Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια θέλω να μάθω και κάτι άλλο. Τον μήνα που είναι να γίνει η εξωσωματική τα φάρμακα τα ξεκινάτε απο την πρώτη μέρα της περιόδου; Τη δεύτερη; Τη τρίτη; Πριν σας έρθει η περίοδος;
Επειδή η επιτροπή πιθανόν να είναι στις 7 Δεκεμβρίου κι εγώ όπως τα υπολογίζω γύρω στις 8-9 περιμένω επειδή έχω σχετικά σταθερό κύκλο. Αν βγεί σε μια δυο μέρες πχ η απόφαση θα προλάβω λέτε; Θα τα ρωτήσω και στον γιατρό αλλά μου έδωσαν ραντεβού για την επόμενη βδομάδα.

Δευτερη μερα περιοδου συνηθως ξεκιναμε διεγερση αν κανετε βραχυ πρωτοκολλο..με μακρυ που θεωρειτε καλυτερο σε μικροτερες ηλικιες δεν γνωριζω ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δευτερη μερα περιοδου συνηθως ξεκιναμε διεγερση αν κανετε βραχυ πρωτοκολλο..με μακρυ που θεωρειτε καλυτερο σε μικροτερες ηλικιες δεν γνωριζω ποτε..

Μάλιστα, το έμαθα και αυτό. Βραχύ και μακρύ πρωτόκολλο. Ιδέα δεν είχα, θα ρωτήσω και αυτό τον γιατρό! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Εγώ έχω τον Γαβαρη.η εντύπωση που έχω ότι είναι πολύ ευγενικοί και όντως είναι καλοί γιατροί στο τμήμα έξωσωματικης .εγω περνάω τώρα στις 29 επιτροπή αλλά ο κύκλος μου έρχεται τώρα στις 19 δεν προλαβαίνουμε και Ο γιατρός μου μου είπε την επόμενη μέρα  μετά της επιτροπής να τον επισκεφτώ να μου γράψει τα φάρμακα για να τα πάρω και να τα ξεκινήσω με τον καινούργιο μου κύκλο και φυσικά ανυπομονώ παρά πολύ και καλή μας τύχη και όλα θα πάνε  τέλεια🙏🙏❣️❣️

Και γω επίσης χαίρομαι που βρήκα 🤗💗💗

Εγώ τώρα είμαι στις μέρες μου φαντασου κ έχω την έγκριση είμαστε έτοιμοι κ δεν έχω τη συνταγή... Απίστευτο ε!! Τελικά μόνο σε μένα τυχαινουν κάτι τέτοια περίεργα.. Σκέφτομαι να τους τηλεφωνήσω αύριο μήπως μου αλλάξουν το ραντεβού μου που είναι στις 19 κ γω θα αδιαθετησω στις 15... Αν κ δεν νομίζω γτ την τελευταία φορά που μιλήσαμε μου είπανε ότι γίνεται ένας χαμος κ είναι κλεισμένοι τον Οκτωβριο.. Τεσπα κ για τον Γάβαρη έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια!! Για το οικονομικό δεν μου έχει διευκρινισει ή δικιά μου ακόμα γιατί σε 3 ραντεβού που κάναμε μέχρι τώρα βιάζεται τόσο πολύ που δεν προλαβαίνω να ρωτήσω αυτά που θέλω. Αν ξέρεις τι ποσό ακριβώς πληρώνουμε στο νοσοκομείο θα  ήθελα να μου πεις. Σ'ευχαριστω εκ των προτέρων!! Όσο για το βιβλιάριο σου να σου πω σε μένα που πέρασα στο Αιγαλεω στη Σουτσου δεν το ζήτησαν καν.. Αργότερα σε κάποιο άλλο στάδιο δεν ξέρω αν χρειαστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα και γω περνάω επιτροπή στο Μαρούσι στις 29/10 και τα έχω όλα έτοιμα πρωτότυπα και αντίγραφα.Αλλα το κορυφαίο μου ξέρετε ποιο είναι ότι έχασα το βιβλιάριο υγείας μου και έχω φάει όλο το κόσμο να το βρω τελευταία φορά το είχα χθές μαζί μου στο Έλενα να δει ο γιατρός μου τον φάκελο για τη . επιτροπή και μετά απο κει δεν το ξαναειδα πήρα τηλέφωνο μήπως αν το βρήκαν αλλά μπαααα όχι😔😔😔😭😭.Θα βγάλω καινούργιο αλλά δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την επιτροπή έτσι δεν είναι κορίτσια??? Αγχώθηκα με το θέμα αυτό πφφφφ.

Καλημερα κορίτσι μου. Θεωρώ ότι το βιβλιάριο υγείας σου είναι άχρηστο όχι μόνο τώρα αλλά σε όλες τις περιπτώσεις. Εγώ δεν το έχω χρησιμοποιησει πιτε και πουθενα. Από την στιγμή που ξερεις τον ΑΜΚΑ σου τι άλλο θέλεις. Δεν νομιζω να αντιμετωπίσεις κάποιο θέμα μην αγχώνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

 

Την Καργάκου.. Εσύ?? Εγώ έχω πάρει την έγκριση απ την επιτροπή απ τις 17/9 κ μου κλείσανε ραντεβού για την συνταγογράφηση στις 19/10. Οπότε υπολογιζω από μόνη μου ότι θα ξεκινήσω με τον κύκλο του Νοεμβριου. Να φανταστεις έχω ξεκινήσει τη διαδικασία από τον Ιουνιο. Εσύ τι εντυπώσεις έχεις?? Εγώ αν εξαιρεσω τις καθυστερησεις μου φαίνονται καλοί γιατροί. Χαίρομαι πολύ που βρίσκω τώρα εδω μία κοπέλα που πάει στο Ελενα!!! ❤️❤️❤️ Καλή μας τύχη 🙏🙏🙏🙏 

Κορίτσια να μας λέτε εντυπώσεις γιατί μπορεί και γω να το χρειαστώ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χελιδονάκι Καλημέρα εγώ εχω κάνει εξωσωματική στο Έλενα και πέτυχα και της δύο φορές έχω να πω τα καλύτερα ειδικά για τον εμβρυολογο τον φύλακα άγγελο μου 😍 και τα κορίτσια είναι πολύ καλές στην πρόσφατη εμβρυομεταφορα μου γιατί είχαμε ένα θέμα με το τράχηλο που δεν άνοιγε όλο μου φτιάχνανε την διάθεση για να χαλαρώσω .

Σας εύχομαι καλή επιτυχία με τεράστιες χοριακες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Θεωρώ ότι το βιβλιάριο υγείας σου είναι άχρηστο όχι μόνο τώρα αλλά σε όλες τις περιπτώσεις. Εγώ δεν το έχω χρησιμοποιησει πιτε και πουθενα. Από την στιγμή που ξερεις τον ΑΜΚΑ σου τι άλλο θέλεις. Δεν νομιζω να αντιμετωπίσεις κάποιο θέμα μην αγχώνεσαι.

Καλημέρα ευχαριστω πολύ να σαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maria84 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου κ καλή αρχή σου εύχομαι να πανε όλα καλά!!εγω βέβαια είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά ούτε που μου ζήτησαν το βιβλιάριο να το δουν,από την μια είναι αυτονόητο ότι έχεις ασφάλεια αφού πας να περάσεις επιτροπή!!!θα σου πουν λογικά κ τα κορίτσια που πέρασαν στην Αθήνα 😉😊

Όχι, δεν είναι αυτονόητο. Αν είσαι ανασφάλιστη, δε δικαιούσαι φάρμακα. Αλλά πλέον όλα γίνονται ηλεκτρονικά. Έχουν κι οι ίδιοι πρόσβαση στα ασφαλιστικά σου δεδομένα ηλεκτρονικά (υπογράφεις και σχετική υπ. δήλωση που τους δίνεις την άδεια να τα προσπελάσουν) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Εγώ τώρα είμαι στις μέρες μου φαντασου κ έχω την έγκριση είμαστε έτοιμοι κ δεν έχω τη συνταγή... Απίστευτο ε!! Τελικά μόνο σε μένα τυχαινουν κάτι τέτοια περίεργα.. Σκέφτομαι να τους τηλεφωνήσω αύριο μήπως μου αλλάξουν το ραντεβού μου που είναι στις 19 κ γω θα αδιαθετησω στις 15... Αν κ δεν νομίζω γτ την τελευταία φορά που μιλήσαμε μου είπανε ότι γίνεται ένας χαμος κ είναι κλεισμένοι τον Οκτωβριο.. Τεσπα κ για τον Γάβαρη έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια!! Για το οικονομικό δεν μου έχει διευκρινισει ή δικιά μου ακόμα γιατί σε 3 ραντεβού που κάναμε μέχρι τώρα βιάζεται τόσο πολύ που δεν προλαβαίνω να ρωτήσω αυτά που θέλω. Αν ξέρεις τι ποσό ακριβώς πληρώνουμε στο νοσοκομείο θα  ήθελα να μου πεις. Σ'ευχαριστω εκ των προτέρων!! Όσο για το βιβλιάριο σου να σου πω σε μένα που πέρασα στο Αιγαλεω στη Σουτσου δεν το ζήτησαν καν.. Αργότερα σε κάποιο άλλο στάδιο δεν ξέρω αν χρειαστεί...

Καλησπέρα κορίτσι μου οντως και ο δικός μου δεν λέει πολλά πολλά του κάνω μια ερώτηση και άλλα μου απαντήσει αλλά μέχρι εκεί.κοιτα ο δικός μου μου είπε ότι ωοληψια και έμβρυομεταφορά 450€.Μακαρι να σου αλλάξουν το ραντεβού κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Χελιδονάκι Καλημέρα εγώ εχω κάνει εξωσωματική στο Έλενα και πέτυχα και της δύο φορές έχω να πω τα καλύτερα ειδικά για τον εμβρυολογο τον φύλακα άγγελο μου 😍 και τα κορίτσια είναι πολύ καλές στην πρόσφατη εμβρυομεταφορα μου γιατί είχαμε ένα θέμα με το τράχηλο που δεν άνοιγε όλο μου φτιάχνανε την διάθεση για να χαλαρώσω .

Σας εύχομαι καλή επιτυχία με τεράστιες χοριακες.

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσια να μας λέτε εντυπώσεις γιατί μπορεί και γω να το χρειαστώ 😁

Εννοείται θα σου πούμε καλή επιτυχία σε όλες μας 🙏☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα σήμερα κανονικά και από αύριο μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να αρχίσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι η δευτερη να είναι τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα σήμερα κανονικά και από αύριο μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να αρχίσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι η δευτερη να είναι τυχερή!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο!! Όλα είναι με το μέρος σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου οντως και ο δικός μου δεν λέει πολλά πολλά του κάνω μια ερώτηση και άλλα μου απαντήσει αλλά μέχρι εκεί.κοιτα ο δικός μου μου είπε ότι ωοληψια και έμβρυομεταφορά 450€.Μακαρι να σου αλλάξουν το ραντεβού κοριτσάκι μου.

Τελικά αδιαθετησα σήμερα κ δεν μου το αλλαξανε το ραντεβού😞😞😞. Συγνώμη που ρωταω αλλά είναι πολύ σημαντικό κ το οικονομικό.. Δλδ συνολικά κοστίζει 450 που πληρωνεις στο νοσοκομείο? Ο γιατρός κ ο εμβρυολογος σου ζητάνε αμοιβή? Έχεις ακούσει κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

@Χελιδονάκι Καλημέρα εγώ εχω κάνει εξωσωματική στο Έλενα και πέτυχα και της δύο φορές έχω να πω τα καλύτερα ειδικά για τον εμβρυολογο τον φύλακα άγγελο μου 😍 και τα κορίτσια είναι πολύ καλές στην πρόσφατη εμβρυομεταφορα μου γιατί είχαμε ένα θέμα με το τράχηλο που δεν άνοιγε όλο μου φτιάχνανε την διάθεση για να χαλαρώσω .

Σας εύχομαι καλή επιτυχία με τεράστιες χοριακες.

Ευχαριστούμε πολύ!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου να πανε όλα τέλεια σου ευχομαι!! Μπορείς να μου πεις ποσο σου στοίχισε συνολικά ή εξωσωματική στο Ελενα? Κ όταν ξεκινας με τις ενέσεις ποια είναι ή διαδικασία? Πηγαίνεις κάθε μέρα εκει να σε παρακολουθούν? Ο γιατρός που σε έχει αναλάβει τον βρίσκεις εύκολα μετά για να σε παρακολουθεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα σήμερα κανονικά και από αύριο μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να αρχίσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι η δευτερη να είναι τυχερή!!!

Σίγουρα θα ειναι!! Στο ευχομαι πραγματικά🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα σήμερα κανονικά και από αύριο μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να αρχίσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι η δευτερη να είναι τυχερή!!!

Καλά είμαστε ανυπομονω να έρθει ο Νοέμβρης να ξεκινήσω την διαδικασία.Σου εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσι μου να σου πάνε όλα καλά 🙏🙏💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2020 at 10:22 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Δευτερη μερα περιοδου συνηθως ξεκιναμε διεγερση αν κανετε βραχυ πρωτοκολλο..με μακρυ που θεωρειτε καλυτερο σε μικροτερες ηλικιες δεν γνωριζω ποτε..

Δεν έχω καταλάβει το βραχυ και το μακρύ το χω διαβάσει εδώ αλλά δεν έχω καταλάβει Ποια είναι η διαφορά τους.Συγνωμη που ρωτάω 🙄🙄🙄😳🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα σήμερα κανονικά και από αύριο μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να αρχίσω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά!!! Μακάρι η δευτερη να είναι τυχερή!!!

Καλή επιτυχία! Όλα τα καλά επάνω σου! Fingers crossed! 😉💪🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Δεν έχω καταλάβει το βραχυ και το μακρύ το χω διαβάσει εδώ αλλά δεν έχω καταλάβει Ποια είναι η διαφορά τους.Συγνωμη που ρωτάω 🙄🙄🙄😳🤷🏼‍♀️

Το μακρυ γινεται συνηθως σε ποιο μικρες ηλικιες αλλα μπορει να γινει και στα 40 πχ αν εχει καποια καλο ορμονολογικο(μια φιλη το εκανε και πηρε 8 βλαστοκυστες στα 40!!) ξεκινας με αβερκαπ πχ 7 μερες πριν την περιοδο κ μετα συνεχιζεις με διεγερση πχ μπενφολα /πουρεγκον για 13 μερες.ενω το βραχυ ξεκινας 2η μερα περιοδου κατευθειαν διεγερση με ενεσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Το μακρυ γινεται συνηθως σε ποιο μικρες ηλικιες αλλα μπορει να γινει και στα 40 πχ αν εχει καποια καλο ορμονολογικο(μια φιλη το εκανε και πηρε 8 βλαστοκυστες στα 40!!) ξεκινας με αβερκαπ πχ 7 μερες πριν την περιοδο κ μετα συνεχιζεις με διεγερση πχ μπενφολα /πουρεγκον για 13 μερες.ενω το βραχυ ξεκινας 2η μερα περιοδου κατευθειαν διεγερση με ενεσεις..

Καλημέρα κορίτσι μού ευχαριστώ πολύ.και η έμβρυομεταφορά σε ποια μερα του κύκλου γίνεται?σορυ που ρωτάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Τελικά αδιαθετησα σήμερα κ δεν μου το αλλαξανε το ραντεβού😞😞😞. Συγνώμη που ρωταω αλλά είναι πολύ σημαντικό κ το οικονομικό.. Δλδ συνολικά κοστίζει 450 που πληρωνεις στο νοσοκομείο? Ο γιατρός κ ο εμβρυολογος σου ζητάνε αμοιβή? Έχεις ακούσει κάτι?

Καλημέρα δεν πειράζει μην στεναχωριέσαι.κοιτα έτσι μου είπε ο γιατρός μου και όταν τον ξαναρωτήσα μου είπε αυτήν την τιμή και του έλεγα 450€πληρωνω και τίποτα άλλο?και μου λέει ναι.κοιτα επειδή είμαι ασφαλισμένη λογικά τους καλύπτει η ασφάλεια μου.Οτι είναι σημαντικό το οικονομικό εννοείται και ένας λόγος παραπάνω που επιλέξαμε το δημόσιο Δέν μπορούσαμε ιδιωτικα ήταν πολλά τα λεφτά.

Τον άλλο μήνα θα ξεκινήσεις τελικά??Μαζί θα είμαστε ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μού ευχαριστώ πολύ.και η έμβρυομεταφορά σε ποια μερα του κύκλου γίνεται?σορυ που ρωτάω

Καλέ σιγα τι σορυ, ρωτα οτι θες! Αναλογα το ποτε θα κανεις την ελεγχομενη ωορηξια /ωοληψια.μετα την ωοληψια γινεται συνηθως ή την 3η μερα (εμβρυα 3ης μερας) ή την 5η (βλαστοκυστες).εγω ας πουμε εκανα & 13η και 14η και15η μερα κυκλου εμβρυομεταφορες (ειχα ωοληψιες σχεδον παντα 10η μερα κυκλου αλλα αλλαζαμε τις μερες ετ αναλογα με τα εμβρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου να πανε όλα τέλεια σου ευχομαι!! Μπορείς να μου πεις ποσο σου στοίχισε συνολικά ή εξωσωματική στο Ελενα? Κ όταν ξεκινας με τις ενέσεις ποια είναι ή διαδικασία? Πηγαίνεις κάθε μέρα εκει να σε παρακολουθούν? Ο γιατρός που σε έχει αναλάβει τον βρίσκεις εύκολα μετά για να σε παρακολουθεί?

Καλημέρα!! Εμένα με παρακολουθούσε ο γαβαρης μαζί του γέννησα η εξωσωματική έγινε μέσω ΕΟΠΥΥ όποτε σαν διαδικασία δεν πλήρωσα κάτι τα κάλυπτε η Επιτροπή εκτός από την κατάψυξη 200 ευρώ είχα δώσει το 2017 δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πήγαινα ανά δύο μέρες μέτρηση οιστραδιολης και υπέρηχο την 12 ημέρα η τελευταία φορά και ωοληψια έγινε την 14-η σε μένα εμβρυομεταφορα έγινε σε άλλο κυκλο λόγο υπερδιεργησεις που επαθα.

Ο δικός μου απαντούσε σε τηλ πάντα την δεύτερη φορά έκανα μόνο έμβρυομεταφορα ήμουν ιδιωτικά όποτε πλήρωσα 200 ευρώ αλλά ξέρω ιδιωτικά όλη η διαδικασία κοντά στα 700 ευρώ πάει χωρίς τα φάρμακα που έχουν άλλο κόστος ανάλογα με το πρωτόκολλο που θα ακολουθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Σίγουρα θα ειναι!! Στο ευχομαι πραγματικά🙏🙏🙏

Ευχαριστώ κορίτσι μου, μακάρι και για σένα και για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...