Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι εσείς κ κάθε μέρα αν μπορείτε τόσο το καλύτερο! Ούτως ή άλλως η κατάσταση αυτή τώρα μόνο αυτό μας επιτρέπει να κάνουμε! 😜 Ναι εννοείται θα περιμένω να περάσουν οι μέρες! 5 μέρες υπομονή.. Αυτό σκέφτηκα κ εγώ ότι 1 εβδομάδα πριν την περίοδο πρώτη φορά έχω τέτοια συμπτώματα Εκτός κ αν φαντάζομαι διάφορα λόγω της λαχτάρας μ! Κυρίως αυτό με τα μπεζ υγρά μ έκανε εντύπωση π κράτησε σχεδόν 3 μέρες κ τώρα εχω πονακια σαν τσιμπήματα Όχι συνέχεια βέβαια.. ελπίζω να μην είναι η ιδέα μ! Θα δείξει την ερχόμενη Παρασκευή! 🙏

Μακαρι μακαρι🙏🙏 πες μας την Παρασκευή οταν κανεις τεσρ😊 σε ποιον μηνα προσπαθειας ειστε;; συγγνωμη αν μου εχεις ξανα πει αλλα δεν θυμαμαι🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι εσείς κ κάθε μέρα αν μπορείτε τόσο το καλύτερο! Ούτως ή άλλως η κατάσταση αυτή τώρα μόνο αυτό μας επιτρέπει να κάνουμε! 😜 Ναι εννοείται θα περιμένω να περάσουν οι μέρες! 5 μέρες υπομονή.. Αυτό σκέφτηκα κ εγώ ότι 1 εβδομάδα πριν την περίοδο πρώτη φορά έχω τέτοια συμπτώματα Εκτός κ αν φαντάζομαι διάφορα λόγω της λαχτάρας μ! Κυρίως αυτό με τα μπεζ υγρά μ έκανε εντύπωση π κράτησε σχεδόν 3 μέρες κ τώρα εχω πονακια σαν τσιμπήματα Όχι συνέχεια βέβαια.. ελπίζω να μην είναι η ιδέα μ! Θα δείξει την ερχόμενη Παρασκευή! 🙏

Εγώ κορίτσια αυτο τον μήνα έχω μπερδευτεί πααααρα πολύ! Πέρα απο το γεγονός ότι δεν βρηκα την ωορρηξία μου, όλες αυτες τις μέρες εχω σύμπτωμα περιοδού κ είναι τόσο ενοχλητικά σε σημείο να μην θέλω να προσπαθήσω, οποτε δεν έχω πολλες ελπίδες άυτο τον μήνα. Λετε να ευθύνονται τα inogest που παίρνω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η St33 είπε:

Εγώ κορίτσια αυτο τον μήνα έχω μπερδευτεί πααααρα πολύ! Πέρα απο το γεγονός ότι δεν βρηκα την ωορρηξία μου, όλες αυτες τις μέρες εχω σύμπτωμα περιοδού κ είναι τόσο ενοχλητικά σε σημείο να μην θέλω να προσπαθήσω, οποτε δεν έχω πολλες ελπίδες άυτο τον μήνα. Λετε να ευθύνονται τα inogest που παίρνω;;;;

Εκανες τεστ και δεν τη βρηκες εννοεις;; μην σε αγχωνει παντως κ εγω το ειχα παθει τον προηγουμενο κυκλο!! Τι εννοεις εχεις συμπτωματα περιοδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εκανες τεστ και δεν τη βρηκες εννοεις;; μην σε αγχωνει παντως κ εγω το ειχα παθει τον προηγουμενο κυκλο!! Τι εννοεις εχεις συμπτωματα περιοδου;

Ναι δεν την βρήκα κ απο την ημερα που θεωρητικά είχα ωορρηξία έχω πόνους, πρήξιμο κ κράμπες....μπέρδεμα άυτο τον μηνα...είμαι χαλαρή αλλα αυτή η μόνιμη δυσφορία μου την δίνει. Θα δω πως θα πάει κ θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μου μηπως είναι απο τα inogest

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχατε επαφες οταν ειχες θεωρητικα ωορρηξια; το inogest γτ στο εχει δωσει; φαρμακο ειναι η συμπληρωμα; σε ρωταω γτ κ εγω παιρνω τα inofert και ειναι ο δευτερος κυκλος αλλα ηδη απο το πρωτο ειχα φουσκωμα οπως λες απο τις γονιμες μερες και μετα! Αλλα οχι συνεχεια ενοχλητικο οπως λες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μακαρι μακαρι🙏🙏 πες μας την Παρασκευή οταν κανεις τεσρ😊 σε ποιον μηνα προσπαθειας ειστε;; συγγνωμη αν μου εχεις ξανα πει αλλα δεν θυμαμαι🙂

Ναι εννοείται θα σας πω!! Στον 6ο είμαστε!! 😊 δεν πειράζει βρε λογικό είναι που να θυμάσαι τόσες π είμαστε εδώ! Ευχαριστώ!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι εννοείται θα σας πω!! Στον 6ο είμαστε!! 😊 δεν πειράζει βρε λογικό είναι που να θυμάσαι τόσες π είμαστε εδώ! Ευχαριστώ!! ❤

Εμεις στον 5ο!! Τελεια, μακαρι κοριτσι μου να τα καταφερατε στο ευχομαι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ειχατε επαφες οταν ειχες θεωρητικα ωορρηξια; το inogest γτ στο εχει δωσει; φαρμακο ειναι η συμπληρωμα; σε ρωταω γτ κ εγω παιρνω τα inofert και ειναι ο δευτερος κυκλος αλλα ηδη απο το πρωτο ειχα φουσκωμα οπως λες απο τις γονιμες μερες και μετα! Αλλα οχι συνεχεια ενοχλητικο οπως λες!! 

Είναι ίδιο με το  inofert. Μου το εδωσε ως συμπλήρωμα για την αντιμετώπιση των πολυκυστικων που έχω. 

Δεν προσπαθήσαμε εντατικά γιατί δεν αισθανόμουν Καλά κ δεν υπήρχε διάθεση, λιγες μερες πριν μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Είναι ίδιο με το  inofert. Μου το εδωσε ως συμπλήρωμα για την αντιμετώπιση των πολυκυστικων που έχω. 

Δεν προσπαθήσαμε εντατικά γιατί δεν αισθανόμουν Καλά κ δεν υπήρχε διάθεση, λιγες μερες πριν μόνο. 

Ισως ειναι απο αυτο!! Αν τον ρωτησεις πες μου κ εμενα!! Αν ειναι να γινει θα γινει και με τις λιγες φορες αλλα αν δεν αισθανοσουν καλα δεν χρειαζεται να πιεζεσαι καλα εκανες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ισως ειναι απο αυτο!! Αν τον ρωτησεις πες μου κ εμενα!! Αν ειναι να γινει θα γινει και με τις λιγες φορες αλλα αν δεν αισθανοσουν καλα δεν χρειαζεται να πιεζεσαι καλα εκανες!

Αυτό λέω κ εγώ...μπορεί να γίνει αυτόν τον μήνα..μπορεί σε ενα τρίμηνο. Δεν θέλω να γίνει αγκαρια το ολο θέμα..πρεπει να υπάρχει διάθεση κ να γίνεται επειδή το θέλουμε οχι Επειδή πρέπει.

Θα περιμένω να μου τελειώσουν κ θα τον πάρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Αυτό λέω κ εγώ...μπορεί να γίνει αυτόν τον μήνα..μπορεί σε ενα τρίμηνο. Δεν θέλω να γίνει αγκαρια το ολο θέμα..πρεπει να υπάρχει διάθεση κ να γίνεται επειδή το θέλουμε οχι Επειδή πρέπει.

Θα περιμένω να μου τελειώσουν κ θα τον πάρω!

Ναι σωστα το σκεφτεσαι!! Να μη χανεται και η ουσια τελειως!! Τωρα ξεκινησατε προσπαθειες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι σωστα το σκεφτεσαι!! Να μη χανεται και η ουσια τελειως!! Τωρα ξεκινησατε προσπαθειες;;

Όχι..6 μηνες προσπαθούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι εννοείται θα σας πω!! Στον 6ο είμαστε!! 😊 δεν πειράζει βρε λογικό είναι που να θυμάσαι τόσες π είμαστε εδώ! Ευχαριστώ!! ❤

καλησπερα κοριτσια!κ εμεις κλεισμενοι μεσα!! @Sofia0294 μακαρι να μην σου ερθει κ να εχεις ενα θετικό τεστακι! εγω σημερα ηταν να αδιαθετησω αλλα ακομη τιποτα...εκανα τεστ κ βγήκε αρνητικο οποτε απλα περιμενω να εμφανιστει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωραια!! Παντως καλα το κανεις και δεν τρελαινεσαι!!

Τρελαίνομαι η αλήθεια είναι...αλλα ώρες ωρες παθαίνω αναλαμπές και τα βλεπω πιο ψύχραιμα τα πράγματα 😝😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Τρελαίνομαι η αλήθεια είναι...αλλα ώρες ωρες παθαίνω αναλαμπές και τα βλεπω πιο ψύχραιμα τα πράγματα 😝😝😝

Χαχαχα ολες τα ιδια ειμαστς τελικα😜 τους προηγουμενους μηνες ημουν να σκασω ασε, πολυ αγχος στενοχωρια, ακουγα και συνεχεια για εγκυμοσυνες λες και γινοταν επειτηδες!! Τωρα ειμαι καπως πιο ηρεμη γτ δεν αξιζει να σκαμε ετσι στη τελικη νομιζω, θελω να σκεφτομαι πιο θετικα😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια!κ εμεις κλεισμενοι μεσα!! @Sofia0294 μακαρι να μην σου ερθει κ να εχεις ενα θετικό τεστακι! εγω σημερα ηταν να αδιαθετησω αλλα ακομη τιποτα...εκανα τεστ κ βγήκε αρνητικο οποτε απλα περιμενω να εμφανιστει..

Η αλήθεια είναι ότι με έχει πάρει από κάτω η όλη κατάσταση αλλά είναι για το καλό όλων μας να μείνουμε σπίτι.. ελπίζω να μην είναι για πολύ καιρό! Αφού δεν αδιαθετησες τότε υπάρχει πιθανότητα.. μην το αποκλειεις γιατί έχουν γίνει κ λάθη.. περίμενε 2-3 μέρες κ αν δεν σ έρθει ξανά Κάνε ένα ή πήγαινε για χοριακη.. εγώ περιμένω σε 5 μέρες περίοδο κ έχει πρηστεί το στήθος μ, κ νιώθω τσιμπηματακια χαμηλά αλλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί μπορεί να μ έρθει κ να προσγειωθω απότομα.. κοριτσια λετε να είναι νωρίς για να κάνω τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με έχει πάρει από κάτω η όλη κατάσταση αλλά είναι για το καλό όλων μας να μείνουμε σπίτι.. ελπίζω να μην είναι για πολύ καιρό! Αφού δεν αδιαθετησες τότε υπάρχει πιθανότητα.. μην το αποκλειεις γιατί έχουν γίνει κ λάθη.. περίμενε 2-3 μέρες κ αν δεν σ έρθει ξανά Κάνε ένα ή πήγαινε για χοριακη.. εγώ περιμένω σε 5 μέρες περίοδο κ έχει πρηστεί το στήθος μ, κ νιώθω τσιμπηματακια χαμηλά αλλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί μπορεί να μ έρθει κ να προσγειωθω απότομα.. κοριτσια λετε να είναι νωρίς για να κάνω τεστ?

Καλησπερα!! Νομιζω οτι θα παει μεχρι το Πασχα το πιθανοτερο, εγω δουλευω σε κλινικη και ετσι μας εχουν προετοιμασει!! Ακυρωσαν και τις αδειες μας γτ ισως χρειαστει δεν ξερω τι μιας και ειμαστε μαιευτηριο!! Αλλα ελπιζω να μην ερθουν οσα λενε κοριτσια μου!! Παντως νομιζω οτι ειναι νωρις για τεστ,περιμενε να περασουν οι 5 μερες γτ θα απογοητευτεις ισως αδικα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα!! Νομιζω οτι θα παει μεχρι το Πασχα το πιθανοτερο, εγω δουλευω σε κλινικη και ετσι μας εχουν προετοιμασει!! Ακυρωσαν και τις αδειες μας γτ ισως χρειαστει δεν ξερω τι μιας και ειμαστε μαιευτηριο!! Αλλα ελπιζω να μην ερθουν οσα λενε κοριτσια μου!! Παντως νομιζω οτι ειναι νωρις για τεστ,περιμενε να περασουν οι 5 μερες γτ θα απογοητευτεις ισως αδικα🙂

Ναι σίγουρα μέχρι τέλη Απρίλη θα πάει! Το θέμα είναι να έχει όλο αυτό καλό τέλος! Κ γρήγορα!! Μα να ρωτήσω  γυναικολογοι, μαιευτήρια κλπ θα μείνουν ανοιχτά έτσι δεν είναι?? Ναι θα προσπαθησω να κρατηθω μεχρι Παρασκευή τουλάχιστον μη σ πω κ Σάββατο π θα είναι κ η 1η μέρα καθυστέρησης.. ελπίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι σίγουρα μέχρι τέλη Απρίλη θα πάει! Το θέμα είναι να έχει όλο αυτό καλό τέλος! Κ γρήγορα!! Μα να ρωτήσω  γυναικολογοι, μαιευτήρια κλπ θα μείνουν ανοιχτά έτσι δεν είναι?? Ναι θα προσπαθησω να κρατηθω μεχρι Παρασκευή τουλάχιστον μη σ πω κ Σάββατο π θα είναι κ η 1η μέρα καθυστέρησης.. ελπίζω..

Ναι ανοιχτα μενουν!! Προφανως αν χρειαστει θα τα χρησιμοποιησουν κιολας για τον κορονοιο!! Ναι περιμενε καλυτερα, ξερω ποσο δυσκολο ειναι αλλα ειναι καλυτερα να παιρνουμε ενα εγκυρο αποτελεσμα οσο γινεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ανοιχτα μενουν!! Προφανως αν χρειαστει θα τα χρησιμοποιησουν κιολας για τον κορονοιο!! Ναι περιμενε καλυτερα, ξερω ποσο δυσκολο ειναι αλλα ειναι καλυτερα να παιρνουμε ενα εγκυρο αποτελεσμα οσο γινεται!!

Ο Θεός να μας βοηθήσει κ ας μ στείλει επιτέλους ένα σπορακι! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Ο Θεός να μας βοηθήσει κ ας μ στείλει επιτέλους ένα σπορακι! 😜

Παναγια μου ναι, ο Θεος βοηθος🙏 και ας μας στειλει κ ενα σπορακι ναι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με έχει πάρει από κάτω η όλη κατάσταση αλλά είναι για το καλό όλων μας να μείνουμε σπίτι.. ελπίζω να μην είναι για πολύ καιρό! Αφού δεν αδιαθετησες τότε υπάρχει πιθανότητα.. μην το αποκλειεις γιατί έχουν γίνει κ λάθη.. περίμενε 2-3 μέρες κ αν δεν σ έρθει ξανά Κάνε ένα ή πήγαινε για χοριακη.. εγώ περιμένω σε 5 μέρες περίοδο κ έχει πρηστεί το στήθος μ, κ νιώθω τσιμπηματακια χαμηλά αλλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι γιατί μπορεί να μ έρθει κ να προσγειωθω απότομα.. κοριτσια λετε να είναι νωρίς για να κάνω τεστ?

κ εγω πιστευω 5 μερες πριν τη περιοδο ειναι πολυ νωρις...εγω πριν 3 μέρες ειχα πονακια πολύ χαμηλα κ το στηθος μου εχει πρηστει...εχω πρηστει κ στη κοιλια εχω κ συχνοουρια ...αν δεν μου ερθει σε 2 μερες σιγουρα θα το ψαξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Παναγια μου ναι, ο Θεος βοηθος🙏 και ας μας στειλει κ ενα σπορακι ναι😊

Ε μα τι ζητήσαμε πια! Αν κ ο σκοπός απ' ότι φαίνεται είναι να μειωθεί ο πληθυσμός εμείς θα πάμε κόντρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

κ εγω πιστευω 5 μερες πριν τη περιοδο ειναι πολυ νωρις...εγω πριν 3 μέρες ειχα πονακια πολύ χαμηλα κ το στηθος μου εχει πρηστει...εχω πρηστει κ στη κοιλια εχω κ συχνοουρια ...αν δεν μου ερθει σε 2 μερες σιγουρα θα το ψαξω

Έχεις κ εσύ αρκετά... μακάρι να μην σ έρθει.. Αχ θα μας φάει το άγχος.. ελπίζω μόνο να μην είναι όλα αυτά στη σφαίρα της φαντασίας μας γτ εγώ τουλάχιστον κάθε μήνα έγκυος ένιωθα! Η δύναμη τ μυαλού! Αν χρησιμοποιουσαμε αυτή τη δύναμη κ για αλλά θέματα θα είχαμε λύσει όλα μας τα προβλήματα! 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μονο υγρά είχα κ έχω...αλλά επειδή το παρακολουθήσαμε αρχικά με υπέρηχο μέχρι κ 22 ημέρα είδαμε ότι δεν έχει γίνει κάτι ακόμα...και έτσι συνέχισα εγώ με τεστακια να δουμε πως θα πάει!! Η αλήθεια δεν είχα ξανά ψάξει μέρες ωορρηξία είναι η πρώτη φορά!! Επομένως δεν ξέρω αν κάνω η όχι!!! 
    • 😊 Εγώ βάζω μόνο την κρέμα σώματος μετά το μπάνιο! Μέχρι στιγμής ευτυχώς δε φαίνεται κάποια ραγάδα.. Στις θηλές μόνο ξεκίνησα να βάζω μία κρέμα γιατί άρχισαν σαν να ξεφλουδίζουν..
    • Ούτε εγώ έχω γραμμή! Εμένα η μικροβιολόγος μου είπε να μην αφήνω εκτεθειμένα φαγητά τώρα που έχουμε πολλές μύγες εδώ στην εξοχή και ότι αυτές είναι που συνήθως μεταφέρουν τα μικρόβια και μετά πλύσιμο καλά τα λαχανικά.. Εννοείται αν προσέχεις με τη γατούλα, την καθαριότητα της άμμου δεν υπάρχει κανένα θέμα! Εμείς έχουμε σκύλο 😊   
    • Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να προσεχείς τοοοσο πολύ τα πράσινα να προσεχείς λίγο εγω τα βάζω σε ξύδι όταν είναι να φάω πχ μαρούλι από φρούτα τα πλένω και καθαρίζω την φλούδα μην σε πιάνει άγχος με αυτά 😊 Εχω την μαύρη γραμμή άρχισε αχνοφαίνεται 😊  Στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί αλλά τώρα φάνηκε πιο γρήγορα  Από κρεμες για ραγάδες βάζετε τίποτα κορίτσια; 
    • Δεν έχω αυτοκίνητο σήμερα κ είναι μιά ώρα μακριά χωρίς κίνηση τα νοσοκομεία που εφημερεύουν... Δυστυχώς δεν μένω κάπου κεντρικά να μπορώ να πάω χωρίς αυτοκίνητο... Οπότε αύριο λογικά θα μπορέσω να πάω... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου🙏 ελπίζω να μην είναι κάτι... Αύριο θα πάω κ ελπίζω να μου τι μπορεί να είναι...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...