Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Taggeris θηριάκι μας με το καλό να μεγαλώσεις ποιοτικά αυγουλάκια!🤗

Κάνω ότι μπορώ καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νομίζω ότι έκανα πατάτα.... έκανα πριν λίγο την gonal.  Και όταν έβγαλα την βελόνα είδα ότι χύθηκε λίγο φάρμακο έξω στην κοιλιά μου έτρεχε δλδ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έκανα πατάτα.... έκανα πριν λίγο την gonal.  Και όταν έβγαλα την βελόνα είδα ότι χύθηκε λίγο φάρμακο έξω στην κοιλιά μου έτρεχε δλδ....

Φίλη αν η ποσότητα ήταν μικρή δεν είναι θέμα. Πρόσεχε να έχει μπει καλά η βελόνα στην κοιλιά κ μετά πάτα τη... Ξέρεις μια σταγόνα θα έχασες όλη κ όλη αλλά όπως απλώνει στο δέρμα σου φαίνεται πολύ κ σε ξεγελαει

Όλα τέλεια θα σου πάνε φίλη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έκανα πατάτα.... έκανα πριν λίγο την gonal.  Και όταν έβγαλα την βελόνα είδα ότι χύθηκε λίγο φάρμακο έξω στην κοιλιά μου έτρεχε δλδ....

Δε πειραζει καλέ σιγα..Δε τρεχει τιποτα για λιγο να τρεχει,ε μα και εσυ προσεχε ομως για αλλη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim. είπε:

Με τόσα νέα τι να πρώτο πεις κορίτσακια @Hope19 και @Maria2904 Συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμόυς

 

Ευχαριστούμε!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έκανα πατάτα.... έκανα πριν λίγο την gonal.  Και όταν έβγαλα την βελόνα είδα ότι χύθηκε λίγο φάρμακο έξω στην κοιλιά μου έτρεχε δλδ....

Οταν φτανει τερμα το κουμπι της πενας μετρα μεχρι το 10 και μετα βγαζε την για να εισαι σιγουρη οτι ολο μπηκε μεσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@peacock εσύ σαφώς καταλαβαίνεις  πάαααααρα πολύ καλά!

@Taggeris  καλή αρχή και ποιοτικά αυγουλάκια!!!!😘

Ήταν ο λόγος που δεν έκανα ποτέ ετ μετά την πρώτη διέγερση, είδαμε ότι οι πιθανότητεε ήταν πολύ μέτριες κ ειλικρινά δεν είχα την αντοχή για το αρνητικό. Τα κατεψυξα κ έκανα απευθείας τη δεύτερη διεγερση... Δλδ στην ουσία κ γω 2 προσπάθειες έχω κάνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε πειραζει καλέ σιγα..Δε τρεχει τιποτα για λιγο να τρεχει,ε μα και εσυ προσεχε ομως για αλλη φορα..

Νεφελάκι μου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις δίκιο φίλη... Ήταν ο λόγος που δεν έκανα ποτέ ετ μετά την πρώτη διέγερση, είδαμε ότι οι πιθανότητεε ήταν πολύ μέτριες κ ειλικρινά δεν είχα την αντοχή για το αρνητικό. Τα κατεψυξα κ έκανα απευθείας τη δεύτερη διεγερση... Δλδ στην ουσία κ γω 2 προσπάθειες έχω κάνει... 

2 διεγέρσεις  έχεις κάνει και 1 ΕΤ.....όχι 2....δεν έχεις πάρει κουλούρι και σου εύχομαι την επόμενη ΕΤ να την κάνεις μόνο όταν θα θές δεύτερο παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η dimsea είπε:

2 διεγέρσεις  έχεις κάνει και 1 ΕΤ.....όχι 2....δεν έχεις πάρει κουλούρι και σου εύχομαι την επόμενη ΕΤ να την κάνεις μόνο όταν θα θές δεύτερο παιδί!

μα ναι αυτό ακριβώς λέω... επειδή δυστυχώς φαίνονταν που θα πάει το έργο προσπέρασα ακριβώς για να μην περάσω όλη την αναμονή και δω το κουλούρι... Πάντως για να μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να μένω ήρεμη επειδή είμαι σίγουρη ότι τπτ κακό δε θα μου συμβεί, το αντίθετο γνωρίζω καλά πόσοι κίνδυνοι υπάρχουν ειδικά σε αυτή την πρώιμη φάση. Προσπαθώ να μένω ήρεμη γιατί ξεκάθαρα ξέρω πως δυστυχώς αυτά που μπορώ να ελέγξω κια να κάνω κάτι είναι από ελάχιστα ως τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση στην διέγερση να έχεις αρκετά ωοθηλακια αλλά δε σημαίνει ότι έχουν ωάρια μέσα.Ισχυει κάτι τέτοιο;

Στην ουσία να κανεις όλη την προσπάθεια αλλά μην πάρεις κανένα ωάριο.Εχω πάθει ένα μικρό σοκ !Νόμιζα  ότι στη διέγερση θα πάρεις σίγουρα κάποια ωάρια και μετά το θέμα είναι η ποιότητα τους και η γονιμοποίηση φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αχ τι ωραια νεα! Τελεια!! Μπραβο ησυχασες απο αυτα ε; Μετα εχει και αλλες εξετασεις;αλλα αυτη ειναι η κυριοτερη κ σοβαρη σωστα;

Νομίζω έχω ακόμα καμπύλη σακχάρου να κάνω κατα τον Αύγουστο και προς το τέλος άλλη μια εξέταση. Αλλά η Αυχενική και η Β'επιπέδου είναι η πιο σημαντικές. Αφού με αυτές τις εξετάσεις πήγαν όλα καλά ησύχασα κάπως όσο να πείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! Ποσών εβδομάδων είσαι; δλδ πότε βλέπεις σάκο κ πότε καρδιά; 

Λοιπόν σήμερα είμαι 7 + 2. Πήγα στο γιατρό 5 + 6 και είδαμε σάκους, έμβρυα, καρδούλες που παλλόταν και μου έβαλε τη μια καρδούλα. Απλά δεν το αξιολόγησε καν γιατί είπε πως την ακούμε επειδη είναι πολύ εξελιγμένα τα μηχανήματα. Δεν μετριέται ακόμα. Δευτέρα θα είμαι 7 + 5 και πρέπει να ακούσουμε καρδούλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση στην διέγερση να έχεις αρκετά ωοθηλακια αλλά δε σημαίνει ότι έχουν ωάρια μέσα.Ισχυει κάτι τέτοιο;

Στην ουσία να κανεις όλη την προσπάθεια αλλά μην πάρεις κανένα ωάριο.Εχω πάθει ένα μικρό σοκ !Νόμιζα  ότι στη διέγερση θα πάρεις σίγουρα κάποια ωάρια και μετά το θέμα είναι η ποιότητα τους και η γονιμοποίηση φυσικά.

Καλησπέρα! Ναι ισχύει να βλεπεις πολλά κάποια να είναι τζόυφια και άλλα να  μην είναι  ώριμα έτσι ώστε να μπορούν να γονιμοποιηθούν....... το να μην πάρεις κανένα στη διέγερση (δλδ όταν παίρνεις φάρμακα) δεν το έχω ακούσει.... δλδ ούτε ένα.....δύσκολο...το να μην γονιμοποιηθούν ναι συμβαίνει και υπάρχουν εδώ κοπέλες που το έχουν περάσει. Συγνώμη που ρωτάω...αυτά δεν τα έχετε συζητήσει με τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν σήμερα είμαι 7 + 2. Πήγα στο γιατρό 5 + 6 και είδαμε σάκους, έμβρυα, καρδούλες που παλλόταν και μου έβαλε τη μια καρδούλα. Απλά δεν το αξιολόγησε καν γιατί είπε πως την ακούμε επειδη είναι πολύ εξελιγμένα τα μηχανήματα. Δεν μετριέται ακόμα. Δευτέρα θα είμαι 7 + 5 και πρέπει να ακούσουμε καρδούλες!! 

Ακριβώς 5+6 θα είμαι κι εγώ την Τετάρτη που θα πάω οπότε ελπίζω για έβρυο και καρδούλα!!!! 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν σήμερα είμαι 7 + 2. Πήγα στο γιατρό 5 + 6 και είδαμε σάκους, έμβρυα, καρδούλες που παλλόταν και μου έβαλε τη μια καρδούλα. Απλά δεν το αξιολόγησε καν γιατί είπε πως την ακούμε επειδη είναι πολύ εξελιγμένα τα μηχανήματα. Δεν μετριέται ακόμα. Δευτέρα θα είμαι 7 + 5 και πρέπει να ακούσουμε καρδούλες!! 

τέλεια κορίτσι μου! Με το καλό!! @dimsea με το καλό και σε σένα ο υπέρηχος!!! Άντε κορίτσια μακάρι να προχωράμε ένα ένα στάδια και μόνο με καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

τέλεια κορίτσι μου! Με το καλό!! @dimsea με το καλό και σε σένα ο υπέρηχος!!! Άντε κορίτσια μακάρι να προχωράμε ένα ένα στάδια και μόνο με καλά νέα!

Αμήν αμήν......πωπω ρε παιδί μου...σαν χθές μου φαίνεται που μας είπε η @annie! για την χοριακή της......πως πέρασε έτσι ο καίρος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Αμήν αμήν......πωπω ρε παιδί μου...σαν χθές μου φαίνεται που μας είπε η @annie! για την χοριακή της......πως πέρασε έτσι ο καίρος!

 

Αστα να πάνε... Περνάνε οι μέρες γρήγορα!! Άντε κορίτσι μου να δεις το μωράκι σου να ηρεμήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Αμήν αμήν......πωπω ρε παιδί μου...σαν χθές μου φαίνεται που μας είπε η @annie! για την χοριακή της......πως πέρασε έτσι ο καίρος!

 

πραγματικά! μα και γω γι'αυτό τη ρώτησα πόσο είναι! εμείς νομίζω πάμε μαζί αν τα μετράω καλά από την τελευταία περίοδο (18 Μάη) είμαι στην 5η εβδομάδα και γω κ όταν θα πάω στο γιατρό θα είμαι στην 7η... Νομίζω (με βάση application) είμαι 4εβδ+4ημ μη σου πω ειμαστε ακριβως μαζι... αντε καμια δυο μερες αποκλιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα! Ναι ισχύει να βλεπεις πολλά κάποια να είναι τζόυφια και άλλα να  μην είναι  ώριμα έτσι ώστε να μπορούν να γονιμοποιηθούν....... το να μην πάρεις κανένα στη διέγερση (δλδ όταν παίρνεις φάρμακα) νομίζω είναι σπάνιο.... δλδ ούτε ένα.....δύσκολο...το να μην γονιμοποιηθούν ναι συμβαίνει και υπάρχουν εδώ κοπέλες που το έχουν περάσει. Συγνώμη που ρωτάω...αυτά δεν τα έχετε συζητήσει με τον γιατρό σου?

Σ´ευχαριστώ για την απάντηση.

Εμένα ο γιατρός μου δε μου είπε ποτέ για τέτοιο ενδεχόμενο και όταν το διάβασα εδώ στο φόρουμ έπαθα ένα σοκ.Ξερω ότι στο φυσικό κύκλο αυτό μπορεί να συμβεί αλλά για τη διέγερση πρώτη φορά το είδα.

Εμεις μιλήσαμε εκτενώς για τον αριθμό των ωαρίων  ,την ποιότητα και τους τρόπους γονιμοποίησης  αλλά δε μου ανέφερε τίποτα τέτοιο και φυσικά δε ρώτησα ούτε και εγώ διότι το θεωρούσα δεδομένο.


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

πραγματικά! μα και γω γι'αυτό τη ρώτησα πόσο είναι! εμείς νομίζω πάμε μαζί αν τα μετράω καλά από την τελευταία περίοδο (18 Μάη) είμαι στην 5η εβδομάδα και γω κ όταν θα πάω στο γιατρό θα είμαι στην 7η... Νομίζω (με βάση application) είμαι 4εβδ+4ημ μη σου πω ειμαστε ακριβως μαζι... αντε καμια δυο μερες αποκλιση

Κοίτα εγώ έκανα την βλακεία και δεν ρωτησα αλλά με βάση application και με την ημερομηνία της ωοληψίας και με το έμβρυο αν δλδ ειναι 3 ημερών ή βλαστοκύστη εγώ σήμερα είμαι 5+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έκανα πατάτα.... έκανα πριν λίγο την gonal.  Και όταν έβγαλα την βελόνα είδα ότι χύθηκε λίγο φάρμακο έξω στην κοιλιά μου έτρεχε δλδ....

Σιγά καλέ είναι αμελητέο.Απλα στο μέλλον κρατά την λιγο παραπάνω αφού φτάσει μηδέν μη τη βγάζεις αμέσως.

Ανταγωνιστές θα κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...