Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι κοριτσάκι μου μην κλαις!!!! Μπορεί να είναι σύμπτωμα ή ακόμα και από την κρέμα!!! Μη στεναχωριέσαι!!! Όλα καλά θα πάνε και θα μας πεις την Παρασκευή τα ευχάριστα!!!! 

Ηρέμησα κάπως τώρα ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου μου κάνετε καλο♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Takira είπε:

Είχα πόσες μέρες κάψιμο στο στομάχι το ένιωθα μόλις έτρωγα κάτι και μετά.το  στήθος μου ξεπριστηκε κάπως και μόνο αν το πατήσω πονάει λίγο.ειχα πονακια όλες τις μέρες αλλά σήμερα ήταν πιο έντονο λίγο από αριστερά χαμηλά.αχ τι να πω μακάρι να είναι σύμπτωμα και να είναι τα μωράκια μου καλά. 

Αυτά θα είναι.... Θα φωλιασαν εκεί που πονάς... Χιχιχιιχχι υπομονηηηηη δύο μέρες έμειναν!!!!!! Εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου μια τεράστια χοριακη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κορίτσια. Μακάρι να πάνε ολα καλά. Να διαψευσθούν τα προγνωστικά κ να μην εχουμε την έξαρση που προβλέπουν. Κρίμα κ για τον κοσμο που αρρωσταίνει. Κ εμείς εν αναμονή των εξελίξεων ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Αυτά θα είναι.... Θα φωλιασαν εκεί που πονάς... Χιχιχιιχχι υπομονηηηηη δύο μέρες έμειναν!!!!!! Εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου μια τεράστια χοριακη!!!! 

Μακάρι αγάπη μου να σαι καλά ευχαριστώ πολύ ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Δεν έχω δει κάποιο μήνυμα για τον Παράσχο κ το Έμβιο οπότε μάλλον δεν πάει καμία κοπέλα;

 

Να σας ρωτήσω κάτι; Οι γιατροί σας θεωρούν σημαντικό να σας παρακολουθεί κ αιματολογος κ ενδοκρινολόγος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Δεν έχω δει κάποιο μήνυμα για τον Παράσχο κ το Έμβιο οπότε μάλλον δεν πάει καμία κοπέλα;

 

Να σας ρωτήσω κάτι; Οι γιατροί σας θεωρούν σημαντικό να σας παρακολουθεί κ αιματολογος κ ενδοκρινολόγος;

Εγώ ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού , κάνω τις εξετάσεις που μου ζητά .. από εκεί κ πέρα έχω μίλησει κ Μ τον ενδοκρινολόγο μου του έχω πει πως προχωράμε σε εξωσωματικη κ Μ ζήτησε να κάνω εξετασεις θηροειδη κ να του τις στειλω.. αυτά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Δεν έχω δει κάποιο μήνυμα για τον Παράσχο κ το Έμβιο οπότε μάλλον δεν πάει καμία κοπέλα;

 

Να σας ρωτήσω κάτι; Οι γιατροί σας θεωρούν σημαντικό να σας παρακολουθεί κ αιματολογος κ ενδοκρινολόγος;

Εμένα ο δικός μου (της εξωσωματικης) έχει εξειδίκευση στην γυναικολογική ενδοκρινολογία οπότε δεν χρειάστηκε... Είχα ήδη όμως επισκεφτεί πιο πριν μόνη μου ενδοκρινολόγο κ όλα ήταν καλά!!!! Αιματολογο όχι....δεν είχα περίεργα δείγματα πχ παλιότερες αποβολές κλπ ώστε να έχουν ενδείξεις θρομβοφυλιας μου δοθηκε κανονικά salospir κ με την επιβεβαίωση της εγκυμοσυνης η γυναικολος μου πια μου τις άλλαξε σε ενέσεις.... Τελικά μόλις έκανα (αμέσως με την πρώτη χοριακη) εξέταση θρομβοφυλιας κ διαπιστώθηκε ότι έχω μια μεταλλαξη που προκαλεί αυτόματες αποβολές συνεχίσαμε τις ενέσεις.... Τον προηγούμενο μήνα έκανα κ εξέταση "anti-xa" η οποία δείχνει πως ανταποκρινομαι στην αντιπηκτικη αγωγή κ όλα είναι οκ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναβάζω αυτή τη φώτο αν τα θέλει κάποια κοπέλα που θα προσπαθήσει άμεσα 

➡️Arvekap-prolutex - prezolon - salospir⬅️

ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΛΗΓΜΕΝΑ

Θα προτιμηθει να δοθούν χέρι χερι

Πειραιάς κ γύρω περιοχες

IMG_20200308_134949.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κ εγώ το ίδιο. Αν κ δεν έπαιρνα λεωφορείο άρχισα κ ένιωθα περίεργα μέσα στη τάξη με τόσο συνωστισμό.. 😆.. 

Κορίτσια εγώ αδιαθετησα . Μ πε ο γιατρός να κάνουμε έναν υπέρηχο να δούμε ότι ξεκινάει καλά ο κύκλος κ μετά την ωορρηξία ξεκινάω προετοιμασία duphaston  .. άντε να μπω κ εγώ σιγά σιγά στη διαδικασία..

Και εγώ τα ίδια. Αδιαθέτησα την Κυριακή. Τη Δευτέρα έκανα τις άπειρες εξετάσεις αίματος και θα πάω τη 12η μέρα να δούμε την ωορρηξία και να ξεκινήσουμε τα duphaston. Μου είπε (αν θυμάμαι καλά, επιβεβαιώστε μου και εσείς αν θυμάστε, @lactaki @Tokyo ) οτι μετά τα duphaston θα έρθει περίοδος σε 2 με 7 ημέρες? Γιατί προσπαθούμε να μην πέσουμε στο Πάσχα και χάσουμε το μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Και εγώ τα ίδια. Αδιαθέτησα την Κυριακή. Τη Δευτέρα έκανα τις άπειρες εξετάσεις αίματος και θα πάω τη 12η μέρα να δούμε την ωορρηξία και να ξεκινήσουμε τα duphaston. Μου είπε (αν θυμάμαι καλά, επιβεβαιώστε μου και εσείς αν θυμάστε, @lactaki @Tokyo ) οτι μετά τα duphaston θα έρθει περίοδος σε 2 με 7 ημέρες? Γιατί προσπαθούμε να μην πέσουμε στο Πάσχα και χάσουμε το μήνα. 

έτσι ναι... εμένα όμως να ξέρεις ήρθε ακριβώς την επόμενη μέρα! και είχαμε αγχωθεί γιατί θα έλειπε σε ένα συνέδριο αλλά οκ απλά με είδε για υπέρηχο ένας συνεργάτης του και όλα οκ. Δλδ μην παίξεις τσίμα τσίμα με τις μέρες. Εγώ δεν είχα ξαναπάρει προγεστερόνη και δεν ήξερα πως θα αντιδράσει ο οργανισμός μου... αν έχεις ξαναπάρει και έχεις μια ιδέα, οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Και εγώ τα ίδια. Αδιαθέτησα την Κυριακή. Τη Δευτέρα έκανα τις άπειρες εξετάσεις αίματος και θα πάω τη 12η μέρα να δούμε την ωορρηξία και να ξεκινήσουμε τα duphaston. Μου είπε (αν θυμάμαι καλά, επιβεβαιώστε μου και εσείς αν θυμάστε, @lactaki @Tokyo ) οτι μετά τα duphaston θα έρθει περίοδος σε 2 με 7 ημέρες? Γιατί προσπαθούμε να μην πέσουμε στο Πάσχα και χάσουμε το μήνα. 

Εγώ έχει τύχει να ξανά πάρω προγεστερόνη 1 την ημέρα όμως τα utrogestan κ Μ ερχόταν η περίοδος πριν καν τα σταματήσω δλδ δε Μ πιάνανε.. τώρα θα παίρνω δύο κ θα είναι τα duphaston οπότε ελπίζω... Κ εγώ αγχώνομαι με το Πάσχα θα φανεί όταν θα αδιαθετησουμε.. πριν ξεκινήσουμε τις ενέσεις λογικά θα μπορούμε να υπολογίσουμε τις μέρες που θα είμαστε για ωοληψια.. σ έχει αναφέρει ακριβώς τις ημέρες που θα είναι κλειστά για Πάσχα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

έτσι ναι... εμένα όμως να ξέρεις ήρθε ακριβώς την επόμενη μέρα! και είχαμε αγχωθεί γιατί θα έλειπε σε ένα συνέδριο αλλά οκ απλά με είδε για υπέρηχο ένας συνεργάτης του και όλα οκ. Δλδ μην παίξεις τσίμα τσίμα με τις μέρες. Εγώ δεν είχα ξαναπάρει προγεστερόνη και δεν ήξερα πως θα αντιδράσει ο οργανισμός μου... αν έχεις ξαναπάρει και έχεις μια ιδέα, οκ...

όχι όχι δεν έχω ξαναπάρει και δεν ξέρω. Μου είπε οτι λογικά θα μου έρθει περίοδος σε 2-3 μέρες μαξ. 

Κ είχε αγχωθεί κ εκείνος γιατί θα κλείσει το μαιευτήριο, εκείνος θα είναι εδώ αλλά..... θα δούμε πως θα πάει και βλέπουμε. Οτι μου πει θα κάνω. Αν μου πει να περιμένω 1 μήνα, θα το κάνω. Κ μετά πότε ξεκινάς τις ορμόνες? Με το που έρθει περίοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

όχι όχι δεν έχω ξαναπάρει και δεν ξέρω. Μου είπε οτι λογικά θα μου έρθει περίοδος σε 2-3 μέρες μαξ. 

Κ είχε αγχωθεί κ εκείνος γιατί θα κλείσει το μαιευτήριο, εκείνος θα είναι εδώ αλλά..... θα δούμε πως θα πάει και βλέπουμε. Οτι μου πει θα κάνω. Αν μου πει να περιμένω 1 μήνα, θα το κάνω. Κ μετά πότε ξεκινάς τις ορμόνες? Με το που έρθει περίοδος? 

Ε ναι το πολύ πολύ να ξανα κάνουμε τη διαδικασία με τα duphaston κ να πάμε 1 μήνα πίσω.. μαζί σχεδον πάμε εμείς κορίτσι χαχααα!!! Ραντεβού στο μητέρα λοιπόν 😄😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ έχει τύχει να ξανά πάρω προγεστερόνη 1 την ημέρα όμως τα utrogestan κ Μ ερχόταν η περίοδος πριν καν τα σταματήσω δλδ δε Μ πιάνανε.. τώρα θα παίρνω δύο κ θα είναι τα duphaston οπότε ελπίζω... Κ εγώ αγχώνομαι με το Πάσχα θα φανεί όταν θα αδιαθετησουμε.. πριν ξεκινήσουμε τις ενέσεις λογικά θα μπορούμε να υπολογίσουμε τις μέρες που θα είμαστε για ωοληψια.. σ έχει αναφέρει ακριβώς τις ημέρες που θα είναι κλειστά για Πάσχα?? 

Μου είπε οτι θα ρωτήσει γιατί δε θυμάται αν κλείνουν Μ. Παρασκευή. Ή θα κλείσουν από Μ.Παρασκευή μέχρι και Τρίτη του Πάσχα ή από Μ.Σάββατο μέχρι και Τρίτη. Πόσες μέρες παίρνουμε τα duphaston? Κ πότε τα ξεκινάμε? Από την ωορρηξία και μετά? Εγώ τώρα λογικά θα περίμενα περίοδο στις 05/04 αλλά δεν ξέρω πότε θα μου έρθει με τα duphaston. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Ε ναι το πολύ πολύ να ξανα κάνουμε τη διαδικασία με τα duphaston κ να πάμε 1 μήνα πίσω.. μαζί σχεδον πάμε εμείς κορίτσι χαχααα!!! Ραντεβού στο μητέρα λοιπόν 😄😉

Ναι!!! Είμαστε πάρα πολύ κοντά...... Τι ωραία...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Μου είπε οτι θα ρωτήσει γιατί δε θυμάται αν κλείνουν Μ. Παρασκευή. Ή θα κλείσουν από Μ.Παρασκευή μέχρι και Τρίτη του Πάσχα ή από Μ.Σάββατο μέχρι και Τρίτη. Πόσες μέρες παίρνουμε τα duphaston? Κ πότε τα ξεκινάμε? Από την ωορρηξία και μετά? Εγώ τώρα λογικά θα περίμενα περίοδο στις 05/04 αλλά δεν ξέρω πότε θα μου έρθει με τα duphaston. 

Α πολύ λίγο. Ε για όνομα να πέσουμε σ αυτές τις 2-3 μερες?? .. όλα καλά θα πάνε. Εγώ σήμερα αδιαθετησα κ παρήγγειλα τεστακια ωορηξιας.. 14 μέρες Μ πε νομίζω μάξιμουμ 15 σ περίπτωση που δε μας βγαίνανε οι μέρες για να περάσω επιτροπη.. αλλά έκανα 28αρη κύκλο οπότε είμαστε οκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Αλεξάνδρας λέει ούτε μπαίνεις ούτε βγαίνεις χαμός.. μας βλέπω τον άλλο μήνα σε έξαρση ο ιός.. ας το πάμε βήμα βήμα κοριτσια κ βλέπουμε τι να πω .. ελπίζω να μην έχω κ κανένα θέμα με την επιτροπή μέχρι να περάσω.. ας μη τ σκέφτομαι γιατί αγχώθηκα πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Α πολύ λίγο. Ε για όνομα να πέσουμε σ αυτές τις 2-3 μερες?? .. όλα καλά θα πάνε. Εγώ σήμερα αδιαθετησα κ παρήγγειλα τεστακια ωορηξιας.. 14 μέρες Μ πε νομίζω μάξιμουμ 15 σ περίπτωση που δε μας βγαίνανε οι μέρες για να περάσω επιτροπη.. αλλά έκανα 28αρη κύκλο οπότε είμαστε οκ.. 

Κ όμως είμαστε πολύ οριακά σε αυτές τις μέρες. Εσύ που αδιαθέτησες σήμερα, θα περιμένεις κανονικά περίοδο στις 09/04 (με 28αρη κύκλο). Η 12η σου μέρα πέφτει Δευτέρα του Πάσχα που είναι κλειστά. Και εμένα πέφτει Μ. Πέμπτη. Και πάλι τώρα όλα με βάση τα δεδομένα που έχουμε τώρα, γιατί δεν ξέρεις αν αλλάξει κάτι με την προγεστερόνη. Όλη η διαδικασία μέσα στο άγχος και τώρα προσθέτουμε και άλλο ένα. Θα πάω να με δεί με υπέρηχο στις 19/03 που θα είμαι στη 12η μέρα και τότε νομίζω θα τα αναλύσουμε ακόμα πιο πολύ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Το Αλεξάνδρας λέει ούτε μπαίνεις ούτε βγαίνεις χαμός.. μας βλέπω τον άλλο μήνα σε έξαρση ο ιός.. ας το πάμε βήμα βήμα κοριτσια κ βλέπουμε τι να πω .. ελπίζω να μην έχω κ κανένα θέμα με την επιτροπή μέχρι να περάσω.. ας μη τ σκέφτομαι γιατί αγχώθηκα πάλι.. 

Πότε περνάς επιτροπή???? Πω πω έχουμε και αυτό, μην ακυρωθούν και αυτά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Θύμησέ μου που...εγώ περνάω στις 27/03 στο Αιγάλεω. Εσύ είσαι επαρχία αν θυμάμαι καλά ε?

Κοντά είμαστε σε ημερομηνίες .. κ εγώ Αιγάλεω.. στο ίδιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια πάρτε ένα τηλ τις επιτροπές να ρωτήσετε.! 

Όταν κοντεύει ο καιρός θα πάρουμε ναι αλλά τώρα ούτε αυτοί θα ξέρουν.. έχουμε αρκετές μέρες μέχρι τότε... Ας ελπίσουμε στο καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...