Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Ρε κορίτσια εγώ είχα χθες κ σήμερα έντονο πόνο κάτω αριστερά με τον χθεσινό πιο έντονο απ' ότι σμρ.. Κ βαση τ κύκλου μ χθες ή σμρ έκανα ωορρηξία.. είχα επαφες από την Κυριακή π ξεκινούσαν οι γόνιμες, μετά την Τρίτη κ χθες.. αλλά δεν είχα την Τετάρτη επαφή π θα ήταν λογικά η μέρα πριν της ωορρηξίας κ η πιο κατάλληλη ώστε όταν απελευθερωθεί το ωάριο να περίμενε ο "μαχητης" 😂 ήδη εκεί.. λέτε να έχασα τις πιθανότητες?? Ωστόσο λέω να κάνω προσπαθεια κ σμρ κ αύριο δε ξέρω βέβαια αν έχει νόημα.. πφφφ... έχει γίνει το μυαλό μου φραπές με τόση σκέψη! 😅😅

Να κανεις και σημερα και αυριο, αν εκανες ωορρηξια εχθες και σημερα ισως εχεις πιθανοτητες, αν κανεις σημερα τοτε και σημερα και αυριο εχεις πιθανοτητες🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να κανεις και σημερα και αυριο, αν εκανες ωορρηξια εχθες και σημερα ισως εχεις πιθανοτητες, αν κανεις σημερα τοτε και σημερα και αυριο εχεις πιθανοτητες🙂

Ναι αλλά δε λένε ότι η μέρα πριν της ωορρηξίας είναι η πιο γόνιμη? Εγώ πάντως θα κάνω κ σμρ κ αύριο κ κάθε μέρα! 😂😂 κ είναι κ άρρωστος ο καημένος ο άντρας μ αλλά δεν λέει Όχι! Θα τον ξεκανω μ φαίνεται.. 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι αλλά δε λένε ότι η μέρα πριν της ωορρηξίας είναι η πιο γόνιμη? Εγώ πάντως θα κάνω κ σμρ κ αύριο κ κάθε μέρα! 😂😂 κ είναι κ άρρωστος ο καημένος ο άντρας μ αλλά δεν λέει Όχι! Θα τον ξεκανω μ φαίνεται.. 🤪

Η προηγουμενη και η ιδια η μερα της ωορρηξιας ειναι οι πιο γονιμες αλλα και την επομενη υπαρχουν πιθανοτητες!!! Χαχαχα τους καημενους τους λυπαμαι ωρες ωρες ετσι κ εμενα δεν λεει οχι κ ας μην ειναι καλα😂 περαστικα του να ναι κ ευχομαι να το πιασετε το σπορακι σας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Η προηγουμενη και η ιδια η μερα της ωορρηξιας ειναι οι πιο γονιμες αλλα και την επομενη υπαρχουν πιθανοτητες!!! Χαχαχα τους καημενους τους λυπαμαι ωρες ωρες ετσι κ εμενα δεν λεει οχι κ ας μην ειναι καλα😂 περαστικα του να ναι κ ευχομαι να το πιασετε το σπορακι σας😊

Ελπίζω η προηγούμενη να ήταν η χθεσινή! Αχχχα έτσι είναι κάποια πράγματα θέλουν θυσίες! 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Ελπίζω η προηγούμενη να ήταν η χθεσινή! Αχχχα έτσι είναι κάποια πράγματα θέλουν θυσίες! 🤷‍♀️

Ναι θελουν!! Κ αν σκεφτεις οτι ολοι μας λιγο πολυ πιστευαμε οτι θα πιαναμε αμεσως,εε οταν δεις οτι δεν ειναι ετσι μετα τις διαφορες σκεψεις πρεπει να κανεις τις απαραιτητες θυσιες😋 ποσο καιρο προσπαθειτε εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι θελουν!! Κ αν σκεφτεις οτι ολοι μας λιγο πολυ πιστευαμε οτι θα πιαναμε αμεσως,εε οταν δεις οτι δεν ειναι ετσι μετα τις διαφορες σκεψεις πρεπει να κανεις τις απαραιτητες θυσιες😋 ποσο καιρο προσπαθειτε εσεις;;

Εμενα μου λες? Η ψυχή μου το ξέρει... 6 βασανιστικους μήνες προσπαθούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Εμενα μου λες? Η ψυχή μου το ξέρει... 6 βασανιστικους μήνες προσπαθούμε... 

Εμεις τωρα παμε στον 5ο μηνα!! Κ εγω περασα περιεργη περιοδο τον περασμενο κυκλο, διαφορες σκεψεις φοβοι!!! Τωρα προσπαθω να ειμαι πιο θετικη κ ελπιζω να ειναι ο τυχερος μας μηνας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμεις τωρα παμε στον 5ο μηνα!! Κ εγω περασα περιεργη περιοδο τον περασμενο κυκλο, διαφορες σκεψεις φοβοι!!! Τωρα προσπαθω να ειμαι πιο θετικη κ ελπιζω να ειναι ο τυχερος μας μηνας😊

Κ εγώ το ίδιο ελπίζω κοπέλα μου γιατί πραγματικά δεν αντέχω άλλο εχω κουραστεί αφάνταστα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κ εγώ το ίδιο ελπίζω κοπέλα μου γιατί πραγματικά δεν αντέχω άλλο εχω κουραστεί αφάνταστα.. 

Ολα καλα θα πανε θα δεις😊 πρεπει να κανουμε θετικες σκεψεις θα μας βοηθησουν!!! Εγω τωρα που αδιαθετησα εκανα ορμονικες να μου φυγει αυτο τι αγχος!! Και ελπιζω κ ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ολα καλα θα πανε θα δεις😊 πρεπει να κανουμε θετικες σκεψεις θα μας βοηθησουν!!! Εγω τωρα που αδιαθετησα εκανα ορμονικες να μου φυγει αυτο τι αγχος!! Και ελπιζω κ ευχομαι!!

Κ εγώ το ελπίζω! Πήρες τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Κ εγώ το ελπίζω! Πήρες τα αποτελέσματα?

Ναι ολα καλα μου ειπε ο γιατρος!! Το σαγχαρο λιγο τσιμπημενο και η ινσουλινη και μου πε να κανω και μια καμπυλη σαγχαρου να δουμε αν ηταν τυχαιο!! Θα δω τωρα ποτε θα κανω κ αυτην! Τις εκανα πιο πολυ γτ πηρα τεστ ωορρηξιας τον περασμενο κυκλο και δεν βρηκα την ωορρηξια απο τα τεστ!!και εσκασα απο το αγχος μου οτι δεν κανω ωορρηξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ολα καλα μου ειπε ο γιατρος!! Το σαγχαρο λιγο τσιμπημενο και η ινσουλινη και μου πε να κανω και μια καμπυλη σαγχαρου να δουμε αν ηταν τυχαιο!! Θα δω τωρα ποτε θα κανω κ αυτην! Τις εκανα πιο πολυ γτ πηρα τεστ ωορρηξιας τον περασμενο κυκλο και δεν βρηκα την ωορρηξια απο τα τεστ!!και εσκασα απο το αγχος μου οτι δεν κανω ωορρηξια!

Χμμ κατάλαβα... Ε τότε όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Χμμ κατάλαβα... Ε τότε όλα καλά.. 

Ναι απο αυτο μου εφυγε ενα αγχος!! Ασε να δουμε τωρα πως θα παει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι απο αυτο μου εφυγε ενα αγχος!! Ασε να δουμε τωρα πως θα παει!

Σ εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Σ εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα! ❤

Σε ευχαριστω πολυ😊 κ εσενα ευχομαι να πανε ολα καλα κ να ρθει το μωρακι αυτο το μηνα❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ολα καλα θα πανε θα δεις😊 πρεπει να κανουμε θετικες σκεψεις θα μας βοηθησουν!!! Εγω τωρα που αδιαθετησα εκανα ορμονικες να μου φυγει αυτο τι αγχος!! Και ελπιζω κ ευχομαι!!

Ποιες εξετάσεις εκανες ακριβώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Ποιες εξετάσεις εκανες ακριβώς;

Ορμονικες, LH, FSH, E2, TESTO  και προγεστερονη αλλα πρεπει να γινει την 21η ημερα του κυκλου! Εκανα και γενικες αιματος κτλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ορμονικες, LH, FSH, E2, TESTO  και προγεστερονη αλλα πρεπει να γινει την 21η ημερα του κυκλου! Εκανα και γενικες αιματος κτλ!!

Τις εχω κάνει κ εγω! Ρωτάω για διασταύρωση αν βάζουν τις ιδιες οι γιατροί γιατί διαβάζωδιάφορα!😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η St33 είπε:

Τις εχω κάνει κ εγω! Ρωτάω για διασταύρωση αν βάζουν τις ιδιες οι γιατροί γιατί διαβάζωδιάφορα!😊😊😊

Απ οσο ξερω αυτες βαζουν συνηθως!! Νομιζω εχει και πιο εξειδικευμενες αλλα τις κανουν αν αυτες δεν ειναι καλες η αν φαινεται να υπαρχει προβλημα στη συλληψη καιρο🙂 ηταν καλες οι δικες σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Απ οσο ξερω αυτες βαζουν συνηθως!! Νομιζω εχει και πιο εξειδικευμενες αλλα τις κανουν αν αυτες δεν ειναι καλες η αν φαινεται να υπαρχει προβλημα στη συλληψη καιρο🙂 ηταν καλες οι δικες σου;

Σε γενικές γραμμες ναι! Έχω πολυκυστικες πολύ ήπιας μορφής γεγονός που το εμαθα τωρα γιατί δεν είχα ποτέ κανένα συμπτωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η St33 είπε:

Σε γενικές γραμμες ναι! Έχω πολυκυστικες πολύ ήπιας μορφής γεγονός που το εμαθα τωρα γιατί δεν είχα ποτέ κανένα συμπτωμα

Ναι κ εμενα μου ειπε οτι ειναι λιγο αυξημενα τα ανδρογονα και επειδη ειναι και η ινσουλινη μπορει λεει να το πει πολυκυστικες!!αλλα επειδη δεν εχω ουτε εγω κανενα συμπτωμα ποτε ουτε αστατους κυκλους ουτε τπτ μου ειπε πως δεν ειναι κατι δεν θα μου δημιουργησει θεμα δλδ!! Σαν ορο πιο πολυ το χρησιμοποιουν σε αυτες τις περιπτωσεις!! Μην σε αγχωνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εμενα μου ειπε οτι ειναι λιγο αυξημενα τα ανδρογονα και επειδη ειναι και η ινσουλινη μπορει λεει να το πει πολυκυστικες!!αλλα επειδη δεν εχω ουτε εγω κανενα συμπτωμα ποτε ουτε αστατους κυκλους ουτε τπτ μου ειπε πως δεν ειναι κατι δεν θα μου δημιουργησει θεμα δλδ!! Σαν ορο πιο πολυ το χρησιμοποιουν σε αυτες τις περιπτωσεις!! Μην σε αγχωνει!!

Εγω δεν ειχα τίποτα ανεβασμένο. Ολα μεσα στα φυσιολογικα όρια...Τι να πω...αυτοι ξερουν κ εχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Εγω δεν ειχα τίποτα ανεβασμένο. Ολα μεσα στα φυσιολογικα όρια...Τι να πω...αυτοι ξερουν κ εχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. 

Αν σου εκανε κολπικο υπερηχο ισως ειδες κυστουλες στις ωοθηκες και στο ειπε!! Σιγουρα αυτοι ξερουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αν σου εκανε κολπικο υπερηχο ισως ειδες κυστουλες στις ωοθηκες και στο ειπε!! Σιγουρα αυτοι ξερουν!! 

Πολυ χαίρομαι κορίτσι μου που είναι όλα καλά. Και εγώ έκανα νωρίς όλες τις εξετάσεις. Στους 3 μήνες προσπαθειών. Και είχαν βγει πολύ καλές. Τον προηγούμενο μήνα πήγα και σε έναν άλλο γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη και πάλι μου είπε ότι είναι όλα καλά. Παρόλα αυτά πέρασαν 6 μήνες και τίποτα. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. ☹️ Έχω συνέχεια στο μυαλό μου ότι έχουμε κάποιο πρόβλημα. Και είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Πολυ χαίρομαι κορίτσι μου που είναι όλα καλά. Και εγώ έκανα νωρίς όλες τις εξετάσεις. Στους 3 μήνες προσπαθειών. Και είχαν βγει πολύ καλές. Τον προηγούμενο μήνα πήγα και σε έναν άλλο γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη και πάλι μου είπε ότι είναι όλα καλά. Παρόλα αυτά πέρασαν 6 μήνες και τίποτα. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. ☹️ Έχω συνέχεια στο μυαλό μου ότι έχουμε κάποιο πρόβλημα. Και είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά. 

Καλέ μην αγχώνεστε όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!

Όσο αγχωνόμαστε και το σκεφτόμαστε τόσο πιο δύσκολο το κάνουμε..

Και εμείς στους 6 μήνες προσπαθειών ήμαστε.

Όλα θα γίνουν από την ώρα και στιγμή που έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι καλές θα μείνουμε και εγκυουλες ❤️❤️❤️❤️

Συγνώμη που πήρα το θάρρος και σου απάντησα αλλά αυτά που σου γράφω είναι σαν να τα γράφω για να τα διαβάσω εγώ η ίδια και να σταματήσω να αγχώνομαι και να απελπιζομαι.

Για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα γίνουμε μανουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...