Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ξέρεις πόση πρέπει να είναι η προγεστερόνη για να γίνει η εμβρυομεταφορά;

Πανω απο 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Άλλες λένε κάτω από 1. Τί ισχύει τελικά;

Κατω απο 1 ναι αλλα τη μερα της οβιτρελ(εγω ειχα 0,4) .μετα θελουν οπωσδηποτε πανω απο 20 ειχα  37,5 και στο λεω σιγουρα γιατί αγχωθηκα επειδη τη προηγουμενη ετ ειχα 50 και θεωρησα ειναι μικρη και μου το ειπανε αυτο 2 γιατροι γιατί πλεον ρωταω 2 χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μπράβο πας πολύ καλά!!!! Χαλαρά χωρίς άγχος... Πρόσεχε τη διατροφή όπως σου έχουν πει τα κορίτσια εδώ κι όλα θα πάνε σούπερ!

Τρώω αυγά αυτές τις μέρες κ κοτόπουλο γιατί μου είπαν τα κορίτσια ότι βοηθά στο πρήξιμο. Από σήμερα με ενοχλεί η δεξιά πλευρά γαμωτο. Όχι πολύ αλλά φοβάμαι..Ο γιατρός αυτό φοβόταν για μένα γιατί υπερπροσπάθει η δεξιά οωθηκη. Αλλά με έχει από κοντά.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σας βρήκαν στην βιοψία..; Επίσης σας ήταν από τι μπορεί να έγινε.; Συγνώμη αν έχεις ξανά πει αλλά δεν τα έχω διαβάσει όλα τα μνμ σας.! 

Ναι ευτυχώς βρήκαν πολυ καλο υλικό. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ο γιατρός μου ειπε θα κάνετε 15 παιδια!! Επισης ήταν υγιής το σπερμα. Μπορει απο καποιο χειρουργείο που ειχε κανει ή απο καποιο χτύπημα στη περιοχή εκείνη.απ οτι καταλαβα δεν ειναι εκ γενετής  το πρόβλημα. Σε εσας τι είπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94 δεν χρειάζεται χρόνος για να ωριμάσει το σπέρμα. Ουσιαστικά η γονιμοποίηση θα γίνει με το ανώριμο, δηλαδη σε ένα προγενέστερο στάδιο του σπερματοζωαριου. Το πιθανότερο είναι να πάρουν σπερματιδες και με αυτές να γονιμοποιησουν τα ωάρια. Μην σε ανησυχεί καθόλου όμως. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ο πυρήνας με το DNA που υπαρχουν αυτούσια στις σπερματιδες. Μάλιστα λένε ότι μπορεί να είναι και καλύτερες ποιοτικά. Το γενετικό υλικό είναι πιο πρωταρχικό/αγνό (δεν ξερω πώς να το πω) γιατί δεν έχει υποστεί την διαδικασία της ωρίμανσης που μπορεί να δημιουργήσει μικρολαθάκια. Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Lily94 δεν χρειάζεται χρόνος για να ωριμάσει το σπέρμα. Ουσιαστικά η γονιμοποίηση θα γίνει με το ανώριμο, δηλαδη σε ένα προγενέστερο στάδιο του σπερματοζωαριου. Το πιθανότερο είναι να πάρουν σπερματιδες και με αυτές να γονιμοποιησουν τα ωάρια. Μην σε ανησυχεί καθόλου όμως. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ο πυρήνας με το DNA που υπαρχουν αυτούσια στις σπερματιδες. Μάλιστα λένε ότι μπορεί να είναι και καλύτερες ποιοτικά. Το γενετικό υλικό είναι πιο πρωταρχικό/αγνό (δεν ξερω πώς να το πω) γιατί δεν έχει υποστεί την διαδικασία της ωρίμανσης που μπορεί να δημιουργήσει μικρολαθάκια. Καλή επιτυχία!!

Ουαου καλύτερα κ απο γιατρό τα εξηγεις!! Χαχα σε ευχαριστω πολυυυυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κατω απο 1 ναι αλλα τη μερα της οβιτρελ(εγω ειχα 0,4) .μετα θελουν οπωσδηποτε πανω απο 20 ειχα  37,5 και στο λεω σιγουρα γιατί αγχωθηκα επειδη τη προηγουμενη ετ ειχα 50 και θεωρησα ειναι μικρη και μου το ειπανε αυτο 2 γιατροι γιατί πλεον ρωταω 2 χαχα

ευτυχώς που μου το ξεκαθαρισες γιατί είχα αγχωθει. Άρα μετράω στην αρχή του κύκλου και μετά στην διέγερση την μερα που κάνω οβιτρελ πριν την ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τρώω αυγά αυτές τις μέρες κ κοτόπουλο γιατί μου είπαν τα κορίτσια ότι βοηθά στο πρήξιμο. Από σήμερα με ενοχλεί η δεξιά πλευρά γαμωτο. Όχι πολύ αλλά φοβάμαι..Ο γιατρός αυτό φοβόταν για μένα γιατί υπερπροσπάθει η δεξιά οωθηκη. Αλλά με έχει από κοντά.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά .

Μπράβο καλά κάνεις. Ήδη πάνε πολύ καλά τα πράγματα.....σε ποιο κέντρο είσαι και με ποιον γιατρό; Συγνώμη αν έχεις πει αλλά δεν θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

ευτυχώς που μου το ξεκαθαρισες γιατί είχα αγχωθει. Άρα μετράω στην αρχή του κύκλου και μετά στην διέγερση την μερα που κάνω οβιτρελ πριν την ωοληψία;

Εγω 2η μερα δε μετραω ποτε prg(δε χρειαζεται).Εσυ να το κανεις αν σε ηρεμει(οπως και το εκανες και σημερα).τη μερα της οβιτρελ θα ξαναμετρησεις μαζι με Lh και ε2.Δηλαδη τι εννοώ ;κανεις τις ορμονες αυτες και σου λεει ο γιατρος «κανε σημερα οβιτρελ»!!μετά απο 36 ωρες που θα γινει η ωοληψία θα σου πει την ιδια μερα να ξεκινησεις prg..μετα θα πας για ετ 3η μερα ή 4η ή 5η θα μετρησεις  παλι ε2 και prg(πριν την ετ), την θελουν πανω απο 20 και την ε2 την θελουν πανω απο 120.ααα και επισης  καλο ειναι να τη ξαναμετρησεις 5-6 μερες μετα την ετ μηπως χρειαστει αυξηση σε ουτρο ή σικλακουρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Ναι ευτυχώς βρήκαν πολυ καλο υλικό. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ο γιατρός μου ειπε θα κάνετε 15 παιδια!! Επισης ήταν υγιής το σπερμα. Μπορει απο καποιο χειρουργείο που ειχε κανει ή απο καποιο χτύπημα στη περιοχή εκείνη.απ οτι καταλαβα δεν ειναι εκ γενετής  το πρόβλημα. Σε εσας τι είπαν;

Αχ τι ωραία..!! Σε εμάς δεν βρήκαν ούτε στην βιοψία όποτε δεν ξέρουμε αν γεννήθηκε έτσι η φταίει κάποια αρρώστια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αχ τι ωραία..!! Σε εμάς δεν βρήκαν ούτε στην βιοψία όποτε δεν ξέρουμε αν γεννήθηκε έτσι η φταίει κάποια αρρώστια 

Και σε τι σημείο είστε τωρα κοριτσι μου;

νομιζω πως απ τη στιγμή που δε βρίσκουν υλικό ειναι μη αποφρακτικού τύπου. Σας είπαν να ξανά κάνετε ; Κάποια στιγμή ;

Επεξεργάστηκε από Lily94
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Μου τα ξεκαθάρισες ολα!!! Χεχε σε ευχαριστω ναι μικρογονοιμοποιηση θα κανουμε. Εκείνη την ημέρα στο ραντεβού με τον γιατρό ημουν στα χαμένα η αλήθεια ειναι κ ευτυχώς τα θυμάται ο σύζυγος μερικά καλύτερα κι απο εμένα. Και τόσες ημέρες τωρα ειδικά που πλησιάζω στη διέγερση αγχώθηκα κάπως παραπάνω. 

Σπερματιδες θα βάλετε? Επειδή έγραψες βιοψία και ιστό για αυτό το λέω.

Μικρογονιμοποιηση θα σας κάνει όπως έγραψαν παραπάνω.Οταν σου πάρουν τα ωαρια και τα καθαρίσουν από το περίβλημα και δουν ότι είναι εντάξει θα αρχίσουν να ξεπαγωνουν το δείγμα της βιοψίας.

Όχι δεν θα έχει ωριμάσει γιατί οι σπερματιδες δεν μπορούν να ωριμάσουν μακρυά από τους όρχεις (όταν φτάσει η επιστημη σε αυτό το σημείο δεν θα χρειαζόμαστε πια άντρες😁)

Στη συνέχεια θα ακολουθήσει η ίδια πορεία,περιμένεις να γονιμοποίηθει,να διαιρεθει κλπ

Μια χαρά μέθοδος είναι και έχει δώσει λύση σε πολλά ζευγάρια η βιοψία,μην ανησυχείς καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σπερματιδες θα βάλετε? Επειδή έγραψες βιοψία και ιστό για αυτό το λέω.

Μικρογονιμοποιηση θα σας κάνει όπως έγραψαν παραπάνω.Οταν σου πάρουν τα ωαρια και τα καθαρίσουν από το περίβλημα και δουν ότι είναι εντάξει θα αρχίσουν να ξεπαγωνουν το δείγμα της βιοψίας.

Όχι δεν θα έχει ωριμάσει γιατί οι σπερματιδες δεν μπορούν να ωριμάσουν μακρυά από τους όρχεις (όταν φτάσει η επιστημη σε αυτό το σημείο δεν θα χρειαζόμαστε πια άντρες😁)

Στη συνέχεια θα ακολουθήσει η ίδια πορεία,περιμένεις να γονιμοποίηθει,να διαιρεθει κλπ

Μια χαρά μέθοδος είναι και έχει δώσει λύση σε πολλά ζευγάρια η βιοψία,μην ανησυχείς καθόλου.

Δεν μου ανέφερε καν αυτη την ονομασία! Απλά οταν πρότεινα εγω στην αρχή σπερματέγχυση σαν πρωτάρα που δεν ήξερα καν κ τον όρο αζωοσπερμιας μου ειπε οτι δεν γίνεται στη περίπτωση μας γιατι το σπερμα θα το πάρουν μαζι με τον ιστό .Τωρα τι να πω; Απ τη στιγμή που μας καθοδήγησε ετσι και μας ειπε οτι Θα έχουμε 90% επιτυχία τον εμπιστεύτηκα γιατι δεν υπαρχει καποιο πρόβλημα ( περα του άντρα μου το οποιο λύθηκε εφόσον βρήκαν καλο υλικό ).  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Και σε τι σημείο είστε τωρα κοριτσι μου;

Εμείς κάναμε την πρώτη εξωσωματική με δότη σπέρματος και είχε επιτυχία με την μια αλλά δεν προχώρησε όποτε τώρα θα ξανά πω από Σεπτέμβριο για ευριομεταφορα τα τελευταία που έχω στην κατάψυξη.! 

ναι μας είπαν τα είπαν ο ιατρός μας είπε μόνο η από αρρώστια όπου πέρασε μικρός η γεννήθηκε έτσι γιατί δεν υπέχει δόγμα πουθενά σε κανένα ορχη και δεν πήραν από ένα σημείο μόνο πήραν από διαφορά.!
 

οχι δεν χρειάζεται να ξανά κάνει εκτως αν πρέπει να ξανά περάσουμε από επιτροπή μπορεί να χρειαστεί (ελπίζω πως όχι γιατί είναι πολλά τα κευτα για να ξανά κάνει βιοψία) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σπερματιδες θα βάλετε? Επειδή έγραψες βιοψία και ιστό για αυτό το λέω.

Μικρογονιμοποιηση θα σας κάνει όπως έγραψαν παραπάνω.Οταν σου πάρουν τα ωαρια και τα καθαρίσουν από το περίβλημα και δουν ότι είναι εντάξει θα αρχίσουν να ξεπαγωνουν το δείγμα της βιοψίας.

Όχι δεν θα έχει ωριμάσει γιατί οι σπερματιδες δεν μπορούν να ωριμάσουν μακρυά από τους όρχεις (όταν φτάσει η επιστημη σε αυτό το σημείο δεν θα χρειαζόμαστε πια άντρες😁)

Στη συνέχεια θα ακολουθήσει η ίδια πορεία,περιμένεις να γονιμοποίηθει,να διαιρεθει κλπ

Μια χαρά μέθοδος είναι και έχει δώσει λύση σε πολλά ζευγάρια η βιοψία,μην ανησυχείς καθόλου.

Ακριβός.!! Και η λέξη που έψαχνα είναι οι σπερματιδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Εμείς κάναμε την πρώτη εξωσωματική με δότη σπέρματος και είχε επιτυχία με την μια αλλά δεν προχώρησε όποτε τώρα θα ξανά πω από Σεπτέμβριο για ευριομεταφορα τα τελευταία που έχω στην κατάψυξη.! 

ναι μας είπαν τα είπαν ο ιατρός μας είπε μόνο η από αρρώστια όπου πέρασε μικρός η γεννήθηκε έτσι γιατί δεν υπέχει δόγμα πουθενά σε κανένα ορχη και δεν πήραν από ένα σημείο μόνο πήραν από διαφορά 

Σε καταλαβαίνω και εμείς μεχρι να μπούμε για βιοψία τα είχαμε σκεφτεί ολα.και την μια εκδοχή αν βρούμε κ αν δεν βρούμε! Θα ειναι ολα διαφορετικά αυτη τη φορά. Θα το δεις!! Θα πάνε ολα οπως πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Σε καταλαβαίνω και εμείς μεχρι να μπούμε για βιοψία τα είχαμε σκεφτεί ολα.και την μια εκδοχή αν βρούμε κ αν δεν βρούμε! Θα ειναι ολα διαφορετικά αυτη τη φορά. Θα το δεις!! Θα πάνε ολα οπως πρέπει!

Εγώ να σου πω την αλήθεια το είχα δεδομένο ότι δεν θα βρουν πέστο ένστικτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Σε καταλαβαίνω και εμείς μεχρι να μπούμε για βιοψία τα είχαμε σκεφτεί ολα.και την μια εκδοχή αν βρούμε κ αν δεν βρούμε! Θα ειναι ολα διαφορετικά αυτη τη φορά. Θα το δεις!! Θα πάνε ολα οπως πρέπει!

Που κάνατε την βιοψία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια το είχα δεδομένο ότι δεν θα βρουν πέστο ένστικτο 

Το γυναικείο ένστικτο σπάνια πέφτει έξω τελικά!!!!  Στο έμβρυο γένεσις εσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Δεν μου ανέφερε καν αυτη την ονομασία! Απλά οταν πρότεινα εγω στην αρχή σπερματέγχυση σαν πρωτάρα που δεν ήξερα καν κ τον όρο αζωοσπερμιας μου ειπε οτι δεν γίνεται στη περίπτωση μας γιατι το σπερμα θα το πάρουν μαζι με τον ιστό .Τωρα τι να πω; Απ τη στιγμή που μας καθοδήγησε ετσι και μας ειπε οτι Θα έχουμε 90% επιτυχία τον εμπιστεύτηκα γιατι δεν υπαρχει καποιο πρόβλημα ( περα του άντρα μου το οποιο λύθηκε εφόσον βρήκαν καλο υλικό ).  

Καλύτερα έτσι γιατί η σπερματεγχυση έχει μικρά ποσοστά,δλδ και καλό σπέρμα να είχατε.

Μια χαρά θα πάει,άσε που το κομμάτι που σας πήρανε,ο ιστός δεν έχει και μορφολογικές ανωμαλίες σε αντίθεση με τα σπερματοζωάρια.Ειναι η πηγή για να το πω διαφορετικα.

 

@Niki94 έχω καταντήσει ειδικός σε θέματα σπέρματος,ενάμιση χρόνο τώρα με αυτό ασχολούμαστε.Στο τέλος θα πάρουμε πτυχίο βιολογίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Καλύτερα έτσι γιατί η σπερματεγχυση έχει μικρά ποσοστά,δλδ και καλό σπέρμα να είχατε.

Μια χαρά θα πάει,άσε που το κομμάτι που σας πήρανε,ο ιστός δεν έχει και μορφολογικές ανωμαλίες σε αντίθεση με τα σπερματοζωάρια.Ειναι η πηγή για να το πω διαφορετικά.

Σε ευχαριστω που μου τα εξήγησες ολα!!!☺️ Καθε φορά που παω στον γιατρό θελω να τον ρωτήσω τοσα αλλα οταν τον βλέπω με ηρεμεί τόσο πολυ και καταλήγω να μη ρωτάω  και πολλα!!! Χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλύτερα έτσι γιατί η σπερματεγχυση έχει μικρά ποσοστά,δλδ και καλό σπέρμα να είχατε.

Μια χαρά θα πάει,άσε που το κομμάτι που σας πήρανε,ο ιστός δεν έχει και μορφολογικές ανωμαλίες σε αντίθεση με τα σπερματοζωάρια.Ειναι η πηγή για να το πω διαφορετικα.

 

@Niki94 έχω καταντήσει ειδικός σε θέματα σπέρματος,ενάμιση χρόνο τώρα με αυτό ασχολούμαστε.Στο τέλος θα πάρουμε πτυχίο βιολογίας.

Καλά κανείς κοπέλα μου.! Εμείς έχουμε διάφορες ιστορίες με αυτό το σπερμα από κέντρα και παλιό ιατρό.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat   τελειααα!!! Θα λεμε τα νεα μας και θα είναι κ κοντα τα μωρακια μας! J

@Ginaak μπραβο σου!!!! Ο επιμενων νικα! Ευχομαι συντομα να μαζεψεις κ αλλα γονιμοποιημενα και να εχεις μια τεραστια χοριακη!!! Μπραβο σου και για το χασιμο των κιλων!!!

@Nefeliap  ωχ τι μας περιμενει! Τουλαχιστον να εχουμε θετικο αποτελεσμα!

Μπραβο στα κοριτσια που εχουν το σθενος και προσπαθουν πολλες φορες και δεν το βαζουν κατω!

@Taggeris  εχεις περασει πολλα κ εσυ κοριτσι μου! Πραγματικα σας θαυμαζω!!! Εχετε μεγαλη δυναμη! Εγω δεν ξερω αν θα αντεχα τοσο! Ευχομαι να είναι η τελευταια σου και η τυχερη!!!

@Hope19  καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Όλα καλα θα πανε! Πολυεργαλειο η δεξια σου ωοθηκη! Αχαχα  Κ εγω πηγα κρεοπωλειο κ πηρα φουλ κοτοπουλο κ βιολογικα αυγα για να τα ξεκινησω κ από πριν! Ελπιζω να μην πρηστουμε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...