Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αχ κορίτσια θα ήθελα κ εγώ να μπω στο πινακακι.Απο τις αρχές του μήνα όμως που μάθαμε τα σχετικά με το σπέρμα και που μας απέκλεισε ο γιατρός την πιθανότητα φυσικής σύλληψης με τέτοια νουμερα στο σπέρμα, τα έχω βαψει μαύρα...Καταλαβαίνω ότι αν μπω στο όμορφο πινακακι σας δε θα γίνει θετικό...Έχω κλείσει ραντεβού με εξωσωματικο τέλη του μήνα για να μας πει τη γνώμη του κ να μας κατευθύνει....

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πολλές φορές η γιατροί αποκλείουν πράγματα αλλά το σώμα και ο Θεός τους διαψεύδουν!!! Οπότε έχει πίστη στον εαυτό σου και στο σύζυγό σου προπαντώς και στο Θεό και από κει και πέρα στείλε μου ημερομηνία ,ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είναι τυχερή ? !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Άμα σου πω ότι πολλοί μου το λένε αυτο????ναι ναι για να δω πόσες θα πείτε κοριτσια?

Καλημερααα !!! Και εγω λεω κοριτσακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

st3llina: 17/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Σαμανη: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Evie2: 01/12

Maroulita: 03/12

tzina829: 06/12

Mt3508: 08/12

Ελενικον: 12/12

Dimitra91: 12/12

Εαυγγελοςτ: 12/12

Σταυρι:2020!

Aννια27:2020!

Καλημερα κοριτσι μου βαλε με εμενα 16/12 !!!  Η ροη εγινε κανονικοτατη ..πονους ολο το βραδυ .. χαλια δε κοιμηθηκα καθολου καλα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Αυριο που λογικά δεν θα έρθει με τέτοιο πόνο στο στήθος κάνε μια χοριακη..... 

Καλημέρα!! Ναι με τόσο σταθερό κύκλο που έρθω,αν δεν έρθει σήμερα,αύριο το πρωί τρέχω για χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Σου εύχομαι σύντομα να το αποκτήσεις το μωράκι σου! Υπομονη, θετική σκέψη και θα γίνει! Αρκεί να το πιστέψουμε και να χαλαρώσουμε όσο μπορούμε.?

Σε ευχαριστώ πολύ!?Να είσαι Καλά! Εύχομαι και σε σένα ενα μωράκι γρήγορα!Όσο για τη χαλάρωση δεν είναι και από τα προτερήματα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πολλές φορές η γιατροί αποκλείουν πράγματα αλλά το σώμα και ο Θεός τους διαψεύδουν!!! Οπότε έχει πίστη στον εαυτό σου και στο σύζυγό σου προπαντώς και στο Θεό και από κει και πέρα στείλε μου ημερομηνία ,ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είναι τυχερή ? !!!!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τη στήριξη...Εσύ δίκιο έχεις ...Να σου πω την αλήθεια μόνο σε θαυμα από το Θεό πιστεύω....28/11 αδιαθετω σίγουρα γιατί χάσαμε κ την ωορρηξία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ένα παράξενο παρατήρησα!! Απάντησα σε ένα μήνυμα και με έβγαλε Tasia2. Έκανα αποσύνδεση, ξαναμπήκα και με έβγαλε κανονικά... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Στην περίπτωση που εισαι ομως εγκυουλα καλύτερα να κανεις κατι πιο ξεκούραστο (και εγω εκανα παντζούρια και μπαλκονια σημερα ;) )

Αδιαθετησα κανονικα κοριτσι μου απο χθες το βραδυ εγω παω για τον επομενο μηνα ????? Χαλια κοιμηθηκα.. πονους.. καταλαβαινεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!?Να είσαι Καλά! Εύχομαι και σε σένα ενα μωράκι γρήγορα!Όσο για τη χαλάρωση δεν είναι και από τα προτερήματα μου...

Ούτε κ εμένα αλλά πρέπει να βρούμε τρόπους να ξεφεύγουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Αδιαθετησα κανονικα κοριτσι μου απο χθες το βραδυ εγω παω για τον επομενο μηνα ????? Χαλια κοιμηθηκα.. πονους.. καταλαβαινεις

Κορίτσι μου....μη στεναχωριέσαι, πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!! Κ εγώ σήμερα περιμένω.. για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσι μου....μη στεναχωριέσαι, πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!! Κ εγώ σήμερα περιμένω.. για να δούμε..

Δεν στεναχωριεμαι γιατι ειχα κανει και το τεστ και απλα περιμενα να αδιαθετησω απλα ποναγαα πολυ ολο το βραδυ και δε κοιμηθηκα καθολου καλαα... εννοειται πως παμε δυνατα δε το βαζουμε κατω♥️♥️ Μακαρι να μην σου ερθει εσενα αγαπη αντε να τρελαθουμε ολες μας και με αλλα θετικα τεστακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

st3llina: 17/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Σαμανη: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Xrita: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Evie2: 01/12

Maroulita: 03/12

tzina829: 06/12

Mt3508: 08/12

Ελενικον: 12/12

Dimitra91: 12/12

Εαυγγελοςτ: 12/12

Σταυρι:13/12

diana8: 16/12

Aννια27:2020!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια. Να μπω και εγώ στην περέα σας; Εμείς προσπαθούμε πάνω από 1 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. Τους τελευταίους μήνες πιο στοχευμένα γιατί μετά από εξετάσεις ανακάλυψα μια φραγμένη σάλπιγγα αλλά επειδή άλλαξα πολλούς γιατρούς τώρα κατέληξα σε ένα εμπειρο γιατρό αναπαραγωγης και με παρακολουθει με υπερηχους. Παίρνω κ βιταμινες γιατι ο γιατρός αυτός μου είπε ότι έχω εικονα πολυκυστικων και ειχα κυκλο 26-33.Τωρα το τελευταιο 3μηνο ειναι πιο σταθερος 28-29.  Οι εξετάσεις του αντρα μου ειναι μια χαρα. Αν και τους δυο τελευταιους μηνες εχω οωρρηξια απο τη πλευρα που ειναι η καλη σαλπιγγα δεν τα καταφερνουμε. Αυτο το μηνα ο γιατρος μου ειπε και εκανα και ενεση ovitrelle για να σπασει σιγουρα το ωαριο και να εχουμε πιο προγραμματισμενες επαφες. Α να πω και οτι μεσα στην ατυχια μου ανεφερα στο γιατρο μου οτι οσο παρακολουθησα την οωρρηξια εχω περιοδο μετα απο 11μερες και για αυτο το λογο παιρνω προγεστερονη στο δευτερο μισο του κυκλου για να υποστηριξουμε και αυτο το κομματι. Μου ειπε αυτο δειχνει ελλειψη προγεστερονης κ πιθανοτατα δεν κανω καλης ποιοτητας ωαρια. Την προγεστερονη τη παιρνω ωστε αν προκυψει συλληψη να υποστηριχτει η εμφυτευση. Λαμβανω και σαλοσπιρη μαζί.

Εχω τωρα εδω και 3 μερες καφε υγρα κ πονακια εδω και 1 βδομαδα. Κανονικα περιμενα Τεταρτη περιοδο σιγουρα γτ εκανα ovitrelle Και ξερω ακριβως τη μερα αλλα δεν ξερω κοριτσια ουτε κι αυτο το μηνα τα καταφερα κ εχω απογοητευτει πολυ. Ειχα κ τον περασμενο μηνα παλι καφε υγρα που επερνα την προγεστερονη και το σαλοσπιρη για 4 μερες κ μετα αιμα.

Η επομενη κινηση  για μενα ειναι οι ενεσεις  για προκληση οωρρηξιας για να αυξησουμε τις πιθανοτητες ένεκα και της κλειστης σαλπιγγας αλλά  και του ορμονικού μου προφίλ.

Αυτη η ιστορια μου και συγγνωμη για το σεντονι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ούτε κ εμένα αλλά πρέπει να βρούμε τρόπους να ξεφεύγουμε ...

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά δεν το καταφερνω πάντα...Κοίτα μια πρόοδο την έχω.Οταν μάθαμε στην αρχή του μήνα τα αποτελέσματα για το σπέρμα έκλαιγα όλη την εβδομάδα...Τώρα έχω ηρεμήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η diana8 είπε:

Δεν στεναχωριεμαι γιατι ειχα κανει και το τεστ και απλα περιμενα να αδιαθετησω απλα ποναγαα πολυ ολο το βραδυ και δε κοιμηθηκα καθολου καλαα... εννοειται πως παμε δυνατα δε το βαζουμε κατω♥️♥️ Μακαρι να μην σου ερθει εσενα αγαπη αντε να τρελαθουμε ολες μας και με αλλα θετικα τεστακια

Δύσκολο να μη μου έρθει γιατί κ εμένα αρνητικό βγήκε το τεστ. απλά χτες με έπιασε δυνατός πόνος στο στήθος και νομίζω οτι έχουν σκουρύνει οι θηλές μου. τώρα τι να πω?? να είναι όλα στο μυαλό??? δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά δεν το καταφερνω πάντα...Κοίτα μια πρόοδο την έχω.Οταν μάθαμε στην αρχή του μήνα τα αποτελέσματα για το σπέρμα έκλαιγα όλη την εβδομάδα...Τώρα έχω ηρεμήσει.

τι αποτελέσματα πήρατε? εμένα την επόμενη βδομάδα θα κάνει ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου βαλε με εμενα 16/12 !!!  Η ροη εγινε κανονικοτατη ..πονους ολο το βραδυ .. χαλια δε κοιμηθηκα καθολου καλα.. ??

Αχ υπομονή.Παρε κανένα ντεπον να νιώσεις καλύτερα! εμένα δύο ντεπον με πιάνουν.Αν δε δουλεύεις ξεκουράσου το μεσημέρι να αναπληρώσεις λίγο ύπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

τι αποτελέσματα πήρατε? εμένα την επόμενη βδομάδα θα κάνει ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα. 

4.000.000 εκατομμύρια σπερματοζωάρια ανά ml και το κατώτατο φυσιολογικό είναι 15 εκατομμύρια . Καταλαβαινεις....Συνολικά είχαμε 24 εκατομμύρια και το κατώτατο είναι 39 εκατομμύρια συνολικά....Μας είπε ο ανδρολογος ουρολόγος να κάνει τριπλεξ μήπως έχει κυρσοκηλη...Καλα στη βιοτρικη έχουμε κλείσει 2.5 βδομάδες πριν ραντεβού...Δεν είχε νωρίτερα κ περιμένουμε...Καλή επιτυχία....Είσαι Αθήνα;Που θα το κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια ένα παράξενο παρατήρησα!! Απάντησα σε ένα μήνυμα και με έβγαλε Tasia2. Έκανα αποσύνδεση, ξαναμπήκα και με έβγαλε κανονικά... ??

Καλημερα κοριτσι!Πηγες για χοριακη;Οι υπολοιπες τι κανετε;Εγω σπιτι κ δουλιτσες.Χαλαρα βεβαια γιατι ποναω αλλα ακομη να φανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου βαλε με εμενα 16/12 !!!  Η ροη εγινε κανονικοτατη ..πονους ολο το βραδυ .. χαλια δε κοιμηθηκα καθολου καλα.. ??

Περαστικα για τους πονους,παρε παυσιπονο να μην ταλαιπωρεισαι κ παμε δυνατα για τον επομενο μηνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσι μου....μη στεναχωριέσαι, πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!! Κ εγώ σήμερα περιμένω.. για να δούμε..

Σου εύχομαι να μην σου έρθει!!άντε να ακούσουμε ευχάριστα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Περαστικα για τους πονους,παρε παυσιπονο να μην ταλαιπωρεισαι κ παμε δυνατα για τον επομενο μηνα!!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου !!! Εννοειται ναι μιλησα με τον γυναικολογο μου θα δουμε τ κυκλο στον υπερηχο :) ευχομαι να μην ερθειιιι να εχοουμε ευχαριστα νεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ υπομονή.Παρε κανένα ντεπον να νιώσεις καλύτερα! εμένα δύο ντεπον με πιάνουν.Αν δε δουλεύεις ξεκουράσου το μεσημέρι να αναπληρώσεις λίγο ύπνο...

Πηρα πηρα 2 !!! Γλυκο θελω αχαχαχα 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...