Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

σε πόση ώρα βγαίνει η απάντηση;;;; μια χαρά θα είναι απλά ξεκίνησες τα τεστ με πιο χαμηλή χοριακη κορίτσι μου! Άσε που μπορεί να ήταν και άλλης πυκνότητας τα ούρα σου... 

Σε ένα δίωρο μου είπαν οπότε όπου να ναι θα μου τη στείλουν φαντάζομαι!!από την τόση αγωνία ούτε να δουλέψω μπορώ!!είμαι ακριβώς όπως όταν έκανα την εξωσωματική και περίμενα αποτελέσματα...ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Σε ένα δίωρο μου είπαν οπότε όπου να ναι θα μου τη στείλουν φαντάζομαι!!από την τόση αγωνία ούτε να δουλέψω μπορώ!!είμαι ακριβώς όπως όταν έκανα την εξωσωματική και περίμενα αποτελέσματα...ουφ!!!

Χαχαχαχα έχεις κάνει τοοοοοση υπομονή... Λίγα λεπτά δεν είναι τπτ!!!! Όλα καλά θα είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

ααα κατάλαβα...μακάρι να ισχύει το ίδιο και σε μένα γιατί είμαι να σκάσω!!το δικό μου έχει επίσης διπλή γραμμή χοντρή αλλά είναι αρκετά αχνή!

Κ εμένα έτσι ήταν για 4 μέρες ενώ είχε βγει η χοριακή 180 κ επειδή δεν το πίστευα συνέχισα να κάνω .τώρα είμαι στην 8 εβδομάδα κ ως τώρα όλα πάνε καλά.οποτε με το καλό κορίτσι μ.σκεψου θετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

κορίτσια δυστυχώς έπεσε στο 15!!πάμε ξανά τον επόμενο μήνα...φτου και από την αρχή!!

 

Λυπαμαι βρε κοριτσι μου!! Μην απογοητευεσαι να εισαι ηρεμη και θα ερθει ξανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Λυπαμαι βρε κοριτσι μου!! Μην απογοητευεσαι να εισαι ηρεμη και θα ερθει ξανα!!

Σ' ευχαριστώ πολύ...θα κάνω πάλι τις προσπάθειές μου και πιστεύω να έρθει πάλι σύντομα...Καλή συνέχεια και σε σένα..με το καλό εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

κορίτσια δυστυχώς έπεσε στο 15!!πάμε ξανά τον επόμενο μήνα...φτου και από την αρχή!!

 

Λυπάμαι κοπέλα μου!!!! Αλλά αφού Εμ ήρθε θα ξανα έρθει σύντομα!!!!  Σου το εύχομαι πραγματικά 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ...θα κάνω πάλι τις προσπάθειές μου και πιστεύω να έρθει πάλι σύντομα...Καλή συνέχεια και σε σένα..με το καλό εύχομαι!!

Να σαι καλα κοριτσι μου, σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα :)!! Μετά από πολλές προσπάθειες και εξωσωματική, την Δευτέρα είδαμε και εμείς την 1η μας θετική χοριακή στα 1357. Χθες έκανα την 2η και έχει διπλασιαστεί στα 2773. Δεν σας το κρύβω πως το άγχος μου είναι ακόμα μεγάλο . Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες και τις απογοητεύσεις νιώθω πως είμαι σε όνειρο και κάποιος θα με ξυπνήσει !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να προσέχετε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.σημερα βγήκαν οι πρώτες εξετάσεις κ το ζάχαρο μου είναι 97 η ενδοκρινολόγος μου είπε να αρχισω να το μετράω γιατί φοβάται για διαβήτη κύησης. Αύριο θα μιλήσω κ με γυναικολόγο να δω τι θα πει.εσεις πόσο είχατε ζάχαρο ?έχω αρχίσει να ανησυχώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.σημερα βγήκαν οι πρώτες εξετάσεις κ το ζάχαρο μου είναι 97 η ενδοκρινολόγος μου είπε να αρχισω να το μετράω γιατί φοβάται για διαβήτη κύησης. Αύριο θα μιλήσω κ με γυναικολόγο να δω τι θα πει.εσεις πόσο είχατε ζάχαρο ?έχω αρχίσει να ανησυχώ!

Εγω δεν εχω κανει ακομα, αλλα γενικα ξερω οτι πανω απο 100 ανησυχουν, βεβαια στην εγκυμοσυνη δεν ξερω αν παει διαφορετικα!! Ρωτησε και τον γυναικολογο σου παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.σημερα βγήκαν οι πρώτες εξετάσεις κ το ζάχαρο μου είναι 97 η ενδοκρινολόγος μου είπε να αρχισω να το μετράω γιατί φοβάται για διαβήτη κύησης. Αύριο θα μιλήσω κ με γυναικολόγο να δω τι θα πει.εσεις πόσο είχατε ζάχαρο ?έχω αρχίσει να ανησυχώ!

Τι είχες φάει την προηγούμενη μέρα; Εμένα μου είχε δώσει να κάνω καμπύλη και νηστική είχα 105 και μια ώρα μετά την γλυκόζη 165 . Ανησυχήσαμε το μετράω σπίτι και σε πληροφορώ ήταν η μόνη φορά που είχα τόσο.,, συνήθως έχω πολύ χαμηλό .,, Μην ανησυχείς διορθώνεται.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.σημερα βγήκαν οι πρώτες εξετάσεις κ το ζάχαρο μου είναι 97 η ενδοκρινολόγος μου είπε να αρχισω να το μετράω γιατί φοβάται για διαβήτη κύησης. Αύριο θα μιλήσω κ με γυναικολόγο να δω τι θα πει.εσεις πόσο είχατε ζάχαρο ?έχω αρχίσει να ανησυχώ!

Το σάκχαρο και την καμπύλη την σκεφτόμαστε 24η με28η εβδομάδα. Ζήτα από τον γιατρό σου να σε ενημερώσει. Το σάκχαρο νηστειας είναι από 70-110. Να κοιτάς τις φυσιολογικές τιμές των εργαστηριων. Το σάκχαρο δεν είναι απλά μια τιμή γιατί μεταβάλετε 6 φορές το λεπτό. Πρέπει η γλυκοζιλιωμενη αιμοσφαιρινη να είναι κατω του 6.Θα σου πει ο γιατρός σου τι κάνεις. Πάντως το 97 μια χαρά είναι και για  νηστείας και για μεταγευματικο μετά από 2 ώρες από το γεύμα. Μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τι είχες φάει την προηγούμενη μέρα; Εμένα μου είχε δώσει να κάνω καμπύλη και νηστική είχα 105 και μια ώρα μετά την γλυκόζη 165 . Ανησυχήσαμε το μετράω σπίτι και σε πληροφορώ ήταν η μόνη φορά που είχα τόσο.,, συνήθως έχω πολύ χαμηλό .,, Μην ανησυχείς διορθώνεται.,, 

Δεν έκανα καμπύλη σκέτο σάκχαρο κ είχα φάει αρκετά το προηγούμενο βράδυ να σου πω την αλήθεια..γιατί συνήθως έχω αναγουλες κ δεν τρώω τπτ αλλά άμα νιώσω καλά του δίνω κ καταλαβαίνει.το πρωί όμως νηστική πηγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Giota2013 είπε:

Το σάκχαρο και την καμπύλη την σκεφτόμαστε 24η με28η εβδομάδα. Ζήτα από τον γιατρό σου να σε ενημερώσει. Το σάκχαρο νηστειας είναι από 70-110. Να κοιτάς τις φυσιολογικές τιμές των εργαστηριων. Το σάκχαρο δεν είναι απλά μια τιμή γιατί μεταβάλετε 6 φορές το λεπτό. Πρέπει η γλυκοζιλιωμενη αιμοσφαιρινη να είναι κατω του 6.Θα σου πει ο γιατρός σου τι κάνεις. Πάντως το 97 μια χαρά είναι και για  νηστείας και για μεταγευματικο μετά από 2 ώρες από το γεύμα. Μην αγχώνεσαι. 

Ελπίζω να με τρόμαξε για να αρχίσω να προσεχω λίγο αν κ δεν τρώω πολύ γιατί έχω αναγουλες όλη μέρα αλλά το κακό είναι ότι με ηρεμούν μόνο αυτά που δεν πρέπει να τρώω τηγανιτές πατάτες κ μακαρόνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Δεν έκανα καμπύλη σκέτο σάκχαρο κ είχα φάει αρκετά το προηγούμενο βράδυ να σου πω την αλήθεια..γιατί συνήθως έχω αναγουλες κ δεν τρώω τπτ αλλά άμα νιώσω καλά του δίνω κ καταλαβαίνει.το πρωί όμως νηστική πηγα. 

Αν ήσουν 8 ώρες νηστική δεν μετράει τόσο το βραδινο. Άλλωστε η τιμή 97 είναι φυσιολογική. Να σου πω ότι και 1 ποτήρι νερό να ήπιες ή να περπατήσεις επηρεάζει το σάκχαρο. Το σάκχαρο δεν είναι μόνο το φαγητο αλλά η δυνατότητα να μεταβολίζει το πάγκρεας μέσω της ινσουλίνης. Μην ανησυχείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Ελπίζω να με τρόμαξε για να αρχίσω να προσεχω λίγο αν κ δεν τρώω πολύ γιατί έχω αναγουλες όλη μέρα αλλά το κακό είναι ότι με ηρεμούν μόνο αυτά που δεν πρέπει να τρώω τηγανιτές πατάτες κ μακαρόνια

Μην τρομάζεις. Δεν είναι κάτι για φόβο. Στο λέω υπεύθυνα. Είναι η δουλειά μου αυτό. Το ότι τρως υδατάνθρακες δεν είναι απόλυτα κακό για του σου δίνουν ενέργεια που χρειάζεσαι εκτός των πρωτεϊνών. Θέλει απλά μέτρο. Να ενυδατώνεται και να τρως πολλά μικρά στερεά γεύματα. 5-6 ημερησίως. Έτσι θα μπορέσεις να ισορροπήσει τις μεγάλες ποσότητες και κυρίως το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Giota2013 είπε:

Μην τρομάζεις. Δεν είναι κάτι για φόβο. Στο λέω υπεύθυνα. Είναι η δουλειά μου αυτό. Το ότι τρως υδατάνθρακες δεν είναι απόλυτα κακό για του σου δίνουν ενέργεια που χρειάζεσαι εκτός των πρωτεϊνών. Θέλει απλά μέτρο. Να ενυδατώνεται και να τρως πολλά μικρά στερεά γεύματα. 5-6 ημερησίως. Έτσι θα μπορέσεις να ισορροπήσει τις μεγάλες ποσότητες και κυρίως το βράδυ. 

Ακόμα δεν μπορώ να τρώω τόσα γεύματα γιατί η θα κοιμάμαι η θα έχω αναγουλες ελπίζω να στρώση γιατί ολοι Μ λένε πολλά γεύματα αλλά εγώ δεν μπορώ μόνο φρούτα τρώω συνέχεια..ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ελπίζω να με τρόμαξε για να αρχίσω να προσεχω λίγο αν κ δεν τρώω πολύ γιατί έχω αναγουλες όλη μέρα αλλά το κακό είναι ότι με ηρεμούν μόνο αυτά που δεν πρέπει να τρώω τηγανιτές πατάτες κ μακαρόνια

Κ εγω χαλια ειμαι ολη μερα με κραταει η ναυτια πλεον και πολλες φορες κανω κ εμετο κ δεν κραταω το φαι!! Η αληθεια ειναι οτι παρατηρησα πως τα ζυμαρικα κ εμενα δεν με πειραζουν, αλλα σχεδον ολα τα αλλα ναι🙄 δεν περιμενα οτι θα ηταν ετσι να πω την αληθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω χαλια ειμαι ολη μερα με κραταει η ναυτια πλεον και πολλες φορες κανω κ εμετο κ δεν κραταω το φαι!! Η αληθεια ειναι οτι παρατηρησα πως τα ζυμαρικα κ εμενα δεν με πειραζουν, αλλα σχεδον ολα τα αλλα ναι🙄 δεν περιμενα οτι θα ηταν ετσι να πω την αληθεια!!

Ποιος το περίμενε να είναι έτσι.ολεε η γνωστές Μ άμα δεν μ λέγανε ότι περιμένουν παιδακι δεν θα το πίστευα..εμενα άμα με δεις μπαμ κάνω χαχαχα.Είμαι στην 8 εβδομάδα κ σήμερα είμαι μόνο με φρούτα τίποτα άλλο δεν μπορώ να φάω.δεν πεινάω καθόλου.εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?σου έδωσε καμιά συμβουλή ο γυναικολόγος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Ποιος το περίμενε να είναι έτσι.ολεε η γνωστές Μ άμα δεν μ λέγανε ότι περιμένουν παιδακι δεν θα το πίστευα..εμενα άμα με δεις μπαμ κάνω χαχαχα.Είμαι στην 8 εβδομάδα κ σήμερα είμαι μόνο με φρούτα τίποτα άλλο δεν μπορώ να φάω.δεν πεινάω καθόλου.εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?σου έδωσε καμιά συμβουλή ο γυναικολόγος?

Προχθες που πηγα μου ειπε οτι ειναι στην 5η πολυ μικρο, δεν ξερω αν εννοουσε το εμβρυο γτ με βαση τη περιοδο εγω το βγαζω οτι ειμαι στην 7η! Δεν ξερω πως ακριβως παει😅 μου ειπε να τρωω ελαχιστα οτι μπορω στο πιατακι του φλυτζανιου και μετα απο κανα 2 ωρες παλι το ιδιο και νερο 2 γουλιες κ μετα απο ωρα αλλες 2!! Ειναι απο την αυξηση της χοριακης αυτα λεει και εκεινος οσο κ αν ειναι βασανο χαιρεται να ακουει οτι υπαρχουν γτ δειχνει λεει οτι ολα προχωρανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα :)!! Μετά από πολλές προσπάθειες και εξωσωματική, την Δευτέρα είδαμε και εμείς την 1η μας θετική χοριακή στα 1357. Χθες έκανα την 2η και έχει διπλασιαστεί στα 2773. Δεν σας το κρύβω πως το άγχος μου είναι ακόμα μεγάλο . Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες και τις απογοητεύσεις νιώθω πως είμαι σε όνειρο και κάποιος θα με ξυπνήσει !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να προσέχετε :)

Συγχαρητήρια κορίτσι!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Με το καλό!! Στις πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα έκανες τη χοριακη;;; Ποσά έβαλες;; Φουλ για δίδυμα σε βλέπω!! Εγώ έκανα στις 9 μέρες και ήταν 218 και περιμένω διδυμάκια!! Ποτε έκλεισες ραντεβού για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.σημερα βγήκαν οι πρώτες εξετάσεις κ το ζάχαρο μου είναι 97 η ενδοκρινολόγος μου είπε να αρχισω να το μετράω γιατί φοβάται για διαβήτη κύησης. Αύριο θα μιλήσω κ με γυναικολόγο να δω τι θα πει.εσεις πόσο είχατε ζάχαρο ?έχω αρχίσει να ανησυχώ!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πρώτα απ όλα ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά!! Συμβουλέψου και τους 2 γιατρούς αλλά να ξέρεις ότι για το διαβήτη ειδικός είναι ο ενδοκρονολογος-διαβητολόγος και όχι ο γυναικολόγος. Μην ανησυχείς!! Λίγη προσοχή θέλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα :)!! Μετά από πολλές προσπάθειες και εξωσωματική, την Δευτέρα είδαμε και εμείς την 1η μας θετική χοριακή στα 1357. Χθες έκανα την 2η και έχει διπλασιαστεί στα 2773. Δεν σας το κρύβω πως το άγχος μου είναι ακόμα μεγάλο . Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες και τις απογοητεύσεις νιώθω πως είμαι σε όνειρο και κάποιος θα με ξυπνήσει !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να προσέχετε :)

Συγχαρητηρια κοριτσι μου😊 ευχομαι απο τη καρδια μου ολα να πανε πολυ καλα απο την αρχη μεχρι το τελος🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα :)!! Μετά από πολλές προσπάθειες και εξωσωματική, την Δευτέρα είδαμε και εμείς την 1η μας θετική χοριακή στα 1357. Χθες έκανα την 2η και έχει διπλασιαστεί στα 2773. Δεν σας το κρύβω πως το άγχος μου είναι ακόμα μεγάλο . Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες και τις απογοητεύσεις νιώθω πως είμαι σε όνειρο και κάποιος θα με ξυπνήσει !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να προσέχετε :)

Συγχαρητήρια!!!!!! Με το καλό κορίτσι μου μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! Τι τέλεια χοριακη είναι αυτή;;;; πας για πολλά πολλά μωράκια!!!! Τι έβαλες;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...