Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου . Ελπίζω να είσαι καλά. Ταλαιπωρήθηκες αρκετά και σε κατανοώ απόλυτα . Μην απογοητεύεσαι όμως . Θα τα καταφέρεις . Δεν κατάλαβα ακριβώς 100% τι συνέβη αλλά πίστεψε με θα τα καταφέρετε . Πάντα όλα τα όμορφα στην ζωή έρχονται με δυσκολίες. Μην αφήσεις τπτ να σε πάρει από κάτω και να έχεις μόνο πίστη πολύ πίστη και αισιοδοξία.

 

Διάβασα για το κέντρο που ανέφερες και ήθελα να σου μεταφέρω και την δική μου εμπειρία . Η αλήθεια είναι πως είχα πολύ καλές συστάσεις από πολλούς γιατρούς που λόγω κάποιων χρόνιων προβλημάτων μου με παρακολουθούσαν . Έτσι τους γνώρισα. Προσωπικά είχα πολύ καλή εμπειρία. Δεν το λέω για να σε πείσω για κάτι άλλο ούτε να αποδείξω πως δεν έγινε λάθος ή οτιδήποτε . Απλά οφείλω να πω πως η εμπειρία μου προσωπικά εκεί στο κέντρο ήταν άριστη και με την πρώτη εξωσωματική καταφέραμε να πετύχουμε την εγκυμοσύνη που τόσα χρόνια προσπαθούσαμε . Τώρα είμαι στην 34η εβδομάδα . Από την αρχή μου στάθηκαν πάρα πολύ σε όλα , ήταν ξεκάθαροι τι πρέπει να γίνει , τι είναι ασφαλές , τι πρέπει να ελέγξουμε και δεν μπορώ να κρύψω πως ότι χρειάστηκα , ότι ώρα ήταν δίπλα μου και στα προσωπικά τους κινητά. Πραγματικά λυπάμαι για την άσχημη εμπειρία Και ταλαιπωρία που βίωσες . Μην αφήσεις τπτ να σε ρίξει όμως !

 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου το 2021 να σου φέρει πραγματικά αυτό που ποθείς !

Χαίρομαι πάρα πολύ για την εξέλιξη σου.. Εννοειται καταλαβαίνω πως το λες και εννοείται δεν φταίει εξολοκλήρου το κέντρο για τις αποτυχημένες προσπάθειες... Η αλήθεια είναι ότι εννοείται ήταν δίπλα μου όταν τους χρειάστηκα απλώς πιστεύω ότι είναι πολλά που θα μπορούσαμε να δούμε ξεκάθαρα χωρίς να βιαστούμε και για τις δύο φορές. Και στις δύο εμβρυομεταφορες έφυγα με κλάματα αλλά δεν είχα κάποια παρηγοριά, αισθάνθηκα ότι έγιναν και οι δύο ίσα να μη φύγω χωρίς να κάνω την εμβρυομεταφορά. Δεν βιαζόμουν να την κάνω στον ίδιο κύκλο κι όμως αισθάνθηκαοότι δεν τα υπολόγισαν σωστά. Μπορεί και κακή συνεννόηση γιατρού και εξωσωματικου. Εύχομαι με το καλό το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.. . Και η συμβουλή μου είναι να ψάχνετε.. Εγώ εμπιστεύτηκα τον γυναικολόγο μου για το κέντρο και δεν έψαξα τίποτα...

 

Καλησπέρα , εύχομαι να πάνε όλα καλά απο δω κ πέρα γιατί σίγουρα δε γίνεται να παίζουμε με τη ψυχολογία αλλά κ με τα οικονομικά του ζευγαριου... Εγώ θα σου συστήσω με κλειστά μάτια τον Παρτσινεβελο τον γιατρό μου, ήταν στο Μητέρα, τώρα κάτι έχω ακούσει ότι πήγε στο Ιασώ, αλλά αυτό δεν είναι θέμα.. εξαιρετικος γιατρός κ πάνω απ' όλα άνθρωπος. Θα σου τα αναλύσει πααααρα πολύ όλα απ' την αρχή έως το τέλος. (Το πρώτο μας Ραντεβού κράτησε 3 ώρες στο γραφείο του, κόντεψα να ζητήσω παυσίπονο χαχαχα) ..Πήγαν όλα καλά με την 1η προσπάθεια κ τώρα περιμένουμε τα διδυμακια μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, μου δίνεις δύναμη!

Εκτός απο τη χαμηλή δόση που μου έβαλε ο γιατρός λόγω των πολλών ωοθηλακίων και το να αποφεύγω το αλάτι δεν μου έδωσε κάποια άλλη οδηγία για την υπερδιέγερση. Μου είπε ότι εξαρτάται απο την αντίδραση του οργανισμού. Μπορείς να μου πεις δλδ τι άλλο επιπλέον έκανες να προσέξω κι εγώ;

Τι ωραία! Με το καλό το μωράκι σου

Είχα διαβάσει κ Μ είχαν πει σιγουρα αλάτι όπου το είχα κόψει τελείως όχι απλά το περιόρισα.. κ ασπράδια αυγού, κοτόπουλο.. είχα βγάλει κ εγώ 16 ωοθηλακια. Όπως κ η @annie κ εγώ πιστεύω πολύ στο freeze all.. ο γιατρός μου Μ το ξεκαθάρισε απ' την αρχή ότι θα πάμε στον επόμενο κύκλο για ετ.. βέβαια παίζει ρόλο κ το τι έχεις. Σ μένα λόγω ενδομητριωσης ήθελε στον επόμενο κύκλο σ άλλες κοπέλες που το πρόβλημα ήταν στο σπέρμα τις πήγε αμέσως σε ετ. Αλλά γενικότερα ναι είμαι υπέρ στο να ηρεμεί ο οργανισμός ένα κύκλο όσο κ να το θέλουμε εμείς να προχωρήσουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ για την εξέλιξη σου.. Εννοειται καταλαβαίνω πως το λες και εννοείται δεν φταίει εξολοκλήρου το κέντρο για τις αποτυχημένες προσπάθειες... Η αλήθεια είναι ότι εννοείται ήταν δίπλα μου όταν τους χρειάστηκα απλώς πιστεύω ότι είναι πολλά που θα μπορούσαμε να δούμε ξεκάθαρα χωρίς να βιαστούμε και για τις δύο φορές. Και στις δύο εμβρυομεταφορες έφυγα με κλάματα αλλά δεν είχα κάποια παρηγοριά, αισθάνθηκα ότι έγιναν και οι δύο ίσα να μη φύγω χωρίς να κάνω την εμβρυομεταφορά. Δεν βιαζόμουν να την κάνω στον ίδιο κύκλο κι όμως αισθάνθηκαοότι δεν τα υπολόγισαν σωστά. Μπορεί και κακή συνεννόηση γιατρού και εξωσωματικου. Εύχομαι με το καλό το μωράκι σου.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου !!

 

Σου εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου ή τα μωράκια σου :)

 

Όντως μπορεί να έγινε κάποιο λάθος ή αμέλεια ή πράγματι να μην περίμεναν και αυτοί αυτή την εξέλιξη. Πολλές φορές δυστυχώς είναι και θέμα πιθανοτήτων. Δεν μπορεί ποτέ κανένας να είναι σύμβουλος αν είναι επιτυχημένη ή όχι μια προσπάθεια. Αν θες στείλε μου σε pm το όνομα του γιατρού.

Εμένα φαντάσου για την ασφάλεια μου μου πρότεινε κ ο ίδιος ο γιατρος για κάποιους λόγους να μην την κάνουμε αμέσως την εμβρυομεταφορα . Όποτε πέρασε ένα διάστημα και την κάναμε λίγους μήνες πιο μετά. Τα είχαμε καταψύξει για λιγάκι. 

 

Όλα θα πάνε καλά !! Όλα ! Θα το δεις . Δυστυχώς παίζει πολύ μεγάλο ρόλο κάποιες φορές και η ψυχολογία όποτε προσπάθησε καρδιά μου όσο μπορείς να αποβάλεις αυτήν την άσχημη εμπειρία και από σήμερα κιόλας να τα σβήσεις όλα και να ξεκινήσεις από την αρχή με πολύ πολύ πίστη . Θα έρθει ! Θα το δεις !! Και μετά θα είσαι ακόμα πιο ευτυχισμένη και περήφανη που το κατάφερες :). Σου στέλνουμε όλη την θετική μας ενέργεια !! Από την καρδιά μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

ναι ακριβώς... Τον Σεπτέμβρη έκανα την πρώτη προσπάθεια στον ίδιο κύκλο.. Μου έβαλαν ένα 3 μέρας αλλά καθόλου ποιοτικό, απλώς επειδή ήταν το μόνο γερό λόγω στίγματος το έβαλαν. Και έκανα και πριν μέρες άλλη μια εμβρυομεταφορά χωρίς να ξέρουμε αν είναι γερά αλλά και αυτά επειδή είχαν πειραχτεί δεν πετυχαν

Είπες ότι έχετε στίγμα, έχετε κάνετε υποθέτω  δλδ έλεγχο έμβρυων κ παίρνετε τα καλά σωστά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα , εύχομαι να πάνε όλα καλά απο δω κ πέρα γιατί σίγουρα δε γίνεται να παίζουμε με τη ψυχολογία αλλά κ με τα οικονομικά του ζευγαριου... Εγώ θα σου συστήσω με κλειστά μάτια τον Παρτσινεβελο τον γιατρό μου, ήταν στο Μητέρα, τώρα κάτι έχω ακούσει ότι πήγε στο Ιασώ, αλλά αυτό δεν είναι θέμα.. εξαιρετικος γιατρός κ πάνω απ' όλα άνθρωπος. Θα σου τα αναλύσει πααααρα πολύ όλα απ' την αρχή έως το τέλος. (Το πρώτο μας Ραντεβού κράτησε 3 ώρες στο γραφείο του, κόντεψα να ζητήσω παυσίπονο χαχαχα) ..Πήγαν όλα καλά με την 1η προσπάθεια κ τώρα περιμένουμε τα διδυμακια μας.. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Θα το ψάξω κάτι μου λέει σαν όνομα... Εύχομαι με το καλό να κρατήσεις να διδυμακια σου... Πραγματικά τα λόγια σας μου δίνουν κουράγιο και ελπίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Θα το ψάξω κάτι μου λέει σαν όνομα... Εύχομαι με το καλό να κρατήσεις να διδυμακια σου... Πραγματικά τα λόγια σας μου δίνουν κουράγιο και ελπίδα.

Πάρε ανασα κ ξεκινα απ' την αρχή.. φυσικά κ να το κοιτάξεις, κάνε την έρευνα σου.. πάντως να ξέρεις ότι θα σε προσέξει κ με το παραπάνω κ όλα τα βήματα σας θα ειναι σταθερά κ σωστά!!! Καλή επιτυχία κ σ ευχαριστω για τις ευχές.. 👶👶🙏🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πάρε ανασα κ ξεκινα απ' την αρχή.. φυσικά κ να το κοιτάξεις, κάνε την έρευνα σου.. πάντως να ξέρεις ότι θα σε προσέξει κ με το παραπάνω κ όλα τα βήματα σας θα ειναι σταθερά κ σωστά!!! Καλή επιτυχία κ σ ευχαριστω για τις ευχές.. 👶👶🙏🌸

Αυτό ακριβώς ανάσα και όλα θα γίνουν..  Έχουμε κάποια περιθώρια λόγω ηλικίας.. Θα δείξει... Και πάλι με το καλό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλη χρονιά! 

Μακάρι να φέρει σε ολες μας καλα νεα :) ξεκινώ τον κύκλο διέγερσης τελος τουμηνα και αναρωτιόμουν αν υπαρχει καποια κοπελα που να εχει gonal, να μη τις χρειάζεται η αν ξερετε που θαμπορουσα να απευθυνθώ? 

Καλή τύχη σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Electra8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλη χρονιά! 

Μακάρι να φέρει σε ολες μας καλα νεα :) ξεκινώ τον κύκλο διέγερσης τελος τουμηνα και αναρωτιόμουν αν υπαρχει καποια κοπελα που να εχει gonal, να μη τις χρειάζεται η αν ξερετε που θαμπορουσα να απευθυνθώ? 

Καλή τύχη σε ολες :)

Πριν εγραψε ενα κοριτσι για γκοναλ  η @PenelopeD Χαρίζω 1 πένα GONAL 900IU με λήξη Φεβρουάριο του 2021.Από PenelopeD

Επισης μια αλλη κοπελα στο αλλο φορουμ εγραψε Έχω 3 κουτιά σφραγισμένα ενέσεις Gonal 900 που λήγουν 03/21. https://www.parentscafe.gr/forum/topic/22207-moms-february-2021/page/654/?tab=comments#comment-2843706 η @ngelina81 δωσε μου το τηλ της να της πω να σε παρει αν δεν εισαι εκει μελος,για να μιλήσεις αμεσα μαζι της @Electra8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Καλή χρονιά εύχομαι με υγεία και πολλές χαρές!!! Έχω 3 κουτιά σφραγισμένα ενέσεις Gonal 900. Οποία ενδιαφέρεται ας μου στείλει Inbox. Περιοχή Αθήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η @ngelina81 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Καλή χρονιά εύχομαι με υγεία και πολλές χαρές!!! Έχω 3 κουτιά σφραγισμένα ενέσεις Gonal 900. Οποία ενδιαφέρεται ας μου στείλει Inbox. Περιοχή Αθήνα. 

@Electra8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Είχα διαβάσει κ Μ είχαν πει σιγουρα αλάτι όπου το είχα κόψει τελείως όχι απλά το περιόρισα.. κ ασπράδια αυγού, κοτόπουλο.. είχα βγάλει κ εγώ 16 ωοθηλακια. Όπως κ η @annie κ εγώ πιστεύω πολύ στο freeze all.. ο γιατρός μου Μ το ξεκαθάρισε απ' την αρχή ότι θα πάμε στον επόμενο κύκλο για ετ.. βέβαια παίζει ρόλο κ το τι έχεις. Σ μένα λόγω ενδομητριωσης ήθελε στον επόμενο κύκλο σ άλλες κοπέλες που το πρόβλημα ήταν στο σπέρμα τις πήγε αμέσως σε ετ. Αλλά γενικότερα ναι είμαι υπέρ στο να ηρεμεί ο οργανισμός ένα κύκλο όσο κ να το θέλουμε εμείς να προχωρήσουμε... 

Είχα στο μυαλό μου τόσο πολύ αυτόν το μήνα καθώς εκτός του ότι δεν μπορώ να περιμένω άλλο, ανυπομονώ, είμαι και σε αναστολή και χωρίς να ζητούσα καν άδεια θα καθόμουν όλο τον Ιανουάριο να ξεκουραστώ! Ήταν ευκαιρία... Αλλά αν είναι για καλό μου τι να κάνουμε δε πειράζει, ας είναι και τον Φεβρουάριο. Εμείς δεν έχουμε απολύτως τίποτα. Μετά τη ρύθμιση της βιταμίνης D που είχα χαμηλή, τώρα πλέον (φαίνονται) τουλάχιστον όλα καλά. Τώρα αν στην ωοληψία δει κάτι που δεν φαινόταν τόσο καιρό πχ καμια σύμφυση κλπ, εκεί έτσι κι αλλιώς θα πάει για μετά. Πάντως μου είπε πως οι γυναίκες που δεν παθαίνουν υπερδιέγερση τις πάει στον ίδιο κύκλο για ετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2021 at 12:03 ΜΜ, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Λοιπόν, βρήκαν 18 ωάρια τα 2 γονιμοποιηθηκαν και τα 8 ελέγχθηκαν την 3μερα όχι σε βλαστοκυστες που έμαθα αργότερα  ότι έπρεπε να γίνει.Δυστυχώς δε με ενημερωσαν  ότι υπάρχει  περίπτωση να μην έχουν απάντηση η να χαλάσει η ποιότητα τους. Προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορά παρόλο που δεν ήταν καλής ποιότητας γιατί λένε ήταν το μόνο που τους έδωσε ένα μικρό ποσοστό ότι δεν είχε την μεσογειακή αναιμία. Η δεύτερη εμβρυομεταφορά έγινε με βλαστοκυστες 4ης ημέρας, 2 μου έμειναν όσα έμειναν και πίστευαν ότι θα κατάφερνε το ένα επειδή ήταν 4γβ  χωρίς όμως να ξέρουμε αν είναι γερό. Τώρα δεν έχω τίποτα και αναζητώ νέο κέντρο. Στην Αθήνα στο ψυχικό στο embryo art

 

Καλησπερα και καλη χρονιά σου εύχομαι με υγεία κι ό,τι επιθυμείς! Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου κι εμένα με ποιον γιατρό ήσουν στο συγκεκριμένο κέντρο γιατί εκεί σκέφτομαι να ξεκινησω κι εγώ κι έχω κάποια ερωτηματικά. Σε παρακολουθούσε παράλληλα και δικός σου γυναικολόγος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλησπερα και καλη χρονιά σου εύχομαι με υγεία κι ό,τι επιθυμείς! Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου κι εμένα με ποιον γιατρό ήσουν στο συγκεκριμένο κέντρο γιατί εκεί σκέφτομαι να ξεκινησω κι εγώ κι έχω κάποια ερωτηματικά. Σε παρακολουθούσε παράλληλα και δικός σου γυναικολόγος?

Καλημέρα και χρόνια πολλά κορίτσι μου... Θα σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα.. Να διευκρινίσω όμως ότι επειδή δεν πέτυχε σε μένα δεν σημαίνει ότι το κέντρο ή ο γιατρός δεν είναι καλός απλώς λόγω των δύο αποτυχιων και για λόγους ψυχολογίας θα αναζητήσω άλλο κέντρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά κορίτσι μου... Θα σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα.. Να διευκρινίσω όμως ότι επειδή δεν πέτυχε σε μένα δεν σημαίνει ότι το κέντρο ή ο γιατρός δεν είναι καλός απλώς λόγω των δύο αποτυχιων και για λόγους ψυχολογίας θα αναζητήσω άλλο κέντρο 

Καλημερα διαβασα το ποστ και εχω να πω τα εξης :

εγω εκανα πρισπαθεια με μακρ... πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος τον εκτιμω αν και δεν πετυχα επιπλεον το εργαστηριο ειναι κατωτερο των περιστασεων δεν νομιζω οτι δινουν το 100% οι κοπελες εχουν ενα υφος και οι απαντησεις τιυςχωρις επιχειρηματα 

εφυγα λοιπον και κανω φυσικους στο μητερα με το που πηγα με θεμα στο σπερμα πηρα θετικο αλλα απεβαλα θελω να πω την διαφορα 

αποψη μου να παςσε μεγαλο κεντρο ειναι οργανωμενοι και επενδυουν στο εργαστηριο 

καλη τυχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mamamaria είπε:

Καλημερα διαβασα το ποστ και εχω να πω τα εξης :

εγω εκανα πρισπαθεια με μακρ... πολυ καλος γιατρος και ανθρωπος τον εκτιμω αν και δεν πετυχα επιπλεον το εργαστηριο ειναι κατωτερο των περιστασεων δεν νομιζω οτι δινουν το 100% οι κοπελες εχουν ενα υφος και οι απαντησεις τιυςχωρις επιχειρηματα 

εφυγα λοιπον και κανω φυσικους στο μητερα με το που πηγα με θεμα στο σπερμα πηρα θετικο αλλα απεβαλα θελω να πω την διαφορα 

αποψη μου να παςσε μεγαλο κεντρο ειναι οργανωμενοι και επενδυουν στο εργαστηριο 

καλη τυχη 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλά κενά και όντως κανένα επιχείρημα... Ευγενικοί οι περισσότεροι αλλά δεν φτάνει.. . Έχοντας πάρει κάποιες απόψεις από άλλες κοπέλες κατάλαβα ότι υπάρχουν πάρα πολλά κενά που δεν είχα ενημερωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ioannagiannis16@gmail.com είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλά κενά και όντως κανένα επιχείρημα... Ευγενικοί οι περισσότεροι αλλά δεν φτάνει.. . Έχοντας πάρει κάποιες απόψεις από άλλες κοπέλες κατάλαβα ότι υπάρχουν πάρα πολλά κενά που δεν είχα ενημερωθεί.

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία και πολλά μωράκια!  Γνωρίζει κάποια κοπέλα πόσο κοστίζει ο προεμφυτευτικός έλεγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία και πολλά μωράκια!  Γνωρίζει κάποια κοπέλα πόσο κοστίζει ο προεμφυτευτικός έλεγχος;

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!  Είναι ανάλογα το κέντρο.. Εμένα έκαναν διάγνωση σε 6 και πήραν 1.400 ευρώ και κανονικά ήταν αλλά 700 το κέντρο εξωσωματικής αλλά μας είπαν να μη το πληρώσουμε επειδή δεν μας έδωσαν για κανένα αποτέλεσμα.. Δεν μπορεσαν να κάνουν διάγνωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!  Είναι ανάλογα το κέντρο.. Εμένα έκαναν διάγνωση σε 6 και πήραν 1.400 ευρώ και κανονικά ήταν αλλά 700 το κέντρο εξωσωματικής αλλά μας είπαν να μη το πληρώσουμε επειδή δεν μας έδωσαν για κανένα αποτέλεσμα.. Δεν μπορεσαν να κάνουν διάγνωση.

Τι εννοείς δεν έκαναν διάγνωση; Δεν κατάφεραν να τα εξετασουν; Πώς γίνεται αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Τι εννοείς δεν έκαναν διάγνωση; Δεν κατάφεραν να τα εξετασουν; Πώς γίνεται αυτό;

Οπως μας είπε το κέντρο λόγω κακής ποιότητας δεν ήταν εύκολο να κάνουν διάγνωση, επίσης έκαναν διάγνωση σε τρίτης μέρας έμβρυο όχι σε βλαστοκυστες που γίνεται συνήθως, χωρίς να μας πουν βέβαια τον λόγο που γίνεται νωρίτερα ο ελεγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2020 at 11:13 ΜΜ, ο/η Ευη 2 είπε:

Χρόνια πολλα με υγεία σε όλες κορίτσια. Με το καλο τα νινακια σας όσες είστε έγκυες και εύχομαι σύντομα κ οι υπόλοιπες που παιδευόμαστε με μια μεγάλη κοιλίτσα! Θέλω να ρωτήσω μιας και εδώ είστε κορίτσια με εμπειρίες εξωσωματικης, αν ξέρετε στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης, μόλις τους πας το φάκελο ολωω των απαιτούμενων  εξετάσεων πόσο καιρό κάνει μετά να γίνει η εξωσωματική; 

Καλημέρα και καλή χρονιά!!! Εγώ έκανα πέρσυ εξωσωματική στο Παπαγεωργίου! Δεν έχει καθόλου αναμονή! Μόλις κανείς όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται στον επόμενο κύκλο ξεκινάς! Η κλασική εξωσωματική είναι δωρεάν και η μικρογονιμοποιηση κοστίζει 1350€. Όμως αν κάνεις κλασική πληρώνεις κανονικά κατάψυξη εμβρύων και εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, 

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχει περάσει πρόσφατα κάποια κυρία επιτροπή εξωσωματικής στην ΠΑΤΡΑ να ρωτήσω κάτι....;! 

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Ήθελα να ρωτήσω κάποιες πληροφορίες αν γνωρίζετε.. Έχουμε κάνει Οοοοολες τις εξετάσεις που έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ και δεν έχει βρεθεί τίποτα... ανεξήγητη υπογονιμότητα... Είμαι 36, έχω ένα παιδάκι 8 ετών και μια παλινδρομη τον 5/20. Προσπαθούμε να κάνουμε το δεύτερο παιδάκι μας εδώ και 2 χρόνια και ακόμα τίποτα... Έτσι αποφασίσαμε να καταφύγουμε στην επιστήμη αφού η φύση δε μας βοήθησε! Έχω επιτροπή σε λίγες μέρες στο Αιγάλεω. Υπάρχει περίπτωση να μη με περάσει η επιτροπή λόγω ανεξηγητης υπογονιμοτητας;; Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για τον κ. Παρτσινεβελο; Είναι ο γιατρός που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου και με κέρδισε από το πρώτο ραντεβου! Έχω επισκεφθεί κι άλλους γιατρους-γνωστους στον χώρο, αλλά έφυγα τρέχοντας και έτσι αποφάσισα να πάω σε αυτόν...

Ευχαριστώ πολύ πολύ και εύχομαι σε κάθε μια ξεχωριστά να της έρθει αυτό που ποθεί περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...