Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Η σταυρι νομίζω ότι δεν είναι σε κατάσταση ωοληψιας αλλά στο να ξανά κάνει ετ.! Επίσης το ότι βάζετε κι εμένα μέσα στο πίνακα με τιμάει πρα πολύ 

Εγώ πρέπει να μαζέψω κορίτσια μπυ γλυκά και να φτάσουν τουλάχιστον δυο σε βλαστοκύστες ...... έχω δρομοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:
στις πριν 15 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Απλά με παραξένεψε επειδή το παρατήρησα μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι απο το άγχος.. Τώρα όσο το σκέφτομαι ίσως να με πειράζει κάτι και απο τα φάρμακα που παίρνουμε.. θα ζητήσω σίγουρα βιταμίνες..Ας είναι καλά το μωρό και όσο για τα μαλλιά ύπαρχουν και οι τρέσσες🤣🤣🤣  

Εμένα μου έπεφταν από το άγχος παρά πολύ !!!! Στην εγκυμοσύνη δεν είχα πρόβλημα ..... αλλά ξέρω πολλές κοπέλες που είχαν 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Απλά με παραξένεψε επειδή το παρατήρησα μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι απο το άγχος.. Τώρα όσο το σκέφτομαι ίσως να με πειράζει κάτι και απο τα φάρμακα που παίρνουμε.. θα ζητήσω σίγουρα βιταμίνες..Ας είναι καλά το μωρό και όσο για τα μαλλιά ύπαρχουν και οι τρέσσες🤣🤣🤣  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Σταυρι --> Απρίλιος 

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλά το Μάρτης κορίτσια με αυτά που γίνονται είναι σχετικό!!! 

Και το Απρίλιος σχετικό είναι.. Θα δείξει.. Εσυ κορίτσι σε τι φάση είσαι ; Ξεκίνησες προετοιμασία ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Σ ευχαριστουμε κορίτσι... εγώ θα κάνω ετ μάλλον Τέλος Απριλίου..

Ευχομαι να ειναι η τυχερη σου!!!❤❤😗😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  27/3

@lactaki --> 3/4

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@annie! --> Απρίλιος

@Σταυρι --> Απρίλιος 

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@bebe2 --> 16/3

@koukou84 -->16/3

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

Μέχρι τις 16/3 θα σκάσω δεν θα αντέξω 😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και το Απρίλιος σχετικό είναι.. Θα δείξει.. Εσυ κορίτσι σε τι φάση είσαι ; Ξεκίνησες προετοιμασία ;

Εγω κάνω μεταφορά σε φυσικό οπότε με παρακολουθεί κ βλέπουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εγω κάνω μεταφορά σε φυσικό οπότε με παρακολουθεί κ βλέπουμε 

Αλήθεια;; Κάνουν κ χωρίς χάπια;;; Δεν το ήξερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αλήθεια;; Κάνουν κ χωρίς χάπια;;; Δεν το ήξερα.. 

Χάπια θα πάρω αλλά από την ωορρηξια και μετά. Δλδ αφήνει να γίνει φυσιολογικά κ χτίζεται το ενδομητριο όπως πρέπει κ μετά αρχίζεις χάπια όπως προγεστερονη, σικλακουρ, ενέσεις θρομβολυτικες που εγώ χρειάζομαι. Πας δλδ σε φυσική διαδικασία. Δεν ξέρω ποια είναι η ουσιαστική διαφορά, απλά επειδή έχω σταθερό κύκλο αποφάσισε να πάμε έτσι αντί να πάρω κ άλλα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Χάπια θα πάρω αλλά από την ωορρηξια και μετά. Δλδ αφήνει να γίνει φυσιολογικά κ χτίζεται το ενδομητριο όπως πρέπει κ μετά αρχίζεις χάπια όπως προγεστερονη, σικλακουρ, ενέσεις θρομβολυτικες που εγώ χρειάζομαι. Πας δλδ σε φυσική διαδικασία. Δεν ξέρω ποια είναι η ουσιαστική διαφορά, απλά επειδή έχω σταθερό κύκλο αποφάσισε να πάμε έτσι αντί να πάρω κ άλλα φάρμακα. 

Τώρα μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο... Το μόνο που μου είπε είναι ότι θα κάνουμε κανα δυο υπερήχους για να δούμε πως πάμε και θα πάρω σικλακουρ χάπια. Το ποτε ξεκινάνε τα χάπια κλπ να σου πω ούτε που τον ρώτησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Έχω δύο φυσικές εμφυτεύσεις (μια παλινδρομη κ μια βιοχημική) κ από εξωσωματική μια βιοχημική. Επίσης ωάριο κάθε μήνα που γονιμοποιούνταν. Μάλιστα κάποια έμβρυα έγιναν κ βλαστοκυστες. Σίγουρα δεν υπάρχει κάποια επιτυχία σε αυτό το ιστορικό, όμως ήθελα να ρωτήσω, βγαίνει το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να επιτευχθεί εγκυμοσύνη κ ότι η λύση είναι τα δανεικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Έχω δύο φυσικές εμφυτεύσεις (μια παλινδρομη κ μια βιοχημική) κ από εξωσωματική μια βιοχημική. Επίσης ωάριο κάθε μήνα που γονιμοποιούνταν. Μάλιστα κάποια έμβρυα έγιναν κ βλαστοκυστες. Σίγουρα δεν υπάρχει κάποια επιτυχία σε αυτό το ιστορικό, όμως ήθελα να ρωτήσω, βγαίνει το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να επιτευχθεί εγκυμοσύνη κ ότι η λύση είναι τα δανεικά;

Καλημέρα! 

Τα δανεικά προτείνονται ως έσχατη λύση σε γυναίκες με εξαιρετικά χαμηλή απόκριση ή λειτουργία ωοθηκών. 

Σε γυναίκα που δίνει κανονικά ωάρια για να αποφασίσουν τη λύση των δανεικων θα πρέπει να έχει αποδειχθεί ότι αυτά είναι κακής ποιοτητας.Αυτό σε πρώτη φάση συμβαίνει όταν μονιμως είναι κυστικα η δεν γονιμοποιουνται και ασφαλέστερα όταν προκύπτουν έμβρυα που με προγεννητικό έχουν δείξει πως είναι κακής ποιότητας  (όλα όμως )

Στις βλαστοκυστες είχατε προεμφυτικο? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει κάνει υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο να μου πει εμπειρία , διαδικασία κτλ αν θέλει ας μου στείλει και προσωπικό μήνυμα.θα το εκτιμούσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα! 

Τα δανεικά προτείνονται ως έσχατη λύση σε γυναίκες με εξαιρετικά χαμηλή απόκριση ή λειτουργία ωοθηκών. 

Σε γυναίκα που δίνει κανονικά ωάρια για να αποφασίσουν τη λύση των δανεικων θα πρέπει να έχει αποδειχθεί ότι αυτά είναι κακής ποιοτητας.Αυτό σε πρώτη φάση συμβαίνει όταν μονιμως είναι κυστικα η δεν γονιμοποιουνται και ασφαλέστερα όταν προκύπτουν έμβρυα που με προγεννητικό έχουν δείξει πως είναι κακής ποιότητας  (όλα όμως )

Στις βλαστοκυστες είχατε προεμφυτικο? 

 

Δεν έχουμε κάνει ποτέ προεμφυτευτικο έλεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει κάνει υστεροσκοπηση σε δημόσιο νοσοκομείο να μου πει εμπειρία , διαδικασία κτλ αν θέλει ας μου στείλει και προσωπικό μήνυμα.θα το εκτιμούσα!!!

Έχω κάνει σε ιδιωτικό νομίζω δεν αλλάζει και κάτι τρομερό απλά θα σου πω δεν είναι τίποτα να φοβάσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Υπομονή 😜 εσύ πώς είσαι ?

Xaxaxa πλέον κλεισμένη όπως όλοι από τον ιό.ελα λίγο έμεινε αγάπη και αύριο και στοπ η αγωνία!!!!πως μπορώ να στέλνω μήνυμα εδώ και όχι μόνο στον τοίχο δημόσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Xaxaxa πλέον κλεισμένη όπως όλοι από τον ιό.ελα λίγο έμεινε αγάπη και αύριο και στοπ η αγωνία!!!!πως μπορώ να στέλνω μήνυμα εδώ και όχι μόνο στον τοίχο δημόσια?

Με κινητό είσαι ? Πάνω δεξιά εκεί που σου δείχνει τις ειδοποιήσεις σου δίπλα ένα φάκελο που στελνεις μνμ λέει πάντως ότι δεν δέχεσαι προσωπικά μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Με κινητό είσαι ? Πάνω δεξιά εκεί που σου δείχνει τις ειδοποιήσεις σου δίπλα ένα φάκελο που στελνεις μνμ λέει πάντως ότι δεν δέχεσαι προσωπικά μνμ

Ναι από κινητό αλλά δεν το έχει εμένα δεν ξέρω τι έχω κάνει στις ρυθμίσεις όλα φυσιολογικά μου φαίνονται.εστειλα και στους διαχειριστές αλλά τίποτα.εσυ τι κάνεις πονάς έχει τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Ναι από κινητό αλλά δεν το έχει εμένα δεν ξέρω τι έχω κάνει στις ρυθμίσεις όλα φυσιολογικά μου φαίνονται.εστειλα και στους διαχειριστές αλλά τίποτα.εσυ τι κάνεις πονάς έχει τίποτα?

Είχα το πρωί έντονο πόνο περιοδου και από χθες το βράδυ μια ανακατοσουρα δεν ξέρω μπορεί να είναι και του μυαλού μου! Δεν ξέρω έχω πολύ άγχος ένταση νεύρα χαμός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Είχα το πρωί έντονο πόνο περιοδου και από χθες το βράδυ μια ανακατοσουρα δεν ξέρω μπορεί να είναι και του μυαλού μου! Δεν ξέρω έχω πολύ άγχος ένταση νεύρα χαμός 

Προσπάθησε να είσαι ηρεμη και είμαι σίγουρη ότι όλα πήγαν καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...