Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια γεια σας κι απο μενα! Εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ. Ταυτιστηκα ομως με το θεμα που ανοιξατε κ θελω να ευχηθω καλη τύχη με τελειομηνες εγκυμοσυνες κ γερα μωρα για ολες σας!!! 

@konstantinaVEεμεις ειχαμε μιλησει κ παλιοτερα. Εχουμε παρόμοιο γονιδιακο ιστορικο, εμεις κουβαλαμε κάτι πιο σπανιο, με 50% πιθανοτητες να νοσησει το μωρο, ομως στην 1η εγκυμοσυνη που ηρθε μετα απο 2 χρονια κ ενω περιμενα να ερθει περιοδος για να ξεκινήσω εξωσωματικη (ειχα ηδη περασει επιτροπη κ ειχα βαλει φαρμακα ατο ψυγειο) εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ μετα απο 3 μηνες μεγαλης αγωνιας η ληψη τροφοβλαστη μας επιβεβαιωσε οτι το μωρο ειναι γερο! Κ τωρα εχω ενα γιο 2 ετων που γεμιζει καθε μερα τις καρδιες μας με πολλη αγαπη κ χαρα! Ξεκιναμε σε λιγο καιρο προσπάθειες για 2ο με ivf αυτη τη φορά στα σιγουρα, περασαμε παλι επιτροπη, αλλα εχουμε αρκετο τρεξιμο με τους γενετιστες κ ετσι ειμαστε στην αναμονη μεχρι το Σεπτεμβρη σιγουρα!

Εύχομαι να κυλησουν ολα ομορφα κ να ανακοινωνουμε η 1 στην αλλη μονο χαρες! 

Θα ηθελες να μας πεις αν επιτρέπεται για τι πρόκειται? Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ερθει συντομα κ δευτερο γερο μωρακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

 Μη φοβασαι κοριτσι μου οσο γινεται!σχεδον ολα τα κοριτσια απο εξωσωματικη θα δουν ροζ!εγω μαλιστα πριν μια βδομαδα ειδα πολθ αιμα κ κομματι κ πηγα εκτακτα για υπερηχο ολα καλα ακουσαμε κ καρδια!θα κοψεις το σαλοσπιρ που ειπε ο ντοκ θα ξαπλωσεις κ ολα καλα!μπορει να μην ξαναδεις!μπορει να κανει κ δυο μερες να κοπει!

Ροζ δεν ηταν ομως κ αυτο με ανησυχει. Ελπίζω πραγματικα να μην ειναι τπτ. Πηγα κ 2η φορα κ στην ουρηση ειχα στο χαρτι παλι σχεδον τπτ. Πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όλα καλά θα πάνε μη μου αγχώνεσαι μαναράκι μου και αγχώνεται και το μωράκι μας! Ή τα μωράκια μας?!!! ???????????

Ειστε μεγαλη πηγη δυναμης!!!! Τι θα εκανα χωρις εσάς ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Αννούλα μου, ηρέμησε. Πράγματι όπως θα δεις, όλες μας είδαμε αίμα. Κόψε το salospir και πιάσε το κρεβάτι σου. Ξάπλωσε μέχρι την Δευτέρα και θα δεις ότι όλα θα είναι καλά. 

Ευχαριστω για την εμψυχωση!!! Ηδη ενιωσα μια ανακουφιση. ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια γεια σας κι απο μενα! Εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ. Ταυτιστηκα ομως με το θεμα που ανοιξατε κ θελω να ευχηθω καλη τύχη με τελειομηνες εγκυμοσυνες κ γερα μωρα για ολες σας!!! 

@konstantinaVEεμεις ειχαμε μιλησει κ παλιοτερα. Εχουμε παρόμοιο γονιδιακο ιστορικο, εμεις κουβαλαμε κάτι πιο σπανιο, με 50% πιθανοτητες να νοσησει το μωρο, ομως στην 1η εγκυμοσυνη που ηρθε μετα απο 2 χρονια κ ενω περιμενα να ερθει περιοδος για να ξεκινήσω εξωσωματικη (ειχα ηδη περασει επιτροπη κ ειχα βαλει φαρμακα ατο ψυγειο) εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ μετα απο 3 μηνες μεγαλης αγωνιας η ληψη τροφοβλαστη μας επιβεβαιωσε οτι το μωρο ειναι γερο! Κ τωρα εχω ενα γιο 2 ετων που γεμιζει καθε μερα τις καρδιες μας με πολλη αγαπη κ χαρα! Ξεκιναμε σε λιγο καιρο προσπάθειες για 2ο με ivf αυτη τη φορά στα σιγουρα, περασαμε παλι επιτροπη, αλλα εχουμε αρκετο τρεξιμο με τους γενετιστες κ ετσι ειμαστε στην αναμονη μεχρι το Σεπτεμβρη σιγουρα!

Εύχομαι να κυλησουν ολα ομορφα κ να ανακοινωνουμε η 1 στην αλλη μονο χαρες! 

Κοριτσάκι μου! Να τον χαίρεσαι το γιόκα σου! Γερός και χαμογελαστός πάντα να είναι κι εσύ πάντα δυνατή! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ροζ δεν ηταν ομως κ αυτο με ανησυχει. Ελπίζω πραγματικα να μην ειναι τπτ. Πηγα κ 2η φορα κ στην ουρηση ειχα στο χαρτι παλι σχεδον τπτ. Πφφφ

Εγω αυτο που ειχα ηταν σαν θριλερ!αλλα δν σημαινει παντα κακο!προφανως κ τρομαξα σκεψου λερωσα το πατακι του μπανιου δν μαζευοταν απο πουθενα κ ολα καλα!κ ηταν κ η πρωτη φορα που ακουσα καρδια επεισοδιακη!κ ακομα χαζοβγαζω καθαριζει!τωρα θα πηγαινεις κ θα κοιτιεσαι συνεχεια λογικοτατο κ θα φοβασαι αλλα μην σκεφτεσαι οτι εγινε κατι κακο!ξεκουραση πληρης σημαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ειστε μεγαλη πηγη δυναμης!!!! Τι θα εκανα χωρις εσάς ❤️❤️❤️❤️

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη! Και θα είμαστε! Αύριο θα στηρίξεις εσύ κάποια άλλη κοπέλα! Μια όμορφη αλυσίδα αγάπης που κανείς έξω από αυτή δεν θα μπορέσει να την καταλάβει! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγω αυτο που ειχα ηταν σαν θριλερ!αλλα δν σημαινει παντα κακο!προφανως κ τρομαξα σκεψου λερωσα το πατακι του μπανιου δν μαζευοταν απο πουθενα κ ολα καλα!κ ηταν κ η πρωτη φορα που ακουσα καρδια επεισοδιακη!κ ακομα χαζοβγαζω καθαριζει!τωρα θα πηγαινεις κ θα κοιτιεσαι συνεχεια λογικοτατο κ θα φοβασαι αλλα μην σκεφτεσαι οτι εγινε κατι κακο!ξεκουραση πληρης σημαντικο

Μολις το ειδα σοκαριστηκα. Με καθησυχασε κ ο γιατρος μου αλλα οτι κ να λεμε αν δεις αιμα τρελενεσαι. Ελπιζω να σταματησει. Τωρα θα μιλησω μαζι του να δω μηπως μου αυξησει τα utrogestan. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη! Και θα είμαστε! Αύριο θα στηρίξεις εσύ κάποια άλλη κοπέλα! Μια όμορφη αλυσίδα αγάπης που κανείς έξω από αυτή δεν θα μπορέσει να την καταλάβει! ?????

Eχεις απολυτο δικιο κ ευχαριστω πολυ για ολα. Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Εγώ ξέχασα αν ήπια τη κορτιζόνη το πρωί και πήρα πριν λίγο, αλλά τώρα φοβάμαι μήπως έκανα λάθος αν πήρα διπλή δόση. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

@anna5190όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου ότι σου πει ο ιατρός θα κάνεις..

Τι κάνετε κορίτσια πως ειστε;

Όλα καλά εδώ ζουζούνα! Εσύ πώς πας? Ξεκίνησες ενεσουλες?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Eχεις απολυτο δικιο κ ευχαριστω πολυ για ολα. Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! ❤️

Αννουλα είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά! Απ ότι έχω καταλάβει αυτά συμβαίνουν πολυ συχνά όποτε προσπάθησε να είσαι ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όλα καλά εδώ ζουζούνα! Εσύ πώς πας? Ξεκίνησες ενεσουλες?! 

Ναι ναι έκανα την 1η σήμερα το πρωι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Θα ηθελες να μας πεις αν επιτρέπεται για τι πρόκειται? Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ερθει συντομα κ δευτερο γερο μωρακι! 

ειναι μια σπανια νευροεκφυλιστικη νοσος, κληρονομικη απο γονεις μονο.

Σ ευχαριστω πολυ!

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@anna5190όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου ότι σου πει ο ιατρός θα κάνεις..

Τι κάνετε κορίτσια πως ειστε;

Ναι εννοειται μακαρι να μην υπαρξει θεμα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Αννουλα είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά! Απ ότι έχω καταλάβει αυτά συμβαίνουν πολυ συχνά όποτε προσπάθησε να είσαι ήρεμη 

Μακαρι να ειναι ολα καλα. 2μερες μεχρι την Δευτέρα δεν ξερω πως θα περασουν ειλικρινά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη

Εγώ θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου μια τεράστια χοριακη και να τελειώσει η ταλαιπωρία σου εδώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κοριτσάκι μου! Να τον χαίρεσαι το γιόκα σου! Γερός και χαμογελαστός πάντα να είναι κι εσύ πάντα δυνατή! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! ??????????????

Σ ευχαριστω πολυ πολυ για τις γλυκες ευχες σου!!! Και σε σενα ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!!! ❤️ Εισαι κι εσυ στην αναμονη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. αχ κορίτσι μου διάβασα αυτά που έγραψες και ανατριχιασα. Η ιστορία μας στα πρώτα ειναι ακριβώς τα ίδια τα έχουμε ξανά πει. Όλα καλά να πάνε με τη νέα σας προσπάθεια κ σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

ειναι μια σπανια νευροεκφυλιστικη νοσος, κληρονομικη απο γονεις μονο.

Σ ευχαριστω πολυ!

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι;

Εγω στην διαδικασια εξωσωματικης λογο σαλπιγγων κ ειμαστε κ φορεις κυστικής ινωσης! Θα γινει προεμφυτευυικος ελενχος αλλα εχτες π ειχαμε ραντεβου με τη γενςτιστρια μας ενημερωσε κ πως παλι θα πρεπει να γινει βιοψια τροφοβλαστη! Περιμενω να περασω επιτροπη την αλλη εβδομάδα αλλα δεν ξερω ππτε θα ξεκινήσουμε λογο οικονομικου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ευχαριστω για την εμψυχωση!!! Ηδη ενιωσα μια ανακουφιση. ❤️❤️❤️

Για αυτό είμαστε εδώ. Αν θυμάσαι πριν 10 ημέρες είχα και εγώ αιμορραγία και μάλιστα πολύ. Ξάπλωσε και την Δευτέρα θα είναι όλα καλά. Μη νομίζεις ότι το άγχος φεύγει ειδικά άμα δεις αίμα. Θα σε παρακολουθεί ο γιατρός σου και θα πάνε όλα καλα❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...