Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι θα φανεί στην καμπύλη. 😔 Δεν θα την κάνεις νωρίτερα. Αφού η γλυκοζηλιωμενη σου είναι αυξημένη? 

Όχι μου είπε σε 10 ημέρες να την κάνω 😪 τώρα μπήκα στην 25w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κοριτσια.... Εγώ περπατάω λιγάκι τώρα τα πρωινά. Έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις.... Λίγες οπότε να ναι... Νιώθω κ πιεση σαν να κατεβαίνει περίοδος. Κ σα κλωστή να περνάει από κάτω κ τσιμπήματα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να σας τα περιγράψω.... Είμαι 33η εβδομάδα.. Αύριο βραδάκι έχω γιατρό. Αύριο πρωί κομμωτήριο. Από βδομάδα νυχάκια πόδια πεντικιούρ. Θα βάλω κ 2 πλυντήρια νομίζω θα βγουν τα πραγματάκια της μπεμπας. Κ μετά είμαι ετοιμη😍

Καλημέρα,οι συσπάσεις που λες ότι έχουν αρχίσει εννοείς αυτό που για λίγο σα να πετρώνει η κοιλιά κ μετά επανέρχεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που λεει η @Tweema ισχύει, η καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη.. Πολλες φορες εχω αναρωτηθεί αν ειναι φυσιολογικό που δεν εχω καθόλου συσπάσεις, αλλα το σωμα της καθε γυναικας ξερει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συσπάσεις γίνονται από την 8-9 εβδ. Δεν τις καταλαβαίνουμε. Στην 1η εγκ ούτε κ εγώ καταλάβαινα στον 9ο ξεκίνησα να τις νιώθω. Είναι καλό βέβαια να έχουμε Braxton hicks να προετοίμαζεται η μήτρα μας. Σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω αρκετά έντονες συσπάσεις από τις 30εβδ ούτε εμβρυολογος ούτε γιατρός μου είπαν κάτι στους υπερηχους.. Το Σάββατο σας ειπατι πέρασα.. Όταν είναι έτοιμα θα βγουν.. Αυτά ξέρουν καλύτερα από εμάς. Όπως είπε κ η μαία μου συνδεσου με το μωρό σου χαλάρωσε κ οπότε είναι να έρθει θα έρθει. ❤️❤️ Κ 40 εβδ να φτάσουμε άλλωστε είναι πιθανή ημερομηνία δεν είναι απαραίτητο να γεννήσουμε μέχρι τότε κ συσπάσεις να μην έχουμε μπορει να ξυπνήσουμε την επόμενη, την μεθεπόμενη κ να έχει έρθει η ώρα. Υπάρχουν κ 2-3 τιπς που μπορούν να προκαλέσουν συσπάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Συσπάσεις γίνονται από την 8-9 εβδ. Δεν τις καταλαβαίνουμε. Στην 1η εγκ ούτε κ εγώ καταλάβαινα στον 9ο ξεκίνησα να τις νιώθω. Είναι καλό βέβαια να έχουμε Braxton hicks να προετοίμαζεται η μήτρα μας. Σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω αρκετά έντονες συσπάσεις από τις 30εβδ ούτε εμβρυολογος ούτε γιατρός μου είπαν κάτι στους υπερηχους.. Το Σάββατο σας ειπατι πέρασα.. Όταν είναι έτοιμα θα βγουν.. Αυτά ξέρουν καλύτερα από εμάς. Όπως είπε κ η μαία μου συνδεσου με το μωρό σου χαλάρωσε κ οπότε είναι να έρθει θα έρθει. ❤️❤️ Κ 40 εβδ να φτάσουμε άλλωστε είναι πιθανή ημερομηνία δεν είναι απαραίτητο να γεννήσουμε μέχρι τότε κ συσπάσεις να μην έχουμε μπορει να ξυπνήσουμε την επόμενη, την μεθεπόμενη κ να έχει έρθει η ώρα. Υπάρχουν κ 2-3 τιπς που μπορούν να προκαλέσουν συσπάσεις. 

Τα οποία θα μας πεις τώρα ή να θυμηθώ να σε ρωτήσω μετά τις 7/8; 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι μου είπε σε 10 ημέρες να την κάνω 😪 τώρα μπήκα στην 25w

Ε κάνε την κ βλέπεις.... Εμένα γλυκοζηλιωμενη βέβαια δεν μου χε κάνει.... Απ όσο θυμάμαι. Αλλά γενικά έχω κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Συσπάσεις γίνονται από την 8-9 εβδ. Δεν τις καταλαβαίνουμε. Στην 1η εγκ ούτε κ εγώ καταλάβαινα στον 9ο ξεκίνησα να τις νιώθω. Είναι καλό βέβαια να έχουμε Braxton hicks να προετοίμαζεται η μήτρα μας. Σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω αρκετά έντονες συσπάσεις από τις 30εβδ ούτε εμβρυολογος ούτε γιατρός μου είπαν κάτι στους υπερηχους.. Το Σάββατο σας ειπατι πέρασα.. Όταν είναι έτοιμα θα βγουν.. Αυτά ξέρουν καλύτερα από εμάς. Όπως είπε κ η μαία μου συνδεσου με το μωρό σου χαλάρωσε κ οπότε είναι να έρθει θα έρθει. ❤️❤️ Κ 40 εβδ να φτάσουμε άλλωστε είναι πιθανή ημερομηνία δεν είναι απαραίτητο να γεννήσουμε μέχρι τότε κ συσπάσεις να μην έχουμε μπορει να ξυπνήσουμε την επόμενη, την μεθεπόμενη κ να έχει έρθει η ώρα. Υπάρχουν κ 2-3 τιπς που μπορούν να προκαλέσουν συσπάσεις. 

Έτσι ακριβώς κοπέλα μου. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα,οι συσπάσεις που λες ότι έχουν αρχίσει εννοείς αυτό που για λίγο σα να πετρώνει η κοιλιά κ μετά επανέρχεται; 

Ναι συν πόνο. Κάποιες φορές. Συν πίεση προς τα κάτω.... Τσιμπιες από κάτω στον κόλπο.... Αλλά δεν έχουν πρόγραμμα είναι οι προκατασκευαστικες..... Κάποιες δεν έχουν καθόλου πόνο κ δνε τις καταλαβαίνουν καν..... Η καθεμία διαφορετικά τις νιώθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είστε???

@Diana_caterina δεν το έχω ξανά ακουσει αυτό κορίτσι μου. Μην ανχονεσαι δεν νομίζω πως κάτι τέτοιο έχει να κάνει με το φύλο του μωρού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά η κάθε εγκυμοσύνη, το κάθε μωρό, η κάθε μητέρα, ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... Δυστυχώς όταν μας λένε κάτι, μας επηρεάζει αν κ δεν πρέπει!!! Επίσης αυτοί που τα λένε, δεν μπορουν να σκεφτουν ότι μας επηρεάζουν αρνητικά. Εμένα πχ άρχισε να μου λέει μια ξαδέρφη κοιμήσου τώρα μετά δε θα μπορείς, ξέχνα τις βόλτες για 5 χρόνια, έχεις πολυ μικρή κοιλιά ρώτησες τον γιατρό σου αν είναι καλό αυτό; έμεινα κ την κοιτουσα έντρομη 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά η κάθε εγκυμοσύνη, το κάθε μωρό, η κάθε μητέρα, ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... Δυστυχώς όταν μας λένε κάτι, μας επηρεάζει αν κ δεν πρέπει!!! Επίσης αυτοί που τα λένε, δεν μπορουν να σκεφτουν ότι μας επηρεάζουν αρνητικά. Εμένα πχ άρχισε να μου λέει μια ξαδέρφη κοιμήσου τώρα μετά δε θα μπορείς, ξέχνα τις βόλτες για 5 χρόνια, έχεις πολυ μικρή κοιλιά ρώτησες τον γιατρό σου αν είναι καλό αυτό; έμεινα κ την κοιτουσα έντρομη 😝

Πόσο με εκνευριζουν αυτοί οι άνθρωποι !!! Από πάντα ήμουν περίεργη αλλά τώρα δεν συζητάω κ πολλά πολλα! Όλοι ξέρουν τα πάντα δεν παλεύονται!!! Ας κρατήσουν τις γνώσεις τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά η κάθε εγκυμοσύνη, το κάθε μωρό, η κάθε μητέρα, ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... Δυστυχώς όταν μας λένε κάτι, μας επηρεάζει αν κ δεν πρέπει!!! Επίσης αυτοί που τα λένε, δεν μπορουν να σκεφτουν ότι μας επηρεάζουν αρνητικά. Εμένα πχ άρχισε να μου λέει μια ξαδέρφη κοιμήσου τώρα μετά δε θα μπορείς, ξέχνα τις βόλτες για 5 χρόνια, έχεις πολυ μικρή κοιλιά ρώτησες τον γιατρό σου αν είναι καλό αυτό; έμεινα κ την κοιτουσα έντρομη 😝

Πωπω εγώ μόλις αρχίσω κ ακούω τέτοια σταματάω να ακούω 😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά η κάθε εγκυμοσύνη, το κάθε μωρό, η κάθε μητέρα, ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... Δυστυχώς όταν μας λένε κάτι, μας επηρεάζει αν κ δεν πρέπει!!! Επίσης αυτοί που τα λένε, δεν μπορουν να σκεφτουν ότι μας επηρεάζουν αρνητικά. Εμένα πχ άρχισε να μου λέει μια ξαδέρφη κοιμήσου τώρα μετά δε θα μπορείς, ξέχνα τις βόλτες για 5 χρόνια, έχεις πολυ μικρή κοιλιά ρώτησες τον γιατρό σου αν είναι καλό αυτό; έμεινα κ την κοιτουσα έντρομη 😝

Αχ ναι αυτα τα εχω και εγω και τα λενε και γελανε 😅 εγω αυτο το γέλιο το ακουω σατανικό 😂 εγω προσπαθώ να σκέφτομαι ότι το δικό μου παιδι μπορει να μην είναι ετσι οπότε αφηνω και μια ελπίδα οτι δεν θα περασω τις αυπνιες πχ ή τις δυσκολίες ή οτιδήποτε... 

Οσο για αυτο με το φυλο που μου ειπαν ασε.. Με τρελανε η τυπισσα εχει 2 παιδια ενα κ ενα και λεει παλι καλα που θα κανεις κορίτσι γιατι τα αγορια ειναι βασανο κ δεν ειναι ήσυχα και συνήθως τα κορίτσια βγαίνουν 2-3 βδομάδες νωρίτερα.. 

Και με αγχωσε... Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν βγει λιγο νωρίτερα, ουτε εγω θα εχω πρόβλημα αλλα αγχώνομαι λογο χρόνου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Πραγματικά η κάθε εγκυμοσύνη, το κάθε μωρό, η κάθε μητέρα, ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός... Δυστυχώς όταν μας λένε κάτι, μας επηρεάζει αν κ δεν πρέπει!!! Επίσης αυτοί που τα λένε, δεν μπορουν να σκεφτουν ότι μας επηρεάζουν αρνητικά. Εμένα πχ άρχισε να μου λέει μια ξαδέρφη κοιμήσου τώρα μετά δε θα μπορείς, ξέχνα τις βόλτες για 5 χρόνια, έχεις πολυ μικρή κοιλιά ρώτησες τον γιατρό σου αν είναι καλό αυτό; έμεινα κ την κοιτουσα έντρομη 😝

Για τα πρώτα θα συμφωμησω🤣🤣🤣 εγώ πάλι έχω ακούσει κορίτσι είναι αααα θα φτάσεις 40 εβδομάδες....γενικα πολλά θα ακούγονται από εδώ κ πέρα... Κ η καθεμία πρέπει να βάλει όρια εκτός από το παιδί της κ στους υπόλοιπους τρίτους........ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ναι αυτα τα εχω και εγω και τα λενε και γελανε 😅 εγω αυτο το γέλιο το ακουω σατανικό 😂 εγω προσπαθώ να σκέφτομαι ότι το δικό μου παιδι μπορει να μην είναι ετσι οπότε αφηνω και μια ελπίδα οτι δεν θα περασω τις αυπνιες πχ ή τις δυσκολίες ή οτιδήποτε... 

Οσο για αυτο με το φυλο που μου ειπαν ασε.. Με τρελανε η τυπισσα εχει 2 παιδια ενα κ ενα και λεει παλι καλα που θα κανεις κορίτσι γιατι τα αγορια ειναι βασανο κ δεν ειναι ήσυχα και συνήθως τα κορίτσια βγαίνουν 2-3 βδομάδες νωρίτερα.. 

Και με αγχωσε... Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν βγει λιγο νωρίτερα, ουτε εγω θα εχω πρόβλημα αλλα αγχώνομαι λογο χρόνου 

Καταεχας νομίζω η καθεμία μας μπαίνοντας στην διαδικασία να κάνει παιδί έχει σκεφτεί όλα αυτά. Δεν περίμενε από κανέναν να τις το πότε θα κοιμηθεί ξανα!!! Έλεος!!! Επίσης 2-3. Βδομάδες εγώ από τι έχω καταλάβει μπαίνουμε στο μήνα μας σημαίνει ότι αν πάσα ώρα κ στιγμή περιμένουμε. Άρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Για τα πρώτα θα συμφωμησω🤣🤣🤣 εγώ πάλι έχω ακούσει κορίτσι είναι αααα θα φτάσεις 40 εβδομάδες....γενικα πολλά θα ακούγονται από εδώ κ πέρα... Κ η καθεμία πρέπει να βάλει όρια εκτός από το παιδί της κ στους υπόλοιπους τρίτους........ 

Αχ πατησες κουμπι τωρα🤣 θα εχω μεγαλα ντράβαλα με τα πεθερικά μου εγω... Τους βλέπω τωρα με την πρωτη εγγονα και βλέπω τι θα κανουν στο δικο μου κ εκνευρίζομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καταεχας νομίζω η καθεμία μας μπαίνοντας στην διαδικασία να κάνει παιδί έχει σκεφτεί όλα αυτά. Δεν περίμενε από κανέναν να τις το πότε θα κοιμηθεί ξανα!!! Έλεος!!! Επίσης 2-3. Βδομάδες εγώ από τι έχω καταλάβει μπαίνουμε στο μήνα μας σημαίνει ότι αν πάσα ώρα κ στιγμή περιμένουμε. Άρα???

Ναι ισχύει εισαι που εισαι σε αναμμένα κάρβουνα τοτε σε πριζονουν και αυτοι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ πατησες κουμπι τωρα🤣 θα εχω μεγαλα ντράβαλα με τα πεθερικά μου εγω... Τους βλέπω τωρα με την πρωτη εγγονα και βλέπω τι θα κανουν στο δικο μου κ εκνευρίζομαι... 

Άστα..... Κάθε μέρα τσακωνομαι ακόμη.... Το σημαντικότερο είναι να χουμε κοινή πορεία με τον άντρα μας.... Κ να σμίγουν αυτά που θέλουμε ως προς το μεγάλωμα των παιδιών μας.... Έτσι ώστε να μην υπάρχουν συγκρούσεις.... Έτσι ώστε να ξέρετε τι θέλετε. Για να ξέρετε να μην ακούτε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina σου λέει ότι τα κορίτσια γεννιουνται νωρίτερα αλλά σου λέει πως ήταν η δική της εγκυμοσύνη κ για ποιο λόγο μπορει το δικό της να γεννήθηκε νωρίτερα;

Πραγματικά όλοι ξέρουμε τα πάντα κ πολλές φορές μιλάμε χωρίς να σκεφτούμε (δε βγάζω τον εαυτό μου απ έξω γιατί μπορεί να το εχω κανει, αθελα μου αλλά μπορεί να έχω αγχώσει, προβληματίσει κάποιον). 

Εμένα το άλλο που με εχει εκνευρίσει είναι η ερώτηση.... Ήθελες να μείνεις έγκυος ή έτυχε; που ότι κ από τα δυο να έγινε είναι δικαίωμα μου/μας 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Diana_caterina σου λέει ότι τα κορίτσια γεννιουνται νωρίτερα αλλά σου λέει πως ήταν η δική της εγκυμοσύνη κ για ποιο λόγο μπορει το δικό της να γεννήθηκε νωρίτερα;

Πραγματικά όλοι ξέρουμε τα πάντα κ πολλές φορές μιλάμε χωρίς να σκεφτούμε (δε βγάζω τον εαυτό μου απ έξω γιατί μπορεί να το εχω κανει, αθελα μου αλλά μπορεί να έχω αγχώσει, προβληματίσει κάποιον). 

Εμένα το άλλο που με εχει εκνευρίσει είναι η ερώτηση.... Ήθελες να μείνεις έγκυος ή έτυχε; που ότι κ από τα δυο να έγινε είναι δικαίωμα μου/μας 😄

Το θεωρω αγενές... Εκτός το ότι φέρνεις σε δύσκολη θέση τον άλλον θεωρώ ότι δεν αφορα κανέναν αν έτυχε ή όχι. Μπορεί κάποιος να βασανίζεται χρόνια για να κάνει παιδί δεν πας να παίξεις με την ψυχοσύνθεση του άλλου... 

@Starrrόσο για αυτό που λες είναι πολύ σημαντικό.. Μακαρι να μπορέσεις να βρεις μια κοινή πορεία σε κάποια σημεία.. Αλλα στο θέμα σκυλιου (το δικο μας θεμα) έχουμε τσακωμους😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina κι εμείς έχουμε σκύλο, μεγαλόσωμο κιόλας, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα πάμε μια χαρά 😊

Παιδιά, μην ακούμε βλακείες, δείτε κ από τους εαυτούς μας: εγώ πχ γεννήθηκα τέλος 39ης με πρόκληση παρακαλώ, η αδερφή μου 40η επίσης με πρόκληση, ο άντρας μου 42η (!) από μόνος του ...Όλα είναι θέμα εν μέρει τύχης κ εν μέρει συνθηκών εγκυμοσύνης. 

Εγώ έχω να καταθέσω ότι μου φαίνεται πως η κοιλιά μου κατέβηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

 

@Starrrόσο για αυτό που λες είναι πολύ σημαντικό.. Μακαρι να μπορέσεις να βρεις μια κοινή πορεία σε κάποια σημεία.. Αλλα στο θέμα σκυλιου (το δικο μας θεμα) έχουμε τσακωμους😂

Πολυ σημαντικό και πολυ δυσκολο να υπάρχει κοινή γραμμή χωρίς εντάσεις! Ειδικά εντάσεις μπροστά στο παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Diana_caterina κι εμείς έχουμε σκύλο, μεγαλόσωμο κιόλας, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα πάμε μια χαρά 😊

Παιδιά, μην ακούμε βλακείες, δείτε κ από τους εαυτούς μας: εγώ πχ γεννήθηκα τέλος 39ης με πρόκληση παρακαλώ, η αδερφή μου 40η επίσης με πρόκληση, ο άντρας μου 42η (!) από μόνος του ...Όλα είναι θέμα εν μέρει τύχης κ εν μέρει συνθηκών εγκυμοσύνης. 

Εγώ έχω να καταθέσω ότι μου φαίνεται πως η κοιλιά μου κατέβηκε...

Μπαίνεις στον μήνα σου σιγά σιγά, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...