Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και γω το ίδιο!!

Και κάθομαι και λέω...λες να ειναι εντερο; Μετα λεω όχι, αφού εχω μάθει να το ξεχωρίζω. Μετα λέω...μα όλο προς τα κει κλωτσάει;;;

Π Α Ρ Α Ν Ο Ι Α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Littleme είπε:

Ναι πήγα και σε γαστρεντερολόγο μετά, μήπως έχω κοιλιοκακη . Ευτυχώς όχι. Έχω δυσανεξία . Γενικά πάντως είδα μεγάλη διαφορά σε πολλά. Εγώ δεν τρώω πολλά μακαρόνια χγλ ή ψωμιά . Δε μου αρέσουν . Απλά τρώω πατάτες και ρύζι πιο πολύ σαν ισοδύναμα . Δε μου αρέσει η γεύση τους. Ξαφνικά άρχισα να τρώω ψάρια αλλά εκεί που ήμουνα Μοσχαροφαγος δεν το θέλω πια με ενοχλεί . Όσο για το χαμομήλι μου είπε ο γιατρός όχι , η διατροφολόγος είπε μια δόση αραιωμένο την εβδομάδα .

Τυχερή εισαι που δεν σ αρεσουν ψωμιά και μακαρόνια, εγώ τα λατρεύω. Γιατί είπε όχι χαμομήλι ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Και κάθομαι και λέω...λες να ειναι εντερο; Μετα λεω όχι, αφού εχω μάθει να το ξεχωρίζω. Μετα λέω...μα όλο προς τα κει κλωτσάει;;;

Π Α Ρ Α Ν Ο Ι Α

Εγω αμα σου πω σκέφτομαι λες να είναι σύσπαση?Ισως επειδη πρώτη φορά το ζούμε κ εννοείτε απ τις καλύτερες φάσεις της κύησης μας φαίνεται περίεργο!!Στο κέντρο δν χτυπάει το έντερο άρα σίγουρα ο μπεμπουλάκος σου είναι!!

Ναι κ μενα πιο πολύ κέντρο κ αριστερά!!Και καμιά φορά φοβάμαι κι όλας να πω την αλήθεια χαχαχ!!Και η σοκολάτα δν με πιάνει με τίποτα!!Θα το καταλάβω όταν θέλει αυτός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Τυχερή εισαι που δεν σ αρεσουν ψωμιά και μακαρόνια, εγώ τα λατρεύω. Γιατί είπε όχι χαμομήλι ο γιατρός;

είχα διαβάσει σε ένα σαιτ ότι το χαμομήλι μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις στην μήτρα αλλά όταν το πίνεις σε καθημερινή βάση!!Θέλουν γενικά μέτρο τα βότανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Τυχερή εισαι που δεν σ αρεσουν ψωμιά και μακαρόνια, εγώ τα λατρεύω. Γιατί είπε όχι χαμομήλι ο γιατρός;

αχχχ ποσο καιρο εχω να φαω μακαρονια???? ψωμι δν τρωω ουτε πριν ετρωγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγω αμα σου πω σκέφτομαι λες να είναι σύσπαση?Ισως επειδη πρώτη φορά το ζούμε κ εννοείτε απ τις καλύτερες φάσεις της κύησης μας φαίνεται περίεργο!!Στο κέντρο δν χτυπάει το έντερο άρα σίγουρα ο μπεμπουλάκος σου είναι!!

Ναι κ μενα πιο πολύ κέντρο κ αριστερά!!Και καμιά φορά φοβάμαι κι όλας να πω την αλήθεια χαχαχ!!Και η σοκολάτα δν με πιάνει με τίποτα!!Θα το καταλάβω όταν θέλει αυτός!!

Κεντρο χτυπαει πιο σπανια...αριστερα χτυπαει συνηθως!  

Συμφωνω για τη σοκολατα...και σε εμενα αυτο συμβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Κεντρο χτυπαει πιο σπανια...αριστερα χτυπαει συνηθως!  

Συμφωνω για τη σοκολατα...και σε εμενα αυτο συμβαινει.

Πιστεύω μετά  την β επιπέδου να τα νιώθουμε κ πιο πολύ!!Εσύ Αννούλα έκλεισες για β επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Με το καλό με το καλό!!Εγω έχω σε 2 βδομάδες β επιπέδου!!Λέω να τον ρωτήσω για το εμβόλιο της γρίπης!!

Με το καλό ομορφιά μου! Ρώτησε τον και εγώ λέω να τον ρωτήσω. Για αρχή θα εμβολιαστεί ο άντρας μου και βλέπουμε. Εφόσον εκείνος έρχεται σε επαφή με κόσμο, τουλάχιστον ας θωρακιστω από εκεί.  

@Annie28 θα πιω κανένα ζεστο γαλατακι. Φοβαμαι το τσαι και το χαμομηλο. Και εγω χαμηλα και αριστερα. Κοριτσια εχετε βουλωμενες μυτουλες; Εγω ναι και επειδη διάβασα καπου οτι ειναι σύμπτωμα του 5ου μηνα, δεν ξερω αν ειναι κρυωμα ή οχι. Το έχετε και εσεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κεντρο χτυπαει πιο σπανια...αριστερα χτυπαει συνηθως!  

Συμφωνω για τη σοκολατα...και σε εμενα αυτο συμβαινει.

Eγω παρατηρω πως οταν τρωω εξαφανιζεται..Ησυχια..Αν θελω να επικοινωνησουμε παω μια τουαλετα πρωτα..Κ προχθες που πηγα στον γιατρο κ ειχε χερια στο προσωπο κ γυρισμενη πλατη , του λεω να παω τουαλετα κ οντως μετα αλλαξε θεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πιστεύω μετά  την β επιπέδου να τα νιώθουμε κ πιο πολύ!!Εσύ Αννούλα έκλεισες για β επιπέδου?

Ναι κοριτσάκι μου. Έχω την Τρίτη, σε 1 βδομάδα. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Με το καλό ομορφιά μου! Ρώτησε τον και εγώ λέω να τον ρωτήσω. Για αρχή θα εμβολιαστεί ο άντρας μου και βλέπουμε. Εφόσον εκείνος έρχεται σε επαφή με κόσμο, τουλάχιστον ας θωρακιστω από εκεί.  

@Annie28 θα πιω κανένα ζεστο γαλατακι. Φοβαμαι το τσαι και το χαμομηλο. Και εγω χαμηλα και αριστερα. Κοριτσια εχετε βουλωμενες μυτουλες; Εγω ναι και επειδη διάβασα καπου οτι ειναι σύμπτωμα του 5ου μηνα, δεν ξερω αν ειναι κρυωμα ή οχι. Το έχετε και εσεις;

 

Ναι εγω είχα για μέρες κ με άκουσε στο τηλ η κολλητή μου μπουκωμένη κ μου είπε ότι είναι απ την εγκυμοσύνη κ αυτή έτσι ήταν!!δν το είχα ξανακούσει!!λες οτι το διάβασες κι όλας άρα μπορεί να ισχυεί!αναπνέω κανονικά ούτε τρέχει απλά ακούγομαι μπουκωμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Με το καλό ομορφιά μου! Ρώτησε τον και εγώ λέω να τον ρωτήσω. Για αρχή θα εμβολιαστεί ο άντρας μου και βλέπουμε. Εφόσον εκείνος έρχεται σε επαφή με κόσμο, τουλάχιστον ας θωρακιστω από εκεί.  

@Annie28 θα πιω κανένα ζεστο γαλατακι. Φοβαμαι το τσαι και το χαμομηλο. Και εγω χαμηλα και αριστερα. Κοριτσια εχετε βουλωμενες μυτουλες; Εγω ναι και επειδη διάβασα καπου οτι ειναι σύμπτωμα του 5ου μηνα, δεν ξερω αν ειναι κρυωμα ή οχι. Το έχετε και εσεις;

 

Ώστε κι εσυ χαμηλά κι αριστερά...αρα οκ. Εγω εχω καταρροή κάποιες μέρες, μπούκωμα όχι.

Καλή μου μη φοβάσαι, αρκεί να μην καταναλώνεις ποσοτητες αλλιως δεν υπαρχει θεμα. Εγω και τσαι ηπια οταν ειχα λαιμο και χαμομηλι ηπια 3 μερες τωρα που ειχα φουσκωμα απο το εντερο. Με τη συγκαταθεση του γιατρου φυσικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου. Έχω την Τρίτη, σε 1 βδομάδα. Εσυ;

ααα τέλειαααα!!1 βδομάδα μετά απο σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου. Έχω την Τρίτη, σε 1 βδομάδα. Εσυ;

Τέλεια!! Άντε ξεκινούν οι Β επιπέδου με το καλό! Θα έχουμε νεακια!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ώστε κι εσυ χαμηλά κι αριστερά...αρα οκ. Εγω εχω καταρροή κάποιες μέρες, μπούκωμα όχι.

Καλή μου μη φοβάσαι, αρκεί να μην καταναλώνεις ποσοτητες αλλιως δεν υπαρχει θεμα. Εγω και τσαι ηπια οταν ειχα λαιμο και χαμομηλι ηπια 3 μερες τωρα που ειχα φουσκωμα απο το εντερο. Με τη συγκαταθεση του γιατρου φυσικα.

Η αλήθεια είναι ότι δεν τον έχω ρωτήσει για το τσάι και το χαμομήλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι εγω είχα για μέρες κ με άκουσε στο τηλ η κολλητή μου μπουκωμένη κ μου είπε ότι είναι απ την εγκυμοσύνη κ αυτή έτσι ήταν!!δν το είχα ξανακούσει!!λες οτι το διάβασες κι όλας άρα μπορεί να ισχυεί!αναπνέω κανονικά ούτε τρέχει απλά ακούγομαι μπουκωμένη

Ναι και εγω νιωθω μπουκωμενη κ καμια φορα οτι δεν αναπνεω καλα..εχει κανενα 3βδομαδο τωρα..Ειναι συμπτωμα του 5ου τελικα γιατι αλλεργιες κλπ δεν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγω έχω κλείσει β΄ επιπέδου στις 2/10 θα είμαι στην 22εβδομάδα κι αν δεν κάνω και λάθος πρώτη εβδομάδα του 6ου μήνα!! Απίστευτο μου φαίνεται!!

Στην β΄ επιπέδου λέει το βλέπεις ολοκληρωμένο ανθρωπάκι σχεδόν όπως θα γεννηθεί!!!

Έχω πολύ αγωνία να είναι όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Ναι και εγω νιωθω μπουκωμενη κ καμια φορα οτι δεν αναπνεω καλα..εχει κανενα 3βδομαδο τωρα..Ειναι συμπτωμα του 5ου τελικα γιατι αλλεργιες κλπ δεν εχω

Και μενα πήγε το μυάλο μου σε αλλεργία γτ τέτοια εποχή με πιάνει αλλά μου λείπανε κ τα υπόλοιπα συμπτώματα!!Ναι η κολλητή μου γεννάει σε 1 μήνα οπότε πολλά που συζητάμε βλέπω κοινά!!Οπως κ εδώ μαζί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγω έχω κλείσει β΄ επιπέδου στις 2/10 θα είμαι στην 22εβδομάδα κι αν δεν κάνω και λάθος πρώτη εβδομάδα του 6ου μήνα!! Απίστευτο μου φαίνεται!!

Στην β΄ επιπέδου λέει το βλέπεις ολοκληρωμένο ανθρωπάκι σχεδόν όπως θα γεννηθεί!!!

Έχω πολύ αγωνία να είναι όλα καλά.

με το καλο οπως και σε ολες μας!!! κοντευεις!!!! ναι μπηκες 6οοοο!!!! φαινεται σε ποιον θα μοιασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγω έχω κλείσει β΄ επιπέδου στις 2/10 θα είμαι στην 22εβδομάδα κι αν δεν κάνω και λάθος πρώτη εβδομάδα του 6ου μήνα!! Απίστευτο μου φαίνεται!!

Στην β΄ επιπέδου λέει το βλέπεις ολοκληρωμένο ανθρωπάκι σχεδόν όπως θα γεννηθεί!!!

Έχω πολύ αγωνία να είναι όλα καλά.

Με το καλό να μας γράψεις εντυπώσεις!!Λογικά θα μς δώσουν έγχρωμο υπέρηχο εγω αυτό περιμένω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

με το καλο οπως και σε ολες μας!!! κοντευεις!!!! ναι μπηκες 6οοοο!!!! φαινεται σε ποιον θα μοιασει!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ναι  να δούμε σε ποιον θα μοιάσει και να δούμε και τι είναι που δεν το ξέρουμε και 100% ακόμα απο την αυχενική που μας είχε πει μάλλον κοριτσάκι δεν έχουμε ξαναρωτήσει το γιατρό πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Με το καλό να μας γράψεις εντυπώσεις!!Λογικά θα μς δώσουν έγχρωμο υπέρηχο εγω αυτό περιμένω!!

Σε ευχαριστώ! θα σας πω κορίτσια εννοείται πως θα είναι τα πράγματα! Ελπίζω κι εύχομαι να είναι όλα οκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Ναι  να δούμε σε ποιον θα μοιάσει και να δούμε και τι είναι που δεν το ξέρουμε και 100% ακόμα απο την αυχενική που μας είχε πει μάλλον κοριτσάκι δεν έχουμε ξαναρωτήσει το γιατρό πάλι.

α δεν ειστε σιγουροι?  πιστευω αν ειναι αγορακι θα φαινοταν τοσο καιρο αν ειχε καλη θεση.... βεβαια θα δεις κιολας...μιας φιλης μου στην αυχενικη της ειπαν αγορι και στον 5ο κοριτσι χαχαχα ακομα γελαω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎19‎/‎9‎/‎2019 at 12:18 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Γειά σου γλυκιά μου σ ευχαριστώ πολύ να ρθείτε στα μέρη  μας να περάσετε υπέροχα το τριημεράκι σας!!

Κορίτσια ψόφησα!!Δνα ντεχω πλέον το περπάτημα!!Πρήστηκαν τα πόδια μου,κοκκίνησαν με κόψανε κ οι κάλτσες φόρεσα αθλητικό χαχχαχχ!!Και χαζοκράμπες στην κοιλιά!!Βεβαία κόντεψα 2 ώρες γύρισμα!!Δν μ άρσε σχεδόν τίποτα!!Πήρα απο hm ένα τζιν με λάστιχο 30ε τα περισσόετρα τα είχε με 40ε!!Πήρα ένα σετ με πολλές καλτσούλες!!Εψαχνα κ παντελόνι για πυτζάμα είχε ένα που έβγαινε σε πολλά σχέδια κ μονοχρωμα με 10ε!!Τελικά  όμως βρήκα σε άλλο μαγαζί γτ πιστευω θα μου ήταν πιο άνετο!!Και για τον αντρούλη πήρα κάτι πραγματάκια αυτά!!

@marilia καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Λατρεύουμε την πόλη σας και την επισκεπτόμαστε συχνά.

Νομίζω τα H&M είναι σωτηρία τελικά.

Η βάφτιση που είχες να πας έγινε ή είναι αυτή την εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

α δεν ειστε σιγουροι?  πιστευω αν ειναι αγορακι θα φαινοταν τοσο καιρο αν ειχε καλη θεση.... βεβαια θα δεις κιολας...μιας φιλης μου στην αυχενικη της ειπαν αγορι και στον 5ο κοριτσι χαχαχα ακομα γελαω!!!

οχι δεν είμαστε σίγουροι. δεν έχω ξαναρωτήσει το γιατρό δεν με πολυνοιάζει κι όλας να σου πω την αλήθεια μου, οτι είναι ας είναι, το σίγουρο είναι οτι είναι δώρο θεού!!!!

όποιος με βλέπει μου λέει πως είναι αγόρι απο τη κοιλιά που δεν έχω στα πλαϊνά καθόλου, έχω πάρει μόνο στη κοιλιά πουθενά αλλού και από οτι μου λένε έχω γλυκάνει πολύ στο πρόσωπο, (αν και πιστεύω οτι αυτό είναι επειδή ηρέμησα μετά απο 6 χρόνια προσπαθειών και 2 εξωσωματικές) και κάτι ΄΄παραδοσιακά κόλπα΄΄ που μου έχουν κάνει μου βγαίνει πάντα αγόρι.

ας είναι οτι θέλει το μπεμπάκι μου!!

κι οι γιατροί κάνουν τα λάθη τους μην νομίζεις

 

Εσείς κορίτσια φαίνεται τι έχετε? βγαίνουν αυτά που λένε οι πιο παλιές συνήθως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...