Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 23/9/2020 at 2:46 ΜΜ, ο/η Jesabell είπε:

Δε μου ειπε κτ.. το μονο π μ ειπε ειναι να τις κανω & να ειμαι ξαπλα.. για χοριακη δε μ ειπε κτ επομενως δεν εκανα. Τωρα περιμενω τηλ απο το κεντρο να μ πουν αποτελεσματα& οδηγίες...

Πως είσαι Κορίτσι μου ;σου πέρασαν οι πόνοι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Πως είσαι Κορίτσι μου ;σου πέρασαν οι πόνοι ;

Μμμμ... ειδα λιγο καφε. Οπως καταλαβαινεις επαθα τον πανικο του αιώνα! Λεω παει μου ηρθε η περιοδος. Κλαμα δε φανταζεσαι. Πηρα τον ντοκ μ ειπε να αυξήσω οιστραδιολη κ ξαπλα.. σημερα μονο λιγο καφε πολυ λιγο το πρωι.. δεν ποναει η κοιλια μου . Θα δουμε. Προσευχομαι ολη μερα να κρατηθεί εστω ενα μικρακι.. 🙏🏻Ετχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Μμμμ... ειδα λιγο καφε. Οπως καταλαβαινεις επαθα τον πανικο του αιώνα! Λεω παει μου ηρθε η περιοδος. Κλαμα δε φανταζεσαι. Πηρα τον ντοκ μ ειπε να αυξήσω οιστραδιολη κ ξαπλα.. σημερα μονο λιγο καφε πολυ λιγο το πρωι.. δεν ποναει η κοιλια μου . Θα δουμε. Προσευχομαι ολη μερα να κρατηθεί εστω ενα μικρακι.. 🙏🏻Ετχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ❤️

Πηγαινε αυριο για χοριακη θα δειξει η σαββατο ,σε πριζωνω τωρα αλλα καταννοώ για αυτο..ουφ!!Θα σε φαει η αγωνια εως τριτη που λεει ελεος.εγω αντεχα δεν με ενοιαζε καν..αφου βαριομουν κ να παω τρελη αγγαρεια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πηγαινε αυριο για χοριακη θα δειξει η σαββατο ,σε πριζωνω τωρα αλλα καταννοώ για αυτο..ουφ!!Θα σε φαει η αγωνια εως τριτη που λεει ελεος.εγω αντεχα δεν με ενοιαζε καν..αφου βαριομουν κ να παω τρελη αγγαρεια χαχα

Να σου πω οτι φοβαμαι το πιστευεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Να σου πω οτι φοβαμαι το πιστευεις??

Εσυ τι λες ; Να μη το πιστευω ; Το εχω νοιωσει και στην πρωτη κ στην 2η ετ για αυτο μετα ειχα αρνηση να παω ηταν αμυνα προφανως που βαριομουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Εσυ τι λες ; Να μη το πιστευω ; Το εχω νοιωσει και στην πρωτη κ στην 2η ετ για αυτο μετα ειχα αρνηση να παω ηταν αμυνα προφανως που βαριομουν..

Οσο αντέξω. Θα τα καταφέρω. Εγω ορίζω τον εαυτο μου!! Θα το παλεψω❤️❤️Κ μεχρι να φρικαρω! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ρε κοριτσια για το ενδιαφερον.. πραγματικα... ειναι πολυ σημαντικο αυτες τις ημερες να εχεις καποιον διπλα σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω ρε κοριτσια για το ενδιαφερον.. πραγματικα... ειναι πολυ σημαντικο αυτες τις ημερες να εχεις καποιον διπλα σου ❤️❤️❤️

Όλα καλά θα πάνε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω ρε κοριτσια για το ενδιαφερον.. πραγματικα... ειναι πολυ σημαντικο αυτες τις ημερες να εχεις καποιον διπλα σου ❤️❤️❤️

Χωρίς να θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά το καφέ για μένα είναι θετικό σημάδι... Και γω είχα πάθει πανικό και τα κορίτσια μου έλεγαν πως είναι για καλό και όντως ήταν εμφύτευσης..🤞🤞🤞 Μακάρι κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Χωρίς να θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά το καφέ για μένα είναι θετικό σημάδι... Και γω είχα πάθει πανικό και τα κορίτσια μου έλεγαν πως είναι για καλό και όντως ήταν εμφύτευσης..🤞🤞🤞 Μακάρι κορίτσι μου!! 

Αχ ρε συ! Μακαρι! Πραγματικα! Ειχες κι εσυ;;; Ποια μερα της ετ; Μου δωσεις κουραγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! ήθελα να ρωτήσω περίπου μια εμβρυομεταφορά με κρυοσυντηρημένα πόσο σας κόστισε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! ήθελα να ρωτήσω περίπου μια εμβρυομεταφορά με κρυοσυντηρημένα πόσο σας κόστισε; 

Εγώ πλήρωσα 1500 για έμβρυομεταφορά με κατάψυξηγμενα έμβρυα πριν 2 εβδομάδες..καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! ήθελα να ρωτήσω περίπου μια εμβρυομεταφορά με κρυοσυντηρημένα πόσο σας κόστισε; 

2200 περιπου με 2 εμβρυα 3ης μερας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

2200 περιπου με 2 εμβρυα 3ης μερας

Κ εγώ 2 έμβρυα 3ης ημέρας είχα..σε ποια κλινική ήσουνα; Στην ωορρηξία πόσο πλήρωσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Εγώ πλήρωσα 1500 για έμβρυομεταφορά με κατάψυξηγμενα έμβρυα πριν 2 εβδομάδες..καλή επιτυχία..

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! ελπίζω να πήγαν όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

2400 περιπου με 2 εμβρυα 3ης μερας

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Υπάρχει περίπτωση να διαφέρει η τιμή ανάλογα με τον αριθμό των εμβρύων που θα μεταφέρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stelloni είπε:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! ελπίζω να πήγαν όλα καλά! 

Δυστυχώς δεν πήγαν καλά τρίτη 22,75 κ σήμερα 9 η χοριακη..ξανά απ'την αρχή..αλλά σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο επίσης θέλω να πάω  βλαστοκισες αυτή τη φορά με 0,38 ΑΜΗ πως θα γίνει δεν ξέρω αλλά θα δουμε. θελω να κάνω κ τεστ PGD κ ότι άλλο υπάρχει..έστω να καταλάβω τι συμβαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Δυστυχώς δεν πήγαν καλά τρίτη 22,75 κ σήμερα 9 η χοριακη..ξανά απ'την αρχή..αλλά σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο επίσης θέλω να πάω  βλαστοκισες αυτή τη φορά με 0,38 ΑΜΗ πως θα γίνει δεν ξέρω αλλά θα δουμε. θελω να κάνω κ τεστ PGD κ ότι άλλο υπάρχει..έστω να καταλάβω τι συμβαίνει..

Λυπάμαι πολύ... Έχεις κάνει πολλές προσπάθειες; Φυσικά και να κάνεις οτι εξέταση υπάρχει! Δεν ξέρω αν πάιζει ρόλο η ΑΜΗ για να δημιουργηθούν βλαστοκύστες αλλα νομίζω αξίζει να προσπαθήσεις! σίγουρα εννοείται με την συμβουλή του γιατρού σου! Τι στο καλό! Κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Λυπάμαι πολύ... Έχεις κάνει πολλές προσπάθειες; Φυσικά και να κάνεις οτι εξέταση υπάρχει! Δεν ξέρω αν πάιζει ρόλο η ΑΜΗ για να δημιουργηθούν βλαστοκύστες αλλα νομίζω αξίζει να προσπαθήσεις! σίγουρα εννοείται με την συμβουλή του γιατρού σου! Τι στο καλό! Κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε!!

Στον Ιούλιο ξεκίνησα πρώτη φορά μαζέψαμε 4 ωάρια κ τα τέσσερα άριστα έμβρυα έγιναν..τα 2 βάλαμε φρέσκα 3ης ημέρας τα υπόλοιπα κρύο συντήρηση.. είχα 34 χοριακη στην πρώτη προσπάθεια μετά κατέβηκα χάσαμε..πριν 2 εβδομάδες βάλαμε τα 2 κατάψυξηγμενα πάλι το ίδιο..η μήτρα τέλεια που μου λέει γιατρός ορμόνες καλές που πήρα dostinex κ κορτιζόνη αυτή τη προσπάθεια αλλά δεν έγινε πάλι...γι'αυτό ψαχνομαι ψαχνομαι ψαχνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Στον Ιούλιο ξεκίνησα πρώτη φορά μαζέψαμε 4 ωάρια κ τα τέσσερα άριστα έμβρυα έγιναν..τα 2 βάλαμε φρέσκα 3ης ημέρας τα υπόλοιπα κρύο συντήρηση.. είχα 34 χοριακη στην πρώτη προσπάθεια μετά κατέβηκα χάσαμε..πριν 2 εβδομάδες βάλαμε τα 2 κατάψυξηγμενα πάλι το ίδιο..η μήτρα τέλεια που μου λέει γιατρός ορμόνες καλές που πήρα dostinex κ κορτιζόνη αυτή τη προσπάθεια αλλά δεν έγινε πάλι...γι'αυτό ψαχνομαι ψαχνομαι ψαχνομαι..

Είχες υψηλή προλακτίνη; Αντιπηκτικές είχες κάνει; 
Εγώ έκανα την πρώτη μου διέγερση τον Ιούλιο. Πήραμε 4 βλαστοκύστες και τα βάλαμε κρυοσυντήρηση. Την πρώτη μου εμβρυομεταφορά την έκανα αρχές Σεπτέμβρη με πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστες. Αποτυχία. Τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση τον άλλο μήνα και αν όλα πάνε καλα τον μεθεπόμενο κύκλο θα κάνω την δεύτερη εμβρυομεταφορά με τις 2 άλλες μου βλαστοκύστες μέτριας ποιότητας. Προσπαθώ να ψαχτώ και εγώ όσο μπορώ. Σκέφτομαι να πάω και σε αιματολόγο που δεν έχω πάει ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Υπάρχει περίπτωση να διαφέρει η τιμή ανάλογα με τον αριθμό των εμβρύων που θα μεταφέρεις;

Ναι!!Μετεφερα και ενα φρεσκο μοριδιο 4ης μερας απο φυσικο κυκλο και πληρωσα 1000€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Είχες υψηλή προλακτίνη; Αντιπηκτικές είχες κάνει; 
Εγώ έκανα την πρώτη μου διέγερση τον Ιούλιο. Πήραμε 4 βλαστοκύστες και τα βάλαμε κρυοσυντήρηση. Την πρώτη μου εμβρυομεταφορά την έκανα αρχές Σεπτέμβρη με πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστες. Αποτυχία. Τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση τον άλλο μήνα και αν όλα πάνε καλα τον μεθεπόμενο κύκλο θα κάνω την δεύτερη εμβρυομεταφορά με τις 2 άλλες μου βλαστοκύστες μέτριας ποιότητας. Προσπαθώ να ψαχτώ και εγώ όσο μπορώ. Σκέφτομαι να πάω και σε αιματολόγο που δεν έχω πάει ακόμη.

Η προλακτίνη μου ήταν 30..αντιπηκτικες έκανα ενέσεις πήρα κ salospir..γιατί θα κάνεις υστεροσκοπηση; Σε ποια κλινική είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Κ εγώ 2 έμβρυα 3ης ημέρας είχα..σε ποια κλινική ήσουνα; Στην ωορρηξία πόσο πλήρωσες;

Τοτε δεν ειχα πληρωσει ωοληψια.ειχα στη καταψυξη απο περυσι σκετα ωαρια που τα ξεπαγωσαμε και τα καναμε εμβρυα κ τα μετεφερα.στο Γενεσις Αθηνων.μετα μαζευα με φυσικους το ωαριο καθε μηνα και ηταν δωρεαν η καταψυξη..η ωοληψια 350€ αλλα τα δινουν πισω αυτα τα χρηματα μεχρι 4 φορες ωοληψια,δηλαδη αφαιρουνται 1400€ απο την ετ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Δυστυχώς δεν πήγαν καλά τρίτη 22,75 κ σήμερα 9 η χοριακη..ξανά απ'την αρχή..αλλά σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο επίσης θέλω να πάω  βλαστοκισες αυτή τη φορά με 0,38 ΑΜΗ πως θα γίνει δεν ξέρω αλλά θα δουμε. θελω να κάνω κ τεστ κ ότι άλλο υπάρχει..έστω να καταλάβω τι συμβαίνει..

Πολυ λυπαμαι!Βιοχημική ειχα κ εγώ με 4ης μερας εμβρυα.να μεταφερεις 5η μερα βλαστοκυστες ..κ εγω ιδια Αμη κ fsh 16-17.γιατί να κανεις προεμφυτευτικο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Η προλακτίνη μου ήταν 30..αντιπηκτικες έκανα ενέσεις πήρα κ salospir..γιατί θα κάνεις υστεροσκοπηση; Σε ποια κλινική είσαι;

Στο embryolab στη Θεσσαλονίκη είμαι. Εσυ; Σε ρωτάω για την προλακτίνη γιατί πάντα ήταν πάνω απο το όριο των 23 μόνο την τελευταία φορά που έκανα και πήγε στο 22. Αλλά δε μου είπαν ποτέ τίποτα για προλακτίνη οτι αποτελεί πρόβλημα ούτε για χάπι να την μειώσει. Σήμερα σκεφτόμουν αν έπαιξε τον ρόλο της κ αυτη για την αποτυχία. 
Υστεροσκόπηση θα κάνω γιατί θέλει η γιατρός να δει το εσωτερικό της μητρας. Θα κάνουμε βιοψία μου είπε για ενδομητρίτιδα και θα κάνουμε scratching.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...