Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!! Καλη επιτυχία και σε εσας ευχομαι, ολα να μας πανε δεξια , για ολες τις κοπελες που αγωνιζομαστε να γινουμε μανουλες! Μολις εκανα την πρωτη orgalutran, δεν εβγαλα τελικα τον αερα, ελπιζω να εκανα καλα και να μην εγινε λαθος η χορηγηση. Τσουζει λιγο η ατιμουλα....🤪

Ευχαριστούμε κοριτσι μου! 
Ναι τσούζει λιγακι... θα συνηθίσεις ομως μετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!! Καλη επιτυχία και σε εσας ευχομαι, ολα να μας πανε δεξια , για ολες τις κοπελες που αγωνιζομαστε να γινουμε μανουλες! Μολις εκανα την πρωτη orgalutran, δεν εβγαλα τελικα τον αερα, ελπιζω να εκανα καλα και να μην εγινε λαθος η χορηγηση. Τσουζει λιγο η ατιμουλα....🤪

Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να γίνει κάτι.. Είμαι η μόνη μάλλον που με τσούζει η μενοπουρ σαν φάρμακο και καθόλου η orgalutran? Μόνο λίγη φαγούρα μετά στο σημείο... 

Εύχομαι ο Μάιος να ναι εποικοδομητικος, με πολλά ευχάριστα νέα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, σημερα το θεματακι που ειχε ανοιξει η υπεροχη @Nefeliapεκλεισε 1 ετος! 
Ενα ετος με πολλα αγχη, πολλα ευχαριστα, πολλες εγκυούλες ,δυστηχως και αρκετες απογοητεύσεις!

Ωστοσο ηταν ενα γουρλιδικο θεματακι απο τη γουρλου και πλέον μανουλα Νεφέλη! Τι λετε μιας και περασε ο καιρος ενα γουρλιδικο κοριτσι να ανοιξει Μελλοντικες μανουλες εξωσωματικης 2022; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Μόλις γυρισα από το γυναικολόγο μου ευτυχώς η μήτρα μου είναι πεντακάθαρη μετά την αποξεση..το είχα ένα άγχος..τωρα περιμένουμε καρυοτυπο του εμβρύου και σειρά έχει αιματολογος για να κάνουμε όλο το πακέτο της θρομβοφιλιας και ένα ραντεβού στο κέντρο εξωσωματικης γιατί δεν τους έχω μιλήσει καθόλου μετά την αποβολή. Να μου πούνε πως και πότε θα κάνουμε νέα εμβρυομεταφορα για την οποία ανυπομονώ αν και είμαι λίγο φοβισμένη..τι άλλες εξετάσεις πιστεύετε ότι θα έπρεπε να γίνουν? Για δώστε λίγο τα φώτα σας οι πιο έμπειρες..τι σας έχουν προτείνει? Καρυοτυπο έχουμε κάνει και εγώ και ο άντρας μου από πριν την εξωσωματική και είναι φυσιολογικοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια μου, σημερα το θεματακι που ειχε ανοιξει η υπεροχη @Nefeliapεκλεισε 1 ετος! 
Ενα ετος με πολλα αγχη, πολλα ευχαριστα, πολλες εγκυούλες ,δυστηχως και αρκετες απογοητεύσεις!

Ωστοσο ηταν ενα γουρλιδικο θεματακι απο τη γουρλου και πλέον μανουλα Νεφέλη! Τι λετε μιας και περασε ο καιρος ενα γουρλιδικο κοριτσι να ανοιξει Μελλοντικες μανουλες εξωσωματικης 2022; 

Σοβαρα;; Δε το πιστευω τι παρατήρησες !! Φοβερο! Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες ! Να σκεφτομαστε θετικα ,υγεια να εχουμε και  ολα θα γινουν !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dep14 είπε:

Γεια σας κοριτσια χρονια πολλα Χριστος Ανεστη....ειναι να ξεκινησω τη διαδικασια για εξωσωματικης...ειμαι 34  εχω χαμηλη αμη κ fsh 33 κ ο συζυγος χαμηλη κινητικοτητα κ λιγοτερα σπερματοζωαρια απο τι εχω καταλαβει...υπαρχει καποια που να εχουν το ιδιο θεμα;θα ναι δυσκολο λετε να πετυχουμε γρηγορα;

Καλησπέρα κορίτσι μου.. καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. έχουμε ίδια ηλικία είμαι 33 και έχω πολύ χαμηλή αμη πόσο έχεις εσύ? Η fsh μου εμένα βέβαια είναι καλή αλλά εσύ όσες φορές την μέτρησες ήταν τόσο υψηλή? Γιατί δεν είναι ίδια πάντα σε όλους τους κύκλους μας..καλα εμείς από σπέρμα άστα να πάνε απογοήτευση αλλά με την εξωσωματική καλά τα πήγαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια μου, σημερα το θεματακι που ειχε ανοιξει η υπεροχη @Nefeliapεκλεισε 1 ετος! 
Ενα ετος με πολλα αγχη, πολλα ευχαριστα, πολλες εγκυούλες ,δυστηχως και αρκετες απογοητεύσεις!

Ωστοσο ηταν ενα γουρλιδικο θεματακι απο τη γουρλου και πλέον μανουλα Νεφέλη! Τι λετε μιας και περασε ο καιρος ενα γουρλιδικο κοριτσι να ανοιξει Μελλοντικες μανουλες εξωσωματικης 2022; 

Σουπερ!!! Συμφωνω απόλυτα!!! Για αλλη μια φορα ευχαριστω τη Νεφέλη, μου εχει στείλει κι εμενα πληροφοριες! Να εισαι καλα @Nefeliapνα χαιρεσαι τα μπεμπέ σου! 
Με το καλο για ολες μας!!! Αντε ενα γουρλίδικο κοριτσι να κανει την αρχη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. έχουμε ίδια ηλικία είμαι 33 και έχω πολύ χαμηλή αμη πόσο έχεις εσύ? Η fsh μου εμένα βέβαια είναι καλή αλλά εσύ όσες φορές την μέτρησες ήταν τόσο υψηλή? Γιατί δεν είναι ίδια πάντα σε όλους τους κύκλους μας..καλα εμείς από σπέρμα άστα να πάνε απογοήτευση αλλά με την εξωσωματική καλά τα πήγαμε..

η αμη ειναι 2.6...2 φορες που ηταν στην περιοδο ειναι 33 κ εκανα κ μια βδομαδα πριν την πςριοδο κ επεσε στο 10..απο τι εχω καταλαβει ομως δεν πιανεται...εχεις παιδακι δλδ;παιρνει καποιες βιταμινες ο συζυγος απο εχω καταλαβει ισως κ να μην αλλαξει κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή επιτυχία! Το μακρύ πρωτόκολλο κάνεις? Προσωπικά στον πρώτο υπέρηχο είδαμε τις καταβολές (2η ημέρα κύκλου) και την 3η ξεκίνησα ενέσεις. Αρχικά 7 είδαμε αλλά μετά από 5 μέρες βλέπαμε πέντε να έχουν προχωρήσει μαζί σε μέγεθος. Πιστεύω είναι μια καλή εικόνα κάπου στην 8η ημέρα του κύκλου για το πόσα θα έχεις.. Τώρα τι είδους θα ναι, ωριμα κτλ, μόνο στην ωοληψια. 

Ευχαριστώ πολύ!ναι το μακρύ κάνω ξεκινησα με arvekap και δεύτερη μέρα περιόδου θα συνεχίσω με bemfola 225 ανησυχώ λίγο γιατί δεν τα έχω διαβάσει αυτά τα φάρμακα από καμία κοπέλα εδώ νομίζω και έχω λίγο αγχωθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!ναι το μακρύ κάνω ξεκινησα με arvekap και δεύτερη μέρα περιόδου θα συνεχίσω με bemfola 225 ανησυχώ λίγο γιατί δεν τα έχω διαβάσει αυτά τα φάρμακα από καμία κοπέλα εδώ νομίζω και έχω λίγο αγχωθεί!

Να μην ανησυχείς καθόλου, και τα δικά σου συνηθισμένα είναι! Την ίδια δουλειά κάνουν.. Σαν δεύτερο φάρμακο μαζί με bemfola έχεις κι άλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dep14 είπε:

η αμη ειναι 2.6...2 φορες που ηταν στην περιοδο ειναι 33 κ εκανα κ μια βδομαδα πριν την πςριοδο κ επεσε στο 10..απο τι εχω καταλαβει ομως δεν πιανεται...εχεις παιδακι δλδ;παιρνει καποιες βιταμινες ο συζυγος απο εχω καταλαβει ισως κ να μην αλλαξει κατι

Εγώ έχω αμη 9 και ο σύζυγός έχει ολιγοασθενισπερμια, είμαι στην δεύτερη μέρα διέγερσης και εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τελειώνει όλο αυτό με ευχάριστα νέα!! Το ίδιο εύχομαι και για εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εγώ έχω αμη 9 και ο σύζυγός έχει ολιγοασθενισπερμια, είμαι στην δεύτερη μέρα διέγερσης και εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τελειώνει όλο αυτό με ευχάριστα νέα!! Το ίδιο εύχομαι και για εσένα..

σε ευχαριστω πολυ...να πανε κ σε σενα ολα καλα κ σε ολα τα κοριτσια να γεμισουν οι αγκαλιες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια, ειναι η πρώτη φορά που γράφω. Είμαι 39 και πριν 2 μήνες έκανα εξωσωματική αποτυχημένη. Δεν εφτασα καν σε εμφύτεψη. Εχω πολυκυστικές και μου πήραν πολλα ωαρια (18) απο τα οποιο γονιμοποιηθηκαν τα 11. Και από τα 11 βρε κοριτσια μονο 1 έγινε βλαστοκύστη 5 ημερών αριστης ποιότητας. Και αυτο απέτυχε γιατι στο αποτέλεσμα της βιοψιας βγήκε με χρωμοσωμική ανωμαλια. Το καλοκαίρι που πέρασε είχα μια εγκυμοσύνη αλλα δυστυχως ήταν κενος σακος και παλινδρομησε με χρωμοσωμικο πρόβήμα και αυτό. Προσπαθώ να το σκεφτώ θετικά και να μην το βάλω κάτω αλλα με τρωει. Νιώθω ότι παλευω με μικρές πιθανότητες. Δεν φτάνει που εχω χαμηλής ποιότητας ωάρια βγαίνουν και αυτα με χρωμοσωμιακο. Τελος του μήνα όταν θα αδιαθετήσω θα κάνω ξανά διέγερση. Το μόνο που θα αλλάξει ο γιατρος ειναι να μου δίνει σταθερή δόση altermon.  Εχει καμια αλλη από σας αυτό το πρόβλημα με ποιότητα ωαριων? Εχω τρελαθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Να μην ανησυχείς καθόλου, και τα δικά σου συνηθισμένα είναι! Την ίδια δουλειά κάνουν.. Σαν δεύτερο φάρμακο μαζί με bemfola έχεις κι άλλο? 

Όχι μου είπε μόνο τις δυο πρώτες μέρες θα κάνω και τα δυο ένα πρωί ένα βράδυ και θα σταματήσω την Τρίτη μέρα και θα κάνω μόνο το ένα αλλά δεν είμαι σίγουρη την μέρα που θα αδιαθετησω μου είπε να πάω και να μου τα πει αναλυτικά και θα τα γράψουμε αλλά δεν μου είπε γι άλλο φάρμακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Όχι μου είπε μόνο τις δυο πρώτες μέρες θα κάνω και τα δυο ένα πρωί ένα βράδυ και θα σταματήσω την Τρίτη μέρα και θα κάνω μόνο το ένα αλλά δεν είμαι σίγουρη την μέρα που θα αδιαθετησω μου είπε να πάω και να μου τα πει αναλυτικά και θα τα γράψουμε αλλά δεν μου είπε γι άλλο φάρμακο!

Όχι, δεν μπαίνει άλλο σε αυτό το πρωτοκολλο, αυτά τα δύο έχεις.. Μπερδεύτηκα με το δικό μου! 

Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dep14 είπε:

η αμη ειναι 2.6...2 φορες που ηταν στην περιοδο ειναι 33 κ εκανα κ μια βδομαδα πριν την πςριοδο κ επεσε στο 10..απο τι εχω καταλαβει ομως δεν πιανεται...εχεις παιδακι δλδ;παιρνει καποιες βιταμινες ο συζυγος απο εχω καταλαβει ισως κ να μην αλλαξει κατι

Καλημέρα!! εγώ έχω αμη 0.8ng υπάρχουν δύο μετρήσεις σε ng και σε pmol αν δεις τις εξετάσεις σου σε ποια μονάδα είναι. Την fsh εμένα μου την μετράνε μόνο τη 2η ή 3η μέρα κύκλου. Ο γυναικολόγος σου τι σου είπε για την fsh?  Από βιταμίνες ναι μπόλικες αλλες φορές βοηθούν και άλλες όχι ότι πει ο ουρολόγος εκεί ανάλογα από που προέρχεται το πρόβλημα. Δεν έχω ακόμα παιδάκι γιατί η εγκυμοσύνη μου ήταν παλινδρόμη αλλά η διαδικασία της εξωσωματικής πήγε καλά και 10 ώριμα ωάρια μου πήραν παρόλο που η αμη μου είναι τόσο χαμηλή για την ηλικία μου και είχα 5 βλαστοκυστες τελικά που αυτό το φοβόμασταν λόγω του σπέρματος.. Ένα ένα τα βήματα και όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι. Ποτε ξεκινάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια μου, σημερα το θεματακι που ειχε ανοιξει η υπεροχη @Nefeliapεκλεισε 1 ετος! 
Ενα ετος με πολλα αγχη, πολλα ευχαριστα, πολλες εγκυούλες ,δυστηχως και αρκετες απογοητεύσεις!

Ωστοσο ηταν ενα γουρλιδικο θεματακι απο τη γουρλου και πλέον μανουλα Νεφέλη! Τι λετε μιας και περασε ο καιρος ενα γουρλιδικο κοριτσι να ανοιξει Μελλοντικες μανουλες εξωσωματικης 2022; 

Άνοιξέ το κοριτσάκι μου εσύ! Δεν κατάλαβα; Την τύχη μας στη ζωή την καθορίζουμε εμείς με τις επιλογές μας! Άνοιξέ το τώρα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μολις ανοίχτηκε το Μελλοντικες Μανουλες εξωσωματικης 2022🌺 ευχομαι μονο να ειναι γούρικο για ολες κοριτσια! Σιγουρα εχω ξεχασει καποια κοριτσια ζητω συγγνωμη στο ταγκατισμα! 🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όχι, δεν μπαίνει άλλο σε αυτό το πρωτοκολλο, αυτά τα δύο έχεις.. Μπερδεύτηκα με το δικό μου! 

Καλή επιτυχία!!! 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!εσυ σε τι φάση είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!εσυ σε τι φάση είσαι;

Στη φάση της ωοληψιας! Αναμένω τα νέα να δω πως θα προχωρήσω.. 

Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα, καλή επιτυχία σε όλες οι κοπέλες..είμαι στην δεύτερη προσπάθεια, κάναμε εμβρυομεταφορά με δυο έμβρυα που είχαμε κατάψυξη και σε λίγες μέρες αναμένουμε χοριακη. Η αναμονή είναι το πιο δύσκολο στάδιο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα!! εγώ έχω αμη 0.8ng υπάρχουν δύο μετρήσεις σε ng και σε pmol αν δεις τις εξετάσεις σου σε ποια μονάδα είναι. Την fsh εμένα μου την μετράνε μόνο τη 2η ή 3η μέρα κύκλου. Ο γυναικολόγος σου τι σου είπε για την fsh?  Από βιταμίνες ναι μπόλικες αλλες φορές βοηθούν και άλλες όχι ότι πει ο ουρολόγος εκεί ανάλογα από που προέρχεται το πρόβλημα. Δεν έχω ακόμα παιδάκι γιατί η εγκυμοσύνη μου ήταν παλινδρόμη αλλά η διαδικασία της εξωσωματικής πήγε καλά και 10 ώριμα ωάρια μου πήραν παρόλο που η αμη μου είναι τόσο χαμηλή για την ηλικία μου και είχα 5 βλαστοκυστες τελικά που αυτό το φοβόμασταν λόγω του σπέρματος.. Ένα ένα τα βήματα και όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι. Ποτε ξεκινάς?

γεια σου..την fsh την εχω κανει 2 φορες 3η μερα του κυκλου με διαστημα 2 μηνων κ ειχε βγει 33....η αμη ειναι 2.6 σε pmol κ ειναι πιο κατω απο την κατωτερη τιμη...κ ο γυναικολογος κ ο εξωσωματικος μου ειπαν οτι μπαινω σε προωρη εμμηνοπαυση...να σου πω οτι το ιδιο θεμα εχει κ η διδυμη αδερφη μου εγω τωρα το ανακαλυψα κ τυχαια απι τις ορμονολογικες...πιστευω τον ιουνιο θα ξεκινησω...απο τι εχω καταλαβει απο τις συζητησεις εδω στο φορουμ αν πετυχει εμφυτευση ειναι πολυ καλο κ θετικο....ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ναι κ αυτη που θα σου δωσει το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στη φάση της ωοληψιας! Αναμένω τα νέα να δω πως θα προχωρήσω.. 

Καλημέρα! 

Καλή επιτυχία σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα και από μένα, καλή επιτυχία σε όλες οι κοπέλες..είμαι στην δεύτερη προσπάθεια, κάναμε εμβρυομεταφορά με δυο έμβρυα που είχαμε κατάψυξη και σε λίγες μέρες αναμένουμε χοριακη. Η αναμονή είναι το πιο δύσκολο στάδιο.  

Καλή επιτυχία!!!αντε να έχουμε ευχάριστα νέα και διπλές χαρές σε λίγες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dep14 είπε:

γεια σου..την fsh την εχω κανει 2 φορες 3η μερα του κυκλου με διαστημα 2 μηνων κ ειχε βγει 33....η αμη ειναι 2.6 σε pmol κ ειναι πιο κατω απο την κατωτερη τιμη...κ ο γυναικολογος κ ο εξωσωματικος μου ειπαν οτι μπαινω σε προωρη εμμηνοπαυση...να σου πω οτι το ιδιο θεμα εχει κ η διδυμη αδερφη μου εγω τωρα το ανακαλυψα κ τυχαια απι τις ορμονολογικες...πιστευω τον ιουνιο θα ξεκινησω...απο τι εχω καταλαβει απο τις συζητησεις εδω στο φορουμ αν πετυχει εμφυτευση ειναι πολυ καλο κ θετικο....ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ναι κ αυτη που θα σου δωσει το μωρακι σου!!!

Σε pmol είναι όντως πολύ χαμηλή για την ηλικία μας. Τυχαία τώρα το ανακαλύψατε? Περίεργο αυτό.. εγώ μαζί με κάθε ετήσιο έλεγχο ΠΑΠ και καλλιέργεια με έβαζαν πάντα και ορμονικες εξετάσεις και ξέραμε που βαδίζουμε. Έτσι μόλις βρήκαμε και το πρόβλημα στο σπέρμα πήγαμε κατ ευθείαν για εξωσωματική πριν χαλάσουν κι άλλο τα δικά μου ήμουν τυχερή σε αυτό μακάρι να παρακολουθούσαν και το σπέρμα οι αντρες από πιο μικροι. Δεν πειράζει γι αυτό υπάρχει η εξωσωματική όλα θα πάνε καλά.. Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!ένα και καλό έμβρυο χρειαζόμαστε άλλωστε!! Ε θα το πετύχουμε που θα μας πάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...