Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώ ρε αγάπη για τις συμβουλές. Έχω παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια και με ιδιωτική μαία και στο Έλενα που έκανε κάποια σεμινάρια, αλλά και πάλι στην πράξη είναι αλλιώς. Και τώρα δεν προλαβαίνω να παρακολουθήσω άλλα γιατί σε λίγες μέρες γεννάω... Ό,τι με βοηθήσουν οι μαίες ή φίλες μου που έχουν γεννήσει πρόσφατα.. απλώς βλέπω εδώ πολλές κοπέλες που γέννησαν τώρα και τα παράτησαν με το θηλασμό γιατί τα βρήκαν σκούρα, και κατάλαβα ότι είναι πιο δύσκολο απόσο νόμιζα! Θα δούμε τώρα στην πράξη κοντος ψαλμός που λένε...😛 Είναι τόσα που είναι δύσκολα μου φαίνονται όλα βουνό πλέον, οι πόνοι η γέννα ο θηλασμός το μετά με το μωρό η ψυχολογία μας η κούραση όλα..

Καλημέρα κοπέλα μου!! Συγνώμη αλλά είχα  σχημάτισει την εντύπωση ότι δεν είχες κάνει μαθήματα... Να θυμάσαι τις συμβουλές και αν κάνεις 2 από τα 5 πράγματα που σας έδειξαν πάλι κέρδος θα είναι για εσένα. 

Για το θηλασμό τώρα απλά μη το σκέφτεσαι τόσο πολύ. Εκείνη την ώρα θα σας βγει και στους δύο. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα και από τη κλινική. Εγώ μόνο θα σου πω  πρώτον να θυμάσαι να βάλεις το μωρό στο στήθος μόλις το δεις να ψάχνεται να μη προλαβει να γκρινιάξει. Και δεύτερο να προσέχεις τις πρώτες μέρες όταν πιάνει το στήθος να πιάνει σωστά τη θηλή. Αν προσέξεις αυτά τα δύο για εμένα έχεις κερδίσει το 80% του "παιχνιδιου"

Δεν είναι και τόσο δύσκολο πάντως όπως ακούς με τη σωστή προετοιμασία και λίγη βοήθεια θα τα πας θαυμάσια. 

Με το καλό να έρθει το μωρό σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!! Συγνώμη αλλά είχα  σχημάτισει την εντύπωση ότι δεν είχες κάνει μαθήματα... Να θυμάσαι τις συμβουλές και αν κάνεις 2 από τα 5 πράγματα που σας έδειξαν πάλι κέρδος θα είναι για εσένα. 

Για το θηλασμό τώρα απλά μη το σκέφτεσαι τόσο πολύ. Εκείνη την ώρα θα σας βγει και στους δύο. Θα σε βοηθήσουν σίγουρα και από τη κλινική. Εγώ μόνο θα σου πω  πρώτον να θυμάσαι να βάλεις το μωρό στο στήθος μόλις το δεις να ψάχνεται να μη προλαβει να γκρινιάξει. Και δεύτερο να προσέχεις τις πρώτες μέρες όταν πιάνει το στήθος να πιάνει σωστά τη θηλή. Αν προσέξεις αυτά τα δύο για εμένα έχεις κερδίσει το 80% του "παιχνιδιου"

Δεν είναι και τόσο δύσκολο πάντως όπως ακούς με τη σωστή προετοιμασία και λίγη βοήθεια θα τα πας θαυμάσια. 

Με το καλό να έρθει το μωρό σας!!! 

Οόχι τα κανα όλα, και γυμναστική για εγκύους και γιόγκα 😂 κ στο νουτριτσια που λες έκανα κάτι σεμινάρια προετοιμασίας τοκετού..ήθελα και του θηλασμού αλλά δεν είχε θέση.

Ουφ θα προσπαθήσω να θυμάμαι τις συμβουλές σου!! Ξέρεις είναι τόσα πολλά ελπίζω να τα θυμάμαι εκείνη την ώρα..δε μπορώ να σκεφτώ κ πώς θα’μαι!! Κ τώρα νιώθω ότι δε θυμάμαι τίποτα!! Αλλά οκ μου έχουν μείνει κάποια. Κ Αυτά τα 2 πραγματάκια που είπες τώρα θα τα θυμάμαι. Το «να πιάνει σωστά τη θηλή» πώς είναι;; Θα μου δείξουν κ οι μαίες φαντάζομαι..

Σ ευχαριστούμε 💙💙

Κι εσύ με το καλό το 2ο ελπίζω οι διακοπές να σας βοήθησαν 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κ εγώ σε ιδιωτική θα γεννήσω εδώ στην Αθήνα, στο Ρέα για την ακρίβεια, κ νόμιζα ότι ειδικά στις ιδιωτικές είναι πιο βοηθητικές οι μαίες..αλλά μου είπε η φίλη μου δεν...θα δούμε τώρα σε λίγες μέρες θα μάθω.

Πωπω σε καταλαβαίνω με τον πόνο.

Το έψαξα κι εγώ σήμερα το πρωί και βρήκα αυτό που λες για τη ρηλαξίνη, μπορεί γι’αυτό να με πονάει τι να πω...απλά αν κρατήσει μέχρι τέλους δε θα την παλέψω, δε μπορώ να περπατήσω καθόλου σου λέω μόνο με βοήθεια και σχεδόν κλαίω απ’τον πόνο..όπως κ εσύ. Εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα οπότε δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, μπορεί να είναι αυτό που λες με την ορμόνη τη ρηλαξίνη που παράγεται..τι να πω..απλά ελπίζω να περάσει ή να γεννήσω..σου είχε περάσει καμία μέρα εσένα ή το είχες κάθε μέρα μέχρι που γέννησες; Γιατί όλη μέρα αυτό το πράγμα δε μπορώ ούτε να ξαπλώσω ούτε να κοιμηθώ ούτε να σηκωθώ ούτε τίποτα..κ περπατάω κ όλας κ κάνω κ δουλειές, δέκα ώρες για το καθετι..

οχι το ειχα όλη την ώρα και όσο βαραινα δλδ προς το τέλος της κυησης γιατι ηταν και τέλος όλα και τα 3 μου παιδιά ηταν μεχρι να γεννησω δυστυχως.εμενα λιγο με βοήθησε μια ζώνη που ειχα πάρει που ηταν να μου κρατάει και λιγο την κοιλιά εγκυμοσυνης από τα Λητώ.εγω γέννησα στο μητέρα. καποιες μαιες ηταν καλες καποιες ετσι κ ετσι...στο 1ο παιδι στα άλλα 2 δεν ήθελα κάποια βοήθεια ως προς τον θηλασμο.ο πονος πέρασε 2 μηνες μετα τον τοκετο σταδιακά, τωρα στο 3ο παιδι που κ που εχω ενοχλήσεις ακομα δυστυχως 15,5 μηνες μετα τον τοκετο....αυριο εχω γυναικολογο για παπ τεστ θα δω τι θα μου πει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Οόχι τα κανα όλα, και γυμναστική για εγκύους και γιόγκα 😂 κ στο νουτριτσια που λες έκανα κάτι σεμινάρια προετοιμασίας τοκετού..ήθελα και του θηλασμού αλλά δεν είχε θέση.

Ουφ θα προσπαθήσω να θυμάμαι τις συμβουλές σου!! Ξέρεις είναι τόσα πολλά ελπίζω να τα θυμάμαι εκείνη την ώρα..δε μπορώ να σκεφτώ κ πώς θα’μαι!! Κ τώρα νιώθω ότι δε θυμάμαι τίποτα!! Αλλά οκ μου έχουν μείνει κάποια. Κ Αυτά τα 2 πραγματάκια που είπες τώρα θα τα θυμάμαι. Το «να πιάνει σωστά τη θηλή» πώς είναι;; Θα μου δείξουν κ οι μαίες φαντάζομαι..

Σ ευχαριστούμε 💙💙

Κι εσύ με το καλό το 2ο ελπίζω οι διακοπές να σας βοήθησαν 😍❤️

θα το απαιτήσεις να σ βάλουν το μωρο στο στήθος για αρχή οι μαιες ,ειδικά στους πρώτους θηλασμους...οσο πιο γρήγορα μετα τον τοκετο τοσο το καλύτερο, θα θηλαζεις καθε 2 με 2,5 ωρες το αργότερο αν ζητήσει νωρίτερα εννοειται το βάζεις και αν έχει υπνηλία το 2ο προς 3ο 24ωρο ακομα πιο συχνά...για τον ίκτερο να μην σου κάνει. θα σ στειλω καποιες φωτο στο φβ αν εχεις για περισσότερη βοήθεια και μπες στην ομάδα μητρικού θηλασμού στης Αττικής στο φβ....επισης σε κάτι που δεν γνωρίζουν οι μαιες κ γενικά για το θέμα είναι αν έχει το παιδι βραχυ χαλινο γλωσσας ή άνω χείλους...αν έχει δεν θηλάζει σωστά, θέλει προσοχή...θα το δεις οταν κλαίει ποσο ψηλά παει η γλώσσα του αν παει ψηλά εισαι οκ.εμενα είχαν τα 2 τελευταία μου παιδιά και στο μαιευτήριο δεν μου είπαν κάτι...το είδα εγώ μετα ,μετα απο πολυ ψάξιμο και ενημέρωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Οόχι τα κανα όλα, και γυμναστική για εγκύους και γιόγκα 😂 κ στο νουτριτσια που λες έκανα κάτι σεμινάρια προετοιμασίας τοκετού..ήθελα και του θηλασμού αλλά δεν είχε θέση.

Ουφ θα προσπαθήσω να θυμάμαι τις συμβουλές σου!! Ξέρεις είναι τόσα πολλά ελπίζω να τα θυμάμαι εκείνη την ώρα..δε μπορώ να σκεφτώ κ πώς θα’μαι!! Κ τώρα νιώθω ότι δε θυμάμαι τίποτα!! Αλλά οκ μου έχουν μείνει κάποια. Κ Αυτά τα 2 πραγματάκια που είπες τώρα θα τα θυμάμαι. Το «να πιάνει σωστά τη θηλή» πώς είναι;; Θα μου δείξουν κ οι μαίες φαντάζομαι..

Σ ευχαριστούμε 💙💙

Κι εσύ με το καλό το 2ο ελπίζω οι διακοπές να σας βοήθησαν 😍❤️

Όταν ένα νεογέννητο το ακουμπήσεις με το δάχτυλο σου στο πλάι στο στόμα του (στην ακρουλα στο στοματάκι του ακουμπάς απαλά με το δάχτυλο σου) τότε εκείνο αντανακλαστικα (ενστικτωδώς) γυρίζει το κεφάλι προς στη πλευρά που το ακουμπήσεις και ανοίγει το στόμα ψάχνει το στήθος. Τότε μόλις δεις ότι άνοιξε καλά το στόμα του κ όχι μισανοιχτο βάζεις τη θηλή μέσα στο στόμα κρατώντας την ελαφρώς με τα δάχτυλα σαν να την κάνεις λίγο πιο πλακουτσωτη. Καλά πιάνει τη θηλή όταν είναι μέσα στο στόμα όλη και η θηλαια άλως (το γύρω γύρω από τη θηλή) η αν είναι πολύ μεγάλη τουλ μεγάλο τμήμα της. Αν βάλει μόνο τη θηλή στο στόμα θα σε πληγώσει σίγουρα... Αχχχχ τι μου θυμίζεις!!!! 

Στις διακοπές περίμενα περίοδο ήμουν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος και  κατά κύριο λόγο έπινα μπύρες!!! Ταραξα τα βαρέλια! Οι γόνιμες τώρα έπεσαν στη βάση μας ελπίζω όλη η χαλάρωση να βοηθησε😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Όταν ένα νεογέννητο το ακουμπήσεις με το δάχτυλο σου στο πλάι στο στόμα του (στην ακρουλα στο στοματάκι του ακουμπάς απαλά με το δάχτυλο σου) τότε εκείνο αντανακλαστικα (ενστικτωδώς) γυρίζει το κεφάλι προς στη πλευρά που το ακουμπήσεις και ανοίγει το στόμα ψάχνει το στήθος. Τότε μόλις δεις ότι άνοιξε καλά το στόμα του κ όχι μισανοιχτο βάζεις τη θηλή μέσα στο στόμα κρατώντας την ελαφρώς με τα δάχτυλα σαν να την κάνεις λίγο πιο πλακουτσωτη. Καλά πιάνει τη θηλή όταν είναι μέσα στο στόμα όλη και η θηλαια άλως (το γύρω γύρω από τη θηλή) η αν είναι πολύ μεγάλη τουλ μεγάλο τμήμα της. Αν βάλει μόνο τη θηλή στο στόμα θα σε πληγώσει σίγουρα... Αχχχχ τι μου θυμίζεις!!!! 

να προσθέσω εδω οτι θέλουμε επισης τα χειλάκια του μωρού να ειναι γυρισμένα προς τα έξω οταν εχει πιασει το στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

να προσθέσω εδω οτι θέλουμε επισης τα χειλάκια του μωρού να ειναι γυρισμένα προς τα έξω οταν εχει πιασει το στήθος. 

Πολύ σωστα😍 

Πωπω θέλω μωρουδιλα παλιιιιι!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

θα το απαιτήσεις να σ βάλουν το μωρο στο στήθος για αρχή οι μαιες ,ειδικά στους πρώτους θηλασμους...οσο πιο γρήγορα μετα τον τοκετο τοσο το καλύτερο, θα θηλαζεις καθε 2 με 2,5 ωρες το αργότερο αν ζητήσει νωρίτερα εννοειται το βάζεις και αν έχει υπνηλία το 2ο προς 3ο 24ωρο ακομα πιο συχνά...για τον ίκτερο να μην σου κάνει. θα σ στειλω καποιες φωτο στο φβ αν εχεις για περισσότερη βοήθεια και μπες στην ομάδα μητρικού θηλασμού στης Αττικής στο φβ....επισης σε κάτι που δεν γνωρίζουν οι μαιες κ γενικά για το θέμα είναι αν έχει το παιδι βραχυ χαλινο γλωσσας ή άνω χείλους...αν έχει δεν θηλάζει σωστά, θέλει προσοχή...θα το δεις οταν κλαίει ποσο ψηλά παει η γλώσσα του αν παει ψηλά εισαι οκ.εμενα είχαν τα 2 τελευταία μου παιδιά και στο μαιευτήριο δεν μου είπαν κάτι...το είδα εγώ μετα ,μετα απο πολυ ψάξιμο και ενημέρωση. 

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ!!

Σου έστειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Όταν ένα νεογέννητο το ακουμπήσεις με το δάχτυλο σου στο πλάι στο στόμα του (στην ακρουλα στο στοματάκι του ακουμπάς απαλά με το δάχτυλο σου) τότε εκείνο αντανακλαστικα (ενστικτωδώς) γυρίζει το κεφάλι προς στη πλευρά που το ακουμπήσεις και ανοίγει το στόμα ψάχνει το στήθος. Τότε μόλις δεις ότι άνοιξε καλά το στόμα του κ όχι μισανοιχτο βάζεις τη θηλή μέσα στο στόμα κρατώντας την ελαφρώς με τα δάχτυλα σαν να την κάνεις λίγο πιο πλακουτσωτη. Καλά πιάνει τη θηλή όταν είναι μέσα στο στόμα όλη και η θηλαια άλως (το γύρω γύρω από τη θηλή) η αν είναι πολύ μεγάλη τουλ μεγάλο τμήμα της. Αν βάλει μόνο τη θηλή στο στόμα θα σε πληγώσει σίγουρα... Αχχχχ τι μου θυμίζεις!!!! 

Στις διακοπές περίμενα περίοδο ήμουν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος και  κατά κύριο λόγο έπινα μπύρες!!! Ταραξα τα βαρέλια! Οι γόνιμες τώρα έπεσαν στη βάση μας ελπίζω όλη η χαλάρωση να βοηθησε😉😉😉

Πωπω σ ευχαριστώ ρε αγάπη, πολύ χρήσιμα όσα μου λέτε!!

Ελπίζω κ εγώω..έτσι λένε πάντως ότι βοηθάει 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!! πηγα σημερα πρωτη φορα στον γυναικολογο!! Ειμαι ακριβως 5 εβδομαδων, ειδαμε το σπορακι μου, αλλα ειπε οτι ειναι πολυ νωρις για καρδουλα!! Θα παμε παλι σε 15 μερες που θα ειμαι 7 εβδομαδων, πρωτα ο Θεος και ευχομαι να ακουσουμε❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰💗

Δεν ήμουν καλά αυτές τις ημέρες για αυτό χάθηκα λίγο. Δεν κατάλαβα αν πέρασα ίωση ή ήταν οι αλλεργίες μου για ακόμα μια φορά. Είχα φοβερή καταρροή και πολύ φτάρνισμα με αποτέλεσμα να ερεθιστεί ο ουρανίσκος μου. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω έναν ελαφρύ βήχα. Ελπίζω μόνο να μην περνάω τίποτα άλλο!😬

Κατά τ' αλλά περιμένω περίοδο αλλά δυστυχώς το νιώθω ότι θα μου έρθει.☹️ Ήδη έχω πόνους άρα πάει κι αυτός ο μήνας. Στεναχωριέμαι τόσο που δεν μπορώ να τα καταφέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰💗

Δεν ήμουν καλά αυτές τις ημέρες για αυτό χάθηκα λίγο. Δεν κατάλαβα αν πέρασα ίωση ή ήταν οι αλλεργίες μου για ακόμα μια φορά. Είχα φοβερή καταρροή και πολύ φτάρνισμα με αποτέλεσμα να ερεθιστεί ο ουρανίσκος μου. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω έναν ελαφρύ βήχα. Ελπίζω μόνο να μην περνάω τίποτα άλλο!😬

Κατά τ' αλλά περιμένω περίοδο αλλά δυστυχώς το νιώθω ότι θα μου έρθει.☹️ Ήδη έχω πόνους άρα πάει κι αυτός ο μήνας. Στεναχωριέμαι τόσο που δεν μπορώ να τα καταφέρω!

καλημέρα!!!όχι εντάξει μην απογοητευεσαι κατσε πρώτα να σ ερθει κ μετα ,αλλά και πάλι δεν χρειάζεται να απογοητευθείς...τωρα για το άλλο μάλλον κάτι περνάς, ελαφρύ μάλλον.

και εγώ την προηγουμενη βδομαδα ειχα για μια μέρα πυρετό μετα τπτ...

κοριτσια τα δικα μου νέα...πηγα εχθες για τεστ παπ οκ ολα καλα είδαμε ένα μεγάλο ωοθηλακιο που περίπου σε καμια βδομαδα θα κανω ωορρηξια...στην δεξιά, ειναι η καλή μου μεριά αυτη,απο την αλλη εχω πιο λίγα ωοθηλακια και πάντα όταν κάνω απο εκει αργεί πολύ να ερθει...αλλα και τωρα θα αργήσει λίγο...ειμαι είδη σημερα 25η μερα...ενδομητριο ηταν 8χιλ νομιζω παχύ καλό μου ειπε...αυτα επαφες συχνά...απλα μου ειπε το ιδανικό ηταν να σταματήσω να θηλαζω κ μετα να μεινω έγκυος, εγω θα το κάνω ανάποδα, απλα προσοαθω να μειώσω θηλασμους απο 5 με 6 εστω στους 3 θα δούμε...απλα άμα μεινω εγκυος θα πρέπει να το κόψω τελείως τον θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰💗

Δεν ήμουν καλά αυτές τις ημέρες για αυτό χάθηκα λίγο. Δεν κατάλαβα αν πέρασα ίωση ή ήταν οι αλλεργίες μου για ακόμα μια φορά. Είχα φοβερή καταρροή και πολύ φτάρνισμα με αποτέλεσμα να ερεθιστεί ο ουρανίσκος μου. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω έναν ελαφρύ βήχα. Ελπίζω μόνο να μην περνάω τίποτα άλλο!😬

Κατά τ' αλλά περιμένω περίοδο αλλά δυστυχώς το νιώθω ότι θα μου έρθει.☹️ Ήδη έχω πόνους άρα πάει κι αυτός ο μήνας. Στεναχωριέμαι τόσο που δεν μπορώ να τα καταφέρω!

Καλημέρα και περαστικά σου! Και εμένα με πιάνει συχνά αλλεργία κάποιες φορές τόσο έντονα που δεν μπορώ κ εγώ να καταλάβω αν είναι ίωση η απλά η αλλεργία! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου σε οοοολους τους τομείς και ειδικά στο τελευταίο που έγραψες αλλά όπως έχεις πει κ εσύ πολλές φορές μέχρι να έρθει ελπίζουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! πηγα σημερα πρωτη φορα στον γυναικολογο!! Ειμαι ακριβως 5 εβδομαδων, ειδαμε το σπορακι μου, αλλα ειπε οτι ειναι πολυ νωρις για καρδουλα!! Θα παμε παλι σε 15 μερες που θα ειμαι 7 εβδομαδων, πρωτα ο Θεος και ευχομαι να ακουσουμε❤️❤️❤️❤️

τι τελεια!!!!συγχαρητήρια και πάλι να εχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰💗

Δεν ήμουν καλά αυτές τις ημέρες για αυτό χάθηκα λίγο. Δεν κατάλαβα αν πέρασα ίωση ή ήταν οι αλλεργίες μου για ακόμα μια φορά. Είχα φοβερή καταρροή και πολύ φτάρνισμα με αποτέλεσμα να ερεθιστεί ο ουρανίσκος μου. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι έχω έναν ελαφρύ βήχα. Ελπίζω μόνο να μην περνάω τίποτα άλλο!😬

Κατά τ' αλλά περιμένω περίοδο αλλά δυστυχώς το νιώθω ότι θα μου έρθει.☹️ Ήδη έχω πόνους άρα πάει κι αυτός ο μήνας. Στεναχωριέμαι τόσο που δεν μπορώ να τα καταφέρω!

Κοριτσι μου κ εγω πονους ειχα και εχω κ τελικα δεν ηρθε ποτε! Μην απογοητευεσαι λοιπον! Καλημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημέρα!!!όχι εντάξει μην απογοητευεσαι κατσε πρώτα να σ ερθει κ μετα ,αλλά και πάλι δεν χρειάζεται να απογοητευθείς...τωρα για το άλλο μάλλον κάτι περνάς, ελαφρύ μάλλον.

και εγώ την προηγουμενη βδομαδα ειχα για μια μέρα πυρετό μετα τπτ...

κοριτσια τα δικα μου νέα...πηγα εχθες για τεστ παπ οκ ολα καλα είδαμε ένα μεγάλο ωοθηλακιο που περίπου σε καμια βδομαδα θα κανω ωορρηξια...στην δεξιά, ειναι η καλή μου μεριά αυτη,απο την αλλη εχω πιο λίγα ωοθηλακια και πάντα όταν κάνω απο εκει αργεί πολύ να ερθει...αλλα και τωρα θα αργήσει λίγο...ειμαι είδη σημερα 25η μερα...ενδομητριο ηταν 8χιλ νομιζω παχύ καλό μου ειπε...αυτα επαφες συχνά...απλα μου ειπε το ιδανικό ηταν να σταματήσω να θηλαζω κ μετα να μεινω έγκυος, εγω θα το κάνω ανάποδα, απλα προσοαθω να μειώσω θηλασμους απο 5 με 6 εστω στους 3 θα δούμε...απλα άμα μεινω εγκυος θα πρέπει να το κόψω τελείως τον θηλασμο.

Τελεια!! Εχε πολυ συχνες επαφες!!!!!! Σου ευχομαι να το πετυχεις αυτο τον μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα και περαστικά σου! Και εμένα με πιάνει συχνά αλλεργία κάποιες φορές τόσο έντονα που δεν μπορώ κ εγώ να καταλάβω αν είναι ίωση η απλά η αλλεργία! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου σε οοοολους τους τομείς και ειδικά στο τελευταίο που έγραψες αλλά όπως έχεις πει κ εσύ πολλές φορές μέχρι να έρθει ελπίζουμε! 

Ευχαριστώ kostef μου!💗 Μακάρι να είναι αλλεργία κι όχι κάτι άλλο. Πιο πολύ φοβάμαι μην κολλήσω τον μικρό. Ότι και να κάνουμε όμως δεν μπορούμε να αποφύγουμε την επαφή μαζί τους το ξέρεις. Του λέω να μην έρχεται κοντά μου αλλά αυτός δεν με ακούει.

Όσο για το δεύτερο δυστυχώς μόλις μου ήρθε. Αλήθεια θέλω να κλάψω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί! Γιατί δεν τα καταφέρνουμε;☹️ Αρχίζω να χάνω και την αισιοδοξία μου πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου κ εγω πονους ειχα και εχω κ τελικα δεν ηρθε ποτε! Μην απογοητευεσαι λοιπον! Καλημερα!!

Αχ Μαρίνα μου μου ήρθε. Κι εγώ είχα πόνους περιόδου στον γιό μου και ήμουν έγκυος αλλά έχω μάθει αρκετά το σώμα μου μετά από αυτό και νομίζω ότι θα καταλάβω κάτι διαφορετικό. Μπορεί να κάνω και λάθος τι να πω!

Τι ωραία που είδες το σπορακι σου! Με το καλό να ακούσεις και την καρδούλα του κορίτσι μου! Κι εγώ 7+  ήμουν όταν την άκουσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημέρα!!!όχι εντάξει μην απογοητευεσαι κατσε πρώτα να σ ερθει κ μετα ,αλλά και πάλι δεν χρειάζεται να απογοητευθείς...τωρα για το άλλο μάλλον κάτι περνάς, ελαφρύ μάλλον.

και εγώ την προηγουμενη βδομαδα ειχα για μια μέρα πυρετό μετα τπτ...

κοριτσια τα δικα μου νέα...πηγα εχθες για τεστ παπ οκ ολα καλα είδαμε ένα μεγάλο ωοθηλακιο που περίπου σε καμια βδομαδα θα κανω ωορρηξια...στην δεξιά, ειναι η καλή μου μεριά αυτη,απο την αλλη εχω πιο λίγα ωοθηλακια και πάντα όταν κάνω απο εκει αργεί πολύ να ερθει...αλλα και τωρα θα αργήσει λίγο...ειμαι είδη σημερα 25η μερα...ενδομητριο ηταν 8χιλ νομιζω παχύ καλό μου ειπε...αυτα επαφες συχνά...απλα μου ειπε το ιδανικό ηταν να σταματήσω να θηλαζω κ μετα να μεινω έγκυος, εγω θα το κάνω ανάποδα, απλα προσοαθω να μειώσω θηλασμους απο 5 με 6 εστω στους 3 θα δούμε...απλα άμα μεινω εγκυος θα πρέπει να το κόψω τελείως τον θηλασμο.

Αχ αυτό με τον θηλασμό είναι λίγο πολύπλοκο. Άλλοι γιατροί λένε να τον κόβεις όταν προσπαθείς για παιδί και άλλοι ότι δεν επηρεάζει καθόλου τους πρώτους μήνες. Κι εγώ πάντως αυτό θα έκανα αν ήθελα κι άλλο παιδί. Θα τους μειωνα σιγά σιγά γιατί είναι κρίμα μετά για το μωρό να τον κόψεις απότομα. Όσο για το άλλο δυστυχώς άρχισα να απογοητεύομαι πλέον. Θα πω στον αντρουλη μου να με πάει για ψώνια και καφέ το απόγευμα να ξεχαστω!😁 Σήμερα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα ψυχολογικά! Αύριο όμως ξημερώνει μια καινούρια ημέρα όπως είπε και η λατρευτη Σκάρλετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου !!! 5 μερες πριν την περιοδο και ξεκινησαν τα πονακια κ το πρισμενο στηθος οπως συνηθως... οπως και τα υγρα.. θα κανει ξανα την εμφανιση της !!! 
ποσο περιμενουμε κοριτσια μου να νιωσουμε κατι διαφορετικο να χαρουμε ... ας ειμαστε καλα στην υγεια μας να προσπαθουμε καθε μηνα και θα ερθει και η δικια μας στιγμη !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! πηγα σημερα πρωτη φορα στον γυναικολογο!! Ειμαι ακριβως 5 εβδομαδων, ειδαμε το σπορακι μου, αλλα ειπε οτι ειναι πολυ νωρις για καρδουλα!! Θα παμε παλι σε 15 μερες που θα ειμαι 7 εβδομαδων, πρωτα ο Θεος και ευχομαι να ακουσουμε❤️❤️❤️❤️

Μπράβο, με το καλοοοο!!!!❤️❤️👶 Τώρα,  τι είδατε?κουκίδα κ σάκο?   Σίγουρα θα ακούσετε την επόμενη φορά, όλα καλά θα πάνε!!!απόλαυσε το...😉👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ αυτό με τον θηλασμό είναι λίγο πολύπλοκο. Άλλοι γιατροί λένε να τον κόβεις όταν προσπαθείς για παιδί και άλλοι ότι δεν επηρεάζει καθόλου τους πρώτους μήνες. Κι εγώ πάντως αυτό θα έκανα αν ήθελα κι άλλο παιδί. Θα τους μειωνα σιγά σιγά γιατί είναι κρίμα μετά για το μωρό να τον κόψεις απότομα. Όσο για το άλλο δυστυχώς άρχισα να απογοητεύομαι πλέον. Θα πω στον αντρουλη μου να με πάει για ψώνια και καφέ το απόγευμα να ξεχαστω!😁 Σήμερα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα ψυχολογικά! Αύριο όμως ξημερώνει μια καινούρια ημέρα όπως είπε και η λατρευτη Σκάρλετ!

ναι απλά εγω στις 2 εγκυμοσυνες μου έπαιρνα ουτροτζασταν γιατι ειχα νωρις συσπάσεις οποτε αν χρειαστεί τπτ τέτοιο δεν κάνει να θηλάζεις...οκ ή απλά σαν γιατρος να μην θέλει απλα να το διακινδυνεψει...ουτε εγω θελω αν κ σκεφτόμουν να τα κάνω παράλληλα...αλλα τεσπα. 

δεν πειράζει παμε δυνατά την επομενη φορα.τωρα το αλλο μπορει κ ιωση να ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Τελεια!! Εχε πολυ συχνες επαφες!!!!!! Σου ευχομαι να το πετυχεις αυτο τον μηνα!!

εννοείται εχουμε μερα παρα μερα περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !!! 5 μερες πριν την περιοδο και ξεκινησαν τα πονακια κ το πρισμενο στηθος οπως συνηθως... οπως και τα υγρα.. θα κανει ξανα την εμφανιση της !!! 
ποσο περιμενουμε κοριτσια μου να νιωσουμε κατι διαφορετικο να χαρουμε ... ας ειμαστε καλα στην υγεια μας να προσπαθουμε καθε μηνα και θα ερθει και η δικια μας στιγμη !!! 

θα ερθει η στιγμή σου!!!το μόνο σίγουρο, απλα οχι άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: Γέννησε κοριτσακι❤️❤️❤️👑 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:👶

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρίνα22:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

Maroulita? :23/08

diana8:17/3

Lacostaki:03/09

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04

Ευάγγελοςτ:21/08

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

     

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

PAPA EVA:10/6

Elisa91:16/04

ntinaki83:09/09

A&O:27/08

 

Kostef:?

Αντρεα:31/07

Αννι:10/09

Nicol:06/07

Ntinaki_08:25/8

Clairy:01/09

ζουζουνα*:11/09   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...