Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινουρια στη συζήτηση και ευχομαι σε όλες σας με ένα μωράκι στην αγκαλιά σας και καλή μας επιτυχία στη προσπαθεια μας! Μόλις τελειώσει η καραντίνα λέω να φτιάξω το φάκελο για να περασω από την Επιτροπή του ΕΟΠΥΥ για τα φάρμακα. Ξέρετε αν έχει μεγάλη αναμονή? Φαντάζομαι οτι κ με την καθυστέρηση λόγω κορονοιου θα έχει πιο μεγάλη αναμονή τωρα... 

Καλησπέρα κορίτσι... νομίζω έχουμε ξανα συναντηθεί εμείς, ίσως σε κάποιο άλλο θέμα με φυσικές συλλήψεις στο παρλεθον.!!!!

κοίτα εγώ είχα πάρει μέσα Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά και με έβαλε 3 Απριλίου επιτροπή.. η αλήθεια ειναι οτι με είχε στα υπόψιν της η γυναικά κ είχε πει αν ακυρωθεί κάποιοο άλλο θα με βάλει νωρίτερα. πράγματι με πήρε τηλεφωνο για 13 Μαρτίου αλλά ήδη είχα κλέισει εισιτήρια οπότε κ δεν τον έκλεισα... Βέβαια με όλα αυτά που έγιναν δεν πέρασα επιτροπή καθώς ακυρώθηκε. η τελευταία επιτροπή που δούλεψε ήταν 13 Μαρτίου. μετά ακυρώθηκαν όλες... εγώ έχω ερθεί σε επικοινωνία μαζί τους κ μ είπανε πως μόλις ανοίξουν ξανά θα είμαστε εμείς σε άμεση προτεραιότητα ...σίγουρα θα είναι πιο ζόρικα τα πράγματα. . σκέψου ότι μόνο κάθε Παρασκευή είναι η επιτροπή .. άλλη ενημέρωση δεν έχουμε είχαν δώσει αναστολή λειτουργίας στις 16 Μαρτίου για ένα μήνα. οπότε υποθέτω άμεσα θα βγάλουν κ άλλη απόφαση λειτουργίας ή μη... γνώμη μου μετα τις 27 αν γίνει κάτι.. πριν αποκλείεται.. είναι κ το Πάσχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλώς την... τι κάνεις εσυ κορίτσι σε τί φάση είσαι???

Καλά είμαι.! Σε καμία φάση δεν είμαι ο ιατρός μου έχει σταματήσει τα πάντα λόγο του ιού και καλά κάνει μόνο βλέπεις της εγκύους και κάποια έκτακτα περιστατικά.! Εσείς τι κάνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Καλά είμαι.! Σε καμία φάση δεν είμαι ο ιατρός μου έχει σταματήσει τα πάντα λόγο του ιού και καλά κάνει μόνο βλέπεις της εγκύους και κάποια έκτακτα περιστατικά.! 

Ναι συμφωνώ και μένα τα ίδια.. τίποτα δε κάνουμε, στην αναμονή!!!! όταν ξεκινήσουν με το καλό θα κάνεις νέα προσπάθεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 τι κάνεις; χαθήκαμε! Κ λογικό καθώς πλέον ειμαστε όλες στην αναμονή! Ήταν να πάω σε ετ αλλά ακυρώθηκε λόγω της κατάστασης. Ο γιατρός μου όπως και ο δικός σου έχει σταματήσει τα πάντα εκτός από έκτακτα και εγκύους. Από τη μια ήταν σπάσιμο η αναβολή από την άλλη θα είχα μεγάλη αγωνία... Να μη συζητήσω να πάει κάτι στραβά κ γω να είμαι φυλακισμένη στο σπίτι... Άσε με ηρεμία κ ένα ένα τα βήματα. Βέβαια έτσι είμαι εγώ δεν σημαίνει ότι ταιριάζει σε όλες 😉

Εσύ πως περνάς με την καραντίνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!να σας ρωτήσω κάτι;;έχει κάνει ποτέ καμιά σας μέτρηση θερμοκρασίας;; τυχαία μια μέρα δεν αισθανομουν καλά κ έβαλα θερμόμετρο αλλά είχα 35,8 κ λέω τι γίνεται... έβαλα τυχαία κάποιες μέρες ξανά κ όλο τέτοιες τιμές έχω κ ακόμα πιο κάτω..δεν έχω ασχοληθεί ποτέ Μ αυτή τη μέθοδο κ ούτε θέλω απλά μου έκανε εντύπωση..κ λέω είναι φυσιολογικό ή τα έπαιξε ο θυρεοειδής μου μετά το θηλασμό;;είχε καμία ανάλογη εμπειρία;; γενικά από παιδί ήμουν ανεκτή στον πυρετό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι συμφωνώ και μένα τα ίδια.. τίποτα δε κάνουμε, στην αναμονή!!!! όταν ξεκινήσουν με το καλό θα κάνεις νέα προσπάθεια??

Δεν ξέρω 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Niki94 τι κάνεις; χαθήκαμε! Κ λογικό καθώς πλέον ειμαστε όλες στην αναμονή! Ήταν να πάω σε ετ αλλά ακυρώθηκε λόγω της κατάστασης. Ο γιατρός μου όπως και ο δικός σου έχει σταματήσει τα πάντα εκτός από έκτακτα και εγκύους. Από τη μια ήταν σπάσιμο η αναβολή από την άλλη θα είχα μεγάλη αγωνία... Να μη συζητήσω να πάει κάτι στραβά κ γω να είμαι φυλακισμένη στο σπίτι... Άσε με ηρεμία κ ένα ένα τα βήματα. Βέβαια έτσι είμαι εγώ δεν σημαίνει ότι ταιριάζει σε όλες 😉

Εσύ πως περνάς με την καραντίνα; 

Ακριβός..!! Καλά είναι το πως περνάω μεγάλη ιστορία.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός της πρότεινε δανεικά αλλά είπε να κάνει κάποιες προσπάθειες με δικά της.
Όχι ο άντρας της δεν έχει κάποιο θέμα.
Η αδελφή μου θα κλείσει τον Μάιο τα 45...
Είχε πριν 9 χρόνια μια παλίνδρομη. Μετά της είπαν ότι έχει ανεξήγητη υπογονημότητα αλλά πριν 4 χρόνια ήρθε μια εγκυμοσύνη φυσιολογικά που όμως είχε σύνδρομο το παιδί και σοβαρό πρόβλημα στην καρδιά και αναγκαστικά έγινε διακοπή.
Από τότε τίποτα και τώρα που κατάφεραν να μαζέψουν κάποια χρήματα αποφάσισαν να κάνουν εξωσωματική.
Αλλά μάλλον είναι αργά... 
Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το δεύτερο σου παιδάκι... έχεις περάσει τόσα και το αξίζεις! 

Σε ευχαριστώ για τος ευχές ....

ισως δεν έχει καλό γεννητικό υλικό εάν σκεφτείς ότι παλινδρόμησε και μετά έκανε διακοπή !!! Θεωρώ σωστά της πρότεινε ο γιατρός ..... εγώ το έχω πει πολλές φορές και το εννοώ θα πήγαινα με δανεικά εάν δεν μπορούσα με δικό μου γενετικό υλικό ..
την στιγμή που πετυχαίνει εγκυμοσύνες λοιπόν δεν έχει κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σε αναμονή κι εγώ όπως εσείς. Εγώ βέβαια έχω κ το επιπλέον άγχος τι θα κάνω με γιατρό. Προς το παρόν δεν έχουμε συζητήσει πολύ αλλά όταν όλα ξεκινήσουν θα έχω κ αυτό το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός της πρότεινε δανεικά αλλά είπε να κάνει κάποιες προσπάθειες με δικά της.
Όχι ο άντρας της δεν έχει κάποιο θέμα.
Η αδελφή μου θα κλείσει τον Μάιο τα 45...
Είχε πριν 9 χρόνια μια παλίνδρομη. Μετά της είπαν ότι έχει ανεξήγητη υπογονημότητα αλλά πριν 4 χρόνια ήρθε μια εγκυμοσύνη φυσιολογικά που όμως είχε σύνδρομο το παιδί και σοβαρό πρόβλημα στην καρδιά και αναγκαστικά έγινε διακοπή.
Από τότε τίποτα και τώρα που κατάφεραν να μαζέψουν κάποια χρήματα αποφάσισαν να κάνουν εξωσωματική.
Αλλά μάλλον είναι αργά... 
Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το δεύτερο σου παιδάκι... έχεις περάσει τόσα και το αξίζεις! 

Γιατί είναι αργα;;; δηλ εγω που θα ειμαι μεγαλύτερη δεν εχω ελπίδες;;;στη δουλειά μου φετος γέννησαν μια στα 50.5  κ μια στα 49.....ολες έχουμε ελπίδες!!!!! Μην πω τις ίδιες ευκαιρίες έχουμε εγω κ μια 40 η 38 Γιατί με τοση εμπειρία βλέπω οτι είναι θέλημα θεου κ οχι γιατρού!!!! Να της δώσεις θάρρος κ οχι ότι είναι αργα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2020 at 6:08 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

@Kukki πως είσαι; εύχομαι να πήγαν όλα καλά! Καλά αποτελέσματα να έχεις κ πλέον καλή ξεκούραση! 

Γεια σας κορίτσια! Ευτυχώς πήγαν όλα καλά εχτές και δε κατάλαβα τίποτα. 

6 πήραν, όσα έβλεπαν στον τελευταίο υπέρηχο. Δεν ήταν πολύ ευχαριστημένος ο γυναικολόγος μου γιατί δεν ανταποκρίθηκα όπως έπρεπε στα φάρμακα. Το καλό είναι ότι γονιμοποιήθηκαν τα 5 και αύριο θα ξέρουμε πόσα προχώρησαν!

Στην αρχή να σας πω στενοχωρήθηκα λίγο, όμως σήμερα που έμαθα ότι γονιμοποιήθηκαν τόσα ξαλάφρωσα λίγο... Τουλάχιστον τώρα ξέρουμε ότι το σπέρμα γονιμοποιεί και το ωάριο γονιμοποιείται!

Έχω λίγο άγχος για αύριο, να δω πόσα προχώρησαν, αλλά σε γενικές γραμμές είμαι ήρεμη. Τόσο που όταν με έβαλαν για την ωοληψία είχα 65 παλμούς και τους φάνηκε πολύ περίεργο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω τελευταία! Ελπίζω να πηγαίνουν τα πράγματα για όλες προς το καλύτερο!!

Κορίτσια μόλις μίλησα με την αιματολόγο μου που μετά από αυτό το ραντεβού δεν την αλλάζω με τίποτα. Ήταν το ραντεβού αφού είδε τα αποτελέσματα των εξετάσεων που μου είχε γράψει. Μου είπε πράγματα για μένα γονιδιακά, για τα οποία δεν είχα ιδέα! Όντως έχω πολύ ισχυρό ανοσοποιητικό και μπορεί να πολεμάει και το έμβρυο και γι'αυτό να μην έχουμε εγκυμοσύνη μέχρι τώρα. Επίσης μου είπε να μην κάνω τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας, θα δώσω τζάμπα λεφτά κι αποκλείεται να έχω. Γενικά ασχολήθηκε πολύ αναλυτικά και με τους δυο μας, τις βιταμίνες που παίρνουμε κλπ.. Ήταν πραγματικά φοβερή! Βασικά μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να παίρνω κάποιο σκεύασμα για να καταστείλει το ανοσοποιητικό μου

Γενικά όσες δεν έχετε εξεταστεί από αιματολόγο, μην το αφήσετε! Μπορεί να σας πει πράγματα που θα είναι πολύ χρήσιμα για σας και δεν έχουν καμία σχέση με θρομβοφιλία, nk κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω τελευταία! Ελπίζω να πηγαίνουν τα πράγματα για όλες προς το καλύτερο!!

Κορίτσια μόλις μίλησα με την αιματολόγο μου που μετά από αυτό το ραντεβού δεν την αλλάζω με τίποτα. Ήταν το ραντεβού αφού είδε τα αποτελέσματα των εξετάσεων που μου είχε γράψει. Μου είπε πράγματα για μένα γονιδιακά, για τα οποία δεν είχα ιδέα! Όντως έχω πολύ ισχυρό ανοσοποιητικό και μπορεί να πολεμάει και το έμβρυο και γι'αυτό να μην έχουμε εγκυμοσύνη μέχρι τώρα. Επίσης μου είπε να μην κάνω τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας, θα δώσω τζάμπα λεφτά κι αποκλείεται να έχω. Γενικά ασχολήθηκε πολύ αναλυτικά και με τους δυο μας, τις βιταμίνες που παίρνουμε κλπ.. Ήταν πραγματικά φοβερή! Βασικά μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να παίρνω κάποιο σκεύασμα για να καταστείλει το ανοσοποιητικό μου

Γενικά όσες δεν έχετε εξεταστεί από αιματολόγο, μην το αφήσετε! Μπορεί να σας πει πράγματα που θα είναι πολύ χρήσιμα για σας και δεν έχουν καμία σχέση με θρομβοφιλία, nk κλπ

Εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολόγο, παρόλο το υπερενεργό ανοσοποιητικό μου (ένεκεν αυτοάνοσου...)

Συγγνώμη που δε θυμάμαι, τι σε οδήγησε σε αιματολόγο; Τι εξετάσεις έκανες; Και ο άντρας σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kukki είπε:

Εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε αιματολόγο, παρόλο το υπερενεργό ανοσοποιητικό μου (ένεκεν αυτοάνοσου...)

Συγγνώμη που δε θυμάμαι, τι σε οδήγησε σε αιματολόγο; Τι εξετάσεις έκανες; Και ο άντρας σου;

Εγώ έχω υποθυρεοειδισμό που είναι αυτοάνοσο, αλλά πήγα γιατί ήθελα να ψαχτώ γενικά. Τελικά αποδείχθηκε ότι έχω πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα!! Έχω θέμα με τη γλουτένη και τώρα που προσπαθούμε φυσικά και σε εξωσωματική και εγκυμοσύνη πρέπει να μην ακουμπήσω ο,τιδήποτε σε λευκό: ψωμί, μακαρόνια κλπ.. Ενώ δεν είχα ποτέ στη ζωή μου κανένα σύμπτωμα, δεν θα μπορούσα δηλαδή να το ξέρω διαφορετικά.

Επίσης μου είπε και σε σπερματέγχυση και σε εξωσωματική, πρέπει να πάρω συγκεκριμένα φάρμακα για να καταστείλουν το ανοσοποιητικό μου, αφού είναι τόσο ισχυρό που εμποδίζει. Γενικά έκανε τόσο πλήρη ανάλυση και για μένα και για τον σύζυγο που ενθουσιάστηκα! Μην νομίζετε δηλαδή ότι αιματολόγος= εξετάσεις για θρομβοφιλία. Καμία σχέση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Γιατί είναι αργα;;; δηλ εγω που θα ειμαι μεγαλύτερη δεν εχω ελπίδες;;;στη δουλειά μου φετος γέννησαν μια στα 50.5  κ μια στα 49.....ολες έχουμε ελπίδες!!!!! Μην πω τις ίδιες ευκαιρίες έχουμε εγω κ μια 40 η 38 Γιατί με τοση εμπειρία βλέπω οτι είναι θέλημα θεου κ οχι γιατρού!!!! Να της δώσεις θάρρος κ οχι ότι είναι αργα....

Συμφωνώ απόλυτως μαζί σου .... ποτέ δεν αργά ..... και όταν ακούω σχόλια τρελενομαι ....

το μόνο κακό είναι ότι υπάρχει όριο βάσει νόμου τίποτα άλλο !!!!

καλη επιτυχία μες από την καρδιά μπυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω τελευταία! Ελπίζω να πηγαίνουν τα πράγματα για όλες προς το καλύτερο!!

Κορίτσια μόλις μίλησα με την αιματολόγο μου που μετά από αυτό το ραντεβού δεν την αλλάζω με τίποτα. Ήταν το ραντεβού αφού είδε τα αποτελέσματα των εξετάσεων που μου είχε γράψει. Μου είπε πράγματα για μένα γονιδιακά, για τα οποία δεν είχα ιδέα! Όντως έχω πολύ ισχυρό ανοσοποιητικό και μπορεί να πολεμάει και το έμβρυο και γι'αυτό να μην έχουμε εγκυμοσύνη μέχρι τώρα. Επίσης μου είπε να μην κάνω τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας, θα δώσω τζάμπα λεφτά κι αποκλείεται να έχω. Γενικά ασχολήθηκε πολύ αναλυτικά και με τους δυο μας, τις βιταμίνες που παίρνουμε κλπ.. Ήταν πραγματικά φοβερή! Βασικά μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να παίρνω κάποιο σκεύασμα για να καταστείλει το ανοσοποιητικό μου

Γενικά όσες δεν έχετε εξεταστεί από αιματολόγο, μην το αφήσετε! Μπορεί να σας πει πράγματα που θα είναι πολύ χρήσιμα για σας και δεν έχουν καμία σχέση με θρομβοφιλία, nk κλπ

Σε ποιον γιατρό πηγές ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε ποιον γιατρό πηγές ;;;

Στη Λευκού πήγα. Βέβαια με τηλεφωνικά ραντεβού, αλλά δεν με πειράζει καθόλου. Ας μου δίνει σωστές συμβουλές να κάνουμε παιδάκια κι ας είναι και στον Άρη

 😅

Πραγματικά εύχομαι να είχα πάει νωρίτερα! Θα είχαμε κερδίσει πολύ χρόνο!! Αλλά μόνο μια φίλη βρέθηκε που με συμβούλευσε αρχές της χρονιάς κι άρχισα να ψιλιάζομαι ότι πρέπει να το ψάξω κι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

Στη Λευκού πήγα. Βέβαια με τηλεφωνικά ραντεβού, αλλά δεν με πειράζει καθόλου. Ας μου δίνει σωστές συμβουλές να κάνουμε παιδάκια κι ας είναι και στον Άρη

 😅

Πραγματικά εύχομαι να είχα πάει νωρίτερα! Θα είχαμε κερδίσει πολύ χρόνο!! Αλλά μόνο μια φίλη βρέθηκε που με συμβούλευσε αρχές της χρονιάς κι άρχισα να ψιλιάζομαι ότι πρέπει να το ψάξω κι άλλο!

Και είχα πάει !!! Εκπληκτική γιατρός και άνθρωπος !!!!

με το καλό σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

Εγώ έχω υποθυρεοειδισμό που είναι αυτοάνοσο, αλλά πήγα γιατί ήθελα να ψαχτώ γενικά. Τελικά αποδείχθηκε ότι έχω πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα!! Έχω θέμα με τη γλουτένη και τώρα που προσπαθούμε φυσικά και σε εξωσωματική και εγκυμοσύνη πρέπει να μην ακουμπήσω ο,τιδήποτε σε λευκό: ψωμί, μακαρόνια κλπ.. Ενώ δεν είχα ποτέ στη ζωή μου κανένα σύμπτωμα, δεν θα μπορούσα δηλαδή να το ξέρω διαφορετικά.

Επίσης μου είπε και σε σπερματέγχυση και σε εξωσωματική, πρέπει να πάρω συγκεκριμένα φάρμακα για να καταστείλουν το ανοσοποιητικό μου, αφού είναι τόσο ισχυρό που εμποδίζει. Γενικά έκανε τόσο πλήρη ανάλυση και για μένα και για τον σύζυγο που ενθουσιάστηκα! Μην νομίζετε δηλαδή ότι αιματολόγος= εξετάσεις για θρομβοφιλία. Καμία σχέση

Φοβερή γιατρός!!! έχει συμβάλει σημαντικά στο να αποκτήσω την μικρή μου κ παρόλο που έχει άπειρους πελάτες δίνει σημασία σε όλους!!!σου βρήκε κοιλιοκάκη ή απλά κάποιο γονίδιο ευαίσθητο στη γλουτένη;;εγώ αυτό έχω κ μου είπε να περιορίσω όσο μπορώ το λευκό αλεύρι κ τα παράγωγα..στην αρχή είναι λίγο περίεργο αλλά μετά το συνηθίζεις.. ευτυχώς πλέον έχει πολλά προϊόντα κ θα βρεις διάφορα άλευρα σε βιολογικά προϊόντα για να έχεις στο σπίτι σου!!όλα θα πάνε καλά 🙏🙏καλή επιτυχία 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Φοβερή γιατρός!!! έχει συμβάλει σημαντικά στο να αποκτήσω την μικρή μου κ παρόλο που έχει άπειρους πελάτες δίνει σημασία σε όλους!!!σου βρήκε κοιλιοκάκη ή απλά κάποιο γονίδιο ευαίσθητο στη γλουτένη;;εγώ αυτό έχω κ μου είπε να περιορίσω όσο μπορώ το λευκό αλεύρι κ τα παράγωγα..στην αρχή είναι λίγο περίεργο αλλά μετά το συνηθίζεις.. ευτυχώς πλέον έχει πολλά προϊόντα κ θα βρεις διάφορα άλευρα σε βιολογικά προϊόντα για να έχεις στο σπίτι σου!!όλα θα πάνε καλά 🙏🙏καλή επιτυχία 🤞🤞

💞💗  Να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!! Σ'ευχαριστώ πολύ!! Νιώθω ότι είμαστε πολύ πιο κοντά πλέον 🥰

Μου βρήκε κοιλιοκάκη και το περίεργο είναι ότι λατρεύω τα μακαρόνια και δεν είχα ποτέ το παραμικρό θέμα. Ελπίζω ν'αρχίσουν να μου αρέσουν και τα μαύρα μακαρόνια πλέον :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KukkiMia χαρά!!! Εμένα ό,τι γονιμοποιηθηκε προχώρησε σε βλαστοκυστες κιόλας!!! Θα δεις στη χειρότερη θα χάσεις 1!

Για το άλλο θέμα συμφωνώ κ γω έχω πάει σε αιματολογο. Βέβαια εγώ πήγα λόγω γνωστής κληρονομικής θρομβοφιλιας αλλά γενικά βοηθάει! 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κάλη αρχή .... δεν έχω ιδέα στο ερώτημα σου ...

πρωτη σου προσπάθεια ;;;

Ναι. Πρώτη φορά και ευχομαι και μοναδική! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι... νομίζω έχουμε ξανα συναντηθεί εμείς, ίσως σε κάποιο άλλο θέμα με φυσικές συλλήψεις στο παρλεθον.!!!!

κοίτα εγώ είχα πάρει μέσα Φλεβάρη αν θυμάμαι καλά και με έβαλε 3 Απριλίου επιτροπή.. η αλήθεια ειναι οτι με είχε στα υπόψιν της η γυναικά κ είχε πει αν ακυρωθεί κάποιοο άλλο θα με βάλει νωρίτερα. πράγματι με πήρε τηλεφωνο για 13 Μαρτίου αλλά ήδη είχα κλέισει εισιτήρια οπότε κ δεν τον έκλεισα... Βέβαια με όλα αυτά που έγιναν δεν πέρασα επιτροπή καθώς ακυρώθηκε. η τελευταία επιτροπή που δούλεψε ήταν 13 Μαρτίου. μετά ακυρώθηκαν όλες... εγώ έχω ερθεί σε επικοινωνία μαζί τους κ μ είπανε πως μόλις ανοίξουν ξανά θα είμαστε εμείς σε άμεση προτεραιότητα ...σίγουρα θα είναι πιο ζόρικα τα πράγματα. . σκέψου ότι μόνο κάθε Παρασκευή είναι η επιτροπή .. άλλη ενημέρωση δεν έχουμε είχαν δώσει αναστολή λειτουργίας στις 16 Μαρτίου για ένα μήνα. οπότε υποθέτω άμεσα θα βγάλουν κ άλλη απόφαση λειτουργίας ή μη... γνώμη μου μετα τις 27 αν γίνει κάτι.. πριν αποκλείεται.. είναι κ το Πάσχα..

Ναι κορίτσι μου έχουμε ξανά συναντηθεί! Ωχ κατάλαβα... Θα περιμενω πολυ δηλαδή..  Πρέπει να φτιάξω άμεσα τον φάκελο μου μου φαίνεται...  

Καλή επιτυχία σου ευχομαι κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε κατ ευχήν κ συντομα να έχεις το μωράκι σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Και είχα πάει !!! Εκπληκτική γιατρός και άνθρωπος !!!!

με το καλό σου εύχομαι 

@Dimitra75 Συμφωνώ μαζί σας κορίτσια! Έχουν φαγωθεί με τις ηλικίες μας πια! Μια χαρά κάνουν υγιέστατα παιδιά τόσες γυναίκες σε όλες τις ηλικίες. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθει το μικρό θαύμα που περιμένουμε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι κορίτσι μου έχουμε ξανά συναντηθεί! Ωχ κατάλαβα... Θα περιμενω πολυ δηλαδή..  Πρέπει να φτιάξω άμεσα τον φάκελο μου μου φαίνεται...  

Καλή επιτυχία σου ευχομαι κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε κατ ευχήν κ συντομα να έχεις το μωράκι σου! 

 

Σ ευχαριστω κοριτσάκι μου.. κοίτα έχεις χρόνο...δες όλα τα δικαιολογητικά με την ησυχία σου γράψε τις εξετάσεις σας κάντε τες κ όταν με το καλό ανοιξει η επιτροπή πάρε τηλ να κλείσεις.. αν τυχόν είναι μακριά πες της το να σ έχει στα υπόψιν για πιο κοντινή ημερομηνία.. υπομονή πολύ χρειάζεται. Αλλιώς τα προγραμματίζεις αλλιώς έρχονται.. ελπίζω να είναι για καλό όλο αυτό να ξεμπλοκαρει η κατάσταση κ να ξεκινήσουμε πάλι... Σε ποιο κέντρο θα πας εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

💞💗  Να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!! Σ'ευχαριστώ πολύ!! Νιώθω ότι είμαστε πολύ πιο κοντά πλέον 🥰

Μου βρήκε κοιλιοκάκη και το περίεργο είναι ότι λατρεύω τα μακαρόνια και δεν είχα ποτέ το παραμικρό θέμα. Ελπίζω ν'αρχίσουν να μου αρέσουν και τα μαύρα μακαρόνια πλέον :D

Ευχαριστώ πολύ 💞💞θα δεις ότι έχει πολλές επιλογές...θα σου γίνει συνήθεια κ μια χαρά θα τα τρως όλα!!! εγώ πολλές φορές τα απέφευγα..φρόντιζα να έχω πάντα άλλες επιλογές στο σπίτι για να μη μου λείπουν αλλά γενικά έχει γίνει τρόπος ζωής σε πολλούς οπότε κ έξω θα βρεις υποκατάστατα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...