Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Ποτέ δεν με πονάει το στήθος και μόνο όταν παίρνω κιλά μεγαλώνει αλλά όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου με πόνεσε την ημέρα που περίμενα περίοδο... Γιαυτό τώρα έλεγα γίνεται και χωρίς να πονάει? 

Νομιζω οτι γινεται μια χαρα δεν εχουν ολες πονο στο στηθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Νομιζω οτι γινεται μια χαρα δεν εχουν ολες πονο στο στηθος...

Μακαρι μακάρι!!!! Για άλλο ένα μήνα βαρέθηκα να ζουλαω το στήθος να δω αν πονάει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα Ευάγγελε!!!! Άρχισε η μεγάλη εβδομαδα επιτέλους, το Πάσχα είναι η αγαπημένη μου γιορτή και ήθελα φέτος να το περάσω στο χωριό μου με το μικρό αλλά θα ακούσουμε τις ακολουθίες στη τηλεόραση... Δεν πειράζει την υγεία μας να έχουμε όλοι πάνω από όλα και του χρόνου θα πάμε εκκλησία. 

Μακαρι να έχω να σας πω ευχάριστα η αλήθεια είναι ότι νιώθω διαφορετικά και με κάνει συγκρατημενα αισιόδοξη, αλλά θα περιμένω άλλες δύο μέρες και θα πάω για χοριακη δεν ξανακάνω τεστ σπίτι. Κουράζομαι εύκολα εδώ κ κάποιες μέρες και έχω λίγα πονακια που αραιωσαν και σήμερα είδα λίγα υγρά που σηνηθως εγώ δεν έχω... Αλλά μετά αν ήμουν δεν θα έπρεπε να με πονάει το στήθος έστω και λίγο...  Πριν 3 χρόνια ακριβώς είχα μείνει πρώτη φορά έγκυος 12 Απριλίου είχα κάνει χοριακη ελπίζω αυτή τη φορά να είμαι και να προχωρήσει.... 

Καλημερα σε ολες! @Kostef μου κατι καλο νομιζω πως μας ετοιμαζεις...Μακαρι μακαρι κοριτσι μου να εχεις υπεροχα νεα σε λιγες μερες!!!!Κ εσυ κ οσες αλλες περιμενουν αυτες τις μερες.Τωρα τα συμπτωματα απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη διαφερουν,το ιδιο πχ κ απο γυναικα σε γυναικα.Εγω πχ ειχα πονο στις θηλες,οι αδερφες μου δεν ενιωθαν τιποτα στις εγκυμοσυνες τους.Ή πχ αλλες εχουν υγρα κ εγω δεν ειχα τιποτα.Το αποτελεσμα ειναι που μας νοιαζει ουτως ή αλλως 😉😉😉😉

Εγω φετος θα νηστεψω μονο το κρεας αλλα γαλακτοκομικα θα τρωω κανονικα.Το γιατρο δεν τον εχω ρωτησει,νομιζω πως το να ακολουθησω αυστηρη νηστεια δε θα μου δωσει ενεργεια γιατι ακομη νιωθω αρκετα κουρασμενη.Τσουρεκια σκεφτομαι να φτιαξω αυριο μαλλον κ ελπιζω να μη βγουν σκληρα,ειχα κανει προπερσυ κ βγηκαν πεντανοστιμα αλλα σκληρα.Δεν εχω κουζινομηχανη κ ζυμωνα με το χερι.Για να δουμε φετος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Μιας και καθόμαστε μέσα εγώ θα κάνω τσουρέκια και κουλουράκια φέτος. Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι είμαστε δυο άτομα μόνο πολύ φαγανά και δεν ξέρω πόσα κιλά θα πάρουμε όταν τελειώσει όλο αυτό 😂

Εγώ είμαι 6 μέρες μετά την οωρρηξια σήμερα. Έχω απορία γιατί από σήμερα έχω πονακια χαμηλά στη μήτρα και λιγο δεξιά και αριστερά. Αλλά είναι νωρίς για περίοδο. Εμένα μου έρχεται νωρίτερα αλλά  11 μέρες μετά την οωρρηξια συνήθως 🤔 έχω και πολλά υγρά αλλά συνήθως έχω τέτοια τρεις τέσσερις μέρες πριν την περίοδο.

Είπα δεν θα ασχοληθώ τώρα που θα ξεκινήσω εξωσωματική αλλά από τη μια η υστεροσκοπηση που έκανα και μια η καραντίνα σκέφτομαι μήπως γίνει κανένα θαύμα.. 🙏💕

Θα σκάσω μέχρι να δω περίοδο.. με ανησυχούν τα πονακια από τόσο νωρίς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Μιας και καθόμαστε μέσα εγώ θα κάνω τσουρέκια και κουλουράκια φέτος. Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι είμαστε δυο άτομα μόνο πολύ φαγανά και δεν ξέρω πόσα κιλά θα πάρουμε όταν τελειώσει όλο αυτό 😂

Εγώ είμαι 6 μέρες μετά την οωρρηξια σήμερα. Έχω απορία γιατί από σήμερα έχω πονακια χαμηλά στη μήτρα και λιγο δεξιά και αριστερά. Αλλά είναι νωρίς για περίοδο. Εμένα μου έρχεται νωρίτερα αλλά  11 μέρες μετά την οωρρηξια συνήθως 🤔 έχω και πολλά υγρά αλλά συνήθως έχω τέτοια τρεις τέσσερις μέρες πριν την περίοδο.

Είπα δεν θα ασχοληθώ τώρα που θα ξεκινήσω εξωσωματική αλλά από τη μια η υστεροσκοπηση που έκανα και μια η καραντίνα σκέφτομαι μήπως γίνει κανένα θαύμα.. 🙏💕

Θα σκάσω μέχρι να δω περίοδο.. με ανησυχούν τα πονακια από τόσο νωρίς.. 

Δε θελω να σε ξεσηκωνω,αλλα το μηνα που εμεινα εγκυος ειχαν αρχισει πολυ νωρις τα πονακια κ σε μενα κ μαλιστα σκεφτομουν α καλα,κανει παλι τα δικα του ο κυκλος μου.Ειναι κ η υστεροσκοπηση που εκανες που σε κανει πιο γονιμη...μακαρι να ερθει το θετικο σου,στο ευχομαι ειλικρινα!!!Πιστευω πολυ οτι η χαλαροτητα βοηθαει για να μεινει μια κοπελα εγκυος,το εχω γραψει κι αλλες φορες,εχω αρκετες φιλες που ειχαν προγραμματισμενες εξωσωματικες ,σκεφτοντουσαν οτι δεν μπορουν να μεινουν με φυσιολογικη συλληψη κ τελικα εμειναν  φυσιολογικοτατα λιγο πριν ξεκινησουν την εξωσωματικη.

Ποτε (δεν) περιμενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες! @Kostef μου κατι καλο νομιζω πως μας ετοιμαζεις...Μακαρι μακαρι κοριτσι μου να εχεις υπεροχα νεα σε λιγες μερες!!!!Κ εσυ κ οσες αλλες περιμενουν αυτες τις μερες.Τωρα τα συμπτωματα απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη διαφερουν,το ιδιο πχ κ απο γυναικα σε γυναικα.Εγω πχ ειχα πονο στις θηλες,οι αδερφες μου δεν ενιωθαν τιποτα στις εγκυμοσυνες τους.Ή πχ αλλες εχουν υγρα κ εγω δεν ειχα τιποτα.Το αποτελεσμα ειναι που μας νοιαζει ουτως ή αλλως 😉😉😉😉

Εγω φετος θα νηστεψω μονο το κρεας αλλα γαλακτοκομικα θα τρωω κανονικα.Το γιατρο δεν τον εχω ρωτησει,νομιζω πως το να ακολουθησω αυστηρη νηστεια δε θα μου δωσει ενεργεια γιατι ακομη νιωθω αρκετα κουρασμενη.Τσουρεκια σκεφτομαι να φτιαξω αυριο μαλλον κ ελπιζω να μη βγουν σκληρα,ειχα κανει προπερσυ κ βγηκαν πεντανοστιμα αλλα σκληρα.Δεν εχω κουζινομηχανη κ ζυμωνα με το χερι.Για να δουμε φετος...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη από τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου ήταν πολύ διαφορετικές! Απλά οι πόνοι στο στηθος το ειχα για βασικό σύμπτωμα. Λίγο έμεινε τώρα τον έφαγα το γάιδαρο! Τη Τετάρτη θα μάθω η αύριο αν μου έρθει περίοδος! 

Γακακτοκομικα να τρως κανονικά. Για εμένα οι έγκυες δεν πρέπει να κάνουν αυστηρές δίαιτες και νηστειες. Τώρα αν τη μεγάλη εβδομαδα νηστεψεις το κρέας δεν θα γίνει και κάτι μια χαρά θα είσαι. Μπορείς μια μέρα να φτιάξεις θαλασσινό αν σου αρέσουν σουπιά η καλαμαράκια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Μιας και καθόμαστε μέσα εγώ θα κάνω τσουρέκια και κουλουράκια φέτος. Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι είμαστε δυο άτομα μόνο πολύ φαγανά και δεν ξέρω πόσα κιλά θα πάρουμε όταν τελειώσει όλο αυτό 😂

Εγώ είμαι 6 μέρες μετά την οωρρηξια σήμερα. Έχω απορία γιατί από σήμερα έχω πονακια χαμηλά στη μήτρα και λιγο δεξιά και αριστερά. Αλλά είναι νωρίς για περίοδο. Εμένα μου έρχεται νωρίτερα αλλά  11 μέρες μετά την οωρρηξια συνήθως 🤔 έχω και πολλά υγρά αλλά συνήθως έχω τέτοια τρεις τέσσερις μέρες πριν την περίοδο.

Είπα δεν θα ασχοληθώ τώρα που θα ξεκινήσω εξωσωματική αλλά από τη μια η υστεροσκοπηση που έκανα και μια η καραντίνα σκέφτομαι μήπως γίνει κανένα θαύμα.. 🙏💕

Θα σκάσω μέχρι να δω περίοδο.. με ανησυχούν τα πονακια από τόσο νωρίς.. 

2 εβδομάδες έχω και εγώ πόνους σχεδόν εκεί χαμηλά μια κέντρο μια δεξιά. Προσπαθω να κάνω υπομονή! Μακάρι να είμαστε και οι δύο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Δε θελω να σε ξεσηκωνω,αλλα το μηνα που εμεινα εγκυος ειχαν αρχισει πολυ νωρις τα πονακια κ σε μενα κ μαλιστα σκεφτομουν α καλα,κανει παλι τα δικα του ο κυκλος μου.Ειναι κ η υστεροσκοπηση που εκανες που σε κανει πιο γονιμη...μακαρι να ερθει το θετικο σου,στο ευχομαι ειλικρινα!!!Πιστευω πολυ οτι η χαλαροτητα βοηθαει για να μεινει μια κοπελα εγκυος,το εχω γραψει κι αλλες φορες,εχω αρκετες φιλες που ειχαν προγραμματισμενες εξωσωματικες ,σκεφτοντουσαν οτι δεν μπορουν να μεινουν με φυσιολογικη συλληψη κ τελικα εμειναν  φυσιολογικοτατα λιγο πριν ξεκινησουν την εξωσωματικη.

Ποτε (δεν) περιμενεις;

 

Στην υστεροσκοπηση αφαιρέσαμε και ένα μικρό πολύποδα που βρήκαμε για αυτό ελπίζω μήπως και αυτό εμποδίζε. Έχω μια σάλπιγγα ανοιχτή και το ευτυχές είναι ότι σχεδόν κάθε μήνα κάνω από κει οωρρηξια, γιατί η άλλη οωθηκη  είναι χειρουργημένη και μικρή. Αλλά δεν μένω έγκυος. Επίσης το σπέρμα είναι καλό..

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ελπίδες πια για φυσιολογική σύλληψη γτ προσπαθούμε πάνω από ενάμιση χρόνο

Αλλά δεν ξέρω η υστεροσκοπηση μήπως βοηθήσει!

Πάντως αυτά τα πονακια με ανησυχούν μη και μμ ου έρθει από τώρα. Αλλά 6 μέρες μετά την οωρρηξια; 

Βάση οωρρηξιας θα πρέπει να έρθει Τρίτη του Πασχα αλλά πάντα έρχεται νωρίτερα όποτε περίπου Μ.Σαββατο ή Κυριακή του Πασχα..

Αχ κορίτσια είπα δεν θα αγχωθω τώρα αφού τον άλλο μήνα ξεκινάω εξωσωματική αλλά δεν μπορώ αγχώθηκα τώρα με τα πονακια.. 🤔

Εσύ κι κορίτσι μου πως τα πας; Το μωράκι που εχεις στην κοιλίτσα;🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

2 εβδομάδες έχω και εγώ πόνους σχεδόν εκεί χαμηλά μια κέντρο μια δεξιά. Προσπαθω να κάνω υπομονή! Μακάρι να είμαστε και οι δύο!!! 

Μακάρι κορίτσι μου.. Μακάρι! Εγώ είχα τραβήγματα στα πλαϊνά αλλά σήμερα νοιώθω αυτό το βάρος χαμηλά στη μήτρα και μικρό πονακια σαν περιόδου.. εσύ ποτέ περιμένεις τώρα λογικά ε; Μακάρι Παναγία μου να είσαι έγκυος ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου.. Μακάρι! Εγώ είχα τραβήγματα στα πλαϊνά αλλά σήμερα νοιώθω αυτό το βάρος χαμηλά στη μήτρα και μικρό πονακια σαν περιόδου.. εσύ ποτέ περιμένεις τώρα λογικά ε; Μακάρι Παναγία μου να είσαι έγκυος ♥️

Λογικά περιμένω σήμερα, ο κύκλος μου είναι 26 ημερών συνήθως αλλά τους τελευταίους 2 μήνες έκανα 30 μέρες κύκλο. Τώρα το ημερολόγιο μου βγάζει μέσο όρο 28 ημέρες. Σήμερα είμαι στην 28η θα περιμένω την Τετάρτη που θα είναι η 30η και θα κάνω χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Λογικά περιμένω σήμερα, ο κύκλος μου είναι 26 ημερών συνήθως αλλά τους τελευταίους 2 μήνες έκανα 30 μέρες κύκλο. Τώρα το ημερολόγιο μου βγάζει μέσο όρο 28 ημέρες. Σήμερα είμαι στην 28η θα περιμένω την Τετάρτη που θα είναι η 30η και θα κάνω χοριακη. 

Μακάρι να είναι θετικό.. η αλήθεια είναι τα πονακια για πολλές συνεχόμενες μέρες τα ακούω συχνά σε εγκυουλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Στην υστεροσκοπηση αφαιρέσαμε και ένα μικρό πολύποδα που βρήκαμε για αυτό ελπίζω μήπως και αυτό εμποδίζε. Έχω μια σάλπιγγα ανοιχτή και το ευτυχές είναι ότι σχεδόν κάθε μήνα κάνω από κει οωρρηξια, γιατί η άλλη οωθηκη  είναι χειρουργημένη και μικρή. Αλλά δεν μένω έγκυος. Επίσης το σπέρμα είναι καλό..

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ελπίδες πια για φυσιολογική σύλληψη γτ προσπαθούμε πάνω από ενάμιση χρόνο

Αλλά δεν ξέρω η υστεροσκοπηση μήπως βοηθήσει!

Πάντως αυτά τα πονακια με ανησυχούν μη και μμ ου έρθει από τώρα. Αλλά 6 μέρες μετά την οωρρηξια; 

Βάση οωρρηξιας θα πρέπει να έρθει Τρίτη του Πασχα αλλά πάντα έρχεται νωρίτερα όποτε περίπου Μ.Σαββατο ή Κυριακή του Πασχα..

Αχ κορίτσια είπα δεν θα αγχωθω τώρα αφού τον άλλο μήνα ξεκινάω εξωσωματική αλλά δεν μπορώ αγχώθηκα τώρα με τα πονακια.. 🤔

Εσύ κι κορίτσι μου πως τα πας; Το μωράκι που εχεις στην κοιλίτσα;🥰😘

6 μερες μετα την ωορρηξια τα πονακια που λες μπορει να ειναι επειδη γινεται η εμφυτευση,μη σε αγχωνουν.Ουτως ή αλλως κ με την αρχη της εγκυμοσυνης σου θα εχεις πονακια,ολα αυτα ειναι απολυτως φυσιολογικα.Μακαρι να εισαι κοριτσι μου κ εσυ κ η @Kostef  μας,να φερετε θετικουλια αυτες τις Αγιες μερες...

Εγω ειμαι πολυ καλυτερα,σημερα ειμαι 14+3 και ο μπεμπουλης μου μεγαλωνει.Αρχισε κ η δυσκοιλιοτητα (σορρυ κιολας) κ προσπαθω να την αντιμετωπισω με νερο κ διατροφη για να μην παρω λαδι απο το φαρμακειο γιατι με αηδιαζει.Ραντεβου ξανα 29/4 να δουμε ποσο μεγαλωσε ο γιοκας μας.Κοριτσια ειμαι πολυ συγκινημενη που εχω αγορακι,αν θυμαστε οι πιο παλιες εδω στο φορουμ,παντρευτηκα τον Ιουλιο κ 3 μηνες μετα χασαμε τον πεθερο μου απο την παλιοαρρωστια.Οποτε υπηρχε πολυς πονος στην οικογενεια,τον αγαπουσα υπερβολικα,δε θα μπορουσα να εχω καλυτερο πεθερο νομιζω αλλα κ εκεινος μου ειχε πολλη αδυναμια.Οταν επαθα την αποκολληση (δεν ειχαμε μαθει ακομη φυλο),τον ειδα στον υπνο μου κ μου εδωσε ενα πολυ δυνατο φιλι στο μαγουλο,σαν να μου ελεγε με τον τροπο του οτι ολα θα πανε καλα.Κ νιωθω πως τωρα που εφυγε θα ειναι σαν να τον ξαναεχουμε παλι κοντα μας αφου ο γιοκας μας θα παρει το ονομα του.Ποσο λυπαμαι που δεν προλαβε να ζησει για να παρει αυτη τη χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

6 μερες μετα την ωορρηξια τα πονακια που λες μπορει να ειναι επειδη γινεται η εμφυτευση,μη σε αγχωνουν.Ουτως ή αλλως κ με την αρχη της εγκυμοσυνης σου θα εχεις πονακια,ολα αυτα ειναι απολυτως φυσιολογικα.Μακαρι να εισαι κοριτσι μου κ εσυ κ η @Kostef  μας,να φερετε θετικουλια αυτες τις Αγιες μερες...

Εγω ειμαι πολυ καλυτερα,σημερα ειμαι 14+3 και ο μπεμπουλης μου μεγαλωνει.Αρχισε κ η δυσκοιλιοτητα (σορρυ κιολας) κ προσπαθω να την αντιμετωπισω με νερο κ διατροφη για να μην παρω λαδι απο το φαρμακειο γιατι με αηδιαζει.Ραντεβου ξανα 29/4 να δουμε ποσο μεγαλωσε ο γιοκας μας.Κοριτσια ειμαι πολυ συγκινημενη που εχω αγορακι,

Από εμπειρία σχετικά με τη δυσκοιλιοτητα σου λέω να μη κάτσεις να ζορίζεται. Εγώ στην εγκυμοσύνη ξεκίνησα με ήπια δυσκοιλιοτητα που μετά προχώρησε και εγι ε ανυπόφορη. Εκτός από το λαδάκι υπάρχουν 5α υποθετα γλυκερίνης. Εμένα ο γιατρός μου είχε δώσει φακελάκια dulcosoft κάπως έτσι. Ακόμα το θυμάμαι το ποσό ζορίστηκα χαλί μαύρο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Στην υστεροσκοπηση αφαιρέσαμε και ένα μικρό πολύποδα που βρήκαμε για αυτό ελπίζω μήπως και αυτό εμποδίζε. Έχω μια σάλπιγγα ανοιχτή και το ευτυχές είναι ότι σχεδόν κάθε μήνα κάνω από κει οωρρηξια, γιατί η άλλη οωθηκη  είναι χειρουργημένη και μικρή. Αλλά δεν μένω έγκυος. Επίσης το σπέρμα είναι καλό..

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ελπίδες πια για φυσιολογική σύλληψη γτ προσπαθούμε πάνω από ενάμιση χρόνο

Αλλά δεν ξέρω η υστεροσκοπηση μήπως βοηθήσει!

Πάντως αυτά τα πονακια με ανησυχούν μη και μμ ου έρθει από τώρα. Αλλά 6 μέρες μετά την οωρρηξια; 

Βάση οωρρηξιας θα πρέπει να έρθει Τρίτη του Πασχα αλλά πάντα έρχεται νωρίτερα όποτε περίπου Μ.Σαββατο ή Κυριακή του Πασχα..

Αχ κορίτσια είπα δεν θα αγχωθω τώρα αφού τον άλλο μήνα ξεκινάω εξωσωματική αλλά δεν μπορώ αγχώθηκα τώρα με τα πονακια.. 🤔

Εσύ κι κορίτσι μου πως τα πας; Το μωράκι που εχεις στην κοιλίτσα;🥰😘

Πάντα θα έχεις ελπίδες για φυσιολογική σύλληψη κοριτσάκι μου όσο έχεις περίοδο ίσως λιγότερες από αλλες μην ξεχνάς ότι ο Θεός είναι μεγάλος και θαυματα γίνονται πάντα. Ελπίζω να έγινε και για σένα το θαύματακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!🥰🥰

Για εμένα χθες δεν ήταν ιδιαίτερα καλή ημέρα αφού με έπιασε ημικρανία. Επίσης με πονούσε και το στομάχι το βράδυ. Όλα τα καλά μαζί!

@st3llina μου κι εγώ μόνο κρέας δεν έφαγα την Μ. Εβδομάδα ( εκτός την Μ.Παρασκευη που έκανα κανονικά νηστεία). Ο ασθενής και η έγκυος δικαιολογούνται. Επίσης πόσο με συγκίνησε αυτό που έγραψες για τον πεθερό σου. Μπράβο κορίτσι μου που τον τιμας. Να είσαι σίγουρη ότι το εισπράττει από εκεί ψηλά.

@Kostef μου κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ακόμα και στην ίδια γυναίκα. Για εμένα τουλάχιστον έτσι ήταν! Για αυτό κι εμείς περιμένουμε κι ευχόμαστε να μας στείλεις φωτογραφία με θετικό τεστακι! Πόσο θα χαρώ!

@hope_89 Συγνώμη κορίτσι έγραψα καταλάθος άλλο όνομα και δεν μπορώ να το σβήσω!😁 Μα πώς το διαγράφω βρε παιδί μου με έσκασε;😤

Και πάω στο σωστό.... @Hope19 μου πότε δεν ξέρεις! Το ότι προσπαθείτε τόσο καιρό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να συμβεί. Το έχω αναφέρει ξανά για ένα ζευγάρι γνωστών μου που τους είχαν αποκλείσει φυσική σύλληψη λόγω σοβαρού θέματος στον άντρα και όμως έμεινε. Και ξέρω κι άλλες περιπτώσεις. Οι περισσότεροι γνωρίζουμε τέτοια ζευγάρια. Αν δεν κάνω λάθος εσάς δεν σας το απέκλεισαν. Άρα γιατί να μην είσαι κορίτσι μου; Εγώ στο εύχομαι ολόψυχα και πιστεύω σε αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε....Εγώ και επίσημος σταμάτησα τη δουλειά κ σε λίγες μέρες μπαίνω ταμείο  !!!Ξέρω οικονομικά δεν είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή αλλά τουλάχιστον είναι η πιο ασφαλείς διοτι ποσό καιρό να έβρισκα τρόπους για ανακριτικές κτλ!

Εσεις πως είστε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε ? Εγω φτιαχνω γεμιστα!!! Εντωμεταξυ ειμαι στις γονιμες και οπως καθε φορα εχουν αρχισει οι ζαλαδες οι ανακατοσουρες ολα...ειδικα σημερα που ειμαι μια μερα πριν την ωορυξια με το ζορι στεκομαι ορθια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τα ενθαρρυντικά σας λόγια 🥰

@Ευάγγελοςτ κορίτσι ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα.. δεν περιμένεις περίοδο μήπως ; Καμία φορά το παθαίνουμε αυτές τις μέρες..

Εμάς όχι δεν μας το απέκλεισαν , ίσα ίσα για τέσσερις μήνες προσπαθούμε με το γιατρό με παρακολούθηση οωρρηξιας και κάποιες φορές έπαιρνα προγεστερόνη για να υποστηρίξουμε την ωχρινικη φάση.

Το μόνο που βρήκαμε ήταν ο πολύποδας. Αλλιώς εφόσον κάνω οωρρηξια κάθε μήνα σχεδόν από την πλευρά της ανοιχτής σαλπιγγας δεν θα έπρεπε να υπάρχει σοβαρός λόγος. Αν είναι περισσότερους μήνες οωρρηξια από την κλειστή σάλπιγγα θα ήταν λογικό.

Εντωμεταξυ εγώ ακόμα και σήμερα έχω πονακια στη μήτρα και είναι εφτά μέρες μετά την οωρρηξια. Μόνο μην έρθει η καταραμένη περίοδος τόσο νωρίτερα γαμωτο 😞 Κατά τα αλλά έχω πολλά υγρά και στήθος πρισμενο όπως πάντα βέβαια το στήθος. Επίσης κουράζομαι και λαχανιαζω εύκολα. Ακόμα τα σεντόνια άλλαξα και λαχανιαζα. Εκτός κι αν είναι επειδή πήρα 3 κιλακια , από το φαί 😂😂😂🤭🙉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.

Χθες βράδυ πιοβπριν κοιμηθω γελούσαμε με τν συντροφο μ Κ τ λεω ωχ κατουρηθηκα. Τρέχω τουαλετα κ ήμουν γεματη αίματα  . Δεν ποναω τπρ πηγα επειγοντα μην τα πολυλογώ μ ειπαν δε μπορουν ν κανουν τπτ να περιμενω σημερα να παω για υπερηχο κ βλεπουμε κ με έστειλαν σπιτι. Μ ειπε μπορει αποβολη μπορει κ οχι. Θα δειξει κ σμρ δε εχω τοσο πολυ όσο χθες αλλα εχω κατακόκκινο κ χθες εβγαλα κ ενα κομμάτι. Ξερω οτι ολο αυτο δεν ακουγετε καλο. Κανω υπομονη κ μενω δυνατη να δούμε αργοτερα  . Καποια κοπελα π ειχε περασει αποβολή πονουσε? 

Είμαι σε σοκ νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα.

Χθες βράδυ πιοβπριν κοιμηθω γελούσαμε με τν συντροφο μ Κ τ λεω ωχ κατουρηθηκα. Τρέχω τουαλετα κ ήμουν γεματη αίματα  . Δεν ποναω τπρ πηγα επειγοντα μην τα πολυλογώ μ ειπαν δε μπορουν ν κανουν τπτ να περιμενω σημερα να παω για υπερηχο κ βλεπουμε κ με έστειλαν σπιτι. Μ ειπε μπορει αποβολη μπορει κ οχι. Θα δειξει κ σμρ δε εχω τοσο πολυ όσο χθες αλλα εχω κατακόκκινο κ χθες εβγαλα κ ενα κομμάτι. Ξερω οτι ολο αυτο δεν ακουγετε καλο. Κανω υπομονη κ μενω δυνατη να δούμε αργοτερα  . Καποια κοπελα π ειχε περασει αποβολή πονουσε? 

Είμαι σε σοκ νομιζω.

Ελπιζω να πανε ολα καλα!!! Τι παει να πει δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα? γιατι δεν στον εκαναν εχθες τον υπερηχο? παντως λενε οτι η αποβολη εχει πονους και μαλιστα δυνατους..εσυ μεινε ξαπλωμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ελπιζω να πανε ολα καλα!!! Τι παει να πει δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα? γιατι δεν στον εκαναν εχθες τον υπερηχο? παντως λενε οτι η αποβολη εχει πονους και μαλιστα δυνατους..εσυ μεινε ξαπλωμενη 

Γιατί εδω ειναι Αγγλία  κ εχουν τ δικο τους σκατοσυστημα. Εχω τη μανα μ π κλαιει κ οδειρετε οτι πρεπει να ξαναπάω. Απλα πρεπει ν περιμενω τν υπερηχο το απόγευμα. Δεν ξερω γιατί δεν μ τν εκαναν τη νύχτα. Ειμαι ξαπλωμενη ευτυχως κ ο σύντροφός μ δε δουλεύει οποτε με βοηθά. Το χειρότερο μου ηταν π επρεπε να μπω μονη δεν τν άφησαν να ερθει λόγω τ κορονοιου κ αυτός ο μαυρος απέξω απο τα επείγοντα να μη ξέρει τι ν κάνει. Κ σημερα πβθα παμε στο νοσοκομειο παλι για τν υπερηχο μου τ ξεκοψαν πρεπει ν έρθεις μονη σ κ να περιμένει στ αμαξι. Προσπαθω να φανω δυνατη. Γιατί δεν ξερω τι μ συμβαίνει κ με τρελάνει αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα.

Χθες βράδυ πιοβπριν κοιμηθω γελούσαμε με τν συντροφο μ Κ τ λεω ωχ κατουρηθηκα. Τρέχω τουαλετα κ ήμουν γεματη αίματα  . Δεν ποναω τπρ πηγα επειγοντα μην τα πολυλογώ μ ειπαν δε μπορουν ν κανουν τπτ να περιμενω σημερα να παω για υπερηχο κ βλεπουμε κ με έστειλαν σπιτι. Μ ειπε μπορει αποβολη μπορει κ οχι. Θα δειξει κ σμρ δε εχω τοσο πολυ όσο χθες αλλα εχω κατακόκκινο κ χθες εβγαλα κ ενα κομμάτι. Ξερω οτι ολο αυτο δεν ακουγετε καλο. Κανω υπομονη κ μενω δυνατη να δούμε αργοτερα  . Καποια κοπελα π ειχε περασει αποβολή πονουσε? 

Είμαι σε σοκ νομιζω.

Κοριτσι μου χωρις να ειμαι σιγουρη νομιζω οτι στην αποβολη νιωθεις κ πονο.Ειλικρινα εχω στεναχωρηθει με αυτα που εγραψες ομως προχθες διαβαζα για αναλογη περιπτωση με αιμα κ τελικα το μωρακι ηταν καλα.Οσο κ αν ακουγεται τρελο, αν δεν κανεις υπερηχο μη θεωρεις οτι τελειωσαν ολα.Υπαρχει περιπτωση ισως να εχεις καποια μεγαλη αποκολληση;Τη γιατρο σου απο Ελλαδα την πηρες να σου πει τη γνωμη της;Η σκεψη μου ειναι μαζι σου κ σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια μεχρι να μας πεις τα νεοτερα.Ποσων εβδομαδων εισαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσι μου χωρις να ειμαι σιγουρη νομιζω οτι στην αποβολη νιωθεις κ πονο.Ειλικρινα εχω στεναχωρηθει με αυτα που εγραψες ομως προχθες διαβαζα για αναλογη περιπτωση με αιμα κ τελικα το μωρακι ηταν καλα.Οσο κ αν ακουγεται τρελο, αν δεν κανεις υπερηχο μη θεωρεις οτι τελειωσαν ολα.Υπαρχει περιπτωση ισως να εχεις καποια μεγαλη αποκολληση;Τη γιατρο σου απο Ελλαδα την πηρες να σου πει τη γνωμη της;Η σκεψη μου ειναι μαζι σου κ σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια μεχρι να μας πεις τα νεοτερα.

Το σκέφτηκα να την παρω. Αλλα πιο τ όφελος πες μ. Η γυναίκα θα φριξει . Θα κανω τν υπερηχο πρωτα κ θα την παρω μετά να δω αν τ μωρο ειναι οκ κ μ πει για προγεστερόνη να πω στη μανα μ να παει να μ πάρει να τ στειλει με κουριερ. Θα δειξει. 4 ωρες μεινανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Το σκέφτηκα να την παρω. Αλλα πιο τ όφελος πες μ. Η γυναίκα θα φριξει . Θα κανω τν υπερηχο πρωτα κ θα την παρω μετά να δω αν τ μωρο ειναι οκ κ μ πει για προγεστερόνη να πω στη μανα μ να παει να μ πάρει να τ στειλει με κουριερ. Θα δειξει. 4 ωρες μεινανε

Μπορεί να είναι αποκόλληση σάκου κορίτσι μου κανε υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα.

Χθες βράδυ πιοβπριν κοιμηθω γελούσαμε με τν συντροφο μ Κ τ λεω ωχ κατουρηθηκα. Τρέχω τουαλετα κ ήμουν γεματη αίματα  . Δεν ποναω τπρ πηγα επειγοντα μην τα πολυλογώ μ ειπαν δε μπορουν ν κανουν τπτ να περιμενω σημερα να παω για υπερηχο κ βλεπουμε κ με έστειλαν σπιτι. Μ ειπε μπορει αποβολη μπορει κ οχι. Θα δειξει κ σμρ δε εχω τοσο πολυ όσο χθες αλλα εχω κατακόκκινο κ χθες εβγαλα κ ενα κομμάτι. Ξερω οτι ολο αυτο δεν ακουγετε καλο. Κανω υπομονη κ μενω δυνατη να δούμε αργοτερα  . Καποια κοπελα π ειχε περασει αποβολή πονουσε? 

Είμαι σε σοκ νομιζω.

Τι λες τώρα κορίτσι μου! Έσκασα μόλις διάβασα το μήνυμα. Πόσο θα φοβήθηκες! Φυσικά και πρέπει να είσαι δυνατή και αισιόδοξη. Άπειρες γυναίκες έχουν αίμα και όλα πάνε καλά στο τέλος. Η φίλη μου είχε μεγάλη αιμορραγία. Ήταν σίγουρη ότι απέβαλε αλλά όταν της έκαναν υπέρηχο στο νοσοκομείο το μωράκι της ήταν εκεί. Είχε μεγάλη αποκόλληση.Τώρα κοντεύει να γεννήσει. Θυμώνω απίστευτα με το σύστημα εκεί αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή. Αυτό είναι βέβαια το πιο δύσκολο γιατί σε σκοτώνει αυτή η αμφιβολία. Εύχομαι και παρακαλάω να είναι όλα καλά. Να έχεις πίστη! Θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...