Μετάβαση σε περιεχόμενο

έσβησαν όλα σε μια στιγμή


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πιο φρικτό Πράγα που μπορεί να γίνει από τη μια στιγμή στην άλλη....έχουν περάσει 5 μήνες από τότε αλλά πονάω όπως τη πρώτη μέρα που έγινε όλο αυτό....ήμουν έγκυος στον 8 μήνα είχαμε πάει μια επίσκεψη σε κάποια ξαδέρφια του άντρα μου η επιστροφή μας όμως ήταν πολύ μοιραία και για τους τρεις μας ειχαμε ένα σοβαρό τροχαίο ο άντρας μου χτύπησε άσχημα ήταν στην εντατική σχεδόν μηνα και όπου δεν τα καταφερε να μείνει στη ζωη....και εγώ παρά πολύ χτυπημένη όπου έπαθα εσωτερική αιμορραγία και το παιδί μου ο άγγελος μου το μωρό μου που δεν πρόλαβα να του δειξω την αγαπη μου έφυγε μέσα μου ...μου το πήραν με καισαρική όταν είχα ξυπνήσει μετά από όλο αυτό και μου είχαν πει τη είχε συνέβη ο κόσμος μου κατέρρευσε το παιδί μου δεν θα το άγγιζα ποτέ ο άντρας μου χάλια και εκείνος όπου μετά από το μήνα έχασα και εκείνον είχα διαλυθεί...πηγαίνω σε ψυχολόγο νιώθω ότι η ζωή μου δεν έχει ποια νόημα ήθελα να τα πω κάπου και αποφάσισα να γράψω εδώ..να είστε όλες καλά ελπίζω να μην κουρασα με το κείμενο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλή Ανάσταση να σου ευχηθώ. Δε σε γνωρίζω προσωπικά αλλά με άγγιξε πάρα πολύ η ιστορία σου. Λυπάμαι πολύ για τη διπλή σου απώλεια, δεν έχω λόγια. Ο χρόνος μόνο θα φέρει όπως λένε ίσως τη γιατρειά. Εγώ έχω μια διαφορετική εμπειρία αλλά αφορά και πάλι απώλεια. Έχασα πέρσυ το μωρό μου στη 14η εβδομάδα κύησης λόγω μεγάλου ινωμυώματος σε συνδυασμό με δίκερη μήτρα. Το θυμάμαι σαν και τώρα, πως έσπασαν ξαφνικά τα νερά και ήρθε η αποβολή. Και προσπαθούσαμε καιρό για μωρό. Τώρα ελπίζω πάλι αν και φοβάμαι πολύ, δε σου κρύβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά δεν έχω λόγια! Διαβάζουμε τόσες πολλές ιστορίες εδώ μέσα αλλά πραγματικά η δική σου κορίτσι μου με συγκλόνισε. Ο θεός να τους αναπαύσει και εσένα να σου δίνει δύναμη να σταθείς στα πόδια σου. Μην σκέφτεσαι καθόλου ότι μας κουράζεις. Όταν έχεις ανάγκη να μας γράφεις αν μπορούμε κι εμείς έστω και στο ελάχιστο να σε βοηθήσουμε. Να σου κάνουμε λίγο συντροφιά. Αλήθεια δεν ξέρω τι να γράψω....😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά δεν έχω λόγια.. μόνο εσύ ξέρεις τον πόνο που έχεις... να είσαι γερή να τους θυμάσαι..

Να σκέφτεσαι πως ο μπαμπάς και το παιδάκι σας είναι μαζί , μη στεναχωριέσαι γιατί το φροντίζει ο μπαμπάς του... 

Να γράφεις εδώ να τα βγάζεις από μέσα σου.. πίστεψέ με εδώ μπορεί να βρεις την κατανόηση κ την αγάπη καλύτερα κ από τους δικούς σου.. κ εμείς που προσπαθούμε για παιδάκι κ μιλάμε για εξωσωματικές κ προσπάθειες εδώ νιώθουμε η μια την άλλη καλύτερα..

Ίσως ειναι νωρίς ακόμα αλλά εγώ Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κάποια στιγμή στο μέλλον να βρεις τον εαυτό σου , να πάρεις τη δύναμη και να αποκτήσεις ένα μωρό ακόμα.. ένα δεύτερο μωρό, γιατί ξέρω πως δε θα το ξεχάσεις και πως θα είναι πάντα το πρώτο σου μωρό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου και καλή Ανάσταση να σου ευχηθώ. Δε σε γνωρίζω προσωπικά αλλά με άγγιξε πάρα πολύ η ιστορία σου. Λυπάμαι πολύ για τη διπλή σου απώλεια, δεν έχω λόγια. Ο χρόνος μόνο θα φέρει όπως λένε ίσως τη γιατρειά. Εγώ έχω μια διαφορετική εμπειρία αλλά αφορά και πάλι απώλεια. Έχασα πέρσυ το μωρό μου στη 14η εβδομάδα κύησης λόγω μεγάλου ινωμυώματος σε συνδυασμό με δίκερη μήτρα. Το θυμάμαι σαν και τώρα, πως έσπασαν ξαφνικά τα νερά και ήρθε η αποβολή. Και προσπαθούσαμε καιρό για μωρό. Τώρα ελπίζω πάλι αν και φοβάμαι πολύ, δε σου κρύβω.

καλή ανάσταση να έχουμε σε ευχαριστώ πολύ καλή μου για την απάντηση σου πραγματικά λυπάμαι για το μωράκι που έχασες σου εύχομαι ότι καλύτερο να γεμιση  και πάλι συντομα η κοιλίτσα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ευχαριστω παρά πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα δεν περίμενα τόσο στήριξη πραγματικά νιώθω καλά να πω κάπου το πόνο μου χωρίς να με κρίνουν και να λένε πως να σταματήσω και να κοιτάω το μέλλον και να τα ξεχάσω ....δεν μπορώ να ξεχάσω με σφάζει στη καρδιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xaroula33 είπε:

κορίτσια ευχαριστω παρά πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα δεν περίμενα τόσο στήριξη πραγματικά νιώθω καλά να πω κάπου το πόνο μου χωρίς να με κρίνουν και να λένε πως να σταματήσω και να κοιτάω το μέλλον και να τα ξεχάσω ....δεν μπορώ να ξεχάσω με σφάζει στη καρδιά μου

O Θεός να σου δώσει δύναμη να μπορέσεις να σταθείς όρθια ξανά και να προχωρήσεις στη ζωή σου!!  Σίγουρα είναι νωρίς ακόμη...Λυπάμαι πολύ...Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η xaroula33 είπε:

κορίτσια ευχαριστω παρά πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα δεν περίμενα τόσο στήριξη πραγματικά νιώθω καλά να πω κάπου το πόνο μου χωρίς να με κρίνουν και να λένε πως να σταματήσω και να κοιτάω το μέλλον και να τα ξεχάσω ....δεν μπορώ να ξεχάσω με σφάζει στη καρδιά μου

Ειλικρινα ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο που εζησες!Δεν μπορω ουτε καν να το φανταστω.Ευχομαι να παιρνεις δυναμη απο το Θεο και να ελπιζεις!Οτιδηποτε χρειαζεσαι,εστω μια κουβεντα να πεις καπου ,εδω ειμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η xaroula33 είπε:

κορίτσια ευχαριστω παρά πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα δεν περίμενα τόσο στήριξη πραγματικά νιώθω καλά να πω κάπου το πόνο μου χωρίς να με κρίνουν και να λένε πως να σταματήσω και να κοιτάω το μέλλον και να τα ξεχάσω ....δεν μπορώ να ξεχάσω με σφάζει στη καρδιά μου

Και φυσικά δεν θα το ξεχάσεις είναι ένα μέρος της καρδιάς σου αλλά να θυμάσαι ότι μέσα σου έχεις πολύ αγάπη... Και κάποια στιγμή που θα το νιώσεις και εσυ θα ήταν ότι καλύτερο να κάνεις ένα παιδάκι και να του χαρίσεις 2 φορές αγάπη... Σου εύχομαι να είσαι γερή και ευτυχισμένη να κάνεις οικογένεια και να σε βλεπουν από εκεί επάνω το παιδί σου και ο άντρας σου και να είναι χαρούμενοι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να είστε καλά κορίτσια μου για τα όμορφα σας τα λόγια σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο για τις οικογένειες σας με στηρίζεται παρά πολύ αυτή τη στιγμή ευχαριστω παρά παρά πολύ.να σας έχει ο Θεός καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσι μου,με πονεσε η καρδιά με την ιστορία σου!Τι πέρασες κ τι περνάς ακόμα! Λυπάμαι πολύ..Δν ξέρω τι να σου πω,ο Θεός να σου δίνει δύναμη.Εχεις ανθρώπους κοντά σου να σε στηρίζουν κ να πεις δύο κουβέντες;Να γράφεις εδώ οποτε θες να τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η xaroula33 είπε:

καλησπέρα κορίτσια ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πιο φρικτό Πράγα που μπορεί να γίνει από τη μια στιγμή στην άλλη....έχουν περάσει 5 μήνες από τότε αλλά πονάω όπως τη πρώτη μέρα που έγινε όλο αυτό....ήμουν έγκυος στον 8 μήνα είχαμε πάει μια επίσκεψη σε κάποια ξαδέρφια του άντρα μου η επιστροφή μας όμως ήταν πολύ μοιραία και για τους τρεις μας ειχαμε ένα σοβαρό τροχαίο ο άντρας μου χτύπησε άσχημα ήταν στην εντατική σχεδόν μηνα και όπου δεν τα καταφερε να μείνει στη ζωη....και εγώ παρά πολύ χτυπημένη όπου έπαθα εσωτερική αιμορραγία και το παιδί μου ο άγγελος μου το μωρό μου που δεν πρόλαβα να του δειξω την αγαπη μου έφυγε μέσα μου ...μου το πήραν με καισαρική όταν είχα ξυπνήσει μετά από όλο αυτό και μου είχαν πει τη είχε συνέβη ο κόσμος μου κατέρρευσε το παιδί μου δεν θα το άγγιζα ποτέ ο άντρας μου χάλια και εκείνος όπου μετά από το μήνα έχασα και εκείνον είχα διαλυθεί...πηγαίνω σε ψυχολόγο νιώθω ότι η ζωή μου δεν έχει ποια νόημα ήθελα να τα πω κάπου και αποφάσισα να γράψω εδώ..να είστε όλες καλά ελπίζω να μην κουρασα με το κείμενο μου

Κοριτσι μου, 

δεν ξέρω αν υπάρχουν λόγια συμπαράστασης σε αυτο που περνας...

να σκέφτεσαι πάντα οτι το αγγελούδι σου κανει παρέα με το μπαμπά του και πως σιγουρα σε προσέχουν απο εκει ψηλα.

κλαψε, μιλα! Μόνο έτσι θα βγάλεις τον πονο σου και θα τον μάλακωσεις λιγο με το χρόνο...

Δεν θα περασει Ποτε οπως καμία απώλεια στη ζωή δε σβήνει απλα μαλακώνει... 

μην το βάλεις ομως κατω! Ο άντρας σου δεν θα το ήθελε ποτε! Και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σηκωθείς και να προχωρήσεις έχοντας τους στην καρδια σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xaroula33 είπε:

κορίτσια ευχαριστω παρά πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα δεν περίμενα τόσο στήριξη πραγματικά νιώθω καλά να πω κάπου το πόνο μου χωρίς να με κρίνουν και να λένε πως να σταματήσω και να κοιτάω το μέλλον και να τα ξεχάσω ....δεν μπορώ να ξεχάσω με σφάζει στη καρδιά μου

Να κανεις αυτο που λεει η καρδούλα σου! 
να κλάψεις! Να θρηνήσεις οσο χρόνο εσυ θες !  
να μην ακους κανεναν και οταν θες να μπαίνεις να τα λέμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xaroula33 είπε:

κορίτσια ευχαριστω παρά πολύ που απαντήσατε τόσο γρήγορα δεν περίμενα τόσο στήριξη πραγματικά νιώθω καλά να πω κάπου το πόνο μου χωρίς να με κρίνουν και να λένε πως να σταματήσω και να κοιτάω το μέλλον και να τα ξεχάσω ....δεν μπορώ να ξεχάσω με σφάζει στη καρδιά μου

Κουράγιο...και λυπάμαι ειλικρινά για αυτό που πέρασες.μην κρατάς μέσα σου το πόνο..δεν σου κάνει καλό..αν θέλεις να μηλισεις  θα είμαστε εδώ για να σε ακούσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά. Μονο δύναμη και κουράγιο. Ο Θεός να σε βοηθήσει να ξεπεράσεις ολο τις δυσκολίες και να σου γιατρέψει την καρδιά.. Καλή Ανάσταση να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου είστε πραγματικά πολύ υποστηρικτές έχω τους γονείς μου και τα πεθερικα μου αλλά είναι δύσκολο για.ολους και δεν μπορούμε να πούμε πολλά σωπαμε όλοι σε αυτό το θέμα....αυτή τη στιγμή νιώθω πως δεν πρόκειται να το ξεπεράσω ποτέ όλο αυτό ...αλλά ο χρόνος ελπίζω να μαλακώσει το πόνο μου όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω ....μαλακώσει θα γίνει όχι να το ξεχάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η xaroula33 είπε:

κορίτσια μου είστε πραγματικά πολύ υποστηρικτές έχω τους γονείς μου και τα πεθερικα μου αλλά είναι δύσκολο για.ολους και δεν μπορούμε να πούμε πολλά σωπαμε όλοι σε αυτό το θέμα....αυτή τη στιγμή νιώθω πως δεν πρόκειται να το ξεπεράσω ποτέ όλο αυτό ...αλλά ο χρόνος ελπίζω να μαλακώσει το πόνο μου όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω ....μαλακώσει θα γίνει όχι να το ξεχάσω...

Συγκλονηστικη η ιστορία σου. Και πολύ ωδυνηρη. Έχασες και παιδί και άντρα. Πολύ δύσκολο. Αλλά εσύ είσαι ζωντανή. Και κρύβεις τόση δύναμη μέσα σου... Οι γονείς και τα πεθερικά επειδή χάσανε γιό και εγγόνι δεν μπορούν να σου συμπαράσταθουν γιατί έχουν το δικό τους πόνο. Χρειάζεται να βρεις άλλον κόσμο, φίλους συναδέλφους, η ακόμα και εμάς που δεν μας γνωρίζεις αλλά μπορείς να μιλάς χωρίς να σε κρίνουμε. 

Επειδή έχω χάσει το παιδί μου στις 30 εβδομάδες θα σου πω αυτό που λέω σε όλες τις πονεμενες μανούλες. Θα ξεχνιέσαι, δεν θα ξεχάσεις. Θα κλαις κάθε μέρα μα όχι όλη μέρα. Θα τους μιλάς στην σκέψη σου και θα τους νιώθεις κοντά σου σε απλά καθημερινά πράγματα, σε ένα λουλούδι που θα δεις ή σε ένα φύσημα του αέρα. Θα περάσεις δύσκολα. Αλλά μπροστά θα πας μόνο όταν το αποφασίσεις εσύ. Δυστυχώς δεν γυρίζει πίσω ο χρόνος. Το δοκίμασα και στο λέω από πείρα. Και μην κρατάς μέσα σου την θλίψη, το σώμα σου θα αντιδράσει, μίλα ξέσπασε και αν χρειαστείς ζητα βοήθεια από ειδικό. 

Καλή Ανάσταση. Να προσέχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μπυ γλυκό ποσό λυπάμαι .... είναι από αυτές τις ιστορία σόου διαβάζεις και νομίζεις ότι είναι σινεμά ....

Μπαμπάς και μωρό είναι μαζί και σε βλέπουν από ψηλά .... βγάλε ότι έχεις μέσα σου και γράφε όποτε θέλεις 

σε φιλώ γλυκά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι σε όλες σας καλή Ανάσταση, υγεία και ό,τι επιθυμείτε περισσότερο να έρθει!!! Δε μπορεί παρά τις δυσκολίες που λίγο ή πολύ έχουμε περάσει το καλό θα έρθει και θα μείνει!!! Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Συγκλονηστικη η ιστορία σου. Και πολύ ωδυνηρη. Έχασες και παιδί και άντρα. Πολύ δύσκολο. Αλλά εσύ είσαι ζωντανή. Και κρύβεις τόση δύναμη μέσα σου... Οι γονείς και τα πεθερικά επειδή χάσανε γιό και εγγόνι δεν μπορούν να σου συμπαράσταθουν γιατί έχουν το δικό τους πόνο. Χρειάζεται να βρεις άλλον κόσμο, φίλους συναδέλφους, η ακόμα και εμάς που δεν μας γνωρίζεις αλλά μπορείς να μιλάς χωρίς να σε κρίνουμε. 

Επειδή έχω χάσει το παιδί μου στις 30 εβδομάδες θα σου πω αυτό που λέω σε όλες τις πονεμενες μανούλες. Θα ξεχνιέσαι, δεν θα ξεχάσεις. Θα κλαις κάθε μέρα μα όχι όλη μέρα. Θα τους μιλάς στην σκέψη σου και θα τους νιώθεις κοντά σου σε απλά καθημερινά πράγματα, σε ένα λουλούδι που θα δεις ή σε ένα φύσημα του αέρα. Θα περάσεις δύσκολα. Αλλά μπροστά θα πας μόνο όταν το αποφασίσεις εσύ. Δυστυχώς δεν γυρίζει πίσω ο χρόνος. Το δοκίμασα και στο λέω από πείρα. Και μην κρατάς μέσα σου την θλίψη, το σώμα σου θα αντιδράσει, μίλα ξέσπασε και αν χρειαστείς ζητα βοήθεια από ειδικό. 

Καλή Ανάσταση. Να προσέχεις. 

καλή Ανάσταση γλυκιά μου λυπάμαι και για τη δική σου απώλεια να είσαι καλά και ευτυχία από εδώ και πέρα και τύχη να έχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω λογια...Κοριτσι μου γλυκο ο Χριστος να αναστησει την ψυχη σου και να σου δινει δυναμη...Δεν μπορω ουτε καν να φανταστω τι περνας...Ευχομαι μερα με την μερα να δυναμωνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη κορίτσια ευχαριστω για τα καλά σας λογικά νιώθω πολύ καλά που έγραψα εδώ ...να έχουμε υγεία πάνω από όλα και όλα τα υπόλοιπα είναι μηδενικά μπροστά στη υγεία του ανθρώπου σας φιλώ όλες πολύ γλυκά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε γαμωτο...είναι απίστευτο τι μπορεί να συμβεί σε λίγα γαμημενα δευτερόλεπτα. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου. Ειλικρινά δεν έχω λόγια. Είμαστε εδώ για ότι θελησεις να συζητήσεις . Να συνεχίσεις τις συνεδρίες σου θα σε βοηθήσουν με την πάροδο του χρόνου .να ανοίγεις την καρδιά σου στον ψυχολόγο σου.επίσης να έχεις δίπλα σου άτομα που σε καταλαβαίνουν και σε στηρίζουν . Και κυρίως να ξεσπας. Να μη πνιγείς την θλίψη σου . Πενθήσε και τους δύο .είμαι σίγουρη ότι είναι δύο άγγελοι εκεί ψηλά και σε προσέχουν. Σε φιλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2020 at 9:53 ΜΜ, ο/η z1989 είπε:

Α ρε γαμωτο...είναι απίστευτο τι μπορεί να συμβεί σε λίγα γαμημενα δευτερόλεπτα. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου. Ειλικρινά δεν έχω λόγια. Είμαστε εδώ για ότι θελησεις να συζητήσεις . Να συνεχίσεις τις συνεδρίες σου θα σε βοηθήσουν με την πάροδο του χρόνου .να ανοίγεις την καρδιά σου στον ψυχολόγο σου.επίσης να έχεις δίπλα σου άτομα που σε καταλαβαίνουν και σε στηρίζουν . Και κυρίως να ξεσπας. Να μη πνιγείς την θλίψη σου . Πενθήσε και τους δύο .είμαι σίγουρη ότι είναι δύο άγγελοι εκεί ψηλά και σε προσέχουν. Σε φιλώ 

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ακριβώς όπως το είπες σε δευτερόλεπτα..ναι με βοηθά αρκετά ο ψυχολόγος...είστε γλυκητατες όλες κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...