Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Πολύ ωραία κορίτσι μου!! Άντε να βγει και το σπερμοδιάγραμμα, να χαλαρώσετε και να απολαύσετε τη διαδρομή μέχρι το μωράκι σας :) 

Αντε να δουμε γιατι πηρα τηλ σημερα κ μου ειπε δεν τα στειλανε τα αποτελεσματα γιατι περιμενουν να δουν κ τα μικροβια μηπως υπαρχει κατι κ επηρεαζει το σπερμα..αρα καταλαβαμε οτι κατι παλι τρεχει δυστυχως..βεβαια δεν μας ειπαν τιποτα οποτε δεν ξερουμε! Εκανε κ ο αντρας μου ορμονολογικες, αλλα θα βγουν την αλλη βδομαδα! Ειναι πολυ πεσμενος ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα κορίτσια μου τον Ιούλιο τον ανοίγει η @Άντρεα και τον Αύγουστο η @Kostef

Ποια λοιπόν θέλει να ανοίξει το νέο μας θεματακι;

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως τώρα είδα τι ώρα πήγε κι ο αντρουλης μου δεν γύρισε ακόμα από την δουλειά! Α! Δεν μας τα λέει καθόλου καλά!😆 Για να πάρω ένα τηλεφώνο να δω που βρίσκεται!😠

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2020 at 6:54 ΜΜ, ο/η αννι είπε:

Σε ευχαριστω πολύ ! Σύντομα όλες μας .

Οποτε όλα είναι πιθανα...Τα δέκατα πρεπει να παραμένουν για μερες;;;

Κορίτσι μου νομίζω ότι τα δέκατα παραμένουν τις πρώτες εβδομάδες / μήνες τις εγκυμοσύνης. Πέφτουν μόνο πριν να σου έρθει περίοδος. Δε τα ξέρω και πολύ καλά, συν το ότι πρέπει να ξέρεις τη φυσιολογική σου θερμοκρασία γιατί κάποιες μπορεί να έχουν πάντα χαμηλότερη θερμοκρασία απ το κλασικό 36,6. Οπότε και να μπορείς να συγκρίνεις. Εγώ το δοκίμασα ένα μήνα με τη θερμομέτρηση και είπα δε θα το ξανακάνω... Νομίζω με άγχωνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου ναι είναι υποχρεωτική εξέταση για την οωληψια με μέθη. Στο Γενεσις το έκανα ,εκεί κάνω και την προσπάθεια. Είναι 90€ το μοριακό τεστ , γιατί αυτό είναι υποχρεωτικό!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θέλω να κάνω σπερματέγχυση και ζητάνε και εκεί τεστ κορονοϊού οπότε μας έχει πάει λίγο πίσω γιατί αυξάνεται το κόστος 200 ευρώ 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου βγηκαν οι δικες μου εξετασεις. Εχω λιγο υψηλη προλακτινη! Τι ειναι αυτο; Να φανταστω εμποδιζει την συλληψη;

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω κι εγώ με ότι σου είπαν οι άλλες κοπέλες. Φίλη μου είχε ανεβασμένη προλακτίνη αλλά εκείνη τη μέρα είχε συμβεί κάτι πριν που όντως την άγχωσε πάρα πολύ, όταν τη ξαναέκανε είχε πέσει, ήταν λιγότερο ανεβασμένη αλλά ο ενδοκρινολόγος της είπε ότι δεν εμποδίζει τη φυσιολογική σύλληψη. Το άγχος λοιπόν φταίει ακόμα κι εδώ... 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Δε μου λέτε ποια θα ανοίξει το καινούργιο θέματακι;; Μπας και δούμε κανένα θετικό κι εμείς τα διδυμακια.... 

Να το ανοίξω εγώ? Θα μπορώ? Ο Ιούνης μ αρέσει! Δε ξέρω απλά πώς γίνεται! Θα πρέπει να με καθοδηγήσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι τα δέκατα παραμένουν τις πρώτες εβδομάδες / μήνες τις εγκυμοσύνης. Πέφτουν μόνο πριν να σου έρθει περίοδος. Δε τα ξέρω και πολύ καλά, συν το ότι πρέπει να ξέρεις τη φυσιολογική σου θερμοκρασία γιατί κάποιες μπορεί να έχουν πάντα χαμηλότερη θερμοκρασία απ το κλασικό 36,6. Οπότε και να μπορείς να συγκρίνεις. Εγώ το δοκίμασα ένα μήνα με τη θερμομέτρηση και είπα δε θα το ξανακάνω... Νομίζω με άγχωνε.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Εμένα η θερμοκρασία μου φυσιολογικά ειναι πολύ χαμηλή -κατω απο 36 συνήθως..Χτες ειχα 37,3 και σήμερα έπεσε βεβαια στο 36,8..Γι εμένα θεωρείται υψηλή..Και μια κόπωση άλλο πράγμα...Θα περιμένω τις εξελίξεις..Τι άλλο μπορώ να κάνω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η αννι είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Εμένα η θερμοκρασία μου φυσιολογικά ειναι πολύ χαμηλή -κατω απο 36 συνήθως..Χτες ειχα 37,3 και σήμερα έπεσε βεβαια στο 36,8..Γι εμένα θεωρείται υψηλή..Και μια κόπωση άλλο πράγμα...Θα περιμένω τις εξελίξεις..Τι άλλο μπορώ να κάνω;;

Γι αυτό σου λέω, η θερμομέτρηση θέλει ζητούμενα από πίσω!!! Ελπίζω να έχεις όμορφα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου βγηκαν οι δικες μου εξετασεις. Εχω λιγο υψηλη προλακτινη! Τι ειναι αυτο; Να φανταστω εμποδιζει την συλληψη;

Και εγώ ειχα κ είχα τρομάξει! Σε ένα μήνα την κατεβασα κάτω από το φυσιολογικό με πολυ μικρή δόση χαπιου 2 φορές την εβδομαδα.. Ανεβαίνει από το άγχος μου είπαν δυο γυναικολόγοι και ένας υποδιευθυντής λοιμωξιολογος σε στρατιωτικό νοσοκομείο... Μην αγχώνεσαι καθολου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Γι αυτό σου λέω, η θερμομέτρηση θέλει ζητούμενα από πίσω!!! Ελπίζω να έχεις όμορφα νέα!

Σ ευχαριστώ πολύ!Τα καλύτερα εύχομαι και σε εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Να το ανοίξω εγώ? Θα μπορώ? Ο Ιούνης μ αρέσει! Δε ξέρω απλά πώς γίνεται! Θα πρέπει να με καθοδηγήσετε...

Ναι να το ανοίξεις κι εγώ δεν ξέρω ακριβώς αλλά νομίζω ότι πατάς εκεί που λέει ροή κοινότητας μετά νέο περιεχόμενο και μετά δημιουργία νέας συζήτησης αν δεν κάνω λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι να το ανοίξεις κι εγώ δεν ξέρω ακριβώς αλλά νομίζω ότι πατάς εκεί που λέει ροή κοινότητας μετά νέο περιεχόμενο και μετά δημιουργία νέας συζήτησης αν δεν κάνω λάθος 

Τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η A&O είπε:

Κορίτσι μου θα συμφωνήσω κι εγώ με ότι σου είπαν οι άλλες κοπέλες. Φίλη μου είχε ανεβασμένη προλακτίνη αλλά εκείνη τη μέρα είχε συμβεί κάτι πριν που όντως την άγχωσε πάρα πολύ, όταν τη ξαναέκανε είχε πέσει, ήταν λιγότερο ανεβασμένη αλλά ο ενδοκρινολόγος της είπε ότι δεν εμποδίζει τη φυσιολογική σύλληψη. Το άγχος λοιπόν φταίει ακόμα κι εδώ... 😝

Τελικα η ενδοκρινολογος δεν μου ειπε κατι για την προλακτινη! Λεει οτι ειναι ολες καλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Και εγώ ειχα κ είχα τρομάξει! Σε ένα μήνα την κατεβασα κάτω από το φυσιολογικό με πολυ μικρή δόση χαπιου 2 φορές την εβδομαδα.. Ανεβαίνει από το άγχος μου είπαν δυο γυναικολόγοι και ένας υποδιευθυντής λοιμωξιολογος σε στρατιωτικό νοσοκομείο... Μην αγχώνεσαι καθολου! 

Εμενα δεν μου ειπε η ενδοκρινολογος να παρω κατι! Λεει ειναι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η A&O είπε:

Να το ανοίξω εγώ? Θα μπορώ? Ο Ιούνης μ αρέσει! Δε ξέρω απλά πώς γίνεται! Θα πρέπει να με καθοδηγήσετε...

Συμφωνώ!😃 Κι εγώ δεν ήξερα αλλά είναι απλό. Με το που μπαίνεις στο φόρουμ έχει ένα πλαίσιο πράσινο που γράφει ξεκινήστε νέα συζήτηση. Εγώ έτσι το άνοιξα!

Κι έμενα μου αρέσει ο Ιούνιος αφού έφερα στον κόσμο το αγοράκι μου!😊 Να είναι τυχερός για όλες μας κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Εμενα δεν μου ειπε η ενδοκρινολογος να παρω κατι! Λεει ειναι μια χαρά

Εγώ ημουν πολυ πανω απο το όριο... Εσυ ειδα οτι εισαι οριακά... Άρα, μην αγχώνεσαι, μπορεί να ετυχε ή και να είναι λόγω στρες! Η γιατρός ξέρει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η αννι είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Εμένα η θερμοκρασία μου φυσιολογικά ειναι πολύ χαμηλή -κατω απο 36 συνήθως..Χτες ειχα 37,3 και σήμερα έπεσε βεβαια στο 36,8..Γι εμένα θεωρείται υψηλή..Και μια κόπωση άλλο πράγμα...Θα περιμένω τις εξελίξεις..Τι άλλο μπορώ να κάνω;;

Είναι καλά σημάδια αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συμφωνώ!😃 Κι εγώ δεν ήξερα αλλά είναι απλό. Με το που μπαίνεις στο φόρουμ έχει ένα πλαίσιο πράσινο που γράφει ξεκινήστε νέα συζήτηση. Εγώ έτσι το άνοιξα!

Κι έμενα μου αρέσει ο Ιούνιος αφού έφερα στον κόσμο το αγοράκι μου!😊 Να είναι τυχερός για όλες μας κορίτσια! 

Τέλεια! Οπότε παίρνω εγώ το θεματάκι του Ιουνίου! Είμαι και διδυμάκι! Άντε, ελπίζω να μας φέρω τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια μου για πείτε μου , τι κάνω; Το τελευταίο τεστ που κρατάω με το νύχι που θέλει φτιαξιμο είναι στις 22:00 σήμερα ...Σήμερα έχω κάνει και τα δύο πιο πάνω έδειχναν πιο άχνα ...το τελευταίο στις 22:00 ειναι το έντονο..Είχα επαφή προχθές και λέω σήμερα...Αν γίνει η ωορρηξία το βράδυ ή το πρωί να έχει σπέρμα...Λέω καλά;;; Πφφφ

IMG_20200528_234652.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

 Κορίτσια μου για πείτε μου , τι κάνω; Το τελευταίο τεστ που κρατάω με το νύχι που θέλει φτιαξιμο είναι στις 22:00 σήμερα ...Σήμερα έχω κάνει και τα δύο πιο πάνω έδειχναν πιο άχνα ...το τελευταίο στις 22:00 ειναι το έντονο..Είχα επαφή προχθές και λέω σήμερα...Αν γίνει η ωορρηξία το βράδυ ή το πρωί να έχει σπέρμα...Λέω καλά;;; Πφφφ

IMG_20200528_234652.jpg

Καλησπέρα! Το τελευταίο μου φαίνεται το θετικό σου. Από τη στιγμή  που η ωορρηξια γίνεται έως 36 ώρες μετά του θετικού κ από εκεί κ πέρα ζει το ωάριο κ κάποιες ώρες, τα επόμενα 2 24ωρα είναι φουλ γόνιμα και εγώ θα έκανα κάθε μέρα αν ήταν εφικτό. Δηλαδή σήμερα αύριο μεθαύριο.!!!καλη επιτυχια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα! Το τελευταίο μου φαίνεται το θετικό σου. Από τη στιγμή  που η ωορρηξια γίνεται έως 36 ώρες μετά του θετικού κ από εκεί κ πέρα ζει το ωάριο κ κάποιες ώρες, τα επόμενα 2 24ωρα είναι φουλ γόνιμα και εγώ θα έκανα κάθε μέρα αν ήταν εφικτό. Δηλαδή σήμερα αύριο μεθαύριο.!!!καλη επιτυχια!! 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου...Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα...Για να δούμε γιατί με τα ωράρια και τη δουλειά δύσκολο και τις τρεις μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου...Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα...Για να δούμε γιατί με τα ωράρια και τη δουλειά δύσκολο και τις τρεις μέρες...

Καλημέρα κορίτσι! Ναι το τελευταίο είναι το θετικό σου! 😃 Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο με την δουλειά αλλά καλό είναι σήμερα και αύριο να προσπαθήσετε οποσδήποτε! Καλή τύχη!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ναι το τελευταίο είναι το θετικό σου! 😃 Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο με την δουλειά αλλά καλό είναι σήμερα και αύριο να προσπαθήσετε οποσδήποτε! Καλή τύχη!😉

Ήρθαμε εχθές σε επαφή γιατί πονουσα κιόλας πολύ στη μέση και στα πόδια... Εχθές έκανα και ηλεκτρονικό τεστ ωορρηξίας...το πρωί εχθές ήταν αρνητικό , το βράδυ έδειξε φάτσα...εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας και το βράδυ , θα έβλεπα θετικό σήμερα , θα είχαν περάσει δηλαδή ήδη 12 ώρες....καλά δεν τα λέω βρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Ήρθαμε εχθές σε επαφή γιατί πονουσα κιόλας πολύ στη μέση και στα πόδια... Εχθές έκανα και ηλεκτρονικό τεστ ωορρηξίας...το πρωί εχθές ήταν αρνητικό , το βράδυ έδειξε φάτσα...εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν δεν είχα κάνει τεστ ωορρηξίας και το βράδυ , θα έβλεπα θετικό σήμερα , θα είχαν περάσει δηλαδή ήδη 12 ώρες....καλά δεν τα λέω βρε κορίτσια...

Και μέχρι σήμερα το βράδυ που συνήθως ερχόμαστε σε επαφή άλλες 12 ....οπότε αν δεν υπήρχε σπέρμα το ωαριακι αν είχε γίνει ωορρηξία (πολύ πιθανόν , 24 ώρες θα είχαν περάσει απ' το πρώτο θετικό )θα είχε φύγει πια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Και μέχρι σήμερα το βράδυ που συνήθως ερχόμαστε σε επαφή άλλες 12 ....οπότε αν δεν υπήρχε σπέρμα το ωαριακι αν είχε γίνει ωορρηξία (πολύ πιθανόν , 24 ώρες θα είχαν περάσει απ' το πρώτο θετικό )θα είχε φύγει πια....

Εγώ από ότι έχω καταλάβει μετά την κορύφωση της ορμόνης γίνεται η ωορρηξία. Πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί ακόμα να μην έχεις κάνει. Αφού το τέστ έδειξε θετικό το βράδυ άρα μπορεί η ωορρηξία σου να γίνει σήμερα το βράδυ ή και αύριο το πρωί.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...