Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα και εδωωωωωω..... ❤️❤️ Είδα πολλές κοπέλες απ το άλλο topic τα καταφέρατεεεεε..... Με το καλό γλυκούλες μουυυυυ.... 

Εγω να σας πω τα νέα μου....

Σε 2 εβδομάδες μπαίνω στον 8ο (διανυω την 30η εβδομάδα).... Κοντεύουμε... Η μπέμπα ολημερίς κλωτσάει και μας δείχνει την παρουσία της.... ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλώς σας βρήκα και εδωωωωωω..... ❤️❤️ Είδα πολλές κοπέλες απ το άλλο topic τα καταφέρατεεεεε..... Με το καλό γλυκούλες μουυυυυ.... 

Εγω να σας πω τα νέα μου..

Σε 2 εβδομάδες μπαίνω στον 8ο (διανυω την 30η εβδομάδα).... Κοντεύουμε... Η μπέμπα ολημερίς κλωτσάει και μας δείχνει την παρουσία της.... ❤️❤️ 

Τι λες βρε κορίτσι μου?? Πέρασε τόσος καιρός??? τι ωραία... με το καλό αγαπημένη μου!!! Όλα πήγαν καλά και αυτό είναι το πιο σημαντικό!! Σε πολύ λίγο καιρό θα κρατάς το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Αφού ήταν ξεκάθαρος ο γιατρός ότι μόνο με εξωσωματική θα μπορέσω να μείνω έγκυος, γιατί να προσπαθώ χωρίς αποτέλεσμα!

Παίρνω κολπικά utrogestan από 14η-23η μέρα (είχα χαμηλη προγεστερόνη) και προσπαθούμε 6μηνες ..

 

Καλημερα κορίτσι μου. 

Παρομοίως και εμένα ο άντρας μου είχε προβλημα με το σπερμα ολιγοασθενοσπερμεια λόγω κοιρσοκηλης. Έκανε επέμβαση και από 3εκ ανά ml  τώρα έχει 20εκ. Παράλληλα πηρε βιταμίνες και βασιλικο πολτο. Εμείς τωρα σκεφτόμαστε για σπερματεγχυση μπας και γλιτώσουμε την εξωσωματική. Ο γιατρός μας είπε ότι με αυτό το σπερμα μπορουμε να κάνουμε σπερματεγχυση εξωσωματική ακόμα και φυσική συλληψη δεν αποκλείεται. Αλλά δεν κάθομαι να περιμένω άλλο είμαι 32 και εκείνος 36. Όποτε θεωρώ καλυτερα να μην περιμένεις δες τι επιλογές έχεις και προχωρα δεν ξέρεις πότε θα έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μόλις βρήκα το θέμα το καινούργιο....εμενα με χρέωσαν 200€ για την κατάψυξη των έμβρυων.... Κ ένα που έχει μείνει μέχρι να το μεταφέρω θα πληρώνω 200€ το χρόνο για την θέση του στην κατάψυξη... 

Ή ετ κατεψυγμένων όμως δεν μ ειπαν ότι είναι έξτρα χρήματα σε σχέση με τα φρεσκα... 

Καλημέρα!! Τι κάνεις; Πώς είσαι εσύ; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια. Με κάλεσαν από το κέντρο. Γονιμοποιήθηκαν 18 από τα 32. Θα τα αφήσουμε βλαστοκύστες όσα προχωρήσουν.

Σάββατο 6/6 εμβρυομεταφορά.

 

Κορίτσια έχω πολύ ζαλάδα να φταίνε τα Utsogestan;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

@kukki η κατάψυξη χρεώνεται βάση του αριθμού τον εμβρύων που καταψυχεις και αντίστοιχα υπάρχει ξανά χρέωση όταν τα βγάζεις για το antifreeze. Τουλάχιστον δλδ στο ΙΑΣΩ που έκανα την πρώτη προσπάθεια και τώρα στο Μητέρα έτσι είναι. Πάγωμα-ξεπαγωμα κοινώς είναι γύρω στα 500€-550€ (δεν θυμάμαι ακριβώς) για 2 έμβρυα και ανάλογα τον αριθμό ανεβαίνει και το κόστος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πάλι ροζ !!!!! Και πολύ ... έχω αγχωθεί τόσο πολύ ..... νομίζω Ότο δεν θα τα καταφέρω !!! Αύριο έχουμε Ραντεβού  για  υπέρηχο ...../

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Τι λες βρε κορίτσι μου?? Πέρασε τόσος καιρός??? τι ωραία... με το καλό αγαπημένη μου!!! Όλα πήγαν καλά και αυτό είναι το πιο σημαντικό!! Σε πολύ λίγο καιρό θα κρατάς το μωράκι σου!!! 

Ναιιιι πέρασε κ εγώ δν το πιστεύω..... Έχουμε αρχίσει τα ψώνια και η χαρά μου δεν περιγράφεται...όλα πάνε καλά!!!! Όλα όμως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ κορίτσια πάλι ροζ !!!!! Και πολύ ... έχω αγχωθεί τόσο πολύ ..... νομίζω Ότο δεν θα τα καταφέρω !!! Αύριο έχουμε Ραντεβού  για  υπέρηχο ...../

Για πες μου τα νέα σου μήπως μπορώ να βοηθήσω με το ροζ  για να σε ξεαγχωσω.... Μόλις ήρθα στο νέο "θέμα" κ έχω χάσει όλες τις νέες εξελίξεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

@kukki η κατάψυξη χρεώνεται βάση του αριθμού τον εμβρύων που καταψυχεις και αντίστοιχα υπάρχει ξανά χρέωση όταν τα βγάζεις για το antifreeze. Τουλάχιστον δλδ στο ΙΑΣΩ που έκανα την πρώτη προσπάθεια και τώρα στο Μητέρα έτσι είναι. Πάγωμα-ξεπαγωμα κοινώς είναι γύρω στα 500€-550€ (δεν θυμάμαι ακριβώς) για 2 έμβρυα και ανάλογα τον αριθμό ανεβαίνει και το κόστος. 

Κορίτσι μου να σε ρωτησω,επειδη έχω κ εγώ στο μητέρα κατεψυγμένα.ξερεις αν μετά από ένα χρόνο πληρωνουμε ξανά για τη κατάψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Για πες μου τα νέα σου μήπως μπορώ να βοηθήσω με το ροζ  για να σε ξεαγχωσω.... Μόλις ήρθα στο νέο "θέμα" κ έχω χάσει όλες τις νέες εξελίξεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Για πες μου τα νέα σου μήπως μπορώ να βοηθήσω με το ροζ  για να σε ξεαγχωσω.... Μόλις ήρθα στο νέο "θέμα" κ έχω χάσει όλες τις νέες εξελίξεις... 

Είμαι 7 και 2 και έχουμε άκουσε καρδούλα από την προηγούμενη Τετάρτη .... άδεια και που βλέπω ροζ αλλά σήμερα είναι πολύ ροζ και φοβάμαι ότι δεν πάει καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Με κάλεσαν από το κέντρο. Γονιμοποιήθηκαν 18 από τα 32. Θα τα αφήσουμε βλαστοκύστες όσα προχωρήσουν.

Σάββατο 6/6 εμβρυομεταφορά.

 

Κορίτσια έχω πολύ ζαλάδα να φταίνε τα Utsogestan;

ΑΑ προβλεπω!!! αναμενομενο. ναι αυτο σου φερνει ζαλαδες και οχι μονο..αντιβιωσεις κορτιζονες σικλακουρ που τα πας;;αλλα μην ανησυχεις κοιμησου οσο μπορεις ..δε θα ξαναμπεις στη διαδικασια αυτη ειναι το μονο σιγουρο..αλλα utro συνεχιζονται στην εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Είμαι 7 και 2 και έχουμε άκουσε καρδούλα από την προηγούμενη Τετάρτη .... άδεια και που βλέπω ροζ αλλά σήμερα είναι πολύ ροζ και φοβάμαι ότι δεν πάει καλά 

Πονάς? Μαζί με το ροζ νιώθεις πονακια? Αν δν πονάς  μη φοβάσαι.... Εγώ είχα μέχρι κ την 8η εβδομάδα (8+1 συγκεκριμένα) καφέ και βλενες κόκκινες... Όλα πήγαν καλά... Η γιατρός μ έλεγε όσο δεν πονάς μην φοβάσαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ κορίτσια πάλι ροζ !!!!! Και πολύ ... έχω αγχωθεί τόσο πολύ ..... νομίζω Ότο δεν θα τα καταφέρω !!! Αύριο έχουμε Ραντεβού  για  υπέρηχο ...../

Σταματα βρε παιδακι μου μην σκεφτεσαι ετσι σε παρακαλώ εγώ τωρα..καταρχας οι αγωνιες και τα αγχη δεν κανουν καλό το ξερεις.ηρεμια ξαπλα και ολα καλα θα πανε..μου λεγε η μανα μου ουτε για κατουρημα δεν σηκωνοτανε παλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Είμαι 7 και 2 και έχουμε άκουσε καρδούλα από την προηγούμενη Τετάρτη .... άδεια και που βλέπω ροζ αλλά σήμερα είναι πολύ ροζ και φοβάμαι ότι δεν πάει καλά 

Φιλη μου καταλαβαινω πως νιωθεις ομως το ροζ δεν ειναι ανησυχητικο... Εχεις πονους; Βγαζεις τοσο που λερωνεις εσωρουχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτησω,επειδη έχω κ εγώ στο μητέρα κατεψυγμένα.ξερεις αν μετά από ένα χρόνο πληρωνουμε ξανά για τη κατάψυξη;

Καλημέρα. Ναι το ποσό που δίνεις είναι για ένα χρόνο και μόλις περάσει πληρώνεις ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 εύγε και με το καλό! Κοίτα εγώ σαν γαϊδούρι δεν έχω τίποτα πέρα από λίγο υπνηλία 🤣😂 κατά κοινή ομολογία όμως τα utrogestan προκαλούν διάφορα όπως και τα cyclacur μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Φιλη μου καταλαβαινω πως νιωθεις ομως το ροζ δεν ειναι ανησυχητικο... Εχεις πονους; Βγαζεις τοσο που λερωνεις εσωρουχο; 

Όχι δεν πονάω .... ελάχιστα λέρωσα .... αύριο έχουμε Υπέρηχο .... δεν Ξέρω ξέρω εάν θα αντέξω μέχρι τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σταματα βρε παιδακι μου μην σκεφτεσαι ετσι σε παρακαλώ εγώ τωρα..καταρχας οι αγωνιες και τα αγχη δεν κανουν καλό το ξερεις.ηρεμια ξαπλα και ολα καλα θα πανε..μου λεγε η μανα μου ουτε για κατουρημα δεν σηκωνοτανε παλια.

Γενικά δεν κάνω τίποτα σε μια καρέκλα με το πόδια τεντωμμενα γιατί δουλεύω ευτυχώς και αποσχολω και το μυαλό μου ...

να πάμε αύριο να δω ότι όλα είναι καλά να ηρεμήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ κορίτσια πάλι ροζ !!!!! Και πολύ ... έχω αγχωθεί τόσο πολύ ..... νομίζω Ότο δεν θα τα καταφέρω !!! Αύριο έχουμε Ραντεβού  για  υπέρηχο ...../

Mην ανησυχεις κοριτσαρα θα δεις ολα καλα θα ειναι!! Διαβαζω συνεχεια για κοριτσια ειδικα παο εξωσωματικη και εχουν αιμα και εινα ολα καλα τελικα. Θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Hope19 εύγε και με το καλό! Κοίτα εγώ σαν γαϊδούρι δεν έχω τίποτα πέρα από λίγο υπνηλία 🤣😂 κατά κοινή ομολογία όμως τα utrogestan προκαλούν διάφορα όπως και τα cyclacur μην αγχώνεσαι! 

Παιδί μου σου λεω γυριζει ολο το δωματιο του γραφειο. Ειμαι και στη δουλεια.. Συνολο 3χαπια των 200mg Θα  παίρνω κ 6 cyclacur μονο τα λευκασυν ολα τα υπολοιπα βεβαια.. Πω πω δεν την παλευω ειμαι και υποτασικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Mην ανησυχεις κοριτσαρα θα δεις ολα καλα θα ειναι!! Διαβαζω συνεχεια για κοριτσια ειδικα παο εξωσωματικη και εχουν αιμα και εινα ολα καλα τελικα. Θα το δεις!

Μακάρι ρε κορίτσι ...... με το καλό η ετ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Παιδί μου σου λεω γυριζει ολο το δωματιο του γραφειο. Ειμαι και στη δουλεια.. Συνολο 3χαπια των 200mg Θα  παίρνω κ 6 cyclacur μονο τα λευκασυν ολα τα υπολοιπα βεβαια.. Πω πω δεν την παλευω ειμαι και υποτασικη..

Υποτασικη είμαι κι εγώ αλλά με τα φάρμακα όπως ακριβώς το λέω: "γαϊδούρι" 😂🤣. Υπομονή θα περάσει. Για άδεια κανόνισες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γενικά δεν κάνω τίποτα σε μια καρέκλα με το πόδια τεντωμμενα γιατί δουλεύω ευτυχώς και αποσχολω και το μυαλό μου ...

να πάμε αύριο να δω ότι όλα είναι καλά να ηρεμήσω 

Ωραια τοτε ! Ολα θα ειναι μια χαρα θα δεις αυριο και να ησυχασεις..συνεχεια με αγωνιες ,γαμωτο τι τραβαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...