Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Άλλη ερώτηση. Στα ρουχαλάκια θα βάλετε μαλακτικό; μιλάω πάντα για μαλακτικό παιδικό. Γιατι είδα στο σούπερ αλλά δεν πήρα γιατί σκέφτηκα ότι μηπως είναι πολλή χημεία για τόσο μωρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Άλλη ερώτηση. Στα ρουχαλάκια θα βάλετε μαλακτικό; μιλάω πάντα για μαλακτικό παιδικό. Γιατι είδα στο σούπερ αλλά δεν πήρα γιατί σκέφτηκα ότι μηπως είναι πολλή χημεία για τόσο μωρό.. 

Κορίτσι απ'όσο έψαξα κατέληξα κ πήρα απορρυπαντικό και μαλακτικό Αρκάδι. Θα δω πώς θα πάει με το μωρό κ βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσι απ'όσο έψαξα κατέληξα κ πήρα απορρυπαντικό και μαλακτικό Αρκάδι. Θα δω πώς θα πάει με το μωρό κ βλέπουμε...

Εγώ πήρα απορρυπαντικο my planet που μου είχαν προτείνει. Λέω να δοκιμάσω και βλεπω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Άλλη ερώτηση. Στα ρουχαλάκια θα βάλετε μαλακτικό; μιλάω πάντα για μαλακτικό παιδικό. Γιατι είδα στο σούπερ αλλά δεν πήρα γιατί σκέφτηκα ότι μηπως είναι πολλή χημεία για τόσο μωρό.. 

Δεν έχω βάλει ποτέ μαλακτικό. Ούτε στον γιο μου που πλέον είναι 18.5 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ πήρα απορρυπαντικο my planet που μου είχαν προτείνει. Λέω να δοκιμάσω και βλεπω.. 

Κ γω στο γιο μου τώρα έχω planet. Κ πηρα κ planet κ για εμάς. Απορρυπαντικο.. Όταν ήταν βρέφος του χα πάρει frezyderm... K μετά pharmacept..! Tωρα planet.! Στην μπεμπα 1 πλυντήριο που εβαλα είναι με pharmacept... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ γω στο γιο μου τώρα έχω planet. Κ πηρα κ planet κ για εμάς. Απορρυπαντικο.. Όταν ήταν βρέφος του χα πάρει frezyderm... K μετά pharmacept..! Tωρα planet.! Στην μπεμπα 1 πλυντήριο που εβαλα είναι με pharmacept... 

Δεν είναι καλό για τόσο μωρό το πλανετ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Δεν είναι καλό για τόσο μωρό το πλανετ; 

Γενικά ότι βολέψει την καθεμία μας. Θα το δεις στο δέρμα του παιδιού.. Άμα είναι οκ συνέχισε το... Πχ οι αδερφές μου δεν μπορούσε η μαμά μου να τους πλύνει τα ρούχα με πράσινο σαπούνι κ ότι περιέχει τέτοιο. Κ ανακάλυψε μετά πως ήταν αλλεργικές στην ελιά κ το πράσινο σαπούνι ναι μεν είναι φυσικό προϊόν. Αλλά είχαν αλλεργία!!!! Οπότε βλέπεις κ κάνεις!!, 😁❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά ότι βολέψει την καθεμία μας. Θα το δεις στο δέρμα του παιδιού.. Άμα είναι οκ συνέχισε το... Πχ οι αδερφές μου δεν μπορούσε η μαμά μου να τους πλύνει τα ρούχα με πράσινο σαπούνι κ ότι περιέχει τέτοιο. Κ ανακάλυψε μετά πως ήταν αλλεργικές στην ελιά κ το πράσινο σαπούνι ναι μεν είναι φυσικό προϊόν. Αλλά είχαν αλλεργία!!!! Οπότε βλέπεις κ κάνεις!!, 😁❤️

Ναι σωστά.. Ευχαριστώ πολύ 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Μετά από συνεννόηση και πληρωμή;;η γενικά σε όλες τις περιπτώσεις αν το επιθυμείς;;σε παρακολουθεί κάποιος εκεί;;;

Όχι εγώ δε θα κάνω επισκληριδιο. Θα γεννήσω στο Μητέρα στα Γιάννενα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου. Ναι θέλει συνεννόηση με τον αναισθησιολογο και συνήθως γέννας με ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Άλλη ερώτηση. Στα ρουχαλάκια θα βάλετε μαλακτικό; μιλάω πάντα για μαλακτικό παιδικό. Γιατι είδα στο σούπερ αλλά δεν πήρα γιατί σκέφτηκα ότι μηπως είναι πολλή χημεία για τόσο μωρό.. 

Εγώ δεν χρησιμοποιώ ποτέ μαλακτικό ούτε για μας γιατί το θεωρώ πολλή χημεία για τον οποιοδήποτε 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris εύχομαι συντομα να γυρίσεις σπίτι. Προσπάθησε αν κ δύσκολο να ηρεμήσεις να μην σκεφτεσαι την μικρή για να πέσει η ταχυπαλμια κ να κάνεις τις ενεσεις. Είναι με τον μπαμπά.. Να κάνετε συνέχεια βίντεοκλησεις ❤️

@Dim.The. Έχεις κάνει ενεσεις; 

@Clairy.μου ούτε κ εγώ είμαι υπέρ του μαλακτικου είναι χημεία μεγάλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Valxris εύχομαι συντομα να γυρίσεις σπίτι. Προσπάθησε αν κ δύσκολο να ηρεμήσεις να μην σκεφτεσαι την μικρή για να πέσει η ταχυπαλμια κ να κάνεις τις ενεσεις. Είναι με τον μπαμπά.. Να κάνετε συνέχεια βίντεοκλησεις ❤️

@Dim.The. Έχεις κάνει ενεσεις; 

@Clairy.μου ούτε κ εγώ είμαι υπέρ του μαλακτικου είναι χημεία μεγάλη..

Είπα να δοκιμάσω χωρίς μαλακτικό και βλεπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι, τις έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και σήμερα που ρώτησα μου είπε ότι καλύπτουν για 15 ημέρες και για το μετά, αν τις ξεπεράσω κατάλαβα ότι μάλλον δε θα κάνω επαναληπτικές γιατί κάπως μου το είπε ότι είναι αμφίβολο κατά πόσο βοηθάει η επαναληπτική τους χρήση. Τουλάχιστον είμαι καλυμμένη και για την επόμενη εβδομάδα. Για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Τι κάνετε ;

Εμενα με εχει πιασει ενα αγχος απο χθες μου λενε οτι υπάρχει περίπτωση να γεννήσω νωρίτερα γιατί λενε πως τα κορίτσια βγαίνουν πιο νωρις. Εγω το ενιωθα ούτως ή άλλως αλλα νόμιζα ότι είναι φοβος.. Τι άποψη έχετε γιαυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Τι κάνετε ;

Εμενα με εχει πιασει ενα αγχος απο χθες μου λενε οτι υπάρχει περίπτωση να γεννήσω νωρίτερα γιατί λενε πως τα κορίτσια βγαίνουν πιο νωρις. Εγω το ενιωθα ούτως ή άλλως αλλα νόμιζα ότι είναι φοβος.. Τι άποψη έχετε γιαυτό; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν παίζει ρόλο το φύλο του μωρού σου στο ποτέ θα γεννήσεις! Και εφόσον δεν έχεις ενδείξεις πρόωρου τοκετού ξέχνα το 🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.... Εγώ περπατάω λιγάκι τώρα τα πρωινά. Έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις.... Λίγες οπότε να ναι... Νιώθω κ πιεση σαν να κατεβαίνει περίοδος. Κ σα κλωστή να περνάει από κάτω κ τσιμπήματα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να σας τα περιγράψω.... Είμαι 33η εβδομάδα.. Αύριο βραδάκι έχω γιατρό. Αύριο πρωί κομμωτήριο. Από βδομάδα νυχάκια πόδια πεντικιούρ. Θα βάλω κ 2 πλυντήρια νομίζω θα βγουν τα πραγματάκια της μπεμπας. Κ μετά είμαι ετοιμη😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κοριτσια.... Εγώ περπατάω λιγάκι τώρα τα πρωινά. Έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις.... Λίγες οπότε να ναι... Νιώθω κ πιεση σαν να κατεβαίνει περίοδος. Κ σα κλωστή να περνάει από κάτω κ τσιμπήματα. Δεν ξέρω πως αλλιώς να σας τα περιγράψω.... Είμαι 33η εβδομάδα.. Αύριο βραδάκι έχω γιατρό. Αύριο πρωί κομμωτήριο. Από βδομάδα νυχάκια πόδια πεντικιούρ. Θα βάλω κ 2 πλυντήρια νομίζω θα βγουν τα πραγματάκια της μπεμπας. Κ μετά είμαι ετοιμη😍

Με το καλό κορίτσι μου να προσέχεις. Λίγο ακόμα έμεινε.. Πως σου φαίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Είπα να δοκιμάσω χωρίς μαλακτικό και βλεπω. 

Κι εγώ δεν βάζω μαλακτικό ακόμα στη μικρή που είναι 27μ 

 

Μία χαρά είναι το πλανετ για βρεφακι😁

 

 

 

 

Έχει καμία αυξημένο σάκχαρο; 

Στις τελευταίες μου εξετάσεις ενώ το νηστείας είναι Μαξ 85 στα 110 η γλυκοζηλιωμενη είναι στο Θεό 🙄 με βλέπω για διαβήτη κύησης. Θα κάνω καμπύλη σε καμία 10αρια μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να προσέχεις. Λίγο ακόμα έμεινε.. Πως σου φαίνεται; 

Ποιο απ όλα??? 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! @Starrr σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις περπάτημα? Εμένα ακόμα μέχρι μισάωρο με αφήνει κ τα χιλιόμετρα να αρχίσουν να γράφουν μόλις μπω στο μήνα μου. Μια μέρα κατέβηκα 1 ώρα στη θάλασσα κ πονούσα όλο το βράδυ σαν να έρχεται η περίοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ δεν βάζω μαλακτικό ακόμα στη μικρή που είναι 27μ 

 

Μία χαρά είναι το πλανετ για βρεφακι😁

 

 

 

 

Έχει καμία αυξημένο σάκχαρο; 

Στις τελευταίες μου εξετάσεις ενώ το νηστείας είναι Μαξ 85 στα 110 η γλυκοζηλιωμενη είναι στο Θεό 🙄 με βλέπω για διαβήτη κύησης. Θα κάνω καμπύλη σε καμία 10αρια μέρες 

Ναι θα φανεί στην καμπύλη. 😔 Δεν θα την κάνεις νωρίτερα. Αφού η γλυκοζηλιωμενη σου είναι αυξημένη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα σε όλες! @Starrr σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις περπάτημα? Εμένα ακόμα μέχρι μισάωρο με αφήνει κ τα χιλιόμετρα να αρχίσουν να γράφουν μόλις μπω στο μήνα μου. Μια μέρα κατέβηκα 1 ώρα στη θάλασσα κ πονούσα όλο το βράδυ σαν να έρχεται η περίοδος..

Εγω κ να μην περπατήσω πονάω..... Απλά περπατάω λίγο για την σπονδυλική μου στήλη. Μην νομίζεις περπάτημα... 20 λεπτα Μαξ 30 λεπτά... Στο 15λεπτο ξεκινούν οι συσπάσεις. Δεν μπορώ να περπατήσω περισσότερο.... Ο γιατρός μου δνε είναι του περπατήματος.... Κ στον μικρό μου έλεγε όσο κ να περπατάς αν δεν είναι η ώρα του δνε θα βγει... Στο μικρό μου επειδή ήταν κ φθινόπωρο περπατουσα περισσότερο φυσικά ήμουν κ μόνη μου κ βαριόμουν. Κ είχα άλλες αντοχες...... Τώρα μισή ώρα το πολύ.... Δεν μπορώ παραπάνω.. Φτάνουν τα σηκωματα του μικρού κ το τρέξιμο στο σπίτι... Στον μικρό μου νομίζω έκανα περισσότερες συσπάσεις.... Κ γεννησα 38+2. Τώρα νομίζω είναι λιγότερες οι συσπάσεις αλλά νομίζω με περισσότερο πόνο..... Βέβαια στο μικρό είχα ελεύθερο χρόνο κ τις μετρούσα...τωρα ούτε καν.... Κάνω συσπάσεις κ πλένω πιάτα. 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Τι κάνετε ;

Εμενα με εχει πιασει ενα αγχος απο χθες μου λενε οτι υπάρχει περίπτωση να γεννήσω νωρίτερα γιατί λενε πως τα κορίτσια βγαίνουν πιο νωρις. Εγω το ενιωθα ούτως ή άλλως αλλα νόμιζα ότι είναι φοβος.. Τι άποψη έχετε γιαυτό; 

Καλήμερα κορίτσι μου.. Αυτοί που στο λένε έχουν αποδειξεις;  κάθε εγκυμοσύνη γλυκιά μου είναι μοναδική. Το πότε θα έρθει η ώρα μας μόνο το κάτω σύστημα το ξέρει. Εάν οι 3 μεγάλοι σου υπέρηχοι έχεις βέβαια εσύ για το ντοπλερ είναι εντάξει μην αγχώνεσαι ❤️ θα ακούσεις πολλά ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...