Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ναι απλά με τις εξετάσεις έδειξε ότι δεν ήταν απλή κύστη...

 

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ναι απλά με τις εξετάσεις έδειξε ότι δεν ήταν απλή κύστη...

από τη στιγμή που είναι καθαρός ο υπέρηχος σου μην αγχωνεσαι...γιατί σου κόλλησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

 

Ελα κουκλα μου σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες και ρωτησες για μενα...μπαινω και σας διαβαζω δν εχω και πολυ διαθεση τωρα τελευταια με επιασε και δν γραφω μν σας ζαλιζω...

Γεια σου κορίτσι με το ωραίο όνομα! Όλες μας πιάνει κάποια στιγμή αυτή η φάση! Και εγώ το τελευταίο καιρό δε γράφω συχνά ενώ σας διαβάζω! Ήρθε όμως καλοκαιράκι..σε λίγο καιρό διακοπούλες, ζέστη, ήλιος, θάλασσα κοιτα να εκμεταλλευτείς αυτά τα όμορφα πραγματάκια και θα έρθει και το θαυματάκι! Ολες μας το ίδιο ελπίζουμε!!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ναι απλά με τις εξετάσεις έδειξε ότι δεν ήταν απλή κύστη...

χχμμ τρ κατάλαβα! Σου εύχομαι ολόψυχα τώρα που καθάρισες με αυτά να σου έρθει το νιννάκι σου με τη πρώτη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nancaki88 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είμαι σε αναμόνη..."ΔΕΝ" περιμένω μέσα στο σ/κ.. μέρα ωρορρηξίας 13η και επαφές 12η, 13η, 14η και 16η....αναμένουμε λοιπόν!!!!!!!!!!!!!

αχχ σου ευχομαι ολοψυχα να μην σου ερθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η 'Αρυα είπε:

αχχ σου ευχομαι ολοψυχα να μην σου ερθει!!! 

Μακάρι!!!! Αλλά και να έρθει πάμε για τον άλλο μήνα! Δεν πρέπει να μας παίρνει απο κάτω! Οχι άγχος και όχι άσχημη ψυχολογία!!! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου! @billbas κοπέλα μου έκανες χοριακή; πώς είσαι; :)@Κύνθια εσύ κορίτσι μου που χάθηκες; όλα καλά;

Γεια σου κοριτσι μου ναι έκανα χτες και αυριο θα παω για επαναληπτική ..το κακο είναι ότι δεν νιώθω τιποτα όμως και πολύ φοβάμαι για βιοχημικη,κάθομαι και διαβαζω και στο google διάφορα  ..χτες με πονουσε η μεση και το στηθος ,σημερα τιποτα... εσυ σε τι φαση εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

 

από τη στιγμή που είναι καθαρός ο υπέρηχος σου μην αγχωνεσαι...γιατί σου κόλλησε?

Γιατί κορίτσι μου, η γιατρός μου, μου είπε πως σε αρκετές περιπτώσεις η ενδωμητρίωση όταν είναι πολύ μικρή δεν εχει έντονα συμπτώματα αλλά πολύ μικρά, τα οποία και έχω ορισμένα. Επίσης μου είχε πει πως σπάνια φαίνεται από τον υπέρηχο (για αυτό παραξενεύτηκα πολύ όταν μου είπες για τον υπέρηχο) και πως ο πιο σίγουρος τρόπος να ελεχθεί είναι η λαμπαροσκόπιση, όπου και γίνεται και η αφαίρεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Γεια σου κοριτσι μου ναι έκανα χτες και αυριο θα παω για επαναληπτική ..το κακο είναι ότι δεν νιώθω τιποτα όμως και πολύ φοβάμαι για βιοχημικη,κάθομαι και διαβαζω και στο google διάφορα  ..χτες με πονουσε η μεση και το στηθος ,σημερα τιποτα... εσυ σε τι φαση εισαι?

Για αρχή κορίτσι μου ΜΗΝ ανοίξεις ξανά το γοογλε για να ψάξεις οτιδήποτε έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη σου, το μόνο που θα πετύχεις είναι αγχος, άγχος και πάλι άγχος! Μην βάζει τον εαυτό σου σε αυτό το τριπάκι! Ξέρω πολλά κορίτσια που δεν είχα κανένα σύμπτωμα! Η κολλητή μου που μπήκε στο μήνα της σήμερα, έγινε 5 μηνών για να συνηδειτοποιήσει πραγματικά ότι είναι έγκυος (όταν άρχισε να κλοτσα!) ακριβώς γιατί δεν είχε κανενα απολύτος σύμπτωμα! και ο γιατρός της έλεγε ότι είναι πολύ τυχερή που δεν έχει κανένα σύμπτωμα! Κράτησε απασχολημένο τον εαυτό σου με διάφορες δραστηριότητες για να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις!

Τι τιμή χοριακής είχες;

Εγώ είμαι πολύ καλά κορίτσι μου! Τελείωσα με την περίοδο χτες και αρχίσαμε τις επαφές! Είπαμε θα έχουμε ανά 1 μέρα επαφή όλο το μήνα και κοντά στις γόνιμε καθημερινα! Πού θα πάει;; θα μας έρθει το νιννάκιι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Για αρχή κορίτσι μου ΜΗΝ ανοίξεις ξανά το γοογλε για να ψάξεις οτιδήποτε έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη σου, το μόνο που θα πετύχεις είναι αγχος, άγχος και πάλι άγχος! Μην βάζει τον εαυτό σου σε αυτό το τριπάκι! Ξέρω πολλά κορίτσια που δεν είχα κανένα σύμπτωμα! Η κολλητή μου που μπήκε στο μήνα της σήμερα, έγινε 5 μηνών για να συνηδειτοποιήσει πραγματικά ότι είναι έγκυος (όταν άρχισε να κλοτσα!) ακριβώς γιατί δεν είχε κανενα απολύτος σύμπτωμα! και ο γιατρός της έλεγε ότι είναι πολύ τυχερή που δεν έχει κανένα σύμπτωμα! Κράτησε απασχολημένο τον εαυτό σου με διάφορες δραστηριότητες για να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις!

Τι τιμή χοριακής είχες;

Εγώ είμαι πολύ καλά κορίτσι μου! Τελείωσα με την περίοδο χτες και αρχίσαμε τις επαφές! Είπαμε θα έχουμε ανά 1 μέρα επαφή όλο το μήνα και κοντά στις γόνιμε καθημερινα! Πού θα πάει;; θα μας έρθει το νιννάκιι :)

Μακαρι βρε κοριτσι μου..απλα φοβάμαι επειδή ειχα και την παλινδρομη..ειχα 680 η γυναικολόγος μου ειπε να κανω και αυριο να δουμε αν εχει διπλασιαστεί ..τρεμει το φυλλοκαρδι μου .Αντε καλη αρχη κοριτσι δωστου να καταλαβει ...και θα ερθει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η billbas είπε:

Μακαρι βρε κοριτσι μου..απλα φοβάμαι επειδή ειχα και την παλινδρομη..ειχα 680 η γυναικολόγος μου ειπε να κανω και αυριο να δουμε αν εχει διπλασιαστεί ..τρεμει το φυλλοκαρδι μου .Αντε καλη αρχη κοριτσι δωστου να καταλαβει ...και θα ερθει ..

Ηρέμισε κορίτσι μου! Επειδή έτυχε 1 φορά δεν σημαίνει τίποτα! Να είσαι αισιόδοξη και να προσεύχεσαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Γεια σου κορίτσι με το ωραίο όνομα! Όλες μας πιάνει κάποια στιγμή αυτή η φάση! Και εγώ το τελευταίο καιρό δε γράφω συχνά ενώ σας διαβάζω! Ήρθε όμως καλοκαιράκι..σε λίγο καιρό διακοπούλες, ζέστη, ήλιος, θάλασσα κοιτα να εκμεταλλευτείς αυτά τα όμορφα πραγματάκια και θα έρθει και το θαυματάκι! Ολες μας το ίδιο ελπίζουμε!!! ❤️

 

Δικιο εχεις σε αυτα που λες απλα τωρα με επιασε...εχω βαρεθει τοσα χρονια να μν ξερω ποτε και αν μου ερθει περιοδος λογω πολυκυστικων και τωρα να αναρωτιεμαι και απο πανω αν κανω και ποτε ωορηξια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Άσε κοριτσάκι μου τις διάφορες σκέψεις και βάλε μπρος για θετικές σκέψεις! Η απουσία σου είναι αισθητή για μένα να το ξέρεις! Πού βρίσκεσαι στον κύκλο σου;

Σε ευχαριστω...ειμαι στην 28η μερα και δν ξερω ποτε θα αποφασισει αυτο το μηνα να ερθει η περιοδος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Ηρέμισε κορίτσι μου! Επειδή έτυχε 1 φορά δεν σημαίνει τίποτα! Να είσαι αισιόδοξη και να προσεύχεσαι :)

θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι αλλα δεν είναι κ ευκολο ,το ρημαδι το μυαλο!...θα σας ενημερωσω όταν βγει η επομενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Tokyo @Γιάννα 36 @Σταυρι ψάχνω δημοσιεύσεις σας και δεν βρισκω, απέχει κι εσείς από το φορουμ για να ηρεμησετε λγιο? 

Για μας ο κύβος ερρίφθη, ξεκινάμε δειλά δειλά επισκέψεις σε κέντρα εξωσωματικής ώστε να είμαστε έτοιμοι για το φθινόπωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Δικιο εχεις σε αυτα που λες απλα τωρα με επιασε...εχω βαρεθει τοσα χρονια να μν ξερω ποτε και αν μου ερθει περιοδος λογω πολυκυστικων και τωρα να αναρωτιεμαι και απο πανω αν κανω και ποτε ωορηξια!! 

Εχεις δικιο κοριτσι μου! Τα νευρα μας κροσια πια με αυτα τα γυμαικολογικα! Και ποσο εκνευριστικο να την περιμενεις κ να μην ξερεις ποτε θα ερθει! Ολες λιγο πολυ εδω μεσα σε νιωθουμε! Για την ωορρηξια εχεις παρει τεστακια? Βοηθανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nancaki88 είπε:

Εχεις δικιο κοριτσι μου! Τα νευρα μας κροσια πια με αυτα τα γυμαικολογικα! Και ποσο εκνευριστικο να την περιμενεις κ να μην ξερεις ποτε θα ερθει! Ολες λιγο πολυ εδω μεσα σε νιωθουμε! Για την ωορρηξια εχεις παρει τεστακια? Βοηθανε! 

Ναι ειχα παρει για πρωτη φορα σε αυτον τον κυκλο και δν βρηκα θετικο!! Η τα εκανα λαθος η δν εκανα ωορηξια που αυτο υποψιαζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστω...ειμαι στην 28η μερα και δν ξερω ποτε θα αποφασισει αυτο το μηνα να ερθει η περιοδος!

Κοριτσάκι μου γιατί δεν σκέφτεσαι το ενδεχόμενο να πάρεις κάποια φαρμακευτική για να ρυθμίσεις τον κύκλο σου; Θα σε καθυστερήσει λίγο από το νιννάκι αλλά ίσως είναι πιο στοχευμένες οι προσπάθειες σου μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Κοριτσάκι μου γιατί δεν σκέφτεσαι το ενδεχόμενο να πάρεις κάποια φαρμακευτική για να ρυθμίσεις τον κύκλο σου; Θα σε καθυστερήσει λίγο από το νιννάκι αλλά ίσως είναι πιο στοχευμένες οι προσπάθειες σου μετά

Γτ επαιρνα για χρονια αγωγη!! Δν μπορω αλλο βαρεθηκααα κουραστικααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

Γτ επαιρνα για χρονια αγωγη!! Δν μπορω αλλο βαρεθηκααα κουραστικααα!!

Και παρόλα αυτά δεν ρυθμίστηκε; ? Χρησιμοποιείς τεστάκια για να εντοπίσεις την ωοριξία κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Και παρόλα αυτά δεν ρυθμίστηκε; ? Χρησιμοποιείς τεστάκια για να εντοπίσεις την ωοριξία κορίτσι μου;

ναι ρυθμιστηκε σε μεγαλο βαθμο αλλα και παλι μια πανω μια κατω...ναι χρησιμοποιησα αλλα δεν βρηκα θετικο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ναι ρυθμιστηκε σε μεγαλο βαθμο αλλα και παλι μια πανω μια κατω...ναι χρησιμοποιησα αλλα δεν βρηκα θετικο!! 

αα τώρα θυμήθηκα που έκανες 1 φορά τη μέρα και συζητούσαμε ότι ίσως την έχασες από το τεστ έτσι; δεν σε μπέρδεψα με άλλο κορίτσι έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

αα τώρα θυμήθηκα που έκανες 1 φορά τη μέρα και συζητούσαμε ότι ίσως την έχασες από το τεστ έτσι; δεν σε μπέρδεψα με άλλο κορίτσι έτσι;

ναι σωστα θυμασαι η λοιπον την εχασα απο το τεστ η δεν κανω ωορηξια και ονειρευομαι αλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

ναι σωστα θυμασαι η λοιπον την εχασα απο το τεστ η δεν κανω ωορηξια και ονειρευομαι αλλα!

κορίτσι μου κατά 99% δεν την πρόλαβες! Πολύ πολύ σπάνια δεν κάνουμε ωοριξία, κυρίως σημβαίνει σε κοπέλες που έχουν χαμηλή ΑΜΗ. Έχεις ελεγχθεί ποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Εγώ είμαι στην 10η μέρα σήμερα. Έχω ξεκινήσει τα τεστ ωορρηξίας από την 8η μέρα. Σύμφωνα με το ημερολόγιο του κινητού, ωορρηξία θα έχω την Παρασκευή. Πόσες μέρες πρέπει να έχουμε αποχή από την πρώτη επαφή που θα έχουμε θετικό τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

κορίτσι μου κατά 99% δεν την πρόλαβες! Πολύ πολύ σπάνια δεν κάνουμε ωοριξία, κυρίως σημβαίνει σε κοπέλες που έχουν χαμηλή ΑΜΗ. Έχεις ελεγχθεί ποτε;

ειχα κανει ορμονολογικες πριν 6 μηνες και ηταν καλες...για ΑΜΗ νομιζω δεν εκανα....μπορει να συμβει και σε κοπελες με πολυκυστικες δεν ειναι περιεργο συμβαινει! ειδες γτ δεν γραφω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...