Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Παρίσι πάμε, αν και έχουν σοβαρο θεμα με απεργίες στα ΜΜΜ και δεν ξερω τι θα κάνουμε. Αλλά ελπίζουμε να βρούμε λύση γιατί  τα έχουμε κλείσει όλα και δεν μπορούσε να αλλάξει ο προορισμός.

Μακάρι, αν και δεν είμαι αισιόδοξη γτ προσπαθούμε 1μιση χρόνο. Αλλά από την αλλη ο γιατρος μου είπε ότι ξυπνησε το σύστημα. Με εμψυχωσε και λίγο γτ μου είπε οτι πολλες φορες κοπελες μειναν εγκυες τον επομενο κυκλο απο τις ενεσεις. 

Το σημαντικο ειναι οτι θα ασχολουμαι με κατι και θα ξεχαστω και θα περασουν οι μερες.

Μακαρι Παναγία μου!

Να αφήσεις τις απαισιοδοξίες  και να ακούς τον γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Να αφήσεις τις απαισιοδοξίες  και να ακούς τον γιατρό σου.. 

Nαι lacostaki μου αυτό πρέπει.. Κι εκείνος αυτό μου είπε. Ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνομαι και ότι το πάμε βήμα βήμα από όταν ξεκίνησα μόνη μου, μετά πήγα σε αυτόν και το προσπαθούμε και πάει λέγοντας. Μου είπε κάτι πολύ ωραίο. Ότι εγώ πρεπει να κοιταω το στοχο μου, που είναι ένα μωράκι και να έχω στο μυαλό μου ότι θα έρθει. Δεν χωρά άγχος γιατί μόνο κακό κάνει στη διαδικασία.

Καλές γιορτές κορίτσι μου και εύχομαι να έχουμε όλες μωράκι στην κοιλίτσα από τον νέο χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου! Εγω περιμενω σε 3 μερες κ εχω πονο σε μεση κ λιγο στην κοιλια.Δεν ψαχνω για συμπτωματα χωρις να εχω καθυστερηση,με τη λοιμωξη κ τοσα φαρμακα που πηρα (αντιβιωση κ κορτιζονη) δεν εχω να περιμενω κατι αυτον το μηνα.Ανυπομονω να μου ερθει για να ξεκινησω παλι προσπαθειες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2019 at 10:11 ΠΜ, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Να ρωτήσω κατι. Έχει πάρει κάποια τώρα τελευταία τα τεστ εγκυμοσύνης one step? Μου φάνηκαν λίγο φουσκωμένα στην άκρη και σα να είναι κάπως 'ξεκολλημενα' να το πω; Αρχές καλοκαιριού που είχα πάρει δε νομίζω να ήταν έτσι

Δεν ξέρω αν φαίνεται τι εννοώ από τις φωτογραφίες

 

IMG_20191221_093709.jpg

Εγώ πήρα πριν κανα δίμηνο και ένα ωορρηξίας που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν φουσκωμένο και ξεκολλημένο, εννοείται πως δεν έδωσε αποτέλεσμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Παρίσι πάμε, αν και έχουν σοβαρο θεμα με απεργίες στα ΜΜΜ και δεν ξερω τι θα κάνουμε. Αλλά ελπίζουμε να βρούμε λύση γιατί  τα έχουμε κλείσει όλα και δεν μπορούσε να αλλάξει ο προορισμός.

Μακάρι, αν και δεν είμαι αισιόδοξη γτ προσπαθούμε 1μιση χρόνο. Αλλά από την αλλη ο γιατρος μου είπε ότι ξυπνησε το σύστημα. Με εμψυχωσε και λίγο γτ μου είπε οτι πολλες φορες κοπελες μειναν εγκυες τον επομενο κυκλο απο τις ενεσεις. 

Το σημαντικο ειναι οτι θα ασχολουμαι με κατι και θα ξεχαστω και θα περασουν οι μερες.

Παίρνω και το prezolon και δεν μπορω να φαω τα γαλλικα γλυκα χαχα!! Ειναι κορντιζονη

Μακαρι Παναγία μου!

Καλά να περάσετε κορίτσι μου!!!!!!! Ξέχνα τα όλα κι όλους και θα περάσεις τέλεια! Πηγαίνεις στην πόλη του έρωτα! Μπορεί να είναι τυχερό το Παρίσι που ξέρεις!!!

Εύχομαι να γυρίσεις διπλή!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσια μου! Εγω περιμενω σε 3 μερες κ εχω πονο σε μεση κ λιγο στην κοιλια.Δεν ψαχνω για συμπτωματα χωρις να εχω καθυστερηση,με τη λοιμωξη κ τοσα φαρμακα που πηρα (αντιβιωση κ κορτιζονη) δεν εχω να περιμενω κατι αυτον το μηνα.Ανυπομονω να μου ερθει για να ξεκινησω παλι προσπαθειες ?

Γεια σου κοπελα μου. Κ γω περιμενω το  σαββατο αλλα δεν εχω ν περιμενω κτ γτ κ γ  ημουν χαλια αντιβιωση κ αλλα φαρμακα.. οποτε με τν καινουριο χρονοοο παμε γερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ πήρα πριν κανα δίμηνο και ένα ωορρηξίας που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν φουσκωμένο και ξεκολλημένο, εννοείται πως δεν έδωσε αποτέλεσμα... 

Ούτε η γραμμή του έγκυρου δεν εμφανίστηκε σε σένα; Μωρέ τα θεώρησα βολικά γιατί λέει ότι ανιχνεύει από 10 μονάδες και όντως το καλοκαίρι είχα θετικό αχνό τεστακι, έκανα αμέσως χοριακη και ήταν 13. Αλλά αν θυμάμαι καλά δεν ήταν έτσι φουσκωμένα και ξεκολλημενα. Ξέχασα να πάρω σήμερα την εταιρεία αλλά θα το κάνω αύριο και θα ενημερώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2019 at 10:11 ΠΜ, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Να ρωτήσω κατι. Έχει πάρει κάποια τώρα τελευταία τα τεστ εγκυμοσύνης one step? Μου φάνηκαν λίγο φουσκωμένα στην άκρη και σα να είναι κάπως 'ξεκολλημενα' να το πω; Αρχές καλοκαιριού που είχα πάρει δε νομίζω να ήταν έτσι

Δεν ξέρω αν φαίνεται τι εννοώ από τις φωτογραφίες

 

IMG_20191221_093709.jpg

Καλημέρα. Τα one step δεν τα έχω και σε πολύ εκτίμηση. Επαιρνα παντα τα hometest και ειπα για μηνα να παρω αυτα.  Κι εμενα ετυχε να ειναι φουσκωμενα. Επειδη αυτα ειναι ακριβώς ιδια με καποια απο το amazon διαβασα ασχημα σχολια παρα πολλα. Ότι αν και γραφουν ευαισθητα στην πραγματικοτητα δεν ειναι και πραγματι εχω διαβασει απο πολλες κοπελες οτι εδειχναν μετα την καθυστερηση. Επίσης της οωρρηξίας είχαν απόκλιση από την μερα που μου έδινε ο γιατρός μια φορα που τα χρησιμοποίησα ενω τα hometest έδειξαν σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου,τι κανετε;Οι εγκυουλες μας πώς ειναι;Τα υπολοιπα κοριτσια; 

Παραμονη Χριστουγεννων σημερα,να περασετε καλα ο,τι κι αν κανετε...Εμεις θα φαμε στους κουμπαρους μας και αυριο στην κουνιαδα μου.Πρωτες γιορτες χωρις τον πεθερουλη μου και νιωθω καπως.

Εσεις τι εχετε κανονισει για αυτες τις μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έκανα οωρρηξία την Παρακευή και το ξέρω με σιγουριά γιατί έκανα ένεση την Τετάρτη. Απο την Κυριακή βγάζω πολλά υγρά λεπτόρευστα όχι όλη μέρα αλλά όταν τα έχω είναι πολλά. Σας τα οωρρηξία περίπου. Χθες και προχθες δλδ ενοιωσα οτι μου φυγαν οταν περπαταγα συγγνωμη κι ολας. Δεν εχω ενοχληση ουτε καποια φαγουρα ουτε τιποτα. Μοιαζουν με της οωρρηξιας

Πρώτη φορά το έχω αυτό μετά την οωρρηξία. Τι να είναι? Θα Εχει τύχει σε καμμία? Συνηθως μετα την οωρρηξια σταματουν και ερχονται 3-4 μέρες ελάχιστα όμως πριν την περίοδο.

 

Επίσης αλλο κουλό, δεν εχει πριστει καθολου το στηθος ενω συνηθως πριζεται κατευθειαν παρα πολυ και πονα φρικτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κοριτσια μου,τι κανετε;Οι εγκυουλες μας πώς ειναι;Τα υπολοιπα κοριτσια; 

Παραμονη Χριστουγεννων σημερα,να περασετε καλα ο,τι κι αν κανετε...Εμεις θα φαμε στους κουμπαρους μας και αυριο στην κουνιαδα μου.Πρωτες γιορτες χωρις τον πεθερουλη μου και νιωθω καπως.

Εσεις τι εχετε κανονισει για αυτες τις μερες;

Καλά να περάσετε με υγεία κ κάθε καλό!Καλές γιορτές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου ? 

απο σημερα ξεκινησα τα τεστακια ωορρηξιας !! ευχομαι σε ολες μας να περασουμε καλα στις γιορτες και με τον καινουργιο χρονο να εχουμε γεμισει ολες μας το πινακακι !!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Να σας ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας...αν δεν κάνεις καθόλου ωορρηξία στα τεστακια δεν θα εμφανίζεται καθόλου γραμμή ή θα είναι συνεχώς πιο αχνή από την άλλη; Εγώ είμαι 12η ημέρα κι έκανα αλλά η γραμμή είναι πολύ κόκκινη στην αρχή της και μετά γίνεται αχνή. Λέτε να έχει σημασία που ήπια αρκετό νερό; Μήπως να το επαναλάβω σε μερικές ώρες;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ? 

απο σημερα ξεκινησα τα τεστακια ωορρηξιας !! ευχομαι σε ολες μας να περασουμε καλα στις γιορτες και με τον καινουργιο χρονο να εχουμε γεμισει ολες μας το πινακακι !!! ????

Καλή επιτυχία! Κι εγώ τα ξεκίνησα χθές. Μακάρι να είμαστε τυχερουλες κι εμείς κι όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να σας ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας...αν δεν κάνεις καθόλου ωορρηξία στα τεστακια δεν θα εμφανίζεται καθόλου γραμμή ή θα είναι συνεχώς πιο αχνή από την άλλη; Εγώ είμαι 12η ημέρα κι έκανα αλλά η γραμμή είναι πολύ κόκκινη στην αρχή της και μετά γίνεται αχνή. Λέτε να έχει σημασία που ήπια αρκετό νερό; Μήπως να το επαναλάβω σε μερικές ώρες;?

Καλημέρα.. Μπορεί να μην εμφανίζεται καθόλου ή να είναι αχνή. Θετικό είναι όταν το τεστ είναι ακριβώς ίδιο με τη γραμμή ελέγχου ή πιο σκούρο.

Καλό είναι να γίνεται μεσημέι ή απόγευμα όχι πρωί.

 

Επηρεάζεται από τα υγρά. Καλό θα ήταν 2 ώρες πριν να τα έχεις περιορίσει. Έχεις φωτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλή επιτυχία! Κι εγώ τα ξεκίνησα χθές. Μακάρι να είμαστε τυχερουλες κι εμείς κι όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!?

Μακαρι κοριτσι μου εγω ειμαι 9η μερα και ειπα να τα ξεκινησω απο νωρις !!! Καλη μας επιτυχια να εχουμε !!!! Να κανεις ναι αν δεν εισαι σιγουρη και δυο φορες την ημερα !!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπουλες μου γεια σας.... Ελπιζω να ειστε ολες καλα.... Περαστικα σε ολες της αρρωστουλες.... Θα ηθελα να σας ευχηθώ καλα Χριστούγεννα με πολυ υγεια, ευτυχία, αισιοδοξία, αγάπη σε ολες σας κ στης οικογενειες σας να περάσετε τέλεια και να ευχυθω στης εγκυουλες μας να εχετε μια πολυ καλη εγκυμοσύνη να προσεχετε κ ολα θα πανε μια χαρά ?.... Κ φυσικα στα κοριτσια μας που προσπαθουν για ενα θαυματακι να ειστε αισιοδοξες να κανετε πολλες αγκαλιτσες κ να ειστε σιγουρες πως ο θεουλης κ η Παναγίτσα θα σας βοηθήσουν γιατι το αξίζετε να γινεται μανούλες κ τα λεω μεσα απο την καρδια μου❤️καλα Χριστούγεννα λοιπον αγαπες μου να ειστε ολες καλα ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η whatever είπε:

Ούτε η γραμμή του έγκυρου δεν εμφανίστηκε σε σένα; Μωρέ τα θεώρησα βολικά γιατί λέει ότι ανιχνεύει από 10 μονάδες και όντως το καλοκαίρι είχα θετικό αχνό τεστακι, έκανα αμέσως χοριακη και ήταν 13. Αλλά αν θυμάμαι καλά δεν ήταν έτσι φουσκωμένα και ξεκολλημενα. Ξέχασα να πάρω σήμερα την εταιρεία αλλά θα το κάνω αύριο και θα ενημερώσω

Κοριτσι μου τι κανεις εσυ;Σημερα ειναι που δεν περιμενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλές γιορτές σε όλες με υγεία !!!Να περάσετε όμορφα!

Είχα πρόβλημα με το κινητό και δεν σας ενημερωσα ότι είχα μια αρκετά μεγάλη καθυστέρηση για πρώτη φορά και μόλις σήμερα αδιαθετησα! Οπότε επόμενη περίοδος είναι 24/01!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα. Τα one step δεν τα έχω και σε πολύ εκτίμηση. Επαιρνα παντα τα hometest και ειπα για μηνα να παρω αυτα.  Κι εμενα ετυχε να ειναι φουσκωμενα. Επειδη αυτα ειναι ακριβώς ιδια με καποια απο το amazon διαβασα ασχημα σχολια παρα πολλα. Ότι αν και γραφουν ευαισθητα στην πραγματικοτητα δεν ειναι και πραγματι εχω διαβασει απο πολλες κοπελες οτι εδειχναν μετα την καθυστερηση. Επίσης της οωρρηξίας είχαν απόκλιση από την μερα που μου έδινε ο γιατρός μια φορα που τα χρησιμοποίησα ενω τα hometest έδειξαν σωστά. 

Δεν είχα διαβάσει κάτι σχετικό και τα πήρα το καλοκαίρι τυχαία μαζί με τα τεστ ωορρηξίας της clearblue. Επειδή είχα θετικό τεστακι της onestep τον Ιούνιο με 13 χοριακη θεώρησα ότι θα είναι καλά και τα ξαναπήρα. Αδιαθετησα κιόλας σήμερα οπότε δεν πήρα να ρωτήσω και στην εταιρεία. Μάλλον θα ξαναπάρω τα hometest

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσι μου τι κανεις εσυ;Σημερα ειναι που δεν περιμενεις;

Σήμερα ήταν αλλά ήρθε νωρίς νωρίς, ακριβώς στην ώρα της! Νομίζω είναι η πρώτη φορά που αδιαθετω και δεν με πιάνουν τα κλάματα! Οπότε το έριξα και στην δημιουργία σήμερα! Μελομακάρονα σοκολατένια, μπισκοτάκια σοκολατένια, τρουφάκια επίσης σοκολατένια! Έφτιαξα και μπισκότα τζίντζερ για να κάνω δεντράκι και τώρα θα το στήσω και θα το στολίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να σας ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας...αν δεν κάνεις καθόλου ωορρηξία στα τεστακια δεν θα εμφανίζεται καθόλου γραμμή ή θα είναι συνεχώς πιο αχνή από την άλλη; Εγώ είμαι 12η ημέρα κι έκανα αλλά η γραμμή είναι πολύ κόκκινη στην αρχή της και μετά γίνεται αχνή. Λέτε να έχει σημασία που ήπια αρκετό νερό; Μήπως να το επαναλάβω σε μερικές ώρες;?

Νομίζω αναφέρει και το τεστ ωορρηξίας, όπως και τα εγκυμοσύνης, ότι πρέπει να λάβουμε υπόψιν μόνο μέσα σε συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο. Δεν κάνεις ακόμη ένα καλύτερα;;; Αν δεν έχεις ήδη κάνει δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Δεν είχα διαβάσει κάτι σχετικό και τα πήρα το καλοκαίρι τυχαία μαζί με τα τεστ ωορρηξίας της clearblue. Επειδή είχα θετικό τεστακι της onestep τον Ιούνιο με 13 χοριακη θεώρησα ότι θα είναι καλά και τα ξαναπήρα. Αδιαθετησα κιόλας σήμερα οπότε δεν πήρα να ρωτήσω και στην εταιρεία. Μάλλον θα ξαναπάρω τα hometest

Σήμερα ήταν αλλά ήρθε νωρίς νωρίς, ακριβώς στην ώρα της! Νομίζω είναι η πρώτη φορά που αδιαθετω και δεν με πιάνουν τα κλάματα! Οπότε το έριξα και στην δημιουργία σήμερα! Μελομακάρονα σοκολατένια, μπισκοτάκια σοκολατένια, τρουφάκια επίσης σοκολατένια! Έφτιαξα και μπισκότα τζίντζερ για να κάνω δεντράκι και τώρα θα το στήσω και θα το στολίσω!

Ωωωω ολα αυτα εφτιαξες;Μπραβο σου κοριτσι μου!Εγω την πρωτη μερα το μονο που αντεχω να κανω ειναι να αναπνεω,τοσο πολυ ποναω.Τον αλλο μηνα θα ανοιξεις τη χρονια με το θετικο σου θα δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Ωωωω ολα αυτα εφτιαξες;Μπραβο σου κοριτσι μου!Εγω την πρωτη μερα το μονο που αντεχω να κανω ειναι να αναπνεω,τοσο πολυ ποναω.Τον αλλο μηνα θα ανοιξεις τη χρονια με το θετικο σου θα δεις! 

Πάντα με ηρεμεί να παιδευομαι με τέτοια πραγματακια στην κουζίνα και αφού δουλεύει και ο άντρας μου είπα να το εκμεταλλευτώ! Ευτυχώς δεν πονάω πολύ και τις περισσότερες φορές δεν χρειάζεται ούτε παυσίπονο. Αλλά βάσανο είναι για σένα έτσι όπως το περιγράφεις. Τουλάχιστον να έχεις τη δυνατότητα τότε να ξεκουράζεσαι! 

Λες να είναι τόσο σύντομα;;; Τι να πω! Μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κάνετε;; Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Θα ήθελα να ευχηθώ σε όλες καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά! Τα φετινά Χριστούγεννα σε μια τόσο φωτεινή και μαγευτική γιορτή μου έφεραν όντως τελικά το ομορφότερο δώρο της ζωής μου! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και σύντομα με σπορακια στην κοιλιτσα σας!  Προς το παρόν να τα περάσετε όμορφα με ανθρώπους που αγαπάτε και σας αγαπούν!♥️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...