Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δε ξέρω, σε ποιο είσαι (αν θέλεις απαντάς εννοείται);;  Αν και τότε (2016) εκεί που το έκανα εγώ είχε διάφορες κοπέλες κάθε φορά και άλλη χαχα

Εγώ είμαι εκεί από το 2017 βέβαια..Μου αρέσει που έχουμε πάει αλλού τη συζήτηση πάντως!!?βρήκαμε κοινά σημεία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά εκεί που την έκανα δεν είναι κέντρο είναι ιδιωτικό ιατρείο! Ναι καλύτερα να λέμε και άσχετα να ξεχνιόμαστε!!!! Όντως βρήκαμε κοινα!??

Σε ποιο Λύκειο πήγαινες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Βασικά εκεί που την έκανα δεν είναι κέντρο είναι ιδιωτικό ιατρείο! Ναι καλύτερα να λέμε και άσχετα να ξεχνιόμαστε!!!! Όντως βρήκαμε κοινα!??

Σε ποιο Λύκειο πήγαινες ;

Καλημέρα!!!τι κάνεις σήμερα;; Πήγαινα στο Τάλως,εκεί κοντά είναι το πατρικό μου.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ είμαι νέα στο forum μαζί σας!!! 

@Dimitra91 σύμφωνα με την περιγραφή σου για το ροζ αιματάκι κλπ, συμφωνώ με την @Elenikon μάλλον είναι σημάδι εμφύτευσης?

Εγώ είχα ελεύθερη επαφή 29/10/19 (ημέρα ωορρηξίας-σύμφωνα με εφαρμογή κινητού?) και την προηγούμενη. Στις 30/10/19, παρατήρησα ελάχιστα καφέ υγρά και 2 σταγονίτσες σαν αίμα, για 1 φορά.. ο κύκλος κυμαίνεται 24-29 ημέρες.. Βέβαια όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές εκανα και 1 φορά 33αρη κύκλο..Περιμένω να αδιαθέτησω 10-12/11.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ είμαι νέα στο forum μαζί σας!!! 

@Dimitra91 σύμφωνα με την περιγραφή σου για το ροζ αιματάκι κλπ, συμφωνώ με την @Elenikon μάλλον είναι σημάδι εμφύτευσης?

Εγώ είχα ελεύθερη επαφή 29/10/19 (ημέρα ωορρηξίας-σύμφωνα με εφαρμογή κινητού?) και την προηγούμενη. Στις 30/10/19, παρατήρησα ελάχιστα καφέ υγρά και 2 σταγονίτσες σαν αίμα, για 1 φορά.. ο κύκλος κυμαίνεται 24-29 ημέρες.. Βέβαια όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές εκανα και 1 φορά 33αρη κύκλο..Περιμένω να αδιαθέτησω 10-12/11.. 

Καλώς ήρθε κορίτσι μου! Και συ λοιπόν τις ίδιες μέρες μαζί μας περιμένεις!! Και εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο οπότε και γω κάπου σε αυτές τις μέρες περιμένω.Αυτες οι σταγόνες μπορεί να είναι η εμφυτευση.Εκτος αυτές τις δύο μέρες είχες άλλες ελεύθερες επαφές; Η εμφύτευση νομίζω γίνεται  4-6 μέρες μετά από τη γονιμοποίηση;; Αν θυμάμαι καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλώς ήρθε κορίτσι μου! Και συ λοιπόν τις ίδιες μέρες μαζί μας περιμένεις!! Και εγώ δεν έχω σταθερό κύκλο οπότε και γω κάπου σε αυτές τις μέρες περιμένω.Αυτες οι σταγόνες μπορεί να είναι η εμφυτευση.Εκτος αυτές τις δύο μέρες είχες άλλες ελεύθερες επαφές; Η εμφύτευση νομίζω γίνεται  4-6 μέρες μετά από τη γονιμοποίηση;; Αν θυμάμαι καλά;;

Αχ δε νομιζω πως είναι εμφύτευση.. διαβασα πως η εμφύτευση γινεται 7-12 μέρες μετά τη γονιμοποιήση.. αν εγω εκανα ωορρηξία 29/10 όπου και είχα και την ελεύθερη επαφη και είδα το καφετι αυτό χρώμα στις 30/10 μια μέρα μετά .. μάλλον κατι άλλο είναι.. Έχω και θέματα με την περίοδο μου και ιστορικό με πολύποδα στον τράχηλο.. Εν τω μεταξύ κορίτσια μου, μιας που περιμένουμε μαζί τις ίδιες μέρες , νιώθετε 'η παρατηρείτε τίποτα διαφορετικό σε αυτόν τον κύκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon Ξεχασα να σου απαντήσω πριν .. άλλες ελεύθερες επαφές δεν είχα, μόνο εκείνες τις 2.. για αυτό και δεν είμαι πραγματικά αισιόδοξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα!!!τι κάνεις σήμερα;; Πήγαινα στο Τάλως,εκεί κοντά είναι το πατρικό μου.εσυ;

Καλημερα ??

Καλα ειμαι μπορω να πω αν και ξενυχτισα λιγο (εβλεπα netflix??)! Α πολυ ωραία! Εγω θα κανω καφεδακι και μετα μερικες δουλειες στο σπιτι ! Εχω και μαγειρεμα! Τωρα θυμαμαι τη μαμα μου που ελεγε "Τι ψηνει κανεις καθε μερα" ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Και εγώ είμαι νέα στο forum μαζί σας!!! 

@Dimitra91 σύμφωνα με την περιγραφή σου για το ροζ αιματάκι κλπ, συμφωνώ με την @Elenikon μάλλον είναι σημάδι εμφύτευσης?

Εγώ είχα ελεύθερη επαφή 29/10/19 (ημέρα ωορρηξίας-σύμφωνα με εφαρμογή κινητού?) και την προηγούμενη. Στις 30/10/19, παρατήρησα ελάχιστα καφέ υγρά και 2 σταγονίτσες σαν αίμα, για 1 φορά.. ο κύκλος κυμαίνεται 24-29 ημέρες.. Βέβαια όταν ξεκίνησα ελεύθερες επαφές εκανα και 1 φορά 33αρη κύκλο..Περιμένω να αδιαθέτησω 10-12/11.. 

Καλως ηρθες στην παρεα μας!

Ναι ισως και να ειναι σημαδι εμφυτευσης και αυτο που περιγραφεις σαν εμφυτευση μοιαζει! Αλλα οπως ειπρ και η Ελένη οσο το σκεφτομαστε απελπιζομαστε!

Περιμενουμε μεχρι το Σ/Κ που περιμενουμε κι εμεις να αδιαθετησουμε και Θα δουμε! 

Αλλαξε ο κυκλος σου δηλαδή με τις ελευθερες επαφες? Το εχω σκεφτει οτι ισως συμβει αλλα απο την αλλη ρωτησα γιατρονκαι μου ειπε οτι δεν επηρεαζεται ο κυκλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα ??

Καλα ειμαι μπορω να πω αν και ξενυχτισα λιγο (εβλεπα netflix??)! Α πολυ ωραία! Εγω θα κανω καφεδακι και μετα μερικες δουλειες στο σπιτι ! Εχω και μαγειρεμα! Τωρα θυμαμαι τη μαμα μου που ελεγε "Τι ψηνει κανεις καθε μερα" ??

 

Καλημέρα @Dimitra91 τι ταινιούλα είδες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα @Dimitra91 τι ταινιούλα είδες? 

Καλημερα! 

Ξεκινησα μια σειρα που λεγεται Anne with an e και πραγματικά μου αρεσε πολυ και με συνεπήρε! Εσεις βλεπετε σειρες/ταινιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

@Elenikon Ξεχασα να σου απαντήσω πριν .. άλλες ελεύθερες επαφές δεν είχα, μόνο εκείνες τις 2.. για αυτό και δεν είμαι πραγματικά αισιόδοξη..

Ναι κι εμένα μ αρεσουν διάφορα είδη ταινιών:D

Κι εγώ 2 φορές είχα ελεύθερες επαφές αλλά ας μην απογοητευόμαστε! Ωστόσο , σου έχει δώσει οδηγίες κάποιος γυναικολόγος κάθε ποτε να γίνεται επαφή κτλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Αχ δε νομιζω πως είναι εμφύτευση.. διαβασα πως η εμφύτευση γινεται 7-12 μέρες μετά τη γονιμοποιήση.. αν εγω εκανα ωορρηξία 29/10 όπου και είχα και την ελεύθερη επαφη και είδα το καφετι αυτό χρώμα στις 30/10 μια μέρα μετά .. μάλλον κατι άλλο είναι.. Έχω και θέματα με την περίοδο μου και ιστορικό με πολύποδα στον τράχηλο.. Εν τω μεταξύ κορίτσια μου, μιας που περιμένουμε μαζί τις ίδιες μέρες , νιώθετε 'η παρατηρείτε τίποτα διαφορετικό σε αυτόν τον κύκλο?

Νιώθω κάπως διαφορετικά. Από την επόμενη μέρα της 2ης επαφής, άρχισαν τα πονάκια δεξιά στην κοιλιά, είδα ροζ στο σκούπισμα και από τότε έχω πόνους περιόδου (που στις τελευταίες περιόδους μου δεν είχα καθόλου). Σύμφωνα με app στο κινητό -όπως κι εσύ-  επαφές είχα 2 μέρες πριν την ωορρηξία και την μέρα της ωορρηξίας.  Κατά τα άλλα δεν νιώθω κάτι άλλο. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

@Elenikon Ξεχασα να σου απαντήσω πριν .. άλλες ελεύθερες επαφές δεν είχα, μόνο εκείνες τις 2.. για αυτό και δεν είμαι πραγματικά αισιόδοξη..

Μπορεί να μην ήταν όντως το αίμα αυτό από την εμφύτευση αλλά δεν σημαίνει αυτό απαραίτητα ότι δεν είσαι. Αν έγινε η ωορρηξία τις μέρες που είχες επαφή ή  τις επόμενες 3 περίπου μετά την επαφη μπορεί και να εισαι. Και με μια φορά μπορεί να γίνει,δεν αποκλείεται! Αν πέτυχες την μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra91 , @Elenikon, κορίτσια μου μακάρι τι να πω.. Να σας πω λίγα λόγια για μένα :

Έχω σύντροφο (δεν είμαστε παντρεμένοι) και διατηρούμε 1μιση χρόνο σχέση.. Είμαστε καλά μεταξύ μας, με τα πάνω και τα κάτω μας (όπως αρκετά ζευγάρια φαντάζομαι?) και από τον Αύγουστο είπαμε να χάρουμε τον έρωτα μας πιο ελεύθερα και αν μας προκύψει και μωράκι..γιατί όχι!!!.. Δεν κάνουμε στοχευμένα, για να πω την αλήθεια οπότε και δεν έχω συζητήσει με το γυναικολόγο μου  για συχνότητα κλπ κλπ.. ούτε έχω κάνει εξετάσεις ορμονικές, προγεννητικού ελέγχου κλπ.. Φυσικά επισκέπτομαι το γυναικολόγο μου κανονικότατα δε χάνω εξέταση τεστ παπ κλπ κλπ..και μέχρι στιγμής όλα καλα..Βέβαια έχω στο μυαλό μου  τον άλλο μηνα μαζί με το τεστ παπ , να ζητήσω και άλλες εξετάσεις , καθώς είμαι σχεδόν 39 (τον Απρίλη θα γίνω?) και φοβάμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ είμαι στη δουλειά!! Και εγώ ταινίες βλέπω κυρίως και μαρεσουν οι μυστηριου-θριλερ. Οι επαφές μου εμένα ήταν ανά μέρα περίπου. Και εγώ έχω το app στο κινητό αλλά επειδή δεν έχω και σταθερό απόλυτα κύκλο δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς πότε ειναι. Επίσης, από συμπτώματα έχω κυρίως το στήθος που πονάει κ κάπου κάπου πονακια χαμηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Νιώθω κάπως διαφορετικά. Από την επόμενη μέρα της 2ης επαφής, άρχισαν τα πονάκια δεξιά στην κοιλιά, είδα ροζ στο σκούπισμα και από τότε έχω πόνους περιόδου (που στις τελευταίες περιόδους μου δεν είχα καθόλου). Σύμφωνα με app στο κινητό -όπως κι εσύ-  επαφές είχα 2 μέρες πριν την ωορρηξία και την μέρα της ωορρηξίας.  Κατά τα άλλα δεν νιώθω κάτι άλλο. Εσύ;

Εγώ παρατηρώ υγρά που έχω και κάθε φορά λίγο πριν την έμμηνο ρύση.. κάτι κραμπούλες που και που σαν ενοχλήσεις πολύ ελαφριές χαμηλά στην κοιλιά, πότε δεξιά πότε αριστερά.. αλλα πραγματικά νομίζω πως θα αδιαθετήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια, εγώ είμαι στη δουλειά!! Και εγώ ταινίες βλέπω κυρίως και μαρεσουν οι μυστηριου-θριλερ. Οι επαφές μου εμένα ήταν ανά μέρα περίπου. Και εγώ έχω το app στο κινητό αλλά επειδή δεν έχω και σταθερό απόλυτα κύκλο δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς πότε ειναι. Επίσης, από συμπτώματα έχω κυρίως το στήθος που πονάει κ κάπου κάπου πονακια χαμηλά.

Και εγώ στη δουλειά είμαι.. υπάλληλος γραφείου είμαι, μα είμαστε χαλαρά σήμερα.. ?

Μια ενόχληση στο στήθος έχω και εγώ..και μη γελάσετε όταν το πιάνω κορίτσια το νιώθω πολύ ζεστό..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλως ηρθες στην παρεα μας!

Ναι ισως και να ειναι σημαδι εμφυτευσης και αυτο που περιγραφεις σαν εμφυτευση μοιαζει! Αλλα οπως ειπρ και η Ελένη οσο το σκεφτομαστε απελπιζομαστε!

Περιμενουμε μεχρι το Σ/Κ που περιμενουμε κι εμεις να αδιαθετησουμε και Θα δουμε! 

Αλλαξε ο κυκλος σου δηλαδή με τις ελευθερες επαφες? Το εχω σκεφτει οτι ισως συμβει αλλα απο την αλλη ρωτησα γιατρονκαι μου ειπε οτι δεν επηρεαζεται ο κυκλος....

Εμένα ο κύκλος μου ήταν με 1-2 μέρες απόκλιση πριν ξεκινήσουμε ελέυθερες επαφές.. αφότου ξεκινήσαμε όμως άλλαξε .. θυμάμαι το Σεπτέμβρη είχα καθυστέρηση 3 μέρες, (πρώτη φορά τόσο πολύ), χάρηκα τόσο που δεν πήρα καν τεστ πήγα κατευθείαν για χωριακή… έδειξε 1.25, αν θυμάμαι καλά που δεν υπήρχε περίπτωση εγκυμοσύνης καν, όπως μου είπε και η μικροβιολόγος και μετα αδιαθέτησα κιόλας την ίδια μέρα...

Εγώ που διάβασα στο φορουμ και από άλλες κοπελιές μια αναστάτωση στον κύκλο την είχαν όταν ξεκίνησαν ελεύθερες επαφές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon @tzina819

Κι εγω υπάλληλος γραφείου είμαι αλλά δουλεύω απόγευμα!!! Αρχικά, ούτε κι εμένα είναι απόλυτα ακριβής ο κύκλος μου. Κι εγώ νομίζω πως θα αδιαθετήσω, αλλά θα δουμε!!! Γιατί να γελάσουμε καλε;; Λογικό είναι να ψάχνουμε σημάδια (αν και πολύ στρεσογόνο) . Βέβαια εσυ Τζινα μου που είσαι στο πιο χαλαρό και όχι τόσο στοχευμένο νομίζω θα έχεις γρηγρότερα αποτελέσματα απο μένα που το σκέφτομαι συνεχεια :lol:

Εχουμε πει κι εμείς μερικά πράγματα για μας εάν θέλεις μπορείς να τα δείς στην 1η σελίδα!!!!

Γιατι φοβάσαι ; Τις εξετάσεις εννοεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και εγώ από Κρήτη είμαι και καινούργια κι εγώ στο φόρουμ! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθούμε για μωρό και θέλω να κάνω μια ερώτηση σε οποίες ξέρουν. Λοιπόν η τελευταία μέρα της περιόδου μου ήταν 30 Οκτωβρίου και στης 3 Νοεμβρίου ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή τώρα περιμένω να αδιαθετησω σε 14 μέρες υπάρχει πιθανότητα να έχω πιάσει? Λογικά είμαι στις γόνιμες μέρες από τις 2 Νοεμβρίου. Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλώς ήρθες στο φόρουμ!!! Ο κύκλος σου συνήθως τι διάρκεια έχει? Νομίζω πως αν είναι μικρός και είσαι στις γονιμες μέρες είναι πιθανόν.. αν περιμένεις σε 14 μέρες , όπως γράφεις,λογικά θα πρέπει να κάνεις ωορρηξία στις  8/11( αν δεν κάνω λάθος).. οπότε μέχρι και 8/11-9/11 θα ήταν καλό να επεδίωκες και άλλες επαφές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και εγώ από Κρήτη είμαι και καινούργια κι εγώ στο φόρουμ! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθούμε για μωρό και θέλω να κάνω μια ερώτηση σε οποίες ξέρουν. Λοιπόν η τελευταία μέρα της περιόδου μου ήταν 30 Οκτωβρίου και στης 3 Νοεμβρίου ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή τώρα περιμένω να αδιαθετησω σε 14 μέρες υπάρχει πιθανότητα να έχω πιάσει? Λογικά είμαι στις γόνιμες μέρες από τις 2 Νοεμβρίου. Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας!!!

Μπορείς να μπεις εδω https://www.hipp.com.cy/index.php?id=34202&L=0 και να το υπολογίσεις ! Αν και θα σου πρότεινα να ρωτήσεις γυναικολόγο! Επίσης υπάρχει κι ένας γιατρός που εχει φορουμ και απαντάει σε ερωτησεις https://www.papachatzopoulos.gr/profile/ask-question/forums μπορείς να ρωτήσεις αυτόν αν δεν έχεις δικό σου γιατρό ακόμα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elenikon @tzina819

Κι εγω υπάλληλος γραφείου είμαι αλλά δουλεύω απόγευμα!!! Αρχικά, ούτε κι εμένα είναι απόλυτα ακριβής ο κύκλος μου. Κι εγώ νομίζω πως θα αδιαθετήσω, αλλά θα δουμε!!! Γιατί να γελάσουμε καλε;; Λογικό είναι να ψάχνουμε σημάδια (αν και πολύ στρεσογόνο) . Βέβαια εσυ Τζινα μου που είσαι στο πιο χαλαρό και όχι τόσο στοχευμένο νομίζω θα έχεις γρηγρότερα αποτελέσματα απο μένα που το σκέφτομαι συνεχεια :lol:

Εχουμε πει κι εμείς μερικά πράγματα για μας εάν θέλεις μπορείς να τα δείς στην 1η σελίδα!!!!

Γιατι φοβάσαι ; Τις εξετάσεις εννοεις;

Τα διάβασα μόλις στην 1η σελίδα..χεχε!!! Κορίτσια μου ευτυχισμένα να είστε με τους αντρούληδες σας και γρήγορα να πολλαπλασιαστεί η ευτυχία σας!!!??

'Αντε να σας ζαλίσω λίγο με τις φοβίες μου:

1) Έχω αφαιρέσει 2 φορές σε 1 χρόνο μέσα πολύποδα από τον τράχηλο.. φοβάμαι μην επανεμφανιστεί (διόλου απίθανο)

2) Έχω ιστορικό καρκίνου στην οικογένεια δυστυχώς

3) Ο γιατρός μου την τελευταία φορά μου είπε ότι έχω κάποια στένωση στον τράχηλο.. και αυτό μπορεί να εμποδίζει την είσοδο του σπέρματος, συνέστισε αν σε 6 μηνες δεν έχω συλλάβει, να πάω να μου το ανοίξει..

4) Λόγω ηλικίας μου είπε ο γιατρός ότι οι ορμόνες μου είναι πότε πολύ πανω, πότε πολύ κάτω..όταν ψάχτηκα λίγο παραπάνω στο Google (ισως περισσότερο απ ότι θα επρεπε) είδα πως αυτό μπορεί να σημαίνει εκτός από προκλιμακτήριο και κάποιος ανω-ορρηκτικούς κύκλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Τα διάβασα μόλις στην 1η σελίδα..χεχε!!! Κορίτσια μου ευτυχισμένα να είστε με τους αντρούληδες σας και γρήγορα να πολλαπλασιαστεί η ευτυχία σας!!!??

'Αντε να σας ζαλίσω λίγο με τις φοβίες μου:

1) Έχω αφαιρέσει 2 φορές σε 1 χρόνο μέσα πολύποδα από τον τράχηλο.. φοβάμαι μην επανεμφανιστεί (διόλου απίθανο)

2) Έχω ιστορικό καρκίνου στην οικογένεια δυστυχώς

3) Ο γιατρός μου την τελευταία φορά μου είπε ότι έχω κάποια στένωση στον τράχηλο.. και αυτό μπορεί να εμποδίζει την είσοδο του σπέρματος, συνέστισε αν σε 6 μηνες δεν έχω συλλάβει, να πάω να μου το ανοίξει..

4) Λόγω ηλικίας μου είπε ο γιατρός ότι οι ορμόνες μου είναι πότε πολύ πανω, πότε πολύ κάτω..όταν ψάχτηκα λίγο παραπάνω στο Google (ισως περισσότερο απ ότι θα επρεπε) είδα πως αυτό μπορεί να σημαίνει εκτός από προκλιμακτήριο και κάποιος ανω-ορρηκτικούς κύκλους

Εφόσον κάνεις τους ελέγχους σου όπως πρέπει μην αγχώνεσαι. Τουλάχιστον τα γνωρίζεις όλα αυτά και πράττεις ανάλογα μαζί με το γιατρό σου. Τίποτα δεν είναι δεδομένο, άλλες μπορεί να δυσκολευτουν περισσότερο και φαινομενικά να είναι όλα καλά. Συνέχισε τις ελεύθερες επαφές σου και αν όντως δεν γίνει κάτι σε ένα 6μηνο θα πας στο γιατρό σου όπως σου είπε.Σου εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 
    • Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 
    • Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση.  Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️ Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...