Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τι να πω απλά είναι για τυπικό λόγο και είναι κρίμα να επιβαρυνθείτε οικονομικά ...... από την στιγμή μάλιστα που δεν μεταδίδεται από την μητέρα στο έμβρυο!!!!

καλή αρχή σε όλες κορίτσια !!! Ελπίζω να ανοίξω ευχάριστα τον μήνα την άλλη Δευτέρα !!!!! 
 

 

 

Δε νομίζω ότι είναι μόνο για μητέρα κ έμβρυο αλλά για να είναι σίγουροι ότι δεν έρχεται κάποιος ασθενής σε χώρο με γιατρούς, νοσηλευτές, άλλες γυναίκες κλπ. Προσπαθούν να αποφύγουν τη διασπορά βασικά... Κ οκ λένε κιόλας ότι εξακολουθούν να μην έχουν στοιχεία για τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης αλλά κυρίως γίνεται να μην κατηγορηθουν ότι δεν πήραν τα κατάλληλα μέτρα (σαν την κλινική που έλεγα προηγούμενως) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Δε νομίζω ότι είναι μόνο για μητέρα κ έμβρυο αλλά για να είναι σίγουροι ότι δεν έρχεται κάποιος ασθενής σε χώρο με γιατρούς, νοσηλευτές, άλλες γυναίκες κλπ. Προσπαθούν να αποφύγουν τη διασπορά βασικά... Κ οκ λένε κιόλας ότι εξακολουθούν να μην έχουν στοιχεία για τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης αλλά κυρίως γίνεται να μην κατηγορηθουν ότι δεν πήραν τα κατάλληλα μέτρα (σαν την κλινική που έλεγα προηγούμενως) 

Τι να πω ρε κορίτσι εμένα πάντως δεν με έβαλαν να κάνω τίποτα !!

να πάνε όλα καλά για όλες μας και τίποτα άλλο ...... γιατί λένε από Οκτωβρίο θα έχουμε πάλι τα ίδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Κανένα 5 ήμερο να προσέχεις καλύτερα... Γιατί εμένα η εμφύτευση νομίζω ότι έγινε μετά το 5 ήμερο. Όλα καλά θα πάνε!!! 🥰

Η βλαστοκυστη εμφυτεύεται εντός 2ημερου-3ημερου γι αυτό κ σου λένε, όσοι προτείνουν ξάπλα, να μείνεις ξαπλωμένη για 2-3 μέρες (αν έχουν κάνει κ την υποβοηθουμενη εκκόλαψη απ το εργαστήριο μειώνονται ακόμα περισσότερο οι μέρες μέχρι την εμφυτευση).... Εγώ πχ με εκολλαπτομενη βλαστοκυστη 29/11 εκανα έμβρυομεταφορα, 5/12 είδα δύο σταγόνες αίμα (απ ότι μ είπαν όταν δεις το αίμα έχει γίνει η εμφυτευση κάποιες μέρες πριν) και 6/12 έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε θετικό (αχνό) .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Η βλαστοκυστη εμφυτεύεται εντός 2ημερου-3ημερου γι αυτό κ σου λένε, όσοι προτείνουν ξάπλα, να μείνεις ξαπλωμένη για 2-3 μέρες (αν έχουν κάνει κ την υποβοηθουμενη εκκόλαψη απ το εργαστήριο μειώνονται ακόμα περισσότερο οι μέρες μέχρι την εμφυτευση).... Εγώ πχ με εκολλαπτομενη βλαστοκυστη 29/11 εκανα έμβρυομεταφορα, 5/12 είδα δύο σταγόνες αίμα (απ ότι μ είπαν όταν δεις το αίμα έχει γίνει η εμφυτευση κάποιες μέρες πριν) και 6/12 έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε θετικό (αχνό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Η βλαστοκυστη εμφυτεύεται εντός 2ημερου-3ημερου γι αυτό κ σου λένε, όσοι προτείνουν ξάπλα, να μείνεις ξαπλωμένη για 2-3 μέρες (αν έχουν κάνει κ την υποβοηθουμενη εκκόλαψη απ το εργαστήριο μειώνονται ακόμα περισσότερο οι μέρες μέχρι την εμφυτευση).... Εγώ πχ με εκολλαπτομενη βλαστοκυστη 29/11 εκανα έμβρυομεταφορα, 5/12 είδα δύο σταγόνες αίμα (απ ότι μ είπαν όταν δεις το αίμα έχει γίνει η εμφυτευση κάποιες μέρες πριν) και 6/12 έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε θετικό (αχνό) .. 

Είδες αίμα 6 μέρες μετά την ετ ;;;;

γνώμη μου πάντα ότι τίποτα δεν αλλάζει το αποτέλεσμα ..Δυστυχώς .μακαρι να μπορούσαμε .αυτό υο λέω για όλες μας που όταν παίρνουμε το αρνητικό το πρώτο πράγμα  που κάνουμε είναι να σκεφτόμαστε τι κάναμε λάθος ... τίποτα δεν κάναμε λάθος και τίποτα δεν έκαναν σωστό εκείνες που έμειναν ... απλά τα έμβρυα ήταν να γαντζωθούν και γαντζωθήκαν ❤️❤️
 

γνώρισα κοπέλα με θετικό που έφυγε για Αμερική και μου έλεγε ποσό περπάτημα έριξε στην ανταπόκριση και πόσες ώρες αναμονής είχε !!! Και τκεικα είχε θετικότατο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Να ρωτήσω κάτι παιδαριώδες; Την βάζουν βαθιά αυτή την μπατονετα; Είδα μια φωτογραφία που ήταν μια τεράστια σε μήκος κ μου φάνηκε κάπως.

χμ....τωρα τι να σου πω..υποχρεωτικα δεν θα το κανεις?Παρε μια βαθια ανασα και καντο,σκεψου οτι το κανεις για το μωρακι σου που θα ρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Είδες αίμα 6 μέρες μετά την ετ ;;;;

γνώμη μου πάντα ότι τίποτα δεν αλλάζει το αποτέλεσμα ..Δυστυχώς .μακαρι να μπορούσαμε .αυτό υο λέω για όλες μας που όταν παίρνουμε το αρνητικό το πρώτο πράγμα  που κάνουμε είναι να σκεφτόμαστε τι κάναμε λάθος ... τίποτα δεν κάναμε λάθος και τίποτα δεν έκαναν σωστό εκείνες που έμειναν ... απλά τα έμβρυα ήταν να γαντζωθούν και γαντζωθήκαν ❤️❤️
 

γνώρισα κοπέλα με θετικό που έφυγε για Αμερική και μου έλεγε ποσό περπάτημα έριξε στην ανταπόκριση και πόσες ώρες αναμονής είχε !!! Και τκεικα είχε θετικότατο.... 

Ναι ναι είδα καφέ το πρωί 6η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα.... κ μετά από λίγες ώρες εσταξαν στη λεκάνη δύο σταγόνες... Είχα τρελαθεί γτ έλεγα πάει απέτυχε.... Κ μόλις μίλησα με την μαία του γιατρού μου μ είπε ότι 99% είναι θετικό κ να μεινω όσο μπορώ ξάπλα μέχρι τη χοριακη (είχα μετά από 4 μέρες χοριακη γτ η 9η μέρα ήταν Κυριακή) ... Δεν αντέξαμε με τον άντρα μ την επόμενη απ το αίμα κάναμε τεστ.... Βγήκε πολύ αχνό θετικό.... Δευτέρα έκανα χοριακη βγήκε 57.8.... Συμφωνώ απόλυτα αν είναι να γίνει θα γίνει είτε μείνεις ξάπλα είτε όχι... Εγώ επειδή είχα εδώ τον άντρα μ ήθελα δεν ήθελα με είχε ξάπλα.... Μονο στο μπάνιο ήμουν όρθια (χαχαχαχαχ)! Και για το θετικό πάλι δεν είναι στο χέρι μας...... Αν είναι να συμβεί θα συμβεί.... Είναι η φυση! Εμάς πχ που βάλαμε δύο πιάσαμε μόνο το ένα.... Ήταν προφανώς το τυχερό κ το υγιές (απ ότι φάνηκε αργότερα στις εξετάσεις κ χρωμοσώματικα και γονιδιακά)! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Η βλαστοκυστη εμφυτεύεται εντός 2ημερου-3ημερου γι αυτό κ σου λένε, όσοι προτείνουν ξάπλα, να μείνεις ξαπλωμένη για 2-3 μέρες (αν έχουν κάνει κ την υποβοηθουμενη εκκόλαψη απ το εργαστήριο μειώνονται ακόμα περισσότερο οι μέρες μέχρι την εμφυτευση).... Εγώ πχ με εκολλαπτομενη βλαστοκυστη 29/11 εκανα έμβρυομεταφορα, 5/12 είδα δύο σταγόνες αίμα (απ ότι μ είπαν όταν δεις το αίμα έχει γίνει η εμφυτευση κάποιες μέρες πριν) και 6/12 έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε θετικό (αχνό) .. 

Εγώ αιμα δεν είδα αλλά μετά το 5ήμερο ένιωσα έναν δυνατό σφάχτι που κράτησε μισή μέρα και για μένα ήταν μία ένδειξη ότι κάτι έγινε. Τώρα αν έγινε εμφύτευση εκείνη την ημέρα η τις προηγούμενες δεν τον γνωρίζω. Πάντως αν έγινε την επόμενη της εμβριομεταφορά ήταν η μόνη μέρα που δεν κάθησα στα αυγά μου μιας και διέσχισα όλη την Ελλάδα με το αυτοκίνητο. Για αυτό αν είναι να πιαστούν θα πιαστούν!!!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι ναι είδα καφέ το πρωί 6η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα.... κ μετά από λίγες ώρες εσταξαν στη λεκάνη δύο σταγόνες... Είχα τρελαθεί γτ έλεγα πάει απέτυχε.... Κ μόλις μίλησα με την μαία του γιατρού μου μ είπε ότι 99% είναι θετικό κ να μεινω όσο μπορώ ξάπλα μέχρι τη χοριακη (είχα μετά από 4 μέρες χοριακη γτ η 9η μέρα ήταν Κυριακή) ... Δεν αντέξαμε με τον άντρα μ την επόμενη απ το αίμα κάναμε τεστ.... Βγήκε πολύ αχνό θετικό.... Δευτέρα έκανα χοριακη βγήκε 57.8.... Συμφωνώ απόλυτα αν είναι να γίνει θα γίνει είτε μείνεις ξάπλα είτε όχι... Εγώ επειδή είχα εδώ τον άντρα μ ήθελα δεν ήθελα με είχε ξάπλα.... Μονο στο μπάνιο ήμουν όρθια (χαχαχαχαχ)! Και για το θετικό πάλι δεν είναι στο χέρι μας...... Αν είναι να συμβεί θα συμβεί.... Είναι η φυση! Εμάς πχ που βάλαμε δύο πιάσαμε μόνο το ένα.... Ήταν προφανώς το τυχερό κ το υγιές (απ ότι φάνηκε αργότερα στις εξετάσεις κ χρωμοσώματικα και γονιδιακά)! 

Εμένα ο άντρας μου το αντίθετο .... είπε και ο μαντουδης καθόλου ξάπλα και με έχει πρήξει !!!! 
και εγώ το 2016 ένα έπιασε ..... μακάρι να είχαν πιάσει και τα δυο ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Εγώ αιμα δεν είδα αλλά μετά το 5ήμερο ένιωσα έναν δυνατό σφάχτι που κράτησε μισή μέρα και για μένα ήταν μία ένδειξη ότι κάτι έγινε. Τώρα αν έγινε εμφύτευση εκείνη την ημέρα η τις προηγούμενες δεν τον γνωρίζω. Πάντως αν έγινε την επόμενη της εμβριομεταφορά ήταν η μόνη μέρα που δεν κάθησα στα αυγά μου μιας και διέσχισα όλη την Ελλάδα με το αυτοκίνητο. Για αυτό αν είναι να πιαστούν θα πιαστούν!!!   

η εκείνη την ημέρα η την επόμενη !!!! Αυτό που λέω δεν παίζει Ρόλο  η ξάπλα και μακάρι Να μην την πρότειναν γαιτι θα είμασταν πιο χαλαρές και νομίζω αυτό ίσως και να βοηθάει !!!

με το καλό το μπεμπέ σου 

οσο για το σφάχτη νομίζω ότι απλά είναι τύχαιο γεγονός απλά τα συνδέουμε όλα λόγω κατάστασης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δε νομίζω ότι είναι μόνο για μητέρα κ έμβρυο αλλά για να είναι σίγουροι ότι δεν έρχεται κάποιος ασθενής σε χώρο με γιατρούς, νοσηλευτές, άλλες γυναίκες κλπ. Προσπαθούν να αποφύγουν τη διασπορά βασικά... Κ οκ λένε κιόλας ότι εξακολουθούν να μην έχουν στοιχεία για τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης αλλά κυρίως γίνεται να μην κατηγορηθουν ότι δεν πήραν τα κατάλληλα μέτρα (σαν την κλινική που έλεγα προηγούμενως) 

Αν δεν εισαι ασθενης το κοιτουν και με θερμομετρηση, δλδ στο Ιασω αυτο εκαναν σε ολους.

Το τεστ δειχνει τι εισαι εκεινη την ωρα οπως και η θερμοκρασια.Αλλα και παλι νομιζω για την υποψηφια μητερα το κανουν.Τα εμβρυα στην καταψυξη ολο αυτο διαστημα ειναι ασφαλη.

Επισης δεν νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε αυτη την κλινικη με τα μαιευτηρια και τα κεντρα εξωσωματικης που α μη τι αλλο θα πρεπει να εχουν τα υψηλοτερα μετρα προφυλαξης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Εγώ αιμα δεν είδα αλλά μετά το 5ήμερο ένιωσα έναν δυνατό σφάχτι που κράτησε μισή μέρα και για μένα ήταν μία ένδειξη ότι κάτι έγινε. Τώρα αν έγινε εμφύτευση εκείνη την ημέρα η τις προηγούμενες δεν τον γνωρίζω. Πάντως αν έγινε την επόμενη της εμβριομεταφορά ήταν η μόνη μέρα που δεν κάθησα στα αυγά μου μιας και διέσχισα όλη την Ελλάδα με το αυτοκίνητο. Για αυτό αν είναι να πιαστούν θα πιαστούν!!!   

Γενικά τα τσιμπήματα υπάρχουν.... Και οι συσπάσεις που μπορεί να ένιωσες (ο σφαχτης) ..... Το αίμα δεν είναι απαραίτητο πολλές γυναίκες κ σε φυσιολογικη κυηση δν βλέπουν.... Έτυχε σε εμένα... Όσο κ να ξαπλώσεις όσο κ να τρέξεις όσο κ όρθια να είσαι αν είναι να γίνει θα γίνει... Μην ανησυχείς... Υπομονηηηη!!!! Πότε έχεις χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εμένα ο άντρας μου το αντίθετο .... είπε και ο μαντουδης καθόλου ξάπλα και με έχει πρήξει !!!! 
και εγώ το 2016 ένα έπιασε ..... μακάρι να είχαν πιάσει και τα δυο ❤️❤️❤️❤️

Χιχιχιχιχιιχ άντρες....... Κ τώρα τα ίδια μ κάνει μέχρι κ στο μπάνιο μαζί μ έρχεται μην τυχόν κ πέσω ... Κ σε δύο βδομάδες μπαίνω στον 7ο....χιχιιχ ήταν τα τυχερά μας τα μωράκια μας..... Εγώ να σου πω με όσα μας έτυχαν μετά με την κυστική ινωση κ τις εξετάσεις που έπρεπε να γίνουν στο μωρό ένιωσα ανακούφιση που ήταν μόνο ένα...... Σκέφτηκα ότι αν πχ ήταν δύο κ το ένα είχε θέμα πως θα το επαιρναν χωρίς το άλλο να πάθει οτιδήποτε..... Κ ευχαριστουσα το θεό που μ άφησε μόνο το ένα κ εκεί ήλπιζα κι όλας ότι για να μην εμφυτεύτηκε το ένα αν η φύση προνοει κάτι θα είχε οπότε το άλλο που εμεινε θα ήταν πιο υγιές.... Όπως κ αποδείχτηκε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Χιχιχιχιχιιχ άντρες....... Κ τώρα τα ίδια μ κάνει μέχρι κ στο μπάνιο μαζί μ έρχεται μην τυχόν κ πέσω ... Κ σε δύο βδομάδες μπαίνω στον 7ο....χιχιιχ ήταν τα τυχερά μας τα μωράκια μας..... Εγώ να σου πω με όσα μας έτυχαν μετά με την κυστική ινωση κ τις εξετάσεις που έπρεπε να γίνουν στο μωρό ένιωσα ανακούφιση που ήταν μόνο ένα...... Σκέφτηκα ότι αν πχ ήταν δύο κ το ένα είχε θέμα πως θα το επαιρναν χωρίς το άλλο να πάθει οτιδήποτε..... Κ ευχαριστουσα το θεό που μ άφησε μόνο το ένα κ εκεί ήλπιζα κι όλας ότι για να μην εμφυτεύτηκε το ένα αν η φύση προνοει κάτι θα είχε οπότε το άλλο που εμεινε θα ήταν πιο υγιές.... Όπως κ αποδείχτηκε... 

Άντε πέρασε ο καιρός !!!!! Με το καλό ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα είμαι σε εύρεση γιατρού και κέντρου εξωσωματικής στην Θεσσαλονίκη. Παρακαλώ αν είχατε κάποια εμπειρία θα με βοηθούσατε πολύ...

Σας ευχαριστώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Steli τώρα θυμήθηκα ότι είχες κλείσει ραντεβού στο μητέρα το οποίο προφανώς κ χάθηκε... Τώρα σε τι φάση είσαι; 

Μιλήσαμε και μου είπε να τον πάρω τηλ μεσα στο Μάιο. Αυτο έγινε τη προηγούμενη εβδομάδα. Μου έκανε εντύπωση που θυμήθηκε το ραντεβού. Καλες εντυπώσεις μέχρι τώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Steli είπε:

Μιλήσαμε και μου είπε να τον πάρω τηλ μεσα στο Μάιο. Αυτο έγινε τη προηγούμενη εβδομάδα. Μου έκανε εντύπωση που θυμήθηκε το ραντεβού. Καλες εντυπώσεις μέχρι τώρα 😊

έτσι είναι... πως τα θυμάται όλα αυτά δεν ξέρω... εδώ 5-10 κοπέλες είμαστε κ μπερδεύω τι έχει πει ποια, αυτός που τα θυμάται απορώ! Να μου πεις γι'αυτό κάνει αυτή τη δουλειά! Εύχομαι καλή αρχή και να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα 

Ήθελα να ρωτήσω 

1. Εάν κάποια έκανε ετ με πρώιμη βλαστοκυστη ( early) 

2. Eαν είχατε 5 μέρα μοριδια κι όχι βλαστοκυστες κι τι κάνατε με αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Τι να πω απλά είναι για τυπικό λόγο και είναι κρίμα να επιβαρυνθείτε οικονομικά ...... από την στιγμή μάλιστα που δεν μεταδίδεται από την μητέρα στο έμβρυο!!!!

καλή αρχή σε όλες κορίτσια !!! Ελπίζω να ανοίξω ευχάριστα τον μήνα την άλλη Δευτέρα !!!!! 
 

 

 

Δεν είναι κ τόσο τυπικό.εγω είμαι σε ευπαθείς ομάδες.Εαν μια κοπέλα μεταφέρει τον ιό κ τον κολλήσω την έβαψα...θα γίνω ένα από τα νούμερα μια στη μεθ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δε νομίζω ότι είναι μόνο για μητέρα κ έμβρυο αλλά για να είναι σίγουροι ότι δεν έρχεται κάποιος ασθενής σε χώρο με γιατρούς, νοσηλευτές, άλλες γυναίκες κλπ. Προσπαθούν να αποφύγουν τη διασπορά βασικά... Κ οκ λένε κιόλας ότι εξακολουθούν να μην έχουν στοιχεία για τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης αλλά κυρίως γίνεται να μην κατηγορηθουν ότι δεν πήραν τα κατάλληλα μέτρα (σαν την κλινική που έλεγα προηγούμενως) 

Συν του ότι πολλές από εμάς πέρα από το ότι είμαστε σε ευπαθείς ομάδες είμαστε και με κορτιζόνη λόγω αυτοάνοσων που ρίχνει το ανοσοποιητικό.Εμενα πάντως κ σε περιόδους γρίπης με μάσκα με είχαν πόσο μάλιστα τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι ναι είδα καφέ το πρωί 6η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα.... κ μετά από λίγες ώρες εσταξαν στη λεκάνη δύο σταγόνες... Είχα τρελαθεί γτ έλεγα πάει απέτυχε.... Κ μόλις μίλησα με την μαία του γιατρού μου μ είπε ότι 99% είναι θετικό κ να μεινω όσο μπορώ ξάπλα μέχρι τη χοριακη (είχα μετά από 4 μέρες χοριακη γτ η 9η μέρα ήταν Κυριακή) ... Δεν αντέξαμε με τον άντρα μ την επόμενη απ το αίμα κάναμε τεστ.... Βγήκε πολύ αχνό θετικό.... Δευτέρα έκανα χοριακη βγήκε 57.8.... Συμφωνώ απόλυτα αν είναι να γίνει θα γίνει είτε μείνεις ξάπλα είτε όχι... Εγώ επειδή είχα εδώ τον άντρα μ ήθελα δεν ήθελα με είχε ξάπλα.... Μονο στο μπάνιο ήμουν όρθια (χαχαχαχαχ)! Και για το θετικό πάλι δεν είναι στο χέρι μας...... Αν είναι να συμβεί θα συμβεί.... Είναι η φυση! Εμάς πχ που βάλαμε δύο πιάσαμε μόνο το ένα.... Ήταν προφανώς το τυχερό κ το υγιές (απ ότι φάνηκε αργότερα στις εξετάσεις κ χρωμοσώματικα και γονιδιακά)! 

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2020 at 5:55 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Μακάρι αγαπημένη μου !!!!! Μακάρι το εύχομαι και το προσεύχομαι όλη μέρα ..... επειδή πάμε και με φυσικό μέχρι και σήμερα δεν ήξερα καν ένα θα κάνω .... διότι του είχα πει εάν δεν είναι καλά δεν θέλω να μπω σε διαδικασία ...

η αλήθεια είναι ότι απογοηυυεθηκα  με το μια καλή βλαστοκύστη και μια μέτρια γιατι την προηγούμενη  η φορά είχα μια αριστη ..... Θα δείξει ......

εσυ πως πας ;;;;

Εγώ πιστεύω ότι αυτή η φορά θα είναι η τυχερή. Επίσης πιστεύω ότι δεν παίζει και τόσο ρόλο η βλαστοκύστη αν είναι μέτρια. Αλλωστε εχουμε και παραδείγματα όπου μια μέτρια βλαστοκύστη εμφυτευτηκε και μια αριστη οχι. Για μενα μην κοιτάς αυτό. Εγώ πιστεύω όλα θα πάνε καλά. Νομίζω και το @ntinaki88 δεν ειχε μονο αριστες βλαστοκυστες κι ομως μια απο αυτες τα καταφερε. ΔΙορθωσε με κοριτσι αν θυμαμαι λαθος. 

Εχε πιστη κοπελα μου και ολα θα πανε κατ ευχην!

 

Εγω ξεκιναω Σαββατο daronda για καταστολη και μετα περιπου μια βδομαδα αδιαθετω και ξεκιναω διεγερση αφου κανω πρωρα Fsh και ε2.

Αλλα εκανα βλακεια και ειχα επαφη ελευθερη 13ημερα κυκλου και μετα το σκεφτηκα. Δεν νομιζω να εγινε κατι(αλλωστε τωρα βρηκε μετα απο 2 χρονια) αλλα καλου κακου ρωτησα το γιατρο γιατι ειχα κανει και υστεροσκοπηση κα αφαιρεσα πολυποδα . Για αυτο σας ειχα ρωτησει τις προαλλες. Βλακεια μου 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Εγώ πιστεύω ότι αυτή η φορά θα είναι η τυχερή. Επίσης πιστεύω ότι δεν παίζει και τόσο ρόλο η βλαστοκύστη αν είναι μέτρια. Αλλωστε εχουμε και παραδείγματα όπου μια μέτρια βλαστοκύστη εμφυτευτηκε και μια αριστη οχι. Για μενα μην κοιτάς αυτό. Εγώ πιστεύω όλα θα πάνε καλά. Νομίζω και το @ntinaki88 δεν ειχε μονο αριστες βλαστοκυστες κι ομως μια απο αυτες τα καταφερε. ΔΙορθωσε με κοριτσι αν θυμαμαι λαθος. 

Εχε πιστη κοπελα μου και ολα θα πανε κατ ευχην!

 

Εγω ξεκιναω Σαββατο daronda για καταστολη και μετα περιπου μια βδομαδα αδιαθετω και ξεκιναω διεγερση αφου κανω πρωρα Fsh και ε2.

Αλλα εκανα βλακεια και ειχα επαφη ελευθερη 13ημερα κυκλου και μετα το σκεφτηκα. Δεν νομιζω να εγινε κατι(αλλωστε τωρα βρηκε μετα απο 2 χρονια) αλλα καλου κακου ρωτησα το γιατρο γιατι ειχα κανει και υστεροσκοπηση κα αφαιρεσα πολυποδα . Για αυτο σας ειχα ρωτησει τις προαλλες. Βλακεια μου 

 

Ναι ναι εμένα αν το άριστο θεωρείται το ΑΑ καμία δεν ήταν άριστη (απ τις δύο που βάλαμε)... Ήταν ΒΑ κ ΒΒ, μέτριες θα της έλεγα εγώ εκείνοι εκεί μ τις είπαν καλές.... Κ πέτυχε κάποια απ τις δύο δεν ξέρουμε ποια....και έχουμε ένα υγιές μωράκι απ όσο έχουν δείξει όλες οι εξετάσεις..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα κορίτσια μου... Βρήκα σήμερα το βιβλιαράκι που έγραφα κατά τη διάρκεια της εξωσωματικης όλες τις διαδικασίες κ τις σκέψεις μου κάτι σαν ημερολόγιο τηε εξωσωματικης μου.... Δάκρυσα.... Μερικά μέρη όπως τις χοριακες τις συμπληρώσα σήμερα.... 😍😍

Θέλω να τα γράψω σε ένα κειμςνο όλα μαζί στον υπολογιστή μου να κρατήσω αυτό το αρχείο..... Και να το δείξω στην κόρη μας όταν μεγαλώσει..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...