Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra75 είπε:

Εχω να μεινω Αθήνα...Αρα την επόμενη της ετ το απόγευμα να ειμαι σπίτι μου..ε;;;;απλα σκέφτομαι μηπως δεν κολησει..ξαπλα θα@είμαι στο αυτοκίνητο βέβαια με κουβέρτα 

Γλυκούλα μου άπαξ και μπουν τα έμβρυα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά εσύ. Να προσέχεις μόνο τον εαυτό σου να τρως σωστά να παίρνεις τα φάρμακα σου.... αυτά... Όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Πειτε μου σας παρακαλώ κ κατι αλλο...μενω σε νησι 4 ωρες απο αθηνα με το αυτοκίνητο....κ μετα πλοιο 1.5 ωρα..(ετ εχω Πέμπτη στις 12.30)

ποτε πρέπει να φυγω;;;; τη Πέμπτη δεν έχει απόγευμα πλοιο....αλλα εχει 6 το πρωι της Παρασκευής για το νησι....οποτε να φυγω νυχτα να περάσω με το πρωτο των 6 η το επόμενο των 5 το απόγευμα;;; τι λετε;;;

Επειδή κι εγώ χρειάστηκε να ταξιδέψω μετά την ετ βλαστοκυστεων( κ ήταν θετικό) ο γιατρός μου για ταξίδι 600 χμ(!) Μου είχε πει ή θα φύγεις αμέσως από το μαιευτήριο ή την μεθεπόμενη..όχι την επόμενη .κι αν έφευγα αμέσως ήθελα να στο αμάξι κ στάσεις ανά δυο ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Εχω να μεινω Αθήνα...Αρα την επόμενη της ετ το απόγευμα να ειμαι σπίτι μου..ε;;;;απλα σκέφτομαι μηπως δεν κολησει..ξαπλα θα@είμαι στο αυτοκίνητο βέβαια με κουβέρτα 

Αν ίσχυε αυτό 

1. Θα μιλούσαν όπου τα άφηναν2 καμία δε θα έμενε έγκυος φυσιολογικά

Στην κόρη μου πήγα στην επόμενη στη δουλειά....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ginaak είπε:

Άρα ούτε πως προχωράει η γονιμοποίηση ξέρεις,ούτε τα έμβρυα.

Ε τότε επιβάλλεται να ρωτήσεις,μην ανησυχείς τις πρώτες φορές καμμία δεν ήξερε.Εγω φοβόμουν μην ενοχλώ κιόλας.

Ετσι κ εγω έρχομαι σε δύσκολη θέση...αλλα πληρώνω κατι χιλιαδες ευρω!!!!! Τι να πω....που να ξέρατε τι επαθα προχθες....πήγα επισκέψη στον κορυφαίο κατ αλλα Μ...α.....ειχα ξαναπάει στο κεντρο του πριν δυο χρόνια οπου με 2 διέγερσεις δεν εκανα Ποτέ ετ...κ ας ειχα την 2η  14!!!! Εξειξα τοτε  2018 τη δυσαρέσκειά μου στο γιατρό κ σε μια κακιά διευθύντρια εμβρυλογικου. Που με εκανε να νιωσω τοτε την κηδεια μου....εκλαιγα 5 μέρες ...μπήκαμε λοιπν προχθες ..Καθίσαμε κ την φωνάξε να του πει το ιστορικό...μας στραβοκοιταξε η άθλια γυναίκα κ του ειπε να βγουν λιγο εξω....μπαίνει ο μεγαλογιατρος μεσα ξανα κ μας λέει εσεις δεν κάνετε παιδι!!!! Ουτε με διέγερση ουτε με φυσικο!!!! Δεν σας αναλαμβανω..Γιατί θασας κοροιδεψω.κ σηκώθηκε για να φύγουμε!!!!! Ντροπη του για το κυρος του κ τον ορκο που εδωσε για την επιστημη του....ο πιο άθλιος που συναντησα ποτέ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Ετσι κ εγω έρχομαι σε δύσκολη θέση...αλλα πληρώνω κατι χιλιαδες ευρω!!!!! Τι να πω....που να ξέρατε τι επαθα προχθες....πήγα επισκέψη στον κορυφαίο κατ αλλα Μ...α.....ειχα ξαναπάει στο κεντρο του πριν δυο χρόνια οπου με 2 διέγερσεις δεν εκανα Ποτέ ετ...κ ας ειχα την 2η  14!!!! Εξειξα τοτε  2018 τη δυσαρέσκειά μου στο γιατρό κ σε μια κακιά διευθύντρια εμβρυλογικου. Που με εκανε να νιωσω τοτε την κηδεια μου....εκλαιγα 5 μέρες ...μπήκαμε λοιπν προχθες ..Καθίσαμε κ την φωνάξε να του πει το ιστορικό...μας στραβοκοιταξε η άθλια γυναίκα κ του ειπε να βγουν λιγο εξω....μπαίνει ο μεγαλογιατρος μεσα ξανα κ μας λέει εσεις δεν κάνετε παιδι!!!! Ουτε με διέγερση ουτε με φυσικο!!!! Δεν σας αναλαμβανω..Γιατί θασας κοροιδεψω.κ σηκώθηκε για να φύγουμε!!!!! Ντροπη του για το κυρος του κ τον ορκο που εδωσε για την επιστημη του....ο πιο άθλιος που συναντησα ποτέ!!!! 

Χαχα ...το ίδιο είπε κ σε φίλη μου για τα ωάρια της( μόνο με δανεικά της είπε) έκανε δύο παιδιά σε διαφορετικές εξωσωματικες στον Πειραιά στον Αρ.......

Θα σου πω τι μου είπε ο άσος μου γυναικολόγος: μέχρι πριν 2&3 χρόνια λέγαμε όποια γυναίκα έχει μήτρα κάνει παιδί( μετρούσαν κ τα δανεικά) πλέον με το γεγονός ότι γίνεται κ μεταμόσχευση μήτρας θα κάνουν όλες...μην ακούς κορίτσι μου τι σου λένε...ο μόνος που μπορεί να βάλει αυτή την υπογραφή είναι ο θεός.....3 παλλινδρομες πριν την κόρη μου 3 μετά κ μια βιοχημική κ είμαι όρθια ακόμα εδώ...το στόχο σου να κοιτάς..κ μη φοβηθεις αλήθεια στο λέω ο εμβριολογος του Ρέα είναι πολύ ανθρωπινος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Ετσι κ εγω έρχομαι σε δύσκολη θέση...αλλα πληρώνω κατι χιλιαδες ευρω!!!!! Τι να πω....που να ξέρατε τι επαθα προχθες....πήγα επισκέψη στον κορυφαίο κατ αλλα Μ...α.....ειχα ξαναπάει στο κεντρο του πριν δυο χρόνια οπου με 2 διέγερσεις δεν εκανα Ποτέ ετ...κ ας ειχα την 2η  14!!!! Εξειξα τοτε  2018 τη δυσαρέσκειά μου στο γιατρό κ σε μια κακιά διευθύντρια εμβρυλογικου. Που με εκανε να νιωσω τοτε την κηδεια μου....εκλαιγα 5 μέρες ...μπήκαμε λοιπν προχθες ..Καθίσαμε κ την φωνάξε να του πει το ιστορικό...μας στραβοκοιταξε η άθλια γυναίκα κ του ειπε να βγουν λιγο εξω....μπαίνει ο μεγαλογιατρος μεσα ξανα κ μας λέει εσεις δεν κάνετε παιδι!!!! Ουτε με διέγερση ουτε με φυσικο!!!! Δεν σας αναλαμβανω..Γιατί θασας κοροιδεψω.κ σηκώθηκε για να φύγουμε!!!!! Ντροπη του για το κυρος του κ τον ορκο που εδωσε για την επιστημη του....ο πιο άθλιος που συναντησα ποτέ!!!! 

Τι διαβαζω θεε μου ειναι για φυλακη που λεγεται γιατρος αυτος αλλα απο τη κωλοφατσα του φαινεται τι ειναι.χιλια συγμωμη αν καποιο κοριτσι τον εχει γιατρο αλλα αυτο δε μπορώ να το χωνεψω που μολις διαβασα.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τι διαβαζω θεε μου ειναι για φυλακη που λεγεται γιατρος αυτος αλλα απο τη κωλοφατσα του φαινεται τι ειναι.χιλια συγμωμη αν καποιο κοριτσι τον εχει γιατρο αλλα αυτο δε μπορώ να το χωνεψω που μολις διαβασα.. :-(

Για ποιον γιατρό μιλάμε δεν έχω καταλάβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μαστρ

Ωχ κατάλαβα.... Τι να πω αυτός ο άνθρωπος έχει αμφιλεγόμενες κριτικές. Και εγώ στο κέντρο του είναι όχι όμως μαζί του με άλλον γιατρό. Ωστόσο από κάποιες φορές που έχω συναντηθεί μαζί του χωρίς να είναι ο γιατρός μου ευγενικός μου φάνηκε... Όμως έχω ακούσει και από άλλα κορίτσια εδώ αρνητικά σχόλια Οπότε όσο καλό και να μου φαίνεται το κέντρο του Δεν ξέρω αν θα τον επέλεγα ως γιατρό μου... για μένα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο να νιώθεις ότι είσαι σε καλά χέρια και ο γιατρός να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να σε στηρίζει. Κρίμα Να φέρεται έτσι σε μία γυναίκα που κάνει τον αγώνα της. . Ντροπή και αίσχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Ωχ κατάλαβα.... Τι να πω αυτός ο άνθρωπος έχει αμφιλεγόμενες κριτικές. Και εγώ στο κέντρο του είναι όχι όμως μαζί του με άλλον γιατρό. Ωστόσο από κάποιες φορές που έχω συναντηθεί μαζί του χωρίς να είναι ο γιατρός μου ευγενικός μου φάνηκε... Όμως έχω ακούσει και από άλλα κορίτσια εδώ αρνητικά σχόλια Οπότε όσο καλό και να μου φαίνεται το κέντρο του Δεν ξέρω αν θα τον επέλεγα ως γιατρό μου... για μένα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο να νιώθεις ότι είσαι σε καλά χέρια και ο γιατρός να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να σε στηρίζει. Κρίμα Να φέρεται έτσι σε μία γυναίκα που κάνει τον αγώνα της. . Ντροπή και αίσχος...

Ακριβως οπως τα λες! Εχω σοκαριστει ! Δε το λες αυτο ποτε!!πως κοιμουνται το βραδυ ησυχοι κατι τετοιοι; θα τους καψει ο θεος..πολυ λυπαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Ετσι κ εγω έρχομαι σε δύσκολη θέση...αλλα πληρώνω κατι χιλιαδες ευρω!!!!! Τι να πω....που να ξέρατε τι επαθα προχθες....πήγα επισκέψη στον κορυφαίο κατ αλλα Μ...α.....ειχα ξαναπάει στο κεντρο του πριν δυο χρόνια οπου με 2 διέγερσεις δεν εκανα Ποτέ ετ...κ ας ειχα την 2η  14!!!! Εξειξα τοτε  2018 τη δυσαρέσκειά μου στο γιατρό κ σε μια κακιά διευθύντρια εμβρυλογικου. Που με εκανε να νιωσω τοτε την κηδεια μου....εκλαιγα 5 μέρες ...μπήκαμε λοιπν προχθες ..Καθίσαμε κ την φωνάξε να του πει το ιστορικό...μας στραβοκοιταξε η άθλια γυναίκα κ του ειπε να βγουν λιγο εξω....μπαίνει ο μεγαλογιατρος μεσα ξανα κ μας λέει εσεις δεν κάνετε παιδι!!!! Ουτε με διέγερση ουτε με φυσικο!!!! Δεν σας αναλαμβανω..Γιατί θασας κοροιδεψω.κ σηκώθηκε για να φύγουμε!!!!! Ντροπη του για το κυρος του κ τον ορκο που εδωσε για την επιστημη του....ο πιο άθλιος που συναντησα ποτέ!!!! 

Μεγαλο καθικι αυτος και ο παρασχος ουστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Λες να έγινε θαύμα; 

Ποτέ δεν ξέρεις! Πολλές κοπελες μένουν έγκυες το μήνα που είναι να πάνε για εξωσωματική. Αν έχεις καθυστέρηση, κάνε κανα τεστακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήταν ο λόγος που δεν επέλεξα να παω σε ένα μεγάλο κέντρο όπως του μαστ..και του παν...  Βέβαια με κάποιους γιατρούς που συνεργαζονται με τα κέντρα αυτα, έχω ακουσει καλά σχόλια κ επιτυχίες από κοπέλες. Επειδή θεωρουνται κορυφή όμως νομίζω ότι δεν βλέπουν τις κοπέλες πιο ανθρώπινα.

Η προσωπικη μου αποψη είναι ότι ο γυναικολόγος είναι καθαρά προσωπικο θέμα και το τι ταιριάζει στην κάθε γυναίκα. Η κάθε μια μας μπορεί να μην της "κάνει" ο γιατρός της άλλης, είτε απο συμπεριφορα είτε απο θέμα γνώσεων στην αντιμετώπιση του προβληματος της. Απλα επειδη οι περισσότεροι γυναικολογοι  κ ποσο μάλλον αυτοί που ασχολουνται με την υπογονιμοτητα το έχουν κάνει εμπόριο κ υποβάλλουν τις γυναίκες σε πολλες ταλαιπωρίες μόνο κ μόνο για να πλουτιζουν αυτοί. Αλλά είναι απαράδεκτο να λες σε μια κοπέλα αυτά τα λόγια!!! έχουμε φτάσει στο 2020 κ η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο  πολυ που όλες θα γίνουμε μανούλες! 

Εγώ έχω εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο μου και όταν μου προτεινε τον εξωσωματικο που συνεργαζονται μου είπε χαρακτηριστικά : "επειδή είναι ηθικό το θέμα..." στάθηκα πολυ σε αυτή του τη φράση γιατί δεν νομίζω ότι την λες έτσι ευκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Τι διαβαζω θεε μου ειναι για φυλακη που λεγεται γιατρος αυτος αλλα απο τη κωλοφατσα του φαινεται τι ειναι.χιλια συγμωμη αν καποιο κοριτσι τον εχει γιατρο αλλα αυτο δε μπορώ να το χωνεψω που μολις διαβασα.. :-(

Για ποιον λέτε για να καταλάβω και εγω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα για ποιον λέτε και τυχαίνει να ειναι και γιατρός μου και να ειμαι και πολυ ευχαριστημένη! Δεν ειναι τυχαίο πιστεύω που ειναι και στην κορυφή! Αλλα γούστα ειναι αυτα η καθε μια βρίσκει αυτο που της ταιριάζει! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις! Πολλές κοπελες μένουν έγκυες το μήνα που είναι να πάνε για εξωσωματική. Αν έχεις καθυστέρηση, κάνε κανα τεστακι! 

Ο άντρας μου εχει αζωοσπερμια οποτε δυστυχώς δεν νομίζω οτι θα μπορούσε να συμβεί κατι τέτοιο !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα διάβασα που λέτε για τον Μα..ά. Κι εγώ αυτόν έχω και είμαι ευχαριστημένη (έκανα παιδί). Να πεις ότι είναι λίγο απόμακρος κ ψυχρός θα συμφωνήσω, αλλά αυτό που έκανε είναι μεγάλη αγένεια. Όμως μια ερώτηση, άντρας δεν είναι ο υπεύθυνος του εμβρυολογικου; ή λετε για αλλον τοση ωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια τώρα διάβασα που λέτε για τον Μα..ά. Κι εγώ αυτόν έχω και είμαι ευχαριστημένη (έκανα παιδί). Να πεις ότι είναι λίγο απόμακρος κ ψυχρός θα συμφωνήσω, αλλά αυτό που έκανε είναι μεγάλη αγένεια. Όμως μια ερώτηση, άντρας δεν είναι ο υπεύθυνος του εμβρυολογικου; ή λετε για αλλον τοση ωρα;

Και εγω άντρας ξέρω οτι ειναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lily94 είπε:

Και εγω άντρας ξέρω οτι ειναι! 

Και πολύ καλός μάλιστα! Και οι κοπέλες εμβρυολόγοι πολύ γλυκές και ευγενικές. Τι να πω, έχω πέσει από τα σύννεφα.

@Dimitra75 σας εξήγησε το λόγο που είπε κάτι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Και πολύ καλός μάλιστα! Και οι κοπέλες εμβρυολόγοι πολύ γλυκές και ευγενικές. Τι να πω, έχω πέσει από τα σύννεφα.

@Dimitra75 σας εξήγησε το λόγο που είπε κάτι τετοιο;

Και εγω εχω πέσει απ τα σύννεφα.  Κρίμα στεναχωριεμαι απλα Μπήκα να γράψω και να πω εγω πως νιώθω κ οτι ειμαι ευχαριστημένη απ τις κοπελες στην υποδοχή μεχρι κ τον γιατρό. Σε καμια περίπτωση δε θα έμπαινα σε αυτο το φόρουμ για να κακολογησω τον οποιοδήποτε ! 
ευχομαι να λύσεις το πρόβλημα σου και να βρεις τον γιατρό που θα σου ταιριάξει να σου πάνε ολα καλα και ποτε να μη τα βαλεις κατω! Να εχεις πίστη ❤️ @Dimitra75

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ολους τους γιατρους θα ακουσουμε και θετικα και αρνητικα σχολια, για καποιες ενα γιατρος ειναι κορυφη και για αλλες ειναι ο χειροτερος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...