Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο, 7η μέρα κύκλου με βραχυ πρωτοκολλο και δυστυχώς μόνο η μία ωοθήκη είχε ωάρια.. 5 νομίζω μέτρησε και η άλλη είχε μόνο 1. Απογοητευτηκα πολύ, στην πρώτη διέγερση περσυ το καλοκαιρι είχε παρει 12 ώριμα και έμεινα με 2 μόνο βλαστοκυστες.. Οπότε τώρα δεν ξέρω καθόλου αν θα καταφέρουμε να έχουμε έμβρυα. Να υπενθυμίσω ότι εγώ είμαι 32 και το μόνο πρόβλημα που είχαμε βρει είναι η χαμηλή κινητικότητα σπέρματος.. 

Κορίτσι μην στενοχωριέσαι πέρασα ακριβώς το ίδιο πριν 2 εβδομάδες. Πήραμε 6 ωάρια (5 από τη δεξιά και 1 από την αριστερή) και είχα απογοητευτεί πολύ γιατί είμαι 29 χρονών.

Αλλάααα προχώρησαν τα 4, μεταφέραμε 2 κ τα άλλα 2 κατάψυξη 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσι μην στενοχωριέσαι πέρασα ακριβώς το ίδιο πριν 2 εβδομάδες. Πήραμε 6 ωάρια (5 από τη δεξιά και 1 από την αριστερή) και είχα απογοητευτεί πολύ γιατί είμαι 29 χρονών.

Αλλάααα προχώρησαν τα 4, βάλαμε 2 κ τα άλλα 2 κατάψυξη 🤞

Ναι;;; σου εύχομαι πολλη καλή επιτυχία!!! 🤞🤞🤞🤞Μακαρι να παραμείνουν στην κατάψυξη! Πότε έχεις χοριακη; ποια μέρα τα έβαλες 3η ή 5η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bou30 είπε:

Ναι;;; σου εύχομαι πολλη καλή επιτυχία!!! 🤞🤞🤞🤞Μακαρι να παραμείνουν στην κατάψυξη! Πότε έχεις χοριακη; ποια μέρα τα έβαλες 3η ή 5η;

ευχαριστώ πολύ, και σε σενα εύχομαι ότι καλύτερο  🥰 

Τα βάλαμε 3η μέρα, ο γιατρός θεώρησε ότι είναι καλύτερα τότε γιατί ήταν λίγα και δεν ήθελε να ρισκάρουμε να μειωθεί ο αριθμός.

Χοριακή έχω 30/4 και δεν περνάμε με τί-πο-τα οι μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kukki είπε:

ευχαριστώ πολύ, και σε σενα εύχομαι ότι καλύτερο  🥰 

Τα βάλαμε 3η μέρα, ο γιατρός θεώρησε ότι είναι καλύτερα τότε γιατί ήταν λίγα και δεν ήθελε να ρισκάρουμε να μειωθεί ο αριθμός.

Χοριακή έχω 30/4 και δεν περνάμε με τί-πο-τα οι μέρες

Και σ εμένα είπε ότι όπως φαίνεται δεν θα αφήσουμε να πάνε βλαστοκυστες αν είναι λίγα. 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου!! Κάνε υπομονή, είναι λίγες μέρες ακόμα! Προσπάθησε να κοιμάσαι πολύ για να μην σκέφτεσαι και αγωνιεις!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bou30 είπε:

Και σ εμένα είπε ότι όπως φαίνεται δεν θα αφήσουμε να πάνε βλαστοκυστες αν είναι λίγα. 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου!! Κάνε υπομονή, είναι λίγες μέρες ακόμα! Προσπάθησε να κοιμάσαι πολύ για να μην σκέφτεσαι και αγωνιεις!!! 😉

Επίσης τώρα συνειδητοποίησα ότι σήμερα είναι 7η μέρα σου κ πρώτος υπέρηχος... Εγώ εκείνη την ημέρα είχα μόνο 1 😂 Το πιο πιθανό είναι ότι θα αυξηθούν μέχρι την ωοληψία.

Τι παίρνεις από ενέσεις; Για πότε υπολογίζουν να γίνει η λήψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

Επίσης τώρα συνειδητοποίησα ότι σήμερα είναι 7η μέρα σου κ πρώτος υπέρηχος... Εγώ εκείνη την ημέρα είχα μόνο 1 😂 Το πιο πιθανό είναι ότι θα αυξηθούν μέχρι την ωοληψία.

Τι παίρνεις από ενέσεις; Για πότε υπολογίζουν να γίνει η λήψη;

Menopur 225 και ξεκίνησα και ανταγωνιστή σήμερα. Ωοληψια μου είπε για Δευτέρα! Λες να μεγαλώσουν κ άλλα; μακάρι!! Ή έστω σε γίνει όπως κ σ εσένα!!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Amica silentia Lune σορρυ αλλά έχω λίγο χαθεί, στο μητέρα είσαι;

@Bou30εδώ το έχουμε δει πολλές φορές αυτό το έργο! Κ μια χαρά εγκυμοσύνες ❤️ Έχεις σύμμαχο την ηλικία ώστε να είναι καλά τα ωάρια σου! Μην το ξεχνάς αυτό! 

Ναι γλυκιά μου.. στο Μητέρα! Αν θυμάμαι καλά και εσύ εκεί δεν είσαι; Μην ανχώνεσαι όλα καλά ✌️😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Ναι γλυκιά μου.. στο Μητέρα! Αν θυμάμαι καλά και εσύ εκεί δεν είσαι; Μην ανχώνεσαι όλα καλά ✌️😋

Ναι μαζί είμαστε στο μητέρα. παρόλα αυτά εμείς δν έχουμε κάποια ενημέρωση για να ξεκινήσουμε .. είναι ανοιχτό δλδ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bou30 είπε:

Menopur 225 και ξεκίνησα και ανταγωνιστή σήμερα. Ωοληψια μου είπε για Δευτέρα! Λες να μεγαλώσουν κ άλλα; μακάρι!! Ή έστω σε γίνει όπως κ σ εσένα!!! 🤞

Έτσι πιστεύω, είναι ακόμα πολύ νωρίς :) Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ναι μαζί είμαστε στο μητέρα. παρόλα αυτά εμείς δν έχουμε κάποια ενημέρωση για να ξεκινήσουμε .. είναι ανοιχτό δλδ??

Όταν λες ανοιχτό; Ανοιχτό είναι ούτως ή άλλως.. Δεν πήγα παιδάκι μου πρίν την Μ.Εβδομάδα για εξετάσεις; Μαζί δεν τα λέγαμε βρε; Όταν ρώτησα τότε μου είπε ότι μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν σιγά σιγά ωοληψίες.. όχι έμβρυομεταφορά πάντως δεν μου είχε πει κάτι σχετικά με το πότε θα τις ξεκινήσουν.. Αυτό ξέρω μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Όταν λες ανοιχτό; Ανοιχτό είναι ούτως ή άλλως.. Δεν πήγα παιδάκι μου πρίν την Μ.Εβδομάδα για εξετάσεις; Μαζί δεν τα λέγαμε βρε; Όταν ρώτησα τότε μου είπε ότι μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν σιγά σιγά ωοληψίες.. όχι έμβρυομεταφορά πάντως δεν μου είχε πει κάτι σχετικά με το πότε θα τις ξεκινήσουν.. Αυτό ξέρω μόνο 

Μμμ κοίτα το μητέρα είναι νοσοκομείο. Το μικρόβιολογικό κλπ έμειναν ανοιχτά (όπως κ τα επείγοντα, το ογκολογικο κλπ). Η μονάδα εξωσωματικής όμως είχε κλείσει. Έγιναν οι ωοληψιες των γυναικών που είχαν ήδη αρχίσει αγωγή κ μετά έκλεισε. Υποψιάζομαι ότι για να λέει ο γιατρός σου ΘΑ αρχίσουν οι ωοληψιες είναι ακόμη κλειστή... Θα δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Όταν λες ανοιχτό; Ανοιχτό είναι ούτως ή άλλως.. Δεν πήγα παιδάκι μου πρίν την Μ.Εβδομάδα για εξετάσεις; Μαζί δεν τα λέγαμε βρε; Όταν ρώτησα τότε μου είπε ότι μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν σιγά σιγά ωοληψίες.. όχι έμβρυομεταφορά πάντως δεν μου είχε πει κάτι σχετικά με το πότε θα τις ξεκινήσουν.. Αυτό ξέρω μόνο 

Nαι τα λέγαμε. Ίσως το διατύπωσα λάθος. Δεν εννοώ ανοιχτό να έχει ανοιχτές πόρτες χαχαα.. εννοουσα να μπορείς να πας να κάνεις εξωσωματικη... Να έχουνε ξεκινήσει οι γιατροί τις διαδικασίες αυτές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Nαι τα λέγαμε. Ίσως το διατύπωσα λάθος. Δεν εννοώ ανοιχτό να έχει ανοιχτές πόρτες χαχαα.. εννοουσα να μπορείς να πας να κάνεις εξωσωματικη... Να έχουνε ξεκινήσει οι γιατροί τις διαδικασίες αυτές... 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Μμμ κοίτα το μητέρα είναι νοσοκομείο. Το μικρόβιολογικό κλπ έμειναν ανοιχτά (όπως κ τα επείγοντα, το ογκολογικο κλπ). Η μονάδα εξωσωματικής όμως είχε κλείσει. Έγιναν οι ωοληψιες των γυναικών που είχαν ήδη αρχίσει αγωγή κ μετά έκλεισε. Υποψιάζομαι ότι για να λέει ο γιατρός σου ΘΑ αρχίσουν οι ωοληψιες είναι ακόμη κλειστή... Θα δούμε! 

😂😂 Χαχαχα 🤣

Ναι κορίτσια μου κάπως έτσι υποθέτω μπορεί να το εννοούσε.. Σίγουρα δεν μου είπε πάντως ότι 26/4 για παράδειγμα θα ξεκινήσουν.. Μόνο αυτό ότι μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν σιγά σιγά ωοληψίες σε μεγαλύτερης ηλικίας γυναικες ανάλογα πως θα κινηθούν τα κρούσματα, αλλά φαντάζομαι (χωρίς να γνωρίζω) ότι αφού πάμε καλά με τα κρούσματα δεν θα αρχίσουν ίσως και την επόμενη εβδομάδα? Υποθέτω τώρα.. καλά θα μάθουμε ούτως ή άλλως, δεν θα μας ενημερώσουν οι γιατροί;

Ερώτηση τώρα.. έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με την ουρολογική κλινική του Πανεπιστημιακού νοσοκομείου Ιωαννίνων; Θα πάμε την Παρασκευή να μιλήσουμε για την βιοψία και θα ήθελα αν έχει κάποια γνώμη/εμπειρία σχετικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

 

😂😂 Χαχαχα 🤣

Ναι κορίτσια μου κάπως έτσι υποθέτω μπορεί να το εννοούσε.. Σίγουρα δεν μου είπε πάντως ότι 26/4 για παράδειγμα θα ξεκινήσουν.. Μόνο αυτό ότι μετά το Πάσχα θα ξεκινήσουν σιγά σιγά ωοληψίες σε μεγαλύτερης ηλικίας γυναικες ανάλογα πως θα κινηθούν τα κρούσματα, αλλά φαντάζομαι (χωρίς να γνωρίζω) ότι αφού πάμε καλά με τα κρούσματα δεν θα αρχίσουν ίσως και την επόμενη εβδομάδα? Υποθέτω τώρα.. καλά θα μάθουμε ούτως ή άλλως, δεν θα μας ενημερώσουν οι γιατροί;

Ερώτηση τώρα.. έχει κάποια κοπέλα εμπειρία με την ουρολογική κλινική του Πανεπιστημιακού νοσοκομείου Ιωαννίνων; Θα πάμε την Παρασκευή να μιλήσουμε για την βιοψία και θα ήθελα αν έχει κάποια γνώμη/εμπειρία σχετικά..

Κατάλαβα... Έστειλα κ γω στο δικό μου να δω τι γίνεται. Αν μάθω κάτι θα σας πω @ioannastr @JoyCat @wild lavender και φυσικά @lactaki θα σας ενημερώσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κατάλαβα... Έστειλα κ γω στο δικό μου να δω τι γίνεται. Αν μάθω κάτι θα σας πω @ioannastr @JoyCat @wild lavender και φυσικά @lactaki θα σας ενημερώσω! 

Κοριτσια καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!! Εγώ μίλησα με το γιατρό μου το Πάσχα και μου είπε ότι θα ξεκινήσουν  σιγά σιγα από της 15/5 Να τονίσω ότι εγώ είμαι στο Ιασώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!! Εγώ μίλησα με το γιατρό μου το Πάσχα και μου είπε ότι θα ξεκινήσουν  σιγά σιγα από της 15/5 Να τονίσω ότι εγώ είμαι στο Ιασώ.

Εμβρυομεταφορες ή ωοληψιες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπέρα σας και χρόνια πολλά!! Εγώ μίλησα με το γιατρό μου το Πάσχα και μου είπε ότι θα ξεκινήσουν  σιγά σιγα από της 15/5 Να τονίσω ότι εγώ είμαι στο Ιασώ.

Σταυρι τι κάνεις; πως είσαι; είσαι κ συ για μεταφορά σωστά; με το καλό εύχομαι! Να ξέρεις τώρα είναι κ καλύτερες οι πιθανότητες σου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειμαι για δεύτερη εμβρυομεταφορα  αλλά ρε @Tokyo μου δεν το πιστευω πια το λέω και στον άντρα μου οτι εγω έχω 4  θα τα βαλω και τελος πολυ στενάχωρη κατάσταση με αγχώνει  όλο αυτό μακαρι να γινόταν ένα θαύμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ναι ειμαι για δεύτερη εμβρυομεταφορα  αλλά ρε @Tokyo μου δεν το πιστευω πια το λέω και στον άντρα μου οτι εγω έχω 4  θα τα βαλω και τελος πολυ στενάχωρη κατάσταση με αγχώνει  όλο αυτό μακαρι να γινόταν ένα θαύμα. 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς βρε κορίτσι! Ότι μέσα στα 6 δεν έχει κ καλά;;; φυσικά κ έχει. Το ποια θα μπουν πρώτα είναι τυχαίο! Μπορεί τη μια να έχεις 0 κ μετά 2! Σταυρι πάντα πατάμε στη γη αλλα αισιοδοξουμε κιόλας. Κ σωστά βήματα! Προετοιμασία να είναι όλα όπως πρέπει κ όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Σταυρι κ ένα ακόμα, 15 Μάη σου είπε για μεταφορές;;; ή μόνο ωοληψιες; ευχαριστώ κορίτσι! 

Μου είπε κατά λέξη 15 Μάη ξεκινάμε σιγά σιγα λίγο υπομονή μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Δεν κατάλαβα τι εννοείς βρε κορίτσι! Ότι μέσα στα 6 δεν έχει κ καλά;;; φυσικά κ έχει. Το ποια θα μπουν πρώτα είναι τυχαίο! Μπορεί τη μια να έχεις 0 κ μετά 2! Σταυρι πάντα πατάμε στη γη αλλα αισιοδοξουμε κιόλας. Κ σωστά βήματα! Προετοιμασία να είναι όλα όπως πρέπει κ όλα θα πάνε καλά ❤️

Σ ευχαριστώ για την ένεση αισιοδοξίας που μου κανεις..  μακαρι να πετυχω νιωθω μονη μου σ αυτο ταξίδι κανεις από τους δικούς μου δν μπορεί να καταλαβει ολοι μου λένε υπάρχει και χειροτερο και ξέρεις κάτι?? Όντως υπάρχει χειρότερο αλλά εμένα στη προκειμένη φάση δεν με νοιαζει και το ξέρω οτι ακουγετε  εγωιστικο και ντρεπομαι γι αυτή την εγωιστική μου τάση. Κουραστηκα κορίτσια  με κούρασε και όλο αυτός ο ιος πάρα πολύ.. ελεγα τωρα θα ειχαμε ξεμπερδεψει και θα καναμε χοριακες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ για την ένεση αισιοδοξίας που μου κανεις..  μακαρι να πετυχω νιωθω μονη μου σ αυτο ταξίδι κανεις από τους δικούς μου δν μπορεί να καταλαβει ολοι μου λένε υπάρχει και χειροτερο και ξέρεις κάτι?? Όντως υπάρχει χειρότερο αλλά εμένα στη προκειμένη φάση δεν με νοιαζει και το ξέρω οτι ακουγετε  εγωιστικο και ντρεπομαι γι αυτή την εγωιστική μου τάση. Κουραστηκα κορίτσια  με κούρασε και όλο αυτός ο ιος πάρα πολύ.. ελεγα τωρα θα ειχαμε ξεμπερδεψει και θα καναμε χοριακες.

Αχ κοριτσάκι μου... Ποσό σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα... Πίστεψε με νιώθω το ίδιο ακριβώς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστώ για την ένεση αισιοδοξίας που μου κανεις..  μακαρι να πετυχω νιωθω μονη μου σ αυτο ταξίδι κανεις από τους δικούς μου δν μπορεί να καταλαβει ολοι μου λένε υπάρχει και χειροτερο και ξέρεις κάτι?? Όντως υπάρχει χειρότερο αλλά εμένα στη προκειμένη φάση δεν με νοιαζει και το ξέρω οτι ακουγετε  εγωιστικο και ντρεπομαι γι αυτή την εγωιστική μου τάση. Κουραστηκα κορίτσια  με κούρασε και όλο αυτός ο ιος πάρα πολύ.. ελεγα τωρα θα ειχαμε ξεμπερδεψει και θα καναμε χοριακες.

Αν εννοούν υπάρχει κ χειρότερο από τον ιό κ τη χρόνο καθυστέρηση αυτή οκ ναι υπάρχει. Όμως κάθε άνθρωπος ζει το δικό του πρόβλημα κ αυτό τον απασχολεί. 

Τώρα αν εννοουν χειρότερα από όσα έχεις ζήσει, συγνώμη αλλά έχεις χάσει δίδυμακια κ περνάς την εξωσωματική, είναι πάρα πολλά αυτά. Πάντα υπάρχουν χειρότερα όλοι το ξέρουμε αυτό, αλλά ας κοιτάξουμε κ τα καλύτερα ρε συ.. 

Τώρα όσο για την κατάσταση... Όλες στην ίδια τρύπα είμαστε, αν έχω κάτι να πω είναι πρόσεχε τον εαυτό σου κ κράτα το μυαλό απασχολημένο. Μη βουλιάζεις στην απογοήτευση μόνο κακό κάνει! Ας ελπίζουμε ότι μετράμε αντίστροφα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο, 7η μέρα κύκλου με βραχυ πρωτοκολλο και δυστυχώς μόνο η μία ωοθήκη είχε ωάρια.. 5 νομίζω μέτρησε και η άλλη είχε μόνο 1. Απογοητευτηκα πολύ, στην πρώτη διέγερση περσυ το καλοκαιρι είχε παρει 12 ώριμα και έμεινα με 2 μόνο βλαστοκυστες.. Οπότε τώρα δεν ξέρω καθόλου αν θα καταφέρουμε να έχουμε έμβρυα. Να υπενθυμίσω ότι εγώ είμαι 32 και το μόνο πρόβλημα που είχαμε βρει είναι η χαμηλή κινητικότητα σπέρματος.. 

Καλημέρα! !!Κι εγώ 5 έχω και όταν λέω 5 εννοώ τόσες ήταν οι αρχικές καταβολές και κάναμε αγώνα να τα μεγαλώσουμε όλα.Στον πρώτο υπέρηχο είδαμε να μεγαλώνουν μόνο τα 2 και αυξησαμε τη δόση οπότε χθες είδαμε 1 16,1 14 και 3 10αριά.Θα τα πάρουμε το Σάββατο μόνο και μόνο για να μη χάσουμε τα δύο μεγάλα, ευελπιστούμε και τα μικρά να είναι καλά σε μέγεθος ώστε να τα πάρουμε όλα. 

Κι εγώ θα προτιμουσα περισσοτερα αλλά αυτό που με νοιάζει είναι να έχουν ωάριο όλα και να γονιμοποιηθουν και έστω 1 να γίνει μωράκι. 

Μη κολλάς στα νούμερα καλό αποτέλεσμα μπορεί να έχεις και με ένα ωαριο. 

Εμείς πάμε με πρόβλημα στο σπέρμα οπότε ποντάρω στη μικρογονιμοποιηση.Η κινητικοτητα δεν παίζει κανένα ρόλο στη μικρογονιμοποιηση που πιθανόν κι εσύ θα κάνεις. Εστω και λίγα να είναι ζωντανά και κινούμενα φτάνουν να γονιμοποιησουν.

Καταλαβαίνω πως περιμενες κάτι αντίστοιχο με την προηγούμενη προσπάθεια όμως κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και δεν μπορείς να προεξοφλεις το αποτέλεσμα. 

Σκέψου ότι τον Σεπτέμβρη που έκανα το φυσικό είχαμε δει αρχικές καταβολές 10 και έλεγα ωωωω τι ωραία θα έχω πολλά στη διέγερση. ..και 3 μήνες τώρα,γιατί κάναμε υπέρηχους ψάχνοντας για κύστες, κάνω μόνο 5 καταβολές. Δηλαδή το μοναδικό μήνα που έκανα πολλά ήταν αυτόν που θα περναμε μόνο 1.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
    • Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτήν κορίτσι μου 😞 Έχεις μιλήσει μαζί με τον γιατρό ; Τι σου είπε; Θα περιμένεις να αδιαθετήσεις ; 
    • Μου είπε ότι πλέον το κεφάλι του μωρού έχει περάσει κάτω από τον τράχηλο και πως πιστεύει πως θα ανέβει κι άλλο τις επόμενες βδομάδες. Θέλει λέει πάνω από 2.5 εκ απόσταση από τράχηλο και εμένα έφτασε στα 2.  Θα πάμε στις 32 βδομάδες για Doppler και θα το ξαναδούμε. Ο εμβρυολογος που μου έκανε και τη β επιπέδου είχε πει ότι θα το δούμε τότε (32 εβδομάδες) αν ανέβηκαν και βαριά στις 36 εβδομάδες. Αν ούτε τότε ανέβει θα πάω για καισαρική! Πιστεύω ότι έστω και τελευταία στιγμή θα ανέβει! 
    • Συνέχισε  τα τεστ μέχρι την 19 ημέρα του κύκλου σου.. να τα κρατάς έστω και τώρα σε τετράδιο να τα κολλάς πάνω  η εφαρμογή δεν είναι πολύ βοηθητική εγω δεν την χρησιμοποίησα καμία φορά είναι λίγο μπέρδεμα  και είναι αρχή ακομα μην σε παίρνει από κάτω με τα τεστ θέλει λίγο χρόνο 😊 Για αυτό λέμε να κρατάς και τα τεστ να μας στέλνεις φωτο εκείνα να μπορούμε να σε βοηθαμε και εμείς από την εφαρμογή δεν μπορούμε να καταλάβουμε να τα δούμε καλά 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...