Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κατευθειαν μετα την ωοληψια μου δωσανε αντιβιωση και κορτιζόνη.Απο την επομενη της ωοληψιας επαιρνα υποθετα προγεστερονης,σικλακουρ,μια αντιπηκτική ,μια προλουτεξ και μια παιδικη ασπιρινη καθε μερα ολα αυτα μεχρι κ το τεστ χοριακης(δηλαδή για 14 μερες) εκτος απο την αντιβιωση που τη παιρνεις 8 μερες και τοσο περιπου κ τη κορτιζονη..

Από ότι καταλαβαίνω έκανες στον ίδιο κύκλο ωοληψια και ετ σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

@Ginaakμε φυσικό κυκλο ειδατε 10; Δε καταλαβα τι εγραψες.καλημερα! 

Καλησπερα! !Τις καταβολές λέω,δλδ πόσα ωοθυλακια έχεις σε κάθε κύκλο όχι πόσα μεγαλώνουν. Τον μήνα που έκανα το φυσικό είχα δέκα πράγμα που δεν είχε καμία σημασία γιατί εμείς το 1 που θα μεγάλωνε μόνο του θα παιρναμε.

Σκεφτόμουν όμως ότι αφού ειδαμε 10 όταν θα κάνω διέγερση δεν θα πάρουμε 6-7.

Κι εδω και οι 3 μήνες οι καταβολές δλδ το σύνολο των ωθυλακιων που έχω τη 2η μέρα είναι μόνο 5.Ότι και να κάνουμε μέχρι τόσα θα πάρουμε. 

Ελπίζω να το εξήγησα κάπως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Από ότι καταλαβαίνω έκανες στον ίδιο κύκλο ωοληψια και ετ σωστά;

Ναι!! εκανα κανονικα διεγερση με ενεσεις αλλα   Ακου! δεν εβγαλα φρεσκα Ωαρια καθολου ( ηταν ακαταλληλα) οποτε ξεπαγωσαμε και βαλαμε 2 εμβρυα τριτης ημερας.αλλιως θα βαζαμε μονο τα φρεσκα που θα βγαινανε και σε αυτή την περιπτωση θα ακολουθουσα αλλη αγωγή ισως..οποτε σου λεω τι μου εδωσε για μεταφορα με κατεψυγμενα οπως ρωτησες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπερα! !Τις καταβολές λέω,δλδ πόσα ωοθυλακια έχεις σε κάθε κύκλο όχι πόσα μεγαλώνουν. Τον μήνα που έκανα το φυσικό είχα δέκα πράγμα που δεν είχε καμία σημασία γιατί εμείς το 1 που θα μεγάλωνε μόνο του θα παιρναμε.

Σκεφτόμουν όμως ότι αφού ειδαμε 10 όταν θα κάνω διέγερση δεν θα πάρουμε 6-7.

Κι εδω και οι 3 μήνες οι καταβολές δλδ το σύνολο των ωθυλακιων που έχω τη 2η μέρα είναι μόνο 5.Ότι και να κάνουμε μέχρι τόσα θα πάρουμε. 

Ελπίζω να το εξήγησα κάπως 

Απλα μου εκανε εντυπωση τοσα πολλα! Εγω παω με φυσικους και 2 μηνες εχουμε δει απο 2 ωαρια ..αλλα μονο το ενα παντα μεγαλωνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Απλα μου εκανε εντυπωση τοσα πολλα! Εγω παω με φυσικους και 2 μηνες εχουμε δει απο 2 ωαρια ..αλλα μονο το ενα παντα μεγαλωνει..

Προφανώς ήταν καλός μήνας. Ο μόνος μάλλον χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι!! εκανα κανονικα διεγερση με ενεσεις αλλα   Ακου! δεν εβγαλα φρεσκα Ωαρια καθολου ( ηταν ακαταλληλα) οποτε ξεπαγωσαμε και βαλαμε 2 εμβρυα τριτης ημερας.αλλιως θα βαζαμε μονο τα φρεσκα που θα βγαινανε και σε αυτή την περιπτωση θα ακολουθουσα αλλη αγωγή ισως..οποτε σου λεω τι μου εδωσε για μεταφορα με κατεψυγμενα οπως ρωτησες.

Κατάλαβα... Γιατι σκέφτομαι πως αν υπαρχουν πιθανοτητες να ξεκινήσουν ετ στα μέσα Μαΐου, εγώ περιμένω τέλος Απριλίου, να ζητήσω από το γιατρό να ξεκινήσω την αγωγή για την ετ σε κάθε περίπτωση για να μην χάσουμε το μήνα αν αρχίσουν πάλι. Όσο για το άλλο θέμα με τις καταβολές εμένα είχε μετρήσει πάνω από 22 τη 2η μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Όπως φαίνεται δεν είναι δηλαδή και κάτι απίθανο να συμβεί.. Συγκριτικά με την προηγούμενη φορά και επειδή και ο γιατρός δεν φάνηκε αισιόδοξος, απογοητευτηκα. Ελπίζω να αλλάξει λίγο η εικόνα.. Εμένα ήταν ενα 15αρι, τα υπόλοιπα 12αρια και στην αριστερή ένα 9αρι που το χαρακτήρισε μικρό. 

Μέχρι τη Δευτέρα το 9αρι θα έχει μεγαλώσει αρκετα.Μην ανησυχείς γιαυτό. Συνήθως 1-1.5 χιλιοστό τη μέρα μεγαλωνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κατάλαβα... Γιατι σκέφτομαι πως αν υπαρχουν πιθανοτητες να ξεκινήσουν ετ στα μέσα Μαΐου, εγώ περιμένω τέλος Απριλίου, να ζητήσω από το γιατρό να ξεκινήσω την αγωγή για την ετ σε κάθε περίπτωση για να μην χάσουμε το μήνα αν αρχίσουν πάλι. Όσο για το άλλο θέμα με τις καταβολές εμένα είχε μετρήσει πάνω από 22 τη 2η μέρα

Ε βεβαια να ξεκινησεις !θα δειτε τοτε !!πιστευω θα δωσουν το Οκ!

 Πολυ πραγμα ρε παιδιά απιστευτο μου φαινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Θα σου πω εγώ που έφτασα στο παρά 1!! Λοιπόν εσείς 2 επιλογές, το φυσικό κ τον τεχνητό κύκλο. Στο φυσικό (που πάω εγώ) μετά τον εντοπισμό της ωορρηξιας από το γιατρό αρχίζεις φάρμακα για 3 ή 5 μέρες ανάλογα τι έμβρυα έχεις και τα συνεχίζεις σίγουρα ως κ την χοριακη. Εμένα μου είχε κορτιζόνη, προγεστερονη, ενέσεις για θρομβοφιλια κ σικλακουρ που δε θυμάμαι τι ακριβώς κάνουν. Τα πήρα μια μέρα κ μετά σταματήσαμε λόγω του ιού.

Στον τεχνητό δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά ουσιαστικά παίρνεις φάρμακα από την αρχή για να χτισει ο γιατρός το ενδομητριο. Ο δικός μου λέει ότι σε κοπέλες με καλό ενδομητριο κ σταθερό κύκλο είναι προτιμότερο να κάνεις φυσικό. Αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! Θα σου πω εγώ που έφτασα στο παρά 1!! Λοιπόν εσείς 2 επιλογές, το φυσικό κ τον τεχνητό κύκλο. Στο φυσικό (που πάω εγώ) μετά τον εντοπισμό της ωορρηξιας από το γιατρό αρχίζεις φάρμακα για 3 ή 5 μέρες ανάλογα τι έμβρυα έχεις και τα συνεχίζεις σίγουρα ως κ την χοριακη. Εμένα μου είχε κορτιζόνη, προγεστερονη, ενέσεις για θρομβοφιλια κ σικλακουρ που δε θυμάμαι τι ακριβώς κάνουν. Τα πήρα μια μέρα κ μετά σταματήσαμε λόγω του ιού.

Στον τεχνητό δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά ουσιαστικά παίρνεις φάρμακα από την αρχή για να χτισει ο γιατρός το ενδομητριο. Ο δικός μου λέει ότι σε κοπέλες με καλό ενδομητριο κ σταθερό κύκλο είναι προτιμότερο να κάνεις φυσικό. Αυτά... 

Εσύ φαντάζομαι έχεις τελειώς σταθερό κύκλο ε; πήγαινες συχνά για να δείτε ποτέ ακριβώς έκανες ωορρηξια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! εγώ που έκανα ετ στον ίδιο κύκλο με ωοληψία παίρνω παρόμοια αγωγή με της @Tokyo

Ξεκινήσαμε την επόμενη της λήψης προγεστερόνη (5 utrogestan την ημέρα αν έχεις τον Θεό σου), cyclacur (4 την ημέρα) και 4 αυτοκόλλητα που τα αλλάζω κάθε 3 ημέρες και λέγονται dermestril.

Την κορτιζόνη την παίρνω έτσι κ αλλιώς και τις ενέσεις μαζί με salospir είπε θα τα ξεκινήσω αν έχουμε θετική χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo & @Kukki το μόνο που είχε αναφέρει ο γιατρός είναι ότι από την αρχή του κύκλου θα ξεκινήσουμε χάπια όποτε λογικά δεν είναι φυσικός. Λοιπόν αν με αφήσουν θα ξεκινήσω τα φάρμακα με το που έρθει περίοδος  και ότι γίνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Εσύ φαντάζομαι έχεις τελειώς σταθερό κύκλο ε; πήγαινες συχνά για να δείτε ποτέ ακριβώς έκανες ωορρηξια; 

Ευτυχώς ναι... Κ είναι το μόνο που με έχει βοηθήσει σε όλα αυτά. Πάντα μπορώ να προβλέψω ωορρηξια κ περίοδο με μια μέρα απόκλιση το πολύ... Έτσι ήμουν πάντα. Άσε όταν λέμε ανεξήγητη είχε τρελαθεί ο γιατρός να ψάχνει 😁

Επειδή κάνω ωορρηξια 14η μέρα του είπα να τα πούμε κατευθείαν 13η μέρα αλλά φοβήθηκε κ δεν ήθελε με τίποτα! Ε πήγαινα κάθε μέρα από την 11η κ όντως 14η είδαμε ωορρηξια πήγα δλδ 4 φορές. Κάθε βράδυ! Τώρα θα ξεκινήσω 12η γιατί ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος... Εσύ έχεις κάνει ξανά ετ; θα πας απευθείας μετά την ωοληψια ή με κατάψυξη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ευτυχώς ναι... Κ είναι το μόνο που με έχει βοηθήσει σε όλα αυτά. Πάντα μπορώ να προβλέψω ωορρηξια κ περίοδο με μια μέρα απόκλιση το πολύ... Έτσι ήμουν πάντα. Άσε όταν λέμε ανεξήγητη είχε τρελαθεί ο γιατρός να ψάχνει 😁

Επειδή κάνω ωορρηξια 14η μέρα του είπα να τα πούμε κατευθείαν 13η μέρα αλλά φοβήθηκε κ δεν ήθελε με τίποτα! Ε πήγαινα κάθε μέρα από την 11η κ όντως 14η είδαμε ωορρηξια πήγα δλδ 4 φορές. Κάθε βράδυ! Τώρα θα ξεκινήσω 12η γιατί ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος... Εσύ έχεις κάνει ξανά ετ; θα πας απευθείας μετά την ωοληψια ή με κατάψυξη; 

Έχω κάνει ναι, με φρέσκα όμως, βλαστοκυστες. Με κατάψυξη δεν έχω κάνει γιατί δεν έμεινε τπτ για κατάψυξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! εσύ κορίτσι τι έχεις βάλει κατάψυξη; είμαστε παρόμοια φάση (εννοώ περιμένουμε κ οι 2 για μεταφορά). Είχα κ γω καταβολές όπως λες πάνω από 22 αλλά όχι πολύ παραπάνω, 24-25 κάπου εκεί κ κατάφερε να πάρει 11 ώριμα (+3 ανώριμα). Οπότε καταλήξαμε σε βλαστοκύστες κ περιμένω πότε επιτέλους θα προχωρήσουμε. Από τη μία φυσικά θέλω και από την άλλη φοβάμαι... 

Έχετε πει τι θα μεταφέρετε; εμείς λέμε 1 γιατί είναι χρωμοσωμικά ελεγμένα κ φοβάμαι τα δίδυμα (είμαι κ 38) και λέω στο μυαλό μου αν κάτσει στραβή κ υπάρχει και κανένα άλλο θέμα να τα έχω πάει λάου λάου... είμαι όμως εκ φύσεως πολύ συντηριτική στις κινήσεις μου, δεν λέω σε καμιά περίπτωση ότι αυτό είναι το σωστό, μόνο ότι αυτό ταιριάζει σε μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! εσύ κορίτσι τι έχεις βάλει κατάψυξη; είμαστε παρόμοια φάση (εννοώ περιμένουμε κ οι 2 για μεταφορά). Είχα κ γω καταβολές όπως λες πάνω από 22 αλλά όχι πολύ παραπάνω, 24-25 κάπου εκεί κ κατάφερε να πάρει 11 ώριμα (+3 ανώριμα). Οπότε καταλήξαμε σε βλαστοκύστες κ περιμένω πότε επιτέλους θα προχωρήσουμε. Από τη μία φυσικά θέλω και από την άλλη φοβάμαι... 

Έχετε πει τι θα μεταφέρετε; εμείς λέμε 1 γιατί είναι χρωμοσωμικά ελεγμένα κ φοβάμαι τα δίδυμα (είμαι κ 38) και λέω στο μυαλό μου αν κάτσει στραβή κ υπάρχει και κανένα άλλο θέμα να τα έχω πάει λάου λάου... είμαι όμως εκ φύσεως πολύ συντηριτική στις κινήσεις μου, δεν λέω σε καμιά περίπτωση ότι αυτό είναι το σωστό, μόνο ότι αυτό ταιριάζει σε μένα...

Έδωσα 10 ωάρια, 7 ώριμα, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και καταλήξαμε  με  2 βλαστοκύστες 1 ΑΑ και 1 ΒΑ. Δεν έχω κάνει έλεγχο γιατί δεν υπάρχει κάποιο νόσημα και είμαι 30 οπότε έχω λιγότερες πιθανότητες για χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Θα βάλουμε και τις 2. Πάντως δεν είσαι μεγάλη γλυκιά μου αλλά εννοείται πως θα προχωρήσεις όπως αισθάνεσαι εσύ άνετα.

Μίλησα το πρωί με το κέντρο (new life - Θεσσαλονίκη) και θα κάνουν meeting τις επόμενες μέρες για το τι θα γίνει με ετ. Σκέφτονται το μοντέλο που έλεγε και η @JoyCat με αρνητικό τεστ κορονοϊού.

Άντε να ανοίξουν να γεμίσει το πινακάκι μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

με πήραν τηλέφωνο από τον ΕΟΠΠΥ. όχι αυτόν που μ ενδιαφέρει όμως γιατι προφανώς έστελνα αλλού τα εμαιλ. χαχαχ τέλος παντων... μου είπανε πως σημερα-αυριο θα βγει η σχετικά ανακοίνωση, αρχές μαιου θα ξεκινήσουν κ ανα μισάωρο θα μπαίνει ραντεβού. εννοείται σ εμάς που έχουν ακυρωθεί τα ραντεβού θα δώσουν προτεραιότητα.. αυτά τα νέα.. ας ελπίσουμε για το καλύτερο να ξεκινάμε όλες σιγά σιγά.!!! χαμός θα γίνει χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

νομίζω ότι έχω πολύ ευχάριστα νέα!!!! Έβγαλε ανακοίνωση η eshre και οδηγίες για την επανέναρξη των κέντρων!!!!! Άρα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά!!! Επίσης έχουν βγάλει και ένα πινακάκι με τις Ευρωπαϊκές χώρες και το σε τι φάση βρίσκονται οι θεραπείες.  https://www.eshre.eu/Home/COVID19WG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

νομίζω ότι έχω πολύ ευχάριστα νέα!!!! Έβγαλε ανακοίνωση η eshre και οδηγίες για την επανέναρξη των κέντρων!!!!! Άρα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά!!! Επίσης έχουν βγάλει και ένα πινακάκι με τις Ευρωπαϊκές χώρες και το σε τι φάση βρίσκονται οι θεραπείες.  https://www.eshre.eu/Home/COVID19WG

Μόνο ευχάριστα από δω κ πέρα!!!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

νομίζω ότι έχω πολύ ευχάριστα νέα!!!! Έβγαλε ανακοίνωση η eshre και οδηγίες για την επανέναρξη των κέντρων!!!!! Άρα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά!!! Επίσης έχουν βγάλει και ένα πινακάκι με τις Ευρωπαϊκές χώρες και το σε τι φάση βρίσκονται οι θεραπείες.  https://www.eshre.eu/Home/COVID19WG

Καλήμερα!! Βλέπω τη σελίδα που έβαλες όμως είναι ανακοίνωση για ομάδα εργασίας πάνω στον ιό. Αν δεις στα press releases Το πιο πρόσφατο που βλέπω είναι 17 Απρίλη κ λέει μια από τα ίδια... Μήπως αναμένεται κάποια ανακοίνωση; μακάρι να ισχύει πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλήμερα!! Βλέπω τη σελίδα που έβαλες όμως είναι ανακοίνωση για ομάδα εργασίας πάνω στον ιό. Αν δεις στα press releases Το πιο πρόσφατο που βλέπω είναι 17 Απρίλη κ λέει μια από τα ίδια... Μήπως αναμένεται κάποια ανακοίνωση; μακάρι να ισχύει πάντως! 

Πήγαινε χαμηλά στη σελίδα βρες το eshre guidance 23.04.2020.

Είναι pdf κι αργεί να ανοίξει σε μένα αλλά μάλλον αυτό είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Πήγαινε χαμηλά στη σελίδα βρες το eshre guidance 23.04.2020.

Είναι pdf κι αργεί να ανοίξει σε μένα αλλά μάλλον αυτό είναι 

Κάτσε να  δω! Θενκς!!! Ελπίζω να βγει κ ανακοίνωση γιατί μας τα έπριξαν τόσο καιρό 

@annie! @Ginaak ευχαριστώ για την ενημέρωση ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι οδηγίες για όταν Θα ανοίξουν. Σε κάθε περίπτωση είναι θετικό γιατι δείχνει πρόθεση. Θεωρώ μέσα στις επόμενες ημέρες θα έρθει κ ανακοίνωση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak Πολύ σωστά είναι το guidance σε pdf.. Έχει όλες τις οδηγίες για την επανέναρξη λειτουργίας των κέντρων και όλων των διαδικασιών. Βγάλανε την ανακοίνωση και στο twitter. Είμαι τρελή το ξέρω...

 

@Tokyo μην με ευχαριστείς λατρεμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

@Ginaak Πολύ σωστά είναι το guidance σε pdf.. Έχει όλες τις οδηγίες για την επανέναρξη λειτουργίας των κέντρων και όλων των διαδικασιών. Βγάλανε την ανακοίνωση και στο twitter. Είμαι τρελή το ξέρω...

 

@Tokyo μην με ευχαριστείς λατρεμένη!!!

Κοριτσια θεωρώ μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχει εξελίξεις. Στο τσακ δεν θα προλάβω, αδιαθετησα προχτές βράδυ (είμαι δλδ 2η μέρα) οπότε θα έπρεπε ήδη να ξέρω να έχω κάνει εξετάσεις κλπ να έχω κανονίσει υπέρηχο... Ας ανοίξει κ πάω αρχές Ιούνη 😎😎😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...