Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Δε μπορείς να απευθυνθείς σε γιατρό δημοσίου σαν β πλάνο; 

Κορίτσια στις συσπάσεις πετρωνει η κοιλια ψηλά και νιώθεις σαν κάτι μεταξύ ρεύματος και τσιμπήματος κολπικα;; 

Δεν αναλαμβάνουν κορίτσι μου. Εμένα το β πλάνο θα είναι σε δημόσιο πάντως. 

Εάν σου πετρωνει η κοιλια συσπάσεις είναι. Όπως είπε κ η @Liiida η καθεμια μπορεί να το αισθάνεται λίγο διαφορετικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εγω λογικά δεν εχω αισθανθει συσπάσεις... Βέβαια ακόμα δεν εχω καταλαβει ποια η διαφορά συσπασεων με braxton και γενικα παει λέγοντας 😂 θα τα μαθω στην πράξη προφανώς, εχω μαθει να ξεχωριζω την θεση της μικρης απο τις κλωτσιες της και νιωθω οταν αλλαζει θεση νομίζω νιώθω σαν κυμα μες στην κοιλια ή νιωθω να μετακινείται στην μια πλευρα της κοιλιάς γιατι γίνεται πιο σκληρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω λογικά δεν εχω αισθανθει συσπάσεις... Βέβαια ακόμα δεν εχω καταλαβει ποια η διαφορά συσπασεων με braxton και γενικα παει λέγοντας 😂 θα τα μαθω στην πράξη προφανώς, εχω μαθει να ξεχωριζω την θεση της μικρης απο τις κλωτσιες της και νιωθω οταν αλλαζει θεση νομίζω νιώθω σαν κυμα μες στην κοιλια ή νιωθω να μετακινείται στην μια πλευρα της κοιλιάς γιατι γίνεται πιο σκληρη 

Ταυτίζομαι!!! 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω λογικά δεν εχω αισθανθει συσπάσεις... Βέβαια ακόμα δεν εχω καταλαβει ποια η διαφορά συσπασεων με braxton και γενικα παει λέγοντας 😂 θα τα μαθω στην πράξη προφανώς, εχω μαθει να ξεχωριζω την θεση της μικρης απο τις κλωτσιες της και νιωθω οταν αλλαζει θεση νομίζω νιώθω σαν κυμα μες στην κοιλια ή νιωθω να μετακινείται στην μια πλευρα της κοιλιάς γιατι γίνεται πιο σκληρη 

Και εγώ τώρα ένιωσα πρώτη φορά έτσι στην 34η εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Tweema μια από τα ίδια με τις δουλειές.. ευτυχώς τα τελείωσα όλα την περασμένη Παρασκευή!! Βέβαια κάθε μέρα όλο κ κάτι βγαίνει...κ μένα μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις στα τέσσερα για να κεντραρει λίγο η μικρή..είναι προς τα δεξιά το κορμάκι τής!! Σήμερα που βγήκα για ψώνια ένιωσα ένα ακόμα κρακ προς τα κάτω...παίρνει την κάτω βόλτα!! Νομίζω ότι αν βγω άλλες 2 φορές για περπάτημα ή πάω στο σούπερ θα έρθει η ώρα μας😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Τα πετρώματα είναι συνήθως συσπάσεις!! Κάνουν και βουναλακι στην κοιλιά που στην πρώτη εγκυμοσύνη νόμιζα ότι είναι το μωρό που κουνιέται 😂 εμένα συμβαίνει αυτό στο πάνω μέρος της κοιλιάς, πάνω από τον αφαλό αλλά δεν έχω πόνο..μια δυσφορία θα έλεγα κ όσο πλησιάζουν οι μέρες γίνονται πιο επώδυνες.. βέβαια η κάθε κοπέλα της βιώνει διαφορετικά, όπως και τον πόνο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ συσπάσεις braxton έχω από την 20η εβδομάδα. Το είχα πει τότε στον γιατρό μου ούτε που έδωσε σημασία ούτε μου αύξησε το μαγνήσιο (ένα την μέρα παίρνω). Είναι φυσιολογικό μου είπε. Από τότε έχω σχεδόν κάθε μέρα αυτό που λέτε πετρώνει ένα σημείο της κοιλιάς χαμηλά αρχικά τώρα μέχρι αφαλό. Κρατάει 3-4 δευτερόλεπτα και τέλος. Χωρίς πόνο χωρίς τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ @Tweema μια από τα ίδια με τις δουλειές.. ευτυχώς τα τελείωσα όλα την περασμένη Παρασκευή!! Βέβαια κάθε μέρα όλο κ κάτι βγαίνει...κ μένα μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις στα τέσσερα για να κεντραρει λίγο η μικρή..είναι προς τα δεξιά το κορμάκι τής!! Σήμερα που βγήκα για ψώνια ένιωσα ένα ακόμα κρακ προς τα κάτω...παίρνει την κάτω βόλτα!! Νομίζω ότι αν βγω άλλες 2 φορές για περπάτημα ή πάω στο σούπερ θα έρθει η ώρα μας😂😂

Ακριβως έτσι είναι κ εμενα!!κ εγώ τα τελείωσα όλα από δουλειές αλλά παιδιά έχουμε οπότε καταλαβαίνω.. Εγω είπα θα μπει πρώτα η επόμενη εβδομαδα κ μετά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 όταν λες ένιωσες ένα κρακ...? Τί κρακ ήταν αυτό??? Θα σπάνε κ πράγματα τώρα προς το τέλος??😦😱

🤣🤣🤣🤣Χαχαχαχ είμαι έξω κ γελάω μόνη μου😂

Δεν σπάμε 😝 κατεβαίνει κ άλλο το μωρό.. Περπατάμε κ νιώθουμε αυτό το κατέβα. Αυτό κατάλαβα ότι εννοεί η @Smurf88.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πήγα κ γω σήμερα γιατρό... Η μπεμπα κλασσικά χοντρουλα.... 2.500 κιλακια κ είμαι 32+4!!!!!! Θα με ξαναδεί κ πάλι 1 Ιουνίου... Την περασμένη φορά ο τράχηλος ήταν 3.35 και τώρα 3.06.....

Πωπω μπράβο στη μπέμπα! Εγώ 32+1 και είναι μετά βίας 1700 η μπέμπα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και επίσημα μπορω να ανακοίνωσω ότι οι ντουλάπες τελείωσαν 😂😂

Τι ωραία!!! Μπράβο👍

Οι δικές σας μόνο ή κ του μωρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

🤣🤣🤣🤣Χαχαχαχ είμαι έξω κ γελάω μόνη μου😂

Δεν σπάμε 😝 κατεβαίνει κ άλλο το μωρό.. Περπατάμε κ νιώθουμε αυτό το κατέβα. Αυτό κατάλαβα ότι εννοεί η @Smurf88.. 

Χαχαχαχαχα πολύ γέλασα @Liiida... Δεν ακούγεται κάτι αλλά νιώθω σαν να με διαπερνάει ρεύμα με λίγο πόνο εκείνη την ώρα!! Πάντως η αλήθεια είναι ότι όταν μου έσπασαν τα νερά ακούστηκε ένα πλαφ 😂😂

@Tweema κ εγώ άλλη μια εβδομάδα λέω..για να δούμε!! Γεννάω κ γρήγορα οπότε φοβάμαι λίγο..με το παραμικρό πιο έντονο πόνο θα φύγω σφαίρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Τι ωραία!!! Μπράβο👍

Οι δικές σας μόνο ή κ του μωρού;

Οι δικές μας.Έκανα χώρους,άδειασα συρτάρια ράφια και ξεσκαρταρισμα έβγαλα πράγματα για να δωσω που δεν φορούσαμε κλπ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 κι εγώ έκλαψα (για άλλους λόγους, προκαταβολικά 🤣🤣🤣 ) Την τύχη σου θέλω να έχω πάντως κ να γεννήσω κι εγώ γρήγορα 😊

Χαχαχαχαχα...σου εύχομαι να έχεις την τύχη μου!! Σε όλες δηλαδή.. τελευταία κλαίω πολύ γιατί συνειδητοποιώ ότι είναι οι τελευταίες ημέρες που είμαι μόνη με την μικρή μου!! Πώς θα νιώθει τώρα που θα με μοιράζεται, που δεν έτυχε ποτέ να κοιμηθώ εκτός σπιτιού κλπ κλπ...πότε πέρασε ο καιρός που ήταν κ αυτή μωράκι 😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Χαχαχαχαχα...σου εύχομαι να έχεις την τύχη μου!! Σε όλες δηλαδή.. τελευταία κλαίω πολύ γιατί συνειδητοποιώ ότι είναι οι τελευταίες ημέρες που είμαι μόνη με την μικρή μου!! Πώς θα νιώθει τώρα που θα με μοιράζεται, που δεν έτυχε ποτέ να κοιμηθώ εκτός σπιτιού κλπ κλπ...πότε πέρασε ο καιρός που ήταν κ αυτή μωράκι 😭😭

Τί όμορφα συναισθήματα όμως αυτά που περιγράφεις....Μην ανησυχείς, με τόση αγάπη, αποκλείεται να μην το πάρει καλά η μικρή! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Πωπω μπράβο στη μπέμπα! Εγώ 32+1 και είναι μετά βίας 1700 η μπέμπα 🙂

Μία χαρά είναι εσένα... Εμένα πως θα βγει από μέσα μου🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@Clairy. Τα πετρώματα είναι συνήθως συσπάσεις!! Κάνουν και βουναλακι στην κοιλιά που στην πρώτη εγκυμοσύνη νόμιζα ότι είναι το μωρό που κουνιέται 😂 εμένα συμβαίνει αυτό στο πάνω μέρος της κοιλιάς, πάνω από τον αφαλό αλλά δεν έχω πόνο..μια δυσφορία θα έλεγα κ όσο πλησιάζουν οι μέρες γίνονται πιο επώδυνες.. βέβαια η κάθε κοπέλα της βιώνει διαφορετικά, όπως και τον πόνο!

 

Ακριβώς έτσι νιώθω σαν δυσφορία.. 

Δεν πονάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Χαχαχαχαχα πολύ γέλασα @Liiida... Δεν ακούγεται κάτι αλλά νιώθω σαν να με διαπερνάει ρεύμα με λίγο πόνο εκείνη την ώρα!! Πάντως η αλήθεια είναι ότι όταν μου έσπασαν τα νερά ακούστηκε ένα πλαφ 😂😂

@Tweema κ εγώ άλλη μια εβδομάδα λέω..για να δούμε!! Γεννάω κ γρήγορα οπότε φοβάμαι λίγο..με το παραμικρό πιο έντονο πόνο θα φύγω σφαίρα!!

Να σου πω γέννας δε γέννας γρήγορα είναι 2ο να πας κατευθείαν μαιευτήριο. Έχω φίλη που είχε 24ωρες τοκετό στο 1ο κ στο 2ο ίσα που πρόλαβε να μπει στο μαιευτήριο!! Ο άντρας σου γύρισε από το ταξίδι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ακριβώς έτσι νιώθω σαν δυσφορία.. 

Δεν πονάω.. 

Κάνει προπόνηση η μήτρα!! Ο γιατρός μου είχε πει μέχρι και 10 την ημέρα μπορεί να κάνουμε!! 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Να σου πω γέννας δε γέννας γρήγορα είναι 2ο να πας κατευθείαν μαιευτήριο. Έχω φίλη που είχε 24ωρες τοκετό στο 1ο κ στο 2ο ίσα που πρόλαβε να μπει στο μαιευτήριο!! Ο άντρας σου γύρισε από το ταξίδι; 

Γύρισε, ναι!! Είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα, αν κ πιστεύω ότι θα φάω καμιά ακόμη εβδομάδα!! Εννοείται πως με το παραμικρό θα φύγω, γι'αυτό κ ψάχνω τα πάντα από συμπτώματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κάνει προπόνηση η μήτρα!! Ο γιατρός μου είχε πει μέχρι και 10 την ημέρα μπορεί να κάνουμε!! 

Γύρισε, ναι!! Είμαστε όλοι σε αναμμένα κάρβουνα, αν κ πιστεύω ότι θα φάω καμιά ακόμη εβδομάδα!! Εννοείται πως με το παραμικρό θα φύγω, γι'αυτό κ ψάχνω τα πάντα από συμπτώματα..

Αν ειναι παραπάνω από 10? Θα μετρήσω αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...