Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Και γω και γω εμενα με ξεχασατεεεεεε 😂😂

Εννοείται όλες μαζί!!!!! Απλα το είπα στην Ελένη συγκεκριμένα γιατί ειμαστε και οι δύο 28 :D:D:D   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Και γω και γω εμενα με ξεχασατεεεεεε 😂😂

Χαχα!! Εννοείται!! Εσύ ποτέ ΔΕΝ περιμένεις; Εγώ 24 του μήνα. Για να δούμε ποια πάει μετά τη Δήμητρα εγώ η εσύ;;🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα ήταν τέλειο να είμαστε μαζί εγκυούλες !!!!!! Φανταστικό για την ακρίβεια! :D:D:D:D 

🤱❤️😘 Μακάρι για όλες μας αλήθεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ευχαριστω!!!

Ειμαι στη 14η μερα του κυκλου! εχω πονο ωορρηξιας απο χτες. Το τεστακι σημερα εγινε αρκετα ροζ, χωρις ομως να φτασει το χρωμα της γραμμης ελεγχου! Μπορει να γινει αυριο! Θα δουμε! Και να εχασα την ανιχνευση με τα τεστ, δεν εχω χασει την ωορρηξια σιγουρα με τοσες επαφες!! Χαχαχ(κουραστηκα λιγακι να πω την αληθεια χαχα)
 

Χαχα!! Κάνε εσύ τις επαφές σου για να είσαι σίγουρη και κάνεις πάλι αύριο το τεστακι ωορρηξίας να δεις αν σκουρυνε... Αν κάθε μέρα σκουραίνει πάει να πει ότι ανεβαίνει η ορμόνη και κάποια στιγμή φτάνει στο μέγιστο. Μπορείς να κάνεις και δύο τη μέρα τώρα που αρχίζει και σκουρινει ανά 10 ωρο για να προλάβεις μην αυξηθεί η ορμόνη κ δεν την προλάβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου έχεις πιθανότητες!!Πότε ΔΕΝ περιμένεις περίοδο;

Κορίτσια μου καλώς σας βρήκα και σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας !! Περίοδο δεν  περιμένω την Κυριακή ..

@Dimitra91 χαχαχα και εγώ στην αρχή μόλις είδα το δικό σου μπερδεύτηκα !! Ναι οι ελεύθερες επαφές με εξαίρεση τον προηγούμενο μήνα που έγινε μόνο μια φορά τώρα ξεκινησαμε.. Μπορεί όντως να το κοιτάω λιγο περισσότερο αλλα όντως νιώθω περίεργα αυτό το μήνα !! 

Πότε λέτε θα ήταν το ιδανικό να κάνω ένα τεστ η μία χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου καλώς σας βρήκα και σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας !! Περίοδο δεν  περιμένω την Κυριακή ..

@Dimitra91 χαχαχα και εγώ στην αρχή μόλις είδα το δικό σου μπερδεύτηκα !! Ναι οι ελεύθερες επαφές με εξαίρεση τον προηγούμενο μήνα που έγινε μόνο μια φορά τώρα ξεκινησαμε.. Μπορεί όντως να το κοιτάω λιγο περισσότερο αλλα όντως νιώθω περίεργα αυτό το μήνα !! 

Πότε λέτε θα ήταν το ιδανικό να κάνω ένα τεστ η μία χοριακη;; 

Εύχομαι να είσαι τυχερή και να σου έρθει με την πρώτη! Όπως και να έχει μην αγχώνεσαι θα ερθει! Αυτό είναι το μόνο σιγουρο. Καλό είναι το τεστ να το κάνεις με 1,2 μέρες καθυστέρηση. Η χοριακη είναι πιο αξιόπιστη γιατί γίνεται με το αίμα. Από τη μέρα που περιμένεις αν έχεις και σταθερό κυκλο θα δείξει λογικά αν είσαι εγκυος και ανά δύο μέρες αυξανεται. Αλλά εννοείται για οτιδήποτε κάνεις περίμενε να δεις καθυστέρηση, μην στεναχωρηθεις  χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Εύχομαι να είσαι τυχερή και να σου έρθει με την πρώτη! Όπως και να έχει μην αγχώνεσαι θα ερθει! Αυτό είναι το μόνο σιγουρο. Καλό είναι το τεστ να το κάνεις με 1,2 μέρες καθυστέρηση. Η χοριακη είναι πιο αξιόπιστη γιατί γίνεται με το αίμα. Από τη μέρα που περιμένεις αν έχεις και σταθερό κυκλο θα δείξει λογικά αν είσαι εγκυος και ανά δύο μέρες αυξανεται. Αλλά εννοείται για οτιδήποτε κάνεις περίμενε να δεις καθυστέρηση, μην στεναχωρηθεις  χωρίς λόγο.

Ναι έχω πολύ σταθερό κύκλο οπότε εαν έχω όντως καθυστέρηση θα είναι πρωτόγνωρο για εμένα .. και εγώ πάντως είχα στο μυαλό μου για τρίτη με Τετάρτη να πάω κατευθείαν για μία χοριακη εάν δεν μου έχει έρθει ...που μακάρι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra24 είπε:

Ναι έχω πολύ σταθερό κύκλο οπότε εαν έχω όντως καθυστέρηση θα είναι πρωτόγνωρο για εμένα .. και εγώ πάντως είχα στο μυαλό μου για τρίτη με Τετάρτη να πάω κατευθείαν για μία χοριακη εάν δεν μου έχει έρθει ...που μακάρι !!!

Ναι κορίτσι μου αν έχεις καθυστέρηση (που στο ευχομαι) τότε να πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Χαχα!! Εννοείται!! Εσύ ποτέ ΔΕΝ περιμένεις; Εγώ 24 του μήνα. Για να δούμε ποια πάει μετά τη Δήμητρα εγώ η εσύ;;🤣

Εγω ΔΕΝ περιμενω στις 28-31 του μηνα!!! Νομιζω θα μαι η τριτη στη σειρα!!!! Αντε να εχουμε παντου θετικα νεαααα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου καλώς σας βρήκα και σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας !! Περίοδο δεν  περιμένω την Κυριακή ..

@Dimitra91 χαχαχα και εγώ στην αρχή μόλις είδα το δικό σου μπερδεύτηκα !! Ναι οι ελεύθερες επαφές με εξαίρεση τον προηγούμενο μήνα που έγινε μόνο μια φορά τώρα ξεκινησαμε.. Μπορεί όντως να το κοιτάω λιγο περισσότερο αλλα όντως νιώθω περίεργα αυτό το μήνα !! 

Πότε λέτε θα ήταν το ιδανικό να κάνω ένα τεστ η μία χοριακη;; 

Κοιτα, θεωρητικα κ τελειως τυπικα αν κανεις χοριακη την 26η μερα τοφ κυκλου θα σου δειξει. Αλλα κ γω προτεινω καλυτερα να κανεις χοριακη οταν θα εχεις επιβεβαιωμενη καθυστερηση. Και επιβεβαιωμενη καθυστερηση θεωρειται 5 μερες μετα το μεγαλυτερο σου κυκλο. Οποτε εσυ που εχεις σταθερο κυκλο και περιμενεις την κυριακη, κανε χοριακη την επομενη πεμπτη ή παρασκευη! Και εκει θα εχεις σιγουρα αποτελεσματα!!! Αντε με το καλο να εχεις καθυστερηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Εγω ΔΕΝ περιμενω στις 28-31 του μηνα!!! Νομιζω θα μαι η τριτη στη σειρα!!!! Αντε να εχουμε παντου θετικα νεαααα ❤️❤️

Μετά από εσένα είμαι εγώ 1/2 !! Τέλεια είμαστε στην σειρά όλες να έχουμε κάτι να ΜΗΝ περιμένουμε!!! Βρε κορίτσια έκανα το τεστ ωορρηξίας τώρα που γύρισα από δουλειά κ μου φαίνεται θετικό! Κανονικά η 14η μέρα μου είναι το Σάββατο! μπερδεύτηκααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου καλώς σας βρήκα και σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας !! Περίοδο δεν  περιμένω την Κυριακή ..

@Dimitra91 χαχαχα και εγώ στην αρχή μόλις είδα το δικό σου μπερδεύτηκα !! Ναι οι ελεύθερες επαφές με εξαίρεση τον προηγούμενο μήνα που έγινε μόνο μια φορά τώρα ξεκινησαμε.. Μπορεί όντως να το κοιτάω λιγο περισσότερο αλλα όντως νιώθω περίεργα αυτό το μήνα !! 

Πότε λέτε θα ήταν το ιδανικό να κάνω ένα τεστ η μία χοριακη;; 

:D:D:D Αυτό σου λέω ότι μετά απο τις ελεύθερες επαφές έτσι κι αλλιώς νιώθεις και το παραμικρό πονακι-τράβηγμα! 

Εγώ θα σου έλεγα Τρίτη να πας για χοριακή!!!!! Με το καλό τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

:D:D:D Αυτό σου λέω ότι μετά απο τις ελεύθερες επαφές έτσι κι αλλιώς νιώθεις και το παραμικρό πονακι-τράβηγμα! 

Εγώ θα σου έλεγα Τρίτη να πας για χοριακή!!!!! Με το καλό τα ευχάριστα!!!

Νομίζω κ εγώ ότι μέχρι την τρίτη θα αντέξω !! Μακάρι ευχαριστώ πολύ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Μετά από εσένα είμαι εγώ 1/2 !! Τέλεια είμαστε στην σειρά όλες να έχουμε κάτι να ΜΗΝ περιμένουμε!!! Βρε κορίτσια έκανα το τεστ ωορρηξίας τώρα που γύρισα από δουλειά κ μου φαίνεται θετικό! Κανονικά η 14η μέρα μου είναι το Σάββατο! μπερδεύτηκααα

Ήταν έντονο σαν τη γραμμή ελέγχου; Σκέψου όμως ότι μετά το θετικό τεστ σε 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξία. Οπότε το αργότερο θα γίνει τη παρασκευή. Άλλωστε δεν σημαίνει ότι κάθε μην θα έχουμε την ίδια μέρα του κύκλου ωορρηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Ήταν έντονο σαν τη γραμμή ελέγχου; Σκέψου όμως ότι μετά το θετικό τεστ σε 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξία. Οπότε το αργότερο θα γίνει τη παρασκευή. Άλλωστε δεν σημαίνει ότι κάθε μην θα έχουμε την ίδια μέρα του κύκλου ωορρηξια.

Είναι ακριβώς το ίδιο χρώμα , το ίδιο έντονο αλλά είναι ελάχιστα πιο λεπτή η γραμμή!θεωρούσα ότι επειδή έχω σταθερό κύκλο θα είναι σταθερή κ η ωορρηξία, να δω τι θα μου δείξει κ αύριο, καλά τα ένιωθα τα συμπτώματα ..έχεις δίκιο δεν το είχα σκεφτεί ότι είναι για τις επόμενες 24 ώρες ,οπότε αν αύριο βγει αρνητικό σημαίνει ότι αύριο θα είναι η ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ περιμένω το άλλο Σάββατο , σήμερα είμαι στην 19η μέρα με ωορρηξία στις 9/1, σήμερα νιώθω σαν να αρρωσταίνω , νομίζω είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα αν έχει γίνει το πολυπόθητο όποτε μάλλον αρρωσταίνω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Μετά από εσένα είμαι εγώ 1/2 !! Τέλεια είμαστε στην σειρά όλες να έχουμε κάτι να ΜΗΝ περιμένουμε!!! Βρε κορίτσια έκανα το τεστ ωορρηξίας τώρα που γύρισα από δουλειά κ μου φαίνεται θετικό! Κανονικά η 14η μέρα μου είναι το Σάββατο! μπερδεύτηκααα

Μπορει να κανεις ωορρηξια σε οποιαδήποτε απο τις γονιμες μερες! Ή μπορει κ εκτος απο αυτες σε καποιους κυκλους! Μην μπερδευεσαι καθολου, απλα φροντιζε να εχεις επαφες ολες τις γονιμες μερες! 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

Dimitra91 : 2/1

@tzina819 : 17-18/1

@Sta33 : 19/1

@Dimitra24 : 19/1

@Elenikon :  24/1

@Elenitsa92 : 25/1

@Sofia33 : 28-31/1

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elenitsa92 είπε:

Κορίτσια εγώ περιμένω το άλλο Σάββατο , σήμερα είμαι στην 19η μέρα με ωορρηξία στις 9/1, σήμερα νιώθω σαν να αρρωσταίνω , νομίζω είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα αν έχει γίνει το πολυπόθητο όποτε μάλλον αρρωσταίνω ! 

Και να αρρωσταινεις ειναι ανεξαρτητο απο την εγκυμοσυνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

Dimitra91 : 2/1

@tzina819 : 17-18/1

@Sta33 : 19/1

@Dimitra24 : 19/1

@Elenikon :  24/1

@Elenitsa92 : 25/1

@Sofia33 : 28-31/1

 

Τελειοοοοοο με το καλο κοριτσια μου ομορφα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι λάθος διορθώστε με κι επίσης, δεν σας ρώτησα για να σας βάλω, αλλά μου φάνηκε καλή ιδέα το πινακάκι όπως το έχουν και σε άλλη ομάδα. Αλλά δεν μπορώ να το παρακολουθήσω εκείνο γιατί ειναι πολλά τα άτομα!Αν κάποια θέλει να προστεθεί ή να αφαιρεθεί ας το πει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Και να αρρωσταινεις ειναι ανεξαρτητο απο την εγκυμοσυνη!!! 

Το ξέρω ναι 😊 θα δείξει !!! Περιμένουνε από τις πρώτες στη σειρά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

Dimitra91 : 2/1

@tzina819 : 17-18/1

@Sta33 : 19/1

@Dimitra24 : 19/1

@Elenikon :  24/1

@Elenitsa92 : 25/1

@Sofia33 : 28-31/1

 

Βαλε και την @toulipa8 που ειναι 1/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Αν είναι λάθος διορθώστε με κι επίσης, δεν σας ρώτησα αλλά μου φάνηκε καλή ιδέα το πινακάκι όπως το έχουν και σε άλλη ομάδα. Αλλά δεν μπορώ να το παρακολουθήσω εκείνο γιατί ειναι πολλά τα άτομα! Κι αν κάποια θέλει να προστεθεί ας το πει!!!!

Εγώ δεν έχω πρόβλημα ! Και είναι σωστή η ημερομηνία !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

Dimitra91 : 2/1

@tzina819 : 17-18/1

@Sta33 : 19/1

@Dimitra24 : 19/1

@Elenikon :  24/1

@Elenitsa92 : 25/1

@Sofia33 : 28-31/1

 

Τελειοοοο !!! Μακάρι να μην έρθει σε καμία μας αυτό το μήνα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...