Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Την προγεστερόνη δεν την κάνουμε πότε εκείνη τη μέρα την μετραμε 7 μέρες πριν έρθει η περίοδος!! Δηλαδή δε κύκλο 28 ημερών την μετράνε την 21η μέρα του κύκλου!!

Και γω αυτό ξέρω αλλά ήταν γραμμένη στο παραπεμπτικό και μου την έκαναν μαζι με όλα τα υπόλοιπα. Λέω να κάνω αυτό το μήνα τις σωστές μέρες. Μεταβάλλεται πολύ από κύκλο σε κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια εγώ παίρνω τα ψηφιακά της clearblue κ εχω ξενοιασει. Μόλις βλέπω χαμογελάκι πάμε βουρ για επαφές. 

Κι εγώ έτσι έλεγα, αλλά σκέφτομαι να δοκιμάσω τα ψηφιακά της hometest πρώτα, είναι λίγο πιο οικονομικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσια εγώ παίρνω τα ψηφιακά της clearblue κ εχω ξενοιασει. Μόλις βλέπω χαμογελάκι πάμε βουρ για επαφές. 

Και γω το ίδιο! Με τις γραμμουλες δεν τα πήγαινα και πολύ καλά! Πάντα αρνητικό το έβλεπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Και γω αυτό ξέρω αλλά ήταν γραμμένη στο παραπεμπτικό και μου την έκαναν μαζι με όλα τα υπόλοιπα. Λέω να κάνω αυτό το μήνα τις σωστές μέρες. Μεταβάλλεται πολύ από κύκλο σε κύκλο;

Και μένα ήταν γραμμένη αλλά είχα οδηγίες να την κάνω την 21η μέρα...! Όχι καντην πάλι την 21 μέρα και θα καταλάβει ο γιατρός αν είναι καλή η όχι για εκείνη τη μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τον αλλο μηνα θα παρω και εκεινο να μου δουμε τι ψαρια θα πιασουμε....αλλα φοβαμαι μηπως και εκεινο αντι για χαμογελο δειξει τιποτα αλλο....εχω κανει 7 τεστ ωορηξιας με ερωτηματικα σε σταθερο κυκλο...εχω κανει τεστ εγκυμοσυνης βγηκε ευθεια που τεμνεται καθετα πανω στην ελεγχου...εε δεν ξερω τι αλλο ν περιμενω....εχω ιστορικο ελευθερων επαφων κανα δυο χρονια και εκατσε εγκυμοσυνη οταν ειχα κατι θεματα και δεν ηθελα ουτε να ακουσω για παιδι...τυπου εκανα σεξ και χοροπηδηξα για να φυγει ολο εξω και μια φορα μονο εκεινο το μηνα σε εντελως ακυρη μερα....τι να πω ...δεν με θελει παιδι μουυυυυυυυ πεταω αετοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Και μένα ήταν γραμμένη αλλά είχα οδηγίες να την κάνω την 21η μέρα...! Όχι καντην πάλι την 21 μέρα και θα καταλάβει ο γιατρός αν είναι καλή η όχι για εκείνη τη μέρα!! 

Εμενα γιατι δεν με ειπαν να κανω τετοιο???? Και με εβαλαν ολα τα υπολοιπα τοτε...ενα κατεβατο εξετασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Και μένα ήταν γραμμένη αλλά είχα οδηγίες να την κάνω την 21η μέρα...! Όχι καντην πάλι την 21 μέρα και θα καταλάβει ο γιατρός αν είναι καλή η όχι για εκείνη τη μέρα!! 

Μάλλον ο γιατρός ξέχασε να μου δώσει όλες τις οδηγίες.... Θα κάνω αυτό το μήνα γιατί μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι μπορεί να έχω χαμηλή προγεστερόνη και εκεί να οφείλονται οι βιοχημικές. Τουλάχιστον να ξεκολλήσει το μυαλό μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Και εγω τον αλλο μηνα θα παρω και εκεινο να μου δουμε τι ψαρια θα πιασουμε....αλλα φοβαμαι μηπως και εκεινο αντι για χαμογελο δειξει τιποτα αλλο....εχω κανει 7 τεστ ωορηξιας με ερωτηματικα σε σταθερο κυκλο...εχω κανει τεστ εγκυμοσυνης βγηκε ευθεια που τεμνεται καθετα πανω στην ελεγχου...εε δεν ξερω τι αλλο ν περιμενω....εχω ιστορικο ελευθερων επαφων κανα δυο χρονια και εκατσε εγκυμοσυνη οταν ειχα κατι θεματα και δεν ηθελα ουτε να ακουσω για παιδι...τυπου εκανα σεξ και χοροπηδηξα για να φυγει ολο εξω και μια φορα μονο εκεινο το μηνα σε εντελως ακυρη μερα....τι να πω ...δεν με θελει παιδι μουυυυυυυυ πεταω αετοοοοο

Σκέτο κύκλο ή χαμόγελο μπορεί να βγάλει! Αν καταφέρεις κάτι διαφορετικό από αυτά θα μας τρελάνεις!!!

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Εμενα γιατι δεν με ειπαν να κανω τετοιο???? Και με εβαλαν ολα τα υπολοιπα τοτε...ενα κατεβατο εξετασεις...

Έκανες τις υπόλοιπες ορμονολογικες και δεν είχε για προγεστερόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Μάλλον ο γιατρός ξέχασε να μου δώσει όλες τις οδηγίες.... Θα κάνω αυτό το μήνα γιατί μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι μπορεί να έχω χαμηλή προγεστερόνη και εκεί να οφείλονται οι βιοχημικές. Τουλάχιστον να ξεκολλήσει το μυαλό μετά

Ποσες βιοχημικες ειχες????? Γενικα αλλες εξετασεις εκανες????? Για αυτοανοσα θυροειδη βιταμινες θρομβοφιλιες και κλπ????? Αυτα δηλαδη που εκανα εγω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Και εγω τον αλλο μηνα θα παρω και εκεινο να μου δουμε τι ψαρια θα πιασουμε....αλλα φοβαμαι μηπως και εκεινο αντι για χαμογελο δειξει τιποτα αλλο....εχω κανει 7 τεστ ωορηξιας με ερωτηματικα σε σταθερο κυκλο...εχω κανει τεστ εγκυμοσυνης βγηκε ευθεια που τεμνεται καθετα πανω στην ελεγχου...εε δεν ξερω τι αλλο ν περιμενω....εχω ιστορικο ελευθερων επαφων κανα δυο χρονια και εκατσε εγκυμοσυνη οταν ειχα κατι θεματα και δεν ηθελα ουτε να ακουσω για παιδι...τυπου εκανα σεξ και χοροπηδηξα για να φυγει ολο εξω και μια φορα μονο εκεινο το μηνα σε εντελως ακυρη μερα....τι να πω ...δεν με θελει παιδι μουυυυυυυυ πεταω αετοοοοο

Φίλη, το έχω ικανό να σου βγάλει γλώσσα τύπου ?????να μας στείλεις όλες! ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Χτες το ειχα κανει 12 το βραδυ ...λες να εγινε το μεσημερι???? Και να μας ξεφυγε η ατιμη???? Τι να σε πω...δεν ξερω...παντως τον κυκλο μου τον βλεπεις....χτες ειχα επαφη το βραδυ οποτε καλα ειμαστε αν εγινε χτες μεσημερι...οχι δεν πονεσα ουτε υγρα εχω...

Εφοσον ειναι ετσι κανε καλυτερα δυο την ημερα να εισαι σιγουρη ενα πρωι και ενα βραδακι μεχρι 7--8- εγω ετσι καταλαβα τα δικα μου το πρωι ηταν αρνητικο και το βραδακι θετικο εντονο κιολας !!! ?  εαν ειχα κανει πχ το πρωι την αλλη μερα θα εβγαινε αρνητικο οποτε καλυτερα δυο οταν φτανουμε εκει που περιπου πιστευουμε οτι κανουμε ωορρηξια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Εφοσον ειναι ετσι κανε κλυταρα δυο την ημερα να εισαι σιγουρη ενα πρωι και ενα βραδακι μεχρι 7--8- εγω ετσι καταλαβα τα δικα μου το πρωι ηταν αρνητικο και το βραδακι θετικο εντονο κιολας !!! ? 

Αχ βρε κουκλα μου δεν προλαβαινω και ξεχνιεμαι γι αυτο κανω οποτε τυχει...επισης τωρα θα εκανα ενα αλλα εχω πιει ποσο νερο γιατι μολις εφαγα δυο τριγωνα πανοραματος...?? Εγω το κανω αν θελετε αλλα νομιζω παλι ακυρο θα ναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Αχ βρε κουκλα μου δεν προλαβαινω και ξεχνιεμαι γι αυτο κανω οποτε τυχει...επισης τωρα θα εκανα ενα αλλα εχω πιει ποσο νερο γιατι μολις εφαγα δυο τριγωνα πανοραματος...?? Εγω το κανω αν θελετε αλλα νομιζω παλι ακυρο θα ναι....

Λοιπόν, θα βάλεις ξυπνητήρι! Άστα τα δεν πρόλαβα κλπ! Χτυπάει το ξυπνητήρι :τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Αχ βρε κουκλα μου δεν προλαβαινω και ξεχνιεμαι γι αυτο κανω οποτε τυχει...επισης τωρα θα εκανα ενα αλλα εχω πιει ποσο νερο γιατι μολις εφαγα δυο τριγωνα πανοραματος...?? Εγω το κανω αν θελετε αλλα νομιζω παλι ακυρο θα ναι....

Απλα σας το λεω γιατι και εγω παραλιγο να την χασω και δεν θα ειχα καταλαβει οτι ειχε περασει και θα περιμενα θετικο τεστ αχαχαχαχ παλι καλα μου το ειπαν και εκανα .. αν δεν κοιμηθειτε ακομα.. καντε ενα σε κανενα μισαωρο καμια ωρα... αλλιως να το ξερετε για την επομενη φορα :) ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια αδιαθετησα...?

 @Bebouli νεα ημερομηνια 13/10.

@Tokyo να ´μαστε παλι μαζί!!! ??

Κοριτσι μου δεν πειραζει δεν σταματαμε να ελπιζουμε !!! ? θα φυγουμε ολες απο αυτη την ομαδα φετος με κοιλιτσες !!!! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Απλα σας το λεω γιατι και εγω παραλιγο να την χασω και δεν θα ειχα καταλαβει οτι ειχε περασει και θα περιμενα θετικο τεστ αχαχαχαχ παλι καλα μου το ειπαν και εκανα .. αν δεν κοιμηθειτε ακομα.. καντε ενα σε κανενα μισαωρο καμια ωρα... αλλιως να το ξερετε για την επομενη φορα :) ♥️ 

Γιατι ψυχουλα μου, μου μιλας στο πληθυντικο????? Τι σου κανα???????? 

χαχα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Εμενα γιατι δεν με ειπαν να κανω τετοιο???? Και με εβαλαν ολα τα υπολοιπα τοτε...ενα κατεβατο εξετασεις...

Μμμμ δεν ξέρω ζήτησε το να στο γράψει να την κάνεις αν θέλεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ποσες βιοχημικες ειχες????? Γενικα αλλες εξετασεις εκανες????? Για αυτοανοσα θυροειδη βιταμινες θρομβοφιλιες και κλπ????? Αυτα δηλαδη που εκανα εγω ..

Είχα δύο σε διάστημα τεσσάρων μηνών. Ναι τα έκανα όλα αυτά και καρυότυπο ζεύγους. Σε καμμιά βδομάδα θα πάρω τα αποτελέσματα και θα ξαναπάω στην αιματολογο. Ελπιζω να βγει ο καρυότυπος τουλάχιστον καλος. Τα αλλά δεν με αγχώνουν

Απλά για κάποιο λόγο μου κόλλησε να τσεκαρω και την προγεστερόνη

Είχες και συ αποβολή απ' οτι καταλαβαίνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Titika88 είπε:

Γιατι ψυχουλα μου, μου μιλας στο πληθυντικο????? Τι σου κανα???????? 

χαχα??

Αχαχαχαχχααχ δεν ξερω απλα μου βγηκε να απαντησω ετσι συγγνωμη δεν ηθελα να σε φερω σε δυσκολη θεση προς θεου  :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου τι μου κάνετε;; Τον περασμένο μήνα έκανα 28 ημέρες κύκλο..σήμερα βρίσκομαι στην 15η ημέρα και αποφάσισα να παρακολουθήσω τον κύκλο με τεστακια ωορρηξίας..

58314A8B-7BDD-47CA-8874-D305845AF631.jpeg

Γεια σου κορίτσι!! Το πάνω τεστ είναι θετικό!! Είναι δυο διαφορετικες μέρες η πρωί βράδυ ας πούμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η whatever είπε:

Είχα δύο σε διάστημα τεσσάρων μηνών. Ναι τα έκανα όλα αυτά και καρυότυπο ζεύγους. Σε καμμιά βδομάδα θα πάρω τα αποτελέσματα και θα ξαναπάω στην αιματολογο. Ελπιζω να βγει ο καρυότυπος τουλάχιστον καλος. Τα αλλά δεν με αγχώνουν

Απλά για κάποιο λόγο μου κόλλησε να τσεκαρω και την προγεστερόνη

Είχες και συ αποβολή απ' οτι καταλαβαίνω; 

Ναι και τις εξετασεις τις εκανα με τη κ. Λευκου ..δοξα το Θεο ολα καλα ηταν ..τυχαιο γεγονος μου ειπε...αλλα πραγματικα πολλες....και εγω και ο αντρας...εκεινος βεβαια λιγοτερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Αχαχαχαχχααχ δεν ξερω απλα μου βγηκε να απαντησω ετσι συγγνωμη δεν ηθελα να σε φερω σε δυσκολη θεση προς θεου  :) 

Αγαπη μου γλυκεια δεν με φερνεις!!!! Ευγενεστατο παιδι! ευγε!!! Ποσο χρονων εισαι???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

vikujustme: 25/09

Ντορντεα: 26/09

Titika88: 30/09

Marla8: 03/10

Μαρια89 :06/10

lactaki:  09/10

anna90: 12/10

Bebouli: 13/10

Princess28: 13/10

Whatever: 13/10

Maroulita: 13/10

PAPA EVA : 14/10

Σταυρι: 14 /10

Diana8: 16/10

Jesabell:  /10

ViKcy: 

Geo2009 :

Χρυσάφω:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...