάτη σου λίγο προς τα πίσω, βοηθάει.. Και στον ύπνο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια ή αν θες ανάσκελα ψιλόορθια εγώ κοιμόμουν 😂😂 έβαζα 3 4 μαξιλάρια 

Ναι αυτό ακριβώς μου είπε....και επίσης όχι κρύο νερό και πολύ μικρά γεύματα εγώ τρώω τον αγλεορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι αυτό ακριβώς μου είπε....και επίσης όχι κρύο νερό και πολύ μικρά γεύματα εγώ τρώω τον αγλεορα!!!!

Ναι ρε συ εγώ δεν μπορούσα να φάω καθόλου στο τέλος 😂 μου κοβόταν η ανάσα.. Αφού μετά τον 8ο δεν πήρα καθόλου βάρος 🤣

Και τώρα έτσι με βλέπω.. 5ο 6ο τα παίρνω εγώ τα κιλά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Night terror το λένε οι φίλοι μας οι άγγλοι, νυχτερινό τρόμο....

Ο νυχτερινός τρόμος συνοδεύεται από αρκετά συμπτωματα κ δεν υπάρχει μόνο 1 επεισόδιο. Η κόρη της @Smurf88είναι λιγάκι μικρή γαι νυχτερινό τρόμο...επιστημονικα τουλάχιστον το έχουν παιδιά λιγο μεγαλύτερα κ υπάρχουν επαναλαμβανομενα επεισόδια. Το πιθανότερο είναι να είδε ένα όνειρο πιυ την τρόμαξε κ να μην μπορεί να το εκφράσει καθώς είναι μικρούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εμείς σκ πήγαμε στο εξοχικό και Σάββατο ειδικά του δώσαμε και κατάλαβε! Μπάνιο στη θάλασσα, βόλτα σε εξωτερικό παιδότοπο, τραμπολινο στον κήπο και παιδική χαρά και πατινι 😂😂 Κυριακή πιο χαλαρά, παραλία μόνο.. Σήμερα δουλειά 🙄😑 με έχει πιάσει δυσφορία και δυσκολία στην αναπνοή, μάλλον η Δευτέρα θα φταίει 😂

Κάτι άσχετο, έχετε καμία πρόταση για kids friendly πάρκα, μαγαζιά, δραστηριότητες στην Αθήνα; θέλουμε να παίρνουμε τα βουνά τώρα που έφτιαξε ο καιρός 😂 

Έξοδος με τα παιδιά στο φβ  θα βρεις πολλές εξόδους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ εγώ ζυγιστηκα πριν λίγο εκεί που ζυγιζομαι κ με έδειξε +4κιλα αυτά που ειχα χάσει πριν 9 μέρες κ δεν ηξερα πήγαν.. Έχει τρελαθεί το σώμα μου!! Εγώ αισθάνομαι πουπουλακι ότι κ να λέει η ζυγαριά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εμένα κάτι με δυσκολευει στην αναπνοή! Επίσης, δεν μπορώ να φάω άνετα σε καρέκλα στο τραπέζι, εδώ κ κάτι μέρες τρώω στον καναπέ κάπως μεταξύ καθιστης κ ξαπλωμένης! Γενικά νοιώθω το μωρό πολυ πάνω σε κάποιες στιγμές. 

Εμένα δεν έχουν πρηστει ακόμα τα ποδια κ τα χέρια, έρχεται η ώρα τους όμως 😝😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...