Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλή αρχή !! Να μην αγχωνεσαι. Το βασικό είναι να νιωσεις εμπιστοσύνη στο γιατρο που θα σε αναλάβει. Κ εγώ έκανα εξωσωματική στο new life το Μάιο. Δυστυχώς δεν πέτυχε. Ήταν όμως μια πολύ δύσκολη χρόνια για μας, όποτε θεωρω ότι απλά ήταν η λάθος στιγμή να την κάνω. Μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που έκανε την ίδια περίοδο με μένα εξωσωματική, στο ιδιο κεντρο και με τον ιδιο γιατρο, περιμενει διδυμάκια...

σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα φανταστικά!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που μου λες! Κ όπως ξέρεις κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή!

Εύχομαι ολόψυχα σε όλες μας σύντομα γεμάτες κοιλιτσες και λίγο πιο μετά υγιή παιδάκια στην αγκαλιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2021 at 12:14 ΜΜ, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλημέρα, όσες πετύχατε εγκυμοσύνη με εξωσωματική σε πόσο καιρό μετά την εμβρυομεταφορα ακούσατε καρδιά?

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εμεις ακουσαμε στις 7 εβδομάδες με βάση τελευταία περίοδο.. κ με βάση την εμβρυομεταφορα ακριβώς 1 μήνα μετά...σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι?? Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2021 at 9:12 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

@Taselena όπως και στο @lactaki είναι ο γιατρός μου. Τον έχω από τα 25 μου (τυχαία) κ πραγματικά έχω μόνο καλά να πω. Κ γω πήγα σε εξωσωματική με ανεξήγητη κ πετύχαμε με την πρώτη! Μετέφερα 1 ελεγμένο έμβρυο (το κάναμε εντελώς για δική μας ηρεμία δεν υπήρχε ιατρικός λόγος) κ πλέον μπαίνω στον 9ο στο τέλος της εβδομάδας! Είναι άνθρωπος πρωτα από όλα κ εξαιρετικος επιστήμονας! Χωρίς αυτόν δεν πιστεύω ότι θα τα είχα καταφέρει γιατί πάρα τις τέλειες εξετάσεις μου αμέσως τσίμπησε ότι πρέπει να μην αφήσω το χρονο χαμένο. Βλέπεις επειδή ήταν έτσι και αλλιώς γιατρός μου με καθοδήγησε εξ αρχής. Ειλικρινά τον συστήνω χωρίς δεύτερη σκεψη! Καλή επιτυχία! 

Αχ κορίτσι μου έφτασες στον 9ο!!; Με το καλό γλυκιά μου να γνωρίσεις τη μπουμπου σου !!! Πω πω σαν χθες θυμάμαι τις συζητήσεις μας γις γονιμοποιησεις κλπ κ τώρα κοίταξε μας !!😍💕🥰👼🏻👼🏻

@Tonakiv Υπολόγισε χονδρικά ότι με την επιτροπή γλυτωνεις κανα χιλιάρικο. Ανάλογα το τι φάρμακα θα σου δώσουν κ σε τι δόσεις. Η επιτροπή δεν κόβει στη Θεσσαλονίκη. Κ γω στη new life έκανα την εξωσωματική. Είμαι η κοπέλα που σου είπε η @elena0212.. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω έχω τα 9 ημερών θαυματάκια μου, το ένα να θηλάζει κ το άλλο δίπλα μου στο λίκνο. Προσωπικά στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Είχα τον Παντελή κ πλέον τον έχω κ ως γυναικολόγο. Αυτός με ξεγεννησε κ ότι και να χρειάστηκα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και οποία επιπλοκή παρουσιάστηκε την ξεπεράσαμε μαζί με ευκολία κ έφερα στον κόσμο 2 ωγιεστατα μωράκια!! Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα κ συ.

 

στις On 15/1/2021 at 12:14 ΜΜ, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλημέρα, όσες πετύχατε εγκυμοσύνη με εξωσωματική σε πόσο καιρό μετά την εμβρυομεταφορα ακούσατε καρδιά?

Την 8η εβδομάδα. Ετ 18/05 κ καρδούλες 22/06

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσι μου έφτασες στον 9ο!!; Με το καλό γλυκιά μου να γνωρίσεις τη μπουμπου σου !!! Πω πω σαν χθες θυμάμαι τις συζητήσεις μας γις γονιμοποιησεις κλπ κ τώρα κοίταξε μας !!😍💕🥰👼🏻👼🏻

@Tonakiv Υπολόγισε χονδρικά ότι με την επιτροπή γλυτωνεις κανα χιλιάρικο. Ανάλογα το τι φάρμακα θα σου δώσουν κ σε τι δόσεις. Η επιτροπή δεν κόβει στη Θεσσαλονίκη. Κ γω στη new life έκανα την εξωσωματική. Είμαι η κοπέλα που σου είπε η @elena0212.. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω έχω τα 9 ημερών θαυματάκια μου, το ένα να θηλάζει κ το άλλο δίπλα μου στο λίκνο. Προσωπικά στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Είχα τον Παντελή κ πλέον τον έχω κ ως γυναικολόγο. Αυτός με ξεγεννησε κ ότι και να χρειάστηκα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και οποία επιπλοκή παρουσιάστηκε την ξεπεράσαμε μαζί με ευκολία κ έφερα στον κόσμο 2 ωγιεστατα μωράκια!! Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα κ συ.

 

Την 8η εβδομάδα. Ετ 18/05 κ καρδούλες 22/06

Καλή σας ημέρα! Πόσο κοστίζει ο προεμφυτευτικός έλεγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εμεις ακουσαμε στις 7 εβδομάδες με βάση τελευταία περίοδο.. κ με βάση την εμβρυομεταφορα ακριβώς 1 μήνα μετά...σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι?? Καλή επιτυχία!!!

Να σου ευχηθώ με το καλό τότε να κρατήσεις το μωράκι σου!!Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 17/12 και στον υπέρηχο στις 15/1 δεν μπορέσαμε να ακούσουμε καρδιά.Αγχωθηκα αρκετά και κυριως γιατί νιώθω πως ότι σύμπτωμα είχα έχει εξαφανιστεί. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2021 at 12:14 ΜΜ, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλημέρα, όσες πετύχατε εγκυμοσύνη με εξωσωματική σε πόσο καιρό μετά την εμβρυομεταφορα ακούσατε καρδιά?

29η ημερα απο ετ δηλ 6+3 εγινε ο υπερηχος και ακουσαμε καρδιες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

29η ημερα απο ετ δηλ 6+3 εγινε ο υπερηχος και ακουσαμε καρδιες... 

Με το καλό τα δίδυμακια σας!!! Εγώ δεν έχω ακούσει ακόμα αλλά ελπίζω, θα δούμε.Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσι μου έφτασες στον 9ο!!; Με το καλό γλυκιά μου να γνωρίσεις τη μπουμπου σου !!! Πω πω σαν χθες θυμάμαι τις συζητήσεις μας γις γονιμοποιησεις κλπ κ τώρα κοίταξε μας !!😍💕🥰👼🏻👼🏻

@Tonakiv Υπολόγισε χονδρικά ότι με την επιτροπή γλυτωνεις κανα χιλιάρικο. Ανάλογα το τι φάρμακα θα σου δώσουν κ σε τι δόσεις. Η επιτροπή δεν κόβει στη Θεσσαλονίκη. Κ γω στη new life έκανα την εξωσωματική. Είμαι η κοπέλα που σου είπε η @elena0212.. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω έχω τα 9 ημερών θαυματάκια μου, το ένα να θηλάζει κ το άλλο δίπλα μου στο λίκνο. Προσωπικά στο συστήνω ανεπιφύλακτα. Είχα τον Παντελή κ πλέον τον έχω κ ως γυναικολόγο. Αυτός με ξεγεννησε κ ότι και να χρειάστηκα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και οποία επιπλοκή παρουσιάστηκε την ξεπεράσαμε μαζί με ευκολία κ έφερα στον κόσμο 2 ωγιεστατα μωράκια!! Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα κ συ.

 

Την 8η εβδομάδα. Ετ 18/05 κ καρδούλες 22/06

Γεννήσες?Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!! Καλότυχα και με υγεία!

Δεν μπαίνω συχνά!

Αν θυμάμαι καλά είσαι η πρώτη θετική χοριακη σε αυτό το θέμα..στο πινακακι τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2021 at 12:16 ΜΜ, ο/η mamamaria είπε:

Λογω θεματος στο σπερμα θα προτεινα μεγαλο κεντρο ιασω ρεα μητερα 

Επισης για αρκουλη που εγραψες κρατω μικρο καλαθι

Δες τον δεν χανεις κατι βεβαια

Όχι Ιασώ, εμάς δεν μας πρόσεξαν καθόλου στο θέμα σπέρματος.

Δεν ξέρω αν το έχω ξαναγράψει αλλά η πρώτη μου ωοληψια πήγε στραφι εξαιτίας παράλειψης τους στο σπέρμα και στην ηλικία μου δεν είμαι να χάνω ωάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλή σας ημέρα! Πόσο κοστίζει ο προεμφυτευτικός έλεγχος;

Καλημέρα, δεν ξέρω κορίτσι μου δεν έκανα. Η @Tokyo ίσως μπορεί να σε βοηθήσει

στις πριν 51 λεπτά, ο/η elephant είπε:

@annie! Με το καλό να τα δεχτείς!! Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Γέννησα το προηγούμενο Σάββατο!!💕💕💕

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Γεννήσες?Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!! Καλότυχα και με υγεία!

Δεν μπαίνω συχνά!

Αν θυμάμαι καλά είσαι η πρώτη θετική χοριακη σε αυτό το θέμα..στο πινακακι τοτε

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και στα δικά σου!! Η 2η ήμουν πρώτη η @Papadakis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, δεν ξέρω κορίτσι μου δεν έκανα. Η @Tokyo ίσως μπορεί να σε βοηθήσει

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Γέννησα το προηγούμενο Σάββατο!!💕💕💕

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και στα δικά σου!! Η 2η ήμουν πρώτη η @Papadakis

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου @annie!...να είναι γερά και καλότυχα πάντα!!!💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Να σου ζήσουν τα μωράκια σου @annie!...να είναι γερά και καλότυχα πάντα!!!💝💝

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 💙❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! συγχαρητήρια για τα μωράκια, να γεμίσουν το σπίτι σας με ευτυχία και καλή τύχη! Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, όμως παρακολουθώ την πορεία σου όλους αυτούς τους μήνες, παράλληλα με τον δικό μου αγώνα... 

Θέλω να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί είσαι από εκείνες που έμειναν στο φόρουμ ακόμη κι όταν τα κατάφεραν, πρόθυμη να βοηθήσεις οποιαδήποτε κοπέλα, να απαντήσεις ακόμη και σε όσες ξεκινούσαν τώρα ενώ εσύ ετοιμαζόσουν να γεννήσεις και τα είχες αφήσει όλα αυτά πίσω, ευγενική πάντα και με πολύ θετική διάθεση.

Γι΄ αυτό πιστεύω ότι θα γίνεις η πιο γλυκιά μανούλα. Σου εύχομαι κάθε καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

@annie! συγχαρητήρια για τα μωράκια, να γεμίσουν το σπίτι σας με ευτυχία και καλή τύχη! Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, όμως παρακολουθώ την πορεία σου όλους αυτούς τους μήνες, παράλληλα με τον δικό μου αγώνα... 

Θέλω να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί είσαι από εκείνες που έμειναν στο φόρουμ ακόμη κι όταν τα κατάφεραν, πρόθυμη να βοηθήσεις οποιαδήποτε κοπέλα, να απαντήσεις ακόμη και σε όσες ξεκινούσαν τώρα ενώ εσύ ετοιμαζόσουν να γεννήσεις και τα είχες αφήσει όλα αυτά πίσω, ευγενική πάντα και με πολύ θετική διάθεση.

Γι΄ αυτό πιστεύω ότι θα γίνεις η πιο γλυκιά μανούλα. Σου εύχομαι κάθε καλό!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου για τα καλά σου λόγια κ εύχομαι γρήγορα να πετύχεις κ συ το πολυπόθητο!! Θα δεις πως με το που φτάνεις στο επόμενο βήμα ξεχνάς τον αγώνα που έκανες για να φτάσεις εκεί κ θα το έκανες ξανά κ ξανά χωρίς δεύτερη σκέψη!! Όλες θα γίνουμε μανούλες αργά ή γρήγορα! Απλά για κάποιο λόγο για κάποιες από εμάς είναι λίγο πιο δύσκολο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!! Να τα χαίρεστε κ εύχομαι πάνω από όλα να είναι γερά κ τυχερά στη ζωή τους!!!

Μπήκα στον 9ο σήμερα, στην 36η δλδ... Απίστευτο μου φαίνεται κ μένα που μαζεύω βαλιτσάκι σιγά σιγά... Πολλα φιλιά κ κάθε χαρά σας εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ριρίκα όπως είπε κ η @annie! Έκανα προεμφυτευτικο καθαρά προληπτικά κ ψάχναμε για χρωμοσωμικες ανωμαλίες κ όχι κάτι συγκεκριμένο. Στο μητέρα ήταν 700 να πάρουν το δείγμα ανεξαρτήτως αριθμού εμβρύου κ μετά 200 με 250 (ειλικρινά έχω ξεχάσει) ανά έμβρυο για τον έλεγχο στο εργαστήριο. Για 4 πήγε κάπου 1500 με1700 σύνολο. Αν με ρωτας άξιζε γιατί έβαλα 1 υγιές κ έπιασε με τη μία κ είχα την ηρεμία μου. Πρακτικά όμως θα έβαζα πχ 2 κ οκ 1 θα ήταν υγιές... Εσύ το σκέφτεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 9:43 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Οπως μας είπε το κέντρο λόγω κακής ποιότητας δεν ήταν εύκολο να κάνουν διάγνωση, επίσης έκαναν διάγνωση σε τρίτης μέρας έμβρυο όχι σε βλαστοκυστες που γίνεται συνήθως, χωρίς να μας πουν βέβαια τον λόγο που γίνεται νωρίτερα ο ελεγχος

Συγνώμη αλλά σε ποιο κέντρο έγιναν αυτά;;;; καταρχήν έλεγχος σε 3ης μέρας είναι εγκληματικό... Κ συγνώμη που είμαι τόσο κάθετη αλλά είναι απαράδεκτο. 8 με 10 κύτταρα είναι όλα όλα κ αφαίρεσαν κιόλας;;; ε ετσι προφανώς κ δεν έβγαλαν άκρη... Κ έβαλαν σε κίνδυνο τα έμβρυα. Στο μητέρα μου το ξεκοψαν μόνο βλαστοκυστες... Κ μάλιστα μια 5η που είχαμε δεν ήταν καλή κ δεν της πήραν καν δείγμα. Ειλικρινά είναι κρίμα να γίνονται αυτά τα πράγματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

@annie! συγχαρητήρια για τα μωράκια, να γεμίσουν το σπίτι σας με ευτυχία και καλή τύχη! Δεν έχουμε μιλήσει ποτέ, όμως παρακολουθώ την πορεία σου όλους αυτούς τους μήνες, παράλληλα με τον δικό μου αγώνα... 

Θέλω να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί είσαι από εκείνες που έμειναν στο φόρουμ ακόμη κι όταν τα κατάφεραν, πρόθυμη να βοηθήσεις οποιαδήποτε κοπέλα, να απαντήσεις ακόμη και σε όσες ξεκινούσαν τώρα ενώ εσύ ετοιμαζόσουν να γεννήσεις και τα είχες αφήσει όλα αυτά πίσω, ευγενική πάντα και με πολύ θετική διάθεση.

Γι΄ αυτό πιστεύω ότι θα γίνεις η πιο γλυκιά μανούλα. Σου εύχομαι κάθε καλό!

Πολυ σωστά τα λες @Jaipur το κορίτσι μας η @annie! μας ήταν πάντα εδώ να συμβουλεύει και να συμπαραστέκεται και τώρα θα είναι μια τρυφερή μανουλα..  Δεν έφυγε λεπτό και παντα συμμετέχει σε πολλες συζητήσεις και μας προσφερει πολυτιμη βοήθεια. @Tokyo  αρχηγαρα με το καλό κορίτσι μου και σε σενα μ έναν πονο

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@annie! Να σου ζήσουν κορίτσι μου!!! Να τα χαίρεστε κ εύχομαι πάνω από όλα να είναι γερά κ τυχερά στη ζωή τους!!!

Μπήκα στον 9ο σήμερα, στην 36η δλδ... Απίστευτο μου φαίνεται κ μένα που μαζεύω βαλιτσάκι σιγά σιγά... Πολλα φιλιά κ κάθε χαρά σας εύχομαι! 

Σ ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου !! Σαν ψέματα μου φαίνεται!! Άντε με το καλό και σε σένα!! Πλησιάζουν οι μέρες για την καλύτερη συνάντηση που θα έχεις ποτε στη ζωή σου !! 

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Ριρίκα όπως είπε κ η @annie! Έκανα προεμφυτευτικο καθαρά προληπτικά κ ψάχναμε για χρωμοσωμικες ανωμαλίες κ όχι κάτι συγκεκριμένο. Στο μητέρα ήταν 700 να πάρουν το δείγμα ανεξαρτήτως αριθμού εμβρύου κ μετά 200 με 250 (ειλικρινά έχω ξεχάσει) ανά έμβρυο για τον έλεγχο στο εργαστήριο. Για 4 πήγε κάπου 1500 με1700 σύνολο. Αν με ρωτας άξιζε γιατί έβαλα 1 υγιές κ έπιασε με τη μία κ είχα την ηρεμία μου. Πρακτικά όμως θα έβαζα πχ 2 κ οκ 1 θα ήταν υγιές... Εσύ το σκέφτεσαι; 

@Tokyo μου σ'ευχαριστώ για την απάντηση...έχουμε ξανά μιλήσει στο παρελθόν! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σε λίγο καιρό να κρατάς αγκαλίτσα το μωράκι σου και να πλέεις σε πελάγη ευτυχίας!!!

Ναι σκέφτομαι να το κάνω ΟΤΑΝ και ΑΝ καταφέρω να μαζέψω κάποιες βλαστοκύστες! Το ωαριάκι που πήραμε πριν λίγες μέρες προχώρησε πολύ καλά μέχρι την 3η μέρα και όταν το αφήσαμε για βλαστοκύστη δυστυχώς σταμάτησε να αναπτύσσεται...δεν έχουμε ξανά αφήσει ποτέ εμβρυα για βλαστοκύστες και δεν ξέρω αν εχουν τη δυναμική να φτάσουν έως εκεί...Μου έχουν πει ότι γενικά μόνο το 50% των εμβρύων προχωράνε σε βλαστοκύστες...οπότε εγώ που έχω χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή FSH και έτσι κι αλλιώς δεν δίνω πολλά ωάρια και όλα ποιοτικά, φαντάσου πόσο θα δυσκολευτώ! Ο λόγος που ο γιατρός μου πρότεινε να κάνουμε προεμφυτευτικό είναι απλά γιατί έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες με έμβρυα 3ης ημέρας και ποτέ δεν έγινε εμφύτευση...άλλος λόγος δεν υπάρχει  (καρυότυπος, κυστική ίνωση, μεσογειακή αναιμία ή άλλα κληρονομικά νοσηματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elephant είπε:

Να σου ευχηθώ με το καλό τότε να κρατήσεις το μωράκι σου!!Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 17/12 και στον υπέρηχο στις 15/1 δεν μπορέσαμε να ακούσουμε καρδιά.Αγχωθηκα αρκετά και κυριως γιατί νιώθω πως ότι σύμπτωμα είχα έχει εξαφανιστεί. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Να μην φοβάσαι αχ το ξέρω δεν γίνεται κ γω έτσι είμαι.. εγω έκανα εμβρυομεταφορα 27/11 κ την καρδουλα την ακουσαμε 28/12..Στην αρχή μάλιστα είχε αμφιβολίες ή γιατρός για το αν θα το ακούσουμε γιατί μας είπε ότι ήταν νωρίς..κ μόλις την ακουσαμε μας είπε ότι ήμασταν πολύ τυχεροί γιατί λίγες ώρες πριν μπορεί κ να μην την ακουγαμε...όσο για τα συμπτώματα εγώ δεν είχα κανένα τιποτα απολύτως...εδώ κ 2 εβδομάδες μου ήρθαν ξαφνικά όλα τα συμπτώματα κ πονακια στην κοιλιά κ τη μέση...κ ο φόβος εκεί δεν λέει να φύγει...νομίζω ότι όλο αυτό δεν θα τελειώσει ποτέ...πάντα θα ζούμε με την αγωνία για τα αγγελουδια μας!! Θα δεις την επόμενη φορά θα την ακούσεις!!! Πότε θα πας?? Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

@Tokyo μου σ'ευχαριστώ για την απάντηση...έχουμε ξανά μιλήσει στο παρελθόν! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σε λίγο καιρό να κρατάς αγκαλίτσα το μωράκι σου και να πλέεις σε πελάγη ευτυχίας!!!

Ναι σκέφτομαι να το κάνω ΟΤΑΝ και ΑΝ καταφέρω να μαζέψω κάποιες βλαστοκύστες! Το ωαριάκι που πήραμε πριν λίγες μέρες προχώρησε πολύ καλά μέχρι την 3η μέρα και όταν το αφήσαμε για βλαστοκύστη δυστυχώς σταμάτησε να αναπτύσσεται...δεν έχουμε ξανά αφήσει ποτέ εμβρυα για βλαστοκύστες και δεν ξέρω αν εχουν τη δυναμική να φτάσουν έως εκεί...Μου έχουν πει ότι γενικά μόνο το 50% των εμβρύων προχωράνε σε βλαστοκύστες...οπότε εγώ που έχω χαμηλή ΑΜΗ και υψηλή FSH και έτσι κι αλλιώς δεν δίνω πολλά ωάρια και όλα ποιοτικά, φαντάσου πόσο θα δυσκολευτώ! Ο λόγος που ο γιατρός μου πρότεινε να κάνουμε προεμφυτευτικό είναι απλά γιατί έχω κάνει 4 εμβρυομεταφορες με έμβρυα 3ης ημέρας και ποτέ δεν έγινε εμφύτευση...άλλος λόγος δεν υπάρχει  (καρυότυπος, κυστική ίνωση, μεσογειακή αναιμία ή άλλα κληρονομικά νοσηματα)

Κατάλαβα... Να ξέρεις ότι έλεγχος γίνεται πριν την κατάψυξη οπότε δεν μπορείς να μαζέψεις, θα πρέπει να κάνεις κάθε φορά στο έμβρυο του μήνα κ μετά να μπει κατάψυξη. Αλλιώς θα παγώσει κ ξεπαγωσει 2 φορές, πράγμα επικίνδυνο. 

Πάντως κ γω με πολύ χαμηλή αμη (0.3 πριν 1.5 χρόνο) είμαι αλλά fsh καλη (γύρω στο 6.5 με 7 σταθερά). Σε ποιο κέντρο είσαι; εύχομαι καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Να μην φοβάσαι αχ το ξέρω δεν γίνεται κ γω έτσι είμαι.. εγω έκανα εμβρυομεταφορα 27/11 κ την καρδουλα την ακουσαμε 28/12..Στην αρχή μάλιστα είχε αμφιβολίες ή γιατρός για το αν θα το ακούσουμε γιατί μας είπε ότι ήταν νωρίς..κ μόλις την ακουσαμε μας είπε ότι ήμασταν πολύ τυχεροί γιατί λίγες ώρες πριν μπορεί κ να μην την ακουγαμε...όσο για τα συμπτώματα εγώ δεν είχα κανένα τιποτα απολύτως...εδώ κ 2 εβδομάδες μου ήρθαν ξαφνικά όλα τα συμπτώματα κ πονακια στην κοιλιά κ τη μέση...κ ο φόβος εκεί δεν λέει να φύγει...νομίζω ότι όλο αυτό δεν θα τελειώσει ποτέ...πάντα θα ζούμε με την αγωνία για τα αγγελουδια μας!! Θα δεις την επόμενη φορά θα την ακούσεις!!! Πότε θα πας?? Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ, το ξέρω πως ότι και να γίνει και πάλι το άγχος δεν θα φύγει μέχρι τέλος.Θα ξαναπάω την Πέμπτη και ελπίζουμε είπε ο γιατρός.Μακαρι τι να πω..Να πάνε όλα τέλεια και για εσάς, μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κατάλαβα... Να ξέρεις ότι έλεγχος γίνεται πριν την κατάψυξη οπότε δεν μπορείς να μαζέψεις, θα πρέπει να κάνεις κάθε φορά στο έμβρυο του μήνα κ μετά να μπει κατάψυξη. Αλλιώς θα παγώσει κ ξεπαγωσει 2 φορές, πράγμα επικίνδυνο. 

Πάντως κ γω με πολύ χαμηλή αμη (0.3 πριν 1.5 χρόνο) είμαι αλλά fsh καλη (γύρω στο 6.5 με 7 σταθερά). Σε ποιο κέντρο είσαι; εύχομαι καλή επιτυχία! 

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου! Τώρα είμαι στον Πάντο στο Γένεσις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...