Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Για αρχή μία εξωμητριο και τώρα ανακαλύψαμε ένα μικρό προβληματάκι με το σπέρμα, είμαστε και λίγο μεγάλοι...

Και η θεια μου είναι 43 και έπιασε με την πρώτη εξωσωματική άσχετα αν δεν προχώρησε αργότερα τώρα θα ξανακάνει κ αυτή όπως και εγώ...απλά ο χρόνος σε αυτές της ηλικίες δεν πρέπει να τον αφήνεις να περνάει και αυτό το κέντρο για εμένα είναι το καλύτερο γιατί είχα πάει κ σε άλλο εδώ στην θεςς και δεν ήταν καλό ούτε και είχα πετύχει τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Καλησπέρα και πάλι, ετοιμάζομαι τον άλλο μήνα για τη δεύτερη εμβρυομεταφορα και στο σημερινό ραντεβού με το γιατρό του ζήτησα να μου πει την ποιότητα των βλαστοκυστεων και είναι όλες ΒΒ. Ξέρω ότι θα έχει συζητηθεί πολλές φορές το θέμα,αλλά από εμπειρία σας δίνουν εμφύτευση τέτοιες βλαστοκυστες? Ευχαριστώ

 Υπάρχουν κοπέλες εδώ που έχουν πιασει με ΒΒ και άλλες όχι.Μην αγχώνεσαι για την ποιοτητα. Το θέμα είναι να είναι υγιές το έμβρυο και να μην έχει ανωμαλίες. Εγώ έκανα ετ με 2 βλαστοκυστες ΒΒ και το ένα έπιασε αλλά δεν προχώρησε λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών, αυτό μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον. Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά! Καλη επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω έλλειψη ενζύμου ξέρετε που δεν παίρνεις ασπιρίνη. Είχα ενημερώσει το κέντρο κ μου είπε πως απλά δεν θα πάρω salospir κ δεν πειράζει. Αν δεν πειράζει γιατί το δίνουν σε όλες;  Έχει κάποια κοπέλα ίδιο θέμα ή δεν πήρε salospir? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

 Υπάρχουν κοπέλες εδώ που έχουν πιασει με ΒΒ και άλλες όχι.Μην αγχώνεσαι για την ποιοτητα. Το θέμα είναι να είναι υγιές το έμβρυο και να μην έχει ανωμαλίες. Εγώ έκανα ετ με 2 βλαστοκυστες ΒΒ και το ένα έπιασε αλλά δεν προχώρησε λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών, αυτό μας είπε ο γιατρός τουλάχιστον. Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά! Καλη επιτυχία!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.Το ίδιο συνέβη και σε εμένα στην πρώτη εμβρυομεταφορα που με μετέφερα βλαστοκυστες θεωρητικά τέλειες αλλά έτυχε χρωμοσωμικη ανωμαλία.Θα δούμε.Ευχομαι ό,τι καλύτερο και στα δικά σου θέλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.Το ίδιο συνέβη και σε εμένα στην πρώτη εμβρυομεταφορα που με μετέφερα βλαστοκυστες θεωρητικά τέλειες αλλά έτυχε χρωμοσωμικη ανωμαλία.Θα δούμε.Ευχομαι ό,τι καλύτερο και στα δικά σου θέλω!

Συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση αλλά δεν κάνουν εξετάσεις για να προβλέψουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες;πρωταρα είμαι μην με παρεξηγήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Συγγνώμη για την άσχετη ερώτηση αλλά δεν κάνουν εξετάσεις για να προβλέψουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες;πρωταρα είμαι μην με παρεξηγήσεις...

Μη ζητάς συγγνώμη και εγώ στο να μάθω είμαι ακόμα.Υπαρχει ο καρυότυπος ζεύγους που δείχνει αν υπάρχουν κάποιες μεταλλάξεις σε κάποιον από τους δυο γονείς και υπάρχει και ο προεμφυτικος έλεγχος εμβρύων που ελέγχουν τα έμβρυα πριν την εμφύτευση.Θεωρητικα αυτά δεν είναι απαραίτητα τουλάχιστον με την πρώτη εξωσωματική, ο γιατρός μου δεν μου τα πρότεινε.Αλλοι γιατροί πάλι τα ζητάνε από την πρώτη στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Μη ζητάς συγγνώμη και εγώ στο να μάθω είμαι ακόμα.Υπαρχει ο καρυότυπος ζεύγους που δείχνει αν υπάρχουν κάποιες μεταλλάξεις σε κάποιον από τους δυο γονείς και υπάρχει και ο προεμφυτικος έλεγχος εμβρύων που ελέγχουν τα έμβρυα πριν την εμφύτευση.Θεωρητικα αυτά δεν είναι απαραίτητα τουλάχιστον με την πρώτη εξωσωματική, ο γιατρός μου δεν μου τα πρότεινε.Αλλοι γιατροί πάλι τα ζητάνε από την πρώτη στιγμή.

Τίποτα δεν έχεις κάνει από αυτά και προχώρησε σε εξωσωματική;Εγώ έκανα καρυοτιπος ζεύγους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τίποτα δεν έχεις κάνει από αυτά και προχώρησε σε εξωσωματική;Εγώ έκανα καρυοτιπος ζεύγους 

Ναι , ακριβώς.Ηταν αυτής της τακτικής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερωτησουλα για όσες γνωρίζουν... Την Κυριακή θα πρέπει να κάνω εξέταση αίματος για τον έλεγχο της οιστραδιολης. Που είναι ανοιχτα την Κυριακή για να την κανω; Μένω Αθήνα, Καλλιθέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερωτησουλα για όσες γνωρίζουν... Την Κυριακή θα πρέπει να κάνω εξέταση αίματος για τον έλεγχο της οιστραδιολης. Που είναι ανοιχτα την Κυριακή για να την κανω; Μένω Αθήνα, Καλλιθέα.

Κορίτσι μου το ιδιο κ εγω..για να παρω τα αποτελέσματα ιδια μερα ωστε να ξεκινησω τη διεγερση θα παω στο μαιευτήριο που ειναι ο γιατρος μου..βέβαια κ σε αλλο που πηρα πιο κοντινο παλι επιτρεπεται και μπορεις...εσενα σε ποιο ειναι ο γιατρος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερωτησουλα για όσες γνωρίζουν... Την Κυριακή θα πρέπει να κάνω εξέταση αίματος για τον έλεγχο της οιστραδιολης. Που είναι ανοιχτα την Κυριακή για να την κανω; Μένω Αθήνα, Καλλιθέα.

Καλησπέρα, μπορείς να πας λογικά σε όλα τα μαιευτήρια που είναι ανοιχτά. Εγώ είχα πάει στο μητέρα γιατί εκεί ήταν ο γιατρός μου. Ο γιατρός σου σε ποιο μαιευτήριο είναι; Δεν σου είπε που να πας; Αν εξαρτάται μόνο από σένα και το άφησε πάνω σου, πήγαινε στο Ρέα στην Συγγρού που είναι πολύ κοντά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Κορίτσι μου το ιδιο κ εγω..για να παρω τα αποτελέσματα ιδια μερα ωστε να ξεκινησω τη διεγερση θα παω στο μαιευτήριο που ειναι ο γιατρος μου..βέβαια κ σε αλλο που πηρα πιο κοντινο παλι επιτρεπεται και μπορεις...εσενα σε ποιο ειναι ο γιατρος σου?

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερωτησουλα για όσες γνωρίζουν... Την Κυριακή θα πρέπει να κάνω εξέταση αίματος για τον έλεγχο της οιστραδιολης. Που είναι ανοιχτα την Κυριακή για να την κανω; Μένω Αθήνα, Καλλιθέα.

Όλα τα διαγνωστικά κέντρα είναι κλειστά. Μόνο τα μαιευτήρια και όλες πηγαίνουμε στο μαιευτήριο του γιατρού μας, όπως σου έγραψα πριν. Διαφορετικά το ΡΕΑ είναι μία λύση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια εγώ έχω έλλειψη ενζύμου ξέρετε που δεν παίρνεις ασπιρίνη. Είχα ενημερώσει το κέντρο κ μου είπε πως απλά δεν θα πάρω salospir κ δεν πειράζει. Αν δεν πειράζει γιατί το δίνουν σε όλες;  Έχει κάποια κοπέλα ίδιο θέμα ή δεν πήρε salospir? 

Τι αλλο απαγορευεται να παρεις; Απο περιεργεια ρωταω..Σου δημιούργησε θεμα αυτο στη ζωη σου; Γιατι ξερω οτι το εχουν πολλοι ανθρωποι και δεν ειναι και κατι φοβερο.σωστα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μια ερωτησουλα για όσες γνωρίζουν... Την Κυριακή θα πρέπει να κάνω εξέταση αίματος για τον έλεγχο της οιστραδιολης. Που είναι ανοιχτα την Κυριακή για να την κανω; Μένω Αθήνα, Καλλιθέα.

Ειχα παει στο νοσοκομειο υγεια 27€ πληρωσα ,οποτε σε καποιο κοντα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Καλησπέρα και πάλι, ετοιμάζομαι τον άλλο μήνα για τη δεύτερη εμβρυομεταφορα και στο σημερινό ραντεβού με το γιατρό του ζήτησα να μου πει την ποιότητα των βλαστοκυστεων και είναι όλες ΒΒ. Ξέρω ότι θα έχει συζητηθεί πολλές φορές το θέμα,αλλά από εμπειρία σας δίνουν εμφύτευση τέτοιες βλαστοκυστες? Ευχαριστώ

Καλη επιτυχια!!! να ειναι η τυχερη σου!!μια χαρα ειναι οι βλαστοκυστες σου  πιστεψε στα εμβρυακια σου! Ακομα και ΑΑ δεν εχουνε δωσει εγκυμοσυνη..δεν εχει να κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Τι αλλο απαγορευεται να παρεις; Απο περιεργεια ρωταω..Σου δημιούργησε θεμα αυτο στη ζωη σου; Γιατι ξερω οτι το εχουν πολλοι ανθρωποι και δεν ειναι και κατι φοβερο.σωστα; 

Όχι τίποτα, κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα στη ζωή μου, τίποτα σημαντικό δεν είναι. Σχεδόν το 1/3 του πληθυσμού έχει αυτή την ελλειψη. Λένε να μη μυρίζω ναφθαλίνη και να μη τρώω κουκιά. Ναφθαλίνη μύρισα πολλές φορές αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Και μια φορά μια θεία μου έδωσε ασπιρίνη δεν το γνώριζε, τίποτα δεν έπαθα. Μπορεί να είναι για εκτεταμένη χρήση και όχι για μία φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μου είναι στο institute of life. Με έχει ενημερώσει ότι εκει δεν γίνονται αιμοληψιες Κυριακή (ξέρει καμία κοπέλα από προσωπική εμπειρία, αν ισχύει όντως;;) και μου είπε να παω στο Μητέρα το οποίο ειναι ανοιχτο. Σας ρώτησα επειδή το Μητερα είναι κάπως μακριά μήπως κατάφερνα να παω κάπου πιο κοντά... Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και για την άμεση απάντηση σας! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Ο γιατρός μου είναι στο institute of life. Με έχει ενημερώσει ότι εκει δεν γίνονται αιμοληψιες Κυριακή (ξέρει καμία κοπέλα από προσωπική εμπειρία, αν ισχύει όντως;;) και μου είπε να παω στο Μητέρα το οποίο ειναι ανοιχτο. Σας ρώτησα επειδή το Μητερα είναι κάπως μακριά μήπως κατάφερνα να παω κάπου πιο κοντά... Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον και για την άμεση απάντηση σας! 😘😘😘

Πηρα σημερα τηλ στο Ρέα εισαι κοντα λογικά απο Καλλιθέα.. απο τις 7:15 μου είπαν μεχρι τις 15:00 αιμοληψιες...για σίγουρα μπορεις να τηλ και εσυ αυριο να το τσεκαρεις ...τους ρωτησα αν με δέχονται επειδη ο γιατρος μου δεν.ειναι εκει...η μονη ιδιαιτερότητα ειναι οτι μου ειπε αν θελω τα αποτελέσματα την.ιδια μερα να παω να τα παρω η ιδια σε 3 ωρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Πηρα σημερα τηλ στο Ρέα εισαι κοντα λογικά απο Καλλιθέα.. απο τις 7:15 μου είπαν μεχρι τις 15:00 αιμοληψιες...για σίγουρα μπορεις να τηλ και εσυ αυριο να το τσεκαρεις ...τους ρωτησα αν με δέχονται επειδη ο γιατρος μου δεν.ειναι εκει...η μονη ιδιαιτερότητα ειναι οτι μου ειπε αν θελω τα αποτελέσματα την.ιδια μερα να παω να τα παρω η ιδια σε 3 ωρες...

Ακριβώς στο Ρέα αυτό είπα κι εγώ, είναι πολύ κοντά σου από Καλλιθέα, απέναντι. Εγώ έχω κάνει κι εκεί εξετάσεις γι’ αυτό το πρότεινα! Πάρε τηλ και θα σου πούνε... @Taselena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Πηρα σημερα τηλ στο Ρέα εισαι κοντα λογικά απο Καλλιθέα.. απο τις 7:15 μου είπαν μεχρι τις 15:00 αιμοληψιες...για σίγουρα μπορεις να τηλ και εσυ αυριο να το τσεκαρεις ...τους ρωτησα αν με δέχονται επειδη ο γιατρος μου δεν.ειναι εκει...η μονη ιδιαιτερότητα ειναι οτι μου ειπε αν θελω τα αποτελέσματα την.ιδια μερα να παω να τα παρω η ιδια σε 3 ωρες...

Ευχαριστώ πολύ! Είναι πολύ κοντά μου το ΡΕΑ και δεν έχω πρόβλημα να πεταχτώ να πάρω τα αποτελέσματα! Μέχρι την Κυριακή κάτι θα σκεφτώ! Το σίγουρο είναι ότι δεν είναι ανοιχτά τα διαγνωστικά και θα πάω σε κάποιο μαιευτήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ακριβώς στο Ρέα αυτό είπα κι εγώ, είναι πολύ κοντά σου από Καλλιθέα, απέναντι. Εγώ έχω κάνει κι εκεί εξετάσεις γι’ αυτό το πρότεινα! Πάρε τηλ και θα σου πούνε... @Taselena

Ευχαριστώ πολύ!! Όντως είναι πολύ κοντά το ΡΕΑ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Όχι τίποτα, κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα στη ζωή μου, τίποτα σημαντικό δεν είναι. Σχεδόν το 1/3 του πληθυσμού έχει αυτή την ελλειψη. Λένε να μη μυρίζω ναφθαλίνη και να μη τρώω κουκιά. Ναφθαλίνη μύρισα πολλές φορές αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Και μια φορά μια θεία μου έδωσε ασπιρίνη δεν το γνώριζε, τίποτα δεν έπαθα. Μπορεί να είναι για εκτεταμένη χρήση και όχι για μία φορά.

Ναι αυτο ακριβως.!!εξαλλου ναφθαλίνη πλεον δε χρησιμοποιει κανεις κ ποιος τρωει κουκιά; 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι αυτο ακριβως.!!εξαλλου ναφθαλίνη πλεον δε χρησιμοποιει κανεις κ ποιος τρωει κουκιά; 😜

Έλα ντε! Εδώ εγώ σιχαίνομαι οτιδήποτε του στυλ κουκιά, φασολάκια, μπάμιες. ΤΙ να σου πω, πολύ βαριά το πήρα. Είναι σαν να απαγορεύουν σε έναν δεξιόχειρα να γράφει με το αριστερό. :P Όσο για τη ναφθαλίνη, πάει πια, στα χωριά παλιά την είχαν οι γιαγιάδες, τώρα πάνε και αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλη επιτυχια!!! να ειναι η τυχερη σου!!μια χαρα ειναι οι βλαστοκυστες σου  πιστεψε στα εμβρυακια σου! Ακομα και ΑΑ δεν εχουνε δωσει εγκυμοσυνη..δεν εχει να κανει

Σε ευχαριστώ για την αισιοδοξία που μου μεταδίδεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...