Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@Nefeliap ούτε εγώ έκανα αντί χα ποτέ!! απλά έκανα έλεγχο την 8η εβδομάδα κ βγήκα στην γκρίζα ζώνη για θρομβοφιλια κύησης οπότε κ συνέχισα μέχρι τέλους!!δεν είχα ποτέ θέμα με τις μετρήσεις στις μητριαιες αρτηρίες που ελέγχονται στους υπερήχους..φίλη μου σε άλλη αιματολογο το έλεγχε κάθε μήνα

Αυτο ειπε η λευκου ακριβως ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Έφαγα την κρυαδα μου.....τουλάχιστον να πιστέψω οτι ποτέ ΔΕ θα τα καταφέρω...αρνητικό 12η μερα......

Τεστ ούρων ή χοριακη; Με τι έμβρυα έκανες ετ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Έφαγα την κρυαδα μου.....τουλάχιστον να πιστέψω οτι ποτέ ΔΕ θα τα καταφέρω...αρνητικό 12η 

Αν δεν κανεις χοριακη δεν μπορείς να αποκλεισεις  τίποτα.....τίποτα δεν είναι σίγουρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Dimitra75 το έκανες τελικά ε? Πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω...  έδειξε δλδ 0 ή πολύ χαμηλή τιμή? Το "δε θα τα καταφέρω" δε θέλω να το ακούω.... από καμιά κοπέλα πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τώρα είδα ότι δεν έχεις καν θρομβοφιλία. Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Εγώ είχα και μια μετάλλαξη σε ετεροζυγωτία που είναι υπεύθυνη για αποβολές από θρομβώσεις. Κατ εμέ είναι πιο σημαντικό να βλέπετε με το γιατρό σου τις αντιστάσεις στις μητριαίες αρτηρίες και στην ομφαλική και εφόσον είναι εντάξει σημαίνει ότι αναπτύσσεται σωστά το μωράκι. Πάντως και η αιματολόγος δεν ανησυχούσε καθόλου προς το τέλος της κύησης. Πιο πολύ επέμενε για το μετά, δηλαδή στη λοχεία, γιατί εκεί είναι πιο επίφοβο (για μένα εννοείται). Να σου πω την αλήθεια τις είχα ξεχάσει μερικές φορές γιατί καλώς ή κακώς μετά τη γέννα βάζεις τον εαυτό σου σε δεύτερη μοίρα... για πάντα!

Δηλαδή και η ετεροζυγωτια μπορει προκαλεσει αποβολή; μετά από 1 χρόνο από αποβολή, έπειτα από εξωσωματική, έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας και μου βγήκε μετάλλαξη ετεροζυγωτια, τότε έπαιρνα και salospir. Δεν το έχω δείξει ακόμα στον νέο μου γιατρο, αλλά ήθελα να έχω μια ιδέα, γ αυτό σε ρωτάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Έφαγα την κρυαδα μου.....τουλάχιστον να πιστέψω οτι ποτέ ΔΕ θα τα καταφέρω...αρνητικό 12η μερα......

Το αρνητικο δεν σημαίνει ότι δεν θα τα καταφέρεις... όχι ηττοπάθειες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα!Ξεκινάω εξωσωματική μέσα στον Ιούλιο και ελπίζω να πάνε όλα καλά. Θα πάω με το βραχύ πρωτόκολλο και ανησυχώ λιγάκι για τις ενέσεις.Εχουν παρενέργειες;Είχε κάποια κοπέλα θέμα ;

 

 

Καλημερα, εγώ έκανα τον προηγούμενο μήνα κ δεν είχα καμία παρενέργεια πάρα μόνο άγχος! Ειδικά μέχρι να συνηθίσω ν κάνω μόνη τις ενέσεις. Τελικά δεν ήταν τίποτα.. Δεν ποναναι κ η εφαρμογή είναι πολύ εύκολη.. Καλή συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra75 ελπίζω να σε διαψεύσει η χοριακή και να έχουμε ευχάριστα κι από σένα!!! Πότε θα πας για χοριακή???

@annie σήμερα είναι η μεγάλη ημέρα ε??? Περιμένουμε νέα σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Καλημερα, εγώ έκανα τον προηγούμενο μήνα κ δεν είχα καμία παρενέργεια πάρα μόνο άγχος! Ειδικά μέχρι να συνηθίσω ν κάνω μόνη τις ενέσεις. Τελικά δεν ήταν τίποτα.. Δεν ποναναι κ η εφαρμογή είναι πολύ εύκολη.. Καλή συνεχεια

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Το άγχος φαντάζομαι είναι μόνιμο σε αυτή τη διαδικασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!🌹

Εύχομαι να είστε ολες σας καλά!!!

Υπάρχει καποια κοπέλα που να έχει κανει εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση και βιοψια Ορχεων, στο Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης? Θα ηθελα πολύ να μάθω αναλογη εμπειρία και στο περίπου ,ένα συνολικό κόστος..

Ευχαριστώ πολύ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Καλημερα, εγώ έκανα τον προηγούμενο μήνα κ δεν είχα καμία παρενέργεια πάρα μόνο άγχος! Ειδικά μέχρι να συνηθίσω ν κάνω μόνη τις ενέσεις. Τελικά δεν ήταν τίποτα.. Δεν ποναναι κ η εφαρμογή είναι πολύ εύκολη.. Καλή συνεχεια

Πως πήγε η διέγερση σου ;Εκανες και έμβρυο μεταφορά;Εγώ έχω υψηλή ΑΜΗ και ο γιατρός μου φοβάται για υπερδιέγερση όποτε θα κάνω την διέγερση τον Ιούλιο και αν όλα πάνε καλά τη έμβρυομεταφορά μάλλον τον Αύγουστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Συγχαρητήριααααα!!
Καλά θα κάτσουν τα γλυκά σου, και σε 2 εβδομάδες θα ακούσετε την πιο γλυκιά μελωδία επί 2!!!

Πω πω ανατρίχιασα! 

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Εγω παντως συγκινήθηκα παρα πολυ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λοιπόν! Να σου πάνε ολα τέλεια κοπέλα μου!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻💖💖💖 τι ευχάριστα νέα εκειιι θα κάτσουν θα φωλιάσουν κοπέλα μου... ποσο χαίρομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Μπράβο κορίτσι μου!! Πωπω πέσαμε μέσα! Ναιιιι δύο μωράκια!! Με το καλό κοριτσάκι μου γλυκό ♥️♥️ Μας έδωσες μεγάλη χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Τι ομορφα νεα!!!!!!!

Χτυπησες το ευαίσθητο σημείο μου...ακουω "δίδυμα" πλεον και η καρδιά μου χτυπάει αλλιως......

Να προσεχεις τον εαυτό σου και να ξεκουραζεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Τέλεια!!!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι με τα διδυμακια σου!!!!! Πόσων εβδομάδων είσαι δηλαδή σήμερα???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Πωπω πέσαμε μέσα! Ναιιιι δύο μωράκια!! Με το καλό κοριτσάκι μου γλυκό ♥️♥️ Μας έδωσες μεγάλη χαρά!

Ευχαριστώ πολυυυ!! Άντε τώρα και στα δικά σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήριααααα!!
Καλά θα κάτσουν τα γλυκά σου, και σε 2 εβδομάδες θα ακούσετε την πιο γλυκιά μελωδία επί 2!!!

Πω πω ανατρίχιασα! 

Με το καλό!

Ευχαριστωωωωωωωω!!!💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσιααααααα διδυμαααααα!!!!!! Πήγα νωρίτερα γιατί είχα αίμα πάλι😞... Ψιλό αποκόλληση μου έδωσε κ utrogestan. Είδαμε 2 σάκους με 2 καρδούλες να πάλλονται!!!💕💕💕 Έβαλε να ακούσουμε και τη μια αλλά λέει πως είναι μη αξιολογησιμη ακόμα σε 2 βδομαδες. Είμαι λοιπόν συγκρατημένα τρελαμένη!!!! Να κάτσουν εκεί που είναι και τα 2 το καλό που τους θέλω !!! 

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!πραγματικά συγκινήθηκα!!!!!Πόσο χαρά μπορεί να περιγράψει κανεις!!!!!Όλα με το καλο εύχομαι!!!!!!😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Εγω παντως συγκινήθηκα παρα πολυ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λοιπόν! Να σου πάνε ολα τέλεια κοπέλα μου!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻💖💖💖 τι ευχάριστα νέα εκειιι θα κάτσουν θα φωλιάσουν κοπέλα μου... ποσο χαίρομαι!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!! Μόνο καλά νέα να έχουμε όλες μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τι ομορφα νεα!!!!!!!

Χτυπησες το ευαίσθητο σημείο μου...ακουω "δίδυμα" πλεον και η καρδιά μου χτυπάει αλλιως......

Να προσεχεις τον εαυτό σου και να ξεκουραζεσαι!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Μα δεν κάνω τίποτα.... Ο καναπές έχει πλέον μόνιμα το αποτύπωμα μου... Είμαστε στη μαμά μου από την ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! συγχαρητήρια κορίτσι μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Ξεκούραση, ηρεμία και σε λίγες μέρες ο αγγελικός ήχος!!!!👶❤️👶🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Ευχαριστωωωωωωωω!!!💕💕💕

Omg 😳 congrats 🎈🍾🎊 kαι εγω ακριβως το ιδιο επαθα @misofeggaro τελειο!!! μια και εξω..αντε  με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...