Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Αντε μακάρι να έχουμε όλες θετικά αποτελέσματα! 

Μακαριιι🙏!! Καλα αποτελεσματα σε οολες τις γυναικες που προσπαθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Η επτα εργασιμες μερες αδειας αφορουν μονο την εμβρυομεταφορα. 

Ο νόμος δεν ξεκαθαρίζει αν θα την πάρεις για διέγερση ή για εμβρυομεταφορά. γράφει Απλά 7ήμερη άδεια για να υποβληθεί σε μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Ποια μέθοδος θα είναι αυτή και τι αφορά δεν γράφεται αναλυτικά. Εγώ σε όλες τις άδειες τέτοιου είδους έγραψα ακριβώς ότι γράφει ο νόμος. Χορηγείται στην τάδε άδεια 7 εργάσιμων ημερών για συμμετοχή της σε πρόγραμμα  με τη μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και τέλος την πήρα κανονικά. Την άδεια μου την έδωσε ο γιατρός και την υπέγραψε ο διευθυντής της μονάδας. Ούτε για εμβρυομεταφορά έγραψα ούτε τίποτα. Την έχω πάρει δύο φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giannouli2013 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή επιτυχία σε όλες!! Υπομονή και επιμονή.. σήμερα έγινε η έμβρυο μεταφορά με δυο έμβρυα τρίτης μέρας..και τώρα ξεκινάει το καλό! 12 μέρες αγωνίας...

Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλα αυτό με τις αδειες κι εγω το σκεφτομαι.. Εγω θα ζητησω μια μερα στην οωληψια και θα  πω κατι επειγον οικογενειακο.. Μετα στην εμβρυομεταφορα μαλλον θα πω οτι εχω θεμα με τη μεση μου.. Δεν ξερω κι εγω τι να πω εχω αγχωθει λιγο και για αυτο..

Ναι αυτό είναι θέμα. Κ εγώ το σκέφτομαι αυτό. Ανάλογα τι μέρα θα είναι η ωοληψία, θα δω και εγώ τι θα πω και στην ετ λέω να πω οτι θα κάνω μια μικροεπέμβαση γυναικολογική και πρέπει να μείνω στο κρεβάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Μακαριιι🙏!! Καλα αποτελεσματα σε οολες τις γυναικες που προσπαθουν

όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου!!! Υπομονή αυτές τις μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Giannouli2013 είπε:

Σευχαριστω πολυυυυ!! Ναι η πρωτη.. αλλα με δυο ωοληψιες. Δεν βγαζω ποιοτικα ωαρια λογω ενδομητριωσης! Και αυτα τωρα που εβαλα ειναι μετρια😕

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα!! Θέλεις να σε βάλω στο πινακακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ναι αυτό είναι θέμα. Κ εγώ το σκέφτομαι αυτό. Ανάλογα τι μέρα θα είναι η ωοληψία, θα δω και εγώ τι θα πω και στην ετ λέω να πω οτι θα κάνω μια μικροεπέμβαση γυναικολογική και πρέπει να μείνω στο κρεβάτι...

Εγω το έχω παίξει αυτό το χαρτί της μικροεπέμβασης όταν έκανα τον Μάρτιο υστεροσκόπηση και έλειψα μια μέρα.. Οπότε τώρα τι να έλεγα. Για αυτό θα πω τη μέση μου..😜

Εσυ κορίτσι μου πότε ξεκινάς με το καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα!! Θέλεις να σε βάλω στο πινακακι;

Ευχαριστω τοοοσο πολυ!! Ναι βαλε με να μεγαλωσει η λιστα☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω. το ιδιο έπαθα κι εγώ φαυτο το μήνα. Κάθε φορά μου ρχεται νωρίτερα και σ αυτο το κύκλο που βιαζόμουν να ξεκινήσω διέγερση άργησε!! ψυχολογικό ειναι νομίζω! μην αγχώνεσαι!

 

@dimsea ευχαριστα νέα να έχεις. εγω έχω ραντεβου για υπέρηχο στις 16:00. Όσο για τα υγρά κ εγώ έχω αρκετά...

Εγω το μήνα πριν ξεκινήσω διέγερση είχα για πρώτη φορά στη ζωή μου 17 ημέρες καθυστέρηση. Ήλπιζα να ήταν εγκυμοσυνη αλλά τελικά ήταν άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εγω το έχω παίξει αυτό το χαρτί της μικροεπέμβασης όταν έκανα τον Μάρτιο υστεροσκόπηση και έλειψα μια μέρα.. Οπότε τώρα τι να έλεγα. Για αυτό θα πω τη μέση μου..😜

Εσυ κορίτσι μου πότε ξεκινάς με το καλό;

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω περίπου στις 03/06 και ξεκινάω τη διέγερση. Οπότε όλα θα γίνουν τον Ιούνιο. Και η ωοληψία και η ετ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κορίτσια βάλαμε στην κατάψυξη ένα άριστο εμβρυακι 8 διαιρέσεων!

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω περίπου στις 03/06 και ξεκινάω τη διέγερση. Οπότε όλα θα γίνουν τον Ιούνιο. Και η ωοληψία και η ετ... 

Τέλεια!!! Καλή αρχή και όλα να πάνε σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κορίτσια βάλαμε στην κατάψυξη ένα άριστο εμβρυακι 8 διαιρέσεων!

Μπραβο!! Και άριστο εμβρυάκι!! Αν θυμάμαι αυτό το ωάριο ήταν από φυσικο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα έκανα τον τελευταίο μ υπερυχο-την Τετάρτη πάω για ωολληψια.. Ο γιατρός μ πρότεινε να κάνω την ετ τον επόμενο μήνα για να αποφύγουμε υπερδιέγερση.. Συμφώνησα αν κ πιστεύω θα παραταθεί η αγωνία αλλά από την άλλη αποφεύγεται έναν κίνδυνος. Εσείς κάνετε τον ίδιο μήνα ετ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα τον τελευταίο μ υπερυχο-την Τετάρτη πάω για ωολληψια.. Ο γιατρός μ πρότεινε να κάνω την ετ τον επόμενο μήνα για να αποφύγουμε υπερδιέγερση.. Συμφώνησα αν κ πιστεύω θα παραταθεί η αγωνία αλλά από την άλλη αποφεύγεται έναν κίνδυνος. Εσείς κάνετε τον ίδιο μήνα ετ??

Το καλύτερο να πας σε άλλο κύκλο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα τον τελευταίο μ υπερυχο-την Τετάρτη πάω για ωολληψια.. Ο γιατρός μ πρότεινε να κάνω την ετ τον επόμενο μήνα για να αποφύγουμε υπερδιέγερση.. Συμφώνησα αν κ πιστεύω θα παραταθεί η αγωνία αλλά από την άλλη αποφεύγεται έναν κίνδυνος. Εσείς κάνετε τον ίδιο μήνα ετ??

Καλησπέρα!! Εμένα ο γιατρός μου μου είπε πως από την στιγμή που το δικό μας θέμα είναι μόνο η ανδρική υπογονιμότητα, δεν υπάρχει πρόβλημα να προχωρήσουμε στον ίδιο κύκλο. Ούτε πιστεύει οτι θα κάνω υπερδιέγερση καθώς όσες φορές με έχει δει, έχουμε δει 10-11 ωοθηλάκια. Κ ο δικός μου γιατρός είναι πάρα πολυ λεπτομερής και γενικά είναι της άποψης του Freeze All και πάμε για επόμενο/επόμενους μήνες, οπότε νομίζω μόνο ο γιατρός σου θα σου απαντήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα τον τελευταίο μ υπερυχο-την Τετάρτη πάω για ωολληψια.. Ο γιατρός μ πρότεινε να κάνω την ετ τον επόμενο μήνα για να αποφύγουμε υπερδιέγερση.. Συμφώνησα αν κ πιστεύω θα παραταθεί η αγωνία αλλά από την άλλη αποφεύγεται έναν κίνδυνος. Εσείς κάνετε τον ίδιο μήνα ετ??

Όχι. Εξ αρχής μου είχε πει πως θα κάνουμε σε επόμενο κύκλο. Θα έχει ηρεμίσει και ο οργανισμός σου από τις ορμόνες και θα είναι πιο δεκτικό το ενδομήτριο. Με το καλό κορίτσι μου και καλές γονιμοποιήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Εύχομαι να έχεις θετικά αποτελέσματα!! Θέλεις να σε βάλω στο πινακακι;

θα ηθελα κι εγω μπας και παρω τα πανω μου λιγο...αν δε σε πειραζει ..παω αυριο για μεταφορα.....πολυ αγχος..εχουν βγει απο σημερα τα εμβρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

θα ηθελα κι εγω μπας και παρω τα πανω μου λιγο...αν δε σε πειραζει ..παω αυριο για μεταφορα.....πολυ αγχος..εχουν βγει απο σημερα τα εμβρια....

Αλήθεια;;;;; αντε βρε κορίτσια όλες με το καλό!!!! Πρώτη σου φορά;;; 2 θα βάλεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

θα ηθελα κι εγω μπας και παρω τα πανω μου λιγο...αν δε σε πειραζει ..παω αυριο για μεταφορα.....πολυ αγχος..εχουν βγει απο σημερα τα εμβρια....

Καλή επιτυχία κοριτσάκι!!! Όλα θα πάνε καλά!!! Θα το δεις!!! Με το καλό αύριο η μεταφορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...