Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Εχεις δικιο αλλα εμενα δεν ξερω  πως μου καρφωθηκε  οτι επειδη σε δυο  διαφορετικα εργαστηρια εφτασα με 2 η 3 καλες βλαστοκυστες ενω υπηρχαν -οσο μπορω να το πω αυτο- οι προυποθεσεις για κατι περισσοτερο ,ισως φταιει και κατι αλλο!Αλλα δεν ωφελει τωρα να παιδευομαι ....θα πιστεψουμε σ αυτα!!!!

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις 3ων ημερών? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις 3ων ημερών? 

Αυτό θα ρώταγα κι εγώ! Γιατί σε πήγαν κατευθείαν με βλαστοκυστες @Zefi87

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 @Ginaak Oχι κοριτσια και τις δυο φορες με βλαστοκυστες...αλλωστε δεν εχω αποθηκευσει ποτε 3ης μερας....λετε να σημαινει κατι οτι εξελισσονται μια χαρα μεχρι την 3 και μετα σταματουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

@Geo2009 @Ginaak Oχι κοριτσια και τις δυο φορες με βλαστοκυστες...αλλωστε δεν εχω αποθηκευσει ποτε 3ης μερας....λετε να σημαινει κατι οτι εξελισσονται μια χαρα μεχρι την 3 και μετα σταματουν;

Πιστεύω ότι μέσα στη μήτρα σίγουρα το περιβάλλον είναι πολύ καλύτερο για την πιθανή εξέλιξη του εμβρύου! Απλά μου φαίνεται περίεργο που δεν δοκίμασαν 3ων ημερών πρώτα. Στις περισσότερες περιπτώσεις έχω παρατηρήσει ότι πρώτα δοκιμάζουν 3ων και αν δεν, τότε προσπαθούν με βλαστοκυστες! 

Πάντως αυτές θα είναι οι τυχερές σου να ξέρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερα κοριτσακια! Τι κανετε? 

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Εδώ καλά! Απεργία, οπότε χαλαρά σπίτι! Εσύ πώς πας?!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοριτσι μ! Δοξα το Θεο καλα! Σημερα ξαναπηγα στο γιατρο! Περιμενω τηλ για τις μοναδες! Εχω γυρω στα 17! Τον ειδα λιγο προβληματισμενο! Υπαρχει περιπτωση να παθω υπερδιέγερση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Κάνεις φυσικούς ή θα κάνεις φυσικούς? 

Κι αν ναι θα μου πεις λιγάκι αποτελεσματα? 

Τώρα ξεκίνησα. Δεν έχω δηλαδή καλό δείγμα. Μόνο αυτό το μηνα. Είχα κάνει διέγερση στον προηγούμενο κύκλο. Είπαμε όταν έχω ωάριο να έρχομαι Ελλάδα να το παίρνουμε.. Έχω κάνει πολλές διεγερσεις και φοβαμαι πολύ πια με τα φαρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλα κοριτσι μ! Δοξα το Θεο καλα! Σημερα ξαναπηγα στο γιατρο! Περιμενω τηλ για τις μοναδες! Εχω γυρω στα 17! Τον ειδα λιγο προβληματισμενο! Υπαρχει περιπτωση να παθω υπερδιέγερση? 

Δεν είναι απαραίτητο να πάθεις υπερδιέγερση! Μιλα όμως με το γιατρό σου και εκείνος θα σε καθοδηγήσει καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να πάθεις υπερδιέγερση! Μιλα όμως με το γιατρό σου και εκείνος θα σε καθοδηγήσει καλύτερα! 

Με ρωτουσε αν ποναω κ αν νιωθω φουσκωμενη κ λεω ενταξει νιώθω λιγο φουσκωμενη αλλα οχι να με ενοχλει δηλαδη πονους κλπ. Κ μ λεει αυτο ειναι το θεμα γιατι οταν κανουμε ovitrelle να μην γινει χειροτερο! Περιμενω τωρα να μ πουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Και εγώ αυτό νομίζω οπότε κάνω υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα

Κορίτσι μου ναι είναι πολύ πιθανό. Η ovitrelle δίνει αχνό θετικό για κάποιες μέρες. Κάνε υπομονή. Δε σημαίνει ότι δε θα είναι κατακόκκινο όταν πρέπει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου ναι είναι πολύ πιθανό. Η ovitrelle δίνει αχνό θετικό για κάποιες μέρες. Κάνε υπομονή. Δε σημαίνει ότι δε θα είναι κατακόκκινο όταν πρέπει!!!!

@Πιου-πιου μου σευχαριστω πολύ...για να δούμε θα πάρουμε θετικό τεστ και την άλλη εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

@Πιου-πιου μου σευχαριστω πολύ...για να δούμε θα πάρουμε θετικό τεστ και την άλλη εβδομάδα;

Θα πάρεις το εύχομαι ολόψυχα! Να αρχίσετε με επιτυχίες κιόλας! 

Θα τελειώσει αυτό το ταξίδι με αίσιο τέλος κορίτσια. Θα φτάσουμε όλες στον προορισμό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2019 at 5:36 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Επανέρχομαι από το καλοκαίρι στην παρέα μετά από μια βιοχημική κύηση μετά από εξωσωματική. Βρίσκομαι στην δεύτερη προσπάθεια τώρα κι ελπίζω ότι θα έρθει το πολυπόθητο αυτή τη φορά.

Καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Με ρωτουσε αν ποναω κ αν νιωθω φουσκωμενη κ λεω ενταξει νιώθω λιγο φουσκωμενη αλλα οχι να με ενοχλει δηλαδη πονους κλπ. Κ μ λεει αυτο ειναι το θεμα γιατι οταν κανουμε ovitrelle να μην γινει χειροτερο! Περιμενω τωρα να μ πουν! 

Δυστιχος υπάρχει πιθανότητα μεγάλη.. Συγνωμη που στο λέω..!!! Αλλά αυτό θα σ4ο πει και ο ιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Σήμερα με πήρε ο εμβρυολόγος μου τηλέφωνο και μου είπε ότι καταψυξαμε 5!!!!! Τρελή επιτυχία αν σκεφτείτε ότι το σπέρμα είναι χάλια.....

@Karamela! Πότε σου είπε ο γιατρός για ωοληψια;;κάνεις τις ίδιες δόσεις από τα φάρμακα ή σου τις μείωσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Σήμερα με πήρε ο εμβρυολόγος μου τηλέφωνο και μου είπε ότι καταψυξαμε 5!!!!! Τρελή επιτυχία αν σκεφτείτε ότι το σπέρμα είναι χάλια.....

@Karamela! Πότε σου είπε ο γιατρός για ωοληψια;;κάνεις τις ίδιες δόσεις από τα φάρμακα ή σου τις μείωσε;

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό η μεταφορά σου! Όλα καλά να πάνε! ??????❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

@Geo2009 ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου....πάω στον επόμενο μήνα γιατί οι ορμόνες βαρεσαν κόκκινο....οπότε ελπίζω.....

Τέλεια! Καλύτερα έτσι να ηρεμήσει και το σώμα σου πριν την καταιγίδα! ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009αστα... περιμένω την περίοδο πως και πως για να ηρεμήσω γιατί εγώ επηρεάστηκαν αρκετά από την διαδικασία.....πρήστηκα σαν μπαλόνι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

@Geo2009αστα... περιμένω την περίοδο πως και πως για να ηρεμήσω γιατί εγώ επηρεάστηκαν αρκετά από την διαδικασία.....πρήστηκα σαν μπαλόνι....

Υπομονή κοριτσάκι μου! Θα περάσει κι αυτό! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Θα παω Σάββατο παλι και θα τον ρωτησω! Πως ειναι η υπερδιέγερση? @Niki94

Εγώ απλά ένιωθα ένα βάρος και λίγο πόνο νέα απο την ωοληψια για περίπου 8 με 10 μέρες δεν μπορούσα φυσικά να σηκώσω βάρος επίσης καλό είναι να μην κάνεις τώρα ευριομεταφορα...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Σήμερα με πήρε ο εμβρυολόγος μου τηλέφωνο και μου είπε ότι καταψυξαμε 5!!!!! Τρελή επιτυχία αν σκεφτείτε ότι το σπέρμα είναι χάλια.....

@Karamela! Πότε σου είπε ο γιατρός για ωοληψια;;κάνεις τις ίδιες δόσεις από τα φάρμακα ή σου τις μείωσε;

Τέλεια κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...