Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

περιμένω να μου πουν πότε θα εχω ραντεβού..!!!! εγώ είπα θα της κάνω μονή μου γιατί μένω εκτός αθηνων μεν κοντά άλλα εδώ δεν θέλω να μάθει όλοι η περιοχή οτι κάνω εξωσωματική καταλαβενεισ μικρός κόσμος μεγάλο στόμα..!!! πως ηταν η ωοληψια ?   

Ναι δίκιο έχεις!!Πραγματικά τίποτε δν είναι τσάμπα κ γω που δν έκανα κ της διέργεσης μόνη!!Η ωοληψία είναι κάτι σχετικά εύκολο!!Η μέθη είναι σαν τα κοιμάσαι ένα γλυκό ύπνο!!Ξυπνάς μια χαρά!!Οταν σου βάζουν το φάρμακο δν προλαβαίνεις τα σκεφτείς κάτι έχεις κοιμηθεί!!Ξύπνησα μια χαρά χωρίς πόνους,αίμα!!Οση ώρα περίμενα ήταν κ άλλες κοπέλες κ μιλούσαμε πέρασε η ώρα γρήγορα!!Τώρα ο ντοκ μου μου έκανε στο ιατρείο του ένα μίνι σκράτσινγκ!!Ξύνουν τη μήτρα για να φωλιάσουν τα εμβρυκιά!!Σε αυτό στιγμιαία πόνεσα πιο πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ναι δίκιο έχεις!!Πραγματικά τίποτε δν είναι τσάμπα κ γω που δν έκανα κ της διέργεσης μόνη!!Η ωοληψία είναι κάτι σχετικά εύκολο!!Η μέθη είναι σαν τα κοιμάσαι ένα γλυκό ύπνο!!Ξυπνάς μια χαρά!!Οταν σου βάζουν το φάρμακο δν προλαβαίνεις τα σκεφτείς κάτι έχεις κοιμηθεί!!Ξύπνησα μια χαρά χωρίς πόνους,αίμα!!Οση ώρα περίμενα ήταν κ άλλες κοπέλες κ μιλούσαμε πέρασε η ώρα γρήγορα!!Τώρα ο ντοκ μου μου έκανε στο ιατρείο του ένα μίνι σκράτσινγκ!!Ξύνουν τη μήτρα για να φωλιάσουν τα εμβρυκιά!!Σε αυτό στιγμιαία πόνεσα πιο πολύ!!

Κατάλαβα αν επιτρέπετε που την έκανες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Κατάλαβα αν επιτρέπετε που την έκανες 

Στο Ιασώ!!!Πιστεύω Νικούλα κ συ με τις πολυκυστικές θα κάνεις αρκετά ωαριάκια!!Ο ντοκ σου μάλλον θα σε  ξεκινήσει με λίγες μονάδες κ στη συνέχεια τις προσαρμόζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Στο Ιασώ!!!Πιστεύω Νικούλα κ συ με τις πολυκυστικές θα κάνεις αρκετά ωαριάκια!!Ο ντοκ σου μάλλον θα σε  ξεκινήσει με λίγες μονάδες κ στη συνέχεια τις προσαρμόζουν!!

Ναι έτσι μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε και θα δούμε πως θα παει ανυπομονώ πάρα πολύ θέλω να δω όλο αυτό πως θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θετικά ναι κόριτσι μου!!Πόσες μέρες σου είπαν ξεκούραση?Κ όταν λένε ξάπλα εννούν τις πρώτες μέρες δν κάνουμε τίποτα?

3 μέρες επειδή έχω καθιστική δουλειά,αν ήταν άλλη η δουλειά μου ίσως περισσότερες.μου είπαν όμως να μειώσω τις ώρες που δουλεύω για να μη κουράζομαι.Απλά δεν κάνω δουλειές, έχω γίνει ένα με το κρεβάτι και τον καναπέ ??Σηκώνομαι τρώω,πηγαίνω τουαλέτα,κάνω μπάνιο.Σήμερα έπλυνα και τα πιάτα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liveloula88 είπε:

3 μέρες επειδή έχω καθιστική δουλειά,αν ήταν άλλη η δουλειά μου ίσως περισσότερες.μου είπαν όμως να μειώσω τις ώρες που δουλεύω για να μη κουράζομαι.Απλά δεν κάνω δουλειές, έχω γίνει ένα με το κρεβάτι και τον καναπέ ??Σηκώνομαι τρώω,πηγαίνω τουαλέτα,κάνω μπάνιο.Σήμερα έπλυνα και τα πιάτα μου.

Μάλιστα σ ευχαριστώ!!Κ γω σκέφτομαι 3 μέρες να μην κάνω τίποτε αλλά μετά έστω τα πιατάκια όπως λες!!Αλλά σίγουρα βαριές δουλειές στο σπίτι ή βάρη στο μάρκετ δν θα κάνει!!Σου έδωσαν χαρτί που έγραφε λεπτομέρειες για τα εμβρυάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Μάλιστα σ ευχαριστώ!!Κ γω σκέφτομαι 3 μέρες να μην κάνω τίποτε αλλά μετά έστω τα πιατάκια όπως λες!!Αλλά σίγουρα βαριές δουλειές στο σπίτι ή βάρη στο μάρκετ δν θα κάνει!!Σου έδωσαν χαρτί που έγραφε λεπτομέρειες για τα εμβρυάκια?

Όχι δεν κάνει καθόλου βάρη μέχρι την χοριακή!Αν είναι θετική καθόλου βάρη και μετά από αυτήν ? 

Δυστυχώς όχι,δεν μου έδωσαν ? ίσως σε άλλα κέντρα να δίνουν!Ας εμφυτευθούν αυτά και δε με νοιάζει το χαρτί....❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liveloula88 είπε:

Όχι δεν κάνει καθόλου βάρη μέχρι την χοριακή!Αν είναι θετική καθόλου βάρη και μετά από αυτήν ? 

Δυστυχώς όχι,δεν μου έδωσαν ? ίσως σε άλλα κέντρα να δίνουν!Ας εμφυτευθούν αυτά και δε με νοιάζει το χαρτί....❤

Εννοείτε συμφωνώ!!Με ρώτησε τώρα η γραμματέας του γιατρού τι ημέρας έμβρυα θα βάλω κ της είπα αλλά δν ξέρω ποιότητα δν μου είπαν τίποτα στο τηλ!!Κ μου είπε δν παίζει ρόλο μην σε αγχώνει αυτό!!Πόσα σικλακουρ πίνεις την ημέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εννοείτε συμφωνώ!!Με ρώτησε τώρα η γραμματέας του γιατρού τι ημέρας έμβρυα θα βάλω κ της είπα αλλά δν ξέρω ποιότητα δν μου είπαν τίποτα στο τηλ!!Κ μου είπε δν παίζει ρόλο μην σε αγχώνει αυτό!!Πόσα σικλακουρ πίνεις την ημέρα?

Εμένα μου έβαλαν 3ης μέρας ,8 κυττάρων. Αυτό που μου είπαν όταν με πήραν τηλ για να μου πουν πως πήγε η γονιμοποίηση και με άγχωσε ήταν ότι το σπέρμα δεν είναι και το καλύτερο...τα εμβρυάκια μου όμως θα τους διαψεύσουν ?? 3 πίνω,2 ουτρα και 3 ουτρα κολπικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Εμένα μου έβαλαν 3ης μέρας ,8 κυττάρων. Αυτό που μου είπαν όταν με πήραν τηλ για να μου πουν πως πήγε η γονιμοποίηση και με άγχωσε ήταν ότι το σπέρμα δεν είναι και το καλύτερο...τα εμβρυάκια μου όμως θα τους διαψεύσουν ?? 3 πίνω,2 ουτρα και 3 ουτρα κολπικά...

Εμένα δν μου είπαν για διαιρέσεις τίποτα μόνο ότι ήταν καλά!!Εννοείτε αφού γονιμοποιήθηκαν μια χαρά είναι τα γλυκουλια!!Κ γω 3 πίνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Εμένα δν μου είπαν για διαιρέσεις τίποτα μόνο ότι ήταν καλά!!Εννοείτε αφού γονιμοποιήθηκαν μια χαρά είναι τα γλυκουλια!!Κ γω 3 πίνω!!

Έχουμε γίνει φαρμακοβιομηχανίες....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liveloula88 είπε:

Έχουμε γίνει φαρμακοβιομηχανίες....????

Πραγματικάααα!!!Απ όλα με ενοχλουν τα κολπικά υπόθετα που βγαίνει μετά!!Κ με το καλό αυτά θα συνεχίσουν.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πραγματικάααα!!!Απ όλα με ενοχλουν τα κολπικά υπόθετα που βγαίνει μετά!!Κ με το καλό αυτά θα συνεχίσουν.........

Εμένα μόνο οι ζαλάδες με ενοχλούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2019 at 9:23 ΜΜ, ο/η ILIANA86 είπε:

Εχουμε κάνει μια σπερματεγχυση και πάρα πολλές γενικοτερα εξετάσεις

Το σπέρμα 3 φορές, το οποίο βγήκε πολύ καλο. έγω έχω κανει σαλπιγγογραφια, ΑΜΗ, ορμονικές κάθε 6 μήνες, όπου λόγω πολυκοιστικών έχω υψηλά ανδρογονα έχω κάνει παρακολουθηση ωοθηλακυορηξΙας όπου φαινόταν ότι γινόταν κακονικα κάθε μήνα, έχω πάει σε άλλους δύο γνωστούς γυναικολογους (και οι δύο μια χαρά μας βρηκαν) και 1 ενδοκρινολογο. όλα καλά όλα ανεξήγητα!!! Τι άλλο να κάνω?

Τπτ κοριτσακι μου υπάρχει και αυτός ο αστάθμητος παράγοντας της τύχης!!! πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά και που θα πάει θα μας έρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2019 at 9:44 ΜΜ, ο/η Elenakii είπε:

Δεν υπαρχει κ αλλη λυση! Θεωρω ασκοπο να κανουμε κ άλλες σπερματεγχυσεις! Τζαμπα αγχος και στεναχωρια! Ακόμα είμαστε στην αρχή! Περιμένω να περάσω επιτροπή και να ξεκινήσω σιγά σιγά! 

Και εγώ η αλήθεια είναι πως δεν είμαι πολύ υπέρ της σπερματεγχυσης λένε ότι καλύτερα να πηγαίνεις απευθείας σε εξωσωματική αλλά έννοειται πως θες να εξαντλήσεις όλες τις εκδοχές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2019 at 9:30 ΜΜ, ο/η ILIANA86 είπε:

@sofiefin1982 @KatrinikiΚαλή επιτυχία σας εύχομαι, να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. 2 + 3 φορές??? γιατί Όμως???εξηγεί κάνεις μετά?? Επίσης μπαίνοντας στη διαδικασία της εξωσωματικής μαθαίνεις τελικά με κάποιον τρόπο τι έφταιγε πριν και δεν ερχόταν?? Επίσης πόσο ρόλο παίζει τελικά η επιλογή γιατρού στην επιτυχία της εξωσωματικής?Προσπαθώ ένα μισή χρόνο και αποφασίσαμε να πάμε και εμείς για εξωσωματική. Την επόμενη εβδομάδα θα πάμε πρώτη φορά ν συζητήσουμε με τον Παντο που ξέρω ότι είναι από τους καλύτερους. 

Εμείς είχαμε θέμα μόνο με το σπέρμα το οποίο τελικά και πλέον δεν υπάρχει μετά την θεραπεία που πήρε ο άντρας μου!ο γιατρός μας είπε ξεκάθαρα ότι αν περιμέναμε θα μας ερχόταν φυσικά,ίσως να αργούσε λίγο λόγο σπέρματος αλλά και ότι εμένα όλες μου οι ωορρηξίες δεν είναι καλές αλλά θα ερχόταν!εγώ την πρώτη φορά το ενδομήτριο μου δεν συμβαδισε με τα φάρμακα λόγω της διέγερσης γι'αυτό κ τώρα πάω σε φυσικό!όσον αφορά την επιλογή γιατρού δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι ποτέ 100% σίγουρη αρκεί να φανεί ότι είναι άνθρωπος πάνω από όλα!Καλή επιτυχία σου εύχομαι και καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2019 at 1:37 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλησπερούδια κορίτσια και καλη επιτυχία στις προσπάθειες σας.Συντομα πιστεύω θα μπω στην παρεα μια κ θα ξεκινήσουμε εξωσωματική.Μήπως εχει κανει καποια την εξέταση Νικα;

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Όλα με το καλό εύχομαι!!γιατί θα την κάνεις την συγκεκριμένη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ναι δίκιο έχεις!!Πραγματικά τίποτε δν είναι τσάμπα κ γω που δν έκανα κ της διέργεσης μόνη!!Η ωοληψία είναι κάτι σχετικά εύκολο!!Η μέθη είναι σαν τα κοιμάσαι ένα γλυκό ύπνο!!Ξυπνάς μια χαρά!!Οταν σου βάζουν το φάρμακο δν προλαβαίνεις τα σκεφτείς κάτι έχεις κοιμηθεί!!Ξύπνησα μια χαρά χωρίς πόνους,αίμα!!Οση ώρα περίμενα ήταν κ άλλες κοπέλες κ μιλούσαμε πέρασε η ώρα γρήγορα!!Τώρα ο ντοκ μου μου έκανε στο ιατρείο του ένα μίνι σκράτσινγκ!!Ξύνουν τη μήτρα για να φωλιάσουν τα εμβρυκιά!!Σε αυτό στιγμιαία πόνεσα πιο πολύ!!

Κορίτσι μου σε βρήκα και εδώ???τα έχουμε πει και στο parents σωστά??χιχι

Πρώτη φορά το ακούω το σκρατσινγκ

Τι είναι???κ εγώ τέλος του μήνα θα τα βάλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσι μου σε βρήκα και εδώ???τα έχουμε πει και στο parents σωστά??χιχι

Πρώτη φορά το ακούω το σκρατσινγκ

Τι είναι???κ εγώ τέλος του μήνα θα τα βάλω!!!

axxaxaxxa που είσαι γλυκούλα μου?Υπάρχει το κανονικό σκράτσινγκ που γίνεται με μέθη ή το κάνουν μαζί με την υστεροσκόπηση!!Είναι σαν όργωμα της μήτρας να πάνε να φωλιάσουν μέσα καλύτερα τα έμβρυα!!Εγώ έκανα μίνι σκράτσινγκ στο ιατρείο του γιατρού!!Μόνος του μου το έκανε δν του το ζήτησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Όλα με το καλό εύχομαι!!γιατί θα την κάνεις την συγκεκριμένη??

Καλώς σας βρήκα!Διαφραγματικη μήτρα κοριτσι μου.Χρειάζεται αποκατάσταση γιατι είναι υπέυθυνη για αποβολές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλώς σας βρήκα!Διαφραγματικη μήτρα κοριτσι μου.Χρειάζεται αποκατάσταση γιατι είναι υπέυθυνη για αποβολές..

Τι ώρα έχεις αύριο την υστεροσκόπηση?Θα πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Τι ώρα έχεις αύριο την υστεροσκόπηση?Θα πάνε όλα καλά!!

Σ ευχαριστω πολυ πολυ!Το πρωι θα παω .Κατα τις 10 -11 ...Αντε να ξεμπερδευουμε μ αυτο να παμε παρακατω. Πολυ ασχολήθηκα με αυτο το θέμα τωρα και 2 μήνες.Αν ολα πανε καλα και δεν ποναω ,θα κανω και την βολτίτσα μου και μερικα ψώνια ,ετσι να με ευχαριστήσω!Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ πολυ!Το πρωι θα παω .Κατα τις 10 -11 ...Αντε να ξεμπερδευουμε μ αυτο να παμε παρακατω. Πολυ ασχολήθηκα με αυτο το θέμα τωρα και 2 μήνες.Αν ολα πανε καλα και δεν ποναω ,θα κανω και την βολτίτσα μου και μερικα ψώνια ,ετσι να με ευχαριστήσω!Χαχαχαχ

χαχαχ εννοείτε!!Ναι λες να τελειώνω να πάμε παρακάτω!!Μετά την επέμβαση τι έχει το πρόγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχ εννοείτε!!Ναι λες να τελειώνω να πάμε παρακάτω!!Μετά την επέμβαση τι έχει το πρόγραμμα?

Χαχααχχ!Πρώτα ο Θεός να μην χρειαστεί κάποια αποχή απο τις αγκαλιες και λέω κανα μηνα να το προσπαθησουμε με παρακολουθηση ωορηξιας μονοι μας .Διαβασα οτι μετα την υστεροσκοπηση αυξανονται οι πιθανότητες συλληψης. Αν δεν ,πάμε με συλλογή ωαρίων σε φυσικούς κύκλους...Σ αυτο εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου. Μακαρι!!Απο πίσω σας ερχομαι!Προχωρήστε εσεις και σας ακολουθω!Θα τα ξέρετε και θα μου τα εξηγείτε  αναλυτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Χαχααχχ!Πρώτα ο Θεός να μην χρειαστεί κάποια αποχή απο τις αγκαλιες και λέω κανα μηνα να το προσπαθησουμε με παρακολουθηση ωορηξιας μονοι μας .Διαβασα οτι μετα την υστεροσκοπηση αυξανονται οι πιθανότητες συλληψης. Αν δεν ,πάμε με συλλογή ωαρίων σε φυσικούς κύκλους...Σ αυτο εχω εναποθέσει τις ελπίδες μου. Μακαρι!!Απο πίσω σας ερχομαι!Προχωρήστε εσεις και σας ακολουθω!Θα τα ξέρετε και θα μου τα εξηγείτε  αναλυτικα!

Ωραία ναι να έχετε τις επαφούλες σας γτ κ το διάφραγμα μπορεί να εμποδίζει κάπωσ την σύλληψη!!Σου εύχομαι σύντομα να πιαστεί το μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...