Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα μου πει..Με βάση μια εφαρμογή μου δίνει από 13/07 έως 03/08 αλλά θα μου πει σίγουρα ποτε ο doctor.. Πωω πωωω @Kit1982 αυτό με την άσχημη γεύση στο στόμα το έχω κ γω..Λες και τπτ δεν έχει γεύση και είναι όλα πικρά!!

Και όλη την ημέρα το στόμα μου, έτσι είναι. Και νερό που πίνω, δεν αλλάζει κάτι. Θα δοκιμάσω τσίχλα χωρίς ζάχαρη που ενεργοποιεί τους σιελογονους αδένες, μπας και βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

@Annie28 καλά έκανες και ζήτησες και ενδιάμεση επίσκεψη. Χαχαχαχααα Δεν αντέχεται η αναμονή. Και δεν μπορώ να καταλάβω και εγώ τι γίνεται με τα συμπτώματα. Δυσκοιλιότητα κσποιες ημερες, ξηροστομια, έντονες οσμές, πρησμένο στήθος και μια άσχημη γευση στο στόμα. Ούτε εμετοί, ούτε αναγούλες. Όχι ότι τρελαίνομαι αλλά σου δίνουν μια σιγουριά βρε αδερφέ χαχαχααααα

Στο μυαλό είναι όλα. Εννοώ πως τα συμπτώματα στο δικό μας το μυαλό είναι ενδειξη πως όλα βαινουν καλώς. Άκου όμως τι μου ετυχε και βάλτο καλά στο μυαλό σου για να καταλάβεις πόσα λίγα ξέρουμε.

Είχα φουλ πρησμένο στηθος από πριν την καθυστέρηση όπως πάντα. Εκανα τεστ, θετικό, το στηθος τουμπανο. Κανω 1ο υπερηχο, το στηθος τουμπανο. 2 μερες πριν τον υπερηχο που ακουσαμε καρδια το στηθος μου ξεπρηζεται, οχι εντελως αλλα εμφανως! Φρικαρα! Παιρνω τη γιατρο μου λεει χαλαρωσε, δεν τρεχει κατι.

Σημειώνω πως δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ αλλο συμπτωμα περα απο υπνηλία και συχνοουρία.

Πηγα για υπερηχο, ολα σουπερ κι υστερα το στηθος πάλι φουλ πρησμένο!

Για σκέψου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Στο μυαλό είναι όλα. Εννοώ πως τα συμπτώματα στο δικό μας το μυαλό είναι ενδειξη πως όλα βαινουν καλώς. Άκου όμως τι μου ετυχε και βάλτο καλά στο μυαλό σου για να καταλάβεις πόσα λίγα ξέρουμε.

Είχα φουλ πρησμένο στηθος από πριν την καθυστέρηση όπως πάντα. Εκανα τεστ, θετικό, το στηθος τουμπανο. Κανω 1ο υπερηχο, το στηθος τουμπανο. 2 μερες πριν τον υπερηχο που ακουσαμε καρδια το στηθος μου ξεπρηζεται, οχι εντελως αλλα εμφανως! Φρικαρα! Παιρνω τη γιατρο μου λεει χαλαρωσε, δεν τρεχει κατι.

Σημειώνω πως δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ αλλο συμπτωμα περα απο υπνηλία και συχνοουρία.

Πηγα για υπερηχο, ολα σουπερ κι υστερα το στηθος πάλι φουλ πρησμένο!

Για σκέψου....

Σίγουρα όλα είναι σχετικά και μέσα στο μυαλό μας. Ψυχολογικό είναι το θέμα. Μετά από λίγες εβδομάδες που θα το νιώθεις να πεταριζει το μωρό, θα υπάρχει αλλη ψυχολογία. ?❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Σίγουρα όλα είναι σχετικά και μέσα στο μυαλό μας. Ψυχολογικό είναι το θέμα. Μετά από λίγες εβδομάδες που θα το νιώθεις να πεταριζει το μωρό, θα υπάρχει αλλη ψυχολογία. ?❤❤

Αμα πεταρίζει! Γιατί αν είναι σαν τον τεμπέλη της κουμπάρας μου την κάτσαμε! Χαχα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δουλεύετε και αν ναι πως την παλεύετε; Εγω έφαγα κατι στενοχωριες την περασμένη εβδομάδα άλλο πραγμα..Κλαματα και κακό (που δεν ειμαι κλαψιαρα)..Σιγουρα ήταν και από τις ορμόνες η ενταση της καταστασης αλλα και παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια δουλεύετε και αν ναι πως την παλεύετε; Εγω έφαγα κατι στενοχωριες την περασμένη εβδομάδα άλλο πραγμα..Κλαματα και κακό (που δεν ειμαι κλαψιαρα)..Σιγουρα ήταν και από τις ορμόνες η ενταση της καταστασης αλλα και παλι..

Αχ Αννούλα μου πόσο σε καταλαβάίνω να'ξερες! Εγώ είμαι τυχερή γιατί λίγες μέρες πριν μείνω έγκυος με πήρανε με ολιγόμηνη σύμβαση σε υπηρεσία του δημοσίου που δούλευα και παλιά 3 χρόνια (με κρατησαν από την πρακτική μου με ιδιωτ.συμβαση), με ξαναπήραν μετα απο 2 χρονια! Οποτε την εγκυμοσυνη μου θα την περασω ζαχαρη ως προς αυτο.

Γιατι ενιωσες ετσι ομως; Συνεβη κατι προσωπικο εκει ή πιεστηκες με την δουλεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Αχ Αννούλα μου πόσο σε καταλαβάίνω να'ξερες! Εγώ είμαι τυχερή γιατί λίγες μέρες πριν μείνω έγκυος με πήρανε με ολιγόμηνη σύμβαση σε υπηρεσία του δημοσίου που δούλευα και παλιά 3 χρόνια (με κρατησαν από την πρακτική μου με ιδιωτ.συμβαση), με ξαναπήραν μετα απο 2 χρονια! Οποτε την εγκυμοσυνη μου θα την περασω ζαχαρη ως προς αυτο.

Γιατι ενιωσες ετσι ομως; Συνεβη κατι προσωπικο εκει ή πιεστηκες με την δουλεια;

Η καθημερινότητα της δουλειάς και ό,τι αυτό συνεπάγεται..Απλά όλα τώρα είναι πιο έντονα και αγχωτικά..Αφού φοβήθηκα μην γίνει τπτ στο μωρό με τόση στενοχώρια..Αχχχ να έρθει ο Αύγουστος να ησυχάσω.. ?‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Αμα πεταρίζει! Γιατί αν είναι σαν τον τεμπέλη της κουμπάρας μου την κάτσαμε! Χαχα :-)

Αχ πώς την παλεύει η κουμπάρα σου; Δεν ανησυχεί συνεχεια; ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια δουλεύετε και αν ναι πως την παλεύετε; Εγω έφαγα κατι στενοχωριες την περασμένη εβδομάδα άλλο πραγμα..Κλαματα και κακό (που δεν ειμαι κλαψιαρα)..Σιγουρα ήταν και από τις ορμόνες η ενταση της καταστασης αλλα και παλι..

Δεν δουλεύω κατ' επιλογήν. Μετακόμισα σε άλλη πόλη της Ελλάδος και μετά προέκυψε θέμα και ήξερα ότι θα κάνω εξωσωματικη και πρέπει να παραμείνω σπίτι για καιρό. @Annouli μην δινεις σημασια σε τιποτα εκτος απο το μωρο σου. Και εγω στην αρχη ειχα τρελά νευρα. Τωρα και να γινει κάτι που θα με ταραξει, μετριαζω την αντιδραση μου. Δεν αντιδρω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Δεν δουλεύω κατ' επιλογήν. Μετακόμισα σε άλλη πόλη της Ελλάδος και μετά προέκυψε θέμα και ήξερα ότι θα κάνω εξωσωματικη και πρέπει να παραμείνω σπίτι για καιρό. @Annouli μην δινεις σημασια σε τιποτα εκτος απο το μωρο σου. Και εγω στην αρχη ειχα τρελά νευρα. Τωρα και να γινει κάτι που θα με ταραξει, μετριαζω την αντιδραση μου. Δεν αντιδρω. ?

Νομιζω πως οι πιο ευτυχισμενοι ανθρωποι ειναι οι αναισθητοι..Ας τους μιμηθούμε λίγο ειδικά τώρα (τα λέω για να τα ακουσω εγω?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Νομιζω πως οι πιο ευτυχισμενοι ανθρωποι ειναι οι αναισθητοι..Ας τους μιμηθούμε λίγο ειδικά τώρα (τα λέω για να τα ακουσω εγω?)

Καλά το άγχος μας, δεν θα σταματήσει ποτέ. Αλλά... οπως λες ας μιμηθούμε τους αναίσθητους. Ας μην αντιδρούμε σε γύρω καταστασεις. Εγώ πλέον όταν νευριάζω ή κάτι με ενοχλεί,  ξαπλώνω και δεν κάνω τίποτα. ????? και να πω κάτι, το λέω ήρεμα και τέλος. Μόνο η κύηση με απασχολεί ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Αχ πώς την παλεύει η κουμπάρα σου; Δεν ανησυχεί συνεχεια; ???

Καθόλου δεν ανησυχούσε! Πολύ κουλ. Τωρα ο μπεμπης της ειναι 7 μηνων παιδαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Καθόλου δεν ανησυχούσε! Πολύ κουλ. Τωρα ο μπεμπης της ειναι 7 μηνων παιδαρος!

Αχ ψυχή μου!!!!! Άντε και στα δικά μας με το καλό!!❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι κι εγώ έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών! Έχουμε δει σάκο και την Δευτέρα με το καλό πάμε για καρδούλα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Skiouros83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι κι εγώ έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών! Έχουμε δει σάκο και την Δευτέρα με το καλό πάμε για καρδούλα ... 

Με το καλό!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι κι εγώ έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών! Έχουμε δει σάκο και την Δευτέρα με το καλό πάμε για καρδούλα ... 

Συγχαρητήρια! Όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Skiouros83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι κι εγώ έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών! Έχουμε δει σάκο και την Δευτέρα με το καλό πάμε για καρδούλα ... 

Με το καλό όλα κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ταλαιπωρούμαι με πονόδοντο...φριχτό!πήρα ντεπόν χθες βράδυ μετά από προτροπή της γυναικολόγου και του οδοντιάτρου μου και σήμερα θα πάω να δω τί ακριβώς συμβάίνει.

Στεναχωρήθηκα λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται κορίτσια, καλη εγκυμοσύνη σε όλες μας, εγω ειμαι 9+3.. Απο την 6 εβδομάδα άρχισαν οι εμετοι μέχρι και σήμερα τα ίδια.. Ακουσαμε και καρδουλα την προηγούμενη εβδομάδα ❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εγώ ταλαιπωρούμαι με πονόδοντο...φριχτό!πήρα ντεπόν χθες βράδυ μετά από προτροπή της γυναικολόγου και του οδοντιάτρου μου και σήμερα θα πάω να δω τί ακριβώς συμβάίνει.

Στεναχωρήθηκα λίγο...

Ειναι επώδυνο αλλά μην πανικοβαλλεσαι. Υπάρχουν λύσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εχω μια απορια..Συμφωνα με την ΤΕΡ ειμαι 10ε2η..Ο γιατρος ομως βγαζει το μωρο κατα 5 μερες μικροτερο..Δεν ειναι λογικο παντα το παιδι να ειναι μικροτερο απο την τελευταια περιοδο αφου η συλληψη γινεται αργοτερα;Το ρωτω γιατι εχω μπερδευτει και δεν ξερω σε ποια εβδομαδα να κοιταω για να βλεπω την αναπτυξη του (αν και πλεον κοιταω την εβδομαδα με βαση τη μετρηση του γιατρου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ βρε κορίτσι μου τι γκαντεμιά είναι αυτήν τουλάχιστον το αμαξι είναι μόνο ζημιές αλλά και πάλι μια στεναχώρια σε πιάνει είναι λογικό ελπίζω να μην χτύπησε ούτε η άλλη κοπέλα.. αχ και εμένα πριν 2 βδομαδες παιθανε και η δικιά μου γατούλα 😕  Τουλάχιστον με το λαπτοπ τρίτο σε τίποτα αλλο δεν θα συμβεί τώρα 😊 περιμένουμε τα νέα σου από τα γιατρό ήρθε ώρα να μάθεις το φύλο επλιζω μόνο αν έχει καλή θέση να το δει καθαρά 😊 Να σας ζήσει ο ανήψιος καλοφωτιστος να είναι γέρος και ευτυχισμένος   Και εγω άρχισα να το νιωθω αλλά όχι συνέχεια συνήθως μόνο όταν ξαπλώνω στο κρεβατι καταλαβαίνω καμία ελαφριά κλωτσιά 😂 
    • Λυπάμαι για τα στραβά που σου έτυχαν κορίτσι μου!!!!Άντε να πας το βράδυ να δεις το μικρουλι σου και μακάρι να σας κάνει και τα αποκαλυπτήρια!!!Εγώ προσωπικά συνεχίζω πολύ καλα,έκανα και την β' επιπέδου και πλέον νιώθω καθημερινά τον μικρό 🧿🧿🧿...πότε περισσότερο πότε λιγότερο!!!
    • Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳  Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂 Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞 Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 
    • Η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετές μέρες! Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να του το πεις, μήπως σου πει να πας να κάνεις έναν υπέρηχο να αποκλείσετε οτιδήποτε όπως μια κύστη ας πούμε!
    • Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά... Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!!  Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...