Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Αρνητικοτητατη η χοριακη της!!!

Κρίμα από την μια!!! Δεν πειράζει μακάρι να βρει έναν άνθρωπο που θα την αγαπάει και θα την σέβεται να κάνουν μαζί παιδάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κόρες!!!! Η νύστα μου δεν έχει stop χάχα!! Πως είμαστε!? 

@diana8 μήπως το έκανες λίγο Νωρις!? @Bebouli σε βλέπω σε λίγο με την κοιλιά τούρλα!!! Βρε μήπως άργησες να κάνεις ωορριξια???? 

Μπα σύμφωνα με τεστ έπρεπε να έρθει σήμερα!! Περιμένουμε αύριο και μεθαύριο λογικά θα φανεί!!! Εν τω μεταξύ σήμερα κοιμάμαι όρθια όλη μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Μπα σύμφωνα με τεστ έπρεπε να έρθει σήμερα!! Περιμένουμε αύριο και μεθαύριο λογικά θα φανεί!!! Εν τω μεταξύ σήμερα κοιμάμαι όρθια όλη μέρα!! 

Ωχ ......κοιμασαι ορθια????? Αυτο φιλε ηταν το μοναδικο μου συμπτωμα εκτος απο την καθυστερηση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Έλα μανάρι μου!!! Ξεκινά από αύριο τα τεστακια και εγώ τι έκανα άμα θες να το κάνεις για να δεις έκανα κάθε μέρα σχεδόν την ίδια ώρα και τα έβαζα σε ένα τραπέζακι πάνω κ στο κάθε τεστ έγραφα πχ 9η μέρα στο επόμενο 10η μέρα για να δω σε πια μέρα ήταν τελικά το πιο έντονο!!! 

Στην πρωιγουμενη εγκυμοσηνη η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος αλλά ένα στήθος λίγο πρισμενο και πονεμένο το είχα χαχαχα αύριο έχω χοριακη ναι! 

Οοοοο πολυ σωστη! Θα ακολουθησω ακριβως τη τακτικη σου ρε μωρο μπας και δω και εγω κανα μωροοοο! 

Απλα το μονο που φοβαμαι ειναι οτι επειδη βαφουμε το σπιτι τελικα κυριακη μην ειμαστε κομματιασμενοι η μην εχουμε τπτ καμια ηλιθια υπηρεσια...αλλιως θα γινει χαμοςςςςςς θα τον στριμωξω στο δευτερο δωματιο που προοριζεται για παιδικο....βουρρρρρρρρ για ζιζικακι!!!!! Χαχαχα ομως θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι μετα ολη την ωρα ...ευκαιρια με τις δουλειες να το βαλω στην ακρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Μπα σύμφωνα με τεστ έπρεπε να έρθει σήμερα!! Περιμένουμε αύριο και μεθαύριο λογικά θα φανεί!!! Εν τω μεταξύ σήμερα κοιμάμαι όρθια όλη μέρα!! 

Αυτό είναι σύμπτωμααα....εγώ στη θέση σου θα έκανα ένα τεστάκι, αν και η καθυστέρηση είναι ο καλύτερος τρόπος να σιγουρευτείς και σίγουρα σου αναπτερώνει τις ελπίδες όσο δεν έρχεται η ακατανόμαστη!!! Αν θες να περιμένεις μέχρι αύριο μεθαύριο, εγώ πιστεύω θα μας πεις τα ευχάριστααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κι εγώ το είχα αυτό και στις 2 εγκυμοσύνες αλλά μπορεί να φταίει και το γεγονός ότι χθες κουράστηκα παρά πολύ!!! Καλέ αν ήμουν θα έδειχνε το τεστ που έκανα 2 μέρες πριν!! Έτσι το είχα κάνει και στη προηγούμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Επίσης που είσαι @Wannabeamammy????? Πήγες γιατρό πες μας τα νέα σου!? 

@Mamounitsa περασα ενα πολύ αγχωτικό πρωινό . Εκανα πάλι χοριακή και ευτυχως εφτασε 27000 σχεδον !! Εκανα και άλλες εξετάσεις και θα τις πάρω αυριο άλλα απ οτι μου είπαν στο τηλέφωνο εχω χαμηλή φεριτίνη . Στο γιατρό θα πάω το Σαββατο το πρωι !!! Μακαρι τωτα να ναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα ! Εσυ έκανες ηδη μια χοριακή  ; μιλησες με το γιατρο σου  ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

@Γιάννα 36Αααα και γύρη έτρωγε κάνει πολύ καλή δουλειά!!!

Κοριτσάκι μου γλυκό σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είσαι πολύ θετική πάντα σαν παρουσία εδώ μέσα! Είχαμε καλό αριθμό και κινητικότητα νορμάλ οπότε γι αυτό του είπαν δεν πειράζει πολύ η μορφολογία. Τη βιταμίνη C του θα την έχει όμως! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας!

Εχω κύκλο 29-30 ημέρες..σήμερα βρίσκομαι στην 20η μέρα του κύκλου μου και έχω κάποιες ενωχλήσεις στη περιοχή της μήτρας ούτε αριστερά ουτε δεξιά..πίστευα οτι έχω ωορηξία γυρω στην 16η μέρα (είχα και περισσοτερα υγρα οπότε έτσι το κατάλαβα) ομως τωρα εχω πρισμένο στήθος και νιωθω ένα περίεργο μουδιασμα στη κοιλια χαμηλα. Εχει τύχει σε καμία?? Λέτε να έχω τωρα ωορηξία τελικά?? Ομως τωρα δεν έχω καθόλου υγρά.

Προσπαθούμε για μωράκι και ελπιζω να τα καταφέρουμε αυτόν την μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

@Mamounitsa περασα ενα πολύ αγχωτικό πρωινό . Εκανα πάλι χοριακή και ευτυχως εφτασε 27000 σχεδον !! Εκανα και άλλες εξετάσεις και θα τις πάρω αυριο άλλα απ οτι μου είπαν στο τηλέφωνο εχω χαμηλή φεριτίνη . Στο γιατρό θα πάω το Σαββατο το πρωι !!! Μακαρι τωτα να ναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα ! Εσυ έκανες ηδη μια χοριακή  ; μιλησες με το γιατρο σου  ; 

Χαιρωμαι όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα!! Ξεκίνησες Κι χάπια βιταμίνες κλπ? 

Εγώ έχω μια χοριακη και αύριο άλλη μια ελπίζουμε στο διπλασιασμό και μίλησα με το γιατρό με είπε να τον πάρω αύριο μετά τη χωριακη Να δούμε πότε θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melita11 είπε:

Κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας!

Εχω κύκλο 29-30 ημέρες..σήμερα βρίσκομαι στην 20η μέρα του κύκλου μου και έχω κάποιες ενωχλήσεις στη περιοχή της μήτρας ούτε αριστερά ουτε δεξιά..πίστευα οτι έχω ωορηξία γυρω στην 16η μέρα (είχα και περισσοτερα υγρα οπότε έτσι το κατάλαβα) ομως τωρα εχω πρισμένο στήθος και νιωθω ένα περίεργο μουδιασμα στη κοιλια χαμηλα. Εχει τύχει σε καμία?? Λέτε να έχω τωρα ωορηξία τελικά?? Ομως τωρα δεν έχω καθόλου υγρά.

Προσπαθούμε για μωράκι και ελπιζω να τα καταφέρουμε αυτόν την μηνα!

Αυτά που έχεις ακούγονται πολύ καλά αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα ελπίζω να έρθει το ? μωρουλι αυτό το μήνα κ ολας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Πήγαινε σε κάποιον αιματολόγο να το δείτε μπορείς να συζητήσεις κ για την παλίνδρομη!!Εγω είχα πάει πέρσυ γτ είχα χαμηλά λευκά κ με έστειλε παθόλογος!!Τελικά δν ήταν τίποτα όπου κ γω είχα διαβάσει κ είχα φοβηθεί!!Αλλά είπα κ για την αποβολή κ μου έδωσε κάπως κουράγιο θα έλεγα!!Εμενα όταν μου λέγανε εε μια φορά έγκυος ξανά με εκνεύριζε λίγο αυτό!!Αλλά με τον καιρό έπαιρνα κ δύναμη  απ αυτό!!

Ρώτησα φίλη νοσηλεύτρια και μου είπε ότι το πιθανότερο είναι ότι ήταν λόγω εγκυμοσύνης. Σκέψου ότι τον Απρίλιο είχα 147 με όριο 150 και τέλη Αυγούστου που είχε σταματήσει μεν η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά δεν είχε αποβληθεί ακόμα έφτασε στο 228. Σίγουρα αν κάνω τώρα επανάληψη θα είναι μέσα στα όρια. Πάντα ήταν ψηλά η φεριτινη μου αλλά εντός ορίων! Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου! Θα μιλήσω και με το γυναικολόγο μου και θα δούμε! 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η whatever είπε:

Δεν το ήξερα αυτό. Και ο δικός μου άντρας μάγειρας είναι, γι' αυτό σε ρώτησα.

Δεν πρόκειται να ανάψω θερμοσίφωνα ξανά! ?

Κομμένος ο θερμοσίφωνας από δω και πέρα! Θα ξεπαγιάσουμε όλοι μαζί! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είσαι πολύ θετική πάντα σαν παρουσία εδώ μέσα! Είχαμε καλό αριθμό και κινητικότητα νορμάλ οπότε γι αυτό του είπαν δεν πειράζει πολύ η μορφολογία. Τη βιταμίνη C του θα την έχει όμως! ?

Μια χαρά αν είναι τα υπόλοιπα οκ!!!Βέβαια όλα αυτά τα αντιοξειδωτικά βοηθούν!!Εύχομαι σύντομα να ρθει το μωράκι!!!Είχα καιρό να διαβάσω νεάκια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Ρώτησα φίλη νοσηλεύτρια και μου είπε ότι το πιθανότερο είναι ότι ήταν λόγω εγκυμοσύνης. Σκέψου ότι τον Απρίλιο είχα 147 με όριο 150 και τέλη Αυγούστου που είχε σταματήσει μεν η ανάπτυξη του εμβρύου αλλά δεν είχε αποβληθεί ακόμα έφτασε στο 228. Σίγουρα αν κάνω τώρα επανάληψη θα είναι μέσα στα όρια. Πάντα ήταν ψηλά η φεριτινη μου αλλά εντός ορίων! Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή σου! Θα μιλήσω και με το γυναικολόγο μου και θα δούμε! 

 

Κομμένος ο θερμοσίφωνας από δω και πέρα! Θα ξεπαγιάσουμε όλοι μαζί! ?????

Οπως στα λένε θα είναι!!!Καλές επαφούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Wannabeamammy είπε:

@Mamounitsa περασα ενα πολύ αγχωτικό πρωινό . Εκανα πάλι χοριακή και ευτυχως εφτασε 27000 σχεδον !! Εκανα και άλλες εξετάσεις και θα τις πάρω αυριο άλλα απ οτι μου είπαν στο τηλέφωνο εχω χαμηλή φεριτίνη . Στο γιατρό θα πάω το Σαββατο το πρωι !!! Μακαρι τωτα να ναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα ! Εσυ έκανες ηδη μια χοριακή  ; μιλησες με το γιατρο σου  ; 

Μπραβο ρε κοριτσι!!!! Ειδες τι καλα!!!!! Να μη στεναχωριεσαι καθολου....μια χαρα η χοριακη σου! Το ιδιο καλη θα ναι και της μανας .....το μονο που ανησυχω ειναι μη σας περασει στις τιμες το @bebouli που απ το πουθενα βλεπω να μας ξεφουρνιζει στα κοντα εγκυμοσυνη....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οπως στα λένε θα είναι!!!Καλές επαφούλες!!!

Σ'ευχαριστώ ζουζούνα μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Όλα καλά να πάνε εύχομαι! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Σ'ευχαριστώ ζουζούνα μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! Όλα καλά να πάνε εύχομαι! ??????

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι!!!! Ειδες τι καλα!!!!! Να μη στεναχωριεσαι καθολου....μια χαρα η χοριακη σου! Το ιδιο καλη θα ναι και της μανας .....το μονο που ανησυχω ειναι μη σας περασει στις τιμες το @bebouli που απ το πουθενα βλεπω να μας ξεφουρνιζει στα κοντα εγκυμοσυνη....??

Χάχα κάτσε να δεις που έτσι θα γίνει!!! Θα μας τρελάνει πιο κορίτσι είναι αναμονή για αύριο μεθαύριο που εξαφανιστεί καν όλες!???????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα κάτσε να δεις που έτσι θα γίνει!!! Θα μας τρελάνει πιο κορίτσι είναι αναμονή για αύριο μεθαύριο που εξαφανιστεί καν όλες!???????? 

Χαχαχα θυμάμαι τώρα και γελάω, το @Bebouli έκανε τεστ 6 μέρες πριν τη περίοδο, και τώρα που δεν της έχει έρθει δεν κάνει ??

Εγώ περιμένω σε 3 μέρες και ήδη αγχώνομαι!!! Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα έρθει αλλά πάντα μέχρι εκείνη τη μέρα είναι ένα άγχος ξέρεις,μπας και είσαι...μετά έρχεται ησυχάζεις λες δε βαριέσαι, την επόμενη φορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα θυμάμαι τώρα και γελάω, το @Bebouli έκανε τεστ 6 μέρες πριν τη περίοδο, και τώρα που δεν της έχει έρθει δεν κάνει ??

Εγώ περιμένω σε 3 μέρες και ήδη αγχώνομαι!!! Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα έρθει αλλά πάντα μέχρι εκείνη τη μέρα είναι ένα άγχος ξέρεις,μπας και είσαι...μετά έρχεται ησυχάζεις λες δε βαριέσαι, την επόμενη φορά....

8 μέρες παρακαλώ ???? νταξει έτσι το Κάμα δεν περίμενα να δείξει ???? επίσης έκανα και πριν 2 μέρες ???? αχ όσο δεν έρχεται η μαγκουφω ελπίζουμε!!! Πότε δεν ξέρεις άμα είχες σωστές επαφες έχεις μεγάλες πιθανότητες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα θυμάμαι τώρα και γελάω, το @Bebouli έκανε τεστ 6 μέρες πριν τη περίοδο, και τώρα που δεν της έχει έρθει δεν κάνει ??

Εγώ περιμένω σε 3 μέρες και ήδη αγχώνομαι!!! Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα έρθει αλλά πάντα μέχρι εκείνη τη μέρα είναι ένα άγχος ξέρεις,μπας και είσαι...μετά έρχεται ησυχάζεις λες δε βαριέσαι, την επόμενη φορά....

Χαχαχα όντος πραγματικά!!!! Εσύ δεν νιώθεις κάτι διαφορετικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

8 μέρες παρακαλώ ???? νταξει έτσι το Κάμα δεν περίμενα να δείξει ???? επίσης έκανα και πριν 2 μέρες ???? αχ όσο δεν έρχεται η μαγκουφω ελπίζουμε!!! Πότε δεν ξέρεις άμα είχες σωστές επαφες έχεις μεγάλες πιθανότητες!

Μπεμπούλα κι μου γλυκό κάνε ένα τεστακι κοντεύουμε να σκάσουμε!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μπεμπούλα κι μου γλυκό κάνε ένα τεστακι κοντεύουμε να σκάσουμε!!!!! 

Χαχαχαχαχαχαχ έρχεται έρχεται αρχίζει να πονάει το στηθος, η κοιλιά και συνεχίζω να βγάζω σπυράκια!! Ξεκίνησαν τα συμπτώματα περίοδου αφού πάντα τα ίδια έχω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Χαχαχαχαχαχαχ έρχεται έρχεται αρχίζει να πονάει το στηθος, η κοιλιά και συνεχίζω να βγάζω σπυράκια!! Ξεκίνησαν τα συμπτώματα περίοδου αφού πάντα τα ίδια έχω ?

Ναι καλά θυμάσαι κ για εμένα τα ίδια λέγαμε!!!!! ? Και ακόμα σπυράκια βγάζω! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...