Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Οι εβδομαδες υπολογίζονται βάσει τελευταίας περιόδου, τα μηχανήματα έχουν αλγόριθμους που υπολογίζουν την ηλικία του κυήματος βάσει των μετρήσεων γι αυτό διαφέρει. Μην ασχολείσαι. Λεπτομέρειες είναι. Στην αυχενική θα σου δώσουν τελικές ημερομηνίες. Και μετά πάνω στο χαρτί του υπερήχου του γιατρού σου ανάλογα με την ανάπτυξη του μωρού θα βλέπεις άλλες εβδομαδες από αυτές που υπολόγισαν στην αυχενική λογικά. Δεν τα δίνουν όμως σημασία. 

Τουλάχιστον με νοιάζει να είναι καλά το μωράκι μου 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμείς πάντως είχαμε κανονικά επαφές από την αρχή και πολλές, στο τέλος κόψαμε λίγο γιατί με την κοιλιά δε βόλευε πάρα πολύ..πάλι είχαμε δηλαδή απλά όχι τόσες πολλές! Νομίζω αν δεν έχεις κάποιο θέμα δεν απαγορεύονται, αλλά είναι και πώς νιώθει ο καθένας πιο ασφαλής 😊 εντάξει άμα φοβάσαι εσύ ή ο άντρας σου δε θα πάθετε τπτ κ να μην έχετε λίγο καιρό επαφές..το μωράκι πάνω απ’όλα 😄☺️

Ε λίγο ναι εντάξει χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είδα τις πρώτες σταγονιτσες στο σκούπισμα.. Αύριο θα έρθει σίγουρα.. 

Κανονοικο κόκκινο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είδα τις πρώτες σταγονιτσες στο σκούπισμα.. Αύριο θα έρθει σίγουρα.. 

😔Λυπάμαι ρε κορίτσι!Μακάρι την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερή!Εύχομαι τουλάχιστον η 'κυρια' να είναι ήρεμη και να μη σε πονέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Κανονοικο κόκκινο ?

Είναι στην πολύ αρχή..αν υποψιάζεσαι ότι μπορεί να είναι κάτι άλλο όσο και να θέλω δεν νομίζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Είναι στην πολύ αρχή..αν υποψιάζεσαι ότι μπορεί να είναι κάτι άλλο όσο και να θέλω δεν νομίζω.. 

Εχω ακούσει απο κοπέλες οτι είχαν αίμα έτσι λίγο απο την εμφυτευσει αλλά αν σε ερθει η κακούργα ελπίζω των άλλον μήνα να έχεις ενα σπορακι 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εχω ακούσει απο κοπέλες οτι είχαν αίμα έτσι λίγο απο την εμφυτευσει αλλά αν σε ερθει η κακούργα ελπίζω των άλλον μήνα να έχεις ενα σπορακι 💜

Μακάρι να έρθει ένα σποράκι και να μείνει αυτή τη φορά ❤️ σ ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μακάρι να έρθει ένα σποράκι και να μείνει αυτή τη φορά ❤️ σ ευχαριστώ πολύ 

Θα ερθει θα ερθει ο θεός θα σε στείλει 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Τουλάχιστον με νοιάζει να είναι καλά το μωράκι μου 💜

Μια χαρά είναι το μωρακι σου κορίτσι μου!! Ποτε έχεις ραντεβού με το καλό πάλι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Πότε φτάσαμε τόσες σελίδες!😃 Μπαίνω χθές να δώ και λέω όπα μας έσκασε νινακι! Αλλά αντί αυτού είδα ότι είχαμε πικάντικη συζήτηση!🌶️ Γέλασα τόσο με τα σχόλια!

Εμείς πάντως κορίτσια τίποτα για ένα χρόνο. Αλλά ούτε εγώ ήθελα ούτε ο άντρας μου. Η μόνη στιγμή που το επιθυμησα ήταν εξαιτίας μια ταινίας που είχα δει στην τηλεόραση. Ήταν ένα ζευγάρι, ρομαντικά μπροστά σε ένα τζάκι και καταλαβαίνετε!☺️ Μην επεκταθω περισσότερο και με διαγράψουν από το φόρουμ!😆 Ήταν η μόνη φορά που σκέφτηκα... άντε πότε θα γεννήσω να ανάψω το τζάκι;😄

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Πώς είστε κορίτσια μου;; Επιτέλους Παρασκευή...άντε να έρθει το Σ/Κ να ηρεμήσω λίγο από τη δουλεια. Από την άλλη, αύριο έχουμε τα 2 χρόνια του μπαμπά μου και με είμαι κάπως ψυχολογικα. Σας παραθέτω και την ενημέρωση της θερμοκρασίας μου από κάτω......Καλή Παρασκευή να έχουμε!!

20201002_092217.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Έκανα και το πρωί τεστ, αλλά επειδή και οι οδηγίες λένε να μην κάνω τεστ νωρίς το πρωί, αλλά μετά τις 10.00 και εγώ το έκανα νωρίς (9 παρα)...Η ορμόνη αυξάνεται αργότερα μέσα στη μέρα...οπότε κάνω πάντα μόλις γυρίσω από τη δουλεια γύρω στις 20.00. Το πρωινό σημερινό  τεστ ήταν πιο αχνό από το σημερινό απογευματινό.....

ναι το ξερω οτι λενε στις 10 και εγω ειχα κανει και στις 9 και έδειχνε παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα!!!! Πώς είστε κορίτσια μου;; Επιτέλους Παρασκευή...άντε να έρθει το Σ/Κ να ηρεμήσω λίγο από τη δουλεια. Από την άλλη, αύριο έχουμε τα 2 χρόνια του μπαμπά μου και με είμαι κάπως ψυχολογικα. Σας παραθέτω και την ενημέρωση της θερμοκρασίας μου από κάτω......Καλή Παρασκευή να έχουμε!!

20201002_092217.jpg

μάλλον τελικα εκανες εχθες σίγουρα...να εχεις εοαφη και σημερα κ αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

μάλλον τελικα εκανες εχθες σίγουρα...να εχεις εοαφη και σημερα κ αύριο.

Ναι κι εγώ νομίζω χθες πρέπει να έκανα γιατί χθες έπεσε η θερμοκρασία αρκετά και σήμερα ανέβηκε....εύχομαι να συνεχίσει να ανεβαίνει τώρα....επαφές θα έχω σίγουρα για άλλες 2 με 3 μέρες συνεχομενες....Τον κυνηγάω τον σύζυγό, αλλά ευτυχώς κι αυτός δεν μου λέει όχι...!!! Χιχιιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά είναι το μωρακι σου κορίτσι μου!! Ποτε έχεις ραντεβού με το καλό πάλι; 

Σε 2 ευδομαδες περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evie2 μου πως είσαι κορίτσι μου; Διάβασα ότι μπήκες στον 9ο!😮😃 Μα πως περνάνε έτσι οι μήνες θα τρελαθώ! Πότε έχεις ΠΗΤ; Αχ άλλο ένα υπέροχο μωράκι θα προστεθεί στην παρέα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας.. Από χθες βλέπω λιγο αίμα. Και αυτό αν βάλω λίγο χαρτάκι κολπικα και είναι σαν βλεννη μαζί.. Δεν νιώθω καθόλου έγκυος. Η θερμοκρασια μου δεν έχει κάνει πτώση καθόλου. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν μια στο εκατομμύριο είναι αίμα εγκυμοσύνης μεσολαβεί σκ για να κάνω χοριακη έγκαιρα. Λέτε να κάνω μια σήμερα και ας βγει και αρνητική για να έχω και κεφάλι μου ησυχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας.. Από χθες βλέπω λιγο αίμα. Και αυτό αν βάλω λίγο χαρτάκι κολπικα και είναι σαν βλεννη μαζί.. Δεν νιώθω καθόλου έγκυος. Η θερμοκρασια μου δεν έχει κάνει πτώση καθόλου. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν μια στο εκατομμύριο είναι αίμα εγκυμοσύνης μεσολαβεί σκ για να κάνω χοριακη έγκαιρα. Λέτε να κάνω μια σήμερα και ας βγει και αρνητική για να έχω και κεφάλι μου ησυχο? 

Ναι να κάνεις κορίτσι μου. Μη στέκεσαι σε συμπτώματα. Και εγώ  δεν ένιωθα τίποτα διαφορετικό ούτε ζέστη αισθανομουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ναι να κάνεις κορίτσι μου. Μη στέκεσαι σε συμπτώματα. Και εγώ  δεν ένιωθα τίποτα διαφορετικό ούτε ζέστη αισθανομουν. 

Όμως είναι κόκκινο το αίμα μαζί με τα υγρα.. Δε θα έπρεπε να είναι ροζ καφέ αν ήταν κάτι;. Συγνώμη για την περιγραφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Όμως είναι κόκκινο το αίμα μαζί με τα υγρα.. Δε θα έπρεπε να είναι ροζ καφέ αν ήταν κάτι;. Συγνώμη για την περιγραφή 

Τι να σου πω , εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει κόκκινο αίμα. Αλλά άλλες λένε ότι είχαν περίοδο κανονικά κ το καταλάβανε ένα μήνα μετά. Πολλά μπορεί να συμβαίνουν. Μετραγες θερμοκρασία μετά την ωορρηξία αυτό το μήνα? Στις πόσες μέρες μετά από την ωορρηξία είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Τι να σου πω , εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει κόκκινο αίμα. Αλλά άλλες λένε ότι είχαν περίοδο κανονικά κ το καταλάβανε ένα μήνα μετά. Πολλά μπορεί να συμβαίνουν. Μετραγες θερμοκρασία μετά την ωορρηξία αυτό το μήνα? Στις πόσες μέρες μετά από την ωορρηξία είσαι?

Δεν μετεουσα θερμοκρασία πρωινή πριν σηκωθώ δλδ.. Την ημέρα που πιστεύω ότι έκανα ωορρηξια έκανα ένα 35.9 και μετά η θερμοκρασία μου πήγε 36.3 και συνέχισε έτσι όλες τις μέρες με κάποιες εξαιρέσεις όπως τώρα που έχω 36.6. Η κανονική μου θερμοκρασία εντωμεταξυ είναι πάντα 36.6. Σήμερα στην 16η μέρα είμαι μετά από την ωορρηξια μου μάλλον. Τελικά αποφάσισα να δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο αν συνεχιστεί έτσι θα πάω σε κάποιο ιδιωτικό μαιευτήριο να κάνω μια χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Δεν μετεουσα θερμοκρασία πρωινή πριν σηκωθώ δλδ.. Την ημέρα που πιστεύω ότι έκανα ωορρηξια έκανα ένα 35.9 και μετά η θερμοκρασία μου πήγε 36.3 και συνέχισε έτσι όλες τις μέρες με κάποιες εξαιρέσεις όπως τώρα που έχω 36.6. Η κανονική μου θερμοκρασία εντωμεταξυ είναι πάντα 36.6. Σήμερα στην 16η μέρα είμαι μετά από την ωορρηξια μου μάλλον. Τελικά αποφάσισα να δω πως θα πάει και σήμερα και αύριο αν συνεχιστεί έτσι θα πάω σε κάποιο ιδιωτικό μαιευτήριο να κάνω μια χοριακή.

Πόσες μέρες διαρκεί η β φάση? Αν είναι 14 και είσαι στη 16η τότε το πίο πιθανό εγκυμοσύνη η κύστη. Αλλά δεν έπεσε η θερμοκρασία. Γνώμη μου να το δεις σήμερα που αν χρειαστεί να κάνεις ενεσακια προγεστερόνη κλπ. Καλύτερα να ξέρεις κι ας χάσεις 15 ευρώ πχ. Αν δεν είσαι πάρε φτηνα τεστ εγκυμοσύνης ταινίες να τα έχεις για τέτοιες περιπτώσεις. Εγώ αν Μ βρουν τίποτα στη αιματολογο αυτό θα κάνω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Πόσες μέρες διαρκεί η β φάση? Αν είναι 14 και είσαι στη 16η τότε το πίο πιθανό εγκυμοσύνη η κύστη. Αλλά δεν έπεσε η θερμοκρασία. Γνώμη μου να το δεις σήμερα που αν χρειαστεί να κάνεις ενεσακια προγεστερόνη κλπ. Καλύτερα να ξέρεις κι ας χάσεις 15 ευρώ πχ. Αν δεν είσαι πάρε φτηνα τεστ εγκυμοσύνης ταινίες να τα έχεις για τέτοιες περιπτώσεις. Εγώ αν Μ βρουν τίποτα στη αιματολογο αυτό θα κάνω.

 

Έκανα τεστακι χθες το μεσημέρι και ήταν αρνητικό. Έχω φτηνά. Αλλά τώρα έχω πιει υγρα πάλι για να το κάνω. Έχω 29 μέρες κύκλο και κάνω μάλλον ωορρηξία στην 16η μέρα. Δεν ξέρω μου φαίνεται απίθανο να είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας.. Από χθες βλέπω λιγο αίμα. Και αυτό αν βάλω λίγο χαρτάκι κολπικα και είναι σαν βλεννη μαζί.. Δεν νιώθω καθόλου έγκυος. Η θερμοκρασια μου δεν έχει κάνει πτώση καθόλου. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν μια στο εκατομμύριο είναι αίμα εγκυμοσύνης μεσολαβεί σκ για να κάνω χοριακη έγκαιρα. Λέτε να κάνω μια σήμερα και ας βγει και αρνητική για να έχω και κεφάλι μου ησυχο? 

αν κάνεις τεστ και εισαι εγκυος θα δειξει,οπότε μετά κάνε και χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έκανα τεστακι χθες το μεσημέρι και ήταν αρνητικό. Έχω φτηνά. Αλλά τώρα έχω πιει υγρα πάλι για να το κάνω. Έχω 29 μέρες κύκλο και κάνω μάλλον ωορρηξία στην 16η μέρα. Δεν ξέρω μου φαίνεται απίθανο να είμαι. 

Άσε μερικές ώρες μην πιεις τίποτα κ ξανακάνε το απογευμα , εγώ αυτό θα έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...