Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Απ’τη μία ανυπομονώ κι εγώ, γιατί δεν αντέχω άλλο...απ’την άλλη φοβάμαι τη γέννα τώρα πάλι που το σκέφτηκα...αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά ❤️❤️

Αύριο βράδυ μπαίνω, Πέμπτη πρωί θα γεννήσω!!

Ανυπομονώ κι εγώ να σας στείλω από το μαιευτήριο και να σας πω ότι γεννήσαμε και τι έγινε 😍

 

Ναι τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα! Ολες μας φοβόμαστε πιστευω! Με το καλό κορίτσι μου, θετικη σκεψη και ολα θα πανε τελειααα 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2020 at 1:19 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πως είστε;

Σήμερα είμαι 36 κ 1 και μπήκα εχθές αισίως στον μήνα μου! Πήγα στη γιατρό η οποία ήταν ενθουσιασμένη που μπήκαμε στο μήνα μας και μου έλεγε πέρασε ο καιρός και θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά, με συγκίνησε!🤗

Όλα καλά τα βρήκε, η μικρή είναι 2800. Πλακούντας, αμνιακό όλα οκ! Μου είπε να μην περπατάω ακόμα, αλλά να ξεκινήσω αφού κλείσω τις 37εβδ. Μου πήρε κολπικό δείγμα, μου είπε να πάω στον καρδιολόγο και να κανονίσω 2 φιάλες αίμα στο νοσοκομείο για παν ενδεχόμενο. Δεν ήξερα ότι το κάνουν έτσι! Μετά μου εξήγησε και την "διαδικασία" του τοκετού και μου είπε να μην αγχωθώ καθόλου καθόλου (πράγμα απίθανο 😂) ....

Με ρώτησε αν θα πάρουμε τα βλαστοκύτταρα του μωρού..... Και αφού το συζήτησα και με το άντρα μου, μάλλον πως θα το κάνουμε αυτό ! Εσείς έχετε αποφασίσει αν θα το κάνετε;

Επόμενο ραντεβού έχουμε την άλλη Παρασκευή και θα πηγαίνουμε κάθε εβδομάδα!

Μια χαρά η μικρή σας!!!

Εγώ δεν ξέρω ακόμη τι θα κάνω με τα βλαστοκύτταρα. Δεν το έχουμε συζητήσει και νομίζω ήρθε η ώρα. Για ιδιωτική τράπεζα δεν το σκέφτομαι. Θυμάμαι και πριν λίγα χρόνια μια υπόθεση με ιδιωτικές εταιρείες που πτώχευσαν και οι γονείς έμειναν στον αέρα. Ίσως δούμε τη δωρεά σε δημοσιο νοσοκομείο αλλά απ' όσο ξέρω πρέπει να φροντίσουμε εμείς την μεταφορά τους και δεν ξέρω αν ισχύει κάτι ιδιαίτερο τώρα λόγω της κατάστασης του ιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2020 at 10:32 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Εμένα έχει τώρα κάποιες μέρες που είναι υπερκινητικό βέβαια όπως είπε και η Δήμητρα είναι με τις μέρες άλλες είναι πιο ζωηρή άλλες πιο ήρεμη και ο λοξυγγας παραμένει αμείωτος αφού ο άντρας μ μου λέει θα βγει και αντί να κλάψει πρώτα θα της έρθει λοξυγγας 😂 

Να σε ρωτήσω κάτι αλλο όταν πηγές τελευταία φορά στο γιατρό σου έκανε κολπική εξέταση και μέτρησε τον τράχηλο;;θυμάσαι ποσο ήταν;;;

Και μένα το ίδιο ακριβώς! Μια μέρα λίγο ήσυχος τρεις μέρες κάνει πάρτι!!! Και πολύ λόξυγκας.... Αν συνεχίσει έτσι με νεύρα θα βγει το παιδί...

στις On 30/8/2020 at 10:59 ΠΜ, ο/η Tina92 είπε:

Έχεις ακόμα τρεις μερούλες μπορεί να βγει και στην ΠΗΤ...ποιος ξέρει στην τελική και πρόκληση να κανείς τουλάχιστον εκεί θα είσαι προετοιμασμένη έχει κ αυτό τα θετικά του...πάντως και εγώ με κόβω να γεννάω κοντά στην ΠΗΤ η να πάω με πρόκληση έχω και δυο εβδομάδες μέχρι την ΠΗΤ έλεγα μήπως γεννήσω στα γενέθλια μου στις 3/9 να έχουμε μαζί γενέθλια αλλά δεν το βλέπω θέλει να έχει δίκη της μέρα η μπέμπα ...τι να πω αυτή η αναμονή δεν παλεύεται οσο γρήγορα περάσανε αυτοί οι εννιά μήνες αυτές οι τελευταίες εβδομάδες δεν περνάνε με τίποτα...

εμας εδώ ο καιρός φθινοπώριασε έχουμε 23 βαθμούς και τώρα θα πάμε για πρωινό έξω με τον συζιξ 🌸

Πόσο τους ζηλεύω αυτή τη στιγμή αυτούς τους 23 βαθμούς!!! 

στις On 30/8/2020 at 11:13 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχ φαντάζεσαι 😂😂 εντωμεταξύ και μετά τη γέννα έχουν λόξυγγα το ξέρετε;; Κ μ λένε εμένα αφού έχει τόσο λόξυγγα τώρα μπορεί να έχει κ μετά. Ελπίζω όχι το καημένο 🤣

Μου έκανε κολπική εξέταση στις 37 κ στις 39εβδ, αλλά δε μέτρησε τον τράχηλο. Μου είπε απλά ότι ήταν μαλακός. Είχα δει στο ντοπλερ μέτρηση του τραχήλου, ήταν 30mm νομίζω στις 32εβδ. Γιατί;; Εσένα στο μέτρησε;

Ωχ αν συνεχιστεί έτσι και μετά μες στα νεύρα τα βλέπω τα καημένα...

στις On 30/8/2020 at 11:23 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ποιος ξέρει. Έχω απογοητευτεί πλέον. Έχει ναι το θετικό ότι ξέρεις πότε θα γίνει, αλλά πόσο προετοιμασμένος να’σαι για κάτι που είναι τόσο άγνωστο;; Κ σκέφτομαι δε θα ζήσω αυτό της γέννας, που σπάνε τα νερά ξαφνικά ή αρχίζουν οι πόνοι..κρίμα 🙁 Κι εγώ έτσι σας έχω στο μυαλό μου ότι εσύ κ η Δήμητρα θα γεννήσετε τέλος, κ η Ρίτα κ η whatever μας νωρίτερα...δε ξέρω γιατί μπορεί να κάνω κ λάθος βέβαια..😄 Ωραία θα ήταν να έχετε ίδια μέρα γενέθλια αλλά και να έχει τη δική της μέρα πάλι ωραία θα’ναι, και θα είστε και κοντά ούτως ή άλλως ☺️

Αχχ τι ωραία που ακούστηκε που είπες ότι φθινοπώριασε κ ότι πάτε για πρωινό...τέλεια πολύ το ζήλεψα 💗 Καλά να περάσετε!! 😄💕

Κοίτα μόνο που σκέφτομαι αυτόν το πανικό της στιγμής που σπάνε τα νερά ίσως και να μην είναι τόσο κακή η πρόκληση!!! 

Αχ βρε αγάπη δεν με βλέπω να γεννάω τόσο σύντομα τελικά. Και γω κάποια στιγμή το πίστευα αλλά δεν το βλέπω πλέον.... Θα σας γράψω τα νέα μου στο τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2020 at 12:06 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Πωπω ποσο θελω να ερθει το φθινοπωρακι καιβτα πρωτοβροχια! Ειμαι κοριτσι του φθινοπώρου και της ανοιξης.... το καλοκαιρι δεν το αντέχω! και πολυ χαιρομαι που ετυχε να γεννησω Σεπτεμβριο! Ειναι πολυ καλη εποχη για τα μωρακια μας  !🤗🤗🤗🤗

Να σας ρωτησω η κοιλίτσα σας εχρι "κατεβει" που λενε? Εμενα οχι ακομα (αν και δεν ξερω φυσικα αν γινεται σε ολες αυτο!)

Εγώ πάλι είμαι του καλοκαιριού αλλά φέτος ομολογώ με ζορισε! Και μένα μ' αρέσει πολύ η εποχή που θα γεννήσουμε! Γενικώς μ' αρέσει και ο Σεπτέμβρης. Είναι ζεστός μήνας αλλά όχι υπερβολικά. Επιπλέον έχω την αίσθηση ότι πάντα ένας νέος κύκλος ξεκινάει τον Σεπτέμβρη. Ίσως είμαι επηρεασμένη από τα σχολεία, με τα οποία δεν έχω καμμία σχέση βέβαια! Η βροχή πάντως δεν μ' αρέσει καθόλου....

Και η δική μου ακόμα ψηλά είναι

στις On 30/8/2020 at 12:22 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Χαχαχα ετσι ετσι να βγαίνεις και να περνάς ωραια!!!

Ναι κι εμενα αυτο μου ειπε.... να μην αγχωθω γιατι ειναι το πρωτο και θα αργησει να βγει! Εγω δεν θελω να παει μετα τις 22/9... δεν θέλω να βγει ζυγος 😂😂😂😂😂 (ενταξει βλακειες ειναι αυτά αλλα λέω 🤣🤣)

Μπράβο βρε παιδιά μια χαρα😊😊😊

Εμείς σήμερα εχουμε εορταζοντες τον πατερα μου και τον κουνιαδο μου οποτε απο το ενα τραπεζι στο αλλο θα είμαστε!🤣🤣🤣

Αν και λίγο καθυστερημένα να τους χαίρεστε!!! Να είναι πάντα γεροί!!! 

στις On 30/8/2020 at 1:37 ΜΜ, ο/η Efi30 είπε:

Συνήθως λένε ότι κατεβαίνει όταν κοντευεις αλλά εγω πιστευω οτι ειναι αναλογα τη γυναικα! Εμένα ουτε καν ειχε κατεβει ουτε καν ειχε εμπεδωθει η μικρη στη λεκανη κ την εκανα στις 37 εβδομαδες πανευκολα! Της νυφης μου ειχε παει τερμα χαμηλα στην αρχη του εννατου και τελικα γεννησε στις 40 βδομαδες και με πολυ κοπο και πολλες ωρες! Αρα μην ψαχνεις σημαδια θεωρω εγω! 

Αυτό που λες μου δίνει πολύ κουράγιο!!! 

στις On 30/8/2020 at 1:31 ΜΜ, ο/η Efi30 είπε:

Αντε πλησιάζουμε σιγά σιγά, εγώ μην σου πω και γρήγορα! Δεν έχει πολλά περιθώρια ο μπέμπης μου από ότι φαίνεται! 

Πιο πολύ άγχος έχω για το άνοιγμα των σχολείων παρά για τη γέννα! Είναι 4 πρεπει να πηγαίνει με μάσκα και δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω, από την άλλη αν δεν την πάω θα χάσει τη χρονιά της! 

Γιαυτό σας λέω απολαυστε το πρώτο μωρό και την πρώτη εγκυμοσυνη- γεννα γιατι σαν και αυτη δεν θα υπαρξει άλλη!!

Πολύ δύσκολο για τόσο μικρά παιδιά όλο αυτό με τη μάσκα. Μακάρι να τα καταφέρετε και να πάνε όλα καλά και με τη μεγάλη! 

στις On 31/8/2020 at 11:55 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Δε θα συμβεί ξαφνικά, το έχω πάρει απόφαση πλέον. Κ έχω απογοητευτεί εντελώς ήθελα κ εγώ να το ζήσω. Όλα όσα ήθελα δε θα γίνουν έχω ξενερώσει γενικά. Δε θέλω ούτε να γεννήσω ούτε τίποτα πια. Όσες μέρες κ να μ αφήσει τώρα τι θα αλλάξει; Θα κάνω πρόκληση τώρα ή λίγες μέρες μετά; Το ίδιο μου κάνει. Γτ το μωρό μόνο του δε θα βγει. Εγώ ξέρω ότι περίμενα τόσο καιρό μόνο και μόνο για να πονέσω τελικά ακόμα παραπάνω. 

Δε γεννιούνται έτσι με την πίεση μη φοβάσαι, με πιέζει συνέχεια δε σημαίνει κάτι. Απλά πονάω ή θέλω τουαλέτα. Πόνοι θα σε πιάσουν όταν γεννάς ή θα σπάσουν τα νερά

Έλα βρε αγάπη δεν μπορώ να σε βλέπω να γράφεις τέτοια.... Μην σε παίρνει τόσο από κάτω.... Και αν κάτι δεν πάει όπως το υπολογιζαμε δεν χάλασε και ο κόσμος. Σημασία έχει να γεννηθεί γερός ο μπεμπουλης σας και να είσαι και συ γερή και να πάνε όλα καλά και για τους δυο σας! Είμαι σίγουρη πως μόλις τον πάρεις στα χέρια σου δεν θα τα σκέφτεσαι όλα αυτα! Θα πάρεις μια βαθιά ανάσα, θα κοιτάς το θαυματακι σας και θα είσαι περήφανη για όλα αυτά που έκανες και πέρασες όλους αυτούς τους μήνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2020 at 10:14 ΜΜ, ο/η Karmeliet είπε:

Πετάγομαι σφήνα στη συζήτησή σας, αλλά μιας και εμείς τα λέγαμε και στο άλλο θεματάκι, θέλησα να σου απαντήσω και να σου πω, μη προδικάζεις τπτ, δεν ξέρεις ποτέ πότε θα αποφασίσει να έρθει το μωράκι! Αν θυμάσαι, σου είχα πει πως εμένα θα με πήγαιναν με πρόκληση εάν έφτανα τις 39 εβδομάδες. Είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο Τρίτη, 18/8 για να με εξετάσει και να κανονίσουμε ημερομηνία, αλλά μια μερα πριν είχα κανονίσει ραντεβού με τη μαία για κολπική εξέταση. Η εξέταση έδειξε πως ο τράχηλος είχε μαλακώσει, αλλά δεν είχα καθόλου διαστολή, και μόλις που είχε αρχίσει να ανοίγει, οπότε υπέθεσα πως έχω μέρες ακόμα. Γύρισα σπίτι χαλαρή, έκανα τις δουλίτσες μου και γύρω στις 10 το βράδυ, εκεί που έβλεπα χαλαρή τηλεόραση, σπάνε τα νερά, από το πουθενά. Δεν πρόλαβα να συνειδητοποιήσω τι έγινε, γιατί οι συσπάσεις ξεκίνησαν σχεδόν αμέσως, ειλικρινά δεν ξέραμε από πού μας ήρθε. Και ήμουν άτυχη, γιατί όλες τις συσπάσεις τις ένιωσα πίσω στη μέση, τπτ μπροστά στη  κοιλιά, που λένε ότι είναι πολύ χειρότερο. Αν και είχα δηλώσει πως θα προσπαθούσα χωρίς φάρμακα, χρειάστηκα τελικά 2 φορές επισκληρίδιο γιατί ο πόνος ήταν ανυπόφορος. Μετά από κάτι λιγότερο από 24 ώρες γεννήθηκε ο μπέμπης μου, ευτυχώς υγιέστατος, παρόλο που ανέβασα πυρετό κατά τη διάρκεια του τοκετού. Όσο για τα ράμματα, επειδή είδα να το συζητάτε, και το είχα κι εγώ μεγάλο άγχος, πραγματικά δεν ένιωσα τπτ! Κρατούσα το μωρό αγκαλιά και δεν καταλάβαινα τπτ άλλο, ήμουν σε άλλο σύμπαν...🙃 

Αυτό που θέλω να πω είναι, είτε με πρόκληση είτε όχι, είτε σκοπεύεις να πας για επισκληρίδιο ή όχι, είναι σημαντικό να είσαι ευέλικτη γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχτεί, θα δεις και ανάλογα θα πράξεις, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, και η κάθε γέννα ιδιαίτερη.  Υπομονή, λοιπόν, και προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεσαι όσο είναι δυνατόν, να μη ξοδεύεις άσκοπα ενέργεια, θα σου χρειαστει στην πορεία 🙂

Εύχομαι σ'εσένα και όλα τα κορίτσια μια εύκολη και γρήγορη γέννα, και γερά, υγιέστατα μωράκια!❤️

Να σας ζήσει το μωράκι σας κορίτσι μου! Γερό και τυχερό να είναι! Σε ευχαριστούμε που μοιραστηκες την εμπειρία σου μαζι μας! 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αυτές οι ορμόνες μας τρελαίνουν...και μετά τη γέννα δεν περνάνε έχω ακούσει...

Πήγα στο γιατρό, έτοιμη πάλι μου είπε μπορεί κ αύριο. Τόσο καιρό τ ακούω αυτό του λέω χαχα....Μου είπε αν θέλω να κάνουμε πρόκληση σήμερα ή την Τετάρτη...είπα να κάνω την Τετάρτη να αφήσω 2 μέρες στο μωρό μήηπως θέλει να έρθει μόνο του, να προετοιμαστούμε και ψυχολογικά, να κάνουμε και μια τελευταία βόλτα...Τετάρτη βράδυ δηλαδή θα μπω, και θα γεννήσω Πέμπτη..

Χαχαχαχα πες του γιατρέ ωραία τα λες!!!! Αποτελέσματα δεν βλέπω!!! 

Με το καλό κορίτσι μου να έρθει ο μικρούλης σας, γερός και δυνατός! Πολύ σύντομα θα τον έχετε στα χέρια σας!!! Αυτό να σκέφτεσαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Απ’τη μία ανυπομονώ κι εγώ, γιατί δεν αντέχω άλλο...απ’την άλλη φοβάμαι τη γέννα τώρα πάλι που το σκέφτηκα...αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά ❤️❤️

Αύριο βράδυ μπαίνω, Πέμπτη πρωί θα γεννήσω!!

Ανυπομονώ κι εγώ να σας στείλω από το μαιευτήριο και να σας πω ότι γεννήσαμε και τι έγινε 😍

 

Απολαύστε το αποψινο βράδυ με τον άντρα σου! Το επόμενο βράδυ που θα είστε σπίτι θα είστε πλέον οι τρεις σας!!!! 💗 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Ναι, καλά θυμάσαι, μόνο εγώ καισαρική με τη βρωμομυωπια😪😥😓😭😭😭.... Μετράω και την πιεση καθε μερα δυο φορες... Ελπίζω να μην παω νωρίτερα από τις 38...Πριν κανένα μήνα μου είχε πει ότι θα παμε 39η, τώρα μου είπε 38 (ισως λόγω πιεσης το ειπε)αλλά δεν το συζητήσαμε γιατί ήθελε να δει και τις εξετάσεις για την πιεση... 

Δεν σε ρώτησα και μάλλον στις τόσες σελίδες μου διέφυγε το μήνυμα σου. Όλα καλά με τις εξετάσεις σου; Η πίεση σου πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα δικά μου νέα τώρα έχουν ως εξής

Πήγα σήμερα στον γιατρό, ακριβώς 37 εβδομάδων. 2800-2900 ο μπέμπης. Δεν σας κρύβω ότι απογοητεύτηκα λίγο γιατί πίστευα ότι θα είχε πάρει περισσότερο αυτές τις 10 μέρες αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί και είπε ότι είναι ένα φυσιολογικό μωρό.

Ακόμη είναι πολύ ψηλά, νόμιζα τρομάρα μου ότι είχε αρχίσει να κατεβαίνει αλλά ούτε καν, με το κεφάλι κάτω αλλά ακόμη δεν έχει πάρει σωστή θέση. Νιώθω πλέον μεγάλη πίεση και βάρος χαμηλά, που να κατέβει κιόλας, και ειδικά κάθε φορά που σηκώνομαι νιώθω ότι θα πέσει η κοιλιά μου! 

Από βδομάδα θα πάω και για καρδιοτοκογραφημα και ελπίζω να υπάρξει κάποια κινητικότητα!!! Τα πονακια και οι συσπάσεις που είχα πριν 10 μέρες όταν ακόμη έπαιρνα μαγνήσιο είχαν σταματήσει αλλά από χθες πάλι κάτι γίνεται. Από την Κυριακή έχω ρίξει πολύ περπάτημα οπότε ίσως βοηθήσε και αυτό! 

Δευτέρα επιτέλους επιστρέφει και ο αντρας μου και ευτυχώς μέχρι τότε δεν προβλέπεται να εμφανίζεται ο μπέμπης! Ας γυρίσει και μετά έχει και ο μπέμπης το ελεύθερο να γεννηθεί! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η whatever είπε:

Απολαύστε το αποψινο βράδυ με τον άντρα σου! Το επόμενο βράδυ που θα είστε σπίτι θα είστε πλέον οι τρεις σας!!!! 💗 

Δεν σε ρώτησα και μάλλον στις τόσες σελίδες μου διέφυγε το μήνυμα σου. Όλα καλά με τις εξετάσεις σου; Η πίεση σου πως είναι;

Δεν πειραζει αγαπη, ναι καλές βγηκανε ευτυχώς!! Σε ευχαριστωωωω... Και η πιεση στο σπίτι γυρω στο 10,δυο μερες στο 11...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η whatever είπε:

Τα δικά μου νέα τώρα έχουν ως εξής

Πήγα σήμερα στον γιατρό, ακριβώς 37 εβδομάδων. 2800-2900 ο μπέμπης. Δεν σας κρύβω ότι απογοητεύτηκα λίγο γιατί πίστευα ότι θα είχε πάρει περισσότερο αυτές τις 10 μέρες αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί και είπε ότι είναι ένα φυσιολογικό μωρό.

Ακόμη είναι πολύ ψηλά, νόμιζα τρομάρα μου ότι είχε αρχίσει να κατεβαίνει αλλά ούτε καν, με το κεφάλι κάτω αλλά ακόμη δεν έχει πάρει σωστή θέση. Νιώθω πλέον μεγάλη πίεση και βάρος χαμηλά, που να κατέβει κιόλας, και ειδικά κάθε φορά που σηκώνομαι νιώθω ότι θα πέσει η κοιλιά μου! 

Από βδομάδα θα πάω και για καρδιοτοκογραφημα και ελπίζω να υπάρξει κάποια κινητικότητα!!! Τα πονακια και οι συσπάσεις που είχα πριν 10 μέρες όταν ακόμη έπαιρνα μαγνήσιο είχαν σταματήσει αλλά από χθες πάλι κάτι γίνεται. Από την Κυριακή έχω ρίξει πολύ περπάτημα οπότε ίσως βοηθήσε και αυτό! 

Δευτέρα επιτέλους επιστρέφει και ο αντρας μου και ευτυχώς μέχρι τότε δεν προβλέπεται να εμφανίζεται ο μπέμπης! Ας γυρίσει και μετά έχει και ο μπέμπης το ελεύθερο να γεννηθεί! 

 

Αφου λέει ο γιατρός μια χαρα το βαρος, μην αγχώνεσαι!!! Και εγώ το νιώθω αυτό με το βάρος κάθε φορά που σηκώνομαι από το κρεβάτι....Λογικα θα έπαιξε το ρόλο του και το περπατημα για τα πονακια😋😘....Οσο για τον άντρα σου, με το καλό να τον δεχτείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Δεν πειραζει αγαπη, ναι καλές βγηκανε ευτυχώς!! Σε ευχαριστωωωω... Και η πιεση στο σπίτι γυρω στο 10,δυο μερες στο 11...

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα μια χαρά λοιπόν! Συνέχισε έτσι! Λίγο μας έμεινε ακόμη!

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αφου λέει ο γιατρός μια χαρα το βαρος, μην αγχώνεσαι!!! Και εγώ το νιώθω αυτό με το βάρος κάθε φορά που σηκώνομαι από το κρεβάτι....Λογικα θα έπαιξε το ρόλο του και το περπατημα για τα πονακια😋😘....Οσο για τον άντρα σου, με το καλό να τον δεχτείς!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι μωρε μετά που τα υπολογισα, πόσο μπορεί να πάρει ακόμη, λογικά θα είναι φυσιολογικό το βάρος του! Και σήμερα συνέχισα ακάθεκτη με το περπάτημα! Θα τον κάνω τον μπόμπιρα να κατέβει! Που θα μου πάει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2020 at 12:10 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

🥰🥰❤️

Καλη επιτυχία για αυριο αγάπη! 

Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλια το μωράκι σου!!! 

Όποτε μπορέσεις, να μας στειλεις νέα σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα μια χαρά λοιπόν! Συνέχισε έτσι! Λίγο μας έμεινε ακόμη!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι μωρε μετά που τα υπολογισα, πόσο μπορεί να πάρει ακόμη, λογικά θα είναι φυσιολογικό το βάρος του! Και σήμερα συνέχισα ακάθεκτη με το περπάτημα! Θα τον κάνω τον μπόμπιρα να κατέβει! Που θα μου πάει!!!

Μπράβο με το περπατημα! Χαράς το κουράγιο σου... Δώστου να καταλαβει😜😜😜😜Εγώ περπαταω πολυ λίγο κι αισθάνομαι βάρος χαμηλά, ίσως και συσπαση, δεν ξέρω... Απλα λόγω καισαρικής δεν περπατάω..Εχω διαβάσει(νομίζω καπου στο φόρουμ) ότι βοηθάνε και τα βαθιά καθισματα... Ρωτα τον γιατρό σου αν βοηθάνε κ αν κάνουν καλό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααααα, γέννησα χθες!!

Παιδεύτηκα λίγο και πονάω, αλλά τώρα ευτυχώς τελείωσε!! Βλέπω το μωράκι μου και είμαι ευτυχισμένη και είναι μια γλύκα 🥰❤️

Πήγα προχθές γύρω στις 12 παρά στο μαιευτήριο, 2 τη νύχτα μου έβαλαν το υπόθετο μετά από κανα μισάωρο ξεκίνησα να πονάω από τις συσπάσεις πολύ δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ..ο άντρας μου δίπλα ο γλυκούλης όλη την ώρα ούτε αυτός πολυκοιμήθηκε. 7 ήρθε η μαία μου έβαλε τεχνητούς πόνους ξεκίνησαν περισσότερες συσπάσεις αλλά η διαστολή 1-1μιση δεν προχώραγε...ήρθε ο γιατρός κατά τις 12 μου έσπασε τα νερά και πήρε μπρος, στις 4 η ώρα είχε πάει η διαστολή 10 και αρχίσαμε να σπρώχνουμε αλλά είχε κολλήσει σε ένα σημείο εκεί που έπρεπε να κατέβει λίγο πιο κάτω για να γίνει η εξώθηση..εκεί παιδεύτηκα πολύ εντωμεταξύ πέρναγε η επισκληρίδιος ξεκίναγαν οι πόνοι δεν άντεχα μέχρι να μου ξανακάνουν επισκληρίδιο υπέφερα 🤣 Έκανα και 2 φορές εμετό εκεί στο τέλος από την πίεση μάλλον δε ξέρω (ούτε στη γέννα δεν το γλίτωσα 🤣🤣).. Ο άντρας μου όλη την ώρα δίπλα βράχος, και βοήθησε πολύ σε όλη τη διαδικασία... μου έδινε κουράγιο μου μιλούσε γλυκά μου κράταγε το χέρι συνέχεια που πόναγα, και μετά βοηθούσε στα σπρωξίματα έφευγε η μαία τα καναμε με τον άντρα μου μπράβο καλά τα πας συνέχισε μου έλεγε, βοηθούσε πολύ στις αναπνοές σε όλα...ήταν πολύ ενεργός. Και μόλις το είδαμε να βγαίνει συγκινηθήκαμε κλαίγαμε και οι δύο!! Τώρα είναι τρισευτυχισμένος κι εγώ μαζί 😍

7 παρά 10 γεννήθηκε ο μπουμπούκος μας είναι μια γλύκα 😍💙💘 Και θηλάζουμε, αν και σήμερα με τσούζουν ήδη οι θηλές θα ρωτήσω τη μαία να μου πει συμβουλές ή τι να κάνω πιο σωστά ☺️

Εύχομαι να έχετε πιο εύκολο τοκετό κορίτσια, αλλά όπως και να’χει όταν θα δείτε το μωράκι σας να ξέρετε ότι θα τα ξεχάσετε ΌΛΑ ❤️❤️❤️

Άντε να πάρετε σειρά κι εσείς τώρα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα, γέννησα χθες!!

Παιδεύτηκα λίγο και πονάω, αλλά τώρα ευτυχώς τελείωσε!! Βλέπω το μωράκι μου και είμαι ευτυχισμένη και είναι μια γλύκα 🥰❤️

Πήγα προχθές γύρω στις 12 παρά στο μαιευτήριο, 2 τη νύχτα μου έβαλαν το υπόθετο μετά από κανα μισάωρο ξεκίνησα να πονάω από τις συσπάσεις πολύ δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ..ο άντρας μου δίπλα ο γλυκούλης όλη την ώρα ούτε αυτός πολυκοιμήθηκε. 7 ήρθε η μαία μου έβαλε τεχνητούς πόνους ξεκίνησαν περισσότερες συσπάσεις αλλά η διαστολή 1-1μιση δεν προχώραγε...ήρθε ο γιατρός κατά τις 12 μου έσπασε τα νερά και πήρε μπρος, στις 4 η ώρα είχε πάει η διαστολή 10 και αρχίσαμε να σπρώχνουμε αλλά είχε κολλήσει σε ένα σημείο εκεί που έπρεπε να κατέβει λίγο πιο κάτω για να γίνει η εξώθηση..εκεί παιδεύτηκα πολύ εντωμεταξύ πέρναγε η επισκληρίδιος ξεκίναγαν οι πόνοι δεν άντεχα μέχρι να μου ξανακάνουν επισκληρίδιο υπέφερα 🤣 Έκανα και 2 φορές εμετό εκεί στο τέλος από την πίεση μάλλον δε ξέρω (ούτε στη γέννα δεν το γλίτωσα 🤣🤣).. Ο άντρας μου όλη την ώρα δίπλα βράχος, και βοήθησε πολύ σε όλη τη διαδικασία... μου έδινε κουράγιο μου μιλούσε γλυκά μου κράταγε το χέρι συνέχεια που πόναγα, και μετά βοηθούσε στα σπρωξίματα έφευγε η μαία τα καναμε με τον άντρα μου μπράβο καλά τα πας συνέχισε μου έλεγε, βοηθούσε πολύ στις αναπνοές σε όλα...ήταν πολύ ενεργός. Και μόλις το είδαμε να βγαίνει συγκινηθήκαμε κλαίγαμε και οι δύο!! Τώρα είναι τρισευτυχισμένος κι εγώ μαζί 😍

7 παρά 10 γεννήθηκε ο μπουμπούκος μας είναι μια γλύκα 😍💙💘 Και θηλάζουμε, αν και σήμερα με τσούζουν ήδη οι θηλές θα ρωτήσω τη μαία να μου πει συμβουλές ή τι να κάνω πιο σωστά ☺️

Εύχομαι να έχετε πιο εύκολο τοκετό κορίτσια, αλλά όπως και να’χει όταν θα δείτε το μωράκι σας να ξέρετε ότι θα τα ξεχάσετε ΌΛΑ ❤️❤️❤️

Άντε να πάρετε σειρά κι εσείς τώρα 🥰🥰

Καλημερα κοριτσακι μου! 

Συγχαρητηρια οτι καλυτερο ευχομαι για σενα και τον μπεμπη σας! Να ειναι παντα γερος και να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!! 

Ειδες ολα τελειωσαν τωρα, να απολαυσεις αυτο που ζεις χωρις αγχος πια! 

Καλη αναρρωση να εχεις και να μας στελνεις οταν μπορεις! 

💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα, γέννησα χθες!!

Παιδεύτηκα λίγο και πονάω, αλλά τώρα ευτυχώς τελείωσε!! Βλέπω το μωράκι μου και είμαι ευτυχισμένη και είναι μια γλύκα 🥰❤️

Πήγα προχθές γύρω στις 12 παρά στο μαιευτήριο, 2 τη νύχτα μου έβαλαν το υπόθετο μετά από κανα μισάωρο ξεκίνησα να πονάω από τις συσπάσεις πολύ δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ..ο άντρας μου δίπλα ο γλυκούλης όλη την ώρα ούτε αυτός πολυκοιμήθηκε. 7 ήρθε η μαία μου έβαλε τεχνητούς πόνους ξεκίνησαν περισσότερες συσπάσεις αλλά η διαστολή 1-1μιση δεν προχώραγε...ήρθε ο γιατρός κατά τις 12 μου έσπασε τα νερά και πήρε μπρος, στις 4 η ώρα είχε πάει η διαστολή 10 και αρχίσαμε να σπρώχνουμε αλλά είχε κολλήσει σε ένα σημείο εκεί που έπρεπε να κατέβει λίγο πιο κάτω για να γίνει η εξώθηση..εκεί παιδεύτηκα πολύ εντωμεταξύ πέρναγε η επισκληρίδιος ξεκίναγαν οι πόνοι δεν άντεχα μέχρι να μου ξανακάνουν επισκληρίδιο υπέφερα 🤣 Έκανα και 2 φορές εμετό εκεί στο τέλος από την πίεση μάλλον δε ξέρω (ούτε στη γέννα δεν το γλίτωσα 🤣🤣).. Ο άντρας μου όλη την ώρα δίπλα βράχος, και βοήθησε πολύ σε όλη τη διαδικασία... μου έδινε κουράγιο μου μιλούσε γλυκά μου κράταγε το χέρι συνέχεια που πόναγα, και μετά βοηθούσε στα σπρωξίματα έφευγε η μαία τα καναμε με τον άντρα μου μπράβο καλά τα πας συνέχισε μου έλεγε, βοηθούσε πολύ στις αναπνοές σε όλα...ήταν πολύ ενεργός. Και μόλις το είδαμε να βγαίνει συγκινηθήκαμε κλαίγαμε και οι δύο!! Τώρα είναι τρισευτυχισμένος κι εγώ μαζί 😍

7 παρά 10 γεννήθηκε ο μπουμπούκος μας είναι μια γλύκα 😍💙💘 Και θηλάζουμε, αν και σήμερα με τσούζουν ήδη οι θηλές θα ρωτήσω τη μαία να μου πει συμβουλές ή τι να κάνω πιο σωστά ☺️

Εύχομαι να έχετε πιο εύκολο τοκετό κορίτσια, αλλά όπως και να’χει όταν θα δείτε το μωράκι σας να ξέρετε ότι θα τα ξεχάσετε ΌΛΑ ❤️❤️❤️

Άντε να πάρετε σειρά κι εσείς τώρα 🥰🥰

Αχ, μπράβο αγάπη!! Συγκινήθηκα αλήθεια❤😘😘🥰!!! Να σας ζήσει! Γέρο και τυχερό να είναι!!! 

Καλους θηλασμους!!!! Με το καλό να πατε σπιτάκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ, μπράβο αγάπη!! Συγκινήθηκα αλήθεια❤😘😘🥰!!! Να σας ζήσει! Γέρο και τυχερό να είναι!!! 

Καλους θηλασμους!!!! Με το καλό να πατε σπιτάκι σας! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου ο μπέμπαρος γέρος και καλοτυχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα, γέννησα χθες!!

Παιδεύτηκα λίγο και πονάω, αλλά τώρα ευτυχώς τελείωσε!! Βλέπω το μωράκι μου και είμαι ευτυχισμένη και είναι μια γλύκα 🥰❤️

Πήγα προχθές γύρω στις 12 παρά στο μαιευτήριο, 2 τη νύχτα μου έβαλαν το υπόθετο μετά από κανα μισάωρο ξεκίνησα να πονάω από τις συσπάσεις πολύ δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ..ο άντρας μου δίπλα ο γλυκούλης όλη την ώρα ούτε αυτός πολυκοιμήθηκε. 7 ήρθε η μαία μου έβαλε τεχνητούς πόνους ξεκίνησαν περισσότερες συσπάσεις αλλά η διαστολή 1-1μιση δεν προχώραγε...ήρθε ο γιατρός κατά τις 12 μου έσπασε τα νερά και πήρε μπρος, στις 4 η ώρα είχε πάει η διαστολή 10 και αρχίσαμε να σπρώχνουμε αλλά είχε κολλήσει σε ένα σημείο εκεί που έπρεπε να κατέβει λίγο πιο κάτω για να γίνει η εξώθηση..εκεί παιδεύτηκα πολύ εντωμεταξύ πέρναγε η επισκληρίδιος ξεκίναγαν οι πόνοι δεν άντεχα μέχρι να μου ξανακάνουν επισκληρίδιο υπέφερα 🤣 Έκανα και 2 φορές εμετό εκεί στο τέλος από την πίεση μάλλον δε ξέρω (ούτε στη γέννα δεν το γλίτωσα 🤣🤣).. Ο άντρας μου όλη την ώρα δίπλα βράχος, και βοήθησε πολύ σε όλη τη διαδικασία... μου έδινε κουράγιο μου μιλούσε γλυκά μου κράταγε το χέρι συνέχεια που πόναγα, και μετά βοηθούσε στα σπρωξίματα έφευγε η μαία τα καναμε με τον άντρα μου μπράβο καλά τα πας συνέχισε μου έλεγε, βοηθούσε πολύ στις αναπνοές σε όλα...ήταν πολύ ενεργός. Και μόλις το είδαμε να βγαίνει συγκινηθήκαμε κλαίγαμε και οι δύο!! Τώρα είναι τρισευτυχισμένος κι εγώ μαζί 😍

7 παρά 10 γεννήθηκε ο μπουμπούκος μας είναι μια γλύκα 😍💙💘 Και θηλάζουμε, αν και σήμερα με τσούζουν ήδη οι θηλές θα ρωτήσω τη μαία να μου πει συμβουλές ή τι να κάνω πιο σωστά ☺️

Εύχομαι να έχετε πιο εύκολο τοκετό κορίτσια, αλλά όπως και να’χει όταν θα δείτε το μωράκι σας να ξέρετε ότι θα τα ξεχάσετε ΌΛΑ ❤️❤️❤️

Άντε να πάρετε σειρά κι εσείς τώρα 🥰🥰

Καλή μου να σας ζήσει το αστερακι σας να είναι γερό και ευλογημένο,αχ συγκινήθηκα τόσο καιρό λέγαμε όλες για τα μπεμπακια μας και τώρα σιγά σιγά θα τα έχουμε όλες δίπλα μας!!!!να είστε πάντα καλά και να απολαύσετε την κάθε στιγμή οι τρεις σας κ όταν θα έχεις χρόνο να μας στέλνεις πως τα περνάτε κ καμία συμβουλή!!!😍😘🌸🥰🥳🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα🌸

σήμερα 38+3 πήγα στον γιατρό όλα καλά η μικρή έχει πάρει θέση έχει κατέβει αλλά ακόμα μ είπε η γιατρός δεν θέλει να βγει μάλλον θα πάω μέχρι της 15/9 κ εγώ,μου είπε να περπατάω πολύ και να ανεβαίνω σκάλες....μ έκλεισε ραντεβού την επόμενη Παρασκευή...

εσεις πως είστε είχε καμία άλλη ραντεβού σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια καλημέρα🌸

σήμερα 38+3 πήγα στον γιατρό όλα καλά η μικρή έχει πάρει θέση έχει κατέβει αλλά ακόμα μ είπε η γιατρός δεν θέλει να βγει μάλλον θα πάω μέχρι της 15/9 κ εγώ,μου είπε να περπατάω πολύ και να ανεβαίνω σκάλες....μ έκλεισε ραντεβού την επόμενη Παρασκευή...

εσεις πως είστε είχε καμία άλλη ραντεβού σήμερα;;;

Καλημερα κοριτσια γέννησα και εγω την τριτη το βραδυ με καισαρική τελικα.... Πήγαμε την τριτη στον γιατρο για καρδιοτοκογραφημμα και ειχε τυλιχτεί κι αλλο το μωρο και εκανα συσπάσεις αλλα δεν βοηθαγε αυτο να κατέβει καο ετσι ηρθαμε στο μαιευτήριο και γέννησα..... Ειναι μια πριγκίπισσα..... Ηταν το πιο ομορφο συναισθημα οταν την ειδα..... Σας εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα και να κρατήσετε συντομα τα μωρα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα, γέννησα χθες!!

Παιδεύτηκα λίγο και πονάω, αλλά τώρα ευτυχώς τελείωσε!! Βλέπω το μωράκι μου και είμαι ευτυχισμένη και είναι μια γλύκα 🥰❤️

Πήγα προχθές γύρω στις 12 παρά στο μαιευτήριο, 2 τη νύχτα μου έβαλαν το υπόθετο μετά από κανα μισάωρο ξεκίνησα να πονάω από τις συσπάσεις πολύ δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ..ο άντρας μου δίπλα ο γλυκούλης όλη την ώρα ούτε αυτός πολυκοιμήθηκε. 7 ήρθε η μαία μου έβαλε τεχνητούς πόνους ξεκίνησαν περισσότερες συσπάσεις αλλά η διαστολή 1-1μιση δεν προχώραγε...ήρθε ο γιατρός κατά τις 12 μου έσπασε τα νερά και πήρε μπρος, στις 4 η ώρα είχε πάει η διαστολή 10 και αρχίσαμε να σπρώχνουμε αλλά είχε κολλήσει σε ένα σημείο εκεί που έπρεπε να κατέβει λίγο πιο κάτω για να γίνει η εξώθηση..εκεί παιδεύτηκα πολύ εντωμεταξύ πέρναγε η επισκληρίδιος ξεκίναγαν οι πόνοι δεν άντεχα μέχρι να μου ξανακάνουν επισκληρίδιο υπέφερα 🤣 Έκανα και 2 φορές εμετό εκεί στο τέλος από την πίεση μάλλον δε ξέρω (ούτε στη γέννα δεν το γλίτωσα 🤣🤣).. Ο άντρας μου όλη την ώρα δίπλα βράχος, και βοήθησε πολύ σε όλη τη διαδικασία... μου έδινε κουράγιο μου μιλούσε γλυκά μου κράταγε το χέρι συνέχεια που πόναγα, και μετά βοηθούσε στα σπρωξίματα έφευγε η μαία τα καναμε με τον άντρα μου μπράβο καλά τα πας συνέχισε μου έλεγε, βοηθούσε πολύ στις αναπνοές σε όλα...ήταν πολύ ενεργός. Και μόλις το είδαμε να βγαίνει συγκινηθήκαμε κλαίγαμε και οι δύο!! Τώρα είναι τρισευτυχισμένος κι εγώ μαζί 😍

7 παρά 10 γεννήθηκε ο μπουμπούκος μας είναι μια γλύκα 😍💙💘 Και θηλάζουμε, αν και σήμερα με τσούζουν ήδη οι θηλές θα ρωτήσω τη μαία να μου πει συμβουλές ή τι να κάνω πιο σωστά ☺️

Εύχομαι να έχετε πιο εύκολο τοκετό κορίτσια, αλλά όπως και να’χει όταν θα δείτε το μωράκι σας να ξέρετε ότι θα τα ξεχάσετε ΌΛΑ ❤️❤️❤️

Άντε να πάρετε σειρά κι εσείς τώρα 🥰🥰

Κορίτσι μου να σας ζήσει το παλικαρακι σας!!! 💗 Γερός και δυνατός να είναι σε όλη του τη ζωή και να σας έχει πάντα πλάι του να τον καμαρώνετε!!! Συγκινήθηκα τόσο με αυτά που έγραψες! Και με τον άντρα σου, το στήριγμα σου! 

Καλή και γρήγορη ανάρρωση να έχεις! 💗 

Απολαύστε αυτές τις πρώτες στιγμές που γνωρίζετε ο ένας τον άλλον και βρίσκεται τους ρυθμούς σας! 

Να μας γράφεις όποτε θες και μπορείς πώς τα πάτε! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια γέννησα και εγω την τριτη το βραδυ με καισαρική τελικα.... Πήγαμε την τριτη στον γιατρο για καρδιοτοκογραφημμα και ειχε τυλιχτεί κι αλλο το μωρο και εκανα συσπάσεις αλλα δεν βοηθαγε αυτο να κατέβει καο ετσι ηρθαμε στο μαιευτήριο και γέννησα..... Ειναι μια πριγκίπισσα..... Ηταν το πιο ομορφο συναισθημα οταν την ειδα..... Σας εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα και να κρατήσετε συντομα τα μωρα σας

Κορίτσι μου να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας!!! 💗 Γερή και τυχερή να είναι σε όλη της τη ζωή!!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση και σε σένα!!! 

Φαντάζομαι τι ευτυχία όταν την κρατήσατε στα χέρια σας! 

Λογικά εσείς αύριο βγαίνετε κιόλας ε; Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας! 

Περιμένουμε και από σένα τα νέα σας όποτε μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Κορίτσι μου να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας!!! 💗 Γερή και τυχερή να είναι σε όλη της τη ζωή!!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση και σε σένα!!! 

Φαντάζομαι τι ευτυχία όταν την κρατήσατε στα χέρια σας! 

Λογικά εσείς αύριο βγαίνετε κιόλας ε; Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας! 

Περιμένουμε και από σένα τα νέα σας όποτε μπορείς!

Κυριακη βγαίνουμε εμεις....... Κοριτσια απο το ανχος μ οτι φτανει η ωρα να την ταισω και να την κοιταω συνεχεια δεν κοιμάμαι σχεδον καθολου.... Δεν την χορταίνω..... Οταν ακουσα το κλαμμα της και την ειδα δεν μπορουσα να το πιστεψω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια γέννησα και εγω την τριτη το βραδυ με καισαρική τελικα.... Πήγαμε την τριτη στον γιατρο για καρδιοτοκογραφημμα και ειχε τυλιχτεί κι αλλο το μωρο και εκανα συσπάσεις αλλα δεν βοηθαγε αυτο να κατέβει καο ετσι ηρθαμε στο μαιευτήριο και γέννησα..... Ειναι μια πριγκίπισσα..... Ηταν το πιο ομορφο συναισθημα οταν την ειδα..... Σας εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα και να κρατήσετε συντομα τα μωρα σας

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει! Να είναι παντα γερή και τυχερή!!!!.σε ευχαριστούμε πολυ πολυ! 🥰😘Με το καλό να πατε σπίτι σας!!! Καλη ανάρρωση!!!! Όταν είσαι ξεκουραστη κ μπορείς να μας στέλνεις νέα σου.... 

Στην ανάνηψη ήσουν πολυ ώρα και το μωρό το είχες μόνο στο δωμάτιο κ οχι στην ανάνηψη ε;;;Όποτε μπορείς μας λες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2020 at 12:24 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Μπράβο με το περπατημα! Χαράς το κουράγιο σου... Δώστου να καταλαβει😜😜😜😜Εγώ περπαταω πολυ λίγο κι αισθάνομαι βάρος χαμηλά, ίσως και συσπαση, δεν ξέρω... Απλα λόγω καισαρικής δεν περπατάω..Εχω διαβάσει(νομίζω καπου στο φόρουμ) ότι βοηθάνε και τα βαθιά καθισματα... Ρωτα τον γιατρό σου αν βοηθάνε κ αν κάνουν καλό... 

Τώρα που ξεκίνησαν και τα γεννητουρια της παρέας ανυπομονώ!!! Μέχρι και βουνά με βλέπω να ανεβαίνω! 🤣 🤪 

Ναι το έχω διαβάσει και γω αυτό. Όπως και για τα σκαλιά! Θα τον ρωτησω στο επόμενο ραντεβού! Και γω τα νιώθω αυτά όταν περπατάω αλλά είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός. Εσύ αφού θα πας με καισαρική μην πιέζεις τον εαυτό σου, όσο αντέχεις! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια καλημέρα🌸

σήμερα 38+3 πήγα στον γιατρό όλα καλά η μικρή έχει πάρει θέση έχει κατέβει αλλά ακόμα μ είπε η γιατρός δεν θέλει να βγει μάλλον θα πάω μέχρι της 15/9 κ εγώ,μου είπε να περπατάω πολύ και να ανεβαίνω σκάλες....μ έκλεισε ραντεβού την επόμενη Παρασκευή...

εσεις πως είστε είχε καμία άλλη ραντεβού σήμερα;;;

Τέλεια και η μπουμπού! Αφού πήρε θέση όλα βαίνουν καλώς! Δέκα μερουλες έμειναν μόνο! 

Εγώ έχω την Πέμπτη ραντεβού για καρδιοτοκογραφημα και περαιτέρω οδηγίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...