Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μ τι κάνετε; Πως ήταν η νύχτα σας; 

Έλα αγάπη, καλά είμαστε εσεις;; φτου φτου φτου εμένα αλλο παιδι εχθές, κοιμήθηκε κανονικά ξυπνουσε μόνο για να φάει αγκαλιά βέβαια όπως τις τελευταίες μέρες αλλα οκ😜!! Εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Έλα αγάπη, καλά είμαστε εσεις;; φτου φτου φτου εμένα αλλο παιδι εχθές, κοιμήθηκε κανονικά ξυπνουσε μόνο για να φάει αγκαλιά βέβαια όπως τις τελευταίες μέρες αλλα οκ😜!! Εσεις;;

Εμας κοιμόταν και ξυπνούσε γιατί δεν είχε κάνει κακά και ζοριζόταν ,,, βέβαια ξανά κοιμόταν μονος του! Και είχαμε την πανέξυπνη ιδέα με τον άντρα μ να τον κάνουμε μασάζ στην κοιλιτσα και να τον πατήσουμε τα ποδαράκια να τον ανακουφίσουμε .,, Ε ξυπνησε και κοιμήθηκε στις 3. Ξύπνησε 5.30 μετά . Θα ξέρουμε για άλλες φορές .,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εμας κοιμόταν και ξυπνούσε γιατί δεν είχε κάνει κακά και ζοριζόταν ,,, βέβαια ξανά κοιμόταν μονος του! Και είχαμε την πανέξυπνη ιδέα με τον άντρα μ να τον κάνουμε μασάζ στην κοιλιτσα και να τον πατήσουμε τα ποδαράκια να τον ανακουφίσουμε .,, Ε ξυπνησε και κοιμήθηκε στις 3. Ξύπνησε 5.30 μετά . Θα ξέρουμε για άλλες φορές .,, 

Χαχαχα δε πειράζει όπως το λες θα ξέρετε για επόμενη φορα😜 τι να κάνουμε πειραματιζομαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε κ μεις. Ήρθε εχθές ο παιδίατρος κ μας άλλαξε τα ωράρια φαγητού!! Πλέον τρώμε τη νύχτα στο 4ωρο κ τη μέρα στο 3ωρο!!! Αχ κορίτσια κοιμηθηκαμε επιτέλους 3ωρο σερί!!! Δε μπορώ να σας περιγράψω την αίσθηση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαστε κ μεις. Ήρθε εχθές ο παιδίατρος κ μας άλλαξε τα ωράρια φαγητού!! Πλέον τρώμε τη νύχτα στο 4ωρο κ τη μέρα στο 3ωρο!!! Αχ κορίτσια κοιμηθηκαμε επιτέλους 3ωρο σερί!!! Δε μπορώ να σας περιγράψω την αίσθηση.. 

Μπραβο βρε κορίτσι μου τελεια!! Δεν σου ξυπνάνε μονα τους δλδ ε; εμένα η ρουφιανιτσα το βράδυ στο 3ωρο νταν ξυπνάει κ πεινάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαστε κ μεις. Ήρθε εχθές ο παιδίατρος κ μας άλλαξε τα ωράρια φαγητού!! Πλέον τρώμε τη νύχτα στο 4ωρο κ τη μέρα στο 3ωρο!!! Αχ κορίτσια κοιμηθηκαμε επιτέλους 3ωρο σερί!!! Δε μπορώ να σας περιγράψω την αίσθηση.. 

Νιώθεις πιο ξεκούραστη από τότε που το άκουσες έτσι;;; Άντε ελπίζω να ξεκουραζεστε περισσότερο.,, πως τα πάνε τα μικρούλια σου; Τι σας είπε ο γιατρός μεγαλώσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! @Ioann89 μεγαλώσαμε ναι. Σε 17 μέρες πήραν από 1 κιλό περίπου το καθένα. Σήμερα η μέρα ήταν λίγο δύσκολη, είχαν λίγη γκρίνια γιατί άλλαξε το προγραμμα από 2.30 ώρες πήγαμε στις 3 κ από στήθος κ συμπλήρωμα μόνο στήθος κατά τη διάρκεια της μέρας κ δε χορταίναν. Θα το βρούμε που θα πάει. Εχθές το βράδυ δε μου ξύπνησαν παρα μόνο 10 λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι που είχα για να τα ταΐσω. Σήμερα δεν ξέρω τι θα γίνει. Θα φανεί.. Εσείς πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! @Ioann89 μεγαλώσαμε ναι. Σε 17 μέρες πήραν από 1 κιλό περίπου το καθένα. Σήμερα η μέρα ήταν λίγο δύσκολη, είχαν λίγη γκρίνια γιατί άλλαξε το προγραμμα από 2.30 ώρες πήγαμε στις 3 κ από στήθος κ συμπλήρωμα μόνο στήθος κατά τη διάρκεια της μέρας κ δε χορταίναν. Θα το βρούμε που θα πάει. Εχθές το βράδυ δε μου ξύπνησαν παρα μόνο 10 λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι που είχα για να τα ταΐσω. Σήμερα δεν ξέρω τι θα γίνει. Θα φανεί.. Εσείς πως είστε; 

Τελεια στο βάρος τους μπραβο τα μωρακια😊 ενταξει θα το βρείτε θεωρώ, όσο τα βάζεις στο στήθος τόσο πιο πολύ γαλα θα έχεις και θα τα φτάνει θα δεις, εγώ εχθές ήταν πρώτη μέρα που δεν έδωσα καθόλου ξενο ούτε το βράδυ που εδινα συνήθως, και σήμερα μέχρι τώρα παλι δεν έχω δώσει! Θα βρείτε τους ρυθμούς σας ξανα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! @Ioann89 μεγαλώσαμε ναι. Σε 17 μέρες πήραν από 1 κιλό περίπου το καθένα. Σήμερα η μέρα ήταν λίγο δύσκολη, είχαν λίγη γκρίνια γιατί άλλαξε το προγραμμα από 2.30 ώρες πήγαμε στις 3 κ από στήθος κ συμπλήρωμα μόνο στήθος κατά τη διάρκεια της μέρας κ δε χορταίναν. Θα το βρούμε που θα πάει. Εχθές το βράδυ δε μου ξύπνησαν παρα μόνο 10 λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι που είχα για να τα ταΐσω. Σήμερα δεν ξέρω τι θα γίνει. Θα φανεί.. Εσείς πως είστε; 

Θα βρείτε ρυθμούς.,, ούτε εμείς έχουμε βρει εντελώς!  Κάθε μέρα που περνάει λέω εντάξει τα καταφέραμε πάλι ! Και νιώθω και πιο καλά ! Ουαου τέλειο το βάρος σας! Ελπίζω να έχετε ήσυχη νύχτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κοριτσια μ τι κάνετε; Πως ήταν η νύχτα σας; 

Καλημερα!σ εμάς ητανε δραματική η νύχτα!κλαμα και Τσιριγμα όλο το βράδυ!απάλευτη η κατάσταση!😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Καλημερα!σ εμάς ητανε δραματική η νύχτα!κλαμα και Τσιριγμα όλο το βράδυ!απάλευτη η κατάσταση!😢😢😢😢

Και η δίκη μας Νύχτα το ίδιο! Ενώ νυσταζε χασμουριόνταν κοιμόταν για λίγο Και πεταγόταν και τσιριζε.., Από τις 12-6 ! Αλλά και σήμερα δεν έχει ηρεμήσει καλά ακόμη... δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Και η δίκη μας Νύχτα το ίδιο! Ενώ νυσταζε χασμουριόνταν κοιμόταν για λίγο Και πεταγόταν και τσιριζε.., Από τις 12-6 ! Αλλά και σήμερα δεν έχει ηρεμήσει καλά ακόμη... δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά! 

Καλημερα, κ εμείς εχθές δεν περάσαμε πολύ καλά!! Δεν παίρνεις την παιδιατρο μήπως σου πει και κάτι αλλο να πάρετε; υποθέτω από τους κολικούς θα κάνει ετσι ο μικρουλης😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Καλημερα!σ εμάς ητανε δραματική η νύχτα!κλαμα και Τσιριγμα όλο το βράδυ!απάλευτη η κατάσταση!😢😢😢😢

Καλημερα, έχετε κ εσείς κολικους κοριτσι μου,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τι λέει βρε κορίτσια καμμία μας δεν κοιμήθηκε όλη νύχτα;; Κ τα δικά μου δεν ηρεμούσαν με τίποτα.. 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα, κ εμείς εχθές δεν περάσαμε πολύ καλά!! Δεν παίρνεις την παιδιατρο μήπως σου πει και κάτι αλλο να πάρετε; υποθέτω από τους κολικούς θα κάνει ετσι ο μικρουλης😕

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaa35 είπε:

Καλημερα!σ εμάς ητανε δραματική η νύχτα!κλαμα και Τσιριγμα όλο το βράδυ!απάλευτη η κατάσταση!😢😢😢😢

Ωραία νύχτα για όλες μας λοιπόν !! Κολικούς και τα δικά σας; Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... αφού κάποια στιγμή ανέλαβε ο άντρας και εγώ εκλαιγα ! 
μια δω πως θα πάει μέσα στην μέρα και θα πάρω! Παίρνουμε πολλά πάντως δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι άλλο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

 

 

Ωραία νύχτα για όλες μας λοιπόν !! Κολικούς και τα δικά σας; Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... αφού κάποια στιγμή ανέλαβε ο άντρας και εγώ εκλαιγα ! 
μια δω πως θα πάει μέσα στην μέρα και θα πάρω! Παίρνουμε πολλά πάντως δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι άλλο ! 

Κ εμένα εχθες στο κλάμα με έβγαλε πάντως!! Απελπιστικά κάποια στιγμή!! Κολικοι κ εμείς, αφού κ όταν κοιμήθηκε η καημένη παλι μεσα στον ύπνο της ζοριζοταν κ εκλανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

 

Ωραία νύχτα για όλες μας λοιπόν !! Κολικούς και τα δικά σας; Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ... αφού κάποια στιγμή ανέλαβε ο άντρας και εγώ εκλαιγα ! 
μια δω πως θα πάει μέσα στην μέρα και θα πάρω! Παίρνουμε πολλά πάντως δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι άλλο ! 

Εμένα δεν είχαν κολικούς, μάλλον είναι από την αλλαγή στις ώρες φαγητού κ αποκλειστικού θηλασμού τη μέρα. Αλλά εμένα είναι ανήσυχα κ κατά τη διάρκεια της μέρας. Ειδικά η μικρή μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα, έχετε κ εσείς κολικους κοριτσι μου,

Αστα να πάνε!τωρα γυρισαμε από την παιδίατρο!μας άλλαξε το γάλα!μας έδωσε για κολικούς και σταγόνες infacalm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamaa35 είπε:

Αστα να πάνε!τωρα γυρισαμε από την παιδίατρο!μας άλλαξε το γάλα!μας έδωσε για κολικούς και σταγόνες infacalm

Υπομονή κοριτσι μου!! Πιστεύω να σας βοηθήσουν και οι σταγόνες, θα περάσουν να ηρεμήσουν τα μωράκια μας κ εμείς μαζί τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaa35 είπε:

Αστα να πάνε!τωρα γυρισαμε από την παιδίατρο!μας άλλαξε το γάλα!μας έδωσε για κολικούς και σταγόνες infacalm

Ποιο γάλα είχατε πριν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ποιο γάλα είχατε πριν; 

Το frisolac post discharge μας έδινε η παιδίατρος που είναι για πρόωρα και λιποβαρή νεογνά!και έτσι φτάσαμε τα 3,5 κιλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε; Πως ήταν η νύχτα σας ;

Καλημερα κοριτσι μου, εμείς παλι τα ίδια εχθες, κοιμήθηκε με τα χίλια ζόρια 3 το χαραμα, ξύπνησε 6 για να φάει, γύρω στις 7.30 ξανά κοιμήθηκε και τωρα παλι ξύπνησε να φάει🙄 κ εγώ κουτουλω τους τοίχους από την αυπνια!! Εσείς πως περασατε;+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πως είστε; Πως ήταν η νύχτα σας ;

Καλημέρα κορίτσι μου!  Χωρίς κλάματα.., χτες ο μικρός όλη μέρα κοιμόταν λέω ωχ τι μας περιμένει το βράδυ αλλά κοιμήθηκε δόξα το θεό!απλα ξυπνούσε στις 3 ώρες . Δεν με πείραξε καθόλου !  Φανταστείτε τον έκανα μπάνιο και ενώ μέτα τσιριζε χτες γελούσε! Ήπια γλυκάνισο λέτε να βοήθησε αυτό βρε κορίτσια; Εσάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...