Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Ήρθε η ώρα!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! 

Αχ τώρα είδα τη χοριακη σου!!! Η πρώτη σου είναι; Είναι υπέροχη!!!με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες!!! 

@Sweetie79 τέλεια μια χαρά να πάνε όλα μέχρι το τέλος!!!! 

Έχω ένα άγχος ρε κορίτσια για την Πέμπτη με την ωοληψία άλλο πράγμα! Το βράδυ στις 23.00 θα κάνω και τη μαγική ένεση και βοήθεια μου 🙏! Να δω τι θα μου πει γι αυτό το double..... με έχει φάει η αγωνία.... είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι γιατί πήζω στη δουλειά και ξεχνιέμαι! 🤣

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Σε ευχαριστώ για τις ευχές.Στη δική μου περίπτωση δεν είναι το ίδιο.Ειχα πάντα θετική το ενδομήτριο μου δεν είχε ποτέ θέμα.Ειναι καθαρά θέμα εμβριων.κ γενικά εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι το μεγαλύτερο ποσοστό στην εξωσωματικη για αυτό κ με δανεικά μένουν αμέσως σχεδόν όλες κ σε δισυμα.Εγω σε καμία εμβριομεταφορα δεν έμεινα ξαπλα..ακολουθουσα τη συμβουλή του πρώτου μου γιατρού ( κ δικού σου).Διαβασα που πέτυχες κ χαίρομαι ειλικρινά για αυτό.Εγω έφυγα από εκεί με την χειρότερη των εντυπώσεων από όσους περασα.Θα είχα δέκα παιδιά ως τώρα αν δε έχανα χρόνο κ κυρίως χρήμα εκεί..

Σου έστειλα πμ εάν θέλεις μου απαντάς !!!!

καλη επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και να χαίρεσαι το αστεράκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπερα σε όλες!!! 

@Sweetie79 τέλεια μια χαρά να πάνε όλα μέχρι το τέλος!!!! 

Έχω ένα άγχος ρε κορίτσια για την Πέμπτη με την ωοληψία άλλο πράγμα! Το βράδυ στις 23.00 θα κάνω και τη μαγική ένεση και βοήθεια μου 🙏! Να δω τι θα μου πει γι αυτό το double..... με έχει φάει η αγωνία.... είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι γιατί πήζω στη δουλειά και ξεχνιέμαι! 🤣

 

 

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ έκανα χθες στις 12:30 την ένεση. Αύριο έχω ωοληψια. Προς το παρον είμαι ήρεμη. Εκείνη την ώρα βέβαια σίγουρα θα αγχωθώ. Γενικα τοσες μερες την ώρα του υπερήχου αγχώνομαι μόνο. Ολα καλά θα πάνε. Μην αγχωνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ έκανα χθες στις 12:30 την ένεση. Αύριο έχω ωοληψια. Προς το παρον είμαι ήρεμη. Εκείνη την ώρα βέβαια σίγουρα θα αγχωθώ. Γενικα τοσες μερες την ώρα του υπερήχου αγχώνομαι μόνο. Ολα καλά θα πάνε. Μην αγχωνεσαι! 

Χαχαχαχαχα μια από τα ίδια και είμαι σίγουρη ότι αυτό το "μην αγχώνεσαι" το λες σε εμένα για να το ακούς κι εσύ 😉!!! Μια μέρα διαφορά έχουμε δλδ.... εύχομαι πολλά και κυρίως ποιοτικά ωάρια. Εκείνη την ώρα θα σου κάνουν μέθη οπότε το άγχος πάει περίπατο παίρνεις τον υπνάκο σου και μέχρι να συνέλθεις σου λένε πόσα πειρανε (έτσι τουλάχιστον έγινε σε εμένα την πρώτη φορά). Όλα καλά να πάνε και εννοείται αύριο με το καλό να μας πεις τα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Εμενα μονο ο γιατρός Δυστυχώς....

εκανα ωοληψια χθες κ τη Πέμπτη ετ.....ισως ο σύζυγός ζήτησει στη γραμματεία την πεμπτη να ειδοποιήσουν εμβρυολογο να μιλήσει....σωστα;;;

Αν εχεις καποια απορια που δεν μπορει να στη λυσει ο γιατρος θα απαιτησεις να μιλησεις με το εμβρυολογικο.

Το γενετικο σου υλικο εχουν,ειναι υποχρεωμενοι οτι ζητας να το απαντουν.Φυσικα σε θεματα που αφορουν την ειδικοτητα τους για τα αλλα σε κατατοπιζει ο γιατρος.

Απο οσο καταλαβαινω θα κανεις μεθαυριο μεταφορα,λογικο ειναι να εχεις αποριες και να θες να μαθεις.Σημερα σε καλεσαν κανονικα?Σε ενημερωσαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra75 αυτό είναι απαράδεκτο! Αν δεν σε καλύπτουν αυτά πού σου λέει ο γιατρός σου φυσικά και είναι υποχρέωση τους να σου λύσουν την όποια απορία έχεις! Σε ποιο κέντρο είσαι? Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει αλλά ή δεν θυμάμαι ή δεν το έχω διαβάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

Αχ τώρα είδα τη χοριακη σου!!! Η πρώτη σου είναι; Είναι υπέροχη!!!με το καλο

Η δεύτερη.. σε ευχαριστώ κορίτσι και στα δικά σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπερα σε όλες!!! 

@Sweetie79 τέλεια μια χαρά να πάνε όλα μέχρι το τέλος!!!! 

Έχω ένα άγχος ρε κορίτσια για την Πέμπτη με την ωοληψία άλλο πράγμα! Το βράδυ στις 23.00 θα κάνω και τη μαγική ένεση και βοήθεια μου 🙏! Να δω τι θα μου πει γι αυτό το double..... με έχει φάει η αγωνία.... είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι γιατί πήζω στη δουλειά και ξεχνιέμαι! 🤣

 

 

Καλή ωοληψια να έχεις γλυκιά μου και καλές γονιμοποιησεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Τι ωραία που τα λες κορίτσι μου.. κι εμένα η πρώτη μου φορά και νοιώθω ακριβώς τα ίδια.. παίρνουμε πολύ δύναμη η μία από την άλλη ♥️

Ετσι ειναι!!! Εχει αλλαξει η ψυχολογια μου και με εσας σκεφτομαι πιο θετικα!!!

 

@santaloxilo κοριτσι μου καλη σου επιτυχια!!! Δεν ξερεις ποτε τι γινεται!  Μπορει να εισαι τυχερη! Είναι και γυρικο το θεματακι μας! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και ευχομαι σε λιγες μερες να του πεις ότι θα εχει αδερφακι!

@Sweetie79  Τελεια κοριτσι μου!!! Μπραβοοοο! Αντε να δεις σακο γρηγορα!

@Dimitra75 καλη επιτυχια!!! Να εμφυτευθουν τα εμβρυακια σου και να εχεις θετικη χοριακη!

@dimsea και @elena0212 Καλη επιτυχια!!! Περιμενουμε τα νεα σας! Ευχομαι με πολλα και καλα εμβρυακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω εχω περίεργα πονάκια όλη μερα... και περίοδο ακομα δεν βλέπω για να ξεκινήσω σιγα σιγα !!!! Χαχα ακομα και αυτο μου παει κόντρα!! 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια εγω εχω περίεργα πονάκια όλη μερα... και περίοδο ακομα δεν βλέπω για να ξεκινήσω σιγα σιγα !!!! Χαχα ακομα και αυτο μου παει κόντρα!! 😕 

μηπως εχουμε καμια εγκυμοσυνη??? 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Dimitra75 αυτό είναι απαράδεκτο! Αν δεν σε καλύπτουν αυτά πού σου λέει ο γιατρός σου φυσικά και είναι υποχρέωση τους να σου λύσουν την όποια απορία έχεις! Σε ποιο κέντρο είσαι? Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει αλλά ή δεν θυμάμαι ή δεν το έχω διαβάσει! 

Μητέρα είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πειτε μου σας παρακαλώ κ κατι αλλο...μενω σε νησι 4 ωρες απο αθηνα με το αυτοκίνητο....κ μετα πλοιο 1.5 ωρα..(ετ εχω Πέμπτη στις 12.30)

ποτε πρέπει να φυγω;;;; τη Πέμπτη δεν έχει απόγευμα πλοιο....αλλα εχει 6 το πρωι της Παρασκευής για το νησι....οποτε να φυγω νυχτα να περάσω με το πρωτο των 6 η το επόμενο των 5 το απόγευμα;;; τι λετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Χαχαχαχαχα μια από τα ίδια και είμαι σίγουρη ότι αυτό το "μην αγχώνεσαι" το λες σε εμένα για να το ακούς κι εσύ 😉!!! Μια μέρα διαφορά έχουμε δλδ.... εύχομαι πολλά και κυρίως ποιοτικά ωάρια. Εκείνη την ώρα θα σου κάνουν μέθη οπότε το άγχος πάει περίπατο παίρνεις τον υπνάκο σου και μέχρι να συνέλθεις σου λένε πόσα πειρανε (έτσι τουλάχιστον έγινε σε εμένα την πρώτη φορά). Όλα καλά να πάνε και εννοείται αύριο με το καλό να μας πεις τα νέα! 

Ευχαριστω παρά παρά πολύ. Θα σας τα πω αύριο. 
 

@PAPA EVA σ Ευχαριστω!! Άντε να αρχίσουμε να κατεβαίνουμε σιγά σιγά στο πινακακι όλες μας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Πειτε μου σας παρακαλώ κ κατι αλλο...μενω σε νησι 4 ωρες απο αθηνα με το αυτοκίνητο....κ μετα πλοιο 1.5 ωρα..(ετ εχω Πέμπτη στις 12.30)

ποτε πρέπει να φυγω;;;; τη Πέμπτη δεν έχει απόγευμα πλοιο....αλλα εχει 6 το πρωι της Παρασκευής για το νησι....οποτε να φυγω νυχτα να περάσω με το πρωτο των 6 η το επόμενο των 5 το απόγευμα;;; τι λετε;;;

Καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου τι ειναι πιο ασφαλες για σενα! Εγω αν ημουν στη θεση σου θα εφευγα καλυτερα το απογευμα της παρασκευης, για να ξεκουραστεις το λεω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sweetie79 @PAPA EVA σας ευχαριστώ πολύ μακάρι όλα να πάνε καλά.... για όλες μας δλδ. Άντε να γελάσει λίγο το χειλάκι μας και να φουσκωσουν οι κοιλιές! 🙏😉🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Πειτε μου σας παρακαλώ κ κατι αλλο...μενω σε νησι 4 ωρες απο αθηνα με το αυτοκίνητο....κ μετα πλοιο 1.5 ωρα..(ετ εχω Πέμπτη στις 12.30)

ποτε πρέπει να φυγω;;;; τη Πέμπτη δεν έχει απόγευμα πλοιο....αλλα εχει 6 το πρωι της Παρασκευής για το νησι....οποτε να φυγω νυχτα να περάσω με το πρωτο των 6 η το επόμενο των 5 το απόγευμα;;; τι λετε;;;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Πειτε μου σας παρακαλώ κ κατι αλλο...μενω σε νησι 4 ωρες απο αθηνα με το αυτοκίνητο....κ μετα πλοιο 1.5 ωρα..(ετ εχω Πέμπτη στις 12.30)

ποτε πρέπει να φυγω;;;; τη Πέμπτη δεν έχει απόγευμα πλοιο....αλλα εχει 6 το πρωι της Παρασκευής για το νησι....οποτε να φυγω νυχτα να περάσω με το πρωτο των 6 η το επόμενο των 5 το απόγευμα;;; τι λετε;;;

Θα συμφωνήσω με την @PAPA EVA Να ξεκουραστείς την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Άραξε αν έχεις κάπου να μείνεις αλλιώς ξενοδοχείο. Είναι σημαντικη η ηρεμία και ξεκούραση την πρώτη μέρα. Για μένα φύγε με το απογευματινό πλοίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Αν εχεις καποια απορια που δεν μπορει να στη λυσει ο γιατρος θα απαιτησεις να μιλησεις με το εμβρυολογικο.

Το γενετικο σου υλικο εχουν,ειναι υποχρεωμενοι οτι ζητας να το απαντουν.Φυσικα σε θεματα που αφορουν την ειδικοτητα τους για τα αλλα σε κατατοπιζει ο γιατρος.

Απο οσο καταλαβαινω θα κανεις μεθαυριο μεταφορα,λογικο ειναι να εχεις αποριες και να θες να μαθεις.Σημερα σε καλεσαν κανονικα?Σε ενημερωσαν?

Ο γιατρός μονο γιανα πει ποτε παω για ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σου έστειλα πμ εάν θέλεις μου απαντάςσου  !!!!

καλη επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και να χαίρεσαι το αστεράκι σου 

Σου απάντησα κ δεν έχω κανένα ενδιαδμο ως προς αυτό το ξέρει κι ο ίδιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Θα συμφωνήσω με την @PAPA EVA Να ξεκουραστείς την ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Άραξε αν έχεις κάπου να μείνεις αλλιώς ξενοδοχείο. Είναι σημαντικη η ηρεμία και ξεκούραση την πρώτη μέρα. Για μένα φύγε με το απογευματινό πλοίο.

Εχω να μεινω Αθήνα...Αρα την επόμενη της ετ το απόγευμα να ειμαι σπίτι μου..ε;;;;απλα σκέφτομαι μηπως δεν κολησει..ξαπλα θα@είμαι στο αυτοκίνητο βέβαια με κουβέρτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σου έστειλα πμ εάν θέλεις μου απαντάς !!!!

καλη επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και να χαίρεσαι το αστεράκι σου 

Κι εσύ κι αυτό που έχεις κ αυτό που έρχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Ο γιατρός μονο γιανα πει ποτε παω για ετ

Άρα ούτε πως προχωράει η γονιμοποίηση ξέρεις,ούτε τα έμβρυα.

Ε τότε επιβάλλεται να ρωτήσεις,μην ανησυχείς τις πρώτες φορές καμμία δεν ήξερε.Εγω φοβόμουν μην ενοχλώ κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...